TEST : Panasonic TX-P42X20E & TX-P37X20E

poruka: 2
|
čitano: 13.255
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
TEST : Panasonic TX-P42X20E & TX-P37X20E

Nakon predhodno recenzirane Panasonicove plasme "TX - P42G20 " koju smo preuzeli sa hdtvtest.uk portala i nakon vaših sjajnih kritika,  evo nam još jednog njihovog uratka, kojeg imamo prilike vidjeti i u našim dućanima. Riječ je o Viera P37X20E i TX-P42X20E  plasmi, pa pogledajmo.

 

.

 

Prva stvar koju treba reći o ovoj plasmi je kako je bezobrazno jeftina - za jednu 37 i 42 inčnu plasmu. TV košta 4500 kn, odnosno do 5000 kn za 42 incha model,  i to se čini sasvim u redu, čak i nakon nekoliko mjeseci od njenog predstavljanja. U nastavku teksta pisat ćemo o P37X20E, premda ista pravila vrijede i za model TX-P42X20E  . Tako da ne bude zabune zbog čega ne spominjemo model od 42 inča.

 

.

 

Iduća stvar, koja upada u oči je dizajn uređaja – doduše ne nužno iz pravih razloga. Bar se njezin konačni izgled čini marginalno bogatijim, od prošlogodišnjih panasonicovih plasmi i to zahvaljujući ponajviše uglancanosti, dok je sam oblik ostao fundamentalno nemaštovit, a nedostatak bilo kakvih metalnih detalja ili pogodnih boja da ublaže potpuno tamni izgled, za svaku je pokudu.Ne postoji Ethernet port, za DLNA funkcije, ili za povezivanje s Panasonic VieraCast – On-Line starnicom, a uz sve to nema ni USB port, za izvođenje sadržaja s USB sticka.

.


Zapanjujuće je što nema niti D-SUB PC ulaza, što znači da se treba koristiti neki od tri HDMI porta za povezivanje s kompjuterom.

Uređaj nije potpuno lišen podrške multimedijalnim sadržajima, jer postoji jedan SD-card slot, preko kojega se mogu gledati snimljenje JPEG slike, ili AVCHD video sadržaji.
Ovaj utor (slot) prima i SDXC kartice. Da budemo iskreni, kad bismo bili na mjestu Panasonica i kad bismo morali birati između USB i SD card slota (čitača kartica), radije bismo izabrali USB, iz prostog razloga, što su USB stickovi za pohranu podataka više „portable“ i praktičniji za prebacivanje između uređaja, nego sićušne SD kartice.

Kao što se i očekivalo, 37 inčni plasma TV P37X20E ne može ispuniti svoj relativno mali okvir Full HD rezolucijom već, što je i uobičajeno za Panasonic, 1024 x 720 pixela –što donosi „widescreen aspect ratio“ jer Panasonic koristi horizontalno produženu strukturu plasma ćelija, radi poboljšanja ujednačenosti boja.

Možda će neki, na temelju do sada iznešenoga, odmah otpisati P37X20E, ali treba imati na umu, kako su sama video obrada i osnovni "engine" TV-a daleko bitniji za oštrinu slike, od puke rezolucije. Nativni kontrast ovog TV-a je 2 000 000:1 što je zapanjujuće dobra vrijednost u odnosu na razinu crne boje koji se navode kod konkurentskih LCD televizora – premda tek prosječna u odnosu na današnje jake i moćne plasma standarde.

 

 

.

CIJELA RECENZIJA : http://www.hdtehnika.com/plasma-tv/test-panasonic-viera-tx-p37x20b.html?mosmsg=Komentar+upje%9Ano+snimljen.

 

.

 

 

 
0 1 hvala 0
17 godina
neaktivan
offline
TEST : Panasonic TX-P42X20E & TX-P37X20E

Molim lijepo, ne lažite ljude! Pošto je recenzija kopirana od Britanaca radi se o B modelima koji nisu isti kao naši E modeli tako da kod nas ta recenzije i nema pretjeranog smisla. Vidim ja da vam je HD Televizija trn u oku pa ste morali nešto napravit da bi im konkurirali.

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice