Windows 10 - općenito izdvojena tema

poruka: 15.417
|
čitano: 3.418.544
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 FAQ, Windows 10 - problemi
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
Deep kaže...

De ti meni kaži kako spasiti multi-boot , ja ne mogu sad ni u jedan drugi os osim ovog

Multi boot sa čim? Drugi Windows? Linux? OS X?

 

Za te stvari postoje programi kao što je EasyBCD ili Visual BCD Editor.

Samo kad bi još znali pojedinosti koje OS-ove imaš?!

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
12 godina
offline
Windows 10 - dojmovi, problemi

Imam od izlaska na svom glavnom računalu na poslu (i5,6gb,int.hd,raid0)

Stvar radi odlično. Optimizacija rada genijalno izvedena, najbolje dosad. Sustav je sada teže ubiti nego prije. Excel 2013 filtrira ogromne tablice puno bolje i brže, s tim da je actually u sustavu bilo moguće raditi dok se stvar vrti. Na sedmici i osmici se Excel samo zakuca u strop s resursima i ubije računalo, pa onda odeš na kavu dok obavi filter.

Sve stare aplikacije koje rabim se uredno vrte (stari adobe paket, corel, studio, audiovideo appsi, komunikacijski appsi itd itd)

Nisam našao nijedan bug zasad, kopam dalje i javim ako nađem štogod.

Start meni predivan i napokon sam opet sretan. Jest da je metoda ista, ali godine korištenja starta se ne mogu samo tako izbrisati iz pamćenja i navike.

 

Zasad mogu ustvrditi da je ovo bolji proizvod (pa makar u TP izdanju) od 8.1 u svojoj finalnoj ediciji.

 

Fuck me I am famous.
Moj PC  
2 0 hvala 1
13 godina
offline
Windows 10 - dojmovi, problemi

Jesu li u 10-ki napokon uveli Live način korištenja?

Stručnjak za odmaganje...
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
kizo2703 kaže...
Deep kaže...

De ti meni kaži kako spasiti multi-boot , ja ne mogu sad ni u jedan drugi os osim ovog

Multi boot sa čim? Drugi Windows? Linux? OS X?

 

Za te stvari postoje programi kao što je EasyBCD ili Visual BCD Editor.

Samo kad bi još znali pojedinosti koje OS-ove imaš?!

Piše pod Moj PC , imam 2 windowsa 8.1 pored ovog  pa eto šta preporučujete

 

xcat kaže...
Deep kaže...

De ti meni kaži kako spasiti multi-boot , ja ne mogu sad ni u jedan drugi os osim ovog

 

Čudno, kod mene se uredno dodao na vrh iznad 8.1...

Instalacijski DVD od OS-a do kojeg trenutno nemožeš? Pa pomoću opcija koje se tamo nude... to mi je prva pomisao

Probao sam već, bez uspjeha

 

21.
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.10.2014 16:14 (Deep).
15 godina
odjavljen
offline
Windows 10 - dojmovi, problemi

Još jedna stvarčica oko UIja... (polu)prozirni Command prompt

Desni klik na window title traku -> properties -> experimental - opacity. Ukradeno sa Gnomea (ili KDEa, ne znam tko je to imao prvi) ali nvm, korisno kod pretipkavanje komande sa kakvih uputa.

My name is Legion... For we are many!
Moj PC  
4 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
Deep kaže...

Piše pod Moj PC , imam 2 windowsa 8.1 pored ovog  pa eto šta preporučujete

Probaj EasyBCD 2.3 Beta verziju, jel vidim da sada podržava ''Metro'' boot. Barem tako tvrdi autor.

 

Za radit s Visual BCD Editorom ipak treba poznavati Windowse i njegove procese.

Sum_of_all_fears kaže...

Još jedna stvarčica oko UIja... (polu)prozirni Command prompt

Aha, znamo. {#}

Sum_of_all_fears kaže...

Ukradeno sa Gnomea (ili KDEa, ne znam tko je to imao prvi) ali nvm, korisno kod pretipkavanje komande sa kakvih uputa.

 

A postoji i na OS X-u, jedno deset godina. {#}

BTW, ako netko dobiva ovakvu grešku
 kod instalacije K Lite codec packa, skinite kompatibilnu Beta verziju.

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.10.2014 22:03 (kizo2703).
15 godina
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
kizo2703 kaže...
* * *

 

BTW, ako netko dobiva ovakvu grešku  kod instalacije K Lite codec packa, skinite kompatibilnu Beta verziju.

Pisao sam kod ovog problema u mom prvom postu, i čak je MS odgovorio nešto kao sačekajte dok ne izađe K Lite koji podržava build 9841. Ali ja samo instalirao MPC-HC x64 (koji svakako dolazi sa K-Liteom) zasebno i izneadila me podrška da MPC-HC upogoni GPU bez nekog posebnog tvikanja.

Kada pustim video i vidim ispod H/W (DXVA2) srce mi ko kuća. :D

16 godina
offline
Windows 10 - dojmovi, problemi

Za sve koji koriste ovaj OS kao primarni, ne znam da li ste upoznati s ovim:

 

Privacy Statements for Windows Technical Preview

 


http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
6 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Windows 10 - dojmovi, problemi

 

Ima više tema na BOL vezanih za pojavu ovih win 10, pa možda da se objedine radi lakšeg snalaženja.

 

Traži li ova verzija neki ključ prilikom instalacije ili neki vid naknadne aktivacije  ?  Negdje procitah da vrijedi do travnja 2015....

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi

Da, traži ključ. Ovaj:

 

NKJFK-GPHP7-G8C3J-P6JXR-HQRJR

My name is Legion... For we are many!
15 godina
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
djigibao kaže...

Za sve koji koriste ovaj OS kao primarni, ne znam da li ste upoznati s ovim:

 

Privacy Statements for Windows Technical Preview

 


Da upoznati smo, i ima nas ovdje koje se ne smatramo, premijerima, tajkunima, narko bossovima ili terroristima pa da mislimo da nam NSA diše iznad vrata. Što se mene tiče nek prikupljaju što god žele.

Nešto mi izašlo kao da ostavim dojam, i ja sam napisao par rečenica vezano za taj slučaj koji mi se pojavio.

 

Sum_of_all_fears kaže...

Da, traži ključ. Ovaj:

 

NKJFK-GPHP7-G8C3J-P6JXR-HQRJR

Joj, ja se nešto ne sjećam da sam morao ključ upisati, samo sam vidio da nije isti kao za Technical Preview for Enterprise.

 

Uređivano: I da, za ne upućene, vrijedi do 15. aprila 2015.

Because anything Korea does, Japan does it better.
Poruka je uređivana zadnji put sub 4.10.2014 10:48 (Envy).
14 godina
offline
Windows 10 - dojmovi, problemi

Instalirao sam TP na drugi disk da se malo poigram sa OSom, evo nekoliko problema sa kojima sam se susreo.

 

  • Kad kopiram stvari sa diska na disk na deskopu se iz nekog razloga pojavljuje niz "This PC" ikona koje rade kada se na njih klikne ali nestanu nakon refresha.

  • Prozori se ne vrate na pocetnu velicinu nakon snapanja na stranu.
  • Najnoviji VirtualBox ne radi i izbacuje gresku za koju Google ne zna.

Poruka je uređivana zadnji put sub 4.10.2014 12:23 (Alkaline).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Windows 10 - dojmovi, problemi

Isti problem imam kao i ti , na kraju sam ugasio PC ikonu na desktopu i smjestio ju u START :)

Poruka je uređivana zadnji put sub 4.10.2014 12:16 (g3arv8).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi

Za prijavu bugova, imate Windows Feedback - koristite ga, prijavljujte bugove,

predlažite i napišite opaske pod All other issues, koju imate u svakoj grupi.
 

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
Poruka je uređivana zadnji put sub 4.10.2014 12:45 (kizo2703).
15 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - dojmovi, problemi

jel itko koristi win 10 kao glavni os?

Win7 je glupost ziva.....neke jako dobre igrice nemogu na njega zato sto je prenov...za nekih 2-3 god. ce bit dobro imat -Atom
Moj PC  
1 1 hvala 0
12 godina
offline
Windows 10 - dojmovi, problemi

Ja koristim.

 

Što će se dogoditi nakon 15.04.2015? OS će se ugasiti i više se neće upaliti? Ili će samo javiti poruku "molimo aktivirajte ili kupite ili što već" a korisnik može nastaviti raditi uredno?

Fuck me I am famous.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
guls kaže...

Što će se dogoditi nakon 15.04.2015? OS će se ugasiti i više se neće upaliti? Ili će samo javiti poruku "molimo aktivirajte ili kupite ili što već" a korisnik može nastaviti raditi uredno?

Kao i svi dosadašnji testni Windowsi, počet će se gasiti svaka dva sata. Ali, to važi za ovu verziju. Pošto će izlaziti i druge Bete, one će imati kasniji datum isteka valjanosti.

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
12 godina
offline
Windows 10 - dojmovi, problemi

 

Ne može pronaci i instalirati drivere za floppy disk  :D

ACPI\VEN_PNP&DEV_0700

Moj PC  
2 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
franciskod kaže...

 

Ne može pronaci i instalirati drivere za floppy disk  :D

ACPI\VEN_PNP&DEV_0700

Floppy? Nešto čudno? {#}

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
15 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - dojmovi, problemi

Ne mogu instalirati AMD drivere na desetku. Izbacuje mi failed to load detection driver

Win7 je glupost ziva.....neke jako dobre igrice nemogu na njega zato sto je prenov...za nekih 2-3 god. ce bit dobro imat -Atom
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
djdomi kaže...

jel itko koristi win 10 kao glavni os?

Da ja, jedini i galvni za sada, formatirao C particiju tako da ako ovaj se sruši (što je ne moguće da išta ubijem na njemu do sada) valja mi se vratiti na nešto starije.

Sinoć oko 1am instalirao sve Adobeove Pakete i Acrobat XI Pro, Corel pakete i Autodeskove pakete.. imam osjeća da se sve malkice brže pokreće, ali Acrobat XI se otvara, ljudi moji, instantno ali doslovce instantno, treba ona kamera za slow motion da bi uopšte mogao izračunati u koliko vremena se program otvori. Awesome.

 

Btw: jutros mi ona dole zastavica pocrvenila (kaže nešto za šifru da ju nisam nikada promjenio, da se SignIn još jednom da potvrdim da sam to ja, vjerojatno od silnih mijenajnja OS-ova sa jednim Windows Live ID-om) i važnije da imam 5 sturt up programa koji OS za sada ne koristi. Svi odredom Adobeovi. Isključim ih da se ne pokreću prilikom dizanja OS-a i ponovo pokrenem PS, te Acrobat XI i ponovo instant pokretanje.

 

kizo2703 kaže...
* * *

Kao i svi dosadašnji testni Windowsi, počet će se gasiti svaka dva sata. Ali, to važi za ovu verziju. Pošto će izlaziti i druge Bete, one će imati kasniji datum isteka valjanosti.

Ja nisam siguran da će izlaziti druge bete, rekli su da će biti za sada ovaj ali da će nadogradnje polako stizati preko Updatea.

 

franciskod kaže...

 

Ne može pronaci i instalirati drivere za floppy disk  :D

ACPI\VEN_PNP&DEV_0700

Ima u Egiptu, odmah u ambasadi reci da želiš u muzej ali u odjel za "antičke drivere" {#}

Šalim se malo, koliko sam pratio izdanje zadnjih CPU-ova i Chipsetova za isti neki su odavno izbacili podršku za Floppy... problem je...

 

kizo2703 kaže...
franciskod kaže...

 

Ne može pronaci i instalirati drivere za floppy disk  :D

ACPI\VEN_PNP&DEV_0700

Floppy? Nešto čudno? {#}

... što ja ti nemam floppy u svom računaru pa ti ne mogu reći da li to radi ili ne radi u ovim Windowsima. I inače koji god računar servisiram, čupam Floppy kablo i napojno kablo za floppy, naravno onemogućim isti u Biosu.

 

Eh sada malo ostalih iskustava:

- problemi sa driverima sa zvučnom uopšte nisu ni postojali. Postojala je moja glupa glava koja je greškom izvukla 3,5mm za stražnje satelite.

- prilikom gašenje računara, tik prije no što se ugasi vidim neku grešku ali od brzine nikako ne mogu da skontam na što ukazuje.

- sinoć su bila 2 updatea, taman oko 1:30am da ugasim računar ta dva (Windowsova, ne Officova i sl.) updatea s um iukrali par minuta sna :P

 

BTW: ako netko zna dobar program za pregled kompletnog računara (senzori su mi bitni) tipa SIW, ili AIDA i sl. neka mi kaže, ali da je besplatan. 'msinfo32' mi nije bog zna što pomogao u onome što ja tražim, jer skinuo sam ventilator sa coolera (hoću 0db tih računar pa me ubijte) iz Biosa mogu pratiti temp, kaže da zalijem kavu (102°C) ali bojim se dalje ostaviti ga da radi, da neće 'zasmrdjeti' kao onaj čuveni Athlon {#} a nemam rezervnog ni računara (rashodovao neki dan totalno stario Pentium 4) ni CPU-a.

 

Because anything Korea does, Japan does it better.
Poruka je uređivana zadnji put sub 4.10.2014 15:40 (Envy).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
Sum_of_all_fears kaže...

Oh, još jedan topic Smijeh
Da tu nalijepim ona dva hinta, ako netko bude tražio.

 

1. Automatic updates opcija, kako ju ugasiti?

 

gpedit.msc -> Computer Configuration -> Administrative Templates -> Windows Components -> Windows Update -> Configure Automatic Updates -> Allow local admin to choose settings

 

2. Kako vratiti compatibility tab?

 

gpedit.msc -> Computer Configuration -> Administrative Templates -> Windows Components -> Application Compatibility -> Remove Program Compatibility Property Page -> Disable

 

[edit] - ako nekog zanima, onaj Windows USB download tool (za kreiranje bootabilnog USBa) uredno kreira bootabilni USB sa ovim neimenovanim, 6.4 windowsima...

Kako si stavio da su ti ikone produžene na taskbaru?

ELS BLAUGRANES ! BARCA BARCA BARCA !
15 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi

Pa isto kao i na Win7/8/8.1 - desni klik na taskbar -> propeties -> Taskbar button -> Combine when full ili Never combine.

My name is Legion... For we are many!
13 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
Sum_of_all_fears kaže...

Pa isto kao i na Win7/8/8.1 - desni klik na taskbar -> propeties -> Taskbar button -> Combine when full ili Never combine.

E super. Nisam si to nikad stavljao a baš dobro izgleda {#}

ELS BLAUGRANES ! BARCA BARCA BARCA !
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
Envy kaže...

 

BTW: ako netko zna dobar program za pregled kompletnog računara (senzori su mi bitni) tipa SIW, ili AIDA i sl. neka mi kaže, ali da je besplatan.

 

Probaj Belarc Advisor.

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
Poruka je uređivana zadnji put sub 4.10.2014 15:58 (kizo2703).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
Envy kaže...

BTW: ako netko zna dobar program za pregled kompletnog računara (senzori su mi bitni) tipa SIW, ili AIDA i sl. ..

Ako ti trebaju samo senzori, HWMonitor je sasvim ok. Mali i nenametljiv.

My name is Legion... For we are many!
15 godina
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
kizo2703 kaže...
Envy kaže...

 

BTW: ako netko zna dobar program za pregled kompletnog računara (senzori su mi bitni) tipa SIW, ili AIDA i sl. neka mi kaže, ali da je besplatan.

 

Probaj Belarc Advisor.

Probao, iako je jako zanimljiv i vidio sam dosta informacija koje nisam znao do sada, nije mi pružio ono što sam tražio (informacije o memoriji i senzorima).

Kaže da mi se Windows zove Windows 9 Professional (x64) (build 9841) {#}

 

Sum_of_all_fears kaže...
Envy kaže...

BTW: ako netko zna dobar program za pregled kompletnog računara (senzori su mi bitni) tipa SIW, ili AIDA i sl. ..

Ako ti trebaju samo senzori, HWMonitor je sasvim ok. Mali i nenametljiv.

Na žalost pati od iste boljke kao i SIW (a vidim ispod na stranici da mu je partner SIW) tj. prikazuje mi samo informacije o temperaturi 2 HDD-a.

 

Za sada je SIW vrh što se tiče starijih sustava, jedva čekam da izađe sa podrškom za Windows 6.4.

Because anything Korea does, Japan does it better.
13 godina
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi

Jako jako čudno meni je win 8 pro

14 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
kizo2703 kaže...
Deep kaže...

Piše pod Moj PC , imam 2 windowsa 8.1 pored ovog  pa eto šta preporučujete

Probaj EasyBCD 2.3 Beta verziju, jel vidim da sada podržava ''Metro'' boot. Barem tako tvrdi autor.

 

Za radit s Visual BCD Editorom ipak treba poznavati Windowse i njegove procese.

Ako slučajno ne radi probaj instalirat GRUB preko recimo ubuntu live distribucije. (Znači spržiš ubuntu na cd, bootaš, otvoriš terminal i upišeš grub-install /dev/[lokacija - obično hda]). U svako slučaju proguglaj prije nego što se odlučiš. 

 

kizo2703 kaže...
guls kaže...

Što će se dogoditi nakon 15.04.2015? OS će se ugasiti i više se neće upaliti? Ili će samo javiti poruku "molimo aktivirajte ili kupite ili što već" a korisnik može nastaviti raditi uredno?

Kao i svi dosadašnji testni Windowsi, počet će se gasiti svaka dva sata. Ali, to važi za ovu verziju. Pošto će izlaziti i druge Bete, one će imati kasniji datum isteka valjanosti.

Zapravo, windows 8.1 se više ne gasi nakon neuspješne aktivacije. Znam za sigurno jer je trenutno meni tako. Samo se svakih par sati otvori metro sučelje za aktivaciju koje možeš zatvoriti.

SoSlI' bopummeH motlhbogh val.
15 godina
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
Sum_of_all_fears kaže...
Envy kaže...

BTW: ako netko zna dobar program za pregled kompletnog računara (senzori su mi bitni) tipa SIW, ili AIDA i sl. ..

Ako ti trebaju samo senzori, HWMonitor je sasvim ok. Mali i nenametljiv.

Kralju moj ja jedva živu glavu izvuče malo prije (i još uvijek nisam siguran je li živa).


Otišavši na ovaj link gornji, skinuo sam program i dojmove sam već rekao, ali dole partnerski programi (među kojima je i SIW) nađoh neki koji se zove CoreTemp. Instalira ga, i ajde što sam ga instalirao..  najezdi se more nekakvih programčića od youtube akceleratora do nekakvih šampona, nekakvih sa slikom šestara, i onda:

 

Dojmovi: Prvi BSoD još od druge bete prvog Windowsa 8. Naravno ja sam kriv, pustio sam da CPU ide preko 105°C, nakon restarta upao je u loop petlju BSoD-a, mislio sam da je gotovo. Ohladim CPU usisivačem, vratim ventilator i taraaaa.. upalim Windowse (uhhh kontam sve je u redu) ali najezda ovih programa nikako da prestane. Blokirali su mi Task Manager, neke nisam mogao deinstalirati.. ali malo po malo.. valjda sam gamad istrejbio. Radi istog tog ne znanja ja uzimam od 150-200 kuna po servisu, Bilo da je XP, Vista, 7, 8.x.

 

Moram vam priznati da me je pravo presjeklo. Za sada jedini trag tih programčića vidim kada štimam notifikacije kada će se pojaviti kraj onih malih ikona u donjem desnom uglu.

Because anything Korea does, Japan does it better.
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 FAQ, Windows 10 - problemi
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice