Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.362
|
čitano: 14.166.743
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
GreenDevil kaže...

Pozdrav svima,

 

znam da malo upadam u raspravu kao padobranac ali trebala bi mi pomoć oko odabira/kupnje novog televizora za svakodnevnu uporabu. Naime planirao sam kupiti televizor koji bi zamijenio trenutni Quadro LED-24AN40 24''.

 

Televizor bi nastavio sličnu funkciju kao i trenutni koji koristim. Dnevno korištenje cca 7-12 sati dnevno bez gašenja ovisno o danu. Antena nije prisutna jer se gleda TV gleda preko MaxTV-a. Ponekad se koristi za gledanje filmova/serija preko USB-a. Planirao sam i spajanje konzola u budućnosti (Nintendo Switch ili PS) pa bi i to uzeo u obzir.

Više bi me zanimala kvaliteta nego veličina dijagnale (što mi ne igra veliku ulogu pošto soba u koju bi išao TV nije prevelika). Zato vjerujem da mi nije potreban TV iznad 45''-50'' nego radije manji a kvalitetniji uređaj. Cijena do ili oko 5000kn (ili je to premalo za to što tražim?)

Nešto što sam pronašao dok sam istraživao je LED TV 43" PHILIPS 43PUS6262 pa je sad moje pitanje za Vas: Što mislite o odabranom modelu te imate li neke bolje/drugačije prijedloge od ovoga koji bi bili još bolji izbor?

Također, dolazi li u obzir kao kod monitora refresh rate u Hz? Tipa 144Hz > 60Hz ili to kod televizora nije prisutno? (nadam se da neću nikoga uvrijediti s pitanjem jer se stvarno ne razumijem u TV tehnologiju)

Unaprijed Vam hvala svima! 

 Ja bi ti preporučio taj veoma dobar model:)

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/PHILIPS-43PUS7303/

 

 

6 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

GreenDevil

 

Gledaj Sony, LG, Samsung a pokušaj izbjeći Philips koji se proizvodi s nekvalitetnom elektronikom.

 

To više nije nizozemska firma nego neka jeftina kineska.. https://preporucamo.com/philips-prestaje-proizvoditi-televizore/2011/04/18/

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.6.2018 15:55 (Anđeo bez falinge).
 
3 0 hvala 2
8 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Samo ću reć da je šteta šta još nepostoje OLED Tv od 49-50" možda se to u budućnosti izmjeni ipak sam ja u sobi od 17m2 i ja ovaj 40"FHD gledam sa 1,5-2m daljine tako da kad bubnem na ovaj vogels nosač jedan premium od 49" ma bit će to više nego OK. Meni je i ovaj 40" na metar dva velik tako da nesumnjam da ću sa skoro 50" dobit osjetnu razliku u početku sam čak mislio samo ić na 43" sa ovih mojih 40" ali to bi bilo jadno.
Napad je najbolja obrana :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav. frend ima sony kdl48wd655baep i nikako nije zadovoljan sa slikom, čak misli mjenjat tv zbog toga.ako neko ima postavke da ih pošalje.

stršljen
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
stršljen kaže...

Pozdrav. frend ima sony kdl48wd655baep i nikako nije zadovoljan sa slikom, čak misli mjenjat tv zbog toga.ako neko ima postavke da ih pošalje.

 Poslao sam ti postavke.

11 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže...

To više nije nizozemska firma nego neka jeftina kineska.. https://preporucamo.com/philips-prestaje-proizvoditi-televizore/2011/04/18/

 to je vijest iz 2011., kasnije su prodali i tih 30% pa su kinezi postali 100-postotni vlasnici i tek tada je krenulo fušarenje s kvalitetom

5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav , pošto je došlo vrijeme svjetskog prvenstva došlo je i vrijeme za novi tv :)

Trebao bih vaš savjet za neki best buy do 3000kn , važno mi je da ne bude manji od 43'(109cm) , 5god garancije i da je smart , ugl. neki best buy do 3000kn.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.6.2018 18:22 (Osvetnik88).
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav svima. I ja trazim novi TV ususret prvenstvu :) Obzirom da nisam ovdje previše čitao o Grundig televizorima, što mislite o https://www.ekupi.hr/GRUNDIG-LED-TV-43VLE6621BP-Full-HD-SMART-1030803.aspx

 

Koristio bi mi za gledanje tekmi, filmova i serija, a obzirom da imam google home volio bih ga i spojiti na njega ( a ovaj TV je smart). Čini mi se kao dobra ponuda jer se dobije i 5 godina garancije, a sa karticama ZABE se dobije za 2145 kn, mišljenja? Unaprijed hvala

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Nazad 50ak stranica san napisa mini osvrt o tom tv-u. Dobili ga na poslu. Ja bi radije uzea oni LG sta je netko linkao (fhd, 2015 model). Puno bolja slika.
15 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ono kad pripremiš 8k kuna i odlučiš kupiti Sony Bravia KD-49XE9005 i nigdje ju u Zagrebu više ne možeš kupiti

U Emmezeti postoji samo jedan jedini komad i to izložbeni

 

Ima li netko ideju gdje bih još mogao pogledati?

 

Ili da odustanem od Sonyja i kupim Philips 49PUS7502/12?

Ili da odustanem i od Sonyja i od Philipsa te pričekam 10ak mjeseci da padne cijena Sony Bravia KD-49XF9005?

 

 

...mj ptps...
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.6.2018 19:19 (mrzm smglsnk).
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
mrzm smglsnk kaže...

Ono kad pripremiš 8k kuna i odlučiš kupiti Sony Bravia KD-49XE9005 i nigdje ju u Zagrebu više ne možeš kupiti

U Emmezeti postoji samo jedan jedini komad i to izložbeni

 

Ima li netko ideju gdje bih još mogao pogledati?

 

Ili da odustanem od Sonyja i kupim Philips 49PUS7502/12?

Ili da odustanem i od Sonyja i od Philipsa te pričekam 10ak mjeseci da padne cijena Sony Bravia KD-49XF9005?

 

 

 Ako ti se ne da predugo" čekat na Sony XF9005, ti ja preporučujem taj veoma dobar model:)

http://aveline.hr/televizor-philips-49pus750312?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

https://www.emmezeta.hr/multimedija/televizori/led-lcd-i-oled-tv/65781/philips-49pus750312-ultra-hd-led-tv/

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pokraj sonya uzet filipsa? Radije bi se bacija sa zgrade i to na koljena
6 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Stari moj Sony Bravia KD-49XF9005 je u samom vrhu među premium TVeima a te tvoje Phillipse nevidim tu.
 
3 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

garfield1 kaže...
mrzm smglsnk kaže...
Ono kad pripremiš 8k kuna i odlučiš kupiti Sony Bravia KD-49XE9005 i nigdje ju u Zagrebu više ne možeš kupiti

U Emmezeti postoji samo jedan jedini komad i to izložbeni

 

Ima li netko ideju gdje bih još mogao pogledati?

 

Ili da odustanem od Sonyja i kupim Philips 49PUS7502/12?

Ili da odustanem i od Sonyja i od Philipsa te pričekam 10ak mjeseci da padne cijena Sony Bravia KD-49XF9005?

 

 
 Ako ti se ne da predugo" čekat na Sony XF9005, ti ja preporučujem taj veoma dobar model:)

http://aveline.hr/televizor-philips-49pus750312?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

https://www.emmezeta.hr/multimedija/televizori/led-lcd-i-oled-tv/65781/philips-49pus750312-ultra-hd-led-tv/


 

Nije mi sila da moram žuriti, ali sam se nabrijao na novu telku prije SP-a, jer imam stari Samsung UE46B6000 (što uopće s tom telkom kad kupim novu?).

Inače, stavio si URL-ove na 49PUS7503. Nije li to 50 Hz model i da je bolji 49PUS7502 koji je 100 Hz. Koliko znam, 49PUS7503 nije nasljednik 49PUS7502 nego jednog drugog modela...

...mj ptps...
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.6.2018 20:10 (mrzm smglsnk).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Stari moj Sony Bravia KD-49XF9005 je u samom vrhu među premium TVeima a te tvoje Phillipse nevidim tu.

 

Pa, jbm, ne može Philips biti valjda toliko loš? Pogotovo 49PUS7502 koji je njihov prošlogodišnji top model, zar ne?

...mj ptps...
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.6.2018 20:10 (mrzm smglsnk).
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Josko73 kaže...
Stari moj Sony Bravia KD-49XF9005 je u samom vrhu među premium TVeima a te tvoje Phillipse nevidim tu.

Ne možeš ga vidit, jer ovogodišnji najbolji Philips  modeli stižu na jesen:) A imaš prošlogodišnji model Philipsa 8102, koji je u samom vrhu prošlogodišnjih televizora. A što se tiče Sonya, je normalno, da je u vrhu kad potroše najviše za reklame itd..!

 

16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ovogodisnji philipsi su odlicni radi novog P5 procesora i mogu se usporediti sa poznatijim barndovima i ja neznam cemu hejt toliki

Pa OLED-i su im odlicni jedino cijena je previsoka.

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.6.2018 20:09 (4mal).
Moj PC  
0 6 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
mrzm smglsnk kaže...

Pa, jbm, ne može Philips biti valjda toliko loš? Pogotovo 49PUS7502 koji je njihov prošlogodišnji top model, zar ne?

Philips 7502 baš nije top model Philipsa, ali je veoma dobar model:) A top model sta Philips  8102 i 8602.. Ali što se tiče Philips modela 7503 ili 7803, sta stvarno veoma dobra što se tiče kvalitet slike:)) Mislim, da je prije par dana jedan napisao oko modela 7503, da je veoma zadovoljan sa tim televizorom..I za takve pare i još nešto više, je taj model ovog trenutka svakako best buy:)

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
4mal kaže...

Ovogodisnji philipsi su odlicni radi novog P5 procesora i mogu se usporediti sa poznatijim barndovima i ja neznam cemu hejt toliki

Pa OLED-i su im odlicni jedino cijena je previsoka.

 Što se tiče P5 procesora su ga več imali prošlogodišnji modeli..Ali jeste, da na jesen dolaze 2 ili 3 modela, koji, če imat sasvim novi ovogodišnji P5 procesor:) A što se tiče OLEDA, se dobija sada za odličnu cjenu:)

https://www.makspro.hr/oled-tv-philips-55pos9002-4k-wi-fi.html?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.6.2018 20:16 (garfield1).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
garfield1 kaže...
mrzm smglsnk kaže...

Pa, jbm, ne može Philips biti valjda toliko loš? Pogotovo 49PUS7502 koji je njihov prošlogodišnji top model, zar ne?

Philips 7502 baš nije top model Philipsa, ali je veoma dobar model:) A top model sta Philips  8102 i 8602.. Ali što se tiče Philips modela 7503 ili 7803, sta stvarno veoma dobra što se tiče kvalitet slike:)) Mislim, da je prije par dana jedan napisao oko modela 7503, da je veoma zadovoljan sa tim televizorom..I za takve pare i još nešto više, je taj model ovog trenutka svakako best buy:)

 Ali se radi o 50 HZ modelu dok je 7502 100 Hz model, zar ne? Nije li onda 7502 bolji?

...mj ptps...
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
mrzm smglsnk kaže...
garfield1 kaže...
mrzm smglsnk kaže...

Pa, jbm, ne može Philips biti valjda toliko loš? Pogotovo 49PUS7502 koji je njihov prošlogodišnji top model, zar ne?

Philips 7502 baš nije top model Philipsa, ali je veoma dobar model:) A top model sta Philips  8102 i 8602.. Ali što se tiče Philips modela 7503 ili 7803, sta stvarno veoma dobra što se tiče kvalitet slike:)) Mislim, da je prije par dana jedan napisao oko modela 7503, da je veoma zadovoljan sa tim televizorom..I za takve pare i još nešto više, je taj model ovog trenutka svakako best buy:)

 Ali se radi o 50 HZ modelu dok je 7502 100 Hz model, zar ne? Nije li onda 7502 bolji?

 Da za sport je bolji model 7502, ali za filmove i serije ti je nešto bolji model 7503..Pored toga ima model 7503 i daljinski sa  glasovnim naredbama itd..

15 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
garfield1 kaže...
mrzm smglsnk kaže...
garfield1 kaže...
mrzm smglsnk kaže...

Pa, jbm, ne može Philips biti valjda toliko loš? Pogotovo 49PUS7502 koji je njihov prošlogodišnji top model, zar ne?

Philips 7502 baš nije top model Philipsa, ali je veoma dobar model:) A top model sta Philips  8102 i 8602.. Ali što se tiče Philips modela 7503 ili 7803, sta stvarno veoma dobra što se tiče kvalitet slike:)) Mislim, da je prije par dana jedan napisao oko modela 7503, da je veoma zadovoljan sa tim televizorom..I za takve pare i još nešto više, je taj model ovog trenutka svakako best buy:)

 Ali se radi o 50 HZ modelu dok je 7502 100 Hz model, zar ne? Nije li onda 7502 bolji?

 Da za sport je bolji model 7502, ali za filmove i serije ti je nešto bolji model 7503..Pored toga ima model 7503 i daljinski sa  glasovnim naredbama itd..

 OK, tnx na objašnjenju...

...mj ptps...
6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
4mal kaže...

Ovogodisnji philipsi su odlicni radi novog P5 procesora i mogu se usporediti sa poznatijim barndovima i ja neznam cemu hejt toliki

Pa OLED-i su im odlicni jedino cijena je previsoka.

Da stvarno su dobri, neki kupuju  po dva komada, tako da im barem jedan od njih radi. Gotovo svi su 50Hz, a svjetlost im je svega 350nits.

 

6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
garfield1 kaže...
Josko73 kaže...
Stari moj Sony Bravia KD-49XF9005 je u samom vrhu među premium TVeima a te tvoje Phillipse nevidim tu.

Ne možeš ga vidit, jer ovogodišnji najbolji Philips  modeli stižu na jesen:) A imaš prošlogodišnji model Philipsa 8102, koji je u samom vrhu prošlogodišnjih televizora. A što se tiče Sonya, je normalno, da je u vrhu kad potroše najviše za reklame itd..!

 

 

TCL Xclusive X1 iz 2016 jede za dorucak sve te pacove....

https://www.displayspecifications.com/en/model/0c2a802

12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Za reklamirat Philipsa u 2018 stvarno treba imat znanja. Jedini Philips televizori koji u 2018 imaju 100Hz je njihova serija 8. Televizore premium segmenta uz kontrast od 1.200:1 i 400 nitsa Philips pokušava uvaliti za 1.500-1.600 € na više. Koliko vidim na amazon.co.uk i amazon.de za Philipsa serije 8 dijagonale od 49-75 imaš ukupno 0 prodanih primjeraka. Forum 8303 / 8503. Od serije 7 na oba amazona imaš četiri prodana primjerka 7303 veličine 43" i niti jednog veće dijagonale. amazon.it i amazon.es uopće se nisu ni potrudili staviti Philips 7/8 u ponudu. Toliko o tome koliko se cijeni taj P5 procesor i općenito o reputaciji Philipsa kao marke.

 

Garfield počni učiti strane jezike, jer ako se ovako nastavi biti će gadnih otpuštanja krajem godine u Philipsu.

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.6.2018 21:26 (Leon4rdo).
 
5 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

I ja sam isto od pocetka godine cekao da padne cijena 49xe9005 i na kraju prije kojih mjesec dana svi ducani ih rasprodali i ostali samo

izlozbeni modeli. I sad ne kuzim zasto sony forsira ove ips panele?

Oduvijek imam sonya i hocu kupit tv za 7-8k kuna i ne mozes naci sonya od 43 ili 49 inca da ima va panel.

Jel ti paneli vise imaju kakvu ulogu ili je jos uvijek na ipsu crna siva?

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
tajo1960 kaže...
NathanDrek kaže...

 Mislim da se nisu toliko htjeli poistovjetiti s Oledom koliko ga ocrniti da poguraju Qled na temelju burn-ina. A ti si Tajo teški Mujo, to što ti skidaš torrent CAM-ove s hardcoded titlovima i na čemu gledaš me zaboli kurac. Ima nas filmofila, gamera koji 95% sadržaja vrte u Dolby visionu i 4k, te im je to itekako bitno. Da si vidio Life of Pi na Uhd Blu Rayu u Dolby Vision tehnici znao bi o čemu pričam. Za ostalih 5% koristim xe8505 i medion life jer kad gledam dnevnik ili vjesti tu mogu pljunuti na tv kad vidim Dalićku ili takve. Ako ti je samo do nogometa i tu ti je oled najbolji zbog gotovo instantnog odaziva panela, pa ti lopta ne izgleda ko komet, ako imaš Ps4 PRO ili xbox x isto ti je najbolji odabir oled. I jedini burn-in i to trajni koji mi se pojavio, su vaše gluposti koje iznova valjate. I nemojte više ni spominjati masne cijene, jer oledi više nisu skupi. 

 

Po 10-ti put ponavljam, ako nemaš love za Oleda ili ako nisi zahtjevan korisnik, nemoj doći ovdje srati o njemu da bi opravdao svoju kupnju nečeg drugog. Oledi imaju svoje prednosti i mane, ali su najbolji tv-i i kupit će ga ko ga treba.

Baš me nekako tiho zanima hoće li se opet oglasiti "najpametniji od najpametnijih" i najkurčevitiji i naj prepotentniji od svih forumaša ovdje, lumen nad lumenima, kulturnjak iznad svega, iznad potpisani Nathandrek i popljuvati i M. Baksu na jučerašnjem izlaganju i članku o QLED tv-ima i kratki napis o mogućnosti da se na OLED-u upeče/uprži slika...

 

Samo da zalijepim Baksin jučer objavljeni tekst /citat/:

 

"Kako je QLED tehnologija i dalje LCD tehnologija, ne postoji bojazan od “zapečenih” detalja na slici, poput logoa televizijskih kuća, kao što je to slučaj kod OLED tehnologije" - ispod slike sa suncokretom.

 

https://www.bug.hr/tehnologije/quantum-dot-led-lcd-qled-televizori-kvantne-tockice-za-vrhunsku-boju-4321

 

Vjerojatno se i M. Baksa, eto, usudio doći ovdje "srat" (mislim čak u Bug časopis), kako sam i ja bio prozvan i obilježen, mada je on ovdje doma, samo eto, usudio se čovjek... možda ni ne sluti što ga čeka od bujice riječi, ako ga se dočepa gore navedeni... 

 

Nadam se da si dobio za ovo neku lovu od Samsunga.kada si se već potrudio

 

 
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Leon4rdo kaže...

Za reklamirat Philipsa u 2018 stvarno treba imat znanja. Jedini Philips televizori koji u 2018 imaju 100Hz je njihova serija 8. Televizore premium segmenta uz kontrast od 1.200:1 i 400 nitsa Philips pokušava uvaliti za 1.500-1.600 € na više. Koliko vidim na amazon.co.uk i amazon.de za Philipsa serije 8 dijagonale od 49-75 imaš ukupno 0 prodanih primjeraka. Forum 8303 / 8503. Od serije 7 na oba amazona imaš četiri prodana primjerka 7303 veličine 43" i niti jednog veće dijagonale. amazon.it i amazon.es uopće se nisu ni potrudili staviti Philips 7/8 u ponudu. Toliko o tome koliko se cijeni taj P5 procesor i općenito o reputaciji Philipsa kao marke.

 

Garfield počni učiti strane jezike, jer ako se ovako nastavi biti će gadnih otpuštanja krajem godine u Philipsu.

 Puno nekakvih gluposti napisanih:)

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ako ces jeftino prodavat tu staru, javi se.
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
garfield1 kaže...

 Puno nekakvih gluposti napisanih:)

 

Pa zbroji si sam broj televizora koji je Philips prodao u ova dva mjeseca koliko su novi televizori u trgovinama (liga petice, pet najvećih tržišta EU) i to netom prije svjetskog prvenstva u nogometu.

49-55-65-75 8303 de / uk / fr / es / it; 49-55 8503 de / uk fr / es / it

43-50-55-65 7303 deuk fr / es / it; 49-55 7503 deuk / fr / es / it; 49-55-65-75 7803 de / uk fr / es / it

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.6.2018 0:29 (Leon4rdo).
 
5 0 hvala 1
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice