Sve o televizorima izdvojena tema

poruka: 1.725
|
čitano: 486.941
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Sve o televizorima
Blackcastle kaže...

Megatama, jesi li imao prilike vidjeti LG g3 ili druge MLA OLEDE ili najnoviji samsung, vidi li se toliko ta svjetlina?Ti si u De koliko se sječam pa vjerujem da češ imati brže priliku vidjeti nego mi u HR....

 Jesam,G3 i S95C.

 

Obadva TVa imaju apsolutno fantasticnu sliku na preciznijim modovima slike,velik je to skok naspram mog G1.

 

Ja sam presao 10 tisuca sati i dalje je ekran savrsen,iduce planiram uzet vjerovatno G5 koji ce sigurno imat novi plavi oled.

 

5 godina
offline
Re: Sve o televizorima

Ok hvala na utiscima, i ja čekam da vidim tu sliku.Slično je samnom koji čeka taj dugo očekivani "dobar" plavi pixel pa s ovim gabaritima svjetlosti to bi na kraju trebalo biti to...osim ako im neće trebati godine da taj plavi pixel usavrše do stvarnosti...

11 godina
offline
Sve o televizorima

I ove godine je odrzana US varijanta TV shootouta koja je vrlo slicno zavrsila kao i prosle godine sto se tice poretka.

Takodjer je kao i prosle godine ogroman nedostatak sto nema Panasonic oled modela na US trzistu tako da su ostali dobili "free pass"

Ceka se EU varijanta shootouta.

 

https://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1696230265

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sve o televizorima
MEGATAMA kaže...

I ove godine je odrzana US varijanta TV shootouta koja je vrlo slicno zavrsila kao i prosle godine sto se tice poretka.

Takodjer je kao i prosle godine ogroman nedostatak sto nema Panasonic oled modela na US trzistu tako da su ostali dobili "free pass"

Ceka se EU varijanta shootouta.

 

https://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1696230265

 Taj shootout je teski fail i nitko se ne bi trebao referencirati na njega kod odabira tva, propusta je toliko da ne znam gdje bi krenuo. A i da nije propusta bio bi relevantan samo za filmofile jer ostale stvari na tvu nisu bile tema

5 godina
offline
Re: Sve o televizorima
Pixel kaže...
MEGATAMA kaže...

I ove godine je odrzana US varijanta TV shootouta koja je vrlo slicno zavrsila kao i prosle godine sto se tice poretka.

Takodjer je kao i prosle godine ogroman nedostatak sto nema Panasonic oled modela na US trzistu tako da su ostali dobili "free pass"

Ceka se EU varijanta shootouta.

 

https://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1696230265

 Taj shootout je teski fail i nitko se ne bi trebao referencirati na njega kod odabira tva, propusta je toliko da ne znam gdje bi krenuo. A i da nije propusta bio bi relevantan samo za filmofile jer ostale stvari na tvu nisu bile tema

 Jedna je stvar naša osobna dojmljivost slike u bilo kojem od modova tv-a (film, konzole , sport ili sl) , ali same specifikacije su nešto od čega se počme u odabiru televizora a i ostaloga što se tiče telke.Tako da ako tv ima određene specifikacije a drugi nema to je činjenica od koje se razlikuju pa tako iz godine u godinu s većim ili manjim unaprijeđenjima.Ovaj odskok u svjetlini OLED panela je vrlo veliki odskok....tako da kvalitetom prikaza do sada je što se tiče svjetline donekle mogao mini led konkurirati ,ali sada više ne ukupnom dojmu OLEDA

11 godina
offline
Sve o televizorima

Nevjerovatno mi je da je tako bitna stavka za prevenciju burn ina tako lose odradjena na Samsungu a jos i gore na Sonyu.

 

Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
offline
Sve o televizorima

Itekako se vidi LGovo iskustvo od 10+ godina sa oled tehnologijom 🥂

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Sve o televizorima
Loša implementacija fkt, jbt lg odradi 21 ciklus čišćenja dok za isto vrijeme sony npr samo 4 ...jbga mora vremenom doći do posljedica.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Sve o televizorima i panelima
Daten007 kaže...
MEGATAMA kaže...

Posto se ekipa u temi za preporuku televizora koji kupiti zali da moraju listat stranice i stranice da bi nasli preporuku jer pisemo o svemu vezanom uz televizore otvaram ovu temu da pisemo o svemu vezanom uz televizore 🥂

 

EDIT:

Ovo je za vlasnike LG televizora koji zele uc u service meni da provjere broj radnih sati.

 

http://webosapp.club/instart

 

Kod 0413  to je za LG Olede,ne znam dali radi i na njihovim LCD modelima.

Pozdrav,

 

od prije par mjeseci ovaj mi web link više ne radi za provjeru working hours.

 

Kako sam htio provjeriti working hours na svom G2 našao sam na redditu novi način za provjeru sati rada pa da ovdje s vama podjelim.

 

Insert a usb drive in your tv.

Press the blue key on your remote a couple times.

Read usb drive in pc, you will have 2 files, one with history, one with total time on in minutes.

 

Uzeo sam prazan USB, uštekao ga u TV dok je bio upaljen i stisnuo 10 puta plavu tipku na daljinskom.

Na laptopu sam provjerio, stvorila su se dva filea, jedan je history, a drugi je "OLED65G23LA_UTT_X60" u kojem piše "Panel Usage Time : 6890 [min]"

 

 Tnx za ovaj  info , definitivno najelegantniji i najbrži način provjere ... evo baš provjerio ,  moj c1 242350 min ( 4039 h ) 

15 godina
offline
Sve o televizorima

Nije fer bas napadati sony ovdje jer na in na koji rtings pali i gasi tve, tj ciklusi nisu bas standardni. 99% ljudi nocu spava i tv je ugasen i stigne za odrafiti ciklus.

Mene vise brine ovo za s95c s obzirom da sam ga upravo udomio.

Sad mozda se i tu radi o nacinu kako se tv pali i gasi, koliko je dugo off.

Ali cudno je s95b radi uredno, a s95c ne.

Budem pratio kako se moj ponasa iako nisam siguran kako to skuziti.

Na lgu se cuo click par minuta nakon sto se ugasi.

 

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Sve o televizorima

Za sta sluze USB portovi na televizorima, konkretno S90C? Jel mogu spojit USB stick s mkv filmovima i gledat, odnosno jel moze TV reproducirati filmove sa sticka? Jel dovoljno jak da napaja mob spojen na TV u Dex modu? Jel ima jos neku funkciju?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sve o televizorima
Za update ako nemaš vezu ne internet npr.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
10 godina
offline
Re: Sve o televizorima

Ne samo ažuriranja, sa USB-memory stika može se gledati većina formata slika i videa (formate vidjeti u manualu tv-a) a može se sporo puniti i mobitel jer USB2.0 standardno može dati do 500mA struje , a kod punjenja baterija i više ovisno o čipu u tv-u. Također se mogu na USB spajati miš, tipkovnica vanjski wifi adapteri itd.

Također se može snimati program, npr. film sa tv-a na USB memory stik.

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.10.2023 16:26 (AF139).
3 godine
offline
Sve o televizorima

Dali ima koja stranica s odlicnim 4k demo materijalima za skinuti???

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Sve o televizorima

Kuda idu OLEDI u 2024 godini, noviteti me zanimaju , pošto je svjetilina bila kao boljka to je ove godine riješeno.....čemu se teži u novoj godini...

15 godina
offline
Re: Sve o televizorima
Blackcastle kaže...

Kuda idu OLEDI u 2024 godini, noviteti me zanimaju , pošto je svjetilina bila kao boljka to je ove godine riješeno.....čemu se teži u novoj godini...

 LG ce na G seriji dignuti dodatno svjetlinu, ne zna se točno koliko, ali ne puno i idu s novim jačim procesorom za obradu slike. 

Vjerojatno i ostali slično, , u 2024 ne očekujem neke velike skokove kao što je to bilo 2023. 

3 godine
offline
Re: Sve o televizorima
Pixel kaže...
Blackcastle kaže...

Kuda idu OLEDI u 2024 godini, noviteti me zanimaju , pošto je svjetilina bila kao boljka to je ove godine riješeno.....čemu se teži u novoj godini...

 LG ce na G seriji dignuti dodatno svjetlinu, ne zna se točno koliko, ali ne puno i idu s novim jačim procesorom za obradu slike. 

Vjerojatno i ostali slično, , u 2024 ne očekujem neke velike skokove kao što je to bilo 2023. 

 Kolko sam čitao, C4 ništa novo ne donosi, stari chipset koji je trenutni i to je to.

Ukidaju A seriju, a B seriji daju malo vise mesa, 120hz itd...

 

Sve u svemu prijelazna godina bih rekao, tek 2025 nešto jače nas čeka.

3 godine
offline
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Sve o televizorima

Sony je godine daleko od najboljih oleda,jedino imaju sliku koja je najbliza referentnoj...i to mogu zahvalit tome sto Panasonica nema u US pa se ne moraju mjerit sa njima.2x hdmi 2.1 i od toga je jos na jednom eARC u 2024 je van svakog razuma.

Iduca velika evolucija oled panela je plavi piksel ali vec sam pisao o tome pa se necu ponavljat.

Woled na 80+ inch im je skuplji nego lcd pa je to razlog zasto su stavili u fokus lcd,niza cijena nabave visi profit za njih,qdoled panela jos niti nema u tim dijagonalama.

Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Sve o televizorima

Moraju nekaj poduzeti jer će ih hisense i TCL sa jeftinim 100"+ ekranima pokopati. Tu je i EU regulativa o protošnji što mini led hendla bolje.

 

 

 

 

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Sve o televizorima
MEGATAMA kaže...

Sony je godine daleko od najboljih oleda,jedino imaju sliku koja je najbliza referentnoj...i to mogu zahvalit tome sto Panasonica nema u US pa se ne moraju mjerit sa njima.2x hdmi 2.1 i od toga je jos na jednom eARC u 2024 je van svakog razuma.

Iduca velika evolucija oled panela je plavi piksel ali vec sam pisao o tome pa se necu ponavljat.

Woled na 80+ inch im je skuplji nego lcd pa je to razlog zasto su stavili u fokus lcd,niza cijena nabave visi profit za njih,qdoled panela jos niti nema u tim dijagonalama.

 Pa ako osvaja godinama nagrade za best OLED, onda ne znam kak nije najbolji?

 

Pa OLED i kupuješ radi kvalitete slike, zar ne ? ne sigurno zbog zvučnika ili 1x više hdmi porta.

 

Ima najbolji chip i još u QD OLED varijantama nema premca, zar se ne slažeš? Izbaci cijenu iz jednadžbe, govorimo čisto o kvaliteti.

11 godina
offline
Sve o televizorima

Bome velik skok 3100nits na MLA+

Naravno to ce bit nize u kalibriranim preciznim modovima slike ali uzevsi u obzir da se skoro 10 godina cekalo da OLEDi predju 1000nits ovo je doslovno cudo.

 

Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Sve o televizorima
Jel postoju vec LG modeli sa MLA panelima ili to tek dolazi u noj seriji?!
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Sve o televizorima
MEGATAMA kaže...

Bome velik skok 3100nits na MLA+

Naravno to ce bit nize u kalibriranim preciznim modovima slike ali uzevsi u obzir da se skoro 10 godina cekalo da OLEDi predju 1000nits ovo je doslovno cudo.

 

 Ovo je super iako i dalje QD OLEDu ne mogu konkurirati zbog color volumea.

 

Nadam se samo da ce i featuri za smanjenje mogucnosti burn ina biti isto updateani zbog skoka u brightnessu tolikom.

11 godina
offline
Re: Sve o televizorima
volegradele kaže...
Jel postoju vec LG modeli sa MLA panelima ili to tek dolazi u noj seriji?!

LG G3 iz prosle godine ima MLA panel,ovo sa 3000nits je druga generacija tih panela i dolazi u G4,Panasonicu,vjerujem i Philipsu.Naravno sve top end modeli od tih proizvodjaca.

12 godina
offline
Re: Sve o televizorima
Super…nadam se da postane standard i u C modele..da C1 zamijenim (i da napokon DTS imam)
AUDIOFIL
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Sve o televizorima
volegradele kaže...
Super…nadam se da postane standard i u C modele..da C1 zamijenim (i da napokon DTS imam)

 Mozda sa C5 iduce godine.

Tada bi G5 vec trebao dobit novi plavi oled materijal.

11 godina
offline
Sve o televizorima

Godinama se prica i nagadja....tko ce prvi napravit Quantum Dot self emmisive panel,vjerovalo se da ce to bit Samsung.

I sad doslovno iz vedra neba....Sharp....

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Sve o televizorima
Sjecsm se doba ekspanzije LCD..Sharp je imao tad top televizore!
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Sve o televizorima

Ako je istina sve sto su izjavili onda bi ovaj tech trebao bit napredniji cak i od micro leda koji je skup kao suho zlato.Ne znam samo kako su uspijeli skrivat do sad da imaju vec funkcionalne primjerke,vidjet cemo kako ce se situacija razvijat ali ovo je ogromna vijest u TV svijetu...koju prenosi doslovno nitko.

Moj PC  
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice