Windows 10 FAQ izdvojena tema

poruka: 406
|
čitano: 140.083
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 - općenito
10 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 FAQ
0800300300
9 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 FAQ

Ne razumijem šta s tim brojevima

10 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 FAQ
gamer18 kaže...

Ne razumijem šta s tim brojevima

 

Pa zoves microsoft za aktivaciju na taj broj u radno vrijeme...

 

https://www.microsoft.com/hr-hr/about

9 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 FAQ

ok hvala. Jel to neka greška ili šta da mi se to dogodilo kad sam zamjenio mbo i cpu?

Nazvat ću u ponedjeljak i probat aktivirat.

 

10 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 FAQ
gamer18 kaže...

ok hvala. Jel to neka greška ili šta da mi se to dogodilo kad sam zamjenio mbo i cpu?

Nazvat ću u ponedjeljak i probat aktivirat.

 

 

Obično kod promjene hardvera treba ponovna aktivacija, ali nije pravilo.

Naravno, veliko je pitanje da li  imaš oem windowse ( pa su vezani uz određenu kombinaciju hardvera ) ili imaš retail verziju koju možeš seljakati po hardveraju...

I ako si ti probao samo komponente mjenjati, vjerojatno bi se trebalo i sa drajverima poigrati....

9 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 FAQ
To sam znao da će se nešt morat poslije napravit ali na drugom kompu sam stavio druge komponente i nije bilo problema s windowsima. Zato mi čudno.
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 FAQ
Imam licencu 7 pro i nadograđen na 10 pro. Nez jel oem al mi je na microsoft računu pisalo filled by oem i tak piše za ovaj drugi.
15 godina
offline
Re: Windows 10 FAQ
gamer18 kaže...
Imam licencu 7 pro i nadograđen na 10 pro. Nez jel oem al mi je na microsoft računu pisalo filled by oem i tak piše za ovaj drugi.

 -tad ti neće dati novi key... ali malo prilagodi istinu. (jer je ID-key vezan uz MBO, na staroj MBO možeš dignuti w10 i aktivirat će se).

- prvo budi naivan i 'pošten' :)

- reci da ti se win neće aktivirati nakon clean installa. Pitat će te nešto.. i tad reci da je PC crko i da su (u servisu pod garancijom, da je bila grmljavina ali su ipak.. zvuči dovoljno čudno) zamjenili sve što je trebalo. Šanse su tad 50%.. ovisno o utisku u prvoj crtici.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put ned 16.10.2016 1:35 (ihush).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 FAQ
Promblem je u tome što sam staru mbo stavio u drugi komp gdje je isto bio win10 a iz njega sam stavio mbo u treći komp ali tamo je sedmica. Jel ću uspjet s tim da mi je crkla a da mi i drugi komp ostane aktiviran.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 FAQ

-pitanje iz kategorije možeš li proći kroz crveno bez kazne... :) = APP.

-računaj na prste, imao si aktiviranu licencu, imaš je i dalje (na staroj MBO), nova nema veze sa starom, ako dobiješ, dobio si.. pri tome MS može biti blag, no oni imaju sve podatke, tražit će te key, key je u bazi, baza je 'calculator' na stereoidima.. i ako žele-vidjet će, deaktivirati staru licencu i sl .. i tebi je to palo na pamet, zašto ne bi njima kad im je to core-biz, ili je MS glup? Darežljiv je. Probaj.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 FAQ

Kreni sa spikom kako je Bugarska divna zemlja....

😊
 
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 FAQ
Mogu i ja reć key od sedmice sam da mi aktiviraju desetku. Nemam vremena da rušim na sedmicu a posao mi pati zbog toga. Nisam džabe kupio dvije licence za sedmicu i dao 2 k.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 FAQ

-a kakve to ima veze s w10 aktivacijom (prošla baba s kolačima).. i ja sam prošli tjedan kupio kartu za kino, parking.. zašto opet? :)

uozbilji se, i ne pitaj nas ili MS zašto si nešto kupio. Kupio si licencu za win7-oem, to si i dobio i imaš.

 

btw,umjesto bugarskog, pakistanski ili grčki.. :)

 

edit: i razlika OEM-Retail licence je upravo u prenosivosti, na novo računalo, naravno jedna licenca = jedna aktivacija, dvije istovremeno => baniranje keya. I tek sad spominješ da si kupio dvije licence. Ako si želio, mogao si ih proteklih godinu upgradeati na w10 + aktivirati i sad bi ti radila da komada w10 na MBO s odgovarajućim IDom (ID nije key, nego kombinacija, oboje samo jednan kom.).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put ned 16.10.2016 14:25 (ihush).
10 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 FAQ

Zadnji puta kada sam ih zvao su bili u Bugarskoj, pa ako su jos tamo fino krene sa bugarskim hvalospjevom...

😊
9 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 FAQ
Pa kupio sam dve sedmice i upgreadao na desetke a i aktivirao. Vidit ću sutra šta će bit, probat još aktivirat i onda ih zvat. Ako neuspijem rušit windowse ali po tome mi je glupa nadogradnja kad promjeniš mbo ode ti aktivacija. Puno ljudi mjenja hardver.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 FAQ

OEM=cijena, što je tu glupo? Retail viša cijena, prenostiva licenca na drugo (novo) računalo. To čak nema veze s win10 jer je prošla mogućnost nadogradnje, dok ti ne pomaže ni 'rušenje' (čemu taj izraz..) win i/ili instalacija win7, jer (pogađaš?), key-licenca je iskorišten/potrošen. Radi na toj MBO, ne na drugoj. Ako želiš dobiti gratis key, vrati se na gornji post i telefon u ruke.. ostalo je beskorisno.

(istina, postoji i invalidnost... no nekako se ne uklapaš u ciljanu skupinu) :))

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
9 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 FAQ
Izgleda da je sve beskorisno osim malo sreće i telefona u rukama. Vald ću uspjet nekak rješit jer ću imat problema. Od tri računala mi samo jedno problem stvara i to preko kojeg rade ova dva druga.
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 FAQ
Uspio sam aktivirati tako što sam kliknuo da sam promjenio hardver i onda se spojio na microsoft račun i odabro pc koji koristim i aktiviran. Sad mi piše system serial number a za drugi to be filled by o.e.m.
Hvala na savjetima i preporukama.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 FAQ

kao što rekoh, MS je blag :) APP je i dalje preporučljiva metoda, pa tek ako ne prolazi brinuti..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
9 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 FAQ
Bitno da sam rješio i da mogu nastavit radit
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 FAQ
Poz

Imam win 10 na jednom hdd i win 7 na drugom (laptopovom) i u dual bootu su (tak je instalirano) esad kad su oba prikopcana ili je samo glavni hdd (win10) prikopcan normalno mogu bootat i birat os ,ali kad iskopcam glavni i ostane samo wn7 onda nece bootat tj pise da ubacim nekj da moze bootat (prepoznaje i postavljen je kao 1 izbor za boot)

Jel ima veze jer je win/10 glavni pa je zbog toga?

Ako je kak rijesit osim da se flasha novi windows na hdd odvojeno tj jedan po jedan
Potpis
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 FAQ
Tj skraceno kak i jel moguce instalirat bootloader na taj drugi hdd (jer je bootloader na prvom hdd a win7 na drugom)

Jel moguce sa easybcd i jel se moze kaj shebat
Potpis
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Windows 10 FAQ
Ostao ti je boot.ini na tom drugom disku di je win 10.
Moze se sa Easy BCD, pogledaj neki video tutorijal.
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
7 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 FAQ
Moze pomoc (link) ? Trszim ali neznam kaj tocno
Potpis
15 godina
offline
Re: Windows 10 FAQ

ovisi kako je drugi disk kreiran.. boot sektor se kreira zasebno, bez njega disk može biti samo storage (ne boot).. tj primarna aktivna particija je obavezna za boot.

bet bootsektora, mora biti neki drugi boot medij (svejedno što, disk, cd, usb.. npr možeš ostaviti install win7 dvd .. i bootat će s hdda nakon 5 sec..).

kad je disk bootabilan, lako se doda boot manager, sve se može diskpartom i sl.

 

- pravilo vrijedi za sve OSeve.

- svaki boot se može srediti install medijem OSa (nisu potrebni drugi alati, ali može biti lakše...)

za ovaj slučaj, diskpart, active.. + bdcedit ili boot s installa + autofix koji će obaviti potrebno, možda u par prolaska.. (ne iz prvog).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.1.2017 18:51 (ihush).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 FAQ
Rjeseno

Prebacen system partion na drugi hdd sa easybcd i radi..
Hvala
Potpis
11 godina
offline
Re: Windows 10 FAQ
Pozz ljudi.Imam proble. Jedan sa Win10.Sam operativni sistem mi je obrisao neke programe.Upalio sam komp i isao vani.Kad sam se vratio,vidio sam u donjem desnom kutu poruku kao Win has deleted some programs for better optimization.Kad sam kliknuo ok,samo mi je ponudio da stavim Microsoft edge kao web browser.Kada sam otisao da vidim sta je on to izbrisao,vidio sam da nemam vise Google chrome,Hw monitor,bethesda launcher i jos neke sodatne programe.Programi su skinuti sa oficijalnih stranica tako da virus nije.Skenira o sam sa Avastom,MalwareBytes i hitman pro programom i nisu nasli nikakve prijetnje.Jel moguce da Microsoft brise odredjene programe ili je to cisti virus?
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Windows 10 FAQ
Prvi put cujem za ovo..
Mozes stavit sliku te poruke ili nekog Log-a?
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
14 godina
neaktivan
offline
Windows 10 FAQ

Ekipa vrijedi li još sljedeće:

 

"4. Mogu li napraviti čisti install ili baš moram upgradeati Windowse?

 

Moći će se napraviti clean install (ono sa brisanjem diskova/particija i formatiranjem). Clean install je sada moguće napraviti sa čistim ISO i ključem od 7/8.1 odgovarajućih verzija!"

 

Da li je netko napravio u skorije vrijeme?

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 FAQ
Imam lap stari i normlno izlizal sr key ispod od win7 jel moguce kak dobit ponovo broj (nije instaliran win vise )

Potpis
Moj PC  
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 - općenito
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice