Nove ploče iz ASRocka -> napad na treće mjesto.

poruka: 82
|
čitano: 19.208
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
protjeran
offline
Nove ploče iz ASRocka -> napad na treće mjesto.

ASRock i dalje nastavlja sa izdavanjem High End ploča.

 

Odlučno su odlučili zauzeti 3. mjesto u svijetu MBO brandova.

 

Trenutni poredak bradnova:

1. Asus

2. MSI

3. Gigabyte

4. ASRock

5. EVGA

 

Najnovija ploča iz ASRocka je označena sa kodnim imenom Extreme6,

a donosi podršku za do sada već podržan 6-core support,

6x SATA3 i 6x USB3.0.

 

http://www.asrock.com/mb/overview.asp?Model=X58%20Extreme6

X58 Extreme6 X58 Extreme6
 

Tu je i P55 Extreme4:

http://www.asrock.com/mb/overview.asp?Model=P55%20Extreme4

4x SATA3 i 4x USB3.0

P55 Extreme4 P55 Extreme4
 

Te dva nova modela za AMD-a, 890GX Extreme4 i 890FX Deluxe4:

http://www.asrock.com/mb/overview.asp?Model=890GX%20Extreme4

890GX Extreme4 890GX Extreme4
 

http://www.asrock.com/mb/overview.asp?Model=890FX%20Deluxe4

890FX Deluxe4 890FX Deluxe4
 

Uz 4 nove ploče, ASRock je i dalje jedan od vodećih inovatora,

pa tako uz novu seriju prvi u svijetu donose podršku za front USB3.0:

USB3.0 za mase USB3.0 za mase
 

Gigabyte Superman, ASRock Kryptonite http://www.mein-pc.eu/Profil/Don-Kihoty-/14184
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.8.2010 16:36 (Don Kihoty).
Moj PC  
13 0 hvala 19
16 godina
neaktivan
offline
Nove ploče iz ASRocka -> napad na treće mjesto.

Bilo je i vrijeme da netko konacno izbaci front USB 3.0

Every time two people have sex, an angel gets a boner
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Nove ploče iz ASRocka -> napad na treće mjesto.

ASRock nikad mi se nije svidao, u servisu dok sam radio najvise ih je stizalo i to uglavnom neki glupi problemi. Klijent kupi nove rame koji bi morali biti kompatibilni a na asrocku nerade svugdje drugo rade.

 

pa onda cudni kvarovi koje smo slali dalje na servis.

 

nestabilnosti, problemi sa instaliranjem os-a, uglavnom jako glupi problemi. nije mi se nikad svidao.

 

Cujem da je sada stanje malo bolje, iskreno se nadam jer su ostavili vrlo los dojam na mene. A osobno mislim da nema te šanse da je ASRock kvalitetnij od EVGA.

One death is tragedy, but million deaths is statistics - Joseph Staljin [One to all Units Let's toast some russians - By James Gastovski ] // OPF Fan
Moj PC  
5 1 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Nove ploče iz ASRocka -> napad na treće mjesto

Čuj, ASRock je prije 6 godina bio Asusov low brand za Aziju, od tad se dosta toga promijenilo.

 

ASRock ne mora biti bolji od EVGA, ali drži veći dio tržišta.

 

Ne vjerujem da mnogo ljudi ima EVGA ploče od 1000$.

Gigabyte Superman, ASRock Kryptonite http://www.mein-pc.eu/Profil/Don-Kihoty-/14184
16 godina
offline
RE: Nove ploče iz ASRocka -> napad na treće mjesto
Weky kaže...

ASRock nikad mi se nije svidao, u servisu dok sam radio najvise ih je stizalo i to uglavnom neki glupi problemi. Klijent kupi nove rame koji bi morali biti kompatibilni a na asrocku nerade svugdje drugo rade.

 

pa onda cudni kvarovi koje smo slali dalje na servis.

 

nestabilnosti, problemi sa instaliranjem os-a, uglavnom jako glupi problemi. nije mi se nikad svidao.

 

Cujem da je sada stanje malo bolje, iskreno se nadam jer su ostavili vrlo los dojam na mene. A osobno mislim da nema te šanse da je ASRock kvalitetnij od EVGA.

Niti ih ja ne volim previse no nisam imao problema s njima u zadnje vrijeme jer dosta njihovit maticnih ploca narucujem. Kvalitetniji od EVGA ? Hm, nije to ljestvica kvalitete nego prodanih artikala (maticnih ploca).

 

Nisam znao da se MSI tako dobro prodaje... A s druge strane mi fali Foxconn...

http://www.mediafire.com/?er4ng2zenhm
16 godina
offline
Nove ploče iz ASRocka -> napad na treće mjesto.

po kojem principu ta tablica poredana?po broju izdanih ploca po brandu,po broju high end ploca...?

ja imam asrockovu plocu u potpisu i prezadovoljan sam,nikakvih problema nemam.

a preferirao sam samo asus prije,za ovu plocu sam se odlucio zbog odlicne opremljenosti i odlicnih rezultata po reviewovima na netu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Nove ploče iz ASRocka -> napad na treće mjesto.
Nedugo je bio jedan članak u Bug časopisu i trenutno su Asus i Gigabyte dva najprodavanija branda Matičnih ploča, zatim ih sljede MSI i ASrock.
Meni osobno je najdraži MSI,al kod nas prilično loše zastupljen, posebice u High End segmentu.
Najviše posla sam imao sa Gigabyteom koji me do sada nikada nije razočarao, par puta sam imao ASUS ploče, al nikako da se Naviknem na njihov BIOS.Asrock još nisam nikada imao niti ga planiram u budućnosti.
I'll be back
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Nove ploče iz ASRocka -> napad na treće mjesto
Batista kaže...
Weky kaže...

ASRock nikad mi se nije svidao, u servisu dok sam radio najvise ih je stizalo i to uglavnom neki glupi problemi. Klijent kupi nove rame koji bi morali biti kompatibilni a na asrocku nerade svugdje drugo rade.

 

pa onda cudni kvarovi koje smo slali dalje na servis.

 

nestabilnosti, problemi sa instaliranjem os-a, uglavnom jako glupi problemi. nije mi se nikad svidao.

 

Cujem da je sada stanje malo bolje, iskreno se nadam jer su ostavili vrlo los dojam na mene. A osobno mislim da nema te šanse da je ASRock kvalitetnij od EVGA.

Niti ih ja ne volim previse no nisam imao problema s njima u zadnje vrijeme jer dosta njihovit maticnih ploca narucujem. Kvalitetniji od EVGA ? Hm, nije to ljestvica kvalitete nego prodanih artikala (maticnih ploca).

 

Nisam znao da se MSI tako dobro prodaje... A s druge strane mi fali Foxconn...

foxconn je podbacio,na PCE imas kako ima maticne nemaju podrsku ili jako slabu za OC iako su u srednjem rangu cijena

 

asrock ima sve bolje i bolje maticne koje su cijenama pristupacnije od asusovih

SAMI PROTIV SVIH!!!! ARMADA RIJEKA!!!! Prodajem JBL 2200w pojacalo za auto(za natjecanja)-PM
14 godina
protjeran
offline
RE: Nove ploče iz ASRocka -> napad na treće mjesto

FoxConn je izgubio bitku otkad je prešao u Appleov tabor, koji je prije držao Asus.

 

Kako je prešao u Apple PC,

tako je Asus preouzeo DELL-a.

 

Prije je DELL bio punjen FoxConn-om, danas je to Asus.

 

Inače, prije 5 godina, u top 5 bi bio i Abit i EPoX.

Gigabyte Superman, ASRock Kryptonite http://www.mein-pc.eu/Profil/Don-Kihoty-/14184
14 godina
odjavljen
offline
RE: Nove ploče iz ASRocka -> napad na treće mjesto
Don Kihoty kaže...

FoxConn je izgubio bitku otkad je prešao u Appleov tabor, koji je prije držao Asus.

 

Kako je prešao u Apple PC,

tako je Asus preouzeo DELL-a.

 

Prije je DELL bio punjen FoxConn-om, danas je to Asus.

 

Inače, prije 5 godina, u top 5 bi bio i Abit i EPoX.

  Prije 7-8 godina i Chaintech.

 

ABIT je imao legendarnu ploču sa nforce 2   chipsetom, NF7-VS2 tako se mislim zvala. E EpoX je bio odličan. Ali nestao je 2005./2006.

One death is tragedy, but million deaths is statistics - Joseph Staljin [One to all Units Let's toast some russians - By James Gastovski ] // OPF Fan
15 godina
neaktivan
offline
Nove ploče iz ASRocka -> napad na treće mjesto.

Foxconn je još uvijek proizvođač #1, u njegovim tvornicama se rade matične i dijelovi za njih (socketi npr.)

 

Nikad nisam preferirao ASrock, no u zadnje vrijeme izadju poprilično dobre ploče.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
online
RE: Nove ploče iz ASRocka -> napad na treće mjesto

asrock ftw

 

prije sam imao abit-a,nazalost neznam tocno koju,a sad asrocka i mogu rec da je odlicna maticna za male pare i sad kad sam okusio pouzdanost i stabilnost ovako jeftine maticne,ocu jos....ali nemam paraPlač

 

radujem se buducoj suradnji s njima

[url=http://bfbc2.statsverse.com/stats/pc/Lollik91][img]http://bfbc2.statsverse.com/sig/clean1/pc/Lollik91.png[/img][/url]
15 godina
offline
Nove ploče iz ASRocka -> napad na treće mjesto.

Ja sam do sada imao 5 matičnih ploča u svojim kompjuterima i to Chaintech, Asus, ASRock, MSI i Biostar.

Ova ASRock je bila 775DUAL-VSTA hibridno čudo.  Podržavala je DDR i DDR2 memoriju i imala je AGP x8 i PCEx4 grafičke slotove.

 

Nikada nisam imao problema sa stabilnošću ploče, stavljao sam razne vrste memorija i grafičkih kartica i sve je radilo OK.

 

Meni se čine OK i koliko vidim nude isto ili malo više za malo manje novca od konkurencije.

Radio, ne radio, svira radio!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Nove ploče iz ASRocka -> napad na treće mjesto.

ja sad imam asrock plocu prije nje asusa p5qpro turbo a prije asusa abiticu ab9pro.. imam samo rijeci hvale a da nepricam o cijeni i kolicini opreme, stabilnosi pri oc-u.. i lakoce dostizanja istog.. pre pre jednostavno doc na 4.2ghz.. ako sve bude dobro ostajem definitivno sa njima i dalje..

 

i da support im je fantastican!!!Cool

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.8.2010 21:44 (dokly).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Nove ploče iz ASRocka -> napad na treće mjesto
boxer kaže...

Ja sam do sada imao 5 matičnih ploča u svojim kompjuterima i to Chaintech, Asus, ASRock, MSI i Biostar.

Ova ASRock je bila 775DUAL-VSTA hibridno čudo.  Podržavala je DDR i DDR2 memoriju i imala je AGP x8 i PCEx4 grafičke slotove.

 

Nikada nisam imao problema sa stabilnošću ploče, stavljao sam razne vrste memorija i grafičkih kartica i sve je radilo OK.

 

Meni se čine OK i koliko vidim nude isto ili malo više za malo manje novca od konkurencije.

Meni još radi u kompu,mislim da joj je ovo 6. godina nikakvih problema s njom, radila je i sa AGP i sa PCI-E grafama, i sa DDR i DDR2 ramom bez ikakvih problema s kompatibilnosti. Sad će ju vjerojatno zamjeni neka s AMD-ovim čipsetom,Asrokica naravno.Osmijeh

http://www.youtube.com/watch?v=N80ec5dyskw
15 godina
offline
Nove ploče iz ASRocka -> napad na treće mjesto.

Kako je već spomenuto i ja sam također zadovoljan sa ASRock supportom. Na svaki mail koji sam poslao dobio sam odgovor u roku 1-2 dana, sve fino pojašnjeno i stavljeni linkovi za reviewe, drivere i biose.

Čak su se jednom i ispričali vezano za VIA-in čipset na onoj mojoj matičnoj ploči jer u takvoj kombinaciji nije podržavao najnovije grafičke kartice, ali su davali support do 8800 ultra, GTX, GT-ice su se morale flashat na gen1. BIOS da bi radile itd. Matična i danas radi u starom kompjuteru sasvim OK.

Jedino što mi je bilo blesavo na matičnoj je položaj 20pinskog napajanja, na po matične stavili pa su kablovi išli oko procesora i na sredinu, stvarno je ružno izgledalo. Primijetio sam i na nekim ASUS-ovim pločama da su stavljali.

 

Od gore nabrojanih ploča samo ASUS i ASRock su radile bez ikakvih problema.

 

Trenutna Biostarka ima problem sa pregrijavanjem čipseta (790GX- oko 60oC i sumnjam da mi se zbog toga s vremena na vrijeme smrzne kompjuter kao upravo sada), na MSI-ovoj P45 NEO2-FR nakon godinu dana naprasno riknula dva slota za memoriju, na CHAINTECH isto tako DDR slotovi nisu od početka radili.

 

Toliko o mojim iskustvima sa ovim matičnim pločama.

Radio, ne radio, svira radio!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Nove ploče iz ASRocka -> napad na treće mjesto

Meni BioStarke nisu nikad radile probleme, ali mi baš i nisu bile dobre za OC (osim 790G serije koja je bomba).

 

Također mi je blesavo kad netko kaka po BioStaru "zato što nema 55 USB-a, 22 FireWire konetora, i octal SLI/CrossFire".

Jednostavno za te novce, BioStarke su bile zakon (dok je HG uvozio).

Također postoji i "Black" linija njihovih ploča, koje su mi također odlične.

 

Jedine ploče koje su meni zadavale probleme su Gigabyte i QDI, te stare socket A ASRockice, kojima native Sata baš i nije radio kako treba.

 

Gigabyte općenito sve do nedavno nije uspio napraviti ploču sa dobro ohlađenim chipsetom,

a i danas im je ponekad layout fail. Sve su ploče radile sa Tandonom osim njih, dijeljenje PCI-E sabirnica sa drugim sabirnicama bla bla bla,

ima toga dosta... Cijeli mid-range segment im je banana, jer ih dizajnira ECS... Al eto, ECS sebi sam napravi bolju ploču nego Gigabyte.

 

QDI je radio užasno loš BIOS, te je podrška za najnovije procesore i memorije bila užasna.

 

Recimo, socket A QDI sa Duronom 1300MHz i 2x 128Mb DDR 333MHz nije nikako htjelo raditi kako spada,

memorija je uvjek radila na 133MHz bez obzira na postavke u BIOS-u,

a kad se podesilo putem jumpera, onda nije htjelo POST-ati ili je BSOD-alo u Win 2k.

 

Najgore ploče svih vremena: QDI, makar su imale i zlatnih trenutaka.

Gigabyte Superman, ASRock Kryptonite http://www.mein-pc.eu/Profil/Don-Kihoty-/14184
15 godina
neaktivan
offline
RE: Nove ploče iz ASRocka -> napad na treće mjesto
dokly kaže...

ja sad imam asrock plocu prije nje asusa p5qpro turbo a prije asusa abiticu ab9pro.. imam samo rijeci hvale a da nepricam o cijeni i kolicini opreme, stabilnosi pri oc-u.. i lakoce dostizanja istog.. pre pre jednostavno doc na 4.2ghz.. ako sve bude dobro ostajem definitivno sa njima i dalje..

 

i da support im je fantastican!!!Cool

E ovo je super. Ajde probaj poštelat ovakve postavke kave sam ja poštelao na svojoj Gigabyte P55-UD5 ploči. Ako uspiješ onda ASrock doista daje isto za manje para, a ako nemožeš onda ipak ASrock ne daje isto za manje para. Dam se kladit da češ muku mučit več na 210Mhz BCLK, ako uopšte dođeš do 210Mhz. Također sutra ču ti postat CPU-Z validaciju sa RAM-om na 2600Mhz, a baš me zanima dal tvoja ploča može bootat sa toliko brzim RAM-om.

A ovo za support fakat nebi znao jer sa Gigabyticama mi nikad nije trebao Smijeh

E da još jedno pitanje. Jel tvoja ploča ima dva BIOS čipa?

I zanima me dal imaš otkuljčan turbo Množitelj?

 

ASrock je dobar za mainstream tržište, al u High Endu trenutno nema šta radit protiv ASUS-a i Gigabyte-a.

 

I'll be back
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.8.2010 23:08 (microman).
14 godina
protjeran
offline
RE: Nove ploče iz ASRocka -> napad na treće mjesto

Inače, dva BIOS-a su bullshit koji uništavaju GA ploče.

 

Recimo flashneš iz DOS-a, i zbog nekog čudnog razloga ti backup BIOS prijavljuje da je main corupted.

Tada backup BIOS želi reflashati main BIOS, ali ne može, i tako se MBO konstantno reboota nakon 10sek POST-a.

 

Jedini način da se popravi je taj, da se kratko spoji 3. i 7. pin na main BIOS-u,

te tako učini "read only", te proces reflashanja se preskače, boota u DOS,

ponovno reflasha na stari BIOS, pa ako je sve OK, ponovno na novi,

koji začudo, odjednom nije corupted, nego je OK.

 

Makar je i prvi put taj novi BIOS ok, jednostavno backup se zblesira vjerojatno zbog

neke programske linije/serijskog broja, koji se ne poklapa.

 

Dual BIOS = Bullshit.

Gigabyte Superman, ASRock Kryptonite http://www.mein-pc.eu/Profil/Don-Kihoty-/14184
15 godina
neaktivan
offline
RE: Nove ploče iz ASRocka -> napad na treće mjesto
Don Kihoty kaže...

Inače, dva BIOS-a su bullshit koji uništavaju GA ploče.

 

Recimo flashneš iz DOS-a, i zbog nekog čudnog razloga ti backup BIOS prijavljuje da je main corupted.

Tada backup BIOS želi reflashati main BIOS, ali ne može, i tako se MBO konstantno reboota nakon 10sek POST-a.

 

Jedini način da se popravi je taj, da se kratko spoji 3. i 7. pin na main BIOS-u,

te tako učini "read only", te proces reflashanja se preskače, boota u DOS,

ponovno reflasha na stari BIOS, pa ako je sve OK, ponovno na novi,

koji začudo, odjednom nije corupted, nego je OK.

 

Makar je i prvi put taj novi BIOS ok, jednostavno backup se zblesira vjerojatno zbog

neke programske linije/serijskog broja, koji se ne poklapa.

 

Dual BIOS = Bullshit.

Tri puta flashao BIOS is DOS-a i jedno sto puta stisnuo maleni gumbić za povratak na tvorničke postavke i vidi čuda nikad nikakvog kvara ili nebrojnog reboota nakon 10sek POST-a.

Također ako pretijeram sa Overclockingom ploča se nakon tri neuspiješna bootanja vrača na tvorničke postavke i nikad, al baš nikad do sada nije joj bilo potrebno više od tri restarta.

U najgorem slučaju nebi se uopšte bootala i tada dolazi do potrebe za onim malim čarobnim gumbičem. Također netrebam ni spominjati koje napone nebrojno puta trpi, a idalje radi normalno sa najobičnijim pasivnim hlađenjem na MOSFET-u

 

I'll be back
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.8.2010 23:42 (microman).
14 godina
protjeran
offline
RE: Nove ploče iz ASRocka -> napad na treće mjesto

Svejedno, dual BIOS = bullshit.

 

Ništa dobro ne donosi...

 

Bios ili radi ili ne radi.

 

Ali da sam sebe korumpira, no way...

 

Ili znaš flashati Bios ili ne.

 

Ni jedna ploča mi neće govoriti da je BIOS korumpiran.

 

Također, Dual BIOS će mi napraviti istu stvar ako želim ubaciti svoj modani BIOS.

 

Dakle želim sam podesiti i promijeniti BIOS.

 

E neće ići stari moj, nije origigi, ne možeš.

 

Sa drugim proizvođačama nema tih problema.

 

Uzmeš BIOS Editor i pereš.

Tako recimo kod Biostar ploča, koje recimo sa novim updateom nemaju ACC, sam

ponovno dodaš opciju ACC-a u BIOS.-u, koja je disableana...

Gigabyte Superman, ASRock Kryptonite http://www.mein-pc.eu/Profil/Don-Kihoty-/14184
15 godina
neaktivan
offline
Nove ploče iz ASRocka -> napad na treće mjesto.

@ microman

 

Prije par dana postao sam vlasnikom nove Asrock-ove ploce P55 :) Trenutno jos cekam na ram memoriju i bas me zanima dal cu te moc potuci u bclk-u :D:D

Inace solidan overclock za sedmicu... zracno hladenje koristis?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Nove ploče iz ASRocka -> napad na treće mjesto.

Nemam iskustva s "jacim" modelima, koristio sam samo p43 i 770de i obje ploce su dosta bugovite i problematicne...mislim da se i ovdje moze primjenit ona stara narodna;

kolko love, toliko i muzike..ja recimo nikad ne bih stavio asrock u neku high budget kofiguraciju...barem ne zasad..

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=773925 http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=887951
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.8.2010 0:08 (C.J.B.).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Nove ploče iz ASRocka -> napad na treće mjesto
Don Kihoty kaže...

Svejedno, dual BIOS = bullshit.

 

1.Ništa dobro ne donosi...

 

2.Bios ili radi ili ne radi.

 

3.Ali da sam sebe korumpira, no way...

 

4.Ili znaš flashati Bios ili ne.

 

5.Ni jedna ploča mi neće govoriti da je BIOS korumpiran.

 

6.Također, Dual BIOS će mi napraviti istu stvar ako želim ubaciti svoj modani BIOS.

 

7.Dakle želim sam podesiti i promijeniti BIOS.

 

.E neće ići stari moj, nije origigi, ne možeš.

 

Sa drugim proizvođačama nema tih problema.

 

Uzmeš BIOS Editor i pereš.

8.Tako recimo kod Biostar ploča, koje recimo sa novim updateom nemaju ACC, sam

ponovno dodaš opciju ACC-a u BIOS.-u, koja je disableana...

1. Najobičnijem korisniku ne jer naprosto nema potrebe. A svaki žešći overclocker zna cijeniti dual BIOS.

2. Sa time se u potpunosti slažem, mada meni je osobno radio na svakoj ploči.

3. Kao što rekoh nikad problema ni sa Gigabyte-om ni sa ASUS-om kod BIOS-a nije bilo, il ploča nije bootala radi pretijeranog OC-a il je bootala sasvim normalno.

   Jedino što sam do sada imao ploče sa jednim BIOS čipom pa sam u slučaju pretijerivanja sa OC-om morao posezati za vađenjem baterijice ili prebacivanje jumpera.

4. U potpunosti se slažem. i moram napomenuti da obavezno flashati u DOS-u, a nikako u Windowsima.

5. Odličan stav, no meni još ni jedna nije kazala da je BIOS korumpiran.

6. Nevidim potrebe za modanjem BIOS-a na High End pločama poput ASUS-ovih,Gigabyte-ovih ili MSI-evih ploča koje imaju sve mogučnosti koje trebaju onim najžešćim OC-erima, a oni uobičajeni ionako nikad neče iskoristiti niti polovicu mogučnosti BIOS-a

7.Ja osobno uvijek sam podešavam BIOS i izbjegavam korištenje AUTO postavka.

8.. Mislim da večina Gigabytovih Mainstream ploča sa novijim North i South Bridgeom ima mogučnost otključavanja dodatnih jezgri na PhenomII procesorima(ACC), zapravo tu ASUS i GIGABYTE dominiraju jer imaju mogučnosti da se ogluše na AMD-ovu odredbu.

I'll be back
15 godina
neaktivan
offline
RE: Nove ploče iz ASRocka -> napad na treće mjesto
Renac_ck kaže...

@ microman

 

Prije par dana postao sam vlasnikom nove Asrock-ove ploce P55 :) Trenutno jos cekam na ram memoriju i bas me zanima dal cu te moc potuci u bclk-u :D:D

Inace solidan overclock za sedmicu... zracno hladenje koristis?

Vijeruj mi nemoraš ni pokušavati, al dobro probaj svejedno pa javi. Smijeh

Na ploči najobičnije pasivno hlađenje koje dolazi sa pločom i koje je izvrsno, pa čak i kad radi sa Multi GPU sustavom. A na procesoru je Thermalright VenomusX.

I'll be back
15 godina
neaktivan
offline
RE: Nove ploče iz ASRocka -> napad na treće mjesto
C.J.B. kaže...

Nemam iskustva s "jacim" modelima, koristio sam samo p43 i 770de i obje ploce su dosta bugovite i problematicne...mislim da se i ovdje moze primjenit ona stara narodna;

kolko love, toliko i muzike..ja recimo nikad ne bih stavio asrock u neku high budget kofiguraciju...barem ne zasad..

Tu se slažem. Gigabyte u Low End segmentu nevalja ni čika, u mainstream-u još nekako, dok u High End segmentu je uz bok ASUS-u.

Kod mene su dvije komponente na kojima nikad ne štedim ni lipe. U prvom redu Napajanje i zatim Matična. Uvijek treba imati dobro temelje i armaturu da bi sagradio dobru kuću.

I'll be back
14 godina
protjeran
offline
RE: Nove ploče iz ASRocka -> napad na treće mjesto
microman kaže...

1. Najobičnijem korisniku ne jer naprosto nema potrebe. A svaki žešći overclocker zna cijeniti dual BIOS.

7.Ja osobno uvijek sam podešavam BIOS i izbjegavam korištenje AUTO postavka.

 

1. Are You serious? Overclockeru treba DUAL BIOS?

ŠTA? Jesam li ja spavao zimski san?

 

Kvaliteta BIOS-a ne ovisi o njegovom broju, nego o raspoloživim opcijama.

Drugi BIOS je kopija prvog. Drugi ni ne koristiš. Nema nikakvih dodatnih opcija.

Ne čini te boljim OC-erom niti ti daje ikakve prednosti.

Drugi BIOS je backup... Za OC-era je on koristan ne...

 

A pod 7., nisam mislio da ostavljam OPCIJE na auto, niti da si podešvama manualno,

nego ako želim nešto prepraviti u samom BIOS-u, recimo kao kod MSI 790G ploče,

kojima je CAS bio zapravo "+1" (dakle ako se stavi na 10, on je zapravo 11, BUG na pločama,

možeš sam prepraviti u BIOS Editoru), onda fino sjedneš za stol,

učitaš BIOS, prepraviš ga, spremiš postastavke, reflashaš BIOS, i vidiš kako sve fino radi.

 

To sam mislio, ne mijenjanje postavki BIOS-a...

Gigabyte Superman, ASRock Kryptonite http://www.mein-pc.eu/Profil/Don-Kihoty-/14184
15 godina
neaktivan
offline
RE: Nove ploče iz ASRocka -> napad na treće mjesto
Don Kihoty kaže...
microman kaže...

1. Najobičnijem korisniku ne jer naprosto nema potrebe. A svaki žešći overclocker zna cijeniti dual BIOS.

7.Ja osobno uvijek sam podešavam BIOS i izbjegavam korištenje AUTO postavka.

 

1. Are You serious? Overclockeru treba DUAL BIOS?

ŠTA? Jesam li ja spavao zimski san?

 

Kvaliteta BIOS-a ne ovisi o njegovom broju, nego o raspoloživim opcijama.

Drugi BIOS je kopija prvog. Drugi ni ne koristiš. Nema nikakvih dodatnih opcija.

Ne čini te boljim OC-erom niti ti daje ikakve prednosti.

Drugi BIOS je backup... Za OC-era je on koristan ne...

 

A pod 7., nisam mislio da ostavljam OPCIJE na auto, niti da si podešvama manualno,

nego ako želim nešto prepraviti u samom BIOS-u, recimo kao kod MSI 790G ploče,

kojima je CAS bio zapravo "+1" (dakle ako se stavi na 10, on je zapravo 11, BUG na pločama,

možeš sam prepraviti u BIOS Editoru), onda fino sjedneš za stol,

učitaš BIOS, prepraviš ga, spremiš postastavke, reflashaš BIOS, i vidiš kako sve fino radi.

 

To sam mislio, ne mijenjanje postavki BIOS-a...

1. Pa meni osobno je olakšao muke sa baterijcom i jumperima. Jednostavno stisnem gumbić i  drugi čip ponovno kopira sačuvane tvorničke postavke na prvi. Vrlo jednostavno i uvijek uspiješno. Kod OC-a prilično puta znam škrtariti na naponima(tražim najmanji, a da je stabilni), pa prilično puta moram posezati za čarobnim gumbićem.

Ja niti nisam spomenuo da drugi čip daje dodatne opcije, samo da olakšava život kad treba BIOS vratit na tvorničke postavke. Također i sam Flash je sigurniji jer u slučaju neuspijelog flasha(još nikad nisam doživio) drugi čip ponovno vrača orginalne postavke na prvi.

7. Ovo za MSI neznam, al još nikad u životu nisam doživio da bi mi BIOS bio toliko neposlušan sa latencijama na RAM-u.. Čak mi i napon na Vcoru stoji savršeno bez ikakvih padova.

To je vijerojatno zato što uvijek kupujem High End ploče, al slažemo se u jednom: U mainstream i low end segmentu ASrock je car(barem za AMD), al nemože protiv najačih troje Distributera u High end segmentu, barem ne zasad.

 

I'll be back
14 godina
protjeran
offline
RE: Nove ploče iz ASRocka -> napad na treće mjesto

Zašto uvjek kopiraš drugi bios na prvi?

Tj. zašto reflashash?

 

Zar ti nije resetiranje BIOS-a brže?

Ili jumperom, ili direktno iz BIOS-a loadanje safe defoultsa?

 

Mislim, manje je rizično nego X puta reflashati BIOS.

 

Uostalom, danas bi već trebao biti standard da svaka high end ploča ima CMOS gumb na stražnjoj strani,

u bilo kojem obliku.

 

Abit je to imao prije 5 godina, DFI prije dvije, ASRock od prošle godine,

Asus samo na ROG pločama, zašto nebi i Gigabyte i MSI uveli takve opcije?

 

Jednostavno i bezbolno...

 

A što se tiče BUG-ova u BIOS-u, to nema veze dali je ploča High End ili ne.

Hardwareski team i programerski tim rade gotovo odvojeni. I kod gomila različith ploča,

dešavaju se greške radi copy/paste core-a svakog BIOS-a.

 

Recimo 890FX UD5 i UD7 imaju gotovo isti BIOS, makar su obje totalno različite ploče.

Ali kad učitaš u AWARD editor i jedan i drugi BIOS, i pogledaš,

razlikuju se drastično.

Gigabyte Superman, ASRock Kryptonite http://www.mein-pc.eu/Profil/Don-Kihoty-/14184
15 godina
neaktivan
offline
Nove ploče iz ASRocka -> napad na treće mjesto.

Koji od navedenih proizvođača matičnih ploča ima najbolje biose tj. najstabilnije!

Hvala!Izlanuo se

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice