Instalacija Windows 7 operativnog sustava izdvojena tema

poruka: 2.252
|
čitano: 635.705
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Instalacija Windows XP operativnog sustava, Windows 7 USB/DVD Download Tool
15 godina
odjavljen
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava

Najobičniji print screen. Možeš i sa Snipping toolom.

http://nighthawk-software.blogspot.com/
12 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
Sum_of_all_fears kaže...

Najobičniji print screen. Možeš i sa Snipping toolom.

 Mislio sam na instalaciju, kako to captureati?

Na razne nacine bi moglo da se laze i Nvidia isto tako upali PhysX i Radeon se zbuni totalno. - Vlada011
15 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
donator_bubrega kaže...

 Kako si captureao slike?

Htio bi napraviti nešto slično za osmicu, ali su fotićem slike katastrofa.

Na Osmici ,klikni na tipke Win i PrintScreen u isto vrijeme i imaš screenshot. Slike se automatski spremaju u My Pictures.

 

Napravi instalaciju u VirtualBoxu ili Vmwareu i slikaj s Print screenom!

 

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.3.2012 18:20 (kizo2703).
12 godina
neaktivan
offline
Instalacija Windows 7 operativnog sustava

 Hvala, u VirtualBoxu ću, čini mi se najlakše.

Na razne nacine bi moglo da se laze i Nvidia isto tako upali PhysX i Radeon se zbuni totalno. - Vlada011
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Instalacija Windows 7 operativnog sustava

Imam jedno pomalo offtopic pitanje vezano uz kupnju windowsa je li itko kupovo windowse s ove microsoftove str:http://www.microsoftstore.com/store/msstore/cat/categoryID.44066700?WT.mc_id=MSCOM_HP_US_Nav_BuyWSoftware

,i ako je preporuca li kupnju?

Great minds think alike :)
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Instalacija Windows 7 operativnog sustava

Ovako, vjerujem da je vec netko to pitao al mi se zbilja ne da citat sve postove i trazit jer ih ima previse, a jednostavno pitanje pa da odma prijedem na stvar. Zanima me kod ponovne instalacije, znaci sad je gore windows 7 i ja zelim ga ponovno staviti sto moram napraviti? Moram sve podatke koje zelim ostaviti (filmovi, muzika) prebaciti na D particiju (znaci onu na kojoj nije sad windows) i onda sto kod instalacije kod slaganja particija? Onda tamo postoje 3 particije (ta nekad od 100MB, C i D)? I onda moram formatirati tu od 100MB i C particiju? Sto ce ta od 100MB ako svejedno instalira on sebe i na C? Jeli moguce instalirati dva ista windowsa na jedan comp?

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
ja_eto_nisam_haker kaže...

Moram sve podatke koje zelim ostaviti (filmovi, muzika) prebaciti na D particiju (znaci onu na kojoj nije sad windows) i onda sto kod instalacije kod slaganja particija?  

Jeli moguce instalirati dva ista windowsa na jedan comp?

Tako je prebaciš sve što želiš sačuvati, onda prilikom instalacije formatiraš (C) i instaliraš windowse.

Moguće je.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
mario1990 kaže...
ja_eto_nisam_haker kaže...

Moram sve podatke koje zelim ostaviti (filmovi, muzika) prebaciti na D particiju (znaci onu na kojoj nije sad windows) i onda sto kod instalacije kod slaganja particija?  

Jeli moguce instalirati dva ista windowsa na jedan comp?

Tako je prebaciš sve što želiš sačuvati, onda prilikom instalacije formatiraš (C) i instaliraš windowse.

Moguće je.

A jel moguće da ako se često formatira C particija da win 7 postane sporiji nego kada je prvi puta instaliran?

14 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava

Ja često fomatiram Disk (C) i nemam nikakvih problema.

12 godina
neaktivan
offline
Instalacija Windows 7 operativnog sustava

a sto se tice bitova procesora i windowsa. jel ima to kakve veze? ako je recimo 64 bitni procesor i instalira se 32 bitni windows il sa svih ostalih 4 kombinacije? jel ima kakva preporuka da je najbolje il je svejedno? jer mi je frend instalirao na 32 bitni procesor 64 bitni windows sto je meni nelogicno i radilo mu sve super. jel taj windows onda radi kao 32 bitni posto proc svejedno mora cekati kad nemoze obradivati 64 bitno?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
ja_eto_nisam_haker kaže...

a sto se tice bitova procesora i windowsa. jel ima to kakve veze? ako je recimo 64 bitni procesor i instalira se 32 bitni windows il sa svih ostalih 4 kombinacije? jel ima kakva preporuka da je najbolje il je svejedno? jer mi je frend instalirao na 32 bitni procesor 64 bitni windows sto je meni nelogicno i radilo mu sve super. jel taj windows onda radi kao 32 bitni posto proc svejedno mora cekati kad nemoze obradivati 64 bitno?

64 bit-ne windowse instaliraš jedino ako imaš više od 3 GB RAM memorije, jer 32 bit-ni prepoznaju mislim samo do 2,61 GB. Naravno možeš instalirat 64 bit-ne i bez problema na manje od 2 GB al nema potrebe

12 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
ja_eto_nisam_haker kaže...

a sto se tice bitova procesora i windowsa. jel ima to kakve veze? ako je recimo 64 bitni procesor i instalira se 32 bitni windows il sa svih ostalih 4 kombinacije? jel ima kakva preporuka da je najbolje il je svejedno? jer mi je frend instalirao na 32 bitni procesor 64 bitni windows sto je meni nelogicno i radilo mu sve super. jel taj windows onda radi kao 32 bitni posto proc svejedno mora cekati kad nemoze obradivati 64 bitno?

frend ti se malo zafrknio, to nije moguće ..

12 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
ja_eto_nisam_haker kaže...

a sto se tice bitova procesora i windowsa. jel ima to kakve veze? ako je recimo 64 bitni procesor i instalira se 32 bitni windows il sa svih ostalih 4 kombinacije? jel ima kakva preporuka da je najbolje il je svejedno? jer mi je frend instalirao na 32 bitni procesor 64 bitni windows sto je meni nelogicno i radilo mu sve super. jel taj windows onda radi kao 32 bitni posto proc svejedno mora cekati kad nemoze obradivati 64 bitno?

Najbolje ti je odmah instalirat 64 bitni.

32 bitni očitava maximalno 3.5 GB memorije, a nećeš morati reinstalirati Winse nakon nadogradnje RAMa.

I want to taste you but your lips are venomous poison You're poison, running through my veins
12 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
donator_bubrega kaže...

Najbolje ti je odmah instalirat 64 bitni.

32 bitni očitava maximalno 3.5 GB memorije, a nećeš morati reinstalirati Winse nakon nadogradnje RAMa.

Ok. Znaci treba po ram-ima gledat. Al dobro, ima mi 2 GB tako da je onda bolje 32-bitni...

12 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
ja_eto_nisam_haker kaže...
donator_bubrega kaže...

Najbolje ti je odmah instalirat 64 bitni.

32 bitni očitava maximalno 3.5 GB memorije, a nećeš morati reinstalirati Winse nakon nadogradnje RAMa.

Ok. Znaci treba po ram-ima gledat. Al dobro, ima mi 2 GB tako da je onda bolje 32-bitni...

Ako nećeš skoro nadograđivati da.

I want to taste you but your lips are venomous poison You're poison, running through my veins
12 godina
neaktivan
offline
Instalacija Windows 7 operativnog sustava
molim pomoć... neki dan sam koristio ccleaner i kad sam upalio komp windows nije ličio na ništa vjerojatno sam nešto izbriso sa system 32 ili nešto slično...ne može ni system restor pa čak ni reinstall windowsa (ineše.. u pitanju je win. 7) i još ovo
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
lalalu kaže...
molim pomoć... neki dan sam koristio ccleaner i kad sam upalio komp windows nije ličio na ništa vjerojatno sam nešto izbriso sa system 32 ili nešto slično...ne može ni system restor pa čak ni reinstall windowsa (ineše.. u pitanju je win. 7) i još ovo

Da si izbrisao nešto sa System32, windowsi se nebi bootali tako da ne lupetaj.

 

Samo si temu promijenio od windowsa. I ne koristi ccleaner ako se ne znaš služiti sa njime.

http://nighthawk-software.blogspot.com/
Poruka je uređivana zadnji put sub 31.3.2012 17:55 (Sum_of_all_fears).
12 godina
neaktivan
offline
Instalacija Windows 7 operativnog sustava
a nisam promijenio temu...windows areo mi je zeključana ne mogu je stavit samo windows klasic
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
lalalu kaže...
a nisam promijenio temu...windows areo mi je zeključana ne mogu je stavit samo windows klasic

CCleaner ti je napravio backup registryja.
Ajde napravi restore tog registryja pa restartaj komp.

Očito se tamo nešto zeznulo.

I da,nemoj koristit CCleaner ako ne znaš. 

AMD Phenom II X4 B45 @ X3 3.75 GHz : http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=2179126
15 godina
odjavljen
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
lalalu kaže...
a nisam promijenio temu...windows areo mi je zeključana ne mogu je stavit samo windows klasic

Vjerojatno si klikao ko luđak po "Turbo", "Max performance" i "Gaming" opcijama pa ti je zato disableao Aero.

 

Vrati backup registrya a ako i dalje ne valja, napravi system restore. I obriši ccleaner, za tvoje dobro.

http://nighthawk-software.blogspot.com/
12 godina
offline
Instalacija Windows 7 operativnog sustava

Imam problem kod instalacije (WIN7 HOME PREMIUM)

 

Znaci, boota mi se DVD, odradi mi kopiranje podataka (1. slika u tutorialu), postavim jezik (2.slika u tutorialu).

3. sliku u tutorialu mi preskace, te mi nakon 2.slike skace na 4.(prihvacanje licence).

Nakon ovoga dolazi do problema. Umjesto da mi ponudi kakvu cu instalaciju(5. slika u tutorialu), on odmah krece sa instalacijom novih windowsa preko starih, te stvara windows.old folder, tako da se na komp instaliraju novi windowsi, a stari se ne brisu. Prije nego krene instalacija me ne pita zelim li formatirati stari C disk.

 

Ima li kakvih rijesenja za ovo?

Trenutno je na kompu instaliran WIN7 ULTIMATE.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
domagoj05 kaže...

Imam problem kod instalacije (WIN7 HOME PREMIUM)

 

Znaci, boota mi se DVD, odradi mi kopiranje podataka (1. slika u tutorialu), postavim jezik (2.slika u tutorialu).

3. sliku u tutorialu mi preskace, te mi nakon 2.slike skace na 4.(prihvacanje licence).

Nakon ovoga dolazi do problema. Umjesto da mi ponudi kakvu cu instalaciju(5. slika u tutorialu), on odmah krece sa instalacijom novih windowsa preko starih, te stvara windows.old folder, tako da se na komp instaliraju novi windowsi, a stari se ne brisu. Prije nego krene instalacija me ne pita zelim li formatirati stari C disk.

 

Ima li kakvih rijesenja za ovo?

Trenutno je na kompu instaliran WIN7 ULTIMATE.

Trebaš znati da je protokol kod instalacije uvijek i kod svih isti...

Mislim da je kod tebe problem što si na ovom koraku (slika) odabrao "Upgarde" a trebao si odabrati opciju "Custom"

korak nakon odabira jezika korak nakon odabira jezika
12 godina
offline
Instalacija Windows 7 operativnog sustava

Kao sto sam gore napisao, preskace mi taj korak, tj odmah nakon prihvacanja licence krece instalacija. Uopce mi ne ponudi ove dvije opcije, hocu li jedno ili drugo.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
domagoj05 kaže...

Kao sto sam gore napisao, preskace mi taj korak, tj odmah nakon prihvacanja licence krece instalacija. Uopce mi ne ponudi ove dvije opcije, hocu li jedno ili drugo.

Da skineš neke druge windowse s neta pa probaš s njima?

13 godina
neaktivan
offline
Instalacija Windows 7 operativnog sustava

Da sasvim ti je svejedno..i dalje ti se winsi računaju kao original bez obzira odakle ih skinuo samo upišeš svoj ključ i to je to...

Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
bradonja_85 kaže...
domagoj05 kaže...

Kao sto sam gore napisao, preskace mi taj korak, tj odmah nakon prihvacanja licence krece instalacija. Uopce mi ne ponudi ove dvije opcije, hocu li jedno ili drugo.

Da skineš neke druge windowse s neta pa probaš s njima?

Nema potrebe ni tražiti po netu ,ima na forumu linkove za skidanje original instalacija: KLIK

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
12 godina
offline
Instalacija Windows 7 operativnog sustava

Skinuo sam druge windowse, i sa njima je bolje, tj sve ide redom kako je u tutorialu no opet je problem formatiranje.

 

Ne mogu formatirati disk nego opet instalirava preko starih i stvara windows.old

Na slikama se vidi da mi uopce nema opcije za format. Sve sto mogu je da kliknem na koju particiju zelim install. Ne mogu ih uređivati, tj dodavati nove, brisati postojece itd.

Ima li tko ideja?

Poruka je uređivana zadnji put ned 1.4.2012 14:38 (domagoj05).
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava

Jesi uopće kliknuo na Drive options?

 

Tamo ti je formatiranje i brisanje particija...

http://nighthawk-software.blogspot.com/
13 godina
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
domagoj05 kaže...

Skinuo sam druge windowse, i sa njima je bolje, tj sve ide redom kako je u tutorialu no opet je problem formatiranje.

 

Ne mogu formatirati disk nego opet instalirava preko starih i stvara windows.old

Na slikama se vidi da mi uopce nema opcije za format. Sve sto mogu je da kliknem na koju particiju zelim install. Ne mogu ih uređivati, tj dodavati nove, brisati postojece itd.

Ima li tko ideja?

E majstore slabo ti to kužiš, imaš opciju DRIVE OPTIONS, tamo će ti onda dat opcije za formatiranje partcija.

 

EDIT: Evo pretekao me kolega.

Valentin
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.4.2012 14:42 (Valentin17).
12 godina
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
Valentin17 kaže...

E majstore slabo ti to kužiš, imaš opciju DRIVE OPTIONS, tamo će ti onda dat opcije za formatiranje partcija.

 

EDIT: Evo pretekao me kolega.

Ova instalirana 7ica je dosla skupa sa laptopom tako da je ovo prvi put da nanovo stavljam sedmicu.

Da kuzim nebi pitao. Nisi se ni ti rodio ko sveznalica.

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Instalacija Windows XP operativnog sustava, Windows 7 USB/DVD Download Tool
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice