Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.504
|
čitano: 14.269.287
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
levca5 kaže...

Na kraju krajeva i ako nema DTS, a nemate takav urdjaj, vec striming servis gledate direknto preko tv-a, Netflix na primer, sve vise je audio formata u dolby atmos varijanti kojeg iole pristojniji sound bar moze pokretati, ali to nije to. Samo AVR, dobar android boks i uzivaj brate.

 Da, slažem se sa ovim za Netflix, jer ako je netko kupio TV/soundbar koji nema Atmos, a najviše gleda Netflix i ostale streaming servise, biti će mu malo muka za prebaciti u postavkama na obični DD ili DD+, ne ide sve automatizmom (bar kod većine TV-a/soundbarova ) Zato, moja je preporuka onima koje stalno gledaju streaming servise (ne uopće TV programe), bolje gledajte TV-ove sa Atmosom, inače ćete se mučiti sa ovim gore iznad šta sam napisao 

 

I za ovo drugo can confirm, ja imam doma kombinaciju Marantz AVR + Vivax shit zvučnici (uskoro ih planiram mijenjati), milina za uši pogotovo kada gledam neki filmić preko Kodija ili sport preko A1 TV-a 

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
2 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
levca5 kaže...

Ne mogu poverovati sta se ovde pise, tv nema podrsku za DTS, a izvinite molim vas, gde to vi slusate Dts???? Na tv-u, ili gde????, Kje veze ima tv sa DTS-om ako film pustate lepo preko AVR-a na kome sve ima, pa playera (obicno je to neki android boks) koji ima podrsku za DTS. 

Pa evo, jučer sam pustio film koji ima samo DTS a imam LG OLED B2.

Imam soundbar koji podržava DTS, no pošto ga tv ne podržava, lijepo mi je tv javio da televizor ne može reproducirati zvuk.

合氣道 Ne možete naučiti ono što mislite da već znate.
5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Bok,

 

Zanima me misljelje za televiziju do 1400€ i to od 65''.

Koristiti ce se za MAXtv, filmovi i PS5.

Najvise su mi zapele za oko Samsungove televizije i to sljedece dvije:

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/SAMSUNG-QE65QN85BATXXH/

https://www.sancta-domenica.hr/televizori/led-tv/tv-65-samsung-neo-qled-qe65qn90b.html

 

Je li to najbolji izbor za tu cijenu?

 

 

Vezano za ovu televiziju, iako je skuplja je li vrijedna tih novaca?

 

https://www.sancta-domenica.hr/televizori/led-tv/tv-65-samsung-qled-65s95b.html

 

 

Hvala

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pass trough ukljucen?
2 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Posmatrač kaže...
Pass trough ukljucen?

 Pass trough sam uključio i opet ništa. tu je i PCM, opet ništa. Postavi sam i na automatski, opet ništa.

 

Ovdje na RTings testu Pass trough kaže da DTS ne može, ako sam dobro shvatio.

U drugom dijelu liste je moj B2

 

https://www.rtings.com/tv/tests/inputs/5-1-surround-audio-passthrough

合氣道 Ne možete naučiti ono što mislite da već znate.
Poruka je uređivana zadnji put pet 28.4.2023 7:17 (Zaporožac).
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Dare2103 kaže...

Bok,

 

Zanima me misljelje za televiziju do 1400€ i to od 65''.

Koristiti ce se za MAXtv, filmovi i PS5.

Najvise su mi zapele za oko Samsungove televizije i to sljedece dvije:

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/SAMSUNG-QE65QN85BATXXH/

https://www.sancta-domenica.hr/televizori/led-tv/tv-65-samsung-neo-qled-qe65qn90b.html

 

Je li to najbolji izbor za tu cijenu?

 

 

Vezano za ovu televiziju, iako je skuplja je li vrijedna tih novaca?

 

https://www.sancta-domenica.hr/televizori/led-tv/tv-65-samsung-qled-65s95b.html

 

 

Hvala

Za 200 eura više svakako vrijedi. Pogotovo zbog filmova i PS5.

Uzmi u obzir LG C2. Trenutno daju 5 godina garancije

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
@levca5 Trčiš pred rudu .Nisi skonto glavnu bit priče, nije problem sto tv ne "pušta "DTS, problem je što ga ne propušta dalje ,tako da sve to što si napisao pada u vodu;)
Poruka je uređivana zadnji put čet 27.4.2023 16:22 (error_666).
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pošto je počela LG-eva promocija 2+3, gledam da uzmem B2 u allmall.com. Samo mi se čini da tamo nemaju tu promociju, čekam da odgovore. Kako mi se čini na nabavi svi koji koji su jefiniji nemaju tu promociju, prvi koji ima je Links ja mislim no tad je skuplje nego C2 u TechoMagu  ili Sancti koji imaju promociju.

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.4.2023 17:07 (Promster).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
error_666 kaže...
@levca5 Trčiš pred rudu .Nisi skonto glavnu bit priče, nije problem sto tv ne "pušta "DTS, problem je što ga ne propušta dalje ,tako da sve to što si napisao pada u vodu;)

 E, brat moj, ja trcim pred rudu, a govorimo o totalno nebitnoj stvari. Ko hoce dobar zvuk, mora i mora imati dobar AVR i dobar android boks, ili neki od eksternih playera namenjenih za tu svrhu. Koje veze ima tv sa dobrim zvukom, koje, alloo, pa ja sam lud pa sam dao 6000e za Atmos ozvucenje, vesao zvucnike po plafonu, AVR sa 7.2 sistemom, dva subvufera, itd, itd, a tv je nebitan i ti sounbarovi koji samo prave koliku toliku buku, malo bas poprave i to je to. Kupis tv od 2, 2500e i stavis mu sound bar i ne podrzava dts tv, ajoojj majko moja, gde li sam ja ovo.

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Dare2103 kaže...

Bok,

 

Zanima me misljelje za televiziju do 1400€ i to od 65''.

Koristiti ce se za MAXtv, filmovi i PS5.

Najvise su mi zapele za oko Samsungove televizije i to sljedece dvije:

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/SAMSUNG-QE65QN85BATXXH/

https://www.sancta-domenica.hr/televizori/led-tv/tv-65-samsung-neo-qled-qe65qn90b.html

 

Je li to najbolji izbor za tu cijenu?

 

 

Vezano za ovu televiziju, iako je skuplja je li vrijedna tih novaca?

 

https://www.sancta-domenica.hr/televizori/led-tv/tv-65-samsung-qled-65s95b.html

 

 

Hvala

 Od ova dva bi ti preporučio QN90B, jer je unutra Neo QLED panel, a kao drugi izbor ovaj S95B 65", naravno da vrijedi tih para 

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
levca5 kaže...
error_666 kaže...
@levca5 Trčiš pred rudu .Nisi skonto glavnu bit priče, nije problem sto tv ne "pušta "DTS, problem je što ga ne propušta dalje ,tako da sve to što si napisao pada u vodu;)

 E, brat moj, ja trcim pred rudu, a govorimo o totalno nebitnoj stvari. Ko hoce dobar zvuk, mora i mora imati dobar AVR i dobar android boks, ili neki od eksternih playera namenjenih za tu svrhu. Koje veze ima tv sa dobrim zvukom, koje, alloo, pa ja sam lud pa sam dao 6000e za Atmos ozvucenje, vesao zvucnike po plafonu, AVR sa 7.2 sistemom, dva subvufera, itd, itd, a tv je nebitan i ti sounbarovi koji samo prave koliku toliku buku, malo bas poprave i to je to. Kupis tv od 2, 2500e i stavis mu sound bar i ne podrzava dts tv, ajoojj majko moja, gde li sam ja ovo.

 Trazim telku koja out of box ima podrsku za dts, a moj soundbar uredno tjera taj signal, tako da nikakvi boxevi ne dolaze u obzir, poradi proizvodjaca sto iz hira ili ko zna kojecega nisu htjeli uglavit podrsku za dts. Inace, imam sony 9005 i uredno zvuk dolazi preko soundbara a izvor je pc. Ak mogu to sve napravitit sa G2 oledom, promptno ga uzimam u razmatranje, naravno da ne moze, onda mi preostaje pratit pad cijena G3 oleda.

 

 

 

Ne znam jel tko probao usporedjivat zvuk sa razlicith izvora tj codeca, razlika je zamjetna i to znacajno, suvisno je uopce o tome pricat, posto je to jasno kao dan..

 

@Dare, taj samsung sam gledao, slika odlicna, ali, nailazim na kritike i tesko je reci dal je pametna kupnja a cijena je cak ok za 65" qd-oled, ne znam jel u toj dimenziji postoji dobar oled za te novce..

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.4.2023 22:09 (zvonac).
11 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav, trenutačno tražim TV do 600tinjak(+-50) eura te mi se ovo čini kao najbolja opcija: https://www.sancta-domenica.hr/tv-65-hisense-65a63h.html?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

Sa popust kodom ispadne 490e za 65" 4K tv s dolby vision i dts podrškom (koliko sam istraživao po temi to bi mi trebale biti bitnije stavke, ispravite me ako griješim?) te mi se čak i po skupljoj cijeni od 530e na ekupi čini kao jako dobra kupnja.

Zanima me postoje li neke druge preporuke u tom cijenovnom rangu te mi paše i 55" no čini mi se da nema smisla ići na toliko manji osim ako je OLED panel pa ok.

Nažalost koliko vidim najjeftiniji OLED je Hisense 65A85H koji je minimalno 959e što mi je previše te ne bih izdvajao toliko za tv za sada.

 

Primarno će se gledati skinuti filmovi/serije, a onda sve ostalo poput običnih programa i moguće streaming servisa.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
gelon kaže...

Pozdrav, trenutačno tražim TV do 600tinjak(+-50) eura te mi se ovo čini kao najbolja opcija: https://www.sancta-domenica.hr/tv-65-hisense-65a63h.html?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

Sa popust kodom ispadne 490e za 65" 4K tv s dolby vision i dts podrškom (koliko sam istraživao po temi to bi mi trebale biti bitnije stavke, ispravite me ako griješim?) te mi se čak i po skupljoj cijeni od 530e na ekupi čini kao jako dobra kupnja.

Zanima me postoje li neke druge preporuke u tom cijenovnom rangu te mi paše i 55" no čini mi se da nema smisla ići na toliko manji osim ako je OLED panel pa ok.

Nažalost koliko vidim najjeftiniji OLED je Hisense 65A85H koji je minimalno 959e što mi je previše te ne bih izdvajao toliko za tv za sada.

 

Primarno će se gledati skinuti filmovi/serije, a onda sve ostalo poput običnih programa i moguće streaming servisa.

 OK, ako ti ne treba Android zbog KODIa i free streaminga. Naravno ima tu opcija u vidu firesticka ili android boxa, ali meni se nekako činije zgodnije kad je android u samom TVu. Svaki Tv ima svog kupca, ja uvijek gledam proći što jeftinije, a opet da dokučim neki Bestbuy. Ja više volim da mi TV što duže izdrži ispravan. Navikao sam se još od crno-bijelih TVa na sve. Tako da nemam što pametnije reći, osim kako ja nikad ne bi plaćao streaming servise, a i nemam s čim. Kupujem TV kao što su nekad ljudi kupovali fiću na kredit. I sa fićom i sa Mercedesom možeš na more, a mnogo toga je između... No ko nema ili kupi fiću ili ne ide na more... Eto, tko je skromnih primanja neka se ne zaletava sa skupim TVima, a tko nije neka vidi što mu treba pa neka kupi što želi.

2 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
levca5 kaže...
 E, brat moj, ja trcim pred rudu, a govorimo o totalno nebitnoj stvari. Ko hoce dobar zvuk, mora i mora imati dobar AVR i dobar android boks, ili neki od eksternih playera namenjenih za tu svrhu. Koje veze ima tv sa dobrim zvukom, koje, alloo, pa ja sam lud pa sam dao 6000e za Atmos ozvucenje, vesao zvucnike po plafonu, AVR sa 7.2 sistemom, dva subvufera, itd, itd, a tv je nebitan i ti sounbarovi koji samo prave koliku toliku buku, malo bas poprave i to je to. Kupis tv od 2, 2500e i stavis mu sound bar i ne podrzava dts tv, ajoojj majko moja, gde li sam ja ovo.

Ej, brate, brate, mnogo si bre jak bratee, 6000 € za Atmos zvuk ?!

Ej brate, ti si pun keša braaate, do jaja, brateeee...

 

Brate, ne kapiraš. Tv ne podržava DTS, a soundbar podržava.  U MKv kontejneru filma je samo DTs, nema soluciju AC3 ili neki drugi codec brateee... 

合氣道 Ne možete naučiti ono što mislite da već znate.
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Koji kujac se ovaj uzvitoperio..pa jebeni TV ne podrzaje DTS niti ga passtrua dalje..eto ja imam malo vise od 6K€ sistem pa se ne kurcim i govorim gluposti!
Starije linije LG OLED TV su imale novije nemaju..moras kupit eksterni box a to ne zelim..ionako OLED TV nije jeftin a najbolje zvuceci format su izbacili radi jebrnog Atmosa i zvuka sa plafona…

Doslo je do tog sto da i vecina soundbarova ne podrzava DTS..ali eto ima bit da se stvari mijenjaju pa novije serije imaju!
AUDIOFIL
Poruka je uređivana zadnji put pet 28.4.2023 8:34 (volegradele).
Moj PC  
2 1 hvala 0
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
 
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
tomislav10 kaže...

 Po ovom linku nema, nego 60 Hz

 

https://www.displayspecifications.com/en/model/9a852c21

合氣道 Ne možete naučiti ono što mislite da već znate.
2 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
volegradele kaže...
Koji kujac se ovaj uzvitoperio..pa jebeni TV ne podrzaje DTS niti ga passtrua dalje..eto ja imam malo vise od 6K€ sistem pa se ne kurcim i govorim gluposti!
Starije linije LG OLED TV su imale novije nemaju..moras kupit eksterni box a to ne zelim..ionako OLED TV nije jeftin a najbolje zvuceci format su izbacili radi jebrnog Atmosa i zvuka sa plafona…

Doslo je do tog sto da i vecina soundbarova ne podrzava DTS..ali eto ima bit da se stvari mijenjaju pa novije serije imaju!

Prvo je to sranje s neimanjem DTS licence prije par godina napravio Samsung, sad ga slijedi i LG.

 

Moj LG B2 nema, nisam gledao ima li ga C2...

合氣道 Ne možete naučiti ono što mislite da već znate.
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

 

tiki kaže...

Ma mislim da danas više manje svi imaju PVR odnosno snimanje, samo se više ni ne hvale time jer je to postalo potpuno sporedno. To koriste penzioneri, ja i još šačica korisnika valjda :D

 

Npr. za gore navedeni Samsung kad se skine manual u njemu se vidi da ima snimanje:

 

https://www.samsung.com/hr/tvs/uhd-4k-tv/bu8000-43-inch-crystal-uhd-4k-smart-tv-ue43bu8072uxxh/

 onaj link gore kaze da ovaj model nema snimanje,

iako ima recording u uputama, u uputama također piše "This function may not be supported depending on the model or geographical area."

 

Tak da jebga, philips ispod serije 8500 nemaju isto... bar po ovom linku, a tako ispada kad ides proucavat detalje...

Tak da izjava svi imaju, nije istina... imaju, ali svi skuplji modeli koji nisu u budgetu... 

 Znam da npr. gotovo svi Grundig imaju (noviji Android) i Sony. Jedino što Sony ima foru da treba biti uštekan HDD (odnosno proći će i veći USB stick, ali mora biti dovoljno brz).

 

Često piše da nije dostupno u određenim regijama, ali kod nas obično sve radi...

Poruka je uređivana zadnji put pet 28.4.2023 17:48 (tiki).
5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Gledam neki TV za apartman na moru. Znači ništa prefancy, ali da bude neki najbolji omjer uloženog i dobivenog. Minimalno 43" i mogućnosti da je SmartTV pa da mogu instalirati neke aplikacije (npr. Netflix, HBO, itd.) i da je do nekih 300€ (gore-dolje cca. 50€).

Garancija bi bila poželjna 5 godina, ali sumnjam da u tom cjenovnom rangu to postoji tako da mi ne gine uzeti još onih 3 godine dodatne garancije/sigurnosti/osiguranja. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 28.4.2023 18:38 (suixilak).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Zaporožac kaže...
volegradele kaže...
Koji kujac se ovaj uzvitoperio..pa jebeni TV ne podrzaje DTS niti ga passtrua dalje..eto ja imam malo vise od 6K€ sistem pa se ne kurcim i govorim gluposti!
Starije linije LG OLED TV su imale novije nemaju..moras kupit eksterni box a to ne zelim..ionako OLED TV nije jeftin a najbolje zvuceci format su izbacili radi jebrnog Atmosa i zvuka sa plafona…

Doslo je do tog sto da i vecina soundbarova ne podrzava DTS..ali eto ima bit da se stvari mijenjaju pa novije serije imaju!

Prvo je to sranje s neimanjem DTS licence prije par godina napravio Samsung, sad ga slijedi i LG.

 

Moj LG B2 nema, nisam gledao ima li ga C2...

 nema , izbačen je u svim modelima LGa od 2019 do 2022 , evo ove g. ga izgleda vraćaju 

 

A sto se ovog `audiofila ` gore tiče , no comment al fkt  kako bi oni rekli `mašio je ceo fudbal ` . ni iz drugog pokušaja nije skonto  glavnu poantu priče tj  da xy tv (nimalo jeftin . dodao bih ),  ne podržava/ ne propušta dalje  nešto što je prije podržavao/propuštao , kraj priče . A qrčenje i spominjanje android boksova na tv temi ne treba ni pominjati , over and out :) 

Poruka je uređivana zadnji put pet 28.4.2023 19:07 (error_666).
16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Onaj kome je nebitan zvuk, nema potrebe da se obeshrabi u kupnji oled tva bez podrške za dts-om. Problem nastaje dok se čuje kak to zvuči u praksi, rekli bi ljudi "nema nazad" dok se vide čari dts-a..

 

Nego, dal tko od vas ima Samsung S95? 

Vidim ima ih na akcijama, pa je pitanje, u čem je kvaka?

Naletio na dost negativnih komentara, pa jel taj oled tolko loš ili? S obzirom da je to prvi qd-oled ak se ne varam..

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Zaporožac kaže...
levca5 kaže...
 E, brat moj, ja trcim pred rudu, a govorimo o totalno nebitnoj stvari. Ko hoce dobar zvuk, mora i mora imati dobar AVR i dobar android boks, ili neki od eksternih playera namenjenih za tu svrhu. Koje veze ima tv sa dobrim zvukom, koje, alloo, pa ja sam lud pa sam dao 6000e za Atmos ozvucenje, vesao zvucnike po plafonu, AVR sa 7.2 sistemom, dva subvufera, itd, itd, a tv je nebitan i ti sounbarovi koji samo prave koliku toliku buku, malo bas poprave i to je to. Kupis tv od 2, 2500e i stavis mu sound bar i ne podrzava dts tv, ajoojj majko moja, gde li sam ja ovo.

Ej, brate, brate, mnogo si bre jak bratee, 6000 € za Atmos zvuk ?!

Ej brate, ti si pun keša braaate, do jaja, brateeee...

 

Brate, ne kapiraš. Tv ne podržava DTS, a soundbar podržava.  U MKv kontejneru filma je samo DTs, nema soluciju AC3 ili neki drugi codec brateee... 

 Auuu brate, brate, brate, sta ti je to "brate", ne razumem taj recnik, glup sam, ne kapiram nista, a jebo te taj soundbar, auu gde sam ja zapeo, pa svako ko se iole malo razume u audio, smejace se kad cuje da neko racuna soundbar u audio opremu. Moj oled nema dts pa me zabole kurac sto ga nema, slusam i DTS HD i TRUE HD i Atmos, a ti uzivaj u soundbaru i ne proseravaj se vise

Poruka je uređivana zadnji put pet 28.4.2023 20:01 (levca5).
3 godine
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

I meni su ti soundbarovi za kurac, zvuk im je ocajan!

Moj PC  
3 2 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

kaj bi bio loš, imam ga pola godine i prezadovoljan sam sa svime osim sa appovima koji nekad znaju drkat u mozak

2 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
levca5 kaže...
Auuu brate, brate, brate, sta ti je to "brate", ne razumem taj recnik, glup sam, ne kapiram nista, 
ajoojj majko moja, gde li sam ja ovo.

To si dokazao sam sebi i nama svojim postovima. 

Nisi shvatio o čemu mi pišemo braaaateee..pa si se sad pokušao izvući..

Odlepio si brateee...

 

Na podforumu si gdje je glavna tema televizor, a ne hi fi linije od 6 tisuća €, android boxovi itd...i kako s njima zaobići to što tv ne pušta van DTS.

Svi mi znamo kako zaobići to što tv nema Dts, tako da nisi ništa pametno rekao, osim što si se nahvalio svojim audio setupom.

合氣道 Ne možete naučiti ono što mislite da već znate.
Poruka je uređivana zadnji put sub 29.4.2023 8:04 (Zaporožac).
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
suixilak kaže...

Gledam neki TV za apartman na moru. Znači ništa prefancy, ali da bude neki najbolji omjer uloženog i dobivenog. Minimalno 43" i mogućnosti da je SmartTV pa da mogu instalirati neke aplikacije (npr. Netflix, HBO, itd.) i da je do nekih 300€ (gore-dolje cca. 50€).

Garancija bi bila poželjna 5 godina, ali sumnjam da u tom cjenovnom rangu to postoji tako da mi ne gine uzeti još onih 3 godine dodatne garancije/sigurnosti/osiguranja. 

 https://www.nabava.net/televizori/grundig-43-gfu-7800-b-televizor-cijena-43-110-cm-65-165-cm-led-ultra-hd-142563551

 

+

 

https://www.grundig5.com/hr/registration

 

Eventualno imaš GGU modele koji su nešto skuplji ali dolaze sa novijim Androidom.

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
zvonac kaže...

Onaj kome je nebitan zvuk, nema potrebe da se obeshrabi u kupnji oled tva bez podrške za dts-om. Problem nastaje dok se čuje kak to zvuči u praksi, rekli bi ljudi "nema nazad" dok se vide čari dts-a..

 

Nego, dal tko od vas ima Samsung S95? 

Vidim ima ih na akcijama, pa je pitanje, u čem je kvaka?

Naletio na dost negativnih komentara, pa jel taj oled tolko loš ili? S obzirom da je to prvi qd-oled ak se ne varam..

 Cisto me zanima na kakvom sustavu slusas kad cujes toliku razliku u dtsu. Meni osobno kvaliteta zvuka nije neka ocigledna razlika u odnosu na ostale surround formate, nor Dolby Digital koji skoro svi podrzavaju.

 

Dts je jedino bitan ako se s tva pusta direktno film s vanjskog izvora koji ima jedino dts audio zapis, a to je najcesce film skinut s piratskih stranica.

Ako se pusta originalni film svi imaju  opciju odabira formata zvuka. 


Za dts se placa licenca po svakom tvu pa su ga zato svi micali. Po meni neopravdano s obzirom na cijenu tva. Ali srecom odlucio lg to opet vratiti

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...
zvonac kaže...

Onaj kome je nebitan zvuk, nema potrebe da se obeshrabi u kupnji oled tva bez podrške za dts-om. Problem nastaje dok se čuje kak to zvuči u praksi, rekli bi ljudi "nema nazad" dok se vide čari dts-a..

 

Nego, dal tko od vas ima Samsung S95? 

Vidim ima ih na akcijama, pa je pitanje, u čem je kvaka?

Naletio na dost negativnih komentara, pa jel taj oled tolko loš ili? S obzirom da je to prvi qd-oled ak se ne varam..

 Cisto me zanima na kakvom sustavu slusas kad cujes toliku razliku u dtsu. Meni osobno kvaliteta zvuka nije neka ocigledna razlika u odnosu na ostale surround formate, nor Dolby Digital koji skoro svi podrzavaju.

 

Dts je jedino bitan ako se s tva pusta direktno film s vanjskog izvora koji ima jedino dts audio zapis, a to je najcesce film skinut s piratskih stranica.

Ako se pusta originalni film svi imaju  opciju odabira formata zvuka. 


Za dts se placa licenca po svakom tvu pa su ga zato svi micali. Po meni neopravdano s obzirom na cijenu tva. Ali srecom odlucio lg to opet vratiti

 Denon s516h, u planu mi je nabavka straznjih heos zvucnika.

Cujem razliku i to dosta, dok sam nabavio soundbar i skinuo film, mislil sam da soundbar ne valja, kad ono, audio codec je bio uzrok losijem zvuku, trazio film sa dts-om i zvuk se znacajno promjenio na bolje. 

 

Naravno, kome zvuk dolazi iz telke, pitanje je jel bi mu kaj znacilo u kojem je film audio codecu snimljen, tj dal bi uopce i cuo razliku. To nisam jos probao

Poruka je uređivana zadnji put sub 29.4.2023 11:02 (zvonac).
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
tiki kaže...
suixilak kaže...

Gledam neki TV za apartman na moru. Znači ništa prefancy, ali da bude neki najbolji omjer uloženog i dobivenog. Minimalno 43" i mogućnosti da je SmartTV pa da mogu instalirati neke aplikacije (npr. Netflix, HBO, itd.) i da je do nekih 300€ (gore-dolje cca. 50€).

Garancija bi bila poželjna 5 godina, ali sumnjam da u tom cjenovnom rangu to postoji tako da mi ne gine uzeti još onih 3 godine dodatne garancije/sigurnosti/osiguranja. 

 https://www.nabava.net/televizori/grundig-43-gfu-7800-b-televizor-cijena-43-110-cm-65-165-cm-led-ultra-hd-142563551

 

+

 

https://www.grundig5.com/hr/registration

 

Eventualno imaš GGU modele koji su nešto skuplji ali dolaze sa novijim Androidom.

Kakvih su ti Grundig televizori? I vidim da za ovog piše da je Android pa sad ne znam koja je razlika naspram GGU modelom kada kažeš da ima noviji Android?

Znam da to nije Grundig ko nekada odnosno da je to sada Beko grupacija, ali opet zanimljivo kako nude 5 godina garancije što te odmah privuče.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice