Instalacija Windows 7 operativnog sustava izdvojena tema

poruka: 2.252
|
čitano: 635.436
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Instalacija Windows XP operativnog sustava, Windows 7 USB/DVD Download Tool
13 godina
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
domagoj05 kaže...
Valentin17 kaže...

E majstore slabo ti to kužiš, imaš opciju DRIVE OPTIONS, tamo će ti onda dat opcije za formatiranje partcija.

 

EDIT: Evo pretekao me kolega.

Ova instalirana 7ica je dosla skupa sa laptopom tako da je ovo prvi put da nanovo stavljam sedmicu.

Da kuzim nebi pitao. Nisi se ni ti rodio ko sveznalica.

Da si malo pogledao u google to bi pronašao bez problema, imaš milijun tutorijala o tome.

Valentin
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.4.2012 18:38 (Valentin17).
13 godina
offline
Instalacija Windows 7 operativnog sustava

e ovako  svim forumasima sretan  uskrs,i blagoslovljen mir,ovako imam intel i5 zanima me gdije se u biosima nalazi ta funkcija  ahci za ukljucit

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
fight kaže...

e ovako  svim forumasima sretan  uskrs,i blagoslovljen mir,ovako imam intel i5 zanima me gdije se u biosima nalazi ta funkcija  ahci za ukljucit

U postavkama SATA kontrolera

13 godina
offline
Instalacija Windows 7 operativnog sustava

iskreno sam obisao cijele biose, i nigdje nisam vidjeo da postoji taj ahaci,htio bih da mi komp bude brzi dali ima kakav program za to.

jer sam instalirao nove windows 7 ultimate 64bit,iskreno ne vidim nikakvu razliku u brzini,izmedu 32bit,verzije.iskreno na 32bitna

verzij mi racunalo nekak brze sljakalo.{#}

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
fight kaže...

iskreno sam obisao cijele biose, i nigdje nisam vidjeo da postoji taj ahaci,htio bih da mi komp bude brzi dali ima kakav program za to.

jer sam instalirao nove windows 7 ultimate 64bit,iskreno ne vidim nikakvu razliku u brzini,izmedu 32bit,verzije.iskreno na 32bitna

verzij mi racunalo nekak brze sljakalo.{#}

 

Ako je u pitanju ASUS ploča iz Moj PC ,imaš ,odmah na prvom tabu - Main!

Idi na Storage Configuration Idi na Storage Configuration
 
I tu postavi ''Configure Sata as'' na AHCI I tu postavi ''Configure Sata as'' na AHCI
 
 

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.4.2012 17:55 (kizo2703).
12 godina
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
Moze brz odgovor? ujac mi je dobio novi laptop hp pavilion g6 koji dolazi bez os-a tj. freedos. i sada ja ubacim dvd i hocu uci u bios kako bi dvd namjestio kao first boot device, al peoblem je sto ne mogu uc uopce u bios..nemogu se otvori nesto sta objasnjava kao taj freedos neznam kako da vam objasnit
stacda radim
12 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
sLim95 kaže...
Moze brz odgovor? ujac mi je dobio novi laptop hp pavilion g6 koji dolazi bez os-a tj. freedos. i sada ja ubacim dvd i hocu uci u bios kako bi dvd namjestio kao first boot device, al peoblem je sto ne mogu uc uopce u bios..nemogu se otvori nesto sta objasnjava kao taj freedos neznam kako da vam objasnit
stacda radim

Imam ga ja.

JEl se pojavi samo crno ili?

Ako se pojavi moras stisnit ESC.

Neznam se potpisat..xDD
15 godina
odjavljen
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava

Odmah nakon paljenja probaj sa F2 ili Del, moraš dobiti BIOS. Ili F10/F11 za boot izbornik.

http://nighthawk-software.blogspot.com/
12 godina
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
Otvori se crno i kao pise stisni esc, i kad stisnem otvori mi se onaj kao izbornik i sta onda?
ma probao sam sve stisnut i nece ude
15 godina
odjavljen
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava

Al si puno detalja dao... Kakav izbornik, šta piše?

http://nighthawk-software.blogspot.com/
12 godina
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
Koliko se sjecam, spominje se freedos kao neka verzija kernela onda imam birati od 0-9 jezike znaci 0-engleski itd. uz to mi se spominje da ako stisnem f8 nesto mogu on/off promjenit al neznam sto posto nemam laptop kod sebe sad, znam da dajem premalo informacija,al mozda neko zna
13 godina
offline
Instalacija Windows 7 operativnog sustava

sad me jos muci windows upravitelj zadataka,pa oni servisi kaj se tu treba ugasit u windowsima,ono osnovno me zanima,kak to postelat.

i koji se servisi trebaju ono bitni pogasit,ako moze pomoc.{#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava

Ako je riječ o konfiguraciji iz tvog "Moj PC", nemaš potrebe išta gasiti. Sedmica jako dobro barata sa resursima, puno bolje nego XP.

 

Inače, za praktički bilo koji PC koji ima 3+ GB RAMa, nema potrebe za prtljanje po servisima. Uštede su mizerne (do 50mb max).

http://nighthawk-software.blogspot.com/
13 godina
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
kizo2703 kaže...
fight kaže...

iskreno sam obisao cijele biose, i nigdje nisam vidjeo da postoji taj ahaci,htio bih da mi komp bude brzi dali ima kakav program za to.

jer sam instalirao nove windows 7 ultimate 64bit,iskreno ne vidim nikakvu razliku u brzini,izmedu 32bit,verzije.iskreno na 32bitna

verzij mi racunalo nekak brze sljakalo.{#}

 

Ako je u pitanju ASUS ploča iz Moj PC ,imaš ,odmah na prvom tabu - Main!

   

hvala ti kizo ja sam pronasao,ali to se mora sredit prije podizana windowsa jer tak,isprobao sam i nasao ahaci,ukljucio ali mi nije htio bootat windowse,stalno mi trazio nekaj,pa sam ponovo iskljucio taj ahaci,i sad mi radi racunalo normalno.{#}

15 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
fight kaže...

hvala ti kizo ja sam pronasao,ali to se mora sredit prije podizana windowsa jer tak,isprobao sam i nasao ahaci,ukljucio ali mi nije htio bootat windowse,stalno mi trazio nekaj,pa sam ponovo iskljucio taj ahaci,i sad mi radi racunalo normalno.{#}

To se može i naknadno instalirati! Uključi AHCI u Registru ,i odmah skini drivere za taj kontroler

,restartaj PC ,prebaci na AHCI mode i kad uđeš ponovno u Windowse ,driveri bi se trebali sami instalirati i tražiti restart. Nakon toga ,gotovo.

 

Poanta je samo u tome da znaš za koji kontroler ti trebaju driveri ,za svaki slučaj!

 

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put ned 15.4.2012 0:18 (kizo2703).
13 godina
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
kizo2703 kaže...
fight kaže...

hvala ti kizo ja sam pronasao,ali to se mora sredit prije podizana windowsa jer tak,isprobao sam i nasao ahaci,ukljucio ali mi nije htio bootat windowse,stalno mi trazio nekaj,pa sam ponovo iskljucio taj ahaci,i sad mi radi racunalo normalno.{#}

To se može i naknadno instalirati! Uključi AHCI u Registru ,i odmah skini drivere za taj kontroler

,restartaj PC ,prebaci na AHCI mode i kad uđeš ponovno u Windowse ,driveri bi se trebali sami instalirati i tražiti restart. Nakon toga ,gotovo.

 

Poanta je samo u tome da znaš za koji kontroler ti trebaju driveri ,za svaki slučaj! 

znaci to ide tak ja sam mislio,da je to jednostavno,da se sam ukljuci u biosu i gotvo,a na kraju je to ya mene malo

matematika,al nema frke samo mi reci,ti driveri na sto se oni odnose,za koje kontroler jer se to odnosi na kontrler na kojima su diskovi spojeni,i dali da skinem samo ove koji su s crvenim linijama obiljezeni, i dali kad sve to podesim moram uc u bios da ga i tamo ukljucim,{#}

15 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
fight kaže...

znaci to ide tak ja sam mislio,da je to jednostavno,da se sam ukljuci u biosu i gotvo,a na kraju je to ya mene malo

matematika,al nema frke samo mi reci,ti driveri na sto se oni odnose,za koje kontroler jer se to odnosi na kontrler na kojima su diskovi spojeni,i dali da skinem samo ove koji su s crvenim linijama obiljezeni, i dali kad sve to podesim moram uc u bios da ga i tamo ukljucim,{#}

Ne ,nije tak jednostavno! Da se izbjegne traženje drivera kod boota ,prvo se mora uključiti u sistemu ,tek onda u BIOS-u.

 

Problem je samo sa sistemskim diskom. Na koji kontroler je spojen? Na glavni (SATA na slici) ili na JMicron (IDE na slici)?

Ako je disk na IDE-u ,AHCI ti ni ne treba!

 

Skini oba drivera ,ali ,to je samo za svaki slučaj ,ako sistem ne prepozna kontroler (teško za povjerovat da neće). Ako je sve u redu nećeš ih niti trebat i sistem će sve obavit sam!

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put ned 15.4.2012 13:21 (kizo2703).
13 godina
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
kizo2703 kaže...
fight kaže...

znaci to ide tak ja sam mislio,da je to jednostavno,da se sam ukljuci u biosu i gotvo,a na kraju je to ya mene malo

matematika,al nema frke samo mi reci,ti driveri na sto se oni odnose,za koje kontroler jer se to odnosi na kontrler na kojima su diskovi spojeni,i dali da skinem samo ove koji su s crvenim linijama obiljezeni, i dali kad sve to podesim moram uc u bios da ga i tamo ukljucim,{#}

Ne ,nije tak jednostavno! Da se izbjegne traženje drivera kod boota ,prvo se mora uključiti u sistemu ,tek onda u BIOS-u.

 

Problem je samo sa sistemskim diskom. Na koji kontroler je spojen? Na glavni (SATA na slici) ili na JMicron (IDE na slici)?

Ako je disk na IDE-u ,AHCI ti ni ne treba!

 

Skini oba drivera ,ali ,to je samo za svaki slučaj ,ako sistem ne prepozna kontroler (teško za povjerovat da neće). Ako je sve u redu nećeš ih niti trebat i sistem će sve obavit sam!

okej znaci to tak ide,a reci mi dali ja tu negdje moram upisivat na kojem je kontroler ,sistematski disk,imam sata diskove sve,i  dali se mora sto jos posebno zato sto imam 64 bit,windows7.{#}

 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
fight kaže...

okej znaci to tak ide,a reci mi dali ja tu negdje moram upisivat na kojem je kontroler ,sistematski disk,imam sata diskove sve,i  dali se mora sto jos posebno zato sto imam 64 bit,windows7.{#}

 

Upisivat? Gdje ,šta?? Dobro jesi otvoril Registry Editor??

 

Otvori ga ,nađi u njemu ''HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\services'' i na desnoj strani nađi ''start''!

Desni klik ,Modify i stavi ''0'' i klik na OK!
Gotovo! Zatvori Registry Editor ,restartaj PC!!

 

Kad se sistem podigne ,sam će instalirati drivere i tražiti te još jedan restart! Restartaj i to je sve!

 

Pošto imaš samo SATA diskove ,u biti ti driveri ni ne trebaju ,oni su već u sistemu!

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
12 godina
neaktivan
offline
Instalacija Windows 7 operativnog sustava

Ovako, nije mi se dalo čitati sve komentare pa sam preskočio na kraj hahahaha

Ovo mi je 3 ili 4 put da sam instalirao 7-icu, virusi napali i tako to, instalacija je svaki put bila uspiješna. Sad me muči što mi neće prikaže u system propertiesu koliko imam rama i koji mi je procesor, a kod prijašnjih instalacija je sve normalno pisalo (prije 32-bit, a sad je 64-bitni win7). Probao sam ih vaditi i opet stavljati (pločice rama) al ne reagira. Zašto??

 

 

E da, i kaj je to AHACI i kakve to ima veze s kompom? {#}

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava

Advanced Host Controller Interface (AHCI) važi za SATA sučelje. Standardno ste vidjeli da vam diskovi rade u UDMA mod 5 (ATA diskovi su radili u PIO modu) ....AHCI je nešto kao UDMA 6......veća brzina i bolja kontrola.

Najpametnije je to uključiti u BIOSU za disk prije instalacije Windowsa na njega i onda problema nema. Za diskove na kojima nije operativni sustav može se i neknadno uključiti AHCI mod, a da nemate nikakovih problema. {#}

12 godina
neaktivan
offline
Instalacija Windows 7 operativnog sustava

ovak imam na laptopu win 7 home premium orginal. i na njemu kad su instalirani windowsi je ispucna šifra. sad me zanima dali je moguće taj isti cd instalirat na drugi komp jer na drugom imam xp koji me j*** u zdrav mozak. sa windows 7 upgrade advisorom mi je reko da ga mogu instalirati što se tiče hardwera.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava

Instalirat možeš i na 100 PC-a ,ali ne i aktivirat s istim keyem. Jel ,zna se princip MS-a: 1 PC - 1 key.

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
13 godina
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
kizo2703 kaže...
fight kaže...

okej znaci to tak ide,a reci mi dali ja tu negdje moram upisivat na kojem je kontroler ,sistematski disk,imam sata diskove sve,i  dali se mora sto jos posebno zato sto imam 64 bit,windows7.{#}

 

Upisivat? Gdje ,šta?? Dobro jesi otvoril Registry Editor??

 

Otvori ga ,nađi u njemu ''HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\services'' i na desnoj strani nađi ''start''! Desni klik ,Modify i stavi ''0'' i klik na OK! Gotovo! Zatvori Registry Editor ,restartaj PC!!

 

Kad se sistem podigne ,sam će instalirati drivere i tražiti te još jedan restart! Restartaj i to je sve!

 

Pošto imaš samo SATA diskove ,u biti ti driveri ni ne trebaju ,oni su već u sistemu!

okej nisam imao vremena u zadnje vrijema da se bavim s tim ali me zanima kako da udem u taj registry editor,i jos nesto imao sam prije 32bit, windowse,sad imam 64bit, i ne vidim nikakvu razligu u brzini

cak su mi 32 bitna verzija bila brza,mene sad zanima dali se isplati ukljucit taj ahaci, i dali ce znantno ista bit bolje sto se tice brzine.{#}

 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
fight kaže...
okej nisam imao vremena u zadnje vrijema da se bavim s tim ali me zanima kako da udem u taj registry editor,i jos nesto imao sam prije 32bit, windowse,sad imam 64bit, i ne vidim nikakvu razligu u brzini

cak su mi 32 bitna verzija bila brza,mene sad zanima dali se isplati ukljucit taj ahaci, i dali ce znantno ista bit bolje sto se tice brzine.{#}

 

Sredi tu salatu pod Moj PC ,čovjeku treba tri dana da očita koje komponente uopće imaš!! Imaš 8 GB rama? I na tome si imal 32 bitne Windowse? Bacanje novaca!

 

Nemoj očekivati nekaveo rapidno ubrzanje ,pogotovo ne kod programa koji rade na 32 bita (Firefox ,Chrome ,Skype ... itd) ,ili u igrama ,koje su većinom 32 bitne!

Samo radi toga se uopće ne isplati prelaziti na x64!

 

Ali ,sve će raditi ''laške'' i u isto vrijeme možeš imati puno više programa otvorenih bez da osjetiš usporavanje sistema.

 

U Registry Editor ćeš najbrže ući ako u Run ukucaš regedit.

 

Da ,isplati se uključiti AHCI na SATA disku!

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.4.2012 20:13 (kizo2703).
13 godina
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
kizo2703 kaže...
fight kaže...
okej nisam imao vremena u zadnje vrijema da se bavim s tim ali me zanima kako da udem u taj registry editor,i jos nesto imao sam prije 32bit, windowse,sad imam 64bit, i ne vidim nikakvu razligu u brzini

cak su mi 32 bitna verzija bila brza,mene sad zanima dali se isplati ukljucit taj ahaci, i dali ce znantno ista bit bolje sto se tice brzine.{#}

 

Sredi tu salatu pod Moj PC ,čovjeku treba tri dana da očita koje komponente uopće imaš!! Imaš 8 GB rama? I na tome si imal 32 bitne Windowse? Bacanje novaca!

 

Nemoj očekivati nekaveo rapidno ubrzanje ,pogotovo ne kod programa koji rade na 32 bita (Firefox ,Chrome ,Skype ... itd) ,ili u igrama ,koje su većinom 32 bitne!

Samo radi toga se uopće ne isplati prelaziti na x64!

 

Ali ,sve će raditi ''laške'' i u isto vrijeme možeš imati puno više programa otvorenih bez da osjetiš usporavanje sistema.

 

U Registry Editor ćeš najbrže ući ako u Run ukucaš regedit.

 

Da ,isplati se uključiti AHCI na SATA disku!

 

ma ne kuzimte na kaj sam bacio novac,nebih ja ni prelazio s 32 na 64,ali su mi rekli zato sto imam,8gb ram memorije da stavim 64bit,iz samo toga sam razloga

sam stavio 64 bit da mi korist svih 8gb memorije.e sad mene zanima nije valjda losa komfiguracija,pa da sam zato bacil novac, a pod moj pc sam sve opisao ne kuzim za kaj je salata.{#}

 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
fight kaže...
ma ne kuzimte na kaj sam bacio novac,nebih ja ni prelazio s 32 na 64,ali su mi rekli zato sto imam,8gb ram memorije da stavim 64bit,iz samo toga sam razloga

sam stavio 64 bit da mi korist svih 8gb memorije.e sad mene zanima nije valjda losa komfiguracija,pa da sam zato bacil novac, a pod moj pc sam sve opisao ne kuzim za kaj je salata.{#}

Ma sve u redu ,zezam se. Na 8 gb se 32 bitni sistem ni ne instalira ,to je ono ''bacanje novaca'' iz mojeg posta!! Odmah stavljaš 64 bitni sistem.

 

A salata je zato jel je nepregledno napisano ,ništa drugo!

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
12 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
kizo2703 kaže...

Instalirat možeš i na 100 PC-a ,ali ne i aktivirat s istim keyem. Jel ,zna se princip MS-a: 1 PC - 1 key.

jel se može kupit samo novi key prek neta ili moram kupit novi cd.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
zagrebboy1 kaže...

... jel se može kupit samo novi key prek neta ili moram kupit novi cd.

U Hrvatskoj ,i iz Hrvatske ,NE!

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.4.2012 19:40 (kizo2703).
13 godina
neaktivan
offline
Instalacija Windows 7 operativnog sustava

Imam problem sa instalacijom 32bitnog windowsa 7 professional, kada bootam sa cd-a normalno uđem u instalaciju i sve je normalno sve dok ga ne restira i dođe na completing installation i tu se zamrzne. 64bitnu verziju mi normalno instalira, ali mi se ona nakon nekog vremena normalnog rada zamrzne (ne reagira na ctrl+alt+del, alt+f4, mogu ga ugasiti samo držeći tipku za paljenje 5 sek.) Prijatelj mi je rekao da moram podesiti HDD u biosu. Je li netko imao sličan problem?

 
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Instalacija Windows XP operativnog sustava, Windows 7 USB/DVD Download Tool
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice