Windows 10 FAQ izdvojena tema

poruka: 406
|
čitano: 140.313
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 - općenito
10 godina
offline
Re: Windows 10 FAQ
Dufra1973 kaže...

Niš onda...ide u servis...svejedno hvala svima

 Ma kakav servis lipo napravi čistu instalaciju desetke

7 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 FAQ

Pod garancijom je...neka oni naprave...

 

12 godina
offline
Windows 10 FAQ

http://microsoftsale.org/OfficeProPlus2013

 

jedno pitanjce da li na ovoj stranici su legalni office i windowsi ako se kupe ??????

 

je li to ok za shoping?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 FAQ
Dufra1973 kaže...

Pod garancijom je...neka oni naprave...

 

- garancija ne pokriva SW

 

xerexy kaže...

http://microsoftsale.org/OfficeProPlus2013

 

jedno pitanjce da li na ovoj stranici su legalni office i windowsi ako se kupe ??????

 

je li to ok za shoping?

- ne postoji nelegani MSO-win, postoji samo valjana licenca dok firme moraju imati i R1.

- dali će key raditi, koliko dugo.. to je nešto drugo. Čak i 'pravi' key možeš trenutno ubiti npr dvostrukom aktivacijom (blokira se key-id..) i tad jedino poziv MS-helpu a onda i dokazivanje dali si nešto kupio od njih...

većina ovakvih keyeva radi OK, cijena je samo cijena (ne možeš je uzeti kao relevanto za ocjenu keya) dok o legalnosti trgovine kao korisnik ne možeš ništa znati-utjecati, tu si čist (no to ne znači da nešto nećeš izgubiti ili biti sankcioniran..). I sam MS prodaje win po 20-40$.. ostalo je PDV+marža..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 FAQ
@ihush

Vec sam opisivao kako sam popusio garanciju jer sam na oem laptop ( sa win 8 ) stavio linux i bas tad prdno laptop. Stav servisa i uvoznika je bio da sam ja kupio uredjaj koji se sastoji od odredjenog hardwera i odredjenog softvera i da to garancija pokriva, a kako sam ja stavio softver za koji ga proizvodjac nije predvidio niti testirao ponistena mi je garancija. Znaci po toj logici i softver ide pod garu u okolnostima koje njima pasu.

Imao sam i neki jeftini smartphone di se zblesiral android, i uredno su mi pod garancijom flashnuli noviji rom...
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 FAQ

-dao si se 'veslati' i sasvim suprotna stvar, gubitak garancije. SW još nitko ne preuzima odgovornost, ne daje garanciju. Provjeri.

 

+ naravno, ako si ti kao korisnik izazvao kvar, može biti odbijena garancija. Pošto je kompatibilnost ili requirements nešto što se specificira, sve izvan tog može biti tako tumačeno (pogrešno gorivo). Ako je SW uzrok, npr nepostojanje drivera, koji npr rezultira peregrijavanjem.. kak to reč, jednako kao OC. Kriv si :) .. ali ako se znaš svađati, možda nisi. I obrnuto, čekićem razbij, može biti prihvaćeno, tako da tvoj slučaj nema veze s gornjim tj garancijom.

 

edit2

.. i 'naputak' za ovakve slučajeve, zbog wintela (MS interesi i pratner Intel), dešavaju se ovakve stvari uz kašnjenje drivera-supporta pod linuxom (pa u ovakvom slučaju i za win npr w7..), problem je powermanagment, cpu-vga. Stvarno dolazi do pregrijavanja, pogrešnih napona i sl. na notebookovima noviji uefi bios, direktno krontrolira OS, rezultat kao da imamo na desktopu pogrešan bios.. i lako-brzo crkne (i distributer to zna).

-zato, se tad praviš naivan (pametniji od njih), ukloniš tragove drugogo OSa. Kažeš ne radi i ''nisam''. Oni tad ne mogu dokazati baš ništa... i prihvate garanciju. (isti recept za OC i sl.).

naravno, nije to sad trigger 'ajmo kurit PC' nego snađite se ljudi, mislite malo (kao druga strana), može se sve.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.5.2016 17:39 (ihush).
10 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 FAQ
Nisam si ja mogao dozvoliti svadju radi jednog laptopa, jer s njima imamo dugogodisnji poslovan odnos, a ja njih vise trebam nego oni mene.

A preposten sam da bih isao zatirati tragove i nekoga delati bedakom... Tamo takve cijene dobijem da fakat nisam htio ugrozavati dobar izvor hardveraja...

Pragmatizam, kaj ne... ?
 
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Windows 10 FAQ

Imam na laptopu DEL XPS 502 orginal Windows 7 Ulitimate 64 , sada bih rađe skinuo iso.file i napravio čistu instalaciju na novu drugu particiju na disku , koliku particiju napraviti za Win 10 Pro.

Na ovaj način bih imao dual boot dali netko od vas ima ovakvu kombinaciju i kako vam radi imate li problema u ovoj kombinaciji .

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Windows 10 FAQ
Zanima me mogu li započeti sad s upgradeom wind 10? Zaboravih na njih skroz pa sam se sjetio sada pošto je 29. Hoće li mi stići upgradeati i što ukoliko ne stigne?
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 FAQ

Imaš još malo vremena. Sa ovime napravi instalacijski USB, pokupi licencu sa gatherosstate.exe (koji će biti na USBu u folderu /sources/. Kopiraj ga na desktop, pokreni i on će ti generirati GeniuneTicket.xml. Taj file kopiraj na sigurno, resetiraj komp, bootaj install sa USBa, napravi čistu instalaciju. Kad završiš sa instalacijom, taj file kopiraj u C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Clipsvc\GenuineTicket\ i restartaj PC. Windowsi će biti aktivirani.

 

Ako Windowsi koje sada imaš nisu ispravno aktivirani, ništa od GeniuneTicket.xml.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.7.2016 21:07 (Sum_of_all_fears).
10 godina
offline
Re: Windows 10 FAQ

@krixy

 

De, de samo frende počni, stigneš. Meni je jučer upgrade sa download i samim procesom instaliranja, odnosno upgradanja, trajao sveukupno 4 sata. Po našem vremenu do sutra u podne.

Zato, samo peglaj!

Panzerkampfwagen.Unatoč svemu - Dinamo Zagreb.
10 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 FAQ
A sumnjam, imam još 2 i pol sata. Tek je na 18%...tako mi i treba kad čekam..
10 godina
offline
Re: Windows 10 FAQ

@krixy

 

Pa, samo neka dela, sutra u 12h je zadnji rok. Buš stigao.

 

Panzerkampfwagen.Unatoč svemu - Dinamo Zagreb.
10 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 FAQ

Možeš li mi reći gdje piše da je do sutra u 12h? Brojač mi je pokazivao da imam vremena do ponoći, znači još 2 h da sredim to...

10 godina
offline
Re: Windows 10 FAQ

@krixy

 

Evo, tu sam pročitao na našem BOL. Pročitaj ga do kraja.

I ja sam, zabrijao da je danas petak, zadnji dan.

Panzerkampfwagen.Unatoč svemu - Dinamo Zagreb.
10 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 FAQ

Hvala!! Stavio sam da napravi update na dva laptopa i sa sedmice ide 5x sporije u odnosu na osmicu... 

10 godina
offline
Windows 10 FAQ

Sad ste se sitili nadograđivat kako se kaže u pet do podne. Pravo bi bilo da vam ne prođe kad ste čekali zadnji vagon.

Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
offline
You can still grab a Windows 10 after July 29

Microsoft's offer to upgrade to Windows 10 from devices running eligible copies of Windows 7 or Windows 8.1 expires today on July 29, 2016.

The company announced previously that it won't end the offer for customers who use assistive technologies. Microsoft did not reveal back then if and which requirements had to be met to take Microsoft up on the free upgrade offer after July 29, 2016.

Today, the new Windows 10 Upgrade website for customers who use assistive technologies has been launched.

For the general public, the free upgrade offer for Windows 10 ends on July 29. However, if you use assistive technologies, you can still get the free upgrade offer even after the general public deadline expires as Microsoft continues our efforts to improve the Windows 10 experience for people who use these technologies.

 

http://www.ghacks.net/2016/07/29/you-can-still-grab-a-free-windows-10-upgrade-after-july-29-2016/

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Poruka je uređivana zadnji put sub 30.7.2016 8:15 (djigibao).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Windows 10 FAQ

Uspio sam za nabaviti dodatna 2 GB DDR2 RAM za jedan stari PC na kojemu je WIN 10 32-bit,

pa bi htio staviti 64-bit verziju da mi vidi i koristi 4 GB RAM-a, a ne 3 zarez nešto GB na 32-bitnim.

Koliko sam proGooglao ne postoji mogućnost konverzije sa 32 na 64-bit, jedino čista instalacija.

 

E sad moje pitanje, ako su 32-bitni Windows 10 aktivirani i ja napravim čistu instalaciju 64-bitne verzije,

automatski bi nova instalacija trebala biti aktivirana ili?

Ključ/aktivacija ovisi tj. vezana je na verziju Windowsa Home ili Pro, a ne na 32/64-bitnost, točno?

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Windows 10 FAQ
Matozan kaže...

Uspio sam za nabaviti dodatna 2 GB DDR2 RAM za jedan stari PC na kojemu je WIN 10 32-bit,

pa bi htio staviti 64-bit verziju da mi vidi i koristi 4 GB RAM-a, a ne 3 zarez nešto GB na 32-bitnim.

Koliko sam proGooglao ne postoji mogućnost konverzije sa 32 na 64-bit, jedino čista instalacija.

 

E sad moje pitanje, ako su 32-bitni Windows 10 aktivirani i ja napravim čistu instalaciju 64-bitne verzije,

automatski bi nova instalacija trebala biti aktivirana ili?

Ključ/aktivacija ovisi tj. vezana je na verziju Windowsa Home ili Pro, a ne na 32/64-bitnost, točno?

 Meni je prošla aktivacija u sličnom slučaju.

Komp "ispod televizije" kako ga ja zovem je imao taj problem, tu je bila 32bit sedmica koju sam nadogradio na 32bit desetku i kad sam napravio čistu instalaciju 64bit desetke uredno se aktivirala ničim izazvana.

15 godina
offline
Re: Windows 10 FAQ
Matozan kaže...

Uspio sam za nabaviti dodatna 2 GB DDR2 RAM za jedan stari PC na kojemu je WIN 10 32-bit,

pa bi htio staviti 64-bit verziju da mi vidi i koristi 4 GB RAM-a, a ne 3 zarez nešto GB na 32-bitnim.

Koliko sam proGooglao ne postoji mogućnost konverzije sa 32 na 64-bit, jedino čista instalacija.

 

E sad moje pitanje, ako su 32-bitni Windows 10 aktivirani i ja napravim čistu instalaciju 64-bitne verzije,

automatski bi nova instalacija trebala biti aktivirana ili?

Ključ/aktivacija ovisi tj. vezana je na verziju Windowsa Home ili Pro, a ne na 32/64-bitnost, točno?

- točno..

+ postoji patch +4GB za w7, za w10 bolje ne pokušavati.

btw, 4GB nisu 'bitan' gubitak u odnosu na 3.5GB koliko bi desktop trebao prijavljivati (notebook od 2.7-3,2GB), više ćeš resursa potrošiti na 64bita nego dobiti uklanjanjem ove granice (koja je čisto soft MS ograničenje).

-jedina razlika s tim povezana, možeš instalirati 64bitne appse, koji tad mogu koristiti više od 2GB RAMa (ali ne u ovom slučaju, jer nemaš viška, tj i OS mora negdje raditi..), igre tad swapaju, itd.. količina RAMa s modernim PCjem kreće od 4GB.. ako minimum :)

- ostaje kao granica=izbor ovisno o potrebama.. (ali nikakav konkretan dobitak u ovom slučaju ne može biti).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
odjavljen
offline
Windows 10 FAQ

Link za ručno pokretanje skidanja Anniversary Updatea.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Windows 10 FAQ

Pozz svima !

 

Kupio sam polovni laptop sa Win 10 pro.Lik sto mi ga je prodao kaze da je original, ali nema nigdje naljepnice win na laptopu, niti sam dobio ista sto bi upucivalo da je original.

 

Ne zelim pokrenuti Microsoftov test jer ako nije original ne bih zelio da mi ga blokiraju.

 

Postoji li neki drugi nacin da provjerim dali je original ?

 

A postoji li uopce neoriginalni win 10?

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Windows 10 FAQ
udav007 kaže...

Pozz svima !

 

Kupio sam polovni laptop sa Win 10 pro.Lik sto mi ga je prodao kaze da je original, ali nema nigdje naljepnice win na laptopu, niti sam dobio ista sto bi upucivalo da je original.

 

Ne zelim pokrenuti Microsoftov test jer ako nije original ne bih zelio da mi ga blokiraju.

 

Postoji li neki drugi nacin da provjerim dali je original ?

 

A postoji li uopce neoriginalni win 10?

 Original je, svi su original. Microsoft je napravio neku vrstu legalizacije piratluka tako da su prolazile nadogradnje piratskih windowsa.

15 godina
offline
Re: Windows 10 FAQ
nicky.sl kaže...
udav007 kaže...

Pozz svima !

 

Kupio sam polovni laptop sa Win 10 pro.Lik sto mi ga je prodao kaze da je original, ali nema nigdje naljepnice win na laptopu, niti sam dobio ista sto bi upucivalo da je original.

 

Ne zelim pokrenuti Microsoftov test jer ako nije original ne bih zelio da mi ga blokiraju.

 

Postoji li neki drugi nacin da provjerim dali je original ?

 

A postoji li uopce neoriginalni win 10?

 Original je, svi su original. Microsoft je napravio neku vrstu legalizacije piratluka tako da su prolazile nadogradnje piratskih windowsa.

- da, postoji samo (original) win by MS.. razlika je samo u key-aktivaciji.

- validni key (nećemo sad koristiti riječ original) je vrlo vjerojatno u BIOSu (od win8) Ako u porpertiesu OSa vidiš validaciju, key/ID je OK. Možeš čak i obrisati instalirati clean (pogledaj str. za skidanje/kreiranje medija..) i aktivirat će se automatski. .. .osim ako je neki KMS, tj pročitaš licencu/aktivaciju i tad znaš.

- nema više keya (kao win-xp-win7..) na naljepnici/na računalu (ne smije biti zbog nazovimo sigurnosnih razloga tj lako ga se pročita-prepiše..) sad (od win8) je samo naljepnica s win8 ili win10. Pogledaj.. potraži malo. Ima ili nema. To bi bilo na OEM-predinstaliranom obavezno.

- ako je 'original' kupljen naknadno (ne predinstaliran-OEM) tad je kupljena kutija-key .. i tad bi trebao dobiti upravo to (medij je opcija, sad može i USB..).

-svatko tko ima 'original' (kupljen/plaćen OS licencu/key) ima i dokaz, tj račun na kojem piše npr PC+win-OEM (i još npr home/pro..) ili račun za odvojeno kupljen win (+ kutija/naljepnica..). Ukoliko toga nema, možeš se cjenkati.. :) čak i kad je stvarno 'original'.. dobra osnova za nižu cijenu (od 200-700kn razlike u tvoju korist, kao npr ne registriran auto).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
9 godina
neaktivan
offline
Windows 10 FAQ

Pozdrav svima


Ne bih pitao ovdje da nisam u problemu,ako ovo nije za tu temu molim modove ili admine da to prebace u pravu sekciju Hvala.


Ovako,osobno svojom krivicom sam si zarazio računalo tj firefox tj sve browsere u win 10 da su mi na paljenje browsera iskakale koje kakve stranice koje ni na koji način nisam mogao restorati u funkcionalno stanje bilo kojim tutorijalom ili alatom za remove.
Nakon svih pokusaja sa nodom ili malewarebytsom i i inim specijaliziranim programima ništa mi nije polazilo za rukom (napast je stopbits.biz) najviše što me smetalo je to da je računalo samo javljalo kako su npr programi za slike muziku ili sta god vračeni na defaultnu postavku
pa i browser sa firefoxa vraćen na edge.I to je u obavjesnom centru ispisivalo stoput za redom.

Ok napravio sam si image c diska nekada prije i vratio ga gore...normalno murphy je da je taj image win7 napravljen prije nego sam upgrejdao sa 7 na 10 (kada je bilo dostupno preko updejta) 

Vraćeni C disk je win 7 koji sada kaze da nije više original..(nije ni bio nego je Daz odrađen da radi i pokazuje da je orginal) ali sa upgradeom na 10 sam dobio orignal u punom smislu riječi i super sve do gore navedenog trenutka.

Sada koliko kuzim..desetka je promjenila MBR u GPT....i kada skinem desetku trazi me ključ naravno. (želio bih opet napraviti nadogradnju da ne izgubim instalirane programe i njihove postavke) 

E sad konačno pitanje Da li je mojom instalacijom desetke kod microsofta moje računalo "obilježeno" kao korisnik desetke sa softwerskim ključem dobiven nadogradnjom. i da li ja mogu opet free doć do toga da instaliram desetku ponovo jer je moje računalo pod desetkom bilo activated.

Ili moram kupiti u trgovini desetku i upisat njen ključ u instalaciju.

Hardwer nije mjenjan..sve je ostalo isto...

Normalno da nisam morao vraćat image jer sam skuzio da postoji i neki win reset na tvorničko stanje...(iako mi defaultni win restore diskova nije htio raditi tj bio je kao disabled a to nisam sam nikada mjenjao)


Tnx



Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 FAQ
Djadjo kaže...

..
E sad konačno pitanje Da li je mojom instalacijom desetke kod microsofta moje računalo "obilježeno" kao korisnik desetke sa softwerskim ključem dobiven nadogradnjom. i da li ja mogu opet free doć do toga da instaliram desetku ponovo jer je moje računalo pod desetkom bilo activated.
..



 - da. (ali w7-8 koji ne prolazi validaciju, ne možeš kroz upgrade, nego isključivo clean, aktivirat će se automatski ... osim ako je ID-key baniran, provjeri trenutno stanje licence u w10 i za svaki slučaj ghaterosstateom pokupi licencu).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
9 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 FAQ
ihush kaže..

 - da. (ali w7-8 koji ne prolazi validaciju, ne možeš kroz upgrade, nego isključivo clean, aktivirat će se automatski ... osim ako je ID-key baniran, provjeri trenutno stanje licence u w10 i za svaki slučaj ghaterosstateom pokupi licencu).

 
A da bi ovo validirao moram vratiti sa GPT na MBR a to je nemoguće jer se sistem disk nemoze prebacit iz jednog tipa recorda u drugi sa sistemom na disku ?


15 godina
offline
Re: Windows 10 FAQ

- GPT/MBR nema veze s validacijom.. ako je ID valjan (MBO), tad će se win aktivirati. (jedan odgovor) :)) ali ima ja naravno još..

- ništa u životu nije 100%.. pa recimo, vjerojatno će se aktivirati.

- UEFI, win8-10 key u BIOSu, tad ima veze. (suprotan odgovor, ne za tvoj slučaj, nego za ostale koji naiđu u temi..). Ako je key u BIOSu (namjerno by MS) promjena-isključivanje neke od UEFI opcija isključuje i win key. (može ga se pročitati nekim toolsima..), tad se win ne bi automatski aktivirao, odnosno, ovisi .. jer može se aktivrati preko IDa MBO ako je bio upgrejdan s win8 na w10 (tad je ID arhiviran na serveru, neovisno o keyu u BIOSu).

 

..  Jer je npr GPT povezan kao uvijet s UEFIjem, AHCI, 64bitni OS itd. kao boot requirements. Odnosno, možeš disk formatirati kako želiš, npr na drugom računalu kao MBR disk/boot, ubaciti ga u UEFI računalo (koje da si na njemu to radio, kreiralo bi defaultno GPT shemu..) i radit će najnormalnije, jer UEFI podržava i MBR itd..

bezbroj sitnica su lančano povezane, podešavanje BIOSa i ovisnos o opcijama koje se nude (pogotovo laptop..), fastboota-secboota-enkripcije itd.. GPT je samo novija shema adresiranja, boota. Nije vezano za OS, može se koristiti i na starijim računalima (ali starija računala-OSevi ne mogu s njega bootati) itd..

MS ga je jednostavno forsirao, kao jedan od načina eliminacije konkurencije (starijeg OSa kao xp-w7.. manje linuxa, btw Canonical plaća licencu MSu..). manje kao nešto bitno korisniku, odnosno GPT je važan kod većih diskova +2TB ako su boot. Sve ostale prednosti su zapravo nevažne/nisu problem kao broj primarnih aktivnih particija i sl. Obrnuto, zbog kompatibilnosti unazad, gubi se mogućnost korištenja bezbrojnih alata, bootanja, popravljanja.. šteta se ograničiti GPTom i izgubiti to, osim ako postoji konkretan razlog za GPT.

 

btw, naravno da NIJE nemoguće prebaciti disk iz jednog u drugi mod.. ali to ti MS ne želi glasno reći. (preferira GPT iz svojih razloga).

- probaj čarobni google diskpart + gpt to mbr.. možda otkriješ kako :))

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 5.9.2016 17:40 (ihush).
9 godina
neaktivan
offline
Windows 10 FAQ

Imam jedan problem. Danas sam promjenio mbo+cpu+ram u računalu i stavio novo. Stare komponente sam prebacio u drugi komp. Na drugom kompu je bio win 7 i prošle godine nadograđen na win 10 te prijavljen na microsoft račun. Na ovom što sam stavio nove komponente sam isto nadogradio prošle godine i prijavio se sa istim microsoftovim računom te je bilo sve u redu dok nisam danas promjenio komponente. Sad me traži ponovnu aktivaciju i nikak da aktivira.

 

Išo sam na otklanjanje poteškoća i onda da sam nedavno promjenio hardver ali bezuspješno.

Hitno mi je za taj komp jer mi treba u ponedjeljak za posao. Ako netko zna što treba napravit nek mi kaže.

Moj PC  
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 - općenito
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice