Windows 10 - općenito izdvojena tema

poruka: 15.419
|
čitano: 3.651.539
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 FAQ, Windows 10 - problemi
15 godina
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
ihush kaže...
Envy kaže...
..

Nisi naveo koliko memorije imaš, znaj odmah da ćeš u leri imati 1,2 GB zauzeća za razliku od 0.8 GB na 8.1. ..

..

 još jedna dogma/placebo itd.. pa kako se kaže pict or didnt happend.

=809MB

 

Ne znam šta da ti kažem, piše ti na slici da imaš 8GB memorije, zapravo sistem koristi 3,5GB - predpostavljam da su 32-bitni Windowsi. Ja i još par ljudi je potvrdilo da u idleu uzima 1,2 GB i još par ljudi isto to, sam si pratio kao i ja ovo oko Windowsa 10, mislim da nije isto kada je riječ o 32 i 64 bitnim Windowsima. Tako da mogu i ja postaviti sliku a već sam postavljao tamo par puta ali ne bitno... ono što je bitno i što mene zanima ...

 

... jeste kakva je situacija sa Dual monitorima. Ja sam prvi put u životu spojio dva identičan 17" LCD-a na HD4xxx grafičku (Driveri WDDM v1.1) kakve su mogućnosti bile na 8.1 a kakve sada na 10-ci. Odmah da kažem svoja iskustva:

- Na 1. monitoru lijevom je su ikone, sys tray ikone i sat naravno i jezik. Na 2. monitoru (desnom) isto to bez sata i onih malih sys ikona.

- Kada Maximiziram neki prozor (recimo File Manager ili Photoshop) maximizira ga na samo tom monitoru iako mogu ga fino razvući na oba monitora.

- Kada gledam neki film (što mi štima ali opet volio bih da imam izbora) ako je MPC-HC u primjerice desnom ili jevom prozoru i kada ga 'puknem' na full screen samo se maximizira (kao i programi) na tom monitoru.

 

Ima li tko kakvih iskustava povodom ovoga, jesu li mi potrebni neki dodatni programi i sl. ili to CCC (koji naravno neće da surađuje sa ovim mojim WDDM defaultnim driverima). Pričajte narode.

 

Još sam nešto primjetio. Skinem sliku 2560x1024 savršeno čista (dakle da mi odgovara pixel pixel mapiranje) kada ju postavim za sliku pozadine, Windows mi nabaci one ružne jpeg detalje (kao da je slika ubačena u PS snimljena kao JPG i puštena joj najgora kompresija).

12 godina
offline
Windows 10 - dojmovi, problemi

mene trenutno ne brinu driveri ni ram nego to što ih nemogu uopce instalirati

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - dojmovi, problemi

Kako izgleda kada se klikne na WiFi/LAN ikonu u trayu - i dalje je metro ili?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Windows 10 - dojmovi, problemi

Pozz! Trenutno imam na kompu Win8.1,Xp i Linux MInt 14. htjeo bih tu ubacit i win10. Zanimaju me sljedece stvari:

1.Kolika particija mora bit?

2.Dali ce mi win10 shebat kao boot menager, jel mi treba opcija da biram između pojednih OS-eva

3.Dali trebam na još nešta pripazit?

sup bro?
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
paradajz kaže...

Kako izgleda kada se klikne na WiFi/LAN ikonu u trayu - i dalje je metro ili?

da, i dalje je metro...

 

 

Respect the Raise...!
16 godina
online
Windows 10 - dojmovi, problemi

Evo jedan video test i usporedba performansi Win 7 vs Win 8.1 vs Win 10 (RAM, Super PI, AIDA, PCMark, 3DMark, Unigine Heaven)

 

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
2 0 hvala 5
16 godina
odjavljen
offline
Windows 10 - dojmovi, problemi

Ideššš koji napredak {#}. Evo odmah trčim mijenjati sedmicu {#}.

Moj PC  
0 6 hvala 0
15 godina
online
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
Envy kaže...
..

 još jedna dogma/placebo itd.. pa kako se kaže pict or didnt happend.

=809MB

 

Ne znam šta da ti kažem, piše ti na slici da imaš 8GB memorije, zapravo sistem koristi 3,5GB - predpostavljam da su 32-bitni Windowsi. Ja i još par ljudi je potvrdilo da u idleu uzima 1,2 GB i još par ljudi isto to, sam si pratio kao i ja ovo oko Windowsa 10, mislim da nije isto kada je riječ o 32 i 64 bitnim Windowsima...

 ... vidi test.

djigibao kaže...

Evo jedan video test i usporedba performansi Win 7 vs Win 8.1 vs Win 10 (RAM, Super PI, AIDA, PCMark, 3DMark, Unigine Heaven)

 

 - na 1:00, win7x64 RAM 874MB(835+41)/4GB. Uobičajena količina na SVIM ver.OSa od w7-SP1 (Vista+SP2) do tad je bilo cca 1-1.5 prosjek 1.2 tj. s više RAMa je povećanje manje, s manje RAMa (1-2) je balansiranje ... Puno juzera barata sa starim podacima prije SP ili im tako google izbaci.. to je samo MSova odluka koliko agresivno i u omjeru ukupno/raspoloživo do 2/4GB kao i npr recomended ili min.req koji su bili navođeni pa postupno korigirani (ali i dalje jednaki za sve OSeve).

- pitanje @ Envy, dali se taj dio razlikuje zbog ver. OSa kao 7-8-TP ili zbog MSove odluke/optimizacije, npr prije i poslije SP1 za isti OS? Instaliraj 7 bez SPa, vidi RAM, dodaj SP, usporedi. Tad je to jednostavno odluka MSa prema trenutno 'prosječnom' PC-HW-RAMu... dali će sutra biti isto, možda, možda poduplaju (jer sad i smatphonei imaju više RAMa nego prije godinu-dvije, to je glavni uzrok npr GUIa na DE).

 

- 1:10.. TP-709MB i 8.1-696MB dakle 100-150MB manje. Ali to su brojke koje ja navodim, (800MB) njihovi testovi su svi na x64bit. Dakle, nije 1.2GB.

- 1.2 GB je posljedica instalacije ostatka softwarea, npr office, skype, chrome, ... to nije OS i to je neusporedivo jer svaki korisnik može imati drugi soft, AV, postavke itd.

- ostale tezultate testova treba znati čitati, tj mada je brojačano ista verzija drivera npr VGA, to nije isti (identičan) driver, rezultati mogu biti razlika u optimizaciji. Kad se ne uspoređuju win.ver, nego samo noviji driver ponekad je razlika u performansama +5%.. i to se bombastično objavljuje i prati u temama. Driver (optimizacije i razlike od verzije do verzije) ima više utjecaja nego što mu u testu daju važnost gledajuči samo oznaku verzije. Proizvođač primarno resurse stavlja na važniju platformu, ... dali će prvo izbaciti driver za npr win-XP koji je 'mrtav' ili za 8.1.. tako je i sa w7, možda ne poliraju taj driver kao 8. (pogotovo ako se uključi interes MSa koji zna uvjeriti partnere). Ne treba ni zaboraviti directX, najavljen 12, možda TP ima ili nema neku funkciju koja će se možda pojaviti za ostale ver. tek izlaskom (sjetite se izlaska dx11. za 8 i koliko kasnije za 7, to je MS).

 

- kolika je razlika u pojedinom testu može se reči 'statistička greška' u više testova pobjeđuje noviji, u posljednjima 7. .. i što nam to govori? (i sam redosljed testova može biti manipulativan, relativizira tko vodi ili sustiže.. kao psihoefekt). Ništa, osim da HW daje rezultat, dok driver može imati utjecaja unutar neke spec.funkcije.. ponekad bitna razlika, ponekad nemjerljiva. Npr korištena je GT740, niža-srednja, da je korištena slabija kakvi bi bili rezultati (ovisniji o CPU), da je jača suprotno.. i da je intel-CPU dodatna razlika.

Navode u početku, instalirani su 8.1, TP i na to dodan Win7, tad je w7 na najsporijem dijelu diska, tad su njegovi rezultati s razlogom niži, jer brzina HDDa se u sintetici primjeti kao razlika, ako su svi ostali dijelovi identični. To je već dovoljno za one 'statističke greške' i rezultate koji nisu direktno usporedivi. Ili možemo reči da je to sve isto, da rezlike neke bitne nema.. s tim bi se lakše složio.

- 90% rezultata je HW, 5% soft (uključujući OS i driver), 5% user s različitim potrebama, postavkama.. pa i izvorom SWa (shoping na TPBu ili u MSstoreu). Ove postotke sam izbacio 'iz graha', samo su slikoviti, ne faktički/mjerljivi ili dokazivi.

- u 3dmarku, 7-8/8.1 su jednaki. (važno za one koji govore da je 8 bolji za gaming od 7, jednako) TP je malo bolji ali razlog ne mora biti OS, kao i do RTMa.. ili update/patch za starije ver.OSa možda opet jednako.

-heaven, 7-503, 503, 500 (nije sasvim jasno, TP je 500?) najslabiji, opet optimizacija drivera, physics i sl.. gdje sam autor kaže da će možda optimizirani driveri popraviti stvar. Dakle, tu se ipak spominju optimizacija/driver, ne da je ista brojčana oznaka? =Navijanje jer novo je bolje, kad nije onda je kriv driver? Ja opet kažem, jednako, jer je stvar HWa, postavki... i politike/interesa proizvođača+MSa.

Što nam ta dva rezultata govore za npr gaming? Koji je OS 'brži'? Što se inače u temama tvrdi? Koliko usera zanima npr superPI, koliko heaven? itd..

 

OS je samo OS, software, sve na PCju je soft... i svaki dio može imati bug, fičer, optimizaciju.. ili raditi jednako. Uspoređivati možemo površno ili detaljno, ali uvjek ostane dio 'nepoznatog'. Npr ŠBBKBB da se u priču može ubaciti XP ili Ubuntu, Vista, win.8.0 i da se pokuša maksimalno jednako izvesti test (što uključuje updateove za stariji OS važnije, mjesto na disku i možda identičan driver, verzija.. pa i 'najbolji' driver ako da drugačiji (viši) rezultat, jer je u benchanju samo rezultat bitan.

 

- u testsetupu su OCali, s tim se ne slažem za ovakakv test. I napomena da ako itko pokuša napraviti identičan setuptest tad ima problem npr koja VGA jer nisu svi brandovi 'isti' i sve verizije, koji RAM, koja MBO... svaka od tih komponenti se razlikuje unutar kategorije u cca 5% performansi. Tako da netko može s 'istim' računalom dobiti drugačiji rezultat, to je normalno... jer zapravo postoji razlika. Dali je to tad utjecaj OSa ili kako biti siguran? Možda bi trebali uvesti pravila kao na kemijskim/fizikalnim pokusima, baratanje s virusima i sl. kao kriterij mjerenja i na rezultatima mjerenja izvlačenja zaključaka.. Ako je neki uzorak/podatak/komponenta/soft 'kontaminiran' (nije identičan) tad se mora odbaciti i ponoviti da bi test bio stvarno referentan i da se isključi utjecaj svega ostalog (npr drivera, driver nije OS, testovi tumače rezultate OSovski uzrokovane.. a možda je samo slučajnost).

-Svaki rezultat koji netko dobije, može se osporavati-cjepidlačiti... ili možemo uzeti kao OK, približno, pa će statistika pokazati neki prosjek i dati 'prosječno pravilo' tj neki raspon, možda tako prije dođemo do 'pravog' rezultata benchanja.

 

Dali je ova tema/TP prilika da se odbaci placebo-navijanje-osobni ukusi.. kao 'argument' za ili protiv nekog OSa? Mogli bi ... (ako nema nešto pametnijeg na dnevnom redu..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
protjeran
offline
Windows 10 - dojmovi, problemi

 

Al ga dramite o zauzećima resursa...   Em je danas hardwer jeftin,  ( nekad prosječni pc nisi mogao kupiti ispod 2000 DM. )  em ga ima svuda za nabaviti..  I normalno ako netko hoće koristiti sve blagodeti novog os-a da to mora pratiti i hardwerom.. 

 

Mene više zanima hoce li biti problema sa radom aplikacija,   od antivirusa da sony pc companiona i sl....

:-)

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
bunkermax kaže...

 

Al ga dramite o zauzećima resursa...   Em je danas hardwer jeftin,  ( nekad prosječni pc nisi mogao kupiti ispod 2000 DM. )  em ga ima svuda za nabaviti..  I normalno ako netko hoće koristiti sve blagodeti novog os-a da to mora pratiti i hardwerom.. 

 

Mene više zanima hoce li biti problema sa radom aplikacija,   od antivirusa da sony pc companiona i sl....

:-)

Što god da sam do sada pokrenuo, sve uredno radi. AV, razni utilsi, VS ovaj-onaj, PS, sve i svašta...

My name is Legion... For we are many!
16 godina
online
Windows 10 - dojmovi, problemi

Ako me ne bude mrzelo, napraviću i sam ovakvo poređenje. Moje iskustvo je potpuno suprotno, (i to čista instalacija Win 10 protiv "prljave" Win 7), ali verzija drivera nije identična, pa bi trebalo da to eliminišem pre nego što budem tvrdio ovo ili ono. 

 

Definitivna primedba na račun rezultata iz videa ide na račun toga da nije dovoljno jednom izvršiti neki benchmark. Od Viste na ovamo, rezultati uzastopnih izvršavanja se mogu razlikovati za par procenata, što gotovo sve razlike viđene u videu stavlja u domen slučajne greške.

Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
Sum_of_all_fears kaže...

Što god da sam do sada pokrenuo, sve uredno radi. AV, razni utilsi, VS ovaj-onaj, PS, sve i svašta...

Odlično..  Meni se to čini bitnije nego da li zauzima 100 mb rama više ili manje.   Ipak su aplikacije alat sa kojim radimo ili sa kojim se zabavljamo.

14 godina
offline
Windows 10 - dojmovi, problemi

ne znam je li itko primjetio, ali meni su temp. znatno vise na W10 nego sto su bile na W7, u idle su mi otprilike oko 40+ na W10, dok su na W7 bilo oko 35?

Respect the Raise...!
 
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Windows 10 - dojmovi, problemi

Instalirao Win10 na VHD kako bih stekao potpuniji dojam o ponašanju OS-a. Ništa bolje ili lošije od Win 8/8.1, male kozmetičke promjene, tipa rubovi prozora. Smeta me što nema mogućnost određivanja default full screena za metro aplijakacije.

Nema hot corners.

 

Netko je spomenuo kako prisilnim restartom zbog instalacije update-a Windows 10 vraća natrag pokrenute programe, to nisam imao prilike isprobati, ali kada sam to isprobao na Windows 8.1, otvorio mi je samo uTorrent i Chrome. :D

Imam isključenu hibernaciju jer bi mi pojela ono malo prostora na SSD-u a pagefile je prebačen na HDD particiju i ubitačno je kada počne roštati po disku kada mi tabovi u Chrome-u pojedu 7GB RAM-a a imam 8.

 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Windows 10 - dojmovi, problemi

Windows 10 Build 9867 Ready for Testing, Cortana Also Included

 


Microsoft has already announced that a new version of Windows 10 Technical Preview is on its way, but the company hasn’t provided any other details as to when to expect the release or regarding the features that could be improved as part of the rollout.


And still, lots of details come via unofficial channels, with some people pointing to lots of improvements that could be implemented in the upcoming release.


But according to BuildFeed, one of the services that keeps an eye on new Windows 10 Technical Preview builds, a new version has already been compiled and judging by the full string name, some pretty unexpected features could also be available.


Windows 10 build 9867 is ready for testing, the source revealed, and the name of one of the prepared releases, namely “6.4.9867.0.fbl_cortana.141019-0928,” suggests that Microsoft’s personal assistant Cortana might be available for some.

Cortana released to only a few users


Sources told us that Cortana won’t be available anytime soon in testing versions of Windows 10, so the personal assistant was initially expected to make its first appearance in the very latest builds of the Technical Preview.


And still, it appears that the development worked faster than before and now Cortana would be released to more testers, but still in an alpha stage. Only a few users would get it, most likely Microsoft partners, but at least this is living proof that work on this feature goes really well.


References to Cortana have already been found in the original preview version of Windows 10, but no other specifics were available, so it’s still an enigma for pretty much everyone if Microsoft is ready to demonstrate this feature or not.

New window animations also included


Microsoft is also working to introduce new window animations in the next Windows 10 Technical Preview build, in order to make the operating system a bit more appealing in terms of looks.


Not much is known at this point, but it appears that the Start menu will also get new visual effects, as this continues to be one of the most requested features in the feedback app integrated in Windows 10.


However, more improvements could also be made to the operating system in the next few months, as Redmond continues work on this revamped Windows version and wants to address user feedback in a much more effective manner.


 

Certain features, such as Internet Explorer 12, might not show up before the launch of the final Windows 10 version.

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
0 0 hvala 4
14 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - dojmovi, problemi

Dajte mi recite, da li je pametno placati internrt bankarstvom preko windows 10ke? Posto Microsoft sakuplja podatke.

ELS BLAUGRANES ! BARCA BARCA BARCA !
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
Tommy_123 kaže...

Dajte mi recite, da li je pametno placati internrt bankarstvom preko windows 10ke? Posto Microsoft sakuplja podatke.

 

Mislim da si sam odgovorio na svoje pitanje. 

Death closes all: but something ere the end, Some work of noble note, may yet be done, Not unbecoming men that strove with Gods. ...Come, my friends, 'Tis not too late to seek a newer world.
14 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - dojmovi, problemi

A ko da se do sada nije pratilo. Svaki klik se negdje bilježi. Dal plaćaš račun ili pregledavač xxx stranice{#} 

 
0 1 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
Tommy_123 kaže...

Dajte mi recite, da li je pametno placati internrt bankarstvom preko windows 10ke? Posto Microsoft sakuplja podatke.

Ako koristiš token, onda je relativno sigurno.

Svaki put token kreira novi pin, a stari pinovi ne vrijede pa su uzalud onome ko bi ih kolektirao.

14 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - dojmovi, problemi

Vratio sam se na osmicu pa nije potrebno ali hvala svejedno :)

ELS BLAUGRANES ! BARCA BARCA BARCA !
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
Envy kaže...
..

Ne znam šta da ti kažem, piše ti na slici da imaš 8GB memorije, zapravo sistem koristi 3,5GB - predpostavljam da su 32-bitni Windowsi. Ja i još par ljudi je potvrdilo da u idleu uzima 1,2 GB i još par ljudi isto to, sam si pratio kao i ja ovo oko Windowsa 10, mislim da nije isto kada je riječ o 32 i 64 bitnim Windowsima. ..

- mali update, (nastavak prijašnjeg posta), jer primjedba 32-64bit ima smisla, pa evo win-8.0 clean s driverima (jer mi je to bilo pri ruci), na notebookiću.

RAM=0.7GB... na x64.

- dali je sad količina korštene/zauzete memorije odgovorena za win vista-7-8-10 x32/64.. uz agresivno keširanje ovisno o količini fizičkog RAMa do 2 ili do 4 GB, iznad se manje mijenja. Grubo 700-800MB +cca 50 ovisno o driverima + formula koja uzme više ako je više RAMa dostupno.

- u tvrdnju mogu uključiti i server (+teme+aero=WorkStation), pa čak i prosječnu linux distru.

Sve ostalo je nešto drugo, neki drugi soft, ne OS.

win8x64_2GBx0.7GB win8x64_2GBx0.7GB
win81x64_07GB win81x64_07GB
C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.10.2014 21:57 (ihush).
15 godina
offline
Windows 10 - dojmovi, problemi

Dostupan je update na build 9860. Donosi Action Center, neke nove animacije, itd. više ovdje i ovdje. Doći će kroz Windows Update ubrzo, ili , tko želi već sada, može otići u PC Settings, Update & Recovery, Preview Builds i neka klikne na Check now, te preuzme. Ja sam stavio da skine, pa ćemo vidjeti kako će ići. Također, nakon što se instalira ovaj update, opet otići u Preview Builds i pokupiti drugi update, otići ponovno u Update & Recovery i u Windows update pokupiti update za build, kako ne biste imali problema s fontovima i nečitljivošću teksta.

 

P.S. Čitajući komentare na Windows Centralu, ljudi se žale na spor download (veličina bi trebala biti 2 - 2.7 GB, ovisi o konfiguraciji računala) + cca sat vremena za instalaciju, uz mogućnost poruke Install failed, pa ako tko ima problema, da se zna da postoji. Srediti će sve, samo nemojte gubiti živce. Ipak je ovo Tech preview.

 

P.P.S. Da se nadovežem na komentare s Windows Central o sporosti downloada i instalacije. Download je trajao cca. 45 minuta na 7Mb/s vezi, a sam update mi je odrađen za cca 30 minuta.

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.10.2014 23:16 (WackyZG).
Moj PC  
7 0 hvala 6
16 godina
online
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
Cortana?
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
15 godina
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
djigibao kaže...
Cortana?

Prema Softpediji, tek u buildu 9867 (vjerojatno sljedeći build koji će biti pušten).

16 godina
online
Windows 10 - dojmovi, problemi
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
1 0 hvala 2
15 godina
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi

 Samo se nadam da će to odraditi kako spada na kraju, ako već stvarno žele pobjeći od starog Control Panela, da će slušati usere i da će sve biti lako dostupno i razumno, a ne kao što su s Vistom ubacili one grupacije u kojima se ja osobno ne mogu nikako snaći i uvijek pribjegavam Classic looku.

16 godina
online
Windows 10 - dojmovi, problemi

*No ISOs for Windows 10 build 9860*

 

With the release today of Windows 10 build 9860, you might be hoping to download an ISO to perform a clean install of the OS. Unfortunately, Microsoft has said that this will not occur which means that Windows Update is your only option.

The information comes from Gabriel Aul, who is head of the Insider program, and when responding to a question on Twitter, he shot down the idea of the ISOs.

 While this may sadden your heart, it makes sense from Microsoft's perspective. They want to test the new update feature and make sure that it is working properly and the best way to do that is to force all users to go through that channel.


Seeing that there is a new faster release cadence too, this feature will likely get a through test too. While we wait to see how quickly 'fast' is on the new Windows Update settings page, this first update came 20 days after the initial release.


For those downloading the build, it will weigh in between 2GB and 2.74GB depending on CPU architecture and language.

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.10.2014 18:22 (djigibao).
Moj PC  
0 0 hvala 3
15 godina
offline
Windows 10 - dojmovi, problemi

Prije par sati nadogradio na Build 9860. Moja zapažanja su sledeća:

- Windows se raspao. Kada kažem raspao fali slova na sve što je od MS-a. Vidljivo u Internet Exploreru posebno a i u Start Menu kada se nešto traži.. uostalom pogeldajte sliku.

 

Raspad Windowsa Raspad Windowsa
 

- Primjetio sam dole novi Notification centar samo kod mene piše " otification".

- Prozori se sada 'bumbaju', tj kada se otvori neki prozor on se kao malo napuše i i vrati na normalnu veličinu pa je time stvoren utisak da se brže otvaraju.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
Envy kaže...

Prije par sati nadogradio na Build 9860. Moja zapažanja su sledeća:

- Windows se raspao. Kada kažem raspao fali slova na sve što je od MS-a. Vidljivo u Internet Exploreru posebno a i u Start Menu kada se nešto traži.. uostalom pogeldajte sliku.

 

 

- Primjetio sam dole novi Notification centar samo kod mene piše " otification".

- Prozori se sada 'bumbaju', tj kada se otvori neki prozor on se kao malo napuše i i vrati na normalnu veličinu pa je time stvoren utisak da se brže otvaraju.

 

Par postova prije imas par rijeci o tome - KLIK

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
15 godina
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
djigibao kaže...
Envy kaže...

* * *

 

Par postova prije imas par rijeci o tome - KLIK

Vidio sam kralju i od srca sam zahvalan, već sam htio glavom od zid zveknuti. Sada ću da to uradom pa javim dojmove- Inače ovaj update je trajao kao i sama instalacija Windowsa.

 

Uređivano: Sređen bug za nedostatak riječi, ali kroz regularan Windows Update u Update and recovery u PC settings a ne kroz onaj Preview builds tako da u ovom trenutku ne klikćo ja na Preview builds dok je sve kako treba.

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.10.2014 20:59 (Envy).
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 FAQ, Windows 10 - problemi
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice