Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 47.716
|
čitano: 15.163.282
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
tiki kaže........

 Ali čovjek je sam naveo da je u pitanju - osiguranje. Dakle ne jamstvo.

 Ja sam u prodavnici trazio da mi oni produze garanciju i da ja platim 5 godina garancije. I za tv i za ves masinu. I oboje pise na racunu. Za mene je to garancija i bas me briga ko ju daje. To je briga prodavca a ne mene. Ne znam kako je u RH ali cisto sumnjam da u osiguranju ista pise oko postotaka......

10 mjeseci
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Da li netko ima philips 65PML9008 I  je li zadovoljan

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Koja je razlika između TCL 65 qled870 i 55 C835 ? Cijena im je ista a c835 ima manju dijagonalu, da li znači da je bolji model? Treba mi za a1 kablovski, youtube i filmove sa pc-a?

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pao TCL 835 starcima za Božić - čitao forum i zapalio za Elipso. Ne znam koja je razlika između njega i 839. Ali iskreno nije me ni briga - oni svakako ne bi primijetili. Uglavnom za te novce kida.
 
7 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Nakatomi kaže...

Koja je razlika između TCL 65 qled870 i 55 C835 ? Cijena im je ista a c835 ima manju dijagonalu, da li znači da je bolji model? Treba mi za a1 kablovski, youtube i filmove sa pc-a?

 

c870 je qled, 835c je mini led (bar ovak koliko vidim nabrzaka)

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Posmatrač kaže...
tiki kaže........

 Ali čovjek je sam naveo da je u pitanju - osiguranje. Dakle ne jamstvo.

 Ja sam u prodavnici trazio da mi oni produze garanciju i da ja platim 5 godina garancije. I za tv i za ves masinu. I oboje pise na racunu. Za mene je to garancija i bas me briga ko ju daje. To je briga prodavca a ne mene. Ne znam kako je u RH ali cisto sumnjam da u osiguranju ista pise oko postotaka......

  Nemoj se iznenaditi jer dodatne 3god si potpisao "kasko". Sve je u uvjetima sa kojima se slazes sa svojim potpisom.

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ibojanic kaže...

 55u7kq je bolji za gameanje

 Je li to sprdnja ili iskreno govoriš? Ajde mi dokaži stvarno da U7K šiša C835 kad je gaming u pitanju, mislim da već imaš oba pa pričaš iz iskustva, ili okači recenziju tog TV-a (europski model!) gdje piše da ima dobar motion i življu sliku kod gameanja....

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
8 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Junior335 kaže...
Posmatrač kaže...
tiki kaže........

 Ali čovjek je sam naveo da je u pitanju - osiguranje. Dakle ne jamstvo.

 Ja sam u prodavnici trazio da mi oni produze garanciju i da ja platim 5 godina garancije. I za tv i za ves masinu. I oboje pise na racunu. Za mene je to garancija i bas me briga ko ju daje. To je briga prodavca a ne mene. Ne znam kako je u RH ali cisto sumnjam da u osiguranju ista pise oko postotaka......

  Nemoj se iznenaditi jer dodatne 3god si potpisao "kasko". Sve je u uvjetima sa kojima se slazes sa svojim potpisom.

 za "nasu" tcl akciju jasno pise 2+3 godine JAMSTVA.

ukoliko se toga ne drze ima nesto sto se zove lazno oglasavanje, a takva im prijava bas i nije draga

uostalom zahvaljujuci laznom oglasvanju odrzavam svoj auto jos uvijek pod jamstvom (reklamirali su 5g jamstva, a zapravo je 3 normalno i 2 produzeno i u njega upada skoro ništa).

9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Baldric kaže...
Pao TCL 835 starcima za Božić - čitao forum i zapalio za Elipso. Ne znam koja je razlika između njega i 839. Ali iskreno nije me ni briga - oni svakako ne bi primijetili. Uglavnom za te novce kida.

 839 je model za njemačko tržište. Ja bi njega upiknuo u nadi da za švabe ipak rade kvalitetnije nego za preživače sa balkana :D

8 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
hudibitek kaže...
Baldric kaže...
Pao TCL 835 starcima za Božić - čitao forum i zapalio za Elipso. Ne znam koja je razlika između njega i 839. Ali iskreno nije me ni briga - oni svakako ne bi primijetili. Uglavnom za te novce kida.

 839 je model za njemačko tržište. Ja bi njega upiknuo u nadi da za švabe ipak rade kvalitetnije nego za preživače sa balkana :D

 835 je naprimjer na britanskom trzistu
mislis da balkan i britaniju drze u istoj kateogoriji pa nama i Londonu ide škart?

6 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Udaljenost u boravku do TV-a mi je 2.9m

 

Po nekim preporukama, tu bi najbolje išla dijagonala 65". Šta mislite, hoće li biti veća percepcija u kvaliteti kupiti miniLED TCL 55" C835 ili običan QLED TCL 65" C870 ?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Tko hoce veliki TV za relativno malo love, ima u sancta domenici 100" hisense:

 

TV 100" Hisense ULED 100U7KQ 4K Smart TV (sancta-domenica.hr)

 

Hisense 100U7K / 100U7KQ 144Hz Mini LED TV is launched in Europe (displayspecifications.com)

 

MiniLED, 1620 zona.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.12.2023 10:12 (SupremeCommander).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Previše IMO, za kino doživlja sam si uzeo projektor za 300 eura i imam 120"...nije skroz usoporedivo ali za noćne projekcije na zidu, velika slika za malo para.

Moj PC  
4 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Junior335 kaže...
Posmatrač kaže...
tiki kaže........

 Ali čovjek je sam naveo da je u pitanju - osiguranje. Dakle ne jamstvo.

 Ja sam u prodavnici trazio da mi oni produze garanciju i da ja platim 5 godina garancije. I za tv i za ves masinu. I oboje pise na racunu. Za mene je to garancija i bas me briga ko ju daje. To je briga prodavca a ne mene. Ne znam kako je u RH ali cisto sumnjam da u osiguranju ista pise oko postotaka......

  Nemoj se iznenaditi jer dodatne 3god si potpisao "kasko". Sve je u uvjetima sa kojima se slazes sa svojim potpisom.

 Ne sekiraj se ja sam 10 godina bio trzisni inspektor i poprilicno sam upoznat kako te stvari funkcionisu. Mozda je trgovac potpisao kasko ali ja nisam. Ja sam dobio tv sa 5 godina garancije....

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.12.2023 10:24 (Posmatrač).
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

LG OLED C3 u 65" izdanju trenutno 1549eur u svijetu medija.  Odličan model za dobru cijenu.

 

https://www.svijet-medija.hr/art/televizor-lg-oled-65c31la-uhd-4k-smart-tv/117906

 

Za sad najniža cijena za brand new TV pored pevex-a koji ga nudi za 1649,90eur uz pevex karticu.

Moj PC  
3 0 hvala 4
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Hm, čitam tvoj komentar i nisam siguran da li misliš na TCL 65QLED870 ili na neki drugi model?

Ako misliš na 65QLED870 ovo što piše QLED je možda manje bitan podatak i možda više vezan za marketing i igru riječi QLED vs OLED i slično. Da, QLED je stvarna stvar i ima utjecaja na sliku no ako uspoređuješ  TCL 65QLED870 i TCL 55C839 u realnosti uspoređuješ istu tehnologiju televizora no TCL 55C839 je brandiran kao mini led tj. ledice su malo manje i ima ih više nego na 65QLED870.

65QLED870 je brandiran kao FALD televizor, u realnosti i to je Mini led tehnologija. Komplicirano bi tu sada bilo ulaziti u priči oko toga kada se FALD tv može smatrati i Mini led-om i ostavljam tu drugim kolegama da probaju objasniti no ono što je tebi/nama bitno je da FALD sa 160 zona na 65 inča ekranu izgleda jako dobro. Peek brigthnes im je ista. Googlaj FALD vs mini led i biti će ti sve jasno. 

 

Imam priliku gledati 65QLED870 i TCL 55C839 na udaljenosti od cca 2 -3m i jedan i drugi jako dobro izgledaju i specifikacije su im dosta slične. Da li vidim neku veću kvalitetu na TCL 55C839 koji ima noviju generaciju mini led-a iskreno NE, ne vidim. 

 

Kod sebe doma imam 65QLED870 i uvijek bi ga odabrao prije nego TCL 55C839 čisto zato jel je veći ekran, to je jedini razlog! Uz to dodatno 65QLED870 ima noviju generaciju AIQ sustava (3 gen vs 2 gen na TCL 55C839) ako ti to nešto znači. 

 

I meni bune svi ti marketinški nazivi, taj QLED ima skoro svaki proizvođač bilo u nekoj svojoj varijanti pa marketinški dugačije zove ili valjda plačaju Samsungu za korištenje QLED terminologije... 

6 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Najniza cijena za C3 55 je bila u Elipsu prije BF, cca 1480€.

 
1 1 hvala 0
15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Moje iskustvo sa osiguranjem

 

Kupio za dijete jeftini laptop koji je imao promo ponudu sa 2+3 dodatna garancija besplatno. Laptop kupio online, nemam pojma koja HR trgovina niti me bilo briga. Registriaro laptop i dobio PDF koji sma spremio.

Laptop crknuo nakon više od četiri godine, javio se osiguranju. Vele morate u ovaj servis. Ostavio laptop u servisu i za par dana dobio laptop i papir na kojem je pisalo da je otišla matična i da nema popravka. Javio se osiguranju i dali mi nekoliko trgovina da si biram novi laptop za iste novce.

Ne moram ni spominajti da sam za iste novce dobio duplo bolji laptop od prvotnog, jer u tom vremenu tehnologija je napredovala. Sve se riješilo online osim odlaska na servis.

 

Prije dvadesetak dana kupio hisense i nije bilo promo 2+3 ali pojavilo se naknadno. Registrirao TV i dobio certifikat od Gorenja za dodatne tri godine jamstva ....

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.12.2023 10:32 (forumaš).
Moj PC  
3 0 hvala 1
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

eto stigao i moj c835, mislim čak da je u kombiju bilo još par komada (ovak na brzinu koliko sam vidio izvana po kutijama :) )

nemam sad vremena igrat se s njim, ali sigurno ću napisati koji dojam kad sve poštekam...

 

ako je netko išao preko linka za onu produljenu garanciju - nek javi ako je bilo nekih problema...

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
john142 kaže...

Najniza cijena za C3 55 je bila u Elipsu prije BF, cca 1480€.

 sada je na akciji 65" c3 za 1550 u svijet medija

 

isto tako za 1450 ide i s90c

 

oba dva super oledi za 65" i ok cijenu

10 mjeseci
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Koji je bolji tv za sportske kanale gledati

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Znam što si mislio, referirao sam se i na tvoj i kolegin post , objasnio sam :)
Što se 2.4 Ghz tiče,sve je stvar potreba....50 60 Mbps koliko max mogu dobiti u mom slučaju ne zadovoljava potrebe, streamovi sa synclera koji koristim često idu 70 80 Mbps , često i preko 100Mbps tako da 2.4 nije na visini zadatka .jbg mora ili wifi5 ili adapter
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Vavoom kaže...
ibojanic kaže...

 55u7kq je bolji za gameanje

 Je li to sprdnja ili iskreno govoriš? Ajde mi dokaži stvarno da U7K šiša C835 kad je gaming u pitanju, mislim da već imaš oba pa pričaš iz iskustva, ili okači recenziju tog TV-a (europski model!) gdje piše da ima dobar motion i življu sliku kod gameanja....

 Kakva sprdnja. Hisense ima Pentonic 700 chipset...sad guglaj dalje

 

3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Markec44 kaže...

Hm, čitam tvoj komentar i nisam siguran da li misliš na TCL 65QLED870 ili na neki drugi model?

Ako misliš na 65QLED870 ovo što piše QLED je možda manje bitan podatak i možda više vezan za marketing i igru riječi QLED vs OLED i slično. Da, QLED je stvarna stvar i ima utjecaja na sliku no ako uspoređuješ  TCL 65QLED870 i TCL 55C839 u realnosti uspoređuješ istu tehnologiju televizora no TCL 55C839 je brandiran kao mini led tj. ledice su malo manje i ima ih više nego na 65QLED870.

65QLED870 je brandiran kao FALD televizor, u realnosti i to je Mini led tehnologija. Komplicirano bi tu sada bilo ulaziti u priči oko toga kada se FALD tv može smatrati i Mini led-om i ostavljam tu drugim kolegama da probaju objasniti no ono što je tebi/nama bitno je da FALD sa 160 zona na 65 inča ekranu izgleda jako dobro. Peek brigthnes im je ista. Googlaj FALD vs mini led i biti će ti sve jasno. 

 

Imam priliku gledati 65QLED870 i TCL 55C839 na udaljenosti od cca 2 -3m i jedan i drugi jako dobro izgledaju i specifikacije su im dosta slične. Da li vidim neku veću kvalitetu na TCL 55C839 koji ima noviju generaciju mini led-a iskreno NE, ne vidim. 

 

Kod sebe doma imam 65QLED870 i uvijek bi ga odabrao prije nego TCL 55C839 čisto zato jel je veći ekran, to je jedini razlog! Uz to dodatno 65QLED870 ima noviju generaciju AIQ sustava (3 gen vs 2 gen na TCL 55C839) ako ti to nešto znači. 

 

I meni bune svi ti marketinški nazivi, taj QLED ima skoro svaki proizvođač bilo u nekoj svojoj varijanti pa marketinški dugačije zove ili valjda plačaju Samsungu za korištenje QLED terminologije... 

 Ovo je super post Markec. Svi kada vidimo miniled odmah se zapalimo, a niko niš ne veli kaj je to miniled, odnosno broj tih "miniledica". mislim da se tu dosta marketinški mulja, odnosno FALD tehnologija se prikazuje kao mini led, a miniled postaje microled i tako...marketing totalni

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Može preporuka TV za starce 43-50 inča, da nije preko 400eur.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Do Božića ću uzeti tv do 1000 eura. Što kažete na ovaj Philips: Philips 65”” (163cm) 65PUS8118/12, UHD 4K 3840 X 2160, Smart TV, DVB-T2/C/S2, USBx2, HDMIx3 – smartlab.hr™?
Dolby Atmos, Dolby Vision, HDMI 2.1.

Kad sve ostalo propadne, pročitajte upute.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav

 

Trenutno imam samsung 55"q80t iz 2019g pa me sad uhvatila manija da si zametnem LG OLED 65C31LA pa daj mi recite dal se isplati nadogradnja?

Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Marko_244 kaže...

Do Božića ću uzeti tv do 1000 eura. Što kažete na ovaj Philips: Philips 65”” (163cm) 65PUS8118/12, UHD 4K 3840 X 2160, Smart TV, DVB-T2/C/S2, USBx2, HDMIx3 – smartlab.hr™?
Dolby Atmos, Dolby Vision, HDMI 2.1.

 Čitao sam da pametne glave foruma kažu da je 8818 bolji, malo je skuplji, ali do 1000 eura je.

Sad zakaj je bolji, nemam pojma, ali vjerujem im :)

10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
zaki23 kaže...

Pozdrav

 

Trenutno imam samsung 55"q80t iz 2019g pa me sad uhvatila manija da si zametnem LG OLED 65C31LA pa daj mi recite dal se isplati nadogradnja?

 Pa ako ces zaradit s njim stogod eurica onda isplati sigurno,inace ne vjerujem da se isplati.

 

Origin_Steam: hrka11
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.12.2023 15:49 (hrka11).
6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Gemmy kaže...
john142 kaže...

Najniza cijena za C3 55 je bila u Elipsu prije BF, cca 1480€.

 sada je na akciji 65" c3 za 1550 u svijet medija

 

isto tako za 1450 ide i s90c

 

oba dva super oledi za 65" i ok cijenu

 Isprika, pogresno sam napisao, 65 je bio 1480€

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice