Sve o televizorima izdvojena tema

poruka: 1.725
|
čitano: 486.930
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Sve o televizorima
Top cijena za 77”!!
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Sve o televizorima

LG G3 se u globalu isprofilirao kao najbolje ocijenjen TV.

Moj G1 pa cak niti G2 nisu bili velik skok naspram C1/C2 ali G3 je klasa za sebe zahvaljujuci MLA.

Skok sa oko 800nits na oko 1400nits je game cahanger za OLEDe sto se tice HDR sadrzaja ukljucujuci i gaming.

Ja cekam 2024 i novi plavi oled...ili 2025 ako nece bit spremni iduce godine.

 

https://www.flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1688613276

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sve o televizorima
error_666 kaže...

Sjećam se , pisao napamet pa zaboravio ono " club" pa drugi put ispravio..uglavnom, bila su dva :
http://webosapp.club/instart i
http://webosapp.club/ezadjust i ti linkovi više ne rade na c1, na uh85 rade sto znaci kako sada stvari stoje ,što smo ulazili ulazili ..

 

edit : evo sa drugog tv-a , usao regularno preko linka koji sam naveo , na OLEDu mrka kapa . javlja " stranica nije dostupna " 

 Meni na c8 ti linkovi vec dugo ne rade, ali niti bi ih vise pokretao i da rade jer prakticki dajete potpuno pristup divljoj web stranici tvu i lokalnoj mrezi.


Inace gore je receno da nema drugi nacin za uci u servisni mod. Nije tocno, ima, ekipa je slozila desktop app koji radi i na starijim i na novim oledima, isprobao sam i normalno  mi udje u service menu.

 

Moram pronaci linkove, ali moze se lako naci, to je neki forum/stranica gdje lik objasnjava tri nacina i jedan je ovaj preko linka kojeg ne preporucuje, jedan je preko tog appa

15 godina
offline
Re: Sve o televizorima
Pixel kaže...
error_666 kaže...

Sjećam se , pisao napamet pa zaboravio ono " club" pa drugi put ispravio..uglavnom, bila su dva :
http://webosapp.club/instart i
http://webosapp.club/ezadjust i ti linkovi više ne rade na c1, na uh85 rade sto znaci kako sada stvari stoje ,što smo ulazili ulazili ..

 

edit : evo sa drugog tv-a , usao regularno preko linka koji sam naveo , na OLEDu mrka kapa . javlja " stranica nije dostupna " 

 Meni na c8 ti linkovi vec dugo ne rade, ali niti bi ih vise pokretao i da rade jer prakticki dajete potpuno pristup divljoj web stranici tvu i lokalnoj mrezi.


Inace gore je receno da nema drugi nacin za uci u servisni mod. Nije tocno, ima, ekipa je slozila desktop app koji radi i na starijim i na novim oledima, isprobao sam i normalno  mi udje u service menu.

 

Moram pronaci linkove, ali moze se lako naci, to je neki forum/stranica gdje lik objasnjava tri nacina i jedan je ovaj preko linka kojeg ne preporucuje, jedan je preko tog appa

 Ima li kakva informacija o toj app za vidit broj sati rada?

11 godina
offline
Sve o televizorima

Bas sam jucer gledao HDR demo na ovom modelu i slika je uistinu spektakularna.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Sve o televizorima

 Naveo sam to  kad sam postavio link prvi put prije koji mjesec , kako god nije ni bitno jer link više ne radi . 

Što se ostalih alternativa tiče , kao može  i preko skripte u pythonu , poslao mi je lik s dr foruma , imam to negdje , ali iskreno nisam skont`o kako radi , doduše nisam puno ni istraživao , i druga opcija preko windows desktop  app `color control ` ( treba bit spojen sa pc-om , nisam probavao) pa  eto ako se nekom da istraživati :D

 

 

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 15.7.2023 18:48 (error_666).
15 godina
offline
Re: Sve o televizorima
oliol kaže...
Pixel kaže...
error_666 kaže...

Sjećam se , pisao napamet pa zaboravio ono " club" pa drugi put ispravio..uglavnom, bila su dva :
http://webosapp.club/instart i
http://webosapp.club/ezadjust i ti linkovi više ne rade na c1, na uh85 rade sto znaci kako sada stvari stoje ,što smo ulazili ulazili ..

 

edit : evo sa drugog tv-a , usao regularno preko linka koji sam naveo , na OLEDu mrka kapa . javlja " stranica nije dostupna " 

 Meni na c8 ti linkovi vec dugo ne rade, ali niti bi ih vise pokretao i da rade jer prakticki dajete potpuno pristup divljoj web stranici tvu i lokalnoj mrezi.


Inace gore je receno da nema drugi nacin za uci u servisni mod. Nije tocno, ima, ekipa je slozila desktop app koji radi i na starijim i na novim oledima, isprobao sam i normalno  mi udje u service menu.

 

Moram pronaci linkove, ali moze se lako naci, to je neki forum/stranica gdje lik objasnjava tri nacina i jedan je ovaj preko linka kojeg ne preporucuje, jedan je preko tog appa

 Ima li kakva informacija o toj app za vidit broj sati rada?

 https://www.reddit.com/r/OLED_Gaming/comments/sbords/how_to_access_lg_service_menu_without_the_service/

 

to je ova app koja se spominje, ona ti omogućuje da na tvu pokreneš servisni mod, imaš sve podatke o servisnom modu, meni na C8 trebala samo da na tv-u uđem u servisni mod, dalje sam na tvu sve gledao

12 godina
offline
Re: Sve o televizorima
Da, Color control ,sa njom moze ...postavio sam taj isti link post iznad tvog ...

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Sve o televizorima

TCL C845 recenzija od strane Vincenta,kao sto sam vise puta naglasio...local dimming algoritam je cak i bitniji od broja zona itd.

 

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Sve o televizorima

 

Vi koji imate oled telke, jel primjećujete ove "propuste"? 

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.7.2023 19:40 (zvonac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Sve o televizorima
zvonac kaže...

 

Vi koji imate oled telke, jel primjećujete ove "propuste"? 

To mora bit vrlo specifican sadrzaj,ja sam to skuzio jednom a imam olede od 2016.

Takodjer nove serije OLEDa imaju daleko lezerniji algoritam za taj ABLs,i u konacnici ako to nekome smeta moze se iskljucit u service meniju.Ja sam to napravio na mislim LG B6 jer je to tada bilo "IN" po tech forumima pa sam isao probat 😁

9 godina
offline
Re: Sve o televizorima
zvonac kaže...

 

Vi koji imate oled telke, jel primjećujete ove "propuste"? 

 Ne mogu gledati oled već 8 godina od tolikih propusta? 

 

Jel ti primjećuješ blooming?

16 godina
offline
Re: Sve o televizorima
Tascam kaže...
zvonac kaže...

 

Vi koji imate oled telke, jel primjećujete ove "propuste"? 

 Ne mogu gledati oled već 8 godina od tolikih propusta? 

 

Jel ti primjećuješ blooming?

 Da, al na lcd-u...

 

Ne bih htio dok cu prelazit na oled da me doceka nekaj neocekivano.. 

 

Mada pretpostavljam da sadasnji oled nema vise tolko mana ko raniji modeli..

 

Sad ce bit samo dvojba, 55" ili 65" iz poznatih razloga.

9 godina
offline
Sve o televizorima

Ti se spremaš na kupovinu oleda kao da kupuješ u najmanju ruku penthouse .

 

Kupi već jednom i uživaj u vrhunskoj slici.Kakav god bio nesavršeni oled bolji je od bilo koje druge tehnologije prikaza.

 
3 1 hvala 0
16 godina
offline
Sve o televizorima

Cekam bolje cijene, ne zuri mi se, a i 9005 me sluzi jako dobro, do tad se raspitivam tj razmjenjujemo misljenja, za to i sluze forumi..

 

A sto se tice penthouse, nije lose ga imat a i usput jos imat i oled od 88"

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Sve o televizorima
zvonac kaže...
Tascam kaže...
zvonac kaže...

 

Vi koji imate oled telke, jel primjećujete ove "propuste"? 

 Ne mogu gledati oled već 8 godina od tolikih propusta? 

 

Jel ti primjećuješ blooming?

 Da, al na lcd-u...

 

Ne bih htio dok cu prelazit na oled da me doceka nekaj neocekivano.. 

 

Mada pretpostavljam da sadasnji oled nema vise tolko mana ko raniji modeli..

 

Sad ce bit samo dvojba, 55" ili 65" iz poznatih razloga.

Mislim da nemas brige,ako ces uzimat oled u recimo 2024 ili 2025 onda ce vec doslovno svaki model imat MLA panel sto zanci oko 1600nits u preciznim modovima i daleko opusteniji ABLs od prethodnih modela.Takodjer tada ce LG vec zasigurno ugradjivat i novi plavi oled sto znaci boost na sve od svijetline do boja,trajnosti itd.

16 godina
offline
Sve o televizorima

Ma mozda ce i krajem ove godine bit dobrih akcija.. 

Bas sam gledal malo sony oled, imam njihovu led fald telku i prezadovoljan (pogotovo kod prikaza slike tj nasih kanala)  sam, a kolko citam i oled televizori su im odlicni, il se to meni cini ili ponuda oled sony tv-a nije bas velika na nasem trzistu, recimo gledam model sony XR A80L, taman do kraja godine nek cijena jos padne.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Sve o televizorima i panelima
MEGATAMA kaže...

Posto se ekipa u temi za preporuku televizora koji kupiti zali da moraju listat stranice i stranice da bi nasli preporuku jer pisemo o svemu vezanom uz televizore otvaram ovu temu da pisemo o svemu vezanom uz televizore 🥂

 

EDIT:

Ovo je za vlasnike LG televizora koji zele uc u service meni da provjere broj radnih sati.

 

http://webosapp.club/instart

 

Kod 0413  to je za LG Olede,ne znam dali radi i na njihovim LCD modelima.

Pozdrav,

 

od prije par mjeseci ovaj mi web link više ne radi za provjeru working hours.

 

Kako sam htio provjeriti working hours na svom G2 našao sam na redditu novi način za provjeru sati rada pa da ovdje s vama podjelim.

 

Insert a usb drive in your tv.

Press the blue key on your remote a couple times.

Read usb drive in pc, you will have 2 files, one with history, one with total time on in minutes.

 

Uzeo sam prazan USB, uštekao ga u TV dok je bio upaljen i stisnuo 10 puta plavu tipku na daljinskom.

Na laptopu sam provjerio, stvorila su se dva filea, jedan je history, a drugi je "OLED65G23LA_UTT_X60" u kojem piše "Panel Usage Time : 6890 [min]"

 

3 godine
offline
Sve o televizorima

Opa updejt od 1gb

 , Grunding 55"  Ips verzija👌nema kaj stvarno su azurni s tim updejtima💪.

Edit. Tv je updejtan s a9 na android 11 verziju, kaj reči👌🔥

Poruka je uređivana zadnji put pon 28.8.2023 16:21 (Boris grozni).
Moj PC  
1 2 hvala 1
16 godina
offline
Re: Sve o televizorima
Boris grozni kaže...

Opa updejt od 1gb , Grunding 55"  Ips verzija👌nema kaj stvarno su azurni s tim updejtima💪.

Edit. Tv je updejtan s a9 na android 11 verziju, kaj reči👌🔥

 Koji je to model i koji SW si dobio?

3 godine
offline
Re: Sve o televizorima
tiki kaže...
Boris grozni kaže...

Opa updejt od 1gb

, Grunding 55"  Ips verzija👌nema kaj stvarno su azurni s tim updejtima💪.

Edit. Tv je updejtan s a9 na android 11 verziju, kaj reči👌🔥

 Koji je to model i koji SW si dobio?

 55GFU7900B 55" 

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.8.2023 19:04 (Boris grozni).
14 godina
offline
Re: Sve o televizorima
Jel se može na android televizoru instalirati neka aplikacija koja nije direktno iz Google play trgovine, nego sa neke druge web stranice ili preko usb sticka, nadam se da me razumijete što želim reći.....
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Sve o televizorima

Može, eventualno može biti problema ako je namjenjena za mobitele i touchscreen pa neke funkcije neće raditi kako treba i slično

Moj PC  
2 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Sve o televizorima
Boris grozni kaže...
tiki kaže...
Boris grozni kaže...

Opa updejt od 1gb, Grunding 55"  Ips verzija👌nema kaj stvarno su azurni s tim updejtima💪.

Edit. Tv je updejtan s a9 na android 11 verziju, kaj reči👌🔥

 Koji je to model i koji SW si dobio?

 55GFU7900B 55" 

 Bogme, stvarno su apdejtali androd na 11, odlično

9 godina
offline
Re: Sve o televizorima
Boris grozni kaže...

Opa updejt od 1gb , Grunding 55"  Ips verzija👌nema kaj stvarno su azurni s tim updejtima💪.

Edit. Tv je updejtan s a9 na android 11 verziju, kaj reči👌🔥

 Koja je točno razlika između Androida 9 i 11 na tv-u? Slika je i dalje ista, aplikacije i dalje rade... Prije će crknut (kao i drugi TV-i) nego će Android 9 postati problem (zbog eventualne podrške aplikacija). Možda ja ne kužim, zato pitam. Zašto je ovaj update bitan?

3 godine
offline
Re: Sve o televizorima
Evo za sad radi još brze vidjet cemo dali ce pocet stekucat s vremenom i sl, izbornici su malo drugaciji, zvukovi, tesko je naci u cemu su razlike i kakve su sve zakrpe kad nigdje niš ne piše, bezveze.
https://www.streamtvinsider.com/tech/android-11-update-for-android-tv-focuses-low-latency
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.9.2023 8:51 (Boris grozni).
Moj PC  
0 2 hvala 0
16 godina
offline
Re: Sve o televizorima
hudibitek kaže...

 Koja je točno razlika između Androida 9 i 11 na tv-u? Slika je i dalje ista, aplikacije i dalje rade... Prije će crknut (kao i drugi TV-i) nego će Android 9 postati problem (zbog eventualne podrške aplikacija). Možda ja ne kužim, zato pitam. Zašto je ovaj update bitan?

 Ti to ne razumiješ. Update nije bitan, ali budalu veseli 

 

U svakom slučaju od Grundiga nisam očekivao skok u verziji Androida, ali su me ugodno iznenadili, koliko god promjene bile minimalne

5 godina
offline
Re: Sve o televizorima

Dobri ste....updejti su bitni zbog podržavanja aplikacijama na samim tv-ima.Po mom iskustvu prije će tv krepati nego će Vas broj OS-a tj verzija OS-a zezati....

5 godina
offline
Re: Sve o televizorima

Megatama, jesi li imao prilike vidjeti LG g3 ili druge MLA OLEDE ili najnoviji samsung, vidi li se toliko ta svjetlina?Ti si u De koliko se sječam pa vjerujem da češ imati brže priliku vidjeti nego mi u HR....

6 godina
offline
Re: Sve o televizorima
@Blackcastlle Evo stati LG doživio da još radi a polako aplikacije prestaju sa podrškom.
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.10.2023 5:51 (ajimerej).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice