Djeca prisiljena koristiti Microsoftove proizvode?

poruka: 138
|
čitano: 21.467
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Djeca prisiljena koristiti Microsoftove proizvode?

Djeca u školama prisiljena koristiti Microsoftove proizvode, ne pristajte na nepotrebne izdatke, saznajte svoja prava!

 

Naime, radi se o ocu čije je dijete doslovno prisiljeno koristiti se Microsoftovim proizvodima, u ovom slučaju operacijskim sustavom Windows i uredskim paketom Office. 

 

Pročitajte komentar u cijelosti, kao i riješenje problema.

★ Regionalni portal posvećen Linuxu i otvorenim sustavima - www.linuxzasve.com
Moj PC  
23 7 hvala 8
12 godina
odjavljen
offline
Djeca prisiljena koristiti Microsoftove proizvode?

da to je i mene smetalo na informatici u osnovnoj i srednjoj
profesori su samo odmahivali na spomen "alternativnih" alata :(

http://revohd.blogspot.com/
Moj PC  
15 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Djeca prisiljena koristiti Microsoftove proizv
Ja sam mislio da je ovo opce poznato?

Eventualno prirodoslovno-matematicke gimnazije koriste Linuxe (kao moja npr) i Windowse.

Pola profesora je samo čulo za Mac OS, ali samo čulo.
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
12 godina
odjavljen
offline
Djeca prisiljena koristiti Microsoftove proizvode?

U ovoj prici forsiranje OSX-a bi bilo jos gora stvar nego Windowsa

http://revohd.blogspot.com/
Moj PC  
39 2 hvala 0
14 godina
offline
Re: Djeca prisiljena koristiti Microsoftove proizv

forsiraju najbolje alate i u tome nema ništa loše ...

14 godina
offline
Re: Djeca prisiljena koristiti Microsoftove proizv
Arnold Layne kaže...

da to je i mene smetalo na informatici u osnovnoj i srednjoj
profesori su samo odmahivali na spomen "alternativnih" alata :(

 da i buš s babom od 5 banki razgovarao o alternativnim alatima a ona je po pogramu odradila seminar gdje je jedva pohvatala osnove oblikovanja teksta u wordu da može tebi prezentirat i ti očekuješ od takvih razgovor o alternativi ...

12 godina
odjavljen
offline
Re: Djeca prisiljena koristiti Microsoftove proizv
Memphis kaže...
Arnold Layne kaže...

da to je i mene smetalo na informatici u osnovnoj i srednjoj
profesori su samo odmahivali na spomen "alternativnih" alata :(

 da i buš s babom od 5 banki razgovarao o alternativnim alatima a ona je po pogramu odradila seminar gdje je jedva pohvatala osnove oblikovanja teksta u wordu da može tebi prezentirat i ti očekuješ od takvih razgovor o alternativi ...

Prvo alternativa sam stavio pod navodnike zbog toga sto ona koja se danas smatra alternativa nebi to trebala bit
besplatan alat bi trebao bit ajmo rec forsiran tj. po defaultu u skoli ,a sad ako ti mislis da je MS office bolji kupi si ga

A kaj se babe tice ne nije bila baba imala je onda oko 30 godina

http://revohd.blogspot.com/
12 godina
neaktivan
offline
Re: Djeca prisiljena koristiti Microsoftove proizv
Memphis kaže...

forsiraju najbolje alate i u tome nema ništa loše ...

Nema ništa loše u tome da Microsoft ima monopol?

Slažem se da imaju najbolje alate, ali otkad to konkurencija nije dobra? I još važnije, kako bi djeca trebala saznati da postoje drugi alati, potpuno besplatni a funkcijama blizu MS-ovim?

The world is your playground.
14 godina
offline
Re: Djeca prisiljena koristiti Microsoftove proizv
Medikus kaže...
Memphis kaže...

forsiraju najbolje alate i u tome nema ništa loše ...

Nema ništa loše u tome da Microsoft ima monopol?

Slažem se da imaju najbolje alate, ali otkad to konkurencija nije dobra? I još važnije, kako bi djeca trebala saznati da postoje drugi alati, potpuno besplatni a funkcijama blizu MS-ovim?

 Trebali bi sami istražit ako ih to zanima ako ne ... koristit će ono što im se pokaže ili nametne što je u redu ako im je to nebitno ... bitno je da se znaju koristiti time ...

Konkurencija je dobra samo ako je konkurentna, ako nije onda niti nije konkurencija ...

14 godina
offline
Re: Djeca prisiljena koristiti Microsoftove proizv
Arnold Layne kaže...
Memphis kaže...
Arnold Layne kaže...

da to je i mene smetalo na informatici u osnovnoj i srednjoj
profesori su samo odmahivali na spomen "alternativnih" alata :(

 da i buš s babom od 5 banki razgovarao o alternativnim alatima a ona je po pogramu odradila seminar gdje je jedva pohvatala osnove oblikovanja teksta u wordu da može tebi prezentirat i ti očekuješ od takvih razgovor o alternativi ...

Prvo alternativa sam stavio pod navodnike zbog toga sto ona koja se danas smatra alternativa nebi to trebala bit
besplatan alat bi trebao bit ajmo rec forsiran tj. po defaultu u skoli ,a sad ako ti mislis da je MS office bolji kupi si ga

A kaj se babe tice ne nije bila baba imala je onda oko 30 godina

 pa ti kad izađeš iz adolescencije imaš izbor sam birat alate ... a dok je jovanović i ministartvo obrazovanja i sporta odredilo MS morat ćeš se pomirit s time i naučit radit u wordu što ćete kasnije dočekat kod jedno 90% poslodavaca ...

12 godina
odjavljen
offline
Djeca prisiljena koristiti Microsoftove proizvode?

Ja ne vidim problem u MS-u kada ga koristi 99 % firmi. Koja je svrha obrazovanja ako znaš koristiti nešto od čega nema kruha? Dođi nekom poslodavcu i reci mu da ne znaš raditi u MS Office-u nego u LO pa da vidiš kako će ti tresnuti vrata pred nososm.

 

Da ne bi mislili da sam MS fan ili pirat-koristim Linuxe,ali samo kao dula boot uz Win koje dobijem od faxa (MSDNAA).

Professional Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle,In Win, Enermax
Moj PC  
14 6 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Djeca prisiljena koristiti Microsoftove proizvode?

tu čak nije ni problem u os-u već u programu, sve što treba napravit je instalirati libre na windows ,problem rijesen

 
0 1 hvala 0
16 godina
online
Djeca prisiljena koristiti Microsoftove proizvode?

Ovaj je tjedan moj sin morao napraviti prezentaciju iz engleskoga. Kako u mojoj kući Windowsi i MS Office ne postoje, satima je pravio i napokon napravio izvrsnu prezentaciju na LibreOfficeu. Snimljena kao ppt ili pps nije mogla odraditi sve ono što je on napravio (a napravio je mnogo) pa smo ju snimili u format odp i priložili instalaciju Libre Officea na sticku.

I ovde dolazimo do problema: oca koji se se preko leđa sopstvenog deteta bavi open source aktivizmom i isteruje određena svoja načela. Za bilo koju vrstu rada, podneska, prijave i tome slično, uvek su definisane forma i format u kojima se dokument predaje, i to nije trenutak, kao što ni prikazano nije način, da se tvrdoglavo insistira na izmenama propozicija. Postoje institucionalni mehanizmi pomoću kojih se izvesne promene mogu tražiti, a onda se, ako zakažu, može podizati ista ovakva buka po medijima, a da se usput dete ne traumira.

 

Za ovaj zadatak se mogao snaći a da pri tom ništa ne ukrade: ako ništa drugo, postoji period tokom kog je moguće koristiti Windows bez aktivacije i postoje trial verzije Officea, više nego dovoljno da se uradi zadatak (iako je sigurno imao i lakših rešenja), a onda da lepo tata ode u školu i da popriča s kim već o tome kako nije u redu da se deci propisuje jedan paket, i to skup, kad je sve što je sa strane škole potrebno da bi se to izbeglo to da škola instalira besplatnu alternativu. I čovek je očigledno dovoljno inteligentan i računarski pismen da je toga sigurno bio svestan, ali se namerno pravi nevešt. Jer sad može da viče o nepravdi i zlostavljanju dece MS-ovim softwareom i o detetovom uzaludnom višesatnom velikom trudu, a zapravo mu je sve sam zamesio.

Moj PC  
8 8 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Djeca prisiljena koristiti Microsoftove proizv
Pranja kaže...

Ja ne vidim problem u MS-u kada ga koristi 99 % firmi. Koja je svrha obrazovanja ako znaš koristiti nešto od čega nema kruha? Dođi nekom poslodavcu i reci mu da ne znaš raditi u MS Office-u nego u LO pa da vidiš kako će ti tresnuti vrata pred nososm.

 

Da ne bi mislili da sam MS fan ili pirat-koristim Linuxe,ali samo kao dula boot uz Win koje dobijem od faxa (MSDNAA).

Pa problem je tome jer to pridonosi monopolu MS-a
jbg od nekud se mora pocet

http://revohd.blogspot.com/
12 godina
odjavljen
offline
Re: Djeca prisiljena koristiti Microsoftove proizv
Arnold Layne kaže...

Pa problem je tome jer to pridonosi monopolu MS-a
jbg od nekud se mora pocet

 Znači treba početi tako da ljudi ne dobivaju posao? Da bude još više nezaposlenih?

 

Dijete je moglo napraviti prezentaciju u knjižnici-od tuda treba početi. Jer tu je prvenstveno roditelj kriv-jbg,tu stranu nitko ne gleda jer je riječ o pedagogiji.

 

 

Professional Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle,In Win, Enermax
12 godina
odjavljen
offline
Re: Djeca prisiljena koristiti Microsoftove proizv
Pranja kaže...
Arnold Layne kaže...

Pa problem je tome jer to pridonosi monopolu MS-a
jbg od nekud se mora pocet

 Znači treba početi tako da ljudi ne dobivaju posao? Da bude još više nezaposlenih?

 

Dijete je moglo napraviti prezentaciju u knjižnici-od tuda treba početi. Jer tu je prvenstveno roditelj kriv-jbg,tu stranu nitko ne gleda jer je riječ o pedagogiji.

 

 

Znaci po tebi nema nam pomoci ? Dozivotno smo u zatvoru MS-a ?

Po meni roditelj dobro uci klinca
Realno gledajuci ,ako ce bit linux korisnik imat ce vise znanja od ovih koji su na windowsima
A to znanje se da primjenit i na same windowse

Nije sve tako crno ,ako je koristio LibreOffice znat ce koristit i MS office ,ali stvar je u tome da on ne zeli placat taj software i ima potpuno pravo da koristi besplatno rjesenje
I zasto bi sad on koristio racunalo u knjiznici ,ako ga ima doma ?

Nije bas zgodno radit cijelu prezentaciju tamo (barem u mojoj skoli nije bilo jer nas je bilo previse i nemozes doc na red jednostavno)

http://revohd.blogspot.com/
Poruka je uređivana zadnji put uto 5.3.2013 0:14 (Arnold Layne).
13 godina
protjeran
offline
Djeca prisiljena koristiti Microsoftove proizvode?

Mah ovaj tatica dramatizira... Mogao je sinu konvertirat taj fajl na zamzar.com kad već OpenOffice to nemože. Trebao bi i znati da vjerovatno učiteljica ni nemože runat ništa sa sticka zbog "stickova prepunih virusa". A da se vratimo na zli M$: Office sam kupio za kučnu upotrebu, prema tati iz priče vjerovatno jedini u RH - 450 kn za 3 licence prije 5 godina i sad ču iskeširat za 2013. Dao sam jednu licencu starom i jednu bratu i nakraju ni ne osjetiš, taj Office se višestruko isplatio.

 

EDIT: TD za besraman štek na svoju stranicu

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.3.2013 0:21 (chemmy).
 
7 1 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Djeca prisiljena koristiti Microsoftove proizv
chemmy kaže...

Mah ovaj tatica dramatizira... Mogao je sinu konvertirat taj fajl na zamzar.com kad već OpenOffice to nemože. Trebao bi i znati da vjerovatno učiteljica ni nemože runat ništa sa sticka zbog "stickova prepunih virusa". A da se vratimo na zli M$: Office sam kupio za kučnu upotrebu, prema tati iz priče vjerovatno jedini u RH - 450 kn za 3 licence prije 5 godina i sad ču iskeširat za 2013. Dao sam jednu licencu starom i jednu bratu i nakraju ni ne osjetiš, taj Office se višestruko isplatio.

 

 

a da si koristio libre nebi se isplatilo ?


http://revohd.blogspot.com/
13 godina
protjeran
offline
Djeca prisiljena koristiti Microsoftove proizvode?

koga? {#} Imam ga na ubuntu, ne koristim ga previše

 
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Djeca prisiljena koristiti Microsoftove proizv
Arnold Layne kaže...

 

Znaci po tebi nema nam pomoci ? Dozivotno smo u zatvoru MS-a ?

Po meni roditelj dobro uci klinca
Realno gledajuci ,ako ce bit linux korisnik imat ce vise znanja od ovih koji su na windowsima
A to znanje se da primjenit i na same windowse

Nije sve tako crno ,ako je koristio LibreOffice znat ce koristit i MS office ,ali stvar je u tome da on ne zeli placat taj software i ima potpuno pravo da koristi besplatno rjesenje
I zasto bi sad on koristio racunalo u knjiznici ,ako ga ima doma ?

Nije bas zgodno radit cijelu prezentaciju tamo (barem u mojoj skoli nije bilo jer nas je bilo previse i nemozes doc na red jednostavno)

 To ne ovisi o OS-u,već o proizvođačima softvera. Kako da mi Linux bude primarni OS kada 100 % programa koje profesionalno koristim trebaju Win (jedan čak radi i na Mac OS-u)?

 

A i ne vidim način kako da se Linux ugura u nastavu informatike kada je uvoznik s kojim država ima ugovor o nabavci računalne opreme uvali Winse na svakom kompu i obrne lovu na tome.

 

Meni i tebi nije problem korisiti ni Linuxe ni Winse,kao i njihove programe,ali što je sa ostalim ljudima koji nisu imali niti volje niti želje naučiti ni osnove rada na računalu?

 

Roditelj tom klincu samo uništava i otežava život-XP licenca košta 400-500 kn,a 7 se da naći i ispod 1000 kn tako da nema potrebe za ikakvim preseravanjem. A baš me zanima kako mali vježba za testove iz informatike kada se tamo uče Win i MSO? Taj tekst ili je izmišljen ili je riječ o preseravanju.

Professional Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle,In Win, Enermax
11 godina
neaktivan
offline
Re: Djeca prisiljena koristiti Microsoftove proizv
Arnold Layne kaže...

da to je i mene smetalo na informatici u osnovnoj i srednjoj
profesori su samo odmahivali na spomen "alternativnih" alata :(

Mene i dan danas smeta.

 

Kao neki ludi mehanizam iz komunizma. Djeca na kraju odrastu u ljude koji znaju samo za Windows.

14 godina
protjeran
offline
Re: Djeca prisiljena koristiti Microsoftove proizv

A jadna djeca...

 

Već sam se uplašio da će morati šivati Najki lopte za 1$ dnevno, no na svu sreću je samo ovo problem sa djecom...

From all the things I lost, I miss my mind the most...
13 godina
protjeran
offline
Re: Djeca prisiljena koristiti Microsoftove proizv

Joj neznam šta bi vi da svako ima na informatici instaliran OS koji želi i koristi uredski alat koji želi a na programiranju nek koristi jezik koji želi. Tko bi organizirao takvu nastavu, ko bi to vodio, da su razredi po 5 ljudi onda da... KO se interesira za takve stvari naučir če puno više od MS proizvoda ako želi dok večina neče ni to savladat.

12 godina
odjavljen
offline
Re: Djeca prisiljena koristiti Microsoftove proizv
Pranja kaže...
Arnold Layne kaže...

 

Znaci po tebi nema nam pomoci ? Dozivotno smo u zatvoru MS-a ?

Po meni roditelj dobro uci klinca
Realno gledajuci ,ako ce bit linux korisnik imat ce vise znanja od ovih koji su na windowsima
A to znanje se da primjenit i na same windowse

Nije sve tako crno ,ako je koristio LibreOffice znat ce koristit i MS office ,ali stvar je u tome da on ne zeli placat taj software i ima potpuno pravo da koristi besplatno rjesenje
I zasto bi sad on koristio racunalo u knjiznici ,ako ga ima doma ?

Nije bas zgodno radit cijelu prezentaciju tamo (barem u mojoj skoli nije bilo jer nas je bilo previse i nemozes doc na red jednostavno)

(1) To ne ovisi o OS-u,već o proizvođačima softvera. Kako da mi Linux bude primarni OS kada 100 % programa koje profesionalno koristim trebaju Win (jedan čak radi i na Mac OS-u)?

 

(2) A i ne vidim način kako da se Linux ugura u nastavu informatike kada je uvoznik s kojim država ima ugovor o nabavci računalne opreme uvali Winse na svakom kompu i obrne lovu na tome.

 

Meni i tebi nije problem korisiti ni Linuxe ni Winse,kao i njihove programe,ali što je sa ostalim ljudima koji nisu imali niti volje niti želje naučiti ni osnove rada na računalu?

 

(3) Roditelj tom klincu samo uništava i otežava život-XP licenca košta 400-500 kn,a 7 se da naći i ispod 1000 kn tako da nema potrebe za ikakvim preseravanjem. A baš me zanima kako mali vježba za testove iz informatike kada se tamo uče Win i MSO? Taj tekst ili je izmišljen ili je riječ o preseravanju.

1) Naravno ,a to ce se promjenit kad ce bit vise linux korisnika zato bi trebalo djecu ucit i alternativi (znaci i windows i linux )

2) Taj problem je jasan ,ali smjesno mi je kak ti u 3) to zagovaras

3)Ja nebi reko da mu otezava ,pogotovo ako to klinca zanima
Ovak ce usput puno vise toga naucit
Nitko ne veli da mali nema Windowse ... Prica je o Libre Office i moje je misljenje da je sam program preskup za ono sto nudi naspram besplatne konkurencije
Kad oni njemu daju besplatan MS office onda nece imat pravo zalit se ,ali opet zasto bi nasa drzava i nasi novci financirali MS ?

Mislim da to nisu zasluzili

http://revohd.blogspot.com/
14 godina
offline
Re: Djeca prisiljena koristiti Microsoftove proizv
Onjegin kaže...
Arnold Layne kaže...

da to je i mene smetalo na informatici u osnovnoj i srednjoj
profesori su samo odmahivali na spomen "alternativnih" alata :(

Mene i dan danas smeta.

 

Kao neki ludi mehanizam iz komunizma. Djeca na kraju odrastu u ljude koji znaju samo za Windows.

 djeca od malena rastu uz windows tako da je to već predodređeno ...

 

ne vidim uopće u tome problem osim vas par alternativaca koji žele ispast pametni. Ako 90% svijeta koristi windowse mi ćemo baš zato našu dječicu obučavat na nekim alternativnim alatima koje koristi zanemariv broj korisnika tako da budu konkuretniji na tržištu rada  .... svašta ... isto tako zaštu bi učili engleski i njemački kad ima alternative da uče poljski i mađarski!

12 godina
odjavljen
offline
Djeca prisiljena koristiti Microsoftove proizvode?

kad windows postane besplatan meni nece smetat

to kaj 90% ljudi koristi uopce me ne interesira

 

ucenje engleskog i njemackog je besplatno....

http://revohd.blogspot.com/
Poruka je uređivana zadnji put uto 5.3.2013 0:39 (Arnold Layne).
Moj PC  
4 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Djeca prisiljena koristiti Microsoftove proizv
Arnold Layne kaže...

kad windows postane besplatan meni nece smetat

to kaj 90% ljudi koristi uopce me ne interesira

 al bitno je da ga koristiš

12 godina
odjavljen
offline
Re: Djeca prisiljena koristiti Microsoftove proizv
Memphis kaže...
Arnold Layne kaže...

kad windows postane besplatan meni nece smetat

to kaj 90% ljudi koristi uopce me ne interesira

 al bitno je da ga koristiš

a kaj je sa ostatkom komentara ?

http://revohd.blogspot.com/
13 godina
protjeran
offline
Djeca prisiljena koristiti Microsoftove proizvode?

Pa za kučne korisnike skoro da i je besplatan. Od win 95 naovamo upgradeam i ostvarujem odlične uštede. Evo npr. win8 su me koštali 40$ za 5 licenci.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Djeca prisiljena koristiti Microsoftove proizv
Arnold Layne kaže...
Memphis kaže...
Arnold Layne kaže...

kad windows postane besplatan meni nece smetat

to kaj 90% ljudi koristi uopce me ne interesira

 al bitno je da ga koristiš

a kaj je sa ostatkom komentara ?

 kad ti razviš taj svoj konkuretan alternativni OS ona ćemo komentirat

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice