Prošrivanje C particije Win7

poruka: 34
|
čitano: 18.471
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
protjeran
offline
Prošrivanje C particije Win7

Ponestaje mi mjesta na c disku :(

Pokusao sam na razne nacine i sa EASUS Partition masterom prosiriti ali nejde.

Uglavnom pokusao sam shrinkati jednu particiju da mogu povecati drugu ali neide.

Ima li itko kakvo rjesenje?!

Prodaja svih mogucih botova za lockerz!Kontakt na PM
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
online
Re: Prošrivanje C particije Win7

moraš shrinkati sljedeću particiju na disku i onda ju pomaknuti "prema desno" tako da ti prazan prostor ostane odmah poslije C:

ako si me skužio...

TROLLBUSTER /// ako sam ti pomogao slobodno stisni HVALA :) ///
14 godina
protjeran
offline
Re: Prošrivanje C particije Win7
XXX-Man kaže...

moraš shrinkati sljedeću particiju na disku i onda ju pomaknuti "prema desno" tako da ti prazan prostor ostane odmah poslije C:

ako si me skužio...

Da sad cu probati!

Prodaja svih mogucih botova za lockerz!Kontakt na PM
15 godina
neaktivan
offline
Prošrivanje C particije Win7

Ispričavam se autoru teme, ali imam sličan problem. Radi se o sljedećem: imam dualboot Windows Viste i Sedmice, Widows Vista mi je na particiji "D:" pod statusom 'System', a Sedmica na particiji "C:" pod statusom 'Boot'  <--  vidi sliku, i sad sam htio izbrisati Vistu (dok mi je Partition Manager uključen na Sedmici) ali ne mogu jer je pod statusom sustava. Ako netko zna rješenje molio bih ga.

Ne mogu izbrisati niti formatirati particiju Ne mogu izbrisati niti formatirati particiju
Mrzim rasizam i crnce /// Android ♥ /// aka triplex
Poruka je uređivana zadnji put sub 26.3.2011 21:43 (Fićo_CoD 5).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Prošrivanje C particije Win7
Fićo_CoD 5 kaže...

Ispričavam se autoru teme, ali imam sličan problem. Radi se o sljedećem: imam dualboot Windows Viste i Sedmice, Widows Vista mi je na particiji "D:" pod statusom 'System', a Sedmica na particiji "C:" pod statusom 'Boot'  <--  vidi sliku, i sad sam htio izbrisati Vistu (dok mi je Partition Manager uključen na Sedmici) ali ne mogu jer je pod statusom sustava. Ako netko zna rješenje molio bih ga.

To se tako ne radi!

Ubaci instalacijski DVD od Viste ili Sedmice i od tamo obriši particiju kad dođe do dijela instalacije gdje imaš tu mogućnost. Onda samo prekini instalaciju kad to obaviš.

http://bfbc2.statsverse.com/stats/pc/lzgr/
14 godina
moderator
online
Re: Prošrivanje C particije Win7
Fićo_CoD 5 kaže...

Ispričavam se autoru teme, ali imam sličan problem. Radi se o sljedećem: imam dualboot Windows Viste i Sedmice, Widows Vista mi je na particiji "D:" pod statusom 'System', a Sedmica na particiji "C:" pod statusom 'Boot'  <--  vidi sliku, i sad sam htio izbrisati Vistu (dok mi je Partition Manager uključen na Sedmici) ali ne mogu jer je pod statusom sustava. Ako netko zna rješenje molio bih ga.

ubaci dvd od sedmice i formatiraj tu particiju...

 

EDIT: kasnim :)

TROLLBUSTER /// ako sam ti pomogao slobodno stisni HVALA :) ///
Poruka je uređivana zadnji put sub 26.3.2011 21:45 (XXX-Man).
14 godina
protjeran
offline
Prošrivanje C particije Win7

Evo nesto nije islo pa sam ponovno napravio cistu instalaciju 7-mice.

Sad imam problem.Imam interni hdd od 160 gb i vanjski od 600+ GB

Unutarnji dsik je podjeljen (trebao je biti) na 3 particiju ali sad jedne nema WTF?!

Vidim je u partition manageru ali ne i u exploreru!

Prodaja svih mogucih botova za lockerz!Kontakt na PM
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
online
Re: Prošrivanje C particije Win7
Perkan777 kaže...

Evo nesto nije islo pa sam ponovno napravio cistu instalaciju 7-mice.

Sad imam problem.Imam interni hdd od 160 gb i vanjski od 600+ GB

Unutarnji dsik je podjeljen (trebao je biti) na 3 particiju ali sad jedne nema WTF?!

Vidim je u partition manageru ali ne i u exploreru!

otvori disk managment i dodaj toj particiji slovo

TROLLBUSTER /// ako sam ti pomogao slobodno stisni HVALA :) ///
13 godina
neaktivan
offline
Re: Prošrivanje C particije Win7
XXX-Man kaže...
Perkan777 kaže...

Evo nesto nije islo pa sam ponovno napravio cistu instalaciju 7-mice.

Sad imam problem.Imam interni hdd od 160 gb i vanjski od 600+ GB

Unutarnji dsik je podjeljen (trebao je biti) na 3 particiju ali sad jedne nema WTF?!

Vidim je u partition manageru ali ne i u exploreru!

otvori disk managment i dodaj toj particiji slovo

Ja imam isti problem ali sa particijom od laptopa koja je inače podijeljena na dva dijela. No u disk managmentu mi nema opcije da dodijelim particiji slovo nego samo opcija help (pod desnim klikom).

 

Kako to riješit?

14 godina
moderator
online
Re: Prošrivanje C particije Win7
JackyD kaže...

Ja imam isti problem ali sa particijom od laptopa koja je inače podijeljena na dva dijela. No u disk managmentu mi nema opcije da dodijelim particiji slovo nego samo opcija help (pod desnim klikom).

 

Kako to riješit?

možeš stavit sliku da vidim? neznam napamet više, a trenutno sam na linuxu...

TROLLBUSTER /// ako sam ti pomogao slobodno stisni HVALA :) ///
13 godina
neaktivan
offline
Re: Prošrivanje C particije Win7

Evo slike. I osim toga sad mi u disk managementu prikazuje da je particija prazna, a nije nego imam dokumente na njoj ( i prilikom istalacije win7, kad biras na koju ces particiju instalirat, prikaze mi da je ta particija skoro puna).

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.3.2011 17:23 (JackyD).
14 godina
moderator
online
Re: Prošrivanje C particije Win7
JackyD kaže...

Evo slike. I osim toga sad mi u disk managementu prikazuje da je particija prazna, a nije nego imam dokumente na njoj ( i prilikom istalacije win7, kad biras na koju ces particiju instalirat, prikaze mi da je ta particija skoro puna).

koliko vidim windows ne prepoznaje format te particije, trebalo bi pisat ntfs a ne piše...

mislim da ćeš trebat neki data recovery alat da izvučeš podatke...

 

možeš još jedino probat vidjet sa EASEUS dal on nudi neku korisnu opciju...

TROLLBUSTER /// ako sam ti pomogao slobodno stisni HVALA :) ///
13 godina
neaktivan
offline
Re: Prošrivanje C particije Win7

Uspio sam riješit pomoću MiniTool-a. On mi je dao opciju da promijenim tj dodijelim ime particiji.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Prošrivanje C particije Win7
XXX-Man kaže...

moraš shrinkati sljedeću particiju na disku i onda ju pomaknuti "prema desno" tako da ti prazan prostor ostane odmah poslije C:

ako si me skužio...

možeš li mi objasniti ovaj korak "pomakniti prema desno", jer kad shrinkam particiju taj unallocated prostor mogu samo vratiti na onu particiju s koje sam je skinio.

14 godina
moderator
online
Re: Prošrivanje C particije Win7
JackyD kaže...

možeš li mi objasniti ovaj korak "pomakniti prema desno", jer kad shrinkam particiju taj unallocated prostor mogu samo vratiti na onu particiju s koje sam je skinio.

pokušat ću...

znači imaš ovako:

particija C: // particija D: // slobodni prostor?

onda moraš desni klik na D: i odabrati move i pomaknuti ju "udesno" na taj prazni prostor...odabereš resize/move i doslovno ju mišem u prozoru koji se otvori pomakneš desno)

zatim ti ostane prazni prostor između C: i D: pa onda povećaš C:

TROLLBUSTER /// ako sam ti pomogao slobodno stisni HVALA :) ///
15 godina
neaktivan
offline
Re: Prošrivanje C particije Win7
lzgr kaže...
Fićo_CoD 5 kaže...

Ispričavam se autoru teme, ali imam sličan problem. Radi se o sljedećem: imam dualboot Windows Viste i Sedmice, Widows Vista mi je na particiji "D:" pod statusom 'System', a Sedmica na particiji "C:" pod statusom 'Boot'  <--  vidi sliku, i sad sam htio izbrisati Vistu (dok mi je Partition Manager uključen na Sedmici) ali ne mogu jer je pod statusom sustava. Ako netko zna rješenje molio bih ga.

To se tako ne radi!

Ubaci instalacijski DVD od Viste ili Sedmice i od tamo obriši particiju kad dođe do dijela instalacije gdje imaš tu mogućnost. Onda samo prekini instalaciju kad to obaviš.

Napravio sam to (izbrisao system particiju) i ostale su 2 Primary particije, e sad kad sam restartirao komp piše mi 'BOOTMGR is missing' i nisam mogao bootati već prije instaliranu Sedmicu zbog toga, da li netko zna kako mogu neku particiju staviti pod status 'System'? {#}

Android ♥ /// aka triplex
15 godina
neaktivan
offline
Prošrivanje C particije Win7

Sad kad sam instalirao drugu Sedmicu nije mi bilo boot menua nego mi se automatski bootala nova Sedmica, probao sam napraviti boot opciju sa EasyBCD-om ali ni to nije uspjelo jer piše da nedostaje 'winload.exe'. 

Android ♥ /// aka triplex
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Prošrivanje C particije Win7

citam temu odpocetka...i nisam skuzio dali je to tako jednostavno smanjiti particiju d  i to dodati u c...

ja bi prebacio 10 gb ,nisam siguran dali je to ispravan nacin ? shrink ?

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Prošrivanje C particije Win7
XXX-Man kaže...
JackyD kaže...

možeš li mi objasniti ovaj korak "pomakniti prema desno", jer kad shrinkam particiju taj unallocated prostor mogu samo vratiti na onu particiju s koje sam je skinio.

pokušat ću...

znači imaš ovako:

particija C: // particija D: // slobodni prostor?

onda moraš desni klik na D: i odabrati move i pomaknuti ju "udesno" na taj prazni prostor...odabereš resize/move i doslovno ju mišem u prozoru koji se otvori pomakneš desno)

zatim ti ostane prazni prostor između C: i D: pa onda povećaš C:

 ista stvar me muci ..neda povecati c  nego samo nudi vracanje u d sa kojeg sam skinuo 

16 godina
moderator
offline
Re: Prošrivanje C particije Win7

Prvo upozorenje - s particijama se ne valja zafrkavati, da ne bi poslije bilo suza i plača ako nešto pođe po zlu.  Dakle, prije nego se u išta upuštaš, budi siguran da imaš backup svega bitnog s cijelog diska! Znači, ako si ne možeš dozvoliti da ostaneš bez podataka s cijelog diska, onda ne diraj particije.

 

Ne da ti povećati C kad je nema kamo povećati - prostor particije mora biti kontinuiran! A očito da taj Windowsov alat ne zna "pomaknuti" (premjestiti sav sadržaj) particiju D udesno, prema kraju diska. Nisam se igrao s tim Windowsovim alatom - probaj neki drugi, alternativni alat za upravljanje particijama - možda neki alat omogućava da particiju D pomakneš udesno kako bi se napravilo mjesta za proširenje particije C (čini se da bi MiniTool Partitiom Wizard Free to možda mogao). Ako ni jedan ne omogućava, imaš alternativu - spoji vanjski disk, iskopiraj sve s D particije na njega, obriši D particiju i proširi si C particiju koliko ti treba. I onda vrati sadržaj s vanjskog diska na unutarnji.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.3.2015 19:50 (mbaksa).
10 godina
neaktivan
offline
Prošrivanje C particije Win7

znaci da vratim ovaj free prostor na d ,,mislim da to moze ,,,ili da pustim kako je sad...i skinem program pa prebacim to na c ? 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Prošrivanje C particije Win7

-windowsov diskmanager ne nudi dovoljno opcija i najvažnije, trenutan je (destruktivan). npr Easeusov part.man-free je dobra alternativa, pogotovo za početnike.

-druga prednost je upravo pomicanje 'od dna'.. + MSov ne želi preko nekih sys.fileova, ostali manageri to jednostavno naprave.

-ipak, najgore/najvažnije je standard, OEMovske particije, UEFI boot (i ograničenja izbora alata npr boot s live medija).

ako je klasičan MBR boot, tad mora postojati jedna primarna particija za boot/aktivna. Win može biti na njoj ili na nekoj dodatnoj, koja može biti primarna-ili-extended.. (ako se dobro vidi na slici, zelena podloga, to je extended..).

Ako je npr sadašnja C primarna, ako je do nje extended.. tad imaš problem.

Ako je GPT-UEFI (pa još sec. boot, oem-key..) tad ostalim alatima (bootmedij) nećeš moći pristupiti disku osim iz samih win a to nije isto, nisu uvijek iste mogućnosti.

 

Može i obrnuto rješenje, umjesto stalnog povećavanja C (jer opet će ponestati mjesta), organizirati OS prema raspoloživom/dostupnom.. tj muvnuti userske/temp i sl na drugu particiju, a tad je i 40 za OS dovoljno (trajno, uz povrečemno čišćenje) jer ništa ne mora biti na C: osim samog OSa... Pogotovo ako je to OEMovski install, tad zbog recoveryja i sl. sve ostalo nije praktično..

 

OS treba podesiti, C je samo jedna od 'ladica', razmišljati i tad napraviti optimalno a ne po nekom 'receptu' koji treba pokriti sva računala.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
neaktivan
offline
Prošrivanje C particije Win7

nisam nikad povecevao c nego sam redovito cistio...sada imam neki novi program koji zauzima puno mjesta i trazi jos gb. prebacio bi ovih  cca 10 gb na njega jer su mi na d disku nepotrebni,,,nemam externi hard  i laptop je u pitanju...pokusavam sa ovim ease us ,,pomicati ljevo desno ali nista se ne dogadja ...ima li nesto drugo ? imam jos ovaj recovery ,,to je posebna particija koja je ostala jer je bio vista os kad sam kupio lap . i to bi prebacio u c ako je moguce ? 

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.3.2015 20:22 (dezus).
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Prošrivanje C particije Win7

mozda je to to ,,,kliknem aply ? 

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Prošrivanje C particije Win7
dezus kaže...

mozda je to to ,,,kliknem aply ? 

Da. I drži fige. 

10 godina
neaktivan
offline
Prošrivanje C particije Win7

mogu izgubiti podatke sa d ? ali ne sa c? 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Prošrivanje C particije Win7
dezus kaže...

nisam nikad povecevao c nego sam redovito cistio...sada imam neki novi program koji zauzima puno mjesta i trazi jos gb. prebacio bi ovih  cca 10 gb na njega jer su mi na d disku nepotrebni,,,nemam externi hard  i laptop je u pitanju...pokusavam sa ovim ease us ,,pomicati ljevo desno ali nista se ne dogadja ...ima li nesto drugo ? imam jos ovaj recovery ,,to je posebna particija koja je ostala jer je bio vista os kad sam kupio lap . i to bi prebacio u c ako je moguce ? 

 -upali mozak, npr dali neka aplikacija mora biti instalirana na C: ili može na npr X:? Ako te to oslobodi brige (+ sutra opet ista stvar..).. itd.

Aplikaciji je svejdno gdje se nalazi.

 

-što se to 'ništa ne događa'? Dali je moguće da ti treba uputa za klikanje po ikonicama i čitanje, npr resize, move.. što bi bilo move? ili resize, dali samo s gornje ili i s doljnje strane (gledajući kapacitet diska kao na brojevnom pravcu, lijevo-desno..).

Easeus (to je dobro!) neće napraviti ništa, dok (kad sve podesiš prema želji) ne klikneš apply.. i ugl u njemu ne možeš napraviti ništa pogrešno (možeš obrisati ili pogriješiti, to s teh. strane nije greška..)

 

-sve je moguće, uz obavezan 'ali'. Znanje, alat + rizik koji se eliminira npr backupom.

 

-vistin recovery je nepotreban ako ne misliš vraćati vistu jednog dana.. sve se može, naravno particija mora biti kontinuirana, tj moraš pomicanjem početak-kraj particje pomaknuti iduću particiju prema kraju diska kako bi se dio do prve particije na kojoj su Win mogao spojiti u jednuz kontinuiranu particiju 'veću C'...

 

lako je... klikaj, vidi menije, desni klik itd.

 

dezus kaže...

mozda je to to ,,,kliknem aply ? 

  ...

 

dezus kaže...

mogu izgubiti podatke sa d ? ali ne sa c? 

 s podacima postoji jedna (mudra?) izreka, postoje, podaci, postoji backup, postoje podaci koji su izgubljeni, postoje oni koji će biti izgubljeni... svaka od tih definicija je podložna isključivo tvom kriteriju, koliko su ti podaci važni, nenadoknadivi itd. jer je samo pitanje vremena/sreće kad ih izgubiš. Sve ostalo je backup.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sub 14.3.2015 20:37 (ihush).
10 godina
neaktivan
offline
Prošrivanje C particije Win7

ok idem prvo napraviti backup ,da ne syebem nesto...a di se to radi ? 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Prošrivanje C particije Win7
dezus kaže...

ok idem prvo napraviti backup ,da ne syebem nesto...a di se to radi ? 

 -backup nije gjde/mjesto, nego što/kako/.. kojim alatom, običan copy, na koji medij, disk.. Copy-pastati znaš? E kad imaš kopiju možeš je nazvati backup. Identična funkcija je rezervna guma u autu.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
neaktivan
offline
Prošrivanje C particije Win7

nemam kamo prebaciti skoro 90 gb  sa d diska...misli sam da ima neka radnja restore point ako syebem da se vratim na zad 

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.3.2015 20:46 (dezus).
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice