Obama objavio rat piratima

poruka: 157
|
čitano: 18.347
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
RE: Obama objavio rat piratima

žetoki su mi ovi koji tvrde da nemaju para za kino kartu koja dođe 26 kn,cd preko amazona nekih 70 kn, a za kutiju cigara od 20 kn ,pivu od 15 kn,kavu od 9 kn imaju,priznajte ne kupujemo jer ne želimo kad možemo skinuti mukte,ja isto skidam mukte i to uglavnom filmove ali isto tako volim jednom tjedno otići do kina ili kupiti cd preko amazona uk

dovoljan mi je jedan uređaj sa os u sebi
14 godina
neaktivan
offline
RE: Obama objavio rat piratima
blackalbum kaže...

žetoki su mi ovi koji tvrde da nemaju para za kino kartu koja dođe 26 kn,cd preko amazona nekih 70 kn, a za kutiju cigara od 20 kn ,pivu od 15 kn,kavu od 9 kn imaju,priznajte ne kupujemo jer ne želimo kad možemo skinuti mukte,ja isto skidam mukte i to uglavnom filmove ali isto tako volim jednom tjedno otići do kina ili kupiti cd preko amazona uk

Da imam Blu-Ray player spajao bih ga preko komponentnih konektora jer imam samo 2 HDMI-ja koji su mi već zauzeti. I tako bih Blu-Ray gledao u divnoj 576p rezoluciji. Samo zato što sam "pošteni korisnik" koji plaća filmove. Ako skinem BDrip s neta gledam ga u 1080p preko kompa bez ograničenja.

 

Koja mi je bolja solucija, plaćati 200 kn po filmu za 576p ili besplatno gledati 1080p?

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.6.2010 18:17 (Mirko935).
14 godina
neaktivan
offline
Obama objavio rat piratima

Can't stop laughing...

You and me baby ain't nothing but mammals. So let's do it like they do on the Discovery Channel. Gettin' horny now!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Obama objavio rat piratima
the_tux kaže...
matoliki kaže...

bwahahaha... ljudi aj nemojte pričat gluposti

On može napasti američke pirate i to je to. Nek ih zatvori kog boli šta se tamo događa. Dok je rusa sa rapidshareom mogu skinuti sve što me zanima za kratko vrijeme.

Tako da profulali ste temu ovo se odnosi na amerikance

Valjda nisi čuo za slučaj Pirate Bay i utjecaj SAD-a na švedsko pravosuđe.

 

Čuo sam i dalje stojim kod svog odgovora. U americi i europi nek hvataju pirate (jedino i mogu) - tu nemam ništa protiv. Tržišna je ekonomija i nema uspjeha mimo pravila. Jebiga. U svim drugim zemljama nek se pirati na veliko.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Obama objavio rat piratima
Mirko935 kaže...

Da imam Blu-Ray player spajao bih ga preko komponentnih konektora jer imam samo 2 HDMI-ja koji su mi već zauzeti. I tako bih Blu-Ray gledao u divnoj 576p rezoluciji. Samo zato što sam "pošteni korisnik" koji plaća filmove. Ako skinem BDrip s neta gledam ga u 1080p preko kompa bez ograničenja.

 

Koja mi je bolja solucija, plaćati 200 kn po filmu za 576p ili besplatno gledati 1080p?

 

To što ti nemaš slobodnih HDMI-ja nije baš manjkavost njihove industrije <.<

14 godina
neaktivan
offline
RE: Obama objavio rat piratima
Dr. Zoidberg kaže...
Mirko935 kaže...

Da imam Blu-Ray player spajao bih ga preko komponentnih konektora jer imam samo 2 HDMI-ja koji su mi već zauzeti. I tako bih Blu-Ray gledao u divnoj 576p rezoluciji. Samo zato što sam "pošteni korisnik" koji plaća filmove. Ako skinem BDrip s neta gledam ga u 1080p preko kompa bez ograničenja.

 

Koja mi je bolja solucija, plaćati 200 kn po filmu za 576p ili besplatno gledati 1080p?

 

To što ti nemaš slobodnih HDMI-ja nije baš manjkavost njihove industrije <.<

Ali to što su bespotrebno ograničili savršeno dobar standard bez ikakvog razloga osim svog debilizma jest. Znači, umjesto da spojim, kako bi bilo moguće u normalnom svijetu, komponentnim kablovima ja bih sad trebao dati 5000+ kn za novi receiver sa više HDMI portova da zaobiđem njihovo bespotrebno ograničenje? Sry, ali toliko para stvarno nemam.

14 godina
offline
Obama objavio rat piratima

daj ne opravdavaj se to što ti tv ima samo 3 hdmi ti kriviš tvorce blu ray,baš sam sad na forum hr čitao o privatnim torrentima ni sam ni sanjao da je piratizacija došla do takvih razmjera,ljudi po čitav dan ostavljaju računala da seedaju samo da bi mogli i dalje skidati,to sa internetom je došlo do takvih razmjera pa se ja sad pitam dali itko kupuje cd-e ili dvd-e,ja ništa ne moraliziram samo tvrdim da je to s piratizacijom odavno prešlo sve normalne granice,došlo je takvo vrijeme da nemaš od nikog više posuditi cd ili film ,ja  cd-a imam preko 200 komada i da mi sad neki lik dođe da mu to izripam u flac format i sve spržim ja bih ga udavio,kupujem original cd-e zbog kvalitete zvuka i nije mi krivo zbog 150-200 kn mjesečno jer mi to pruža zadovoljstvo u životu,i na način na koji danas ljudi slušaju glazbu ja gledam filmove pogledam film i dvd  sa divx bacim u smeće

dovoljan mi je jedan uređaj sa os u sebi
Moj PC  
0 3 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Obama objavio rat piratima

Ali ako ćemo biti analni, to je tako upravo zbog piratluka :P

 

Začarani krug.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Obama objavio rat piratima
Mirko935 kaže...

Koja mi je bolja solucija, plaćati 200 kn po filmu za 576p ili besplatno gledati 1080p?

Pa  ne pricamo mi tu o boljim solucijama. Nitko nema para i to je to. Cijene su paprene za neke stvari.

 

Pitanje je da li je to krađa.

 

Koja je meni bolja solucija : Da maznem negdje novi laptop ili da ga platim 6000kn.. Nema smisla takva pitanja postavljati kad svi znamo odgovor.

 

Mogao si napisati i " koja mi je bolja solucija, plaćati 200 kn po filmu za 1080p ili besplatno gledat?"..opet bi rekao besplatno gledati..

 

A za te glumce i ostalu ekipu sta se voze u opakim autima nadite nesto bolje..ovako to izgleda kao obicna ljubomora. Ko ih hebe kad su bogati i imaju para.

 

Sta nije netko od nas tako nesto napravio? Napravio igru, prodao nesto, pjevao ili glumio, pa zaradio opake pare.

Nakon toga bi nama govorili "ma ko ih hebe puni su love" i zasluzuju da ih se krade. Jel bi vam bilo ok da vam to netko govori?

 

 

Cudan smo mi narod. Imamo jadne place..umjesto da krivimo drzavu i vlast mi krivimo "kapitalisticku gamad". Ludnica Osmijeh

15 godina
offline
RE: Obama objavio rat piratima
Caviar kaže...
Mirko935 kaže...

Koja mi je bolja solucija, plaćati 200 kn po filmu za 576p ili besplatno gledati 1080p?

Pa  ne pricamo mi tu o boljim solucijama. Nitko nema para i to je to. Cijene su paprene za neke stvari.

 

Pitanje je da li je to krađa.

 

Koja je meni bolja solucija : Da maznem negdje novi laptop ili da ga platim 6000kn.. Nema smisla takva pitanja postavljati kad svi znamo odgovor.

 

Mogao si napisati i " koja mi je bolja solucija, plaćati 200 kn po filmu za 1080p ili besplatno gledat?"..opet bi rekao besplatno gledati..

 

A za te glumce i ostalu ekipu sta se voze u opakim autima nadite nesto bolje..ovako to izgleda kao obicna ljubomora. Ko ih hebe kad su bogati i imaju para.

 

Sta nije netko od nas tako nesto napravio? Napravio igru, prodao nesto, pjevao ili glumio, pa zaradio opake pare.

Nakon toga bi nama govorili "ma ko ih hebe puni su love" i zasluzuju da ih se krade. Jel bi vam bilo ok da vam to netko govori?

 

 

Cudan smo mi narod. Imamo jadne place..umjesto da krivimo drzavu i vlast mi krivimo "kapitalisticku gamad". Ludnica Osmijeh

  Jel se ti to možda natjećeš za neki posao u Bug magazinu.

14 godina
neaktivan
offline
Obama objavio rat piratima

@blackalbum, Caviar i Dr. Zoidberg:

 

Krivo ste shvatili moje postove. Ja ne pokušavam sebe opravdati, ja nisam uopće bitan u ovoj priči nego govorim općenito o onima koji kupuju originalni materijal a sebe sam naveo kao fiktivni primjer. Filmska industrija ima pristup koji šteti ISKLJUČIVO korisnicima koji plaćaju sadržaj jer je Blu-Ray zaštita odavno probijena i ekipa očito nema nikakvih problema sa ripanjem BD-ova i stavljanjem ripova na internet. I zbog toga što nemaju ni najmanje respekta za ljude koji su spremni platiti sadržaj i samo im je bitna zarada i zaslužuju biti opljačkani. Zar je toliko lakše okomiti se na mene nego pročitati 10 redaka teksta s razumijevanjem?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Obama objavio rat piratima
Sve je to "moguci novac", ustvari to uopce nije gubitak.Gubitak bi bio da odemo u ducan i pokrademo 1000 cd-ova, te se tih 1000 cd-ova nebi moglo prodati, posto ih nebi bilo, ali drugo je ako ja kupim 1 CD iskopiram ga u 1000 primjeraka, to znaci da ovih 1000 cd-ova se i dalje moze prodati. Novac koji je "izgubljen" mojim kopiranjem je samo "moguci novac". Taj novac se MOGAO zaraditi, ali mislim da je ta svota novaca u realnom smislu gledanja upola manja, posto pola tih ljudi koji su skinuli film/igru/pjesmu nebi kupilo taj CD s filmom/igrom/pjesmom.
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Obama objavio rat piratima

Bolje nek šjor Obama ode u ducan, i kupi 10 kila digitrona ili kalkulatora pa podjeli suradnicima jer dok izracunaju stetu od nafte trebat ce im jos vise opreme jer jos malo i bit ce prekasno za sve izracune.Nevinašce

Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Obama objavio rat piratima
Mirko935 kaže...

@blackalbum, Caviar i Dr. Zoidberg:

 

Filmska industrija ima pristup koji šteti ISKLJUČIVO korisnicima koji plaćaju sadržaj jer je Blu-Ray zaštita odavno probijena i ekipa očito nema nikakvih problema sa ripanjem BD-ova i stavljanjem ripova na internet. I zbog toga što nemaju ni najmanje respekta za ljude koji su spremni platiti sadržaj i samo im je bitna zarada i zaslužuju biti opljačkani. Zar je toliko lakše okomiti se na mene nego pročitati 10 redaka teksta s razumijevanjem?

 

Gle zbog ljudi koji probijaju zaštite iste postaju sve kompliciranije. Kao i kod svih sličnih situacija nastradaju obični ljudi.

 

Rijetko tko zaslužuje biti opljačkan, to je u biti stvar koja me smeta kod ovakvih tema. Ajme on bi meni prodao igru za 50 eura, zaslužuje da je svi ukradu. Možda zaslužuje bojkot, ali krađa je i dalje nemoralna koliko god mi htjeli biti robin hood i dati sebi od bogatog prljavog kapitaliste.

 

Busanje u prsa i vikanje "Nemoš ti zaštititi kolko ja mogu haxat" ne pomaže previše.

 

Čisto da se zna ni meni ne pašu psihotične zaštite i slično, samo ne vidim neko opravdanje za situacije kada skinem neku igru/program.

 

Možda sam čak i manje moralan onda od onih koji se osjećaju kao robin hood jer sam svjestan da radim nešto ne baš moralno:)

 

PS: I naravno da se lakše okomiti nego čitati sa razumjevanjem, durrrrr :)

 

PPS: I nebih baš rekao ISKLJUČIVO korisnicima, ipak spriječi pokoju budalu da nabrzaka iskopira svim susjedima. Začudio bi se koliko ljudi se ne zna služiti torrentima i sličnim stvarima. Takvi bi voljeli samo nabrzaka presnimiti nešto ali tu onda uljeću ove zaštite koje su trn u oku. Prave lopove nikakva vrata ne sprječavaju, ionak će ići kroz zid ako su vrata prečvrsta.

 

Ali oni koji bi ušli da su vrata odškrinuta već će zatvorena vrata odbiti.

 

Uvijek najviše pišem kad sam pospan a onda obično pišem nepovezano <.<

14 godina
neaktivan
offline
RE: Obama objavio rat piratima
Dr. Zoidberg kaže...
Gle zbog ljudi koji probijaju zaštite iste postaju sve kompliciranije. Kao i kod svih sličnih situacija nastradaju obični ljudi.

 

Rijetko tko zaslužuje biti opljačkan, to je u biti stvar koja me smeta kod ovakvih tema. Ajme on bi meni prodao igru za 50 eura, zaslužuje da je svi ukradu. Možda zaslužuje bojkot, ali krađa je i dalje nemoralna koliko god mi htjeli biti robin hood i dati sebi od bogatog prljavog kapitaliste.

 

Busanje u prsa i vikanje "Nemoš ti zaštititi kolko ja mogu haxat" ne pomaže previše.

 

Čisto da se zna ni meni ne pašu psihotične zaštite i slično, samo ne vidim neko opravdanje za situacije kada skinem neku igru/program.

 

Možda sam čak i manje moralan onda od onih koji se osjećaju kao robin hood jer sam svjestan da radim nešto ne baš moralno:)

 

PS: I naravno da se lakše okomiti nego čitati sa razumjevanjem, durrrrr :)

 

PPS: I nebih baš rekao ISKLJUČIVO korisnicima, ipak spriječi pokoju budalu da nabrzaka iskopira svim susjedima. Začudio bi se koliko ljudi se ne zna služiti torrentima i sličnim stvarima. Takvi bi voljeli samo nabrzaka presnimiti nešto ali tu onda uljeću ove zaštite koje su trn u oku. Prave lopove nikakva vrata ne sprječavaju, ionak će ići kroz zid ako su vrata prečvrsta.

 

Ali oni koji bi ušli da su vrata odškrinuta već će zatvorena vrata odbiti.

 

Uvijek najviše pišem kad sam pospan a onda obično pišem nepovezano <.<

Ne ulazim ja uopće u opravdavanje visokim cijenama, jesu previsoke realno ali to mi nije opravdanje za piratstvo. I da, filmska industrija zaslužuje bojkot kao što i sam kažeš, ja bojkotiram kupovinu; kada mi dopuste da svoj skupo plaćeni BD backupiram i gledam kako ja hoću na čemu ja hoću i kad god hoću onda ću kupit sve filmove koje ću u tom trenutku imat na kompjuteru i sve nakon tog dana.

 

"Budala" koja će ga kopirati susjedu vrlo vjerojatno nema opremu za snimanje 1080p signala i 576 za neku kasetu ili u najboljem slučaju DVD koji se, ako nisam u krivu, može izvući iz BD-a i snimiti mu je sasvim dovoljno tako da ti to ne stoji, sry Belji se Uostalom, ako su susjedi će si tako i tako isposuđivati disk tako da će opet svi pogledati film sa jednog te istog medija. Najveći problem koji imaju sa piratstvom je internet, a s njim se preteško boriti i bilo bi im bolje da odustanu od toga. Uvijek će se nać netko tko će probit i najjaču zaštitu.

 

Usput, i zvuk i slika eventualno moraju postati analogni da bi ih čovjek mogao vidjeti/čuti, iz čega slijedi da se mogu nekako snimiti (ako ništa, kamerom i mikrofonom) i njihova borba protiv piratstva je uzaludna. Što prije industrija to shvati to će prije (nadam se) počet smišljat način da ljude potaknu da kupuju materijal, povećanjem kvalitete filmova, nuđenjem nekih dodatnih sadržaja uz medije itd., ali nikako ovim ograničenjima koja piratima najmanje štete a (već imam osjećaj da se ponavljam previše :P) poštene korisnike mogu jedino iziritirat i potaknut da od**bu kvazi-moral i poštenje i da postanu i sami pirati.

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.6.2010 4:01 (Mirko935).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Obama objavio rat piratima
Mirko935 kaže...

 

Usput, i zvuk i slika eventualno moraju postati analogni da bi ih čovjek mogao vidjeti/čuti, iz čega slijedi da se mogu nekako snimiti (ako ništa, kamerom i mikrofonom) i njihova borba protiv piratstva je uzaludna.

  Postaje prekasno da previše tipkam pa ću se samo dotaći ovoga.

 

Upravo tu leži njihova trenutna borba protiv piratluka. Njima bi naljepše bilo kada bi kupac mogao vidjeti super kristalnu sliku a jedini način za kopiranje kada bi bio snimanje televizije kamerom gdje se gubi kvaliteta. Mislim da bi se njihova borba malo slegla kada bi toliko uspjeli zaštititi medij da su najbolje kopije na razini raznih cam-ova. Meni izgleda to oni tome teže. (Ne mislim da je to korektno, samo razmišljam)

14 godina
neaktivan
offline
RE: Obama objavio rat piratima
Dr. Zoidberg kaže...
Mirko935 kaže...

 

Usput, i zvuk i slika eventualno moraju postati analogni da bi ih čovjek mogao vidjeti/čuti, iz čega slijedi da se mogu nekako snimiti (ako ništa, kamerom i mikrofonom) i njihova borba protiv piratstva je uzaludna.

  Postaje prekasno da previše tipkam pa ću se samo dotaći ovoga.

 

Upravo tu leži njihova trenutna borba protiv piratluka. Njima bi naljepše bilo kada bi kupac mogao vidjeti super kristalnu sliku a jedini način za kopiranje kada bi bio snimanje televizije kamerom gdje se gubi kvaliteta. Mislim da bi se njihova borba malo slegla kada bi toliko uspjeli zaštititi medij da su najbolje kopije na razini raznih cam-ova. Meni izgleda to oni tome teže. (Ne mislim da je to korektno, samo razmišljam)

Vrlo moguće da je tako kao što kažeš. No opet, zvuk se može vrlo lako snimiti preko analognih konektora uz relativno male gubitke kvalitete. A za video, ili uzmeš dobru kameru ili će se naći već netko tko će smisliti način da iz TV-a izvlači i zapisuje vrijednosti boje za svaki piksel i eto ti opet belaja. Malo sam nategnuo teoriju, ali kako god okreneš, negdje mora postojat nezaštićeni signal koji se može snimiti. A i uvijek se nađe netko dovoljno sposoban da zaobiđe ove fancy digitalne zaštite.

16 godina
protjeran
offline
Obama objavio rat piratima

Kako to da piratstvu usprkos, holivud i glazbeni izdavači (Sony, Virgin itd.) nisu propali? Kako to da je Electronic Arts koji je tu sa nama još od samih početaka razvoja igara, uspio postati tako velika tvrtka usprkos piratima? Prema ovome što se priča o piratstvu, stječe se dojam kao da se radi o smaku svijeta.

 

Danas se mogu kupiti filmski naslovi i serije za 30-50 kuna u dućanima i kioscima, što je dobar potez i ne opravdava skidanje piratskog sadržaja sa interneta ukoliko taj isti naslov možeš kupiti po ovako niskoj cijeni.

 

Mogu se kupiti stariji igrači naslovi za 50-100 kn ili nešto više što znači da oni koji skidaju nove naslove su nestrpljivi pričekati par godina dok se ne spusti cijena originalu.

 

Tko želi skidati filmove, glazbu, igre i programe neka skida. Radi toga imamo flat.Smijeh

 
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
RE: Obama objavio rat piratima
Cerina15 kaže...

Gledajući recenzije za filmove naiđem na ovo:

Amerika godišnje gubi zastrašujućih 20.5 milijardi dolara radi piratstva, radi toga američki presjednik osposobljava posebnu jedinicu federalne policije i sud za pirate.

Šta vi mislite o tome?

LINK

mislim da ce biti neuspjesni cak i na americkom teritoriju i ce to pbiti dupli gubitak novca

13 godina
protjeran
offline
Obama objavio rat piratima

U zadnje vrijeme na trafikama se mogu kupiti filmovi po 9,99kn. Da ih nisam gledao i da su mozda jos malo jeftiniji sigurno bi ih kupio.

 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Obama objavio rat piratima
the_tux kaže...

Kako to da piratstvu usprkos, holivud i glazbeni izdavači (Sony, Virgin itd.) nisu propali? Kako to da je Electronic Arts koji je tu sa nama još od samih početaka razvoja igara, uspio postati tako velika tvrtka usprkos piratima? Prema ovome što se priča o piratstvu, stječe se dojam kao da se radi o smaku svijeta.

 

Mogu se kupiti stariji igrači naslovi za 50-100 kn ili nešto više što znači da oni koji skidaju nove naslove su nestrpljivi pričekati par godina dok se ne spusti cijena originalu.

 

Tko želi skidati filmove, glazbu, igre i programe neka skida. Radi toga imamo flat.Smijeh

 Pa nisu propali jer ljudi kupuju orginal proizvode.

 

Znaci ako netko nije propao jos ajmo svi krast jer mu i dalje ide posao. Ludnica..

 

Da kosta naslov i 100 kuna vi bi i dalje skidali tako ne lupetajte da je samo zbog cijene. Zasto bi dao 100kn kad mogu kupit za bon za mob ( koji ne mogu skinut sa neta ), memoriju ( koju ne mogu skinut sa neta ), skupit za procesor ( koji ne mogu skinut sa neta ) itd..

 

80% ljudi ne moze cekati da neke stvari pojeftine, pa ih ne idu krast okolo nego skupljaju pare..ovo jednostavno skinu..

 

Sve ovo pisem samo zbog ekipe koja uopce ne osjeca da rade nesto lose..svi skidamo, ali bar neki priznaju da ipak cine losu stvar..

13 godina
protjeran
offline
RE: Obama objavio rat piratima
Caviar kaže...
the_tux kaže...

Kako to da piratstvu usprkos, holivud i glazbeni izdavači (Sony, Virgin itd.) nisu propali? Kako to da je Electronic Arts koji je tu sa nama još od samih početaka razvoja igara, uspio postati tako velika tvrtka usprkos piratima? Prema ovome što se priča o piratstvu, stječe se dojam kao da se radi o smaku svijeta.

 

Mogu se kupiti stariji igrači naslovi za 50-100 kn ili nešto više što znači da oni koji skidaju nove naslove su nestrpljivi pričekati par godina dok se ne spusti cijena originalu.

 

Tko želi skidati filmove, glazbu, igre i programe neka skida. Radi toga imamo flat.Smijeh

 Pa nisu propali jer ljudi kupuju orginal proizvode.

 

Znaci ako netko nije propao jos ajmo svi krast jer mu i dalje ide posao. Ludnica..

 

Da kosta naslov i 100 kuna vi bi i dalje skidali tako ne lupetajte da je samo zbog cijene. Zasto bi dao 100kn kad mogu kupit za bon za mob ( koji ne mogu skinut sa neta ), memoriju ( koju ne mogu skinut sa neta ), skupit za procesor ( koji ne mogu skinut sa neta ) itd..

 

80% ljudi ne moze cekati da neke stvari pojeftine, pa ih ne idu krast okolo nego skupljaju pare..ovo jednostavno skinu..

 

Sve ovo pisem samo zbog ekipe koja uopce ne osjeca da rade nesto lose..svi skidamo, ali bar neki priznaju da ipak cine losu stvar..

dakle spadas u "murder one". ovi nesvjesni bi i na sudu bolje prosli, a ti svjesno cinis zlo.  No hajde, ima tu i gorih slucajeva, sto ljude koji imaju piratski software nazivaju lopovima, pricaju o balkanskom mentelitetu.... a istodobno su krcati mp3 glazbe i prate sve serije koje se inace prikazuju na komercijalnim televizijama. Ja apsolutno nikakav osjecaj krivnje nemam. Amerika i njihova propaganda uce nas kako nije dobro krasti tudje intelektualno vlasnistvo ni dirati se u autorska prava dok oni istovremeno kradu od koga stignu i ne mare za nicija prava. korporativna politika im je drzavna politika sto rezultira izrabljivanjem djece u jednom kraju svijeta i ratovima u drugom. Prema tim korporacijama bi mi trebali osjecati neku krivnju? Ti imas taj osjecaj? Ja ne, dapace, zelim im da propadnu i kao drzava i kao korporacija. Nista se lose ne bi dogodilo. Samo bi malo pretilih i coravih ovisnika o tehnologiji i holywoodskim idiotarijama mozda pocelo malo zdravije zivjeti. koliko god neki ljudi mislili zadovoljstvo koje pruzaju filmovi, igre.... je privid i nema veze sa onim stvarnim zivotnim ciljevima i sa srecom. zadovoljniji u zivotu moze biti neki afganistanski pastir koji nikad nije tv vidio nego vi koji dnevno provedete 15 sati pred ekranom. bar dok mu ne dodje neki amerikanac koji postuje intelektualno vlasnistvo i nikad ne bi skinuo nesto sa neta.

14 godina
offline
Obama objavio rat piratima

filmska i glazbena industrija idu pogrešnim trebali bi tužiti proizvođače hardvera i softvera koji omogućuju reprodukciju sadržaja skinutog s interneta

dovoljan mi je jedan uređaj sa os u sebi
Moj PC  
0 3 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Obama objavio rat piratima
Commodore kaže...

dakle spadas u "murder one". ovi nesvjesni bi i na sudu bolje prosli, a ti svjesno cinis zlo.  No hajde, ima tu i gorih slucajeva, sto ljude koji imaju piratski software nazivaju lopovima, pricaju o balkanskom mentelitetu.... a istodobno su krcati mp3 glazbe i prate sve serije koje se inace prikazuju na komercijalnim televizijama. Ja apsolutno nikakav osjecaj krivnje nemam. Amerika i njihova propaganda uce nas kako nije dobro krasti tudje intelektualno vlasnistvo ni dirati se u autorska prava dok oni istovremeno kradu od koga stignu i ne mare za nicija prava. korporativna politika im je drzavna politika sto rezultira izrabljivanjem djece u jednom kraju svijeta i ratovima u drugom. Prema tim korporacijama bi mi trebali osjecati neku krivnju? Ti imas taj osjecaj? Ja ne, dapace, zelim im da propadnu i kao drzava i kao korporacija. Nista se lose ne bi dogodilo. Samo bi malo pretilih i coravih ovisnika o tehnologiji i holywoodskim idiotarijama mozda pocelo malo zdravije zivjeti. koliko god neki ljudi mislili zadovoljstvo koje pruzaju filmovi, igre.... je privid i nema veze sa onim stvarnim zivotnim ciljevima i sa srecom. zadovoljniji u zivotu moze biti neki afganistanski pastir koji nikad nije tv vidio nego vi koji dnevno provedete 15 sati pred ekranom. bar dok mu ne dodje neki amerikanac koji postuje intelektualno vlasnistvo i nikad ne bi skinuo nesto sa neta.

Ma svi oni razumiju dobro sto rade samo ne zeli nitko to priznati.. Oni koji ne znaju nista imaju doma trial verzije na kompovima tako da lupetas bezveze.

 

Ta ista "sotonska" amerika ti je "dala" vecinu tih stvari na kojima gledas sve ovo.

 

Znaci ako vidim susjeda ( Amerika ) da krade od nekog onda i on zasluzuje da njega pokradem. Vidis ima tu logike..moram se promjeniti..

 

Nista se ne bi lose dogodilo da Amerika propadne?? Ajme.. Osmijeh Samo ti uzivaj doma za kompom jer ocito nisi svjestan sta se desava zadnje 2-3 godine na zemlji.

 

@blackalbum

Pokusava i Youtube to napravit, ali tesko da mogu to zaustavit kad se uvijek nadje neki "mladi Norvezanin" koji ce ih sredit. ;)

15 godina
neaktivan
offline
RE: Obama objavio rat piratima
Commodore kaže...

dakle spadas u "murder one". ovi nesvjesni bi i na sudu bolje prosli, a ti svjesno cinis zlo.

 

Oni nisu nesvjesni, nego misle da im je to bogom dano pravo, čak i obveza.

 

Sada ako netko ubije osobu "Jer je on imao potpuno pravo to učiniti" ne bi mu puno pomoglo u izbjegavanju ubojstva prvog stupnja :P

14 godina
offline
RE: Obama objavio rat piratima

Ako ovaj "Rat protiv piratstva" bude imalo poput ratova protiv droge i terorizma...nemamo brige! Smijeh

Alfa Romeo is latin for: Yes I will, but only because of your special car. Audis are mainly built for German cement salesmen.
14 godina
offline
Obama objavio rat piratima

A što sa koncertima? U2 napravi turneju, lova u džep i šta im fali? nisu male pare u pitanju (ne znam koliko je koštala najjeftinija karta za koncert u maksimiru). pa da dobe samo 20% od ulaznica dosta bi im bilo za najmanje pola zivota (raskosnog). bas me zanima koliko % ljudi sa koncerta je imalo doma origigi album...

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Obama objavio rat piratima

Muči vas piratstvo?

 

Zatvorite servere sa piratskim sadržajem usput i one koji generiraju spam.

 

Da li će me to smetati?

 

Neće i nebi me smetalo da više nikada neću biti u prilici skinuti bilo što ilegalno jer ništa ne gubim ukoliko ne pogledam neki film, poslušam neku glazbu ili odigram igru, a to vrijeme mogu posvetiti nečem korisnijem, odlasku u prirodu, pročitati neku knjigu itd.

 

Dakle, neće mi naškoditi zabrana piratskog sadržaja, jer ništa ne gubim ukoliko nisam pogledao Avatara u 3D-u, čuo neko novo glazbeno smeće ili nisam odigrao neku novu hit igru.

 

 

Na Windowsima koristim legalne utilityje koje sam kupio i programe pod GPL licencom i drago mi je da sam kupnjom programa podržao rad malih razvojnih timova.

 

Ima slučajeva, kada su pojedinci primorani koristiti piratske programe jer nemaju druge mogućnosti isprobati i naučiti raditi npr. u Photoshopu, AutoCAD-u, i ostalim programima koji su nezaobilazni alat u svojim područjima. Znam da postoje akademske licence, ali nisu svi u mogućnosti ih dobiti.

 

Problem je i nepošteno je, kada onaj koji zarađuje sa takvim programima ih nema originalne.

 

Caviar kaže...

 Pa nisu propali jer ljudi kupuju orginal proizvode.

 

Znaci ako netko nije propao jos ajmo svi krast jer mu i dalje ide posao. Ludnica..

Želio sam reči da piratstvo nije takav problem da bi predstavljao toliku prijetnju njihovoj ekonomiji. Ono što prijeti njihovoj ekonomiji i čemu su si sami krivi je prebacivanje tvornica u Aziju radi jeftine radne snage a time su svoje građane ostavili bez posla i neka ne prebacuju krivnju na šačicu pirata.

Recimo IBM laptope je mogla raditi neka tvornica u SAD-u a ne Lenovo, zato neka ne prodaju priču o gubitku radnih mjesta radi toga jer Američka vlada radi protiv svojih građana u ime "slobodnog tržišta".

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.6.2010 14:12 (the_tux).
 
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Obama objavio rat piratima
Mr. Fugitive kaže...

Ako ovaj "Rat protiv piratstva" bude imalo poput ratova protiv droge i terorizma...nemamo brige! Smijeh

Nije bas da ne bi imao brige.

 

Svako malo nekog ulove sa 5g, 30g, 1kg itd.. Svako malo rokaju nekog sa avionima zbog terorizma.

 

U hr se skoro nista ne desava po ovom pitanju. Padne tu i tamo neki mega pirat.

 

Pogledaj news server od T-coma..sve puno mp3-ica, svi postaju "daj link" i nikom nista. Sve puno videa u dijelovima za skidanje..nikom nista..

 

Ako to nije ilegalno zasto T-com i Vip kupuju pjesme umjesto da skinu sa neta i stave ih na svoj server da ljudi skidaju na mobitele ili gdje vec?

 

Onaj gore primjer isto sa 1000 cd-a koje fizicki ukrades je isto bezveze usporedba za pobijanje tudih tvrdnji.

Strojevi to stancaju bez problema. Naprave ih milion jako brzo..to znaci da i im nece nista biti ako im maznemo 100.000 komada. Ionako naprave to za 1 dan na masinama..

Ako nestanu problem je novac koji je ulozen u to sve.

 

Programeri sjede i gube mjesece da naprave nesto..ulazu se novci da se plate ljudi..troskovi..opet je problem novac koji je ulozen..

 

Ali kako se na netu skida nesto sto nije fizicki dodirljivo automatski nije krada!?!

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.6.2010 14:42 (Caviar).
16 godina
neaktivan
offline
Obama objavio rat piratima

Obama bi se trebao udružiti sa Sarkozy-em, savez bi mogli nazvati "Anti- Piracy Force" Cool

Peace and Love _ Frankenstein Build
 
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice