Tajne, kvarovi i popravak televizora! izdvojena tema

poruka: 1.680
|
čitano: 1.618.683
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
fer-de-lance kaže...

Evo i jedno moje pitanje: da li se netko od vas susreo s problemom da LED TV ne želi učitati firmware iz memorije svaki put prilikom paljenja?

Bar mislim da je u tome problem, budući da nakon par ištekavanja iz struje uspije učitati cijeli firmware (inače samo učita logo proizvođača i dalje ništa).

TV je Elit 3212 (82 cm LED), a main board je CV309H-X.

E sad, ako sam dobro naslutio problem, je li problem u lošem spoju EEPROM-a?

Probati reflow?

Jer taj main board praktićki ne mogu nigdje nabaviti, osim direktnom narudžbom od proizvođača.

Može stvarno biti problem u lošem spoju, samog čipa ali i okolnih komponenti, no također i u lošem DC naponu (prevelika valovitost napona nekad može izazvati jako čudne pojave), pa bih ja za početak pokušao provjeriti same napone, i ako možeš izmjeri valovitost (AC komponentu na DC vodu) pa ako imaš više od par desetaka do stotinjak mV valovitosti, onda prvo provjeri / zamijeni elektrolitske kondenzatore u napajanju.

KaeR
8 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
KaeR kaže...

Može stvarno biti problem u lošem spoju, samog čipa ali i okolnih komponenti, no također i u lošem DC naponu (prevelika valovitost napona nekad može izazvati jako čudne pojave), pa bih ja za početak pokušao provjeriti same napone, i ako možeš izmjeri valovitost (AC komponentu na DC vodu) pa ako imaš više od par desetaka do stotinjak mV valovitosti, onda prvo provjeri / zamijeni elektrolitske kondenzatore u napajanju.

 Da, to sam prvo i pomislio, pa sam mjerio napon pri punom loadu, i normalan je na svim railovima, premda nemam osciloskop da provjerim, a main board ima još i dodatno filtriranje  i stabilizaciju napona, tak da vjerovatno nije to, premda bez osciloskopa ništa...

 

 

Kruha i igala...
16 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Da, takve nekonzistentne kvarove je najteže dijagnosticirati. Samo je problem što su osciloskopi preskup "sport" za imati po kući, a bez neke konkretnije potrebe.

A možda je stvarno samo negdje loš spoj i reflow pomogne...

KaeR
16 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
udarnik60 kaže...

Pozdrav

 

Imam možda malo čudno pitanje, ali evo danas sam razbio stalak za TV. Radi se o Grunding TVu i očito nisam dobro zašarafio stalak i pao mi na pločiće i staklo se rasulo. Sad me zanima postoji li mogućnost kupovine samo tog stalka negdje? Nekom brzinskom pretragom na googlu sam našao samo zidne nosače no to me ne zanima. Znači radi se o ovom TVu pa me zanima za taj stakleni nosač/donji dio.

 

I još me zanima ako netko ima iskustva. Jel to neki univerzalni nosač ili?

 Nije univerzalan, moraš kupiti isti takvi. Najbolje je da pošalješ mail ovlaštenom servisu

8 godina
neaktivan
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Jednostavno pitanje. Dobio sam free tv LG 42PN450B sa razbijenim ekranom ne staklmo ..  ekran se nezeli upaliti.. isplati li se to popravljati ili pravac smece

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
Babc kaže...

Jednostavno pitanje. Dobio sam free tv LG 42PN450B sa razbijenim ekranom ne staklmo ..  ekran se nezeli upaliti.. isplati li se to popravljati ili pravac smece

 Je li razbijen ili nije? Kako izgleda kad ga pokušaš upaliti?

8 godina
neaktivan
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
tiki kaže...
Babc kaže...

Jednostavno pitanje. Dobio sam free tv LG 42PN450B sa razbijenim ekranom ne staklmo ..  ekran se nezeli upaliti.. isplati li se to popravljati ili pravac smece

 Je li razbijen ili nije? Kako izgleda kad ga pokušaš upaliti?

 pa ja upalim a ekran full black.. tj ledice sa strane gore a ekran 0

16 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
tiki kaže...
Babc kaže...
tiki kaže...
Babc kaže...

Jednostavno pitanje. Dobio sam free tv LG 42PN450B sa razbijenim ekranom ne staklmo ..  ekran se nezeli upaliti.. isplati li se to popravljati ili pravac smece

 Je li razbijen ili nije? Kako izgleda kad ga pokušaš upaliti?

 pa ja upalim a ekran full black.. tj ledice sa strane gore a ekran 0

 Onda može biti problem u samom ekranu, matičnoj ili t-con-u ukoliko ga ima...  čak i flat/ovi mogu zezati.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Imam smart TV Samsung UE46H6203: https://www.jeftinije.hr/Proizvod/3276135/audio-video/televizori/lcd-led-tv/samsung-smart-led-televizor-ue46h6203

 

Pa jedno glupavo pitanje :D Da li na njega mogu intalirati Android appove? Preko preglednika (Chrome - ne želi mi ga uopće apdejtati) sam ušao u Google play, ali ne želi mi skinuti HRTi app. Također ne mogu ni iz preglednika otvoriti Hrti website...

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
marijanooo kaže...

Imam smart TV Samsung UE46H6203: https://www.jeftinije.hr/Proizvod/3276135/audio-video/televizori/lcd-led-tv/samsung-smart-led-televizor-ue46h6203

 

Pa jedno glupavo pitanje :D Da li na njega mogu intalirati Android appove? Preko preglednika (Chrome - ne želi mi ga uopće apdejtati) sam ušao u Google play, ali ne želi mi skinuti HRTi app. Također ne mogu ni iz preglednika otvoriti Hrti website...

 Ne možeš ako nema Android.

A Samsung mislim da nema ni jedan, to je onaj njihov Smart TV with Apps,bar mislim.

Uglavnom,možeš jedino kupiti neki Android TV box: http://www.bug.hr/forum/topic/digitalna-televizija-dvb-tcs-iptv-hd-3d/android-tv-box-molim-preporuku/226428.aspx

Prolistaj taj thread.

Kruha i igala...
13 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

trebam ovaj cabel za tv samsung plazma ps50c530

ako netko ima ili zna gdje ima dužina 39 cm,25pin

 

EUNSUNG -F- E129545 AWM 20861 I A 105C 60V VW-1 FT1/FT2 25PIN

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.8.2016 17:11 (valisaurea).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
valisaurea kaže...

trebam ovaj cabel za tv samsung plazma ps50c530

ako netko ima ili zna gdje ima dužina 39 cm,25pin

 

EUNSUNG -F- E129545 AWM 20861 I A 105C 60V VW-1 FT1/FT2 25PIN

 http://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2050601.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.X+60V+VW-1+FT1%2FFT2+25PIN.TRS0&_nkw=+60V+VW-1+FT1%2FFT2+25PIN&_sacat=0

Kruha i igala...
11 godina
neaktivan
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
Pozdrav! Imam Samsung SmartTv i danas kada sam ga upalio cijelo vrijeme mi na ekranu stoji razina glasnoce i broj programa. Kada mjenjam kanal ili glasnocu broj se makne ali cim stanem odmah se vrati. Sto bi to moglo bit?
Neko mi je stavio drogu u heroin..
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
Pozdrav! Imam Samsung SmartTv i danas kada sam ga upalio cijelo vrijeme mi na ekranu stoji razina glasnoce i broj programa. Kada mjenjam kanal ili glasnocu broj se makne ali cim stanem odmah se vrati. Sto bi to moglo bit?
Neko mi je stavio drogu u heroin..
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
bruncek kaže...
Pozdrav! Imam Samsung SmartTv i danas kada sam ga upalio cijelo vrijeme mi na ekranu stoji razina glasnoce i broj programa. Kada mjenjam kanal ili glasnocu broj se makne ali cim stanem odmah se vrati. Sto bi to moglo bit?

 Napravi reset na tvorničke postavke.

Kruha i igala...
15 godina
neaktivan
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Sve ostale teme su mrtve pa da ovdje pitam. Imam kablovsku tv tj tv sa CI Conax modulom i unutra je kartica. I dio programa mi je otključan a ostali nisu npr HD paket koji se dodatno plaća. Baš se ne razumijem ali da li je moguće kako otključati te programe I drugo pitanje čemu služe oni CAM Moduli npr ova dva

 

http://www.prejeftino.com/opisproizvoda.php?id=79

 

http://www.prejeftino.com/opisproizvoda.php?id=78

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
Imam problem zaboravio sam lozinku na tv.Nemogu ni našta uć ,nemogu nać ni jedan kanal za sve mi traži lozinku.tv je led tv west.šta trebam radit ,
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
dadopridjel kaže...
Imam problem zaboravio sam lozinku na tv.Nemogu ni našta uć ,nemogu nać ni jedan kanal za sve mi traži lozinku.tv je led tv west.šta trebam radit ,

 Probaj vratiti na tvorničke postavke

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
9 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
Se desavalo kome na starijem lcd tvu (48") izbacuje nesto tipa provjeriti ventilator br 1 ?greska u hlađenju ? Ne izbacuje uvijek ali se desava
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Jucer kod mene grmilo (grom skurio ruter, MaxTV i GPU) i danas tv ne radi.

Ima li to smisla dati na neki popravak/provjeru ili je otisao u vjecna lovista?

Radi se o Panasonic plazmi.

 

Tnx  

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
djigibao kaže...

Jucer kod mene grmilo (grom skurio ruter, MaxTV i GPU) i danas tv ne radi.

Ima li to smisla dati na neki popravak/provjeru ili je otisao u vjecna lovista?

Radi se o Panasonic plazmi.

 

Tnx  

 Moguće da je samo pločica napajanja,a ako je,onda se isplati popravljat.

Kruha i igala...
16 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Sve ovisi koliko cijeniš tu plazmu, ako je kvalitetna (a vjerojatno je) i još bi ti služila, onda se isplati popravljat.

 

Prije bih se dao kladiti da je otišla matična ako mu je skurilo maxtv i GPU - vjerojatno mu je otišlo u telefonsku liniju pa se dalje granalo preko maxtva, scarta/hdmi-a...

Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Radilo se o entry modelu prije 6-7godina (Panasonic TX-P42X10) ali je za moje potrebe bio OK, a i namjeravao sam ga dati mami (ona je jos uvijek na CRT) a sebi uzet novi.

Sad sam mislio ici na PANASONIC TX-50DS630E.
Imate vi mozda jos neki prijedlog za cijenu oko 4500kn?

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Poruka je uređivana zadnji put sub 20.8.2016 10:53 (djigibao).
8 godina
neaktivan
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Pozdrav,

imamo veliki problem s tv-om. Star je točno 10 godina, VIVAx 82cm, no nama je još super, barem slika,  pa ga ne bi ipak htjeli još mijenjati, no ne radi mu zvuk! Tj. zanimljivo je da zvuk samo radi kad uključimo teletekst, a kad teletekst nije uključen, tad ne radi...tako da očito zvuk nije skroz otišao, no svejedno nemamo pojma što bi to moglo biti. Ako netka ima kakvu ideju, bila bih veomaa zahvalna! 

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.8.2016 16:28 (ini310).
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
Njega sam trebas opalit dobro i on radi
8 godina
neaktivan
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Hahha, nažalost ne reagira ni na to... baš sam maloprije gledala i moguće je da se oštetio njegov kabal pa zato zeza

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
ini310 kaže...

Pozdrav,

imamo veliki problem s tv-om. Star je točno 10 godina, VIVAx 82cm, no nama je još super, barem slika,  pa ga ne bi ipak htjeli još mijenjati, no ne radi mu zvuk! Tj. zanimljivo je da zvuk samo radi kad uključimo teletekst, a kad teletekst nije uključen, tad ne radi...tako da očito zvuk nije skroz otišao, no svejedno nemamo pojma što bi to moglo biti. Ako netka ima kakvu ideju, bila bih veomaa zahvalna! 

 Čekaj malo, pa to ti vjerovatno onda nije problem s TV-om, nego s digitalnim prijamnikom.

Jel ima zvuka kad prebaciš s AV-a na normalnu analognu televiziju?

Kruha i igala...
8 godina
neaktivan
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Ako sam dobro shvatila, kad prebacim s AV-a, onda je plavo, nema ni slike :O 

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
ini310 kaže...

Ako sam dobro shvatila, kad prebacim s AV-a, onda je plavo, nema ni slike :O 

 Aha,plavi je zato kaj ima poništavanje šuma.

Zato probaj onda neki drugi uredaj spojiti na SCART,pa vidi jel ima zvuka.

Ovak po opisu zvuči kao da te prijamnik zeza.

Kruha i igala...
8 godina
neaktivan
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
Provjeri da nisi stišala zvuk na tv-u jer na prijamniku moš pojačat do kraja al se nece niš čuti ak je na tv-u stišano
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice