NVIDIA Kepler je spreman

poruka: 8
|
čitano: 3.851
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
NVIDIA Kepler je spreman

Nasljednik Nvidijine Fermi arhitekture, GPU nazvan Kepler, je već završen.

Nekoliko izvora nam je potvrdilo da je novi 28nm čip živ i da izgleda sasvim dobro. Nvidia se nije suočila sa nekim većim preprekama prilikom proizvodnje, ali je i dalje potrebno dosta rada da se čip poboljša i spremi za predstavljanje. To nije ništa neobično za novi čip, posebno sada kada je u pitanju prelazak sa 40nm na 28nm proces proizvodnje.

Kepler je donio dosta promjena Nvidijinom GPU-u, i možete pretpostaviti da će čip imati mnogo više tranzistora uz nempromijenjen TDP.

Prema optimističnim procjenama, Kepler će se u maloprodaji naći u četvrtom kvartalu, ali nam izvori navode da se to ipak neće desiti do kraja godine, jer je TSMC-u potrebno više vremena za sazrijevanje 28nm procesa.

Trenutna generacija GPU-a je već došla do zida u 40nm procesu kada su u pitanju performanse i industrija se uzda u novi, 28nm proces. Trenutno i AMD i Nvidia rade na novim proizvodima i prve 28nm čipove bi trebalo da vidimo krajem godine, dok će u narednoj biti dostupni u većim količinama.

 

Izvor

Sve što sam napisao je moje osobno mišljenje na koje imam pravo po članku 38. Zakona Republike Hrvatske koje jamči slobodu izražavanja misli i osjećaja.
 
15 1 hvala 15
14 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Kepler je spreman
Ranko Kukumar kaže...

Nasljednik Nvidijine Fermi arhitekture, GPU nazvan Kepler, je već završen.

Nekoliko izvora nam je potvrdilo da je novi 28nm čip živ i da izgleda sasvim dobro. Nvidia se nije suočila sa nekim većim preprekama prilikom proizvodnje, ali je i dalje potrebno dosta rada da se čip poboljša i spremi za predstavljanje. To nije ništa neobično za novi čip, posebno sada kada je u pitanju prelazak sa 40nm na 28nm proces proizvodnje.

Kepler je donio dosta promjena Nvidijinom GPU-u, i možete pretpostaviti da će čip imati mnogo više tranzistora uz nempromijenjen TDP.

Prema optimističnim procjenama, Kepler će se u maloprodaji naći u četvrtom kvartalu, ali nam izvori navode da se to ipak neće desiti do kraja godine, jer je TSMC-u potrebno više vremena za sazrijevanje 28nm procesa.

Trenutna generacija GPU-a je već došla do zida u 40nm procesu kada su u pitanju performanse i industrija se uzda u novi, 28nm proces. Trenutno i AMD i Nvidia rade na novim proizvodima i prve 28nm čipove bi trebalo da vidimo krajem godine, dok će u narednoj biti dostupni u većim količinama.

 

Izvor

lol, izvor (bez da gledam) mora je fudzilla, kitguru ili ovako nes poznato po biserima...

chip nije zavrsen, zapravo daleko od toga - dobili su nazad samo prvi testni wafer/chip sto je daleko od gotovog proizvoda - primjerice AMD-ov testni HD7xxx wafer je,vec bio vani negdje krajem februara a nadaju se imat gotov chip (ako sve prodje glatko - tesko) tek negdje u 4Q... a sto se tice dimenzija, pa hvala ku*** da ce tranzistora bit grdo jer specifikacija se znaju odavno, Nvidia ne mijenja strategiju...

 

-To Start Press Any Key. A gdje je ANY tipka?-
12 godina
offline
Re: NVIDIA Kepler je spreman
dado8 kaže...

lol, izvor (bez da gledam) mora je fudzilla, kitguru ili ovako nes poznato po biserima...

  Meni je fudzilla uvjek bila zanimljiva, jer kada oni objave vjesti ti o toj vjesti moš raspravljat dan noć :).

Sve što sam napisao je moje osobno mišljenje na koje imam pravo po članku 38. Zakona Republike Hrvatske koje jamči slobodu izražavanja misli i osjećaja.
13 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Kepler je spreman

Znaci za novu godinu meni ispod jelke EVGA KEPLER referentni.

Ne verujem, mozda na prolece.

Februar-Mart.

Samo sa ASUS-om MOZE - 2 grafike fabricki neispravne za 3 meseca.(EAH6970+ENGTX580DC II)
15 godina
offline
Re: NVIDIA Kepler je spreman
Vlada011 kaže...

Znaci za novu godinu meni ispod jelke EVGA KEPLER referentni.

Ne verujem, mozda na prolece.

Februar-Mart.

ja više ništa referentno ne uzimam nego čekam asusa da izbaci svoj DirectCu karticu {#}

Intel Core i7 980x @4.2 GHZ, Asus P6T, 12 GB DDR3 1600, Radeon 2x6970 CrossFire,Samsung T260, vertex2 60gb + 4x2TB WD BLACK
16 godina
offline
Re: NVIDIA Kepler je spreman
Vlada011 kaže...

Znaci za novu godinu meni ispod jelke EVGA KEPLER referentni.

Ne verujem, mozda na prolece.

Februar-Mart.

da, 2013.. sljedeća godina je godina ati-a

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
14 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Kepler je spreman
nixass kaže...
Vlada011 kaže...

Znaci za novu godinu meni ispod jelke EVGA KEPLER referentni.

Ne verujem, mozda na prolece.

Februar-Mart.

da, 2013.. sljedeća godina je godina ati-a

i godina kad ce mid range grafa od ATI-ja kostati soma i pol kuna.sjeti se samo cijena kad je Nvidija imala problema sa izbacivanjem dx11 grafa.ATI-evo smece od hd5770 je kostalo 1300 kn a to nije samo to,nego su povecali cijene i 4xxx serije,pa si bio u situaciji kada nisi znao sta bi uzeo.... bas mi je drago sto je AMD imao gubitke radi BD,dabogda imali 3 puta veci gubitak od onoga sto su sramotno zaradili na nama.

Nemam potpis jer sam nepismen...
13 godina
offline
Re: NVIDIA Kepler je spreman
Snakepriest kaže...
nixass kaže...
Vlada011 kaže...

Znaci za novu godinu meni ispod jelke EVGA KEPLER referentni.

Ne verujem, mozda na prolece.

Februar-Mart.

da, 2013.. sljedeća godina je godina ati-a

i godina kad ce mid range grafa od ATI-ja kostati soma i pol kuna.sjeti se samo cijena kad je Nvidija imala problema sa izbacivanjem dx11 grafa.ATI-evo smece od hd5770 je kostalo 1300 kn a to nije samo to,nego su povecali cijene i 4xxx serije,pa si bio u situaciji kada nisi znao sta bi uzeo.... bas mi je drago sto je AMD imao gubitke radi BD,dabogda imali 3 puta veci gubitak od onoga sto su sramotno zaradili na nama.

Nitko te nije natjerao da kupis!Tako je kad nema konkurencije,cijene su abnormalne.I da sad AMD propadne Nvidia bi nabila cijene.Misli glavom.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice