Windows 10 špijuniraju? Od sada to rade i 7/8/8.1

poruka: 17
|
čitano: 8.434
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Windows 10 špijuniraju? Od sada to rade i 7/8/8.1

Evo novog preokreta u Windows svijetu. Nakon desetke, telemetrijske i ine podatke sa novim patchevima od sada šalju i windows 7, 8 i 8.1. Za sada su te nadogradnje optional, no čini mi se da je pitanje mjeseca kada će biti obavezni zbog nekakvog bitnog patcha.

Izvor: http://www.techworm.net/2015/08/new-windows-788-1-updates-spy-on-you-just-like-windows-10.html

Who would have thought being hit by lightening would land you in hospital?
Moj PC  
0 0 hvala 3
13 godina
offline
Windows 10 špijuniraju? Od sada to rade i 7/8/8.1

We are the Windows. Lower your shields and surrender your computers. We will add your biological and technological distinctiveness to our own. Your culture will adapt to service us. Resistance is futile.

---Life is ours, we live it our way---
Moj PC  
21 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Windows 10 špijuniraju? Od sada to rade i 7/8/
Father_Dougal kaže...

Evo novog preokreta u Windows svijetu. Nakon desetke, telemetrijske i ine podatke sa novim patchevima od sada šalju i windows 7, 8 i 8.1. Za sada su te nadogradnje optional, no čini mi se da je pitanje mjeseca kada će biti obavezni zbog nekakvog bitnog patcha.

Izvor: http://www.techworm.net/2015/08/new-windows-788-1-updates-spy-on-you-just-like-windows-10.html

Ništa nije obavezno ako nečeš, znaš kak se kaže "ako nije pokvareno i radi onda ne popravljaj".Uostalom sve se brzo dozna, šta radi koji Update kao u ovom primjeru i onda nema problema.

 

Za upučene kučne korisnike nema frke, ali za poslovne kompove sa povjerljivim podacima ovaj Windows 7/8 Telemetrija Addon to je vrlo ozbiljan sigurnosni problem.

 

Kak sam več ranije i rekel, samo malo pričekaj i dobit češ"Hakerski jedan-klik alat" koji če elegantno pobit sve te Telemetrija opcija na Windows 7/8/10.Takav alat je namjenjen neupučenim korisnicima, jer večina ne zna precizno kontrolirat sve razne Windows Update KB oznake.

http://www.radiocrash.net/category/category/ekipa
15 godina
neaktivan
offline
Windows 10 špijuniraju? Od sada to rade i 7/8/8.1

Hej ljudi, stvarno niste fer, otežavate Američanima život, dali su vam Windoze besplatno a vi im sada isključujete telemetriju.Not fair people.Mislim, šta skrivate jel'.Dajmo NSA i CIA da rade svoj posao, a i MS-u da pomogne korporativnu Ameriku, malo industrijske špijunaže nikog nije ubilo, jest neke firme ali ne i ljude, a ljudi su naše blago.

 

Mislim, nije u redu da mi sada njima isključujemo telemetriju u Windowsima, mogli bi i oni nama isključiti telemetriju, kada mi jednom u EU napravimo svoje Windowse, koje ćemo prodavati u Ameriku.

 

So, if you roll my log, I will roll yours.

Us having no log at this time, is beside the point. 

Svaki politički sustav je idila.A idila je po svojoj prirodi svijet za sve.Stoga oni koji ne žele živjeti u toj idili, su negatori idile kojima je mjesto u zatvoru.
Poruka je uređivana zadnji put pon 24.8.2015 19:21 (Baotica).
Moj PC  
10 1 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Windows 10 špijuniraju? Od sada to rade i 7/8/8.1

nije me briga nek slobodno skupljaju i arhiviraju moje navike,fetishe,perverzije,sklonosti ... ma sve sto mogu ionako sam hard core proamericki orjentiran ,svi patenti su njihovi ...  ma sve je njihovo !

otpor je uzaludan dok god koristimo tehnologije ,elektricnu energiju itd.... zato je sve to izmisljeno radi jednostavnog nadzora a ne da bi nam bilo lakse !

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.8.2015 20:34 (Van_Blaster).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 špijuniraju? Od sada to rade i 7/8/

Nismo svi prozori. Barem ja a za ostale nisam siguran.

Schiljak
12 godina
offline
Windows 10 špijuniraju? Od sada to rade i 7/8/8.1

Mislim da sam ih instalirao vec =D, radio prije 2 dana format pa stavio update..

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 špijuniraju? Od sada to rade i 7/8/
vrinho kaže...

We are the Windows. Lower your shields and surrender your computers. We will add your biological and technological distinctiveness to our own. Your culture will adapt to service us. Resistance is futile.

 

 

Mašala!

 

MM
8 godina
protjeran
offline
Windows 10 špijuniraju? Od sada to rade i 7/8/8.1

Evo zato sam ja još do nagodinu na visti

 

 

Windows 7 is Vista SP3,While Windows 7 SP1 is Windows 7
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Windows 10 špijuniraju? Od sada to rade i 7/8/8.1

ovdje isto o špijuniranju.

Internet=windowsbotnet - BigBrother

Moj PC  
0 1 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 špijuniraju? Od sada to rade i 7/8/

I ja prijatelju :D

Tominitutorijali
16 godina
offline
Windows 10 špijuniraju? Od sada to rade i 7/8/8.1

Kak sam več ranije spomenul u ovoj temi, samo je pitanje vremena kad stiže jedan-klik alat za ubijanje Windows 10/7/8 špijunskih dodataka.Hm kolko ja dobro vidim, izgleda da je taj alat dostupan več skoro mjesec dana.

 

http://blog.lifars.com/2015/08/05/app-to-disable-windows-10-tracking-features/

 

https://github.com/10se1ucgo/DisableWinTracking

 

https://github.com/10se1ucgo/DisableWinTracking/releases

 

Kao što se vidi na fotkama, taj alat nudi dvije opcije Disable/ugasi ili Delete/obriši navedene datoteke.

https://www.malwarebytes.org/antiexploit/index.html
Moj PC  
4 0 hvala 2
16 godina
neaktivan
offline
Windows 10 špijuniraju? Od sada to rade i 7/8/8.1
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 špijuniraju? Od sada to rade i 7/8/
themeatboytomo kaže...

Evo zato sam ja još do nagodinu na visti

 

 

 

Ja derem po XP-evima i ne vidim ni jedan jedini razlog svake godine instaliravati nove winbuloze ;)

 

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 špijuniraju? Od sada to rade i 7/8/
Baotica kaže...

Hej ljudi, stvarno niste fer, otežavate Američanima život, dali su vam Windoze besplatno a vi im sada isključujete telemetriju.Not fair people.Mislim, šta skrivate jel'.Dajmo NSA i CIA da rade svoj posao, a i MS-u da pomogne korporativnu Ameriku, malo industrijske špijunaže nikog nije ubilo, jest neke firme ali ne i ljude, a ljudi su naše blago.

 

Mislim, nije u redu da mi sada njima isključujemo telemetriju u Windowsima, mogli bi i oni nama isključiti telemetriju, kada mi jednom u EU napravimo svoje Windowse, koje ćemo prodavati u Ameriku.

 

So, if you roll my log, I will roll yours.

Us having no log at this time, is beside the point. 

 

Lako je reći ja nemam što za skrivat, ali treba shvatit da nemaš ni stvari koje jako želiš podjelit.

 

A za EU Windowse i slično, postoji već community driven GNU/Linux.

Kod FOSS-a nema špijunaže.

Nemoj me krivo shvatit - ne zagovaram GNU/Linux jer svaki OS ima svoje prednosti i nije sve za svakoga.

If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed. - Mark Twain
11 godina
neaktivan
offline
Windows 10 špijuniraju? Od sada to rade i 7/8/8.1

Izgleda da štogod da napravili, microsoft i dalje skuplja i šalje naše podatke

 

Windows 10 će vas špijunurati koliko god da se trudili da to spriječite

 
1 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 špijuniraju? Od sada to rade i 7/8/
Jesper kaže...

Izgleda da štogod da napravili, microsoft i dalje skuplja i šalje naše podatke

 

Windows 10 će vas špijunurati koliko god da se trudili da to spriječite

- alu folija na glavu. (da ne kažem glupost).

npr, ako je entuzijast već pratio promet..

Točnije, ientuzijast pod pseudonimom CheesusCrust je malo istraživao situaciju i uvidio da bez obzira na pokušaje zaštite svoje privatnosti, Windows 10 "komunicira" 51 IP adresom vezanom uz Microsoft, i to u čak 5508 puta u samo osam sati! I što god da je pokušao, njegovi podaci su nastavili odlaziti prema Microsoftovim IP adresama.

 

- mogao je provjeriti i što-gdje, ovakva rečenica je nonsens.. npr timeserver, update, provjera genuine licence, syncdrive, mail, defender.. ŠTO je generiralo promet? Bez tog je klasično širenje paranoje (jer onaj tko zna, prati.. zna i razliku koji servis se koristi, tad bi to bilo navedeno, banalno npr bench igre i rezolucija & FSAA.. previd?).

 

- ne tvrdim da nema 'špijunaže' ili mrežnog prometa, ima. Što, kamo.. to su prva pitanja. Tko to istražuje, a ne navede osnovne podatke-parametre? Klasificiram ga kao alufoliju.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice