Android 4.3 update donosi TRIM - bolje performanse

poruka: 5
|
čitano: 2.385
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Android 4.3 update donosi TRIM - bolje performanse

TRIM je "paging channel" kroz koji OS daje informacije SSD-u ili eMMC-u da postoji block koji više nije u upotrebi i jednostavno ga "reciklirati".

Npr. imate film od 700MB i izbrišete ga. No, kod flash memorija taj prostor se ne izbriše već samo prikaže korisniku da se može ponovno iskoristiti, tako da on stoji pun sve dok se ti blockovi ne popune novim podacima.

Sada se ti blockovi jednom u 24 sata recikliraju ukoliko koristite Nexus uređaj i novi update koji je stigao sinoć za 4.3.

 

Ovime i stari Nexus uređaji postaju brži, a razlika je pogotovo vidljiva na originalnom Nexusu 7 iz 2012 pa se smanjuje vidljiva razlika u performansama starog i novog modela.

 

 

Prije je postajala fstrim aplikacija od ožujka 2013. poznatija kao LagFix. Doduše svi su je shvatili kao placebo.

 

Performanse neće biti najviše vidljive u benchmarku jer se radi o I/O podacima, no razlika je vidljiva pri otvaranju aplikacija i sl.

 

Izvor - http://www.anandtech.com/show/7185/android-43-update-brings-trim-to-all-nexus-devices

http://www.engadget.com/2013/07/30/android-4-3-supports-trim-improves-performance-on-nexus-devices/

 

 

 

 

Edit - evo link od LagFix aplikacije https://play.google.com/store/apps/details?id=com.grilledmonkey.lagfix za one koji nemaju 4.3, a žele isprobati

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
Poruka je uređivana zadnji put uto 30.7.2013 15:02 (Mitch).
 
1 0 hvala 8
12 godina
offline
Re: Android 4.3 update donosi TRIM - bolje perform
Radi li to na non-nexus smartphoneovima?
Imam S2 i kaze na google playu da aplikacija nije kompatibilna s uređajem.
13 godina
offline
Android 4.3 update donosi TRIM - bolje performanse

Na se lww se uredno instalira. Samo kad uden u app stoji device is not supported.

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.8.2013 13:46 (GeneralPag1997).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Android 4.3 update donosi TRIM - bolje performanse

Kupio sam premium verziju Lagfixa, al ne osjecam nikakvu razliku...s3 mini

Nego po defaultu je oznaceno samo data i cache, a system nije...zasto?

Jel mogu i system puknuti?

I koliko cesto bi se trebalo to obavljati?

Mjera čovjekova stvarna karaktera je ono što bi učinio kada za to nitko ne bi saznao...
Poruka je uređivana zadnji put pet 2.8.2013 5:58 (luka_cro).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Android 4.3 update donosi TRIM - bolje perform
luka_cro kaže...

Kupio sam premium verziju Lagfixa, al ne osjecam nikakvu razliku...s3 mini

Nego po defaultu je oznaceno samo data i cache, a system nije...zasto?

Jel mogu i system puknuti?

I koliko cesto bi se trebalo to obavljati?

Da bi osjetio razliku, moras imat vecu kolicinu interne memorije cije se celije neprekidno trose (cache npr), a buduci da vjerojatno koristis sd card, onda neces osjetit razliku.

 

Kod Nexus uredaja je drukcije jer nemaju sd slot, pa se koristi (trose) iskljucivo interne celije

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice