Sunčeva oluja 2013. bi mogla paralizirati Zemlju

poruka: 751
|
čitano: 106.024
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
protjeran
offline
RE: Sunčeva oluja 2013. bi mogla paralizirati Zeml
tnakir kaže...
Champollion kaže...
DamageHigh kaže...

Bla bla bla....smak svijeta simo, smak svijeta tamo..smak svijeta 2000, smak svijeta 2012..pa 2013...-.-

Kakve veze ima ta oluja (ako se dogodi) sa smakom svijeta?

Nema interneta... nekima je to smak svijeta :)

za mene je to 100000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000x gore....ali pošto se to neće desiti nemam šta da brinem,hahahahaha kakva oluja jeste glupi jbt Namigiva

15 godina
neaktivan
offline
Sunčeva oluja 2013. bi mogla paralizirati Zemlju

a zašto bi samo "na struju" diralo, a ne nas, ljude?

Win7 je glupost ziva.....neke jako dobre igrice nemogu na njega zato sto je prenov...za nekih 2-3 god. ce bit dobro imat -Atom
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Sunčeva oluja 2013. bi mogla paralizirati Zemlju

Koja će to mračina bit.Pravit će se dica,ispadat će iz pašteta.

Ovce moje mirujte u toru eto mene stižem na motoru
Moj PC  
9 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
RE: Sunčeva oluja 2013. bi mogla paralizirati Zeml
jurluk kaže...

sunčev ciklus traje 11 godina. a ljedeći maksimum pada 2011. godine. tako da mi je ovo malo čudno da će se ovo dogodit izvan maksimuma Neodlucan

To ti je ko Sunčev PMS - Sunce je ludo, a ako kasni, onda se samo akumulira nervoza pa bude još gore kad udari!

Heart: _/\_/\_/\_/\_/\_/\_/\_/\_ Brain: __________________________
16 godina
neaktivan
offline
Sunčeva oluja 2013. bi mogla paralizirati Zemlju
nidjo123 kaže...

Eto kako javlja NASA 2013. bi nas trebala "pogoditi" velika Sunčeva oluja. Kažu da bi mogla paralizirati cijeli svijet odnosno "unišiti" sve elektrane i komunikacijske satelite, srušiti internet... Takva oluja se već dogodila 1859 te je srušila telegrafsku mrežu u Europi i SAD-u, ali tada svijet nije toliko ovisio o električnoj energiji. Sada se pozivaju znanstvenici da smisle način kako da taj događaj što bezbolnije prođe.

 

Što vi mislite o tome?

 

Dnevnik.hr

 

NASA

Stara vijest, prvi put sam za to čuo prije oko godinu i po' - dvije.

 

Rješenje? Sve aparate ištekaj, a poslije oluje stavi solarne ploče na krov pa ćeš imati struje, a ako misliš igrati Crysis, kupi bolje kolektore. Solarni moduli su budućnost.

http://boards.4chan.org/b/
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.9.2010 18:03 (Horagio).
Moj PC  
8 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Sunčeva oluja 2013. bi mogla paralizirati Zeml
croart kaže...

Neka mi netko objasni na koji nacin su dosli do takvog podatka? Kako predvidaju sunceve erupcije tri godine unaprijed?

  Sunce je prilicno predvidivo, to jest njegovi ciklusi, ovakav ciklus se ponavlja svakih 150 i/ili sitno godina (mozes vise naci o tome na nasinim stranicama)

vedrann kaže...
EnlightenedPhoenix kaže...
Sve sto ce biti potrebno je u tom trenutku na tih par sati ugasiti vecinu nezasticenih uredjaja i prekinuti dotok struje vodovima i slicno...

A kako znati kojih su to par sati.

  Pa gle, gotovo uvijek takve stvari prethodi stvarno velika količina neutrina (koja se moze citati pomocu nekoliko detektora s teskom vodom)... istina vjerojatno ce biti potrebno -2 dana staviti i gasiti... sto i nije toliki problem za kucne korisnike, ALI veliki je problem za tvornice i pogone KOJI nisu zasticeni...

 

Znaci ocekujmo milijarde, ako ne i trilijune dolara stete od toga... ali dobro... takvo je kakvo je mi na sunce ne mozemo i nikad necemo moci utjecati...

In Control
15 godina
neaktivan
offline
RE: Sunčeva oluja 2013. bi mogla paralizirati Zeml
MrBlc kaže...
jurluk kaže...

sunčev ciklus traje 11 godina. a ljedeći maksimum pada 2011. godine. tako da mi je ovo malo čudno da će se ovo dogodit izvan maksimuma Neodlucan

To ti je ko Sunčev PMS - Sunce je ludo, a ako kasni, onda se samo akumulira nervoza pa bude još gore kad udari!

  Zapravo jurluk ovaj zadnji sunčev ciklus je malo poseban i malo duzi... bilo je veliko razdoblje sunčevog minimuma...

 

I sto ces... MRBLC slazem se u potpunosti lol :)

In Control
15 godina
offline
RE: Sunčeva oluja 2013. bi mogla paralizirati Zeml
djdomi kaže...

a zašto bi samo "na struju" diralo, a ne nas, ljude?

imat će utjecaja i na ljude, ali najvše na elektroniku, jer se sunčev vjetar sastoji od magnetnog i električnog polja. ta struja svaki dan sudara u zemlju, ali nas štiti magnetno polje zemlje, samo mali dio dospije u atmosferu iznad polova. ali kad bude ta eksplozija, kao što prognoziraju, količina naboja će bit enormna, pa će zato bit velik utjecaj

Atomska bubamara
14 godina
neaktivan
offline
RE: Sunčeva oluja 2013. bi mogla paralizirati Zeml
Champollion kaže...
nidjo123 kaže...
Champollion kaže...

Pitam se samo sa kolikom preciznošću oni to prognoziraju, jel na onu foru bit će 2013. ili 2017. a možda i nikad!?

Ovo mogu dosta točno predvidjeti jer ovo nije proročanstvo, ovo je znanost. Sunce radi ovakve stvari u određenim periodima.

Da, da jasno mi je to al malo je čudno što su otkrili samo 3 god. prije samog događaja dok recimo o nekim drugim stvarima vezanim za sunce pričaju i po milijun godina unaprijed.

hh...ja gledao dokumentarac na national geographicu prije 6 mjeseci...i govorili su o 2013. ajde čir ap..odmorit cemo se malo od interneta, al bez elektricne energije ce bit tesko..pokvarit ce mi se sva hrana u frižideu :(...zna netko oce radit generatori?ja se nekuzim u to haha...i nekuzim na koji nacin ce sunceva oluja paralizirat zemlju???jel to nekakvo zracenje koje ometa elektriku il sta?dajte netko ko se razumije objasnitee!!

nothing is true, everything is permitted
15 godina
neaktivan
offline
RE: Sunčeva oluja 2013. bi mogla paralizirati Zeml
djdomi kaže...

a zašto bi samo "na struju" diralo, a ne nas, ljude?

 

  Zato sto nasi sustavi imaju samokorekcijske uredjaje i prilagodbu napona cak i u ekstremnim sitaucijama (udar munje i udar struje recimo sto uzrokuje preopterecenje zivaca, a opet se sami korektiraju...)

 

Glavno ljudska bica a i sva ostala ziva bica su stvarno kompleksni i prekrasni strojevi s tonu redudancija...

In Control
13 godina
offline
RE: Sunčeva oluja 2013. bi mogla paralizirati Zeml

Prognostičar ove oluje je vjerojatno znanstvenik s "naših prostora" ljubitelj TBF-a (smak svita, zvuk do daske i uživaj).Cool

16 godina
offline
Sunčeva oluja 2013. bi mogla paralizirati Zemlju

OMGKUPUJULJEIBRAŠNOIBEŽUBRDASVIĆEMOUMRETII!!!!!1111

 

Težak senzacionalizam. Teoretski je moguće svašta, '89. je stradala električna mreža u Kvebeku i u najgorem zamislivom scenariju bi to moglo da se desi na nivou čitave planete.

 

Koliko je to verovatno, pogotovo za 2013. godinu? Solarni ciklusi traju oko 11 godina, dakle prošao ih je solidan broj otkad je dobar deo sveta elektrifikovan i to se nije desilo. Takođe, o Sunčevim olujama takve snage nema zapisa ni od ranije (događaj je propraćen izuzetno intenzivnom polarnom svetlošću vidljivom neobično daleko od polova - nešto što bi ostalo zapisano u bilo kom trenutku ljudske istorije). Osim toga, prema broju sunčevih pega, ciklus bi trebalo da bude jedan od mirnijih u poslednjih 100 godina. Doduše, oluja iz 1859. se zaista dogodila tokom jednog cikljusa sa sličnim maksimumom broja Sunčevih pega, ali, osim ako 90 nije magičan broj, to ne znači previše jer je otada bilo i ciklusa sa manjim i onih sa većim brojem opaženih pega.

Moj PC  
0 2 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Sunčeva oluja 2013. bi mogla paralizirati Zeml
tnakir kaže...

Ja cu svoju kucu u faradayev kavez turnut... Pa nek oluje bijesne kolko hoce...

Je li moguce da su pacemakeri u faradayevom kavezu?

15 godina
neaktivan
offline
RE: Sunčeva oluja 2013. bi mogla paralizirati Zeml
dario111cro kaže...
tnakir kaže...

Ja cu svoju kucu u faradayev kavez turnut... Pa nek oluje bijesne kolko hoce...

Je li moguce da su  pacemakeri u faradayevom kavezu?

  Ljudi s PACEMAKERIMA ce nahebat AKO se ovo dogodi... a velika je mogucnost... oni ce vjerojatno morati biti u bolnici...

In Control
15 godina
offline
Sunčeva oluja 2013. bi mogla paralizirati Zemlju

Moj stric umirovljeni električar si napravio nedavno faradejev kavez na kući, hebote pametan je on!

MSN - drazen016@net.hr , e-mail - drazen018@email.t-com.hr | FAN of Neon Genesis Evangelion and Star Trek | Downloading High Definiton Video
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Sunčeva oluja 2013. bi mogla paralizirati Zeml
Hyperion kaže...

Moj stric umirovljeni električar si napravio nedavno faradejev kavez na kući, hebote pametan je on!

Nece mu on pomoci.

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Faraday_cage

How about a nice cup of shut the fuck up?
14 godina
offline
RE: Sunčeva oluja 2013. bi mogla paralizirati Zeml
EnlightenedPhoenix kaže...
dario111cro kaže...
tnakir kaže...

Ja cu svoju kucu u faradayev kavez turnut... Pa nek oluje bijesne kolko hoce...

Je li moguce da su  pacemakeri u faradayevom kavezu?

  Ljudi s PACEMAKERIMA ce nahebat AKO se ovo dogodi... a velika je mogucnost... oni ce vjerojatno morati biti u bolnici...

I šta će tamo ako će sve "krepat"?

/(([ ∂αмαgєнιgн ]))\ // Bilo bi zgodno... Ali nije potrebno.
14 godina
protjeran
offline
Sunčeva oluja 2013. bi mogla paralizirati Zemlju

Imam puno ideja za kad bude mrak..

 
7 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Sunčeva oluja 2013. bi mogla paralizirati Zeml
netko,netkovic kaže...

Imam puno ideja za kad bude mrak..

Upaliti svijeću?

How about a nice cup of shut the fuck up?
15 godina
neaktivan
offline
Sunčeva oluja 2013. bi mogla paralizirati Zemlju

lol, ako se ovo dogodi, imamo priliku isprobati život bez struje. :)

Win7 je glupost ziva.....neke jako dobre igrice nemogu na njega zato sto je prenov...za nekih 2-3 god. ce bit dobro imat -Atom
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Sunčeva oluja 2013. bi mogla paralizirati Zeml
DamageHigh kaže...

I šta će tamo ako će sve "krepat"?

  Inače pejsmejker po naški daje mali napon koji je potreban srcu da se drzi u redu...

 

U vecini slucajeva moze se odrzavati KRAĆE vrijeme lijekovima i mirovanjem... a i vjerujem da su sve bolje bolnice zasticene nekako od toga..

In Control
15 godina
offline
RE: Sunčeva oluja 2013. bi mogla paralizirati Zeml
lzgr kaže...
netko,netkovic kaže...

Imam puno ideja za kad bude mrak..

Upaliti svijeću?

njah. sigurno misli na neke perverzarije Nevinasce

Atomska bubamara
14 godina
neaktivan
offline
RE: Sunčeva oluja 2013. bi mogla paralizirati Zeml
decko1987 kaže...

hh...ja gledao dokumentarac na national geographicu prije 6 mjeseci...i govorili su o 2013. ajde čir ap..odmorit cemo se malo od interneta, al bez elektricne energije ce bit tesko..pokvarit ce mi se sva hrana u frižideu :(...zna netko oce radit generatori?ja se nekuzim u to haha...i nekuzim na koji nacin ce sunceva oluja paralizirat zemlju???jel to nekakvo zracenje koje ometa elektriku il sta?dajte netko ko se razumije objasnitee!!

Vjerojatno neće. (ako se ovo dogodi)

 

Paralizirat će Zemlju u tom smislu da će nestati elekrične energije u cijelom svijetu, ljudi neće moći komunicirati itd. Neće ju doslovno paralizirati Namigiva

 

 

Slavonija u ♥ ;;;---;;; Ako se dogode 2 faila istovremeno, dali se oni međusobno poništavaju? ---- Bilo bi zgodno... Ali nije potrebno.
15 godina
protjeran
offline
Sunčeva oluja 2013. bi mogla paralizirati Zemlju

znaci nist od modernih automobila? 

Dragon Slayer
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Sunčeva oluja 2013. bi mogla paralizirati Zeml
hrvatskafarkasevec kaže...

znaci nist od modernih automobila?

  Ma samo ih ne palis i bit ce sve uredu...

In Control
15 godina
protjeran
offline
RE: Sunčeva oluja 2013. bi mogla paralizirati Zeml
EnlightenedPhoenix kaže...
hrvatskafarkasevec kaže...

znaci nist od modernih automobila?

  Ma samo ih ne palis i bit ce sve uredu...

da to sam i mislio :) 

onda nista gurat cemo ih 

Dragon Slayer
15 godina
neaktivan
offline
RE: Sunčeva oluja 2013. bi mogla paralizirati Zeml
Pa eto to ce biti par dana bez novijih auta i slicno... uf...

bit ce to raj za mene... i ovako svugdje idem pjeske...
In Control
15 godina
protjeran
offline
Sunčeva oluja 2013. bi mogla paralizirati Zemlju

heh ovo otvara vrata kriminalu 

nigdje kamera,svijetla nit niceg 

Dragon Slayer
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.9.2010 19:14 (hrvatskafarkasevec).
Moj PC  
12 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Sunčeva oluja 2013. bi mogla paralizirati Zeml
hrvatskafarkasevec kaže...

heh ovo otvara vrata kriminalu

nigdje kamera,svijetla nit niceg

  Zastitarski posao ce cvjetati...

In Control
13 godina
neaktivan
offline
RE: Sunčeva oluja 2013. bi mogla paralizirati Zeml

f**k ak se to dogodi ode komp u kantu za smeće

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice