Polaganje vozačkog izdvojena tema

poruka: 2.915
|
čitano: 1.225.771
|
moderatori: XXX-Man, pirat, vincimus, Lazarus Long, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog
pa to znam al svaki vozac je duzan pomoci ako se nade na mjestu nesrece ...
15 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog
nix2811 kaže...
pa to znam al svaki vozac je duzan pomoci ako se nade na mjestu nesrece ...

Pomoc je vec i ako nazoves hitnu pomoc odnosno policiju...

Listen, this is no set of rules. I'm not tellin' you what to do, all I'm saying is I'm bringing up of three things that are like, so important to the world, I don't have to find as much importance in.
14 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
nix2811 kaže...
sto se tice prve pomoci duzan si pomoc ... al neki ljudi (citaj ja) cim vide krv bjeze i ostale stvari ... pogotovo lomove i povracanje ... ja nmg podnjet kad nego povraca odmah i ja povracam tak da najvise ovisi o tebi hoces li pomoc ili neces .... eto za neke stvari koje mi se ne gade pomogao bih ... al sto se tice tih tezis ... no way ...

To nikada ne znaš dok se ne nađeš u takvoj situaciji. Ili bude panika, ili si nevjerojatno smiren i racionalan...

www.damagehigh.com // Don't fix what ain't broken!
11 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog
gle mene panika brzo ulovi to znam ... jos sav taj stres i to ....

14 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
nix2811 kaže...
gle mene panika brzo ulovi to znam ... jos sav taj stres i to ....

Ja sam isto tip koji se usere čim vidi krv, ali eto, nažalost sam se našao u situaciji kada je trebalo pomoći frendu koji nemre disat od krvi i to je sve skupa ispalo nevjerojatno racionalno. Od poziva 112, razgovora s njima na stranom jeziku (nije bilo u Hrv.) do pomaganja njemu....pukne te adrenalin nevjerojatno...

www.damagehigh.com // Don't fix what ain't broken!
12 godina
neaktivan
offline
Polaganje vozačkog

Dali je netko od vas na prvoj pomoci dobio pitanje da mora raditi neki zavoj i to ili samo teoretska pitanja?

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
Ja sam morao pokazat kako zaustavit krvarenje na ruci pomocu trokut marame.

Evo ja sam sve uspio rjesit iz prve, prosli cetvrtak sam polozio voznju :)
Windows Phone FTW
11 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog
Daka96 kaže...

Dali je netko od vas na prvoj pomoci dobio pitanje da mora raditi neki zavoj i to ili samo teoretska pitanja?

 

ja sam samo moro odgovarat nista prakticno ... ovisi kak se potrefi doktor 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog
Daka96 kaže...

Dali je netko od vas na prvoj pomoci dobio pitanje da mora raditi neki zavoj i to ili samo teoretska pitanja?

 

Ovaj prije mene je morao pokazati, ja sam samo rekao..

Listen, this is no set of rules. I'm not tellin' you what to do, all I'm saying is I'm bringing up of three things that are like, so important to the world, I don't have to find as much importance in.
12 godina
neaktivan
offline
Polaganje vozačkog

Evo da vas pitam malo.Dali sam ja duzan propustiti (policiju,vatrogasce,hitnu) kada imaju upaljene rotirke, ako sam na glavnoj cesti, a oni na sporednoj? Znam jedino kada je meni na semaforu zeleno da tad ja imam prednost bez obzira na njihove rotirke, a ovo za raskrizje bez semafora nisam siguran.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog
Daka96 kaže...

Evo da vas pitam malo.Dali sam ja duzan propustiti (policiju,vatrogasce,hitnu) kada imaju upaljene rotirke, ako sam na glavnoj cesti, a oni na sporednoj? Znam jedino kada je meni na semaforu zeleno da tad ja imam prednost bez obzira na njihove rotirke, a ovo za raskrizje bez semafora nisam siguran.

Da, moras ih pustit... Samo ih ne moras kada je semafor ili policajac...

Listen, this is no set of rules. I'm not tellin' you what to do, all I'm saying is I'm bringing up of three things that are like, so important to the world, I don't have to find as much importance in.
11 godina
neaktivan
offline
Polaganje vozačkog

naravno da ih moraš prpustitit :)

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Polaganje vozačkog

Mislim da će ti se to dogodit tolko rijetko da nebi trebo bit problem propustit

Samo su dva tipa ljudi na ovom svijetu – dobri i loši. Dobri bolje spavaju, ali čini se da loši više uživaju u satima kad su budni. Woody Allen
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog
nix2811 kaže...
pa to znam al svaki vozac je duzan pomoci ako se nade na mjestu nesrece ...

Naravno da je duzan odmah stati, nazvati hitnu, policiju i pomoci koliko moze unesrecenom. 


Dok tako nije bilo i kod mene. Meni je prosle godine covjek u zavoju presao u moju traku iz suprotnog smjera, i jos je bila poledica, a ja sam u strahu otisao na njegovu traku, jer bih inace bio direktan udarac sa njime. Preletio sam preko rubnjaka i od udarca od kuce, u koju sam se zabio izletio sam kroz auto i auto je pao na lijevu bocnu stranu a ja sam zavrsio ispod auta. Ovaj sto je usao u moju traku, pobjegao je, a ljudi koji su prolazili pored mene, nekih 5-10 auta, nitko nije stao, samo su produzili, dok netko od susjeda nije zvao hitnu i policiju. 20-tak minuta sam lezao u nesvjesti ispod auta.

 

Toliko o nasim ljudima, koji bi te pustili doslovno da im umres ispred ociju.

 

Evo ti slike, pa pogledaj da li je to normalno, kako su oni postupili ili bi stao na licu mjesta i vidio sto se desava...

 

 

Ovo je prednji kraj, gdje sam ja bio ispod auta. Ovo je prednji kraj, gdje sam ja bio ispod auta.
(̅_̅_̅(̲̲̲̲̲̅̅̅̅̅̅(̅_̅_̲̅м̲̅a̲̅я̲̅l̲̅b̲̅o̲̅r̲̅o̲̅̅ _̅_̅_̅()
16 godina
neaktivan
offline
Polaganje vozačkog

Kako to da si ispao, je l nisi bio vezan ili nisu radili zatezači ili nešto treće? (Pitam samo iz radoznalosti, stao bih i pomogao svejedno što odgovoriš.)

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Polaganje vozačkog

Itekako da sam bio vezan. Aktivirali su se svi zracni i od njihovog udarca sam pao u nesvijest jer me iz zracni iz volana lupio tocno uglavu. Zastitini pojas za vezanje se iscupao iz "stoka" sa strane. Ispao sam kroz prednju sajbu...A to je bio strasan udarac u kucu, jer me onda okrenulo u zraku na bocnu stranu. Onda znas kakav je udarac bio, a vozio sam samo 63 km/h.

(̅_̅_̅(̲̲̲̲̲̅̅̅̅̅̅(̅_̅_̲̅м̲̅a̲̅я̲̅l̲̅b̲̅o̲̅r̲̅o̲̅̅ _̅_̅_̅()
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Polaganje vozačkog

i ja sam imo udes ... al mene je auto na pjesackom udario .. ja sam bio na biciklu ... pao sam i malo se natuko (hvala bogu) mogo sam zavrsit na glavnoj ispod slepera .... nisam tada zvao muriju ni hitno al kasnije dok se ohladilo otiso sam na hitno i napukla mi je bedrena kost ... naravno nasa draga policija nije nasla lika koji se i dalje vozi sa savijenom tablicom i udarenim branikom .... al neka ... nije tema o tome 

naravno frend mi je doskocio u pomoc ... a lik je samo izaso iz auta i pito jer sam dobro ... preko puta je bio kafic sa punom terasom i svi su samo gledali .... eto moglo je biti i gore ... a i dan dns me boli lijeva noga ....

BDW. ja nisam reko da se nebi zaustavio nego kazem da imam tu fobiju od povracanja .... nazvao bih hitnu i policiju al opt kazem to je stresna situacija i nezz kako bi tocno reagiro ....  

Moj PC  
0 1 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog

Ja sam se nasao u situaciji kad sam doslovno vidio slomljeni vrat( ne sad doslovno da je visila glava ili otpala, al napuknuce koliko mi je rečeno), i lokva krvi, ni sam neznam kako je osoba i dalje bila svjesna i "Ziva", al srecom po prirodi sam jako hladnokrvan i stalozen, u bilo kakvoj prilici da se nadjem razmišljam glavom, ne uspanicim se, ne pocnem grijesit srljat....dobra osobina mi je to...zna nekad spasit glavu :) I svoju i tudju :)

FIFA 13 FUT Team: http://www.ea.com/intl/football/fifa-ultimate-team/show-off#gEex0KsOnIHku:pc
14 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog

 

nix2811 kaže...

i ja sam imo udes ... al mene je auto na pjesackom udario .. ja sam bio na biciklu ... pao sam i malo se natuko (hvala bogu) mogo sam zavrsit na glavnoj ispod slepera .... nisam tada zvao muriju ni hitno al kasnije dok se ohladilo otiso sam na hitno i napukla mi je bedrena kost ... naravno nasa draga policija nije nasla lika koji se i dalje vozi sa savijenom tablicom i udarenim branikom .... al neka ... nije tema o tome 

 

Uglavnom, ti si kriv za to...

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.3.2013 23:58 (Mitsuoka).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog

ako mislis na to da nisam zvao muriju i to ... to da ... 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog

I za to i za izazivanje nesreće.

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
11 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog

ovo 1. kuzim ... al cemu izazivanje ... 
pojasni malo molim te ..

 

a ja sam skratio pricu ima toga jos

 

Znaci lik je vec stajao na pjesackom .. frend je prvi prosao pa ja .. on je nes gledao dolje po vratima od autima il nes sl te je naglo krenuo dok sam ja doso do polovice auta ... a tamo je pjesacki tolko lose vidljiv da je to strasno ...

14 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog

Sam prelazak preko pješačkoga na bicikli je prekršaj, samim time, da si zvao policiju, bio bi kriv za izazivanje prometne nesreće, a time bi dobio i popriličnu kaznu.

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
11 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog

da sam ga gurao nebi bio prekrsaj to znam ... ne pricamo sad o preksaju nego o tome da mi nitko nije iso pomoc makar pitat el sam dobro osim frenda .... 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog

E jbg, nisam to vidio... 

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
11 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog

ma sve 5 {#}

11 godina
offline
Polaganje vozačkog

Pozz.... sutra imam ispit iz propisa :D pa me zanima na sta da pazim ? Kako da rijesavam koja pitanja prvo... ( po redu ili ona koja su malolaksa ovo ono )... Dali imas dovoljno vremena!? :D 

Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Polaganje vozačkog
moze pitanje? koliko izade vozacki ak sve iz prve polozis! znaci zanima me od prve kune do zadnje sto trebam dati za vozacku..Lp
Rasturam na Intel Comodore 64 bita:)
15 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
Vremena za ispit imas dovoljno, i previse.. imas mislim nekih 45min vremenea, ja dam ga rjesio negdje za 20min..

Sve sam polozio iz prve i doslo me 7500kn...sve ukupno..
Windows Phone FTW
11 godina
offline
Polaganje vozačkog

Da javim samo prosao sam :P 

Moj PC  
12 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice