Tema za odabir tvrdih diskova izdvojena tema

poruka: 1.816
|
čitano: 557.444
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova

a kako da budem sigurniji da me neće prevariti, tj kako da sam provjerim papire i dijagnostiku? Vidim da ima slika ali neznam kako bih mogao provjeriti jeli to stvarno to.  -  predomislio sam se, kupujem novi.

 

Ali zaboravio sam pitati što mislite o tom disku, dakle radi se o WD 1002FAEX 1TB. Komp koristim svaki dan, najčešće gaming, torrenti i net.

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.5.2014 2:28 (headshot).
15 godina
offline
Tema za odabir tvrdih diskova

Jel WD Red još najbolji izbor za NAS?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova

Dizajniran je za NAS i RAID konfiguracije tako da ne možeš pogriješiti, imaš još i Seagate NAS

14 godina
neaktivan
offline
Tema za odabir tvrdih diskova

Trenutno imam 120gb SSD i 250GB Seagate HDD

na SSD-u su mi windowsi i osnovni programi dok mi je sve ostalo na hardu ali mi je dojadilo više brisat i htio bi novi

zanima me koji da kupim od ova 2? specifikacije i cijena su iste. ali možda je neki tiši ili pouzdaniji ja ne znam

http://www.protis.hr/products/details/hdd-sata-iii-1-tb-wd-caviar-blue-64-mb-35-7200-rpm-10ezex/61153 - WD BLUE 1TB

http://www.protis.hr/products/details/hdd-sata-iii-1-tb-seagate-barracuda-35-7200-rpm-64mb-st1000dm003/51464 - Seagate Barracuda 1TB

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Tema za odabir tvrdih diskova
Sacrifice is a choice you make. Loss is a choice made for you.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Tema za odabir tvrdih diskova

Pozdrav

uzeo bi neki bolji HDD za sljedeću konfiguraciju (WD Green bi ostavio kao storage), a pošto otkad sam složio ovu konfu nisam baš pratio stanje po pitanju komponenti, pogotovo HDD-ova, nemam pojma šta uzeti.

Znači bitno je da je brži od Greena, kapaciteta istog ili većeg.
Jel' Caviar Black najbolji izbor do 700kn?


One ring to bring them all and in the darkness bind them
Poruka je uređivana zadnji put ned 15.6.2014 21:25 (The Unforgiven).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Tema za odabir tvrdih diskova

Na tvom mjestu, za brzinu bih uzeo SSD. Za dodatan prostor bih uzeo Greena. Ne znam koliko smisla ima uzimati Black, zbog cijene... Eventualno neki SSHD, ali ne znam - ionako imaš HDD za storage, najbolje ti je SSD uzeti. Imaš Samsung EVO basic 120GB u eDigitalu za 580kn.

Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Tema za odabir tvrdih diskova

Pozdrav,
preporuka za HARD DISK do 600 kuna posto ovaj koji trenutno imam proizvodi jako cudan zvuk kao nekakvog grebanja i ponekad zna bit usporen.
Hvala. 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova
puhiii kaže...

Pozdrav,
preporuka za HARD DISK do 600 kuna posto ovaj koji trenutno imam proizvodi jako cudan zvuk kao nekakvog grebanja i ponekad zna bit usporen.
Hvala. 

KLIK ili KLIK

12 godina
offline
Tema za odabir tvrdih diskova

koji bi mi 2.5 hdd od 1tb preporučili,treba mi za vanjsko kučiste i ne smije biti deblji od 9.5mm

molim preporuke

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Tema za odabir tvrdih diskova

Može preporuka eksternog HDD-a. 500GB mi je sasvim dovoljno, a može i 1TB ako ima neka dobra ponuda. 

LOL EUNE: slinA
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova
mikes kaže...

koji bi mi 2.5 hdd od 1tb preporučili,treba mi za vanjsko kučiste i ne smije biti deblji od 9.5mm

molim preporuke

Brzinski Hitachi 1TB 9,5mm visina

 

Ako ti je dovoljan i sporiji disk za storage onda jeftinija Toshiba 1TB 9,5mm

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.6.2014 18:01 (roby27).
11 godina
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova
AmonZero kaže...

Može preporuka eksternog HDD-a. 500GB mi je sasvim dovoljno, a može i 1TB ako ima neka dobra ponuda. 

SAMSUNG M3 (2.5'',500GB,USB 3.0)

 

Ako ti treba 1TB cijena se kreće oko 500kn  nadalje...recimo ovaj je na akciji metalni od wd-a klik

11 godina
neaktivan
offline
Tema za odabir tvrdih diskova

Bok svima,

 

Treba mi neki brzi vanjski disk za laptop za audio produkciju (glazba za film - streamanje hrpe pluginova i audia/videa s diska) - dakle poželjan što brži spin i rpm. Imam ASUS N56VZ sa 750 GB hybrid Seagate Momentus XT-om (7200rpm) s kojim sam prezadovoljan, bez problema vrti i neke prilično zahtjevne projekte, ali... eh... da mi je još bar 1 terabajt, ona plava crta pocrvenila odavno :)

 

Idealno bi mi bilo nešto od 2,5", 2TB ili više i da je lako prenosivo (ne da mi se teglit ciglu s 3,5" hardom okolo). 

 

Npr.:

- USB 3.0 - 2,5" / 7200rpm  

- USB 3.0 - sata connector - hybrid disk 

- USB 3.0 - 2,5" / 5400rpm (što brži spin / read rate)

 

Pa ako može neka preporuka (ili neka četvrta varijanta), hvala! 

 

PS. Znam da bi idealno bilo ugraditi još jedan hard umjesto Blue-raya u laptopu, ali to za sada ne dolazi u obzir

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Tema za odabir tvrdih diskova

Trebam diskić za backup filmića, slikica (golih žena {#}), mjuze (sve original{#}) i Word dokumentića.

Cijena - do 1500 kn.

Kapacitet -  4000 GB.

Imam stariji komp (USB 2.0).


Za oko mi zapelo ovo: WD My Book

http://www.links.hr/?naziv=tvrdi-disk-vanjski-4000-0-gb-western-digital-my-book-wdbfjk0040hbk-eesn-usb-3-0-3-5-crni&option=artikl&id_artikl=051.520.392

 

I ovo: My Cloud (doduše, malo izvan budžeta).

http://www.links.hr/?naziv=tvrdi-disk-vanjski-4000-0-gb-western-digital-my-cloud-wdbctl0040hwt-nas-lan-usb-3-0-3-5-bijeli&option=artikl&id_artikl=051.520.396

 

Jel ovaj Cloud baš mora stalno biti priključen na net (ruter) i biti povezan s WD MY Cloud stranicom ili se može spojiti samo preko USB-a? (Potpitanje - jel mu je prednost ili mana to povezivanje na net?)

 

Ako sam dobro skužio, USB 3.0 može na USB 2.0 samo treba prikladan kabel? Koji?

 

I ako može objašnjenje naziva tj. - koje su specifične namjene my Passport, Elements Desktop, My Passport, My Book Studio...?

 

I, dakako, vaše preporuke, odnosno, second opinion glede mog izbora.

Zahvaljujem!

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.6.2014 21:07 (real01).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Tema za odabir tvrdih diskova

Bok svima , 

 

uskoro bih trebao mijenjati hard jer se trenutnom bliži kraj.

E sad me zanima koji uzeti s obzirom da nisam previše u toku.Po mogoćnosti kapaciteta oko 500 GB(može više)  i da cijena ne ide preko 700 Kn ako je moguće .

 

EDIT: Jesu li WD Black osjetno glasniji od Blue-a npr ? Ako nisu dali se isplati uzimat takav ? 

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.6.2014 23:24 (marko1z).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova
zx48k kaže...

Bok svima,

 

Treba mi neki brzi vanjski disk za laptop za audio produkciju (glazba za film - streamanje hrpe pluginova i audia/videa s diska) - dakle poželjan što brži spin i rpm. Imam ASUS N56VZ sa 750 GB hybrid Seagate Momentus XT-om (7200rpm) s kojim sam prezadovoljan, bez problema vrti i neke prilično zahtjevne projekte, ali... eh... da mi je još bar 1 terabajt, ona plava crta pocrvenila odavno :)

 

Idealno bi mi bilo nešto od 2,5", 2TB ili više i da je lako prenosivo (ne da mi se teglit ciglu s 3,5" hardom okolo). 

 

Npr.:

- USB 3.0 - 2,5" / 7200rpm  

- USB 3.0 - sata connector - hybrid disk 

- USB 3.0 - 2,5" / 5400rpm (što brži spin / read rate)

 

Pa ako može neka preporuka (ili neka četvrta varijanta), hvala! 

 

PS. Znam da bi idealno bilo ugraditi još jedan hard umjesto Blue-raya u laptopu, ali to za sada ne dolazi u obzir

HGST Touro S pa uzmeš 2 komada = 2TB 

 

Ili sporiji WD My Passport Ultra 2TB

 

Ili treća solucija i najskuplja sa sshd + kućište usb3.0

real01 kaže...

Trebam diskić za backup filmića, slikica (golih žena {#}), mjuze (sve original{#}) i Word dokumentića.

Cijena - do 1500 kn.

Kapacitet -  4000 GB.

Imam stariji komp (USB 2.0).


Za oko mi zapelo ovo: WD My Book

http://www.links.hr/?naziv=tvrdi-disk-vanjski-4000-0-gb-western-digital-my-book-wdbfjk0040hbk-eesn-usb-3-0-3-5-crni&option=artikl&id_artikl=051.520.392

 

I ovo: My Cloud (doduše, malo izvan budžeta).

http://www.links.hr/?naziv=tvrdi-disk-vanjski-4000-0-gb-western-digital-my-cloud-wdbctl0040hwt-nas-lan-usb-3-0-3-5-bijeli&option=artikl&id_artikl=051.520.396

 

Jel ovaj Cloud baš mora stalno biti priključen na net (ruter) i biti povezan s WD MY Cloud stranicom ili se može spojiti samo preko USB-a? (Potpitanje - jel mu je prednost ili mana to povezivanje na net?)

 

Ako sam dobro skužio, USB 3.0 može na USB 2.0 samo treba prikladan kabel? Koji?

 

I ako može objašnjenje naziva tj. - koje su specifične namjene my Passport, Elements Desktop, My Passport, My Book Studio...?

 

I, dakako, vaše preporuke, odnosno, second opinion glede mog izbora.

Zahvaljujem!

 

 

Najbolje za tebe je My Book usb3.0 kojeg si stavio radi dobrog softvera za backup, raditi ce najnormalnije i na usb2.0 jer je unatrag kompatibilan.

 

My Cloud mora biti spojen na ruter i onda se dijeljenje odvija putem lokalne mreže ili čak i preko aplikacije na smartfonu, usb3.0 mu samo služio za exstenziju kapaciteta drugog diska ili nekog gadgeta na njega a ne za spajanje sa pc-om.

 

Eto to bi bilo ukratko. 

 

Tu imaš sve karakteristike klik

 

 

marko1z kaže...

Bok svima , 

 

uskoro bih trebao mijenjati hard jer se trenutnom bliži kraj.

E sad me zanima koji uzeti s obzirom da nisam previše u toku.Po mogoćnosti kapaciteta oko 500 GB(može više)  i da cijena ne ide preko 700 Kn ako je moguće .

 

EDIT: Jesu li WD Black osjetno glasniji od Blue-a npr ? Ako nisu dali se isplati uzimat takav ? 

Pretpostavljam da se radi o 3,5" disku, na tvom mjestu bi gledao 1TB sshd od Seagatea koji je bolji od WD Black-a

 

Ako vec imas mozda ssd u sistemu i treba ti disk za storage onda Toshiba 1TB sa 3 god. jamstva ili WD Blue

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.6.2014 3:31 (roby27).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova

Puno hvala na preporukama Roby27, 

 

Evo samo još ako mogu udaviti za dva pitanja, prije nego definitivno odlučim:

 

- koja bi po vama od ovih kombinacija u praksi radila najbrže (spin i read rate):

 

1. usb3.0 ekst. kućište i 3,5" SSHD 4TB 7200rpm

2. usb3.0 ekst. kućište i 2,5" SSHD 1TB 5400rpm

3. Seagate Backup Plus Fast 4TB

4. HGST Touro S

 

...negdje sam čitao da zbog limita propusnosti usb3.0 u praksi sve to više-manje dođe na isto, ali nekako sumnjam u to. 

 

- da li je obavezno napajanje za usb3.0 kućište s 3,5" SSHD-om? 

 

Puno hvala svima na pomoći !

11 godina
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova

Pa svakako kombinacija pod broj 1 bi bila najbrža ali i dosta nezgrapna za prenošenje, 3,5" diskovi moraju imati vanjsko napajanje(adapter) dok 2,5" se napajaju preko usb-a

 

Usb3.0 nije bottleneck za niti jednu kombinaciju ako si mislio da ce biti limitirano sučeljem.

 

 

 

 

 

 

10 godina
neaktivan
offline
Tema za odabir tvrdih diskova
Slažem komp i trebala bi mi pomoć oko tvrdog diska, za sad mi je u planu uzeti 1TB WD Caviar Black, ima li tko iskustva sa njim? Predlažete li mi možda neki drugi tvrdi disk? Zahvaljujem.
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova

Bolji i brži izbor je Seagate 1TB sshd

 

Info o njemu

, obrati run 1 i run 4 u tablici koliko su bolje i bolje perfomanse zbog algoritma kontrolera koji "uči podatke" i svakim novim paljenjem je sve brži loading

10 godina
neaktivan
offline
Tema za odabir tvrdih diskova

može preporuka 2.5" hdd-a za laptop, služit će za storage. Cijena do 700-750 krznenih.

 

u laptopu imam 2 hdd slota, osim toga imam i pržilicu. jel moguće izvaditi pržilicu van i na to mjesto staviti hdd?

pitam jer bi si uzeo krajem godine ssd koji bi išao u drugi hdd slot.

Last bastion of real motorsport - Isle of Man TT
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova

Ako ti je samo za storage onda si gledaj Toshibu 1TB ili WD blue 1TB

 

Ako zelis pak brze 7,200rpm diskove onda HGST 1TB(pod okriljem WD-a) ili WD Black 750GB

 

Da moze se optika izvaditi, u tom slucaju trebas kupiti ODD caddy da mozes instalirati hdd/ssd umjesto optike.

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.7.2014 3:36 (roby27).
12 godina
offline
Tema za odabir tvrdih diskova

Koji od navedenih i zašto ??? 

0 WD10EZEX
0 ST1000DM003
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova

Koji je najbolji 4TB disk za streaming filmova?

Neki WD? Green, Bue, Red, Purple? Ili neki Seagate, Hitachi?

13 godina
odjavljen
offline
Tema za odabir tvrdih diskova
Poruka je uređivana zadnji put čet 17.7.2014 18:00 (osvit).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Tema za odabir tvrdih diskova

trebao bi biti 7200 ako je 3.5 inča

 
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Tema za odabir tvrdih diskova

Imam 2 diska WD po 80 GB, PATA, 7200 RPM... pa me zanima jel mogu to prodat na njuškalu? Jeli to više itko kupuje s obzirom da su PATA?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Tema za odabir tvrdih diskova

Pozdrav! Treba mi prijenosni disk, max 1GB, max 750 KN, pa me zanima koje bi ste mi vi preporučili, par njih, pa da biramo zajedno što mi najviše paše?

Optimizam je nedostatak iskustva.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova
turbojc kaže...

Pozdrav! Treba mi prijenosni disk, max 1GB, max 750 KN, pa me zanima koje bi ste mi vi preporučili, par njih, pa da biramo zajedno što mi najviše paše?

WD My Passport Ultra™ 1TB Blue
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice