Šah

poruka: 68
|
čitano: 39.457
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Šah

Pozdrav! Zanima me igra li itko šah ovdje? Ozbiljno ili samo za zabavu?

Ima  li tko  nacionalni  rejting?

Ja osobno volim  šah  i igram  za ŠD Sisak (najjači klub u Hrvatskoj) :)

 

Manus manum lavat.
15 godina
neaktivan
offline
Šah

ja tu i tamo koju partiju sa prijateljima nabacin,ali nikad nisan išao na ozbiljnija natjecanja i tako to

16 godina
neaktivan
offline
Šah

Samo za zabavu, s frendovima i tak, al proučavam knjige, otvaranja, igru i tak...

 

Čudim se kak još nitko nije otvorio ovu temu.

 

E to je pravi ratni RTS. =)

"Tako je" - povikase seljaci i slozno glavama razbise zid
15 godina
neaktivan
offline
Šah

Igram šah iz Viste, a ponekad nabacim sa dedom i prijateljima

Olympus E-3, ZD 12-60, Sigma 30 f1.4, FL-50R, HLD-4 Intel Core2Duo E6600, Intel DG965WH, 2x 2GB PQI DDR2 800MHz, Gainward HD4870 Golden Sample, Seagate 320GB i 500GB, Coolermaster CM-690, Raptoxx 750W
15 godina
neaktivan
offline
RE: Šah
1domagoj1 kaže...

Samo za zabavu, s frendovima i tak, al proučavam knjige, otvaranja, igru i tak...

 

Čudim se kak još nitko nije otvorio ovu temu.

 

E to je pravi ratni RTS. =)

  pa baš! svi spominju cod, wow, gta, ut, a niko najumniju igru :)
Manus manum lavat.
15 godina
neaktivan
offline
Šah

Igram sa frendovima, ali samo za zabavu.

Ojla!
15 godina
neaktivan
offline
Šah

 Kada smo vec kod saha, ima li tko kakav link na stranicu sa dobrim sahom, besplatnu verziju, po mogucnosti...

15 godina
neaktivan
offline
Šah

Imas na playtoyu igras multyplayer :)

15 godina
neaktivan
offline
Šah
Zašto je Aladin ostavio svoju princezu? Pročitaj njegovo ime unatrag
16 godina
offline
Šah

Nažalost, igram samo iz zabave, a najbliži klub je propal.

Sljedeći mi je predaleko jer nemam auto.

 

Al, igram s programima Fritz 11 i Chessmaster Grandmaster Edition.

 

Ipak, najbolje je dok mi dojde susjed iz ZG, on je majstorski kandidat.

E onda pičimo 2-3 partije po 3h i više sati.

Inače, dotični susjed dal mi je i šahovski sat al ne igramo s njim.

 

Evo i stranice za besplatno online igranje, čak misim sa sustavom bodovanja:

 

http://www.chesshere.com/

Well the way I figure it, in this business a lot of your kind come along, and if I kill each one that comes, eventually I should hit the jackpot sooner or later
15 godina
offline
Šah

igram samo iz razonode... lijep mi je onaj na win7 pa ga u zadnje vrijeme malo igram

16 godina
protjeran
offline
RE: Šah
Nen kaže...

  Kada smo vec kod saha, ima li tko kakav link na stranicu sa dobrim sahom, besplatnu verziju, po mogucnosti...

Na ovoj stranici možeš igrati online protiv jednog od boljih šahovskih enginea: Shredder

Ovdje možeš skinuti Arena GUI frontend i onda možeš instalirati šahovske engine po izboru: Arena

Engine skini ovdje:


 
 
Šahovski programi poput Deep Schreddera i Deep Fritza koji podržavaju SMP koštaju oko 100 evra. Također i samostalni engini koji podržavaju SMP su dosta skuplji prema običnim jednoprocesorskim verzijama, poput Deep Rybke 3, HIARCS MP...
"Slabije " verzije su pristupačnije, pa se tako kod nas može kupiti Fritz 11 za 249,00 kn u Crovortexu ili nešto poznatiji i bolje prilagođen za početnike Chessmaster 10th Edition za 125,00 kn.
Developers,developers,developers...coming and coming and coming...
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.3.2009 12:19 (the_tux).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Šah
Armor kaže...

Nažalost, igram samo iz zabave, a najbliži klub je propal.

Sljedeći mi je predaleko jer nemam auto.

 

Al, igram s programima Fritz 11 i Chessmaster Grandmaster Edition.

 

Ipak, najbolje je dok mi dojde susjed iz ZG, on je majstorski kandidat.

E onda pičimo 2-3 partije po 3h i više sati.

Inače, dotični susjed dal mi je i šahovski sat al ne igramo s njim.

 

Evo i stranice za besplatno online igranje, čak misim sa sustavom bodovanja:

 

http://www.chesshere.com/

  fora :)
ja imam acc  na chess.com i  mislim da je  to najbolja stranica  za online šah. ima i  rejtinge i sve :) 
Manus manum lavat.
16 godina
neaktivan
offline
Šah

Ja imam account na playchess.com. To su serveri od DeepFritza, isto ima rejtinga i svih tih điđa-miđa, a i imaju sustave za prepoznavanje enginea, pa se ne može varati s nekim engineom.

"Tako je" - povikase seljaci i slozno glavama razbise zid
16 godina
offline
RE: Šah

ja sam od 96-99 trenirao sah i bio sam veoma dobar ,ali posto zivim u drzavi kakva je iz ekonomskih razloga sam morao napustiti, pre sam znao dosta otvaranja napamet, vezbao zavrsnice i sl ..danas...ne mogu se setiti skoro ni imena otvaranja a kamoli kako se krece ;) sah igram nekad na kompu ... al to nije to ...ipak je bolji filing igrati sa covekom..nesto u poslednje vreme razmisljam da kupim originalni Chesmaster ili Fritz (nisu toliko skupi ko pre) pa da igram online....

 

inace sam sa trenerom igrao ukupno 3 partije (1vs1) i od toga sam imao jednu pobedu,izgubljenu i remi :D (remi sam ja zaebao mogao sam ga i tu dobiti) a on je u to vreme bio majstorski kandidat :)

al eto ....hvala drzavi na mom ne uspehu ;)

K'eni pa te vat' ;)
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.3.2009 18:52 (BugSU).
15 godina
protjeran
offline
Šah

iz zabave ucim jarane xD

 

likovi micu pijune u stranu(kad nema pijuna kojeg moze "pojest), naprijed i nazad hahaha, koji moroni

Games playing: Left 4 Dead, GTA IV i CoD 4 Multiplayer na: Processor: Intel Core 2 Duo CPU E8400 @ 3.00GHz (2 CPUs) RAM: 2048MB DirectX: 9.0c Video card: NVIDIA GeForce 9600 GT 512.0 MB
16 godina
offline
Šah

Ja ponekad volim malo zaigrati šah, a najbolji program mi je Chessmaster 10th edition.

Budem pogledao na onu stranicu od Fritz-a spomenutu gore.

 

Vidim da je došao i Chessmaster XI Grandmaster Edition pa budem i to pogledao..

 

Intel Core2 Duo E8400 6MB, 4GB OCZ Gold 800Mhz, EVGA GF-GTX260 Core 216 896MB, Gigabyte X38-DS4 Ultra Durable 2
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.3.2009 19:49 (Dado_ZG78).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Šah
Bes7 kaže...

iz zabave ucim jarane xD

 

likovi micu pijune u stranu(kad nema pijuna kojeg moze "pojest), naprijed i nazad hahaha, koji moroni

  hahhhahah...strašno :)
Manus manum lavat.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Šah
BugSU kaže...

ja sam od 96-99 trenirao sah i bio sam veoma dobar ,ali posto zivim u drzavi kakva je iz ekonomskih razloga sam morao napustiti, pre sam znao dosta otvaranja napamet, vezbao zavrsnice i sl ..danas...ne mogu se setiti skoro ni imena otvaranja a kamoli kako se krece ;) sah igram nekad na kompu ... al to nije to ...ipak je bolji filing igrati sa covekom..nesto u poslednje vreme razmisljam da kupim originalni Chesmaster ili Fritz (nisu toliko skupi ko pre) pa da igram online....

 

inace sam sa trenerom igrao ukupno 3 partije (1vs1) i od toga sam imao jednu pobedu,izgubljenu i remi :D (remi sam ja zaebao mogao sam ga i tu dobiti) a on je u to vreme bio majstorski kandidat :)

al eto ....hvala drzavi na mom ne uspehu ;)

  hhah..jbg
moj trener  je FIDE majstor i  remiziro  sam 3 puta i jednom  ga dobio od otprilike  10  partija.  sad  se prijavio  za  velemajstorski  turnir  pa možda  i  velemajstor postane :) 
Manus manum lavat.
15 godina
offline
Šah

hhha. sad sam se i ja sjetio. dođem sad neki dan kuć i vidim sestre kako igraju šah. dođem ja kod njih kad ono one bojele kraljeve jedna drugoj. pijuni idu i nazad i napred i jedu sve živo. kraljica radi i neke čudne poteze... opalio sam se smijat ko nikad... kažu one - a mi nismo znale prava pravila pa smo igrali po svojima Smijeh

16 godina
offline
Šah

I moji neki frendovi još se otvaraju s početna dva poteza (obično stariji ljudi).

Kad im velim da se to ne dela tak već više od 20 godina, onda vele da ne znam igratiCool

 

Kak onda njima dokazati kad im uzmem pijuna En passant pravilom?

Well the way I figure it, in this business a lot of your kind come along, and if I kill each one that comes, eventually I should hit the jackpot sooner or later
15 godina
neaktivan
offline
RE: Šah
Armor kaže...

I moji neki frendovi još se otvaraju s početna dva poteza (obično stariji ljudi).

Kad im velim da se to ne dela tak već više od 20 godina, onda vele da ne znam igratiCool

 

Kak onda njima dokazati kad im uzmem pijuna En passant pravilom?

  hahha...xD
tak i  moj deda, dva poteza odigra i  ne  možeš  mi  nikako dokazat  da  nisu dva  poteza. :)
ja svom dedi  ni ne uzimam  sa en passanom jel bi mu onda  barem pola  sata  moro objašnjavat to pravilo :)Osmijeh 
Manus manum lavat.
15 godina
neaktivan
offline
Šah

prije sam igrao dosta šah, sad ga poigram malo na sedmici.

OS: Windows 7 Ultimate RC1(Build 7057)
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.3.2009 21:50 (djdomi).
16 godina
offline
Šah

Obožavam šah.

Jedno vrijeme sam non stop visio na Chessmasteru ili sa prijateljem za stolom.

To vrijeme sam čak sudjelobvao i na nekim online stranicama na kojima se skupljao rejting.

 

Na žalost u zadnje vrijeme nekako više vremena provedem igrajući neku novu igru ili kakav multiplayer pa je šah malo pao u zaborav. Ali ne bojim se ja da to više neću igrati. Sigurno da hoću, to je vječna igra.

 

Šah je zakon!

Povrati u rijeku pasji skote Pojedi novac i reci HVALA TI ŽIVOTE!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Šah
Danny_HR kaže...

Obožavam šah.

Jedno vrijeme sam non stop visio na Chessmasteru ili sa prijateljem za stolom.

To vrijeme sam čak sudjelobvao i na nekim online stranicama na kojima se skupljao rejting.

 

Na žalost u zadnje vrijeme nekako više vremena provedem igrajući neku novu igru ili kakav multiplayer pa je šah malo pao u zaborav. Ali ne bojim se ja da to više neću igrati. Sigurno da hoću, to je vječna igra.

 

Šah je zakon!

  je!Cool
kad budem starac u domu i više nebudem mogo brzo reagirat u nekoj opakoj pucačini onda ću stalno igrat šah :)
Manus manum lavat.
15 godina
neaktivan
offline
Šah

ponekad sa nekim frendovia igram šah ali nisam pro

16 godina
neaktivan
offline
Šah

Uf,igral sam ga prije nekad davno.Nekak mi je danas dosadni,jedino volim igrati brzi šah sa maksimalno 3 sekunde za razmišljanje.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Šah
toma kaže...

Uf,igral sam ga prije nekad davno.Nekak mi je danas dosadni,jedino volim igrati brzi šah sa maksimalno 3 sekunde za razmišljanje.

  xD :)
ja igram  partiju 3  sata...lol 
Manus manum lavat.
15 godina
neaktivan
offline
Šah

nitko ne igra šah? Iznenađen 

xD

Oh, the water is red with the blod of the death, but I'm still alive pray to God I survive.
14 godina
neaktivan
offline
Šah

Nikad se nisam ni potrudio naučiti ga igrati.Bit će vremena kad ostarim,kako je kolega gore rekao.

oko za oko,pasta za zube
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice