Tema za odabir tvrdih diskova izdvojena tema

poruka: 1.816
|
čitano: 556.603
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Tema za odabir tvrdih diskova

Evo da malo iznesem svoja iskustva s diskovima. Imao sam 5 godina HITACHI 160 GB pata disk i radi još i dan danas al ga ne koristim. 

Sad već skoro godinu dana imam Seagata st3500413AS i radi odlično od prvog dana, zato neznam zašto izbjegavate kupnju njhovih diskova al stvarno je odličan. 

Imo sam i jedan WD Blue 320 gb koji je "preminuo" jednostavno ne radi. ništ se ne čuje iz njega a bios ga neprepoznaje. 

 

Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova
Jughead kaže...

Tvrdnja je točna i potvrdili su je mnogi korisnici. {#}

Jesi imao kad Seagatea? Ja jesam nekoliko serija i nekoliko desetaka primjeraka, kao i Maxtora i WD-ova. Niti jedan Seagate nije riknia (doduše nisam imao 7200.13 seriju koja je jedina problematična). Sa WDom je zato bilo crknutih diskova. 

 

To što vjeruješ previše ljudima na internetu je drugi par postola.

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova
Mitsuoka kaže...
Jughead kaže...

Tvrdnja je točna i potvrdili su je mnogi korisnici. {#}

Jesi imao kad Seagatea? Ja jesam nekoliko serija i nekoliko desetaka primjeraka, kao i Maxtora i WD-ova. Niti jedan Seagate nije riknia (doduše nisam imao 7200.13 seriju koja je jedina problematična). Sa WDom je zato bilo crknutih diskova. 

 

To što vjeruješ previše ljudima na internetu je drugi par postola.

Istina, imam kolegu servisera, ugrađuje lik samo Seagatu kaže na njih najmanje reklamacija i crknutih diskova dok s WD om baš i nije tako. Seagata je jako dobra i kvalitetna, samo zbog jedne serije diskova su ih počeli pljuvat.

Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
12 godina
neaktivan
offline
Tema za odabir tvrdih diskova

Ja sam u prošlom kompu imao Seagate Barracuda (2 komada, ne sjećam se točno koji model) i nisam nikada sa njime imao problema, sada ga koristi moj brat i on isto tako nema problema. Nakon toga sam koristio hrpu WD-ova (black green, blue) i s njima isto nikada problema, tako da mi je Seagate ostao u vedroj uspomeni.

Nomen est omen ili kak već ide
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova
Mitsuoka kaže...
Jughead kaže...

Tvrdnja je točna i potvrdili su je mnogi korisnici. {#}

Jesi imao kad Seagatea? Ja jesam nekoliko serija i nekoliko desetaka primjeraka, kao i Maxtora i WD-ova. Niti jedan Seagate nije riknia (doduše nisam imao 7200.13 seriju koja je jedina problematična). Sa WDom je zato bilo crknutih diskova. 

 

To što vjeruješ previše ljudima na internetu je drugi par postola.

To ni ne postoji. Zadnja im je oznaka 7200.12.

 

Neispravna serija je 7200.11 sa svim SDxx firmewareima. I koma su, rikavali su na tone. Ali dobri su kao utezi za papir.

 

SGT je bio dobar do serije 7200.09, i dio serije 7200.10, dok nisu kupili Maxtora. Tada su krenuli problemi.

Jamstvo sa 5 na 3 godine za SVE diskove.

 

Nakon toga fijasko sa 7200.11, 7200.12 su isti diskovi sa pokrpanim FW-ima.

 

Nakon toga poplave u Aziji, WD pod vodom, SGT nije pod vodom. SGT kupuje od WD-a

pojedine dijelove za diskove. SGT smanjuje jamstvo sa 3 na 1 godinu.

 

WD, Hitachi i Toshiba smanjuju jamstvo sa 3 na 2 godine.

WD zadržava jamstvo od 5 godine za njihove premium diskove, Black serija, te serverske diskove.

 

SGT kupuje Samsunga, koji ima 3 godine jamstva.

SGT smanjuje jamstvo Samsung diskova sa 3 na 1 godinu.

 

SGT je napravio previše zla u zadnjih par godina.

From all the things I lost, I miss my mind the most...
15 godina
neaktivan
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova
Don Kihoty kaže...
Mitsuoka kaže...
Jughead kaže...

Tvrdnja je točna i potvrdili su je mnogi korisnici. {#}

Jesi imao kad Seagatea? Ja jesam nekoliko serija i nekoliko desetaka primjeraka, kao i Maxtora i WD-ova. Niti jedan Seagate nije riknia (doduše nisam imao 7200.13 seriju koja je jedina problematična). Sa WDom je zato bilo crknutih diskova. 

 

To što vjeruješ previše ljudima na internetu je drugi par postola.

To ni ne postoji. Zadnja im je oznaka 7200.12.

 

Ne znam zašto sam to napisao, al da znam da je greška... baš imam trenutno 7200.12. (na koji se nisam baš lako nagovorio nakon .11, al evo kuca bolje nego noviji WDCG, s kojim sam već par puta imao problema)

 

To što su napravili zla, ne znači da su diskovi loši. Pa i rame za DH imaju garanciju 1 godinu, pa izdrže masu više ako se zna doskočit.

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Poruka je uređivana zadnji put sub 19.5.2012 20:28 (Mitsuoka).
14 godina
neaktivan
offline
Tema za odabir tvrdih diskova

Imao sam 3 segate diska, na jednom je puknuo sata konektor, jedan je "rondao" a jedan je doslovno krepao i izgubio sam sve podatke. 
Tako da SEGATE NIKADA VIŠE !!  kao niti gigabyte(shit)

Ako trebate Steam, Origin ili bilo koje druge accounte ili cd keyeve javite se na privatnu poruku.
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova

Također su mi dva puta na SGT-u pukli SATA konektori (od reciklirane plastike, dešava se samo na diskovima koji nemaju plastiku uzduž cijele ivice diska, nego samo do pola).

 

2x 500GB 7200.11 = 0MB u BIOS-u, dosta ih je krepalo neobjašnjivim nastancima bad sektora.

 

Uglavnom, meni su ti podatci bili nepotrebni, sve torrent diskovi...

 

Al ipak, dok su imali 5 godina jamstva, bili su mi zanimljiviji.

 

Barracuda 7200.07 - i dan danas među najboljim (ako ne i najbolji) SATA i PATA diskovi.

 

Sve poslije toga je škart.

From all the things I lost, I miss my mind the most...
14 godina
neaktivan
offline
Tema za odabir tvrdih diskova

šta se tiče segatea imam komentar, ima sam prije barracudu 120 koja je bila uvjerljivo najgori disk ikad, bučna ko neka stvar, grije se do 40 i sa ventilatorom, spora, samo takvo smeće od diska, na kraju je i crkla iz cista mira, to je na mene ostavilo loš dojam, međutim nedavno sam nabavia polovni seagate ST3500411SV ,odnosno seagate za servere namjenjen za 24/7 rad, 500GB, najbolji disk koji sam ikad ima, brz skoro ko bivši wd black 640, Upola tiši i hladniji od njega, osim malo šuma od ploče na 7200rpm nikakvih zvukova iz njega, crnči 24/7 i nemam nikakvih problema zasad, prezadovoljan.

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova
athlon64 kaže...

šta se tiče segatea imam komentar, ima sam prije barracudu 120 koja je bila uvjerljivo najgori disk ikad, bučna ko neka stvar, grije se do 40 i sa ventilatorom, spora, samo takvo smeće od diska, na kraju je i crkla iz cista mira, to je na mene ostavilo loš dojam, međutim nedavno sam nabavia polovni seagate ST3500411SV ,odnosno seagate za servere namjenjen za 24/7 rad, 500GB, najbolji disk koji sam ikad ima, brz skoro ko bivši wd black 640, Upola tiši i hladniji od njega, osim malo šuma od ploče na 7200rpm nikakvih zvukova iz njega, crnči 24/7 i nemam nikakvih problema zasad, prezadovoljan.

koliko imaš radnih sati na njemu?

 

skini HDD Sentinel, i poscreenaj stanje.

evo ti moj WD Green 2TB koji radi 24/7 otkad je kupljen.

gotovo da ima radnih dana koliko je star.

 

 

From all the things I lost, I miss my mind the most...
14 godina
neaktivan
offline
Tema za odabir tvrdih diskova

smart mu je na 100%, ima malo vise od 3000 sati, kupia sam ga sa 2700, sentinel mi radi stalno i monitora stanje

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova

Uffff ali ima preko 30.000 paljenja. Pa šta je prijašnji vlasnik s njim radio?

 

To uništava motore...

From all the things I lost, I miss my mind the most...
14 godina
neaktivan
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova
Don Kihoty kaže...

Uffff ali ima preko 30.000 paljenja. Pa šta je prijašnji vlasnik s njim radio?

 

To uništava motore...

znam xd, bio mu je u htpc-u, nema veze dobia sam ga jeftino, meni radi 24/pa skoro i nema paljenja xd

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova
Don Kihoty kaže...

koliko imaš radnih sati na njemu?

 

skini HDD Sentinel, i poscreenaj stanje.

evo ti moj WD Green 2TB koji radi 24/7 otkad je kupljen.

gotovo da ima radnih dana koliko je star.

 

 

Meni na WDCG 1TB kaže:

 

Problems occurred between the communication of the disk and the host 15571 times.

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
13 godina
neaktivan
offline
Tema za odabir tvrdih diskova

Hocu li puno osjetiti razliku izmedju diska na 5400 rpm i 7200 rpm (radi se u disku u laptopu).....

http://www.bug.hr/forum/topic/softver-literatura-usluge/prodaja-knjige-hardware/103166.aspx
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Tema za odabir tvrdih diskova

Mislim da bas i neces !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Tema za odabir tvrdih diskova

btw da podijelim jeda ss od jucer, sestring hp pavilion g6, wd scorpio blue od 500gb unutra, 5400rpm, pogledajte temp nakon prebacivanja 100GB filmova lol -.-

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova
athlon64 kaže...

btw da podijelim jeda ss od jucer, sestring hp pavilion g6, wd scorpio blue od 500gb unutra, 5400rpm, pogledajte temp nakon prebacivanja 100GB filmova lol -.-

To je ok, laptop je. Ništa za zabrinjavat se, moj je tako nekoliko godina radio u laptopu, sad je na 30 °C kao eksterni.

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova
Mitsuoka kaže...
athlon64 kaže...

btw da podijelim jeda ss od jucer, sestring hp pavilion g6, wd scorpio blue od 500gb unutra, 5400rpm, pogledajte temp nakon prebacivanja 100GB filmova lol -.-

To je ok, laptop je. Ništa za zabrinjavat se, moj je tako nekoliko godina radio u laptopu, sad je na 30 °C kao eksterni.

ma ko ga yebe,ima garanciju.

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
14 godina
protjeran
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova
Mitsuoka kaže...

Meni na WDCG 1TB kaže:

 

 

Problems occurred between the communication of the disk and the host 15571 times.

 

Mjenjaj SATA kabel.

From all the things I lost, I miss my mind the most...
12 godina
neaktivan
offline
Tema za odabir tvrdih diskova

koji je nabolji i najisplativiji od ovih diskova wd caviar black - ili caviar blue 1tb ili smsung spinpoint f3 1tb

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova
athlon64 kaže...

48°C ? Pa to je nista, moj Scorpio blue je opalia 65°C jednom.

--------------------------
12 godina
neaktivan
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova
Vidim kod nekih WDCG diskova Rpm - IntelliPower. Sta to znaci?
Tupac Amaru Shakur Rest in Peace
12 godina
neaktivan
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova
Buhtla, F3 1Tb je najbolji.
Tupac Amaru Shakur Rest in Peace
14 godina
neaktivan
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova
buhtla kaže...

koji je nabolji i najisplativiji od ovih diskova wd caviar black - ili caviar blue 1tb ili smsung spinpoint f3 1tb

Ako ti je bitna brzina onda wd black, a ako tišina onda f3.

...
12 godina
neaktivan
offline
Tema za odabir tvrdih diskova

pa mislim tisina

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Tema za odabir tvrdih diskova

Onda uzmi Samsung SpinPoint F3 1TB !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Tema za odabir tvrdih diskova

dali se isplati uzet ovaj HDD

sluzio bi mi za storage filmova,serija, instalacijskih datoteka za igre, i slike

★★★★★ ako sam ti pomogo stisni HVALA!!!★★★★★
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.6.2012 11:56 (win4crazzy).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova
win4crazzy kaže...

dali se isplati uzet ovaj HDD

sluzio bi mi za storage filmova,serija, instalacijskih datoteka za igre, i slike

 

Ja bi radije za 650Kn nekog Greena tražio, iako taj Samsung nije loš.

 

 

Tupac Amaru Shakur Rest in Peace
13 godina
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova
donator_bubrega kaže...
win4crazzy kaže...

dali se isplati uzet ovaj HDD

sluzio bi mi za storage filmova,serija, instalacijskih datoteka za igre, i slike

 

Ja bi radije za 650Kn nekog Greena tražio, iako taj Samsung nije loš.

 

 

koji je razlog tomu?

★★★★★ ako sam ti pomogo stisni HVALA!!!★★★★★
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice