Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 47.734
|
čitano: 15.165.910
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Lutrija je UVIJEK sa bilo kojim OLED panelom.Ako se uzima tv za igranje igrica qd oled panel je daleko bolji od woleda(superiorniji u svakom smislu).Znači, samsung s90d(2024) u 77incha ne postoji u EU sa qd oled panelom.Što se tiče s95d sa matt screenom kojeg nisam baš ljubitelj jer zna nekada čudno raspršit svjetlo po ekranu ALI ako se tv gleda u totalno mračnoj prostoriji nema apsoulutno nikakve razlike naspram glossy screena i taj tv je apsolutna zvijer.Vidio sam taj tv u oba uvjeta uživo.Samsung C serija od prošle godine također vrhunski tv ali kao i svaki također ima svojih mana...jedna od tih na 95c je problem sa one connect boxom tako da su se neki odlučili za 90c.Uglavnom kog zanima nek gugla malo
3 godine
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav,

 

s obzirom da se ne razumijem previše u televizore, molim preporuku za tv veličine 75". Koristiti će se isključivo za gledanje filmova, standarnih programa, itd.. neće se koristiti za gaming.

 

Ljubitelj sam Samsung panela, zasad imam 2 manja 43" 4k i potpuno sam zadovoljan.

 

Koji tv bi mi preporučili? Ne mora biti Samsung. Naručio bih online pa mi više-manje svejedno koja trgovina. Budžet je do max 1200 e.

 

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Znaci u teskoj sam drami..
65" dal uzet c22 pise da ima evo panel, ili qn90c, ili c805
Mada posto ide na rate iakoje najjeftiniji c805 bi mozda izbacio

c22 i qn90c maltene ista cijena

Tv se iovako vise manje pravo gleda posljepodne/navecer..
Vidim samsung ima jace zvucnike..

 

Zanima me full taj DV format,al opet nema sanse da kupujem soundbar ako mi tv prdi iz zvucnika

R33mba#2892
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Đizs Slavonac. 

Ti više od dvije godine kupuješ novi tv ?!

 

Ili si onda kupio, pa sad opet kupuješ novi. Vidim ti poruke iz svibnja i onda si kupovao tv. 

合氣道
 
2 0 hvala 1
16 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Chriss kaže...
zuper kaže...

Svejedno. 800 eura je IMHO too much za 55" 2022 model iako je Sony.

Ili uzmi jeftiniji C805 ili dodaj 100-150 eura za OLED

 

Ma to sam i ja vrtio u glavi al eto i C805 nije mladić, zapravo je par mjeseci razlike ako se ne varam.

Ne znam zapravo koje još prednosti osim prikaza tv programa ima Sony?

Kut gledanja je vjerojatno tu negdje, filmovi, iako Sony nije MiniLed, trebao bi konkurirati TCL-u i po to pitanju, sučelje/sustav iako na oba Android, možda bolje na Sony-u,...

 

zaboravni12 kaže...

Ja ti imam X90J sa kojim sam jako zadovoljan, a X90K je vjerojatno još bolji. Uzmeš li Sony koji je malo skuplji dobit ćeš all-round TV koji je u svemu jako dobar i dobijaš jako dobru kvalitetu za svoje novce. E ako te nerviraju neke sitnice u kojima ima boljih televizora onda kupi još skuplji TV poput oleda za koji ja nisam siguran da je bolji ukupno gledano. Ako ti treba TV za normalno gledanje TV-a, a da ima sve điđe-miđe koje isto rade vrlo dobro posao onda je taj Sony za tebe.

 

Pa da, zato sam nekako zapeo za njega jer mi se čini najkompletniji, uz tv prikaz, općenito kvalitetnu sliku(FALD) i Android na njemu...

Samo me ta cijena peče :)

Nije problem dodati al nez jel opravdano uz toliko hvaljeni C805, LG-evih IPS MiniLedova ne vidim više za normalnu cijenu...

 

Pixel kaže...
Chriss kaže...
kv99 kaže...

 

Sto se odnosi do slike, jasno je ko dan da ja na Sony 90k bolja slika u svim parametrima i ja mislim da je taj Sony bolji sa boljom obradom slike, mada ako uzmem u obzir gledanje A1 i IPTV, a tek po neki film, razlika se nece ni primjetiti. Moje misljenje je da taj Spny vrijedi svaku paru, iako je po definiciji skuplji od konkurenata cak i za situacije u kojoj pruzaju istu slike. Ja bih ipak Sony.

 

 

Baš kad sam počeo naginjati na Sony-a vidim ovo:

 

https://www.techradar.com/versus/sony-x90l-vs-x90k

 

Znači, uspoređuju s novijim X90L iz 2023, ovaj kojeg ja gledam je X90K iz 2022...

 

Jel me treba brinuti blooming? (prilažem screenshot)

 Svaki LCD ima blooming, to je neizbježno, takva je tehnologija.  Ako nisi pretjerano osjetljiv na tako nešto neće ti smetati.  To je dobar tv i ako si zagrizao za njega slobodno ga uzmi (osim ako bi išao na oled)

 

A s Oled-om opet dižem cijenu i to za manju dijagonalu pa možda bolje ne razmišljati o tome :)

 

Više je nekako bila dvojba odnosno opravdanje Sony-a preko TCL-a, zapravo trojba uz LG IPS MiniLed al bar ja ne vidim da trenutno ima za 700-tinjak eur negdje...

 

 

Inače, u međuvremenu sam popravio staru LG televiziju pa nez jel mi ima smisla žuriti se pa možda čekati nekakav Black Friday?

Ili je ovo dovoljno dobra prilika?

 

 

Btw. Lagani offtopic, baš jučer gledam izložbene TCL(ne samo jednu i isti cjenovni rang) i HiSense jednu do druge i HiSense je imao podosta bolji prikaz tv programa, znam da nisu štelovane al činjenica je da niti jedna nije štelovana i nez koliko namještanje pomogne a HiSense out of the box ima dobar prikaz, pogotovo što ne pričamo o Sony-u ili LG-u.

 Pričekaj BF / kraj goodine, bit će raprodaje jer prvi kvartal iduće godine obično dolaze novi tvi.

LG IPS ili bilo čiji bio miniled ili ne ?, daj zaboravi na to, to ne bi uzeo ni da mi ga netko da.  Brine te blooming na Sony-u ,a razmatraš IPS ?. Zaboravi ips. Tu su pojedinci svašta drobili, nije mi se dalo ulaziti u rasprave. Znači prvi i najvažniji parametar kvalitete slike je kontrasti to je uvjerljivo najgora osobina IPS-a. 
TCL vs Sony, kao da usporediš Kia vs Mercedes.  Sony ima daleko bolju obradu slike i opčenito daleko kvalitetniji tv, ali ima i nedostataka kao npr nije toliko svijetao u HDR-u.  Moraš sam odlučiti koji su ti parametri bitniji, pogledaj na rtings.com usporedbu.
To što si izložbeno gledao (a ovo izgleda stalno treba ponavljati) potpuno zaboravi jer to veze s vezom nema i nemoj na tome donositi zaključak, nemaš pojma kako je koji tv bio podešen, uvjeti i okolna rasvjeta su potpuno drugačiji nego što ćeš imati doma i sl.  Svaki tv kad se doma stavi se prebaci u neki precizniji mod i odradi osnovno podešenje, nakon toga su slike puno sličnije na tvima i dolaze do izražaja prednosti i nesdostatci pojedinih modela. Zato pogledaj na rtings gdje su odrađena korektna mjerenja i na temelju toga zaključi. 

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...
Znači prvi i najvažniji parametar kvalitete slike je kontrasti to je uvjerljivo najgora osobina IPS-a. 

 

Nemožeš ovo tvrditi kad imaš tu ekipe i sa led ips, mini led ips, koji kažu da su jako zadovoljni sa slikom skup samnom, navedeno je itekako subjektivno. Mislim da tvoja konstatacija nema baš smisla jer proizvođači i dalje prozvode mini led ips televizore, i stvar je osoobnog odabira. Ips paneli su skuplji od VA panela, a po tvojem mišljenju i "mišljenju" većine VA panel ima bolju sliku/kontrast, nekome nije tolko bitan kontrast jer je razlika zanemariva (iz moje perspektive) kolko mu je bitno možda nešto drugo, širi kut gledajna, manji ghosting, i to da ne vidi crne sjene iza igrača i lopte dok gleda nogomet na VA panelu, model tcl c805 kako je prijavljeno par puta ovdje.

 

Zašto se onda mini led ips proizvodi? Onda oni svjesno gube novce ugrađujući ips panele jer su VA paneli kao bolji, to nitko nezna objasnit, jel moguće da netko ovdje bolje zna od samog proizvođača šta je bolje? Jer tako mi liči da više znaš/znate od samih proizvođača al i dalje se mini led ips paneli ugrađuju. Šta nebi bilo logično za proizvođače ukinut IPS panele jer su skuplji, proizvođači više zarade i svi sretni, ali nije tako.

 

VA panel isto ima glow, blooming, to se nemože izbječ ni na VA a ni na IPS panelima, mini led je to smanjio na ultra minimim i kod VA i IPS. 

 

Bez žustrih rasprava, razgovaramo se najnormalnije, najnormalnija debata. Slažem se sa rtgins i još bi preporučio youtube komentare za pojedine modele.

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.10.2024 16:15 (Cryogenic).
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Treba mi TV za apartman 45-55incha, do max 350€, da ne rikne usred ljeta da ga moram slati na reklamaciju i da što bezbolnije mogu instalirati IPTV na njega, a ne da moram kupovati FireStick i slično.

 

Je li Samsung UE43CU7092 dobar odabir ili ima što bolje ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
qwertYxoZ kaže...

Treba mi TV za apartman 45-55incha, do max 350€, da ne rikne usred ljeta da ga moram slati na reklamaciju i da što bezbolnije mogu instalirati IPTV na njega, a ne da moram kupovati FireStick i slično.

 

Je li Samsung UE43CU7092 dobar odabir ili ima što bolje ?

 Taj ima smart tv, sumnjam da se ikakva android aplikacija može instalirat. Postoji Nanomid aplikacija za iptv za smart tv ali nije extra pouzdana.

 

https://www.nabava.net/televizori?se=281950%2C964333%2C1806883&ses=11201  <---- android/google tv/ televizori. Play it safe.  Idealno za IPTV smarters pro aplikaciju.

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.10.2024 16:23 (Cryogenic).
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...
Chriss kaže...
zuper kaže...

Svejedno. 800 eura je IMHO too much za 55" 2022 model iako je Sony.

Ili uzmi jeftiniji C805 ili dodaj 100-150 eura za OLED

 

Ma to sam i ja vrtio u glavi al eto i C805 nije mladić, zapravo je par mjeseci razlike ako se ne varam.

Ne znam zapravo koje još prednosti osim prikaza tv programa ima Sony?

Kut gledanja je vjerojatno tu negdje, filmovi, iako Sony nije MiniLed, trebao bi konkurirati TCL-u i po to pitanju, sučelje/sustav iako na oba Android, možda bolje na Sony-u,...

 

zaboravni12 kaže...

Ja ti imam X90J sa kojim sam jako zadovoljan, a X90K je vjerojatno još bolji. Uzmeš li Sony koji je malo skuplji dobit ćeš all-round TV koji je u svemu jako dobar i dobijaš jako dobru kvalitetu za svoje novce. E ako te nerviraju neke sitnice u kojima ima boljih televizora onda kupi još skuplji TV poput oleda za koji ja nisam siguran da je bolji ukupno gledano. Ako ti treba TV za normalno gledanje TV-a, a da ima sve điđe-miđe koje isto rade vrlo dobro posao onda je taj Sony za tebe.

 

Pa da, zato sam nekako zapeo za njega jer mi se čini najkompletniji, uz tv prikaz, općenito kvalitetnu sliku(FALD) i Android na njemu...

Samo me ta cijena peče :)

Nije problem dodati al nez jel opravdano uz toliko hvaljeni C805, LG-evih IPS MiniLedova ne vidim više za normalnu cijenu...

 

Pixel kaže...
Chriss kaže...
kv99 kaže...

 

Sto se odnosi do slike, jasno je ko dan da ja na Sony 90k bolja slika u svim parametrima i ja mislim da je taj Sony bolji sa boljom obradom slike, mada ako uzmem u obzir gledanje A1 i IPTV, a tek po neki film, razlika se nece ni primjetiti. Moje misljenje je da taj Spny vrijedi svaku paru, iako je po definiciji skuplji od konkurenata cak i za situacije u kojoj pruzaju istu slike. Ja bih ipak Sony.

 

 

Baš kad sam počeo naginjati na Sony-a vidim ovo:

 

https://www.techradar.com/versus/sony-x90l-vs-x90k

 

Znači, uspoređuju s novijim X90L iz 2023, ovaj kojeg ja gledam je X90K iz 2022...

 

Jel me treba brinuti blooming? (prilažem screenshot)

 Svaki LCD ima blooming, to je neizbježno, takva je tehnologija.  Ako nisi pretjerano osjetljiv na tako nešto neće ti smetati.  To je dobar tv i ako si zagrizao za njega slobodno ga uzmi (osim ako bi išao na oled)

 

A s Oled-om opet dižem cijenu i to za manju dijagonalu pa možda bolje ne razmišljati o tome :)

 

Više je nekako bila dvojba odnosno opravdanje Sony-a preko TCL-a, zapravo trojba uz LG IPS MiniLed al bar ja ne vidim da trenutno ima za 700-tinjak eur negdje...

 

 

Inače, u međuvremenu sam popravio staru LG televiziju pa nez jel mi ima smisla žuriti se pa možda čekati nekakav Black Friday?

Ili je ovo dovoljno dobra prilika?

 

 

Btw. Lagani offtopic, baš jučer gledam izložbene TCL(ne samo jednu i isti cjenovni rang) i HiSense jednu do druge i HiSense je imao podosta bolji prikaz tv programa, znam da nisu štelovane al činjenica je da niti jedna nije štelovana i nez koliko namještanje pomogne a HiSense out of the box ima dobar prikaz, pogotovo što ne pričamo o Sony-u ili LG-u.

 Pričekaj BF / kraj goodine, bit će raprodaje jer prvi kvartal iduće godine obično dolaze novi tvi.

LG IPS ili bilo čiji bio miniled ili ne ?, daj zaboravi na to, to ne bi uzeo ni da mi ga netko da.  Brine te blooming na Sony-u ,a razmatraš IPS ?. Zaboravi ips. Tu su pojedinci svašta drobili, nije mi se dalo ulaziti u rasprave. Znači prvi i najvažniji parametar kvalitete slike je kontrasti to je uvjerljivo najgora osobina IPS-a. 
TCL vs Sony, kao da usporediš Kia vs Mercedes.  Sony ima daleko bolju obradu slike i opčenito daleko kvalitetniji tv, ali ima i nedostataka kao npr nije toliko svijetao u HDR-u.  Moraš sam odlučiti koji su ti parametri bitniji, pogledaj na rtings.com usporedbu.
To što si izložbeno gledao (a ovo izgleda stalno treba ponavljati) potpuno zaboravi jer to veze s vezom nema i nemoj na tome donositi zaključak, nemaš pojma kako je koji tv bio podešen, uvjeti i okolna rasvjeta su potpuno drugačiji nego što ćeš imati doma i sl.  Svaki tv kad se doma stavi se prebaci u neki precizniji mod i odradi osnovno podešenje, nakon toga su slike puno sličnije na tvima i dolaze do izražaja prednosti i nesdostatci pojedinih modela. Zato pogledaj na rtings gdje su odrađena korektna mjerenja i na temelju toga zaključi. 

 

Sve ovo što si napisao znam.

 

Niti sam zaveden nečijim oduševljenjem IPS-om niti uspoređujem kvalitetu prikaza između IPS-a i VA FALD-a.

 

IPS je tu iz potrebe a ne neznanja, zato me i zanimao kut gledanja u Sony-a kojeg baš ne hvale a ako nije toliko kriminalan onda bih lakše išao na njega.

 

I da završim s IPS-om, Mini LED IPS nije ista stvar što i klasični IPS jer Mini LED smanjuje postotak mana klasičnog IPS-a ako se mogu tako izraziti.

Al naravno da ne može parirati kontrastom/crnom...

 

Što se tiče bloominga, kad bi već išao na VA/kvalitetniji prikaz pa i veću cijenu, valjda smijem pitati?

 

Što se tiče usporedbe Sony-a i TCL-a, svaki ima prednosti i mane al da je tolika razlika da se povlači paralela usporedbom Kie i Mercedesa je malo pretjerana, posebno što je u TCL-a MiniLED, al da je Sony kompletniji, je.

 

I zadnje u vezi izložbenih primjeraka, meni ne trebaš ponavljati, zato sam se i ogradio na neki način kad sam pisao o tome i nisam donosio zaključak/odluku na osnovu toga, samo mi je bilo zanimljivo koliko je HiSense imao dobru sliku out of the box, svakako nisam očekivao tako dobar prikaz od HiSense-a, čak i da je podešen.

16 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Cryogenic kaže...
Pixel kaže...
Znači prvi i najvažniji parametar kvalitete slike je kontrasti to je uvjerljivo najgora osobina IPS-a. 

 

Nemožeš ovo tvrditi kad imaš tu ekipe i sa led ips, mini led ips, koji kažu da su jako zadovoljni sa slikom skup samnom, navedeno je itekako subjektivno. Mislim da tvoja konstatacija nema baš smisla jer proizvođači i dalje prozvode mini led ips televizore, i stvar je osoobnog odabira. Ips paneli su skuplji od VA panela, a po tvojem mišljenju i "mišljenju" većine VA panel ima bolju sliku/kontrast, nekome nije tolko bitan kontrast jer je razlika zanemariva (iz moje perspektive) kolko mu je bitno možda nešto drugo, širi kut gledajna, manji ghosting, i to da ne vidi crne sjene iza igrača i lopte dok gleda nogomet na VA panelu, model tcl c805 kako je prijavljeno par puta ovdje.

 

Zašto se onda mini led ips proizvodi? Onda oni svjesno gube novce ugrađujući ips panele jer su VA paneli kao bolji, to nitko nezna objasnit, jel moguće da netko ovdje bolje zna od samog proizvođača šta je bolje? Jer tako mi liči da više znaš/znate od samih proizvođača al i dalje se mini led ips paneli ugrađuju. Šta nebi bilo logično za proizvođače ukinut IPS panele jer su skuplji, proizvođači više zarade i svi sretni, ali nije tako.

 

VA panel isto ima glow, blooming, to se nemože izbječ ni na VA a ni na IPS panelima, mini led je to smanjio na ultra minimim i kod VA i IPS. 

 

Bez žustrih rasprava, razgovaramo se najnormalnije, najnormalnija debata. Slažem se sa rtgins i još bi preporučio youtube komentare za pojedine modele.

 Evo upravo zbog ovako glupih pitanja i argumenata na ovoj razini nemam volje ulaziti u ikakve rasprave jer vidim na kojij razini neznanja raspravljas.  Previse toga ne kuzis, predugo bi trajalo da ti sve objasnim, ako te zanima imas google pa trazi odgovore tipa tisucu zasto tisucu zato. To nije nista subjektivno niti moje misljenje, to su cinjenice, potvrditi ih mogu mnogi relevantniizvori i struka.

Ako ti ios odgovara super, ali to ne mijenja cinjenice. Vecinu toga sto navodis je u potpunoj suprotnosti sa strukom.

16 godina
online
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Vidim da je rijec dana miniled. Mislim da vas vecina tu ne zna sto je miniled, kako radi i kako je implementiran i misli da je to carobni stapic koji rjesava puno problema. A u biti vecinom je to obican marketing. Jedino sto se time moze dobiri je nesto bolja uniformnost panela i veca svjetlina. Ostalo je sve isto i ips panel i dalje ima iste probleme, i VA naravno svoje. Ako se broj aktivnih dimming zona ne poveca, miniled tu nista ne znaci. Cak su puno bitniji algoritmi za uoravljanje zonama nego je li panel miniled ili ne. 
Lcdi su dosegnuli vrhunac vec prije par godina i nema neke velike razlike u novim modelima, moras nekako povecat prodaju i navesti ljude da kupuju pa eto onda predstavis miniled i sad se to gura dok se ne pitrosi fraza, onda bude nesto drugo. Tek pojavom microleda bude revolucija.

I oled je do prijevtri godine imao isti problem, par generacija apsolutno sve isto, mislilo sevda su dosegli vrh , a ono preokret i nove tehnologije. 

 
2 1 hvala 0
9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Lp, s obzirom da se ne razumijem u televizore , trebala bi mi mala pomoć ili savjet. Tv bi se koristio u sobi (nema previse vanjskog svijetla) , iskljucivo IPTV (nogomet) i streaming servisi. Nisam prezahtjevan korisnik. Tv bi trebao biti 50inch. Promatrajuci youtube,forume, internet , za oko su mi zapela ova dva modela

Hisense U6N 

TCL C805

 

oba dolaze sa mogucnosti 5god garancije. Po specifikacijama vidim da je TCL bolja opcija no ono sto me zanima s obzirom na moje zahtjeve je li vrijedi tih nekakvih 100tinjak eura vise u odnosu na ovaj Hisense tv. 
hvala umaprijed na savjetima

 

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MaciStyle kaže...

Lp, s obzirom da se ne razumijem u televizore , trebala bi mi mala pomoć ili savjet. Tv bi se koristio u sobi (nema previse vanjskog svijetla) , iskljucivo IPTV (nogomet) i streaming servisi. Nisam prezahtjevan korisnik. Tv bi trebao biti 50inch. Promatrajuci youtube,forume, internet , za oko su mi zapela ova dva modela

Hisense U6N 

TCL C805

 

oba dolaze sa mogucnosti 5god garancije. Po specifikacijama vidim da je TCL bolja opcija no ono sto me zanima s obzirom na moje zahtjeve je li vrijedi tih nekakvih 100tinjak eura vise u odnosu na ovaj Hisense tv. 
hvala umaprijed na savjetima

 

 Za mene je bolji Hisense , ali U7n, televizor koji zadovoljava i probirljivije korisnike. Cijena bi trebala biti tu.

9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Hvala ali kod njega mi je problem što je najmanja veličina 55inch , a ne stane mi u sobu na zid veći od 50

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Kod mene miniled rastura, crna je crna a bijela na 1000 nitsa je bijela, reflektor, sunce i sl. te tjeraju da škiljiš, pale oči. Crne trake na filmovima su potpuno crne....65" za 720 eura
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...
Cryogenic kaže...
Pixel kaže...
Znači prvi i najvažniji parametar kvalitete slike je kontrasti to je uvjerljivo najgora osobina IPS-a. 

 

Nemožeš ovo tvrditi kad imaš tu ekipe i sa led ips, mini led ips, koji kažu da su jako zadovoljni sa slikom skup samnom, navedeno je itekako subjektivno. Mislim da tvoja konstatacija nema baš smisla jer proizvođači i dalje prozvode mini led ips televizore, i stvar je osoobnog odabira. Ips paneli su skuplji od VA panela, a po tvojem mišljenju i "mišljenju" većine VA panel ima bolju sliku/kontrast, nekome nije tolko bitan kontrast jer je razlika zanemariva (iz moje perspektive) kolko mu je bitno možda nešto drugo, širi kut gledajna, manji ghosting, i to da ne vidi crne sjene iza igrača i lopte dok gleda nogomet na VA panelu, model tcl c805 kako je prijavljeno par puta ovdje.

 

Zašto se onda mini led ips proizvodi? Onda oni svjesno gube novce ugrađujući ips panele jer su VA paneli kao bolji, to nitko nezna objasnit, jel moguće da netko ovdje bolje zna od samog proizvođača šta je bolje? Jer tako mi liči da više znaš/znate od samih proizvođača al i dalje se mini led ips paneli ugrađuju. Šta nebi bilo logično za proizvođače ukinut IPS panele jer su skuplji, proizvođači više zarade i svi sretni, ali nije tako.

 

VA panel isto ima glow, blooming, to se nemože izbječ ni na VA a ni na IPS panelima, mini led je to smanjio na ultra minimim i kod VA i IPS. 

 

Bez žustrih rasprava, razgovaramo se najnormalnije, najnormalnija debata. Slažem se sa rtgins i još bi preporučio youtube komentare za pojedine modele.

 Evo upravo zbog ovako glupih pitanja i argumenata na ovoj razini nemam volje ulaziti u ikakve rasprave jer vidim na kojij razini neznanja raspravljas.  Previse toga ne kuzis, predugo bi trajalo da ti sve objasnim, ako te zanima imas google pa trazi odgovore tipa tisucu zasto tisucu zato. To nije nista subjektivno niti moje misljenje, to su cinjenice, potvrditi ih mogu mnogi relevantniizvori i struka.

Ako ti ios odgovara super, ali to ne mijenja cinjenice. Vecinu toga sto navodis je u potpunoj suprotnosti sa strukom.

 Puno zujanja malo meda, tipično od Pixela. Meni su loši kutevi gledanja, ghosting smearing uvjerljivo najgora osobina Va panela, ali oprostite vaša visosti, ali tu ima ekipe koja je zadovoljna ips, mini led ips ekranima, znači vlasnici takvih ekrana su neznalice? Da li vaša visost to želi reći, zamisli vaša visost ne želi ulaziti u rasprave jer milostiva nije na istim razinama sa običnim pukom koji koristi ips ekrane. . Jer zamisli postoje ljudi koji se žale na VA panel koji hvalite vaša visosti, kako to objašnjavate? Kažete činjenice, al i dalje se proizvodi mini led ips ekrani unatoč vašim "činjenicama" odnosno strukom. Imate li kontakt od te struke?

Ako struka potvrđuje, zašto proizvođači proizvode u potpunoj suprotnosti sa strukom?  Nisu li ti proizvođači najstručniji ili si ti stručniji od njih kako se predstavljaš. Nekako izbjegavate odgovor na to pitanje jer mislim da neznate, ali i predugo bi trajalo da nam objasnite jelda.  Mislim da si ti taj koji širi mišljenje tuđih jer drugi "stručnjaci" tako kažu, al proizvođači i dalje drmaju po mini led ips'u, pametnom dosta. Ja iskreno mislim da ti nisi vidio mini led na djelu i da samo baljezgaš o tome na temelju nečega šta si čitao na google'u jer si i sam rekao da nebi ni u ludilu uzimao mini led, mislim konstatacija bez ikakvog temelja bazirana na nečijem tuđem mišljenju sa interneta, nemre gore.

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.10.2024 16:10 (Cryogenic).
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MaciStyle kaže...

Lp, s obzirom da se ne razumijem u televizore , trebala bi mi mala pomoć ili savjet. Tv bi se koristio u sobi (nema previse vanjskog svijetla) , iskljucivo IPTV (nogomet) i streaming servisi. Nisam prezahtjevan korisnik. Tv bi trebao biti 50inch. Promatrajuci youtube,forume, internet , za oko su mi zapela ova dva modela

Hisense U6N 

TCL C805

 

oba dolaze sa mogucnosti 5god garancije. Po specifikacijama vidim da je TCL bolja opcija no ono sto me zanima s obzirom na moje zahtjeve je li vrijedi tih nekakvih 100tinjak eura vise u odnosu na ovaj Hisense tv. 
hvala umaprijed na savjetima

 

 Za c805 seriju je kolega javio da ima neke sjene iza igrača dok gleda nogomet, dešava mu se smearing, možda je kolega i riješio taj problem, još neznamo.

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ajde nađi kod nas modele sa mini LED IPS?

Sve perjanice LCD-a koriste VA, rekao bih svi mid range LCD koriste VA.

Jedino entry level modeli imaju IPS, ali to be ikakvog dimminga, uglavnom edge lit.

 

IPS je izgubio bitku kod LCD televizora

Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
zuper kaže...

Ajde nađi kod nas modele sa mini LED IPS?

Sve perjanice LCD-a koriste VA, rekao bih svi mid range LCD koriste VA.

Jedino entry level modeli imaju IPS, ali to be ikakvog dimminga, uglavnom edge lit.

 

IPS je izgubio bitku kod LCD televizora

 "LG QNED 55'' QNED86, mini LED. 800 €, napokon TV sa kojim sam zadovoljan. Treba se malo poigrati sa postavkama (ali tako je danas sa svim TV-ima) i onda je crna stvarno crna i ne NEMA blooming čak i kad je Local Dimminga na High (na to sam posebno osjetljiv). Svjetlina je WOW, kao i motion kod sporta. Nogometni teren je zelen i bez DSE-a, po cijelom ekranu. Uzeo sam ga zbog IPS panela i zbog webOS sa koji mi podržava gledanje preko Serviia i s kojim sam godinama zadovoljan.
Prijašnja iskustva su:
LG 48 OLED C1, pretaman,
LG 48 SK 8500 IPS, FALD, nema tolio oštrine i crna je sivkasta,
SONY 49XF9005, VA, FALD, bolja crna, ali ubio me loš motion kod sporta (zbog toga nikad više VA panel)."

  

https://www.forum.hr/showthread.php?p=98762925 

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.10.2024 16:37 (Cryogenic).
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ne, ajde ti nađi sad mini LED IPS u prodaji. Daj nađi nekoliko modela jer veliš da proizvođači drmaju po mini led ips...

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
zuper kaže...

Ne, ajde ti nađi sad mini LED IPS u prodaji. Daj nađi nekoliko modela jer veliš da proizvođači drmaju po mini led ips...

To je model iz 2023 i još je u prodaji, znači mini led ips paneli se još ugrađuju.

 

https://www.nabava.net/televizori/lg-55qned86t3a-televizor-cijena-55-139-cm-nanocell-led-qned-ultra-hd-577139741

 

https://www.nabava.net/televizori/philips-55pml9008-12-televizor-cijena-55-139-cm-led-mini-led-495994031

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.10.2024 16:47 (Cryogenic).
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Vidiš da si neinformiran. To je 2024 model i nije mini LED nego edge lit

Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
zuper kaže...

Vidiš da si neinformiran. To je 2024 model i nije mini LED nego edge lit

 Ja ili ti? Mini led. Čovjek sa forum.hr ga je kupio 6 mjesec 2023. 

 

https://www.lg.com/hr/televizori/lg-55qned863qa

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.10.2024 16:59 (Cryogenic).
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

QNED86T što si linkao je iz 2024. i običan je edge lit TV.

Nauči se prvo razlikovati modele prošle i ove godine

Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kod mene je VA mini led i skroz sam zadovoljan.

Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

QNED85 i 86 su edge lit paneli

 

The QNED86 isn't available in the US market so we don't have one for a side by side comparison, but based on the specs we were able to find they look to be extremely similar. Both have 120Hz, edge lit panels that get LGs new Alpha 8 picture processors, and the same audio setups. Inputs look to be the same as well.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.10.2024 17:50 (doktor1).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
zuper kaže...

QNED86T što si linkao je iz 2024. i običan je edge lit TV.

Nauči se prvo razlikovati modele prošle i ove godine

Pusti sad tipfelere, nabava je krivo izlistala,  ispravnog sam linkao na ovom linku https://www.lg.com/hr/televizori/lg-55qned863qa i o njemu pričam, poanta je da se ugrađuju i stavljaju u prodaju, znači ima ih.  Nauči se prvo da se mini led ips paneli i dalje ugrađuju i stavljaju u prodaju, jer da ne valjaju nebi se proizvodili. Pametnom dosta.

 

https://www.nabava.net/televizori/lg-55qned863qa-televizor-cijena-55-139-cm-qned-mini-led-281747291

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.10.2024 18:08 (Cryogenic).
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
doktor1 kaže...

QNED85 i 86 su edge lit paneli

 

The QNED86 isn't available in the US market so we don't have one for a side by side comparison, but based on the specs we were able to find they look to be extremely similar. Both have 120Hz, edge lit panels that get LGs new Alpha 8 picture processors, and the same audio setups. Inputs look to be the same as well.

 

Linkao si krivi model QNED86T, T model je edge lit 2024'ta. Nauči se razlikovati modele iz 2023 i 2024'te.  Pričamo o QNED86 mini led ips, 2023'a.

 

https://www.lg.com/hr/televizori/lg-55qned863qa

 

LG QNED 55'', 65", 75", 86" QNED86 MiniLED 4K TV

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.10.2024 18:16 (Cryogenic).
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
To je mali televizor
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

koja kurčeva kriza u Rvatistanu ?

 

pitam za 43" TV za tetu, nitko ništa, svi se samo za 55+ OLEDe brinu...

 

pa da bar ja budem bolji od vas smutljivaca i vragiva duginih boja, sutra, nedjelja 13.10. u Pevexu (i trgovinama i webu) je 15% na sve (osim oni koji imaju Pevex klub popust već izražen!!!)...

 

samo pazite malo su nekonzistentni:

 

https://www.pevex.hr/led-tv-lg-43ur81003lj-aeu

 

ovaj je u KC Pevexu sad na 379 € (cijena je bijela, ne zelena kao Pevex klub, tj. uopće nema tu cijenu), pa bi s -15% bila na 322 €, ali ovdje je 429 - s minus 15% je to 364 € ???

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice