Windows 11 Insider preview, beta, developer

poruka: 1.048
|
čitano: 388.277
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 11 - problemi, Windows 11 - općenito
13 godina
offline
Re: Windows 11

Meni pise ovako

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.9.2021 18:41 (galinjo24).
4 godine
offline
Re: Windows 11
galinjo24 kaže...

Meni pise ovako

 Možda je to radi verzije. Zbilja ne znam. Zato i tražim da mi netko odgovori za buduće apdejtove.

13 godina
offline
Re: Windows 11

Ovaj moj build je rs tvoj nije.....probaj puknit iso tog rs izdanja

9 godina
neaktivan
offline
Windows 11

Kod mene je ovako , na Pentium G4400(nepodržan).

 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Windows 11

Današnji dan počeo sa lagom miša da to nije istina, malo radi kako treba, malo laga da poludiš, miš je bluetooth pa sam ga maknuo i ponovno dodao,

za sada radi ok, usput sam probao i drugi miš sa riciverom, taj pak ide sam i vuče u desno, bit će da je to tzv. desni miš. 

ps. ovo je računalo koje je nadograđeno sa Win 10 na Win 11 beta 22000.176, a DEV virtualka na buildu 22449 nema taj problem. 

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
 
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Windows 11

da li nakon builda 176 ide update na 22449

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 11
22000 su ti bete, a 22449 je već RC, koji za sada dobiju samo
Insideri, vjerojatno na DEV kanalu. Sad da li će iza 176, biti još koji beta build, to samo MS zna.
Meni ostaje samo čekati šta će mi doći na regularni WU, jer u insider program ionako ne mogu zbog nepodržanog hardvera. Iza updatea na 176 nestao mi je čak i insider applet, ostala samo poruka da ne zadovoljavam niti minimalne uvjete za windows 11.
A imam ga već skoro mjesec dana i sve uredno i brzo radi na Intelu i5 četvrte generacije i bez famoznog TPM-a…
Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jaluški diletanti i jednostavno, hm...prodane duše! Takvi i slični njima, brzo bi prodali dragu nam Hrvatsku za Judine škude!
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Windows 11
Napravi si sam iso sa uup dump kakav hoćeš.
 
1 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Windows 11
BlackMoon kaže...
22000 su ti bete, a 22449 je već RC, koji za sada dobiju samo

Ma više build ko build ne izlazi, dobivaš comulative update samo, po meni beta će samo taj comulative update i dobivati sve do konačne verzije, a i dalje će se nastaviti u revijalnom tonu,

build 22449 je po meni ono što slijedi 2022 godine u ovo vrijeme, uz vjerovatno još puno novina.

Evo kako kod mene izgleda Insider panel, ovo je računalo sa Pentium G4400 procesorom koji nije podržan, ali ima TPM 2.0 i secure boot upaljen.

Dok sam radio sliku ekrana sa snipping alatom, pokušao sliku spremiti na desktop, Avast mi je izbacio poruku da mi Snipping pokušava pristupiti desktopu i zablokirao pristup,

ovo mi se nikada nije dogodilo na Win 10.

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.9.2021 18:51 (Valentin17).
8 godina
offline
Re: Windows 11
Kaj će ti Avast ?
 
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 11
@Valentin: Isto je i meni izgledao do zadnjeg 176 update-a. Poslije mi je ostala samo ta poruka na vrhu i sve ostalo prazan prostor…?
Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jaluški diletanti i jednostavno, hm...prodane duše! Takvi i slični njima, brzo bi prodali dragu nam Hrvatsku za Judine škude!
13 godina
online
Re: Windows 11
Gogo222 kaže...
Kaj će ti Avast ?

Tako, sviđa mi se, defender mi se ne sviđa jer ima svoju volju.

BlackMoon kaže...
@Valentin: Isto je i meni izgledao do zadnjeg 176 update-a. Poslije mi je ostala samo ta poruka na vrhu i sve ostalo prazan prostor…?

Meni je kod drugog računala bez TPM 2.0 i sa procesorom koji nije podržan kao i kod tebe sada (prazno) pa sam svejedno dogurao do zadnjega builda bez problema, update ide bez problema i dalje,

ja mislim da mi bez obzira na to budemo preko updatea dobiti i build i update ako izađe.

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.9.2021 19:48 (Valentin17).
15 godina
offline
Re: Windows 11
Ako ovako doguram do RTM verzije, ja zadovoljan. Insajderski buildovi me i ne zanimaju!
Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jaluški diletanti i jednostavno, hm...prodane duše! Takvi i slični njima, brzo bi prodali dragu nam Hrvatsku za Judine škude!
13 godina
online
Re: Windows 11
BlackMoon kaže...
Ako ovako doguram do RTM verzije, ja zadovoljan. Insajderski buildovi me i ne zanimaju!

Ma budeš dogurao sigurno, ali u najgorem slučaju da i ne doguraš, kad službeni ISO postane dostupan, skineš ga na računalo,

raspakiraš ga i zamjeniš kaj moraš da prođe provjeru te pokreneš setup.exe, dalje instaliraš uz zadržavanje svih programa i postavki.

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
9 godina
offline
Windows 11

e društvo sad ću uletiti kao padobranac s pitanjem, kakva je sad situacija s tim win11? odnosno može li se instalirati i na procesore koji nisu na onoj listi? moj je i7-6700k, stvarno mi je bilo ružmo iznenađenje kad sam vidio da nije na popisu

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 11
Cansee kaže...

e društvo sad ću uletiti kao padobranac s pitanjem, kakva je sad situacija s tim win11? odnosno može li se instalirati i na procesore koji nisu na onoj listi? moj je i7-6700k, stvarno mi je bilo ružmo iznenađenje kad sam vidio da nije na popisu

 Evo poruka iznad tebe ti odgovara na to pitanje 

http://d-u-d.deviantart.com http://500px.com/Dado_D https://dariodrvodelic.wordpress.com/ https://www.flickr.com/photos/95774435@N02/?hide_photostream_welcome=1
9 godina
offline
Re: Windows 11
Dud kaže...
Cansee kaže...

e društvo sad ću uletiti kao padobranac s pitanjem, kakva je sad situacija s tim win11? odnosno može li se instalirati i na procesore koji nisu na onoj listi? moj je i7-6700k, stvarno mi je bilo ružmo iznenađenje kad sam vidio da nije na popisu

 Evo poruka iznad tebe ti odgovara na to pitanje 

 

pomislio sam to, al nisam bio siguran o čemu se točno priča. 

 

hvala u svakom slučaju

 

znači očekuje se da ću moći sve normalno napraviti i koristiti?

15 godina
offline
Re: Windows 11
Cansee kaže...
..

znači očekuje se da ću moći sve normalno napraviti i koristiti?

 - khmmm :)  .. odgovor? DA i NE .. jer MS sad kemija s umjetnim ograničenjima, uvijetima kao kompatibilnost, dok se sve svodi na to da žele uefi+secboot+tpm(2.0) ..

-po tome je odgovor NE.

-realno, w11=w10+1.. radi, radi na bio kojem računalu (cpu+mbo/chipset, uefi-gpt/mbr, bez sec.boota, bez tpm-a ..) na kojem rade drugi osevi poseljednje desetljeće, tad je odgovor DA.

-kad se teorija i praksa razlikuju, odbacuje se teorija (što bi bilo normalno, osim kad je u pitanju MS, novo normalno..) tj budući odgovor je vjerojatnije NE, tj MS tako želi, dok su requirementsi lažni, umjetno ograničenje installera koje se može zaobići.

 

-npr kad se navodi cpu, on uopće nije problem, tj svi cpui imaju osnovni set naredbi koje su potrebne za sve moderne oseve kao NX, SEE, .. ili intel-SLAT2 specifikacije kao i AERO za vga-gpu.. (prije dx90c, sad dx12).

-trenutna 'granica' za intel kao primjer, gen8 nadalje kao podržava, mada je gen7, 6, 5... identičan cpu, identičnih mogućnosti, tj nije navedena neka od funkcionalnosti kao AVX2/512 kao kriterij, dok se cpu razlikuje samo po broju nožica socketa tj klasičan intelov ritam 'tik-tok'.. i praktički identična jezgra-mogućnosti cpua ispod službene granice... tj nije kriterij cpu mada je on tako označen, nego generacija mbo, jer je tpm implementiran kao dio ploče, biosa, periferija, ne interni dio cpua, kao i da uefi ili gpt ili sec.boot nemaju nikakve veze s cpuom, tj osu i hardwareu je jednako, može svako računalo .. tj samo novije mbo imaju tpm 2.0 kojeg postave kao kriterij i to je jedini 'pravi' kriterij, ali tpm nema nikakve bitne veze s ostatkom HWa ili OSa, softwareom.. mogućnostima računala, tj to je kao i sec.boot samo dio sigurnosnih mehanizama koji nisu uvijet za rad osa .. odnosno upravo to ms gura, kao uvijet, pa je tako to uefi+gpt+secboot+tpm..  .. ne cpu, ne nešto 'stvarno'.

 

-radi, početne teme govore o tome, kako podesiti, kako modificirati reg za upgrade ili iso za clean install.. i do prije koji mjesec je postojala šansa da ms ipak odustane od besmislenih kriterija, no već sad je jasno da ide dalje kako je zamislio. (što je dio sasvim drugog-većeg plana, free-soft.. ali naravno ne besplatno..).

 

-novo normalno.. ili uobičajeno za ms :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.9.2021 11:34 (ihush).
15 godina
offline
Re: Windows 11
BlackMoon kaže...
Ako ovako doguram do RTM verzije, ja zadovoljan. Insajderski buildovi me i ne zanimaju!

Sve je do službenog Releasea izdanja Insider ili betaverzija Windowsa (samo što se nešto od Buildova službeno tako zovu a neke i ne).

Ako si zadovoljan sada, ne vidim razloga da uđeš ili izađeš u Insider program. Jer kotrola je sva tvoja. Ne moraš kao ja (ja sam to volio) koji sam jedva čekao novi Builda da se instalira dok ja odem napravim si kavu.
Sada možeš čekati i po nekoliko sedmica.

Prednosti su dalje sledeće: Novi Buildovi neće izlaziti kao prije po 9 puta (sjećam se jednom) sedmično, a u prosjeku je to 1,33... sedmično. Sada dakle idu oni .168, trenutno u zadnjem Buildu .1000, to se instalira jednako brzo kao i kada se podiže računar.

Razlika između Updatea  i Builda jeste što sa novim Buildom možeš se srolati na predhodni, a sa Buildovima to baš i nije tako.

Ostani u Insider programu... nećeš se pokajati, ja sam preko 8 godina.

4 godine
offline
Re: Windows 11
Valentin17 kaže...
Gogo222 kaže...
Kaj će ti Avast ?

Tako, sviđa mi se, defender mi se ne sviđa jer ima svoju volju.

 Svaki AV ima svoju volju. Ja imam Bitdefender i on itekako ima svoju volju i blokira što su se svidi. Kada mi nešto ne radi kako treba, a pogotovo na Webu, prvo posumnjam na njega, pa u iznimke dodam dobro poznate URL-ove da ih ne dira.

13 godina
online
Re: Windows 11
zelenapaprika kaže...

 Svaki AV ima svoju volju. 

Mislio sam na to da sam mijenja postavke kako mu odgovara, a ne kako meni odgovara.

ps. ako nešto ugasim, onda bi po meni to trebalo ostati tako, ugašeno.

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
15 godina
offline
Re: Windows 11
Valentin17 kaže...
zelenapaprika kaže...

 Svaki AV ima svoju volju. 

Mislio sam na to da sam mijenja postavke kako mu odgovara, a ne kako meni odgovara.

ps. ako nešto ugasim, onda bi po meni to trebalo ostati tako, ugašeno.

 -osim kad ms to ne želi.. (misliš na isključivanje AV.. koje je prije ostajalo-isključeno, sad automatika vrati nazad npr nakon restarta..) .. to je manja gnjavaža, tj nije strašno (ako je samo razlog)..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Windows 11

instalirao novi build 22449 ,na nepodržani proc i tmp

čista instalacija na vanjski disk

sad slijedi podešavanje,još nije  priključeno na internet

 

napravio update ,sve ok

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.9.2021 18:49 (valisaurea).
Moj PC  
3 0 hvala 2
13 godina
online
Re: Windows 11
ihush kaže...

To i miče iznimke koje sam mu postavio.

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
15 godina
offline
Windows 11

Instalirao ovaj 22449.1000 i sve radi osim jedne aplikacije a koja mi krucijalna.. ne znam kako danas ne probah, jednostavno se ista ruši.

Kao da ne znam što, ono da se tako izrazim "nešto ne miriše dobro sa ovim Buildom". Od 2014-te sam u Insideru, ostavit ću ju do Petka u nadi da ćže doći ova .1000 makar na .9999.
Mamu im i po prvi put ne mogu da roll back stare Windowse. tj na 22000 ali do subote kada će mi ta app trebati - tko živ tko mrtav.

Ne znam šta sam brisao.. sada nemam ni Settingsa.. podsjećaju me na slatke muke tamo nekada u Developer Previewe (kada se nije znalo kako će se zvati 8-ca) kada se znao rušiti GUI ali Sistemski SW tj. OS nije uticao na Applikativni SW.... ovo sistemski zaobljeni prozori i slične mikrotransakcije pretvorit će moj okrugli mozak u kockasti.

Ne mogu da vjerujem kako su sve ovo sfušerili.
Taskbar isti đavo.. imaš jednu tačku što znači da je app otvorena a na drugom linija.. i ako primjerice imate nekliko applikacija kao više Edgeova (jedan regularan drugi InPrivate) i još isto tako više prozora iz Explorera... dakle samo na aktivnom prozoru kao razlistane karte vide se otvorene aplikacije. Sa lošije na goreg.

Fluidnost Windowsa se vidi tako ako ste slučajno prešli na nešto što će pisati (primjerice Desktop ili Star meni) pa kliknuli desni klik na ikonu Wina. Wins riječ preko menija prikazuje... ok.. valjda bi to bilo ka to.. neki wow efekeat.

Google je priča za sebe.. obični Google Drive koji mijenja Google Sync i Nešto.. ima 320 MB i jedno trilion registrija. I još neku Googlu glupost sam deinstalirao.. fala dragom bogu na IObit-u programu koji zapiše sve što ste instalirali. Inače dobijem proliv do tih CC Cleaner programa i sl.. ali IObit vrijedi para kao i sada već zastarjeli Sysinternals Suite.

Monitori do u pixel ošti oni stavljaju oštre prozore. Idem restartovati PC pa pa javim dodatne dojmove.

Izgleda da ću, koliko je prošlo od bete 7-ce konačno neku Clean instalaciju uraditi. A i ja budala umjesto da uzmem konfu pod MOJ PC i SSD ja se igram sa 13 godina starim Xeonom koji za svu božije čudo na novim WIndowsima vuče 179 [W] i melje sve ispred sebe. Ali o energetskim efikasnmostima ću drugom prilikom.

Moj PC  
2 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Windows 11
Envy kaže...
...


Kao što rekoh za mene povratka više nema:

 


 + pict diskclenaupa :)) ..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.9.2021 22:02 (ihush).
15 godina
offline
Re: Windows 11
ihush kaže...
Envy kaže...
...


Kao što rekoh za mene povratka više nema:

 


 + pict diskclenaupa :)) ..

Nisam radio DSCKCLNP  kada sam prešao sa 22000 na 22447... us*ali su da valja sa ovom DEV verzijom.
Ali sredit ću to sutra, odo nešto da gledam pa javim kako je prošlo i gdje je zapelo.. trenutno mi je koncetracija na leru :-D

15 godina
offline
Re: Windows 11
Samo ti kemijaj…ja se držim samo onoga što mi dođe kroz regularni WU, a posljednji je bio build 176!
Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jaluški diletanti i jednostavno, hm...prodane duše! Takvi i slični njima, brzo bi prodali dragu nam Hrvatsku za Judine škude!
15 godina
offline
Re: Windows 11
BlackMoon kaže...
Samo ti kemijaj…ja se držim samo onoga što mi dođe kroz regularni WU, a posljednji je bio build 176!

Da, na njemu ostani. 22000.176 BETA ja sam otišao na DEV verziju 22447.1000. Svremenom će doći novi buidovi. novi ti četverocifreni .1xxx i onda će oni iz DEV-a preći u "stabilnu" BETA-u.
Problem je kada sam ja otišao sa 22000 na 22447 nije mi ostavio .old staru instalaciju.
Vjerojatno je debil umjesto setup.exe kliknem na neki lijevi setup[nešto]u source direktoriju. Bilo kako bilo sve radi kako treba osim te aplikacije koja mi ključna. Pa sam krenuo redom brisati neke aplikacije ili nešto slično.

Ali riješit ćemo to danas - iz svega toga uvijek pokupiš gro iskustva. Inače kako tebi radi ta beta?

4 godine
offline
Windows 11

Baš se pitam, zakaj ne čekate finalnu verziju, nek se zajebavte s tim buildovima? 

IP
 
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 11 - problemi, Windows 11 - općenito
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice