Sunčeva oluja 2013. bi mogla paralizirati Zemlju

poruka: 751
|
čitano: 105.668
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Sunčeva oluja 2013. bi mogla paralizirati Zemlju

Eto kako javlja NASA 2013. bi nas trebala "pogoditi" velika Sunčeva oluja. Kažu da bi mogla paralizirati cijeli svijet odnosno "unišiti" sve elektrane i komunikacijske satelite, srušiti internet... Takva oluja se već dogodila 1859 te je srušila telegrafsku mrežu u Europi i SAD-u, ali tada svijet nije toliko ovisio o električnoj energiji. Sada se pozivaju znanstvenici da smisle način kako da taj događaj što bezbolnije prođe.

 

Što vi mislite o tome?

 

Dnevnik.hr

 

NASA

 

 

A recent report by the National Academy of Sciences found that if a similar storm occurred today, it could cause $1 to 2 trillion in damages to society's high-tech infrastructure and require four to ten years for complete recovery. For comparison, Hurricane Katrina caused "only" $80 to 125 billion in damage.

The latest forecast revises an earlier prediction issued in 2007. At that time, a sharply divided panel believed solar minimum would come in March 2008 followed by either a strong solar maximum in 2011 or a weak solar maximum in 2012. Competing models gave different answers, and researchers were eager for the sun to reveal which was correct.

In recent months, however, the sun has begun to show timorous signs of life. Small sunspots and "proto-sunspots" are popping up with increasing frequency. Enormous currents of plasma on the sun’s surface ("zonal flows") are gaining strength and slowly drifting toward the sun’s equator. Radio astronomers have detected a tiny but significant uptick in solar radio emissions. All these things are precursors of an awakening Solar Cycle 24 and form the basis for the panel's new, almost unanimous forecast.

Low solar activity has a profound effect on Earth’s atmosphere, allowing it to cool and contract. Space junk accumulates in Earth orbit because there is less aerodynamic drag. The becalmed solar wind whips up fewer magnetic storms around Earth's poles. Cosmic rays that are normally pushed back by solar wind instead intrude on the near-Earth environment. There are other side-effects, too, that can be studied only so long as the sun remains quiet.

"Go ahead and mark your calendar for May 2013," says Pesnell. "But use a pencil."

Slavonija u ♥ ;;;---;;; Ako se dogode 2 faila istovremeno, dali se oni međusobno poništavaju? ---- Bilo bi zgodno... Ali nije potrebno.
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.9.2010 21:50 (nidjo123).
Moj PC  
34 3 hvala 52
13 godina
neaktivan
offline
RE: Sunčeva oluja 2013. bi mogla paralizirati Zeml

Ma do 2013. 'ko živ 'ko mrtav, jer smak svijeta je godinu ranije  Smijeh.

 

When I'm good, I'm very good. But when I'm bad, I'm even better. ;)
15 godina
neaktivan
offline
Sunčeva oluja 2013. bi mogla paralizirati Zemlju

Nahebali smo.

I ček kako bi mi trebali podici te mreze,internet itd?

How about a nice cup of shut the fuck up?
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.9.2010 17:26 (lzgr).
 
7 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Sunčeva oluja 2013. bi mogla paralizirati Zemlju

sranje,neću moć igrat cod na mom pro kompu :)

Win7 je glupost ziva.....neke jako dobre igrice nemogu na njega zato sto je prenov...za nekih 2-3 god. ce bit dobro imat -Atom
Moj PC  
25 0 hvala 0
15 godina
offline
Sunčeva oluja 2013. bi mogla paralizirati Zemlju

Pitam se samo sa kolikom preciznošću oni to prognoziraju, jel na onu foru bit će 2013. ili 2017. a možda i nikad!?

Noi siamo come la nostra fede...Immomartali...
Moj PC  
18 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Sunčeva oluja 2013. bi mogla paralizirati Zemlju

bit ce super jedva cekam kad nebude interneta....

X
 
14 6 hvala 0
16 godina
offline
Sunčeva oluja 2013. bi mogla paralizirati Zemlju

To nije nista novo normalno, takve oluje su imale svoj utjecaj na zemlji i prije a godine 1859 je bila vrlo jaka recimo i to je dobro zabiljezeno.Nevinašce Taj događaj se cesto gura pod tepih, jer da se tom jacinom dogodi danas bilo bi zlo i naopako i to vecih razmjera ode struja elektronika i normalno internet na godisnji odmor i to malo duzi. Događaj znatno slabijeg razmjera je bilo i 1989, u Kanadi ak se ne varam i normalno nestalo je struje i tak dalje no to je bilo vrlo slabo zanemarivo prema onom događaju iz 1859. Zastitit se bas i ne mozemo, ovisni smo o elektronici pa bit ce kaj bude nema druge to je tak.NevinašceCool

Moj PC  
16 0 hvala 2
14 godina
neaktivan
offline
RE: Sunčeva oluja 2013. bi mogla paralizirati Zeml
Champollion kaže...

Pitam se samo sa kolikom preciznošću oni to prognoziraju, jel na onu foru bit će 2013. ili 2017. a možda i nikad!?

Ovo mogu dosta točno predvidjeti jer ovo nije proročanstvo babe Vange, ovo je znanost. Sunce radi ovakve stvari u određenim periodima.

Slavonija u ♥ ;;;---;;; Ako se dogode 2 faila istovremeno, dali se oni međusobno poništavaju? ---- Bilo bi zgodno... Ali nije potrebno.
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.9.2010 17:34 (nidjo123).
14 godina
offline
Sunčeva oluja 2013. bi mogla paralizirati Zemlju

Pa vi sad razmišljajte oćete kupovat 5xxx, 6xxx ili 4xx ili koju već seriju grafi Belji se

3D Designer
Moj PC  
29 0 hvala 1
14 godina
protjeran
offline
RE: Sunčeva oluja 2013. bi mogla paralizirati Zeml
nidjo123 kaže...
Champollion kaže...

Pitam se samo sa kolikom preciznošću oni to prognoziraju, jel na onu foru bit će 2013. ili 2017. a možda i nikad!?

Ovo mogu dosta točno predvidjeti jer ovo nije proročanstvo, ovo je znanost. Sunce radi ovakve stvari u određenim periodima.

 

Na ovo mogu reci samo Hahahahaha.

 

Sad odo utovarati cumur.

Deathlist: -Quark (satanic ritual) -Quarkova familija (cijela) -Thuglife -skank666 (dobar prijatelj) -Slash 666 -Kant -agent_00klc -AlienWare1 -Weky, lukavg To do list: Weky-eva cura
15 godina
offline
RE: Sunčeva oluja 2013. bi mogla paralizirati Zeml
nidjo123 kaže...
Champollion kaže...

Pitam se samo sa kolikom preciznošću oni to prognoziraju, jel na onu foru bit će 2013. ili 2017. a možda i nikad!?

Ovo mogu dosta točno predvidjeti jer ovo nije proročanstvo, ovo je znanost. Sunce radi ovakve stvari u određenim periodima.

Da, da jasno mi je to al malo je čudno što su otkrili samo 3 god. prije samog događaja dok recimo o nekim drugim stvarima vezanim za sunce pričaju i po milijun godina unaprijed.

Noi siamo come la nostra fede...Immomartali...
16 godina
offline
Sunčeva oluja 2013. bi mogla paralizirati Zemlju

Ako se to dogodi što će biti sa osobama koje imaju ugrađeni pacemaker?

BC2 ingame: Dorjan_CRO Mene nije strah drugome stisnuti TU i Hvala, a tebe?
Moj PC  
33 0 hvala 1
14 godina
protjeran
offline
RE: Sunčeva oluja 2013. bi mogla paralizirati Zeml
Dodinho kaže...

Ako se to dogodi što će biti sa osobama koje imaju ugrađeni pacemaker?

Lose im se pise.

 

BTW kad bi ta suncana oluja pogodila zemlju ona bi se dogodila u samo par sekundi ako se ne varam.Onda bi ona strana zemlje (gledajuci logicno) koja nije bila zahvacena suncem u to vrijeme trebala proci bezbolno?!

One line gives the other one // http://bfbc2.statsverse.com/stats/pc/Perkan777 -BF:BC 2 status
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.9.2010 17:42 (Perkan777).
14 godina
offline
Sunčeva oluja 2013. bi mogla paralizirati Zemlju

Bla bla bla....smak svijeta simo, smak svijeta tamo..smak svijeta 2000, smak svijeta 2012..pa 2013...-.-

/(([ ∂αмαgєнιgн ]))\ // Bilo bi zgodno... Ali nije potrebno.
 
26 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Sunčeva oluja 2013. bi mogla paralizirati Zeml
Dodinho kaže...

Ako se to dogodi što će biti sa osobama koje imaju ugrađeni pacemaker?

Mogu si počet pisati oporuku.

How about a nice cup of shut the fuck up?
14 godina
offline
RE: Sunčeva oluja 2013. bi mogla paralizirati Zeml
DamageHigh kaže...

Bla bla bla....smak svijeta simo, smak svijeta tamo..smak svijeta 2000, smak svijeta 2012..pa 2013...-.-

ovo nije smak svijetaBelji se

I don't ask why people lie, I just assume they all do.
15 godina
offline
Sunčeva oluja 2013. bi mogla paralizirati Zemlju

Ja cu svoju kucu u faradayev kavez turnut... Pa nek oluje bijesne kolko hoce...

I'm going woo woo
 
23 0 hvala 3
15 godina
offline
RE: Sunčeva oluja 2013. bi mogla paralizirati Zeml
DamageHigh kaže...

Bla bla bla....smak svijeta simo, smak svijeta tamo..smak svijeta 2000, smak svijeta 2012..pa 2013...-.-

Kakve veze ima ta oluja (ako se dogodi) sa smakom svijeta?

Noi siamo come la nostra fede...Immomartali...
15 godina
offline
RE: Sunčeva oluja 2013. bi mogla paralizirati Zeml
Champollion kaže...
DamageHigh kaže...

Bla bla bla....smak svijeta simo, smak svijeta tamo..smak svijeta 2000, smak svijeta 2012..pa 2013...-.-

Kakve veze ima ta oluja (ako se dogodi) sa smakom svijeta?

Nema interneta... nekima je to smak svijeta :)

I'm going woo woo
14 godina
offline
RE: Sunčeva oluja 2013. bi mogla paralizirati Zeml
rocker55555 kaže...
DamageHigh kaže...

Bla bla bla....smak svijeta simo, smak svijeta tamo..smak svijeta 2000, smak svijeta 2012..pa 2013...-.-

ovo nije smak svijetaBelji se

Ma isti q...

Da je ovo istina...ovo bi bio opći pokolj na zemlji (peacemaker-i, uređaji u bolnicama, zrakoplovi, auti itd. itd.) i već sada bi se vrtilo po svim mogućim vijestima i portalima..

 

Bullshit..

/(([ ∂αмαgєнιgн ]))\ // Bilo bi zgodno... Ali nije potrebno.
14 godina
offline
RE: Sunčeva oluja 2013. bi mogla paralizirati Zeml
rocker55555 kaže...
DamageHigh kaže...

Bla bla bla....smak svijeta simo, smak svijeta tamo..smak svijeta 2000, smak svijeta 2012..pa 2013...-.-

ovo nije smak svijetaBelji se

 

Korisnicima interneta jest. Cool

3D Designer
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.9.2010 17:51 (Minoza).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Sunčeva oluja 2013. bi mogla paralizirati Zeml
DamageHigh kaže...
rocker55555 kaže...
DamageHigh kaže...

Bla bla bla....smak svijeta simo, smak svijeta tamo..smak svijeta 2000, smak svijeta 2012..pa 2013...-.-

ovo nije smak svijetaBelji se

Ma isti q...

Da je ovo istina...ovo bi bio opći pokolj na zemlji (peacemaker-i, uređaji u bolnicama, zrakoplovi, auti itd. itd.) i već sada bi se vrtilo po svim mogućim vijestima i portalima..

 

 

Pa i vrti se!

Ma oni pametni znanstvenici će već nešto iskemijat da nas obrane.

How about a nice cup of shut the fuck up?
15 godina
neaktivan
offline
Sunčeva oluja 2013. bi mogla paralizirati Zemlju

O Booožžeee pa kako cu na FACEBOOK???? :'(

mozda onda 2014 postave svugdje opticke kablove pa time i t-com poveca brzine :)

When you are sad and you dont know what to do , just remeber that life starts at 8000 rpm. KTM <3 Husky <3
Moj PC  
26 2 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Sunčeva oluja 2013. bi mogla paralizirati Zemlju

Moze li netko reci kako bi to tocno utjecalo?

Fuck The Shut Up
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Sunčeva oluja 2013. bi mogla paralizirati Zeml
Sve sto ce biti potrebno je u tom trenutku na tih par sati ugasiti vecinu nezasticenih uredjaja i prekinuti dotok struje vodovima i slicno...
In Control
16 godina
neaktivan
offline
Sunčeva oluja 2013. bi mogla paralizirati Zemlju

Neka mi netko objasni na koji nacin su dosli do takvog podatka? Kako predvidaju sunceve erupcije tri godine unaprijed?

 

Edit: Aha evo procitah, kazu po broju suncevih pjega, ali opet mi to onako zvuci blentavo kada oni kazu da ce to biti u Svibnju 2013, vec je bila jedna korekcija kada su rekli da se to treba dogoditi 2011....blahhhh

 

 

I don't speak London :)
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.9.2010 18:04 (croart).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Sunčeva oluja 2013. bi mogla paralizirati Zeml
EnlightenedPhoenix kaže...
Sve sto ce biti potrebno je u tom trenutku na tih par sati ugasiti vecinu nezasticenih uredjaja i prekinuti dotok struje vodovima i slicno...

A kako znati kojih su to par sati.

Life's a wheel of fortune and it's my chance to spin it. 2pac
13 godina
neaktivan
offline
RE: Sunčeva oluja 2013. bi mogla paralizirati Zeml
Minoza kaže...

Pa vi sad razmišljajte oćete kupovat 5xxx, 6xxx ili 4xx ili koju već seriju grafi Belji se

hahahahah na ovo sam se dobro nasmijao :DDDDDDDDDD

15 godina
odjavljen
offline
Sunčeva oluja 2013. bi mogla paralizirati Zemlju

Mislim da bi trajala par minuta, a koliki bi bili razmjeri djelovanja ne znam. Pretpostavljam da bi bili veliki zbog interakcije sa Zemljinim magnetskim poljem. Naravno sve ove prognoze se odnose na situaciju kad bi odbačeni oblak plinova pogodio u Zemljinu atmosferu. Međutim, nemoguće je predvidjeti da li će se to dogoditi sve dok sam oblak ne krene, što nam ostavlja par sati (mislim da je oko 20 sati u pitanju) prije nego krenu problemi (čiji intezitet opet ovisi o veličini tog oblaka i mjestu na kojem će doći do Zemlje).

 

Ja nekako imam dojam da bi tu netko mogao pokupiti veliku lovu za pokušaj "zaštite".

Heart: _/\_/\_/\_/\_/\_/\_/\_/\_ Brain: __________________________
 
11 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Sunčeva oluja 2013. bi mogla paralizirati Zeml
nidjo123 kaže...

Ovo mogu dosta točno predvidjeti jer ovo nije proročanstvo babe Vange, ovo je znanost. Sunce radi ovakve stvari u određenim periodima.

sunčev ciklus traje 11 godina. a ljedeći maksimum pada 2011. godine. tako da mi je ovo malo čudno da će se ovo dogodit izvan maksimuma Neodlucan

Atomska bubamara
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice