Windows 10 - problemi izdvojena tema

poruka: 6.671
|
čitano: 1.703.063
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 - općenito
13 godina
online
Windows 10 - problemi

Još jedan bug u Win 10 sam primjetio iako još davno, ali tek sada sam se sjetio pisati o tome.

Ja nadogradnje OSa skidam ručno, znači normalno odem check for updates, pronađe što mora, npr. ima više nadogradnji za skinuti,

čim skine i instalira jednu nadogradnju, odmah stoji opcija za restart računala, a i dalje skida i instalira ostale nadogradnje.

Ovo sam primjetio otkako je izašla posljednja velika nadogradnja.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

Isto svaki dan kliknem na check for updates a ako ih je više mogu rastartat  kao što je ponuđeno odmah nakon prvog update (kasnije sami win10 skinu ostalo) ili mogu sačakat pa restartat kad je sve instalirao , potpuno je svejedno .

13 godina
online
Re: Windows 10 - problemi
AF139 kaže...

Nisam probao, ali zar ne bi logično bilo da ako restart napraviš nakon prve instalirane nadogradnje,

da ćeš ga opet morati odraditi za ostale nadogradnje, nakon što ih OS instalira.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put sub 15.8.2020 10:37 (Valentin17).
10 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

Zna se među njima naći i oni koji ne traže restart , kao i onih koji mi se kod gašenja PC instaliraju ... nisam se previše zamarao sa tim a mogao sam bar bolje pratiti ubuduće

10 godina
offline
Windows 10 - problemi

Počelo mi se ovo događat, ne znam dal sam ista znacajnije ovih dana mjenjao, no zadnji je update. Dakle walpaper bi se pretvorio u crno i tu i tamo bi se "ocistio" kad bi oznacavao mišem.

Battlelog: D3lBoy-00
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

.. 90% vram, (kontakti ili temperatura) ili driver + parazit koji nešto pokušava po memoriji što ne bi smio.

-bootaj neki live, tako eliminiraš soft uzrok tj ako je problem isti tad imaš hw-kvar na vga, ako je ispravno tad nešto soft na win.

-npr banalno postavke biosa povezane s vga ili brizna-oc ili pregrijavanje ili više vrama nego rama ili .. itd itd.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

Prilicno sam siguran da je Windows problem, i to moguce zbog 2004 updatea. Jer igre rade ok, sve radi samo wallpaper glitcha. I to sam skuzio kako se triggera, kad krenem otvorit neki program kao admin iskoci onaj "User Acount control" prozor da potvrdim otvaranje programa. I onda se zacrni, bude crno neko vrijeme i onda cim hoveram nad npr. smecem krene se stvarat walpaper samo tamo gdje je highlightano. Cudno

Battlelog: D3lBoy-00
8 godina
offline
Windows 10 - problemi

Problem kod frenda. Preko HDMI-a na TV nema slike (osim kad se komp upali pa ima slike sve do ucitavanja Windowsa)

Kupio je novi televizor mislim da je ovaj https://www.displayspecifications.com/en/model/4b931cb4

Ima graficku 5700XT , AMD 3600 CPU, B450 Gigabyte maticna

Ja sam odma pomislio da je problem sa grafickom pa sam mu donio svoju nvidia graficku i problem je bio isti.
Nakon toga sam preko USB-a probao live ubuntu novi i na njemu radi normalno sa njegovom AMD grafickom pa po meni nesto sa windowsom treba napravit.

Na starom TV-u radi normalno (klasican 1080p tv bez ikakvih kerefeka) 


Mislim da ga mozda taj HDR nesto buni, al ne znam kaj napravit nit sam naso nesto korisno na netu

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Poruka je uređivana zadnji put sub 22.8.2020 12:55 (Santana).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Provjeriti refresh rate u postavkama grafičke kartice.
Je li TV jedini display spojen na PC?
morrisoN
 
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Windows 10 - problemi

Dali imate odgovarajuci kabal? te specifikacije navode da je potreban kabal koji ima propusnost min 18gbps

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
morrisoN kaže...
Provjeriti refresh rate u postavkama grafičke kartice.
Je li TV jedini display spojen na PC?

 Probali i sa jednim, probali i sa dva. Ista stvar. Refresh rate ne sjecam se da sam gledao, al ne vjerujem da bi uopce mogao bit "krivi" no budem jos provjerio kad odem kod njega.

Bugovski kaže...

Dali imate odgovarajuci kabal? te specifikacije navode da je potreban kabal koji ima propusnost min 18gbps

 Iskreno ne znam, ali znam da na Ubuntu radi normalno. Probao sam i rezoluciju smanjit na windowsu pa opet nista.

Probao sam ja i sa drugim kablom i nije radilo (iako isto ne znam propusnost, no kao sto sam reko na ubuntu radi)

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Poruka je uređivana zadnji put sub 22.8.2020 18:59 (Santana).
3 godine
neaktivan
offline
Windows 10 - problemi

ne znam da li je tema za tu ali pretpostavljam. imam windows 10 i dok mi je mobitel normalno spojen na kućni wifi na windows 10 neko vrijeme koristim mrežu i onda mreža nestane, uopće se ne pojavljuje ime mreže ni išta dok je na mobu ima????

 

anyway komp mi je sad opet pronašao wifi ali mi javlja da nije sigurna mreža??????

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.8.2020 20:50 (damien_thorn7).
 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Windows 10 - problemi
damien_thorn7 kaže...

Imaš instalirane odgovarajuće drivere za wifi karticu?

ps. nije od lošega proskenirati usput računalo sa Malwarebytes free, adwcleaner i preko opcija preglednika počistiti kolačiće i sve ostalo.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put ned 23.8.2020 10:57 (Valentin17).
3 godine
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - problemi
A izgleda da cu morati skenirati 😔 a driveri su koliko ja znam dosli sa desetkom vec instalirani 🤔
13 godina
online
Re: Windows 10 - problemi
damien_thorn7 kaže...
A izgleda da cu morati skenirati 😔 a driveri su koliko ja znam dosli sa desetkom vec instalirani 🤔

Da li ovdje pričamo o laptopu ili stolnom računalu? Napiši više detalja.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put ned 23.8.2020 12:57 (Valentin17).
3 godine
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - problemi
Pricamo o laptopu dok sam imao windows 8 ili 7 instalirao bih dell drivere za laptop dell i sve bi radilo a sad u desetki nije trebalo instalirat drivere jer ih desetka ima sa sobom a ovo mi se domedavno pocelo dogadati
13 godina
online
Re: Windows 10 - problemi
damien_thorn7 kaže...

Probaj instalirati driver wifija sa stranice proizvođača, ako nema za Win 10, stavi ili od 7 ili od 8, samo pazi da je za x64 verziju.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
3 godine
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - problemi
sad imam veci problem: pokupio sam virus i sam mi od sebe ulazi u safe mode ne mogu izaci iz safe modea a imam windowse na usbu al nece da mi ma pocetku boota sa usba a u safe modeu ne moze pokrenut instalaciju 😱 sto da radim?
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
damien_thorn7 kaže...
sad imam veci problem: pokupio sam virus i sam mi od sebe ulazi u safe mode ne mogu izaci iz safe modea a imam windowse na usbu al nece da mi ma pocetku boota sa usba a u safe modeu ne moze pokrenut instalaciju 😱 sto da radim?

 Uđi u BIOS i podesi boot device 1: USB

Ili kod podizanja sustava pogledaj koja tipka je za Boot device options (F12 il tak nešto)

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
3 godine
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - problemi
Problem je sto je pod broj 1 vec postavljen usb 😔
13 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

Uđi u Safe Mode ➡️ Win+R ➡️ upiši msconfig ➡️ Enter ➡️ kartica Boot ➡️ makni kvačicu s Safe boot ➡️ Ok i restartaj računalo.

 

Boota li ti još uvijek računalo u Safe Mode? Ako da, pokreni System Restore i vrati sustav nazad na točku kada ti se to nije događalo.

Poruka je uređivana zadnji put ned 23.8.2020 18:48 (Marko :D).
3 godine
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - problemi
Da nakon msconfig i dalje ide u safe mode kako restore zaboravio sam nisam to dugo upotrebljava 🤦‍♂️
 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Windows 10 - problemi
damien_thorn7 kaže...
Da nakon msconfig i dalje ide u safe mode kako restore zaboravio sam nisam to dugo upotrebljava 🤦‍♂️

Možda USB nije bootabilan ili nisi dobro odabrao USB (UEFI - LEGACY).

Možeš probati skinuti i Hirens boot CD, snimiti njega ili na USB ili na CD/DVD ako imaš čitač u laptopu, pokreneš mini XP

i tamo pronađeš disk management te obrišeš sve particije sa HDDa, ugasiš mini XP te probaš pokrenuti instalaciju Win 10.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put ned 23.8.2020 19:12 (Valentin17).
16 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
damien_thorn7 kaže...
...kako restore zaboravio sam nisam to dugo upotrebljava 🤦‍♂️

 

Control Panel\All Control Panel Items\System i sa lijeve strane klik na "System Protection"

 Ali ako ga nisi upalio nista od toga, a nekako i sumnjam da ce ti to pomoc...

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
3 godine
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - problemi
A evo upravo radim to pa cemo vidjet.ima tko ideju kako da srusim windowse? 🤔

Predugo traje restore 😪
Poruka je uređivana zadnji put ned 23.8.2020 19:32 (damien_thorn7).
12 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
damien_thorn7 kaže...
Problem je sto je pod broj 1 vec postavljen usb 😔

 Potrudi se oko ovog. Ako imaš neki virus na kompu i nikakve važne podatke napravi sve da formatiraš i ponovno snimiš Windowse.

Kak veli kolega, probaj ponovno napraviti bootabilni USB, probaj pronaći s kojom tipkom se ručno odabere bootabilni drive kod dizanja sustava, a ne da BIOS sam odabire.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
3 godine
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - problemi
A nastojat cu opet sam se vratio u safe mode 😥
13 godina
online
Re: Windows 10 - problemi
damien_thorn7 kaže...
A nastojat cu opet sam se vratio u safe mode 😥

Nekakve smjernice si dobio, ako zapne, pitaj.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put ned 23.8.2020 19:52 (Valentin17).
3 godine
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - problemi
Ljudi moji hvala svima pomogla je ova recenica od valentina: Možda USB nije bootabilan ili nisi dobro odabrao USB (UEFI - LEGACY).

I kad sam odabrao uefi odmah mi je bootalo.hvala svima
 
3 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
damien_thorn7 kaže...
Ljudi moji hvala svima pomogla je ova recenica od valentina: Možda USB nije bootabilan ili nisi dobro odabrao USB (UEFI - LEGACY).
I kad sam odabrao uefi odmah mi je bootalo.hvala svima

  Odlično! Sretno u podizanju sustava! Ak prvi put to radiš i zapneš, samo pitaj, izgleda da su danas ljudi dobre volje i spremni pomoći :)

 

Btw, klikni mu Hvala na poruke, pomaže da se na forumu vidi tko pomaže drugima.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 - općenito
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice