Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.359
|
čitano: 14.159.391
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
tomislav10 kaže...
MasterOfDisaster kaže...

TCL 65C831 u Pevexu sa 15% rođendanskog popusta za smiješnih 7.650 kn.

 Zašto smiješnih, zar je to jeftino?

Pa vidi malo na nabavi TCL 65" serije C835 ili C825 nema ispod 9.000 kn, tako da mislim da je ovo stvarno super prilika tko hoće mini led TV.

15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

LG 55C21LA.AEU OLED TV za 8700 u Pevecu, samo šteta ja ciljam na 65'' 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

5 sekundi googlanja i taj 55" OLED je skoro 100€ jeftiniji...

 

https://tehno-mag.hr/lg-tv-oled55c21la-55-oled-uhd-smart-proizvod-17113/?search_q=55C21LA

 

If you try and don't succeed, cheat. Repeat until caught. Then lie.
Moj PC  
4 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ekupi ima dobre akcijske cijene za Hisense modele (samo ovaj vikend na jednokratna plaćanja i ograničen broj kupaca):

 

65A85H OLED - 972 € (7323 kn) - najjeftiniji 65" 120 Hz OLED na tržištu

65U7HQ - 608 € (4580 kn) - najjeftiniji 65" VA(?) 120 Hz LED na tržištu

65A6BG - 385 € (2900 kn) - najjeftiniji 65" UHD LCD na tržištu

55A63H - 291 € (2193 kn) - najjeftiniji 55" UHD LCD na tržištu

43A6BG - 215 € (1620 kn) - najjeftiniji 43" UHD LCD na tržištu

Moj PC  
2 0 hvala 2
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
kiwi_91 kaže...

Ekupi ima dobre akcijske cijene za Hisense modele (samo ovaj vikend na jednokratna plaćanja i ograničen broj kupaca):

 

65A85H OLED - 972 € (7323 kn) - najjeftiniji 65" 120 Hz OLED na tržištu

65U7HQ - 608 € (4580 kn) - najjeftiniji 65" VA(?) 120 Hz LED na tržištu

65A6BG - 385 € (2900 kn) - najjeftiniji 65" UHD LCD na tržištu

55A63H - 291 € (2193 kn) - najjeftiniji 55" UHD LCD na tržištu

43A6BG - 215 € (1620 kn) - najjeftiniji 43" UHD LCD na tržištu

 Super cijene.

 

Btw, ekipa jer ovaj prvi oled kao hdmi 2.1 a to zapravo nije ?

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Poruka je uređivana zadnji put pet 21.4.2023 13:05 (tomislav10).
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
tomislav10 kaže...

Piše da noviji modeli sad imaju, ali opet, nažalost, samo US modeli  dok za EU nisam uspio naći baš niš.

 

S obzirom na navedeno, ipak bi ti preporučio ovaj TCL-ov model, baziran je na GoogleTV-u: https://pevex.hr/qled-tv-tcl-50c631-uhd-dvb-t2-s2-android

 

Drugi izbor je ovaj Phillips (nadam se da ćeš imati sreće sa njim, zbog negativnih iskustava): https://pevex.hr/led-tv-philips-50pus8007-12-uhd-dvb-t2-s2-android-ambilight

 

Uz sve ove TV-ove dobijaš 2+3 god. gare, ali samo uz registraciju na netu ili nadoplatu...

 

Javi koji ti se od ovih sviđa te napiši utiske 

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
6 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Preskoci misljenje forumasa Vavooma, misljenja sam da nikomu ne pomognu

 

S obzirom na navedeno, ipak ti je preporučio TCL-ov model koji nije u istom cjenovnom rangu


Drugi mu je izbor losiji i skuplji model Phillipsa nego sto ekupi nudi do 50"

Uz sve to, tesko se nalaze dodatne informacije o televizorima tih dimenzija, ne podrzava hbo max  




 
2 1 hvala 0
4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Zolt4n kaže...

Uz sve to, tesko se nalaze dodatne informacije o televizorima tih dimenzija, ne podrzava hbo max  

 Kak znaš da ne postoji HBO Max app za Android OS i GoogleTV ? 

 Ako je to istina, onda nisam znao da noviji TV-ovi bazirani na GoogleTV-u ili Android OS-u takođe nemaju licencu za HBO Max, mora da je to nešto novo, jer ja na svom Phići (serija 8 od 50", star 2 god.) u Play Storeu vidim HBO Max, nemam ga inače instaliranog niti ne znam kada ću 

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put pet 21.4.2023 19:13 (Vavoom).
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
tomislav10 kaže...

 https://gostart.biz/en/where-and-how-to-watch-hbo-max-on-vidaa-u-os-devices/

evo tu piše da je podržan i na VIDA OS-u...

BattleTag - Yovitssa-2302; PSN - Yovitssa; Steam - jovica0106
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Googl tv podržava hbo max, imam jedan tcl
4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Yovitssa kaže...

evo tu piše da je podržan i na VIDA OS-u...

 Taj website koji si okačio je iz US, znam jer su cijene pretplate koje se spominju izražene u dolarima ($), znači da nije podržan na EU modelima već samo na US

 

Pogledaj malo bolje linkove koje okačiš, nađeš site koji kaže kako gledati HBO Max na Hisenseu sa Vidda OS-om i okačiš ovdje bez da ih pročitaš 

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put pet 21.4.2023 19:10 (Vavoom).
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Vavoom kaže...
Yovitssa kaže...

evo tu piše da je podržan i na VIDA OS-u...

 Taj website koji si okačio je iz US, znam jer su cijene pretplate koje se spominju izražene u dolarima ($), znači da nije podržan na EU modelima već samo na US

 

Pogledaj malo bolje linkove koje okačiš, nađeš site koji kaže kako gledati HBO Max na Hisenseu sa Vidda OS-om i okačiš ovdje bez da ih pročitaš 

 A sorry, s mobitela sam provjeravao jer i mene zanima... A Netflix i ostale aplikacije rade na tom OS-u?

BattleTag - Yovitssa-2302; PSN - Yovitssa; Steam - jovica0106
4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Yovitssa kaže...
 A Netflix i ostale aplikacije rade na tom OS-u?

 Vrlo dobro  susjed mi ima jednog Hisensea doma (čini mi se da je model od 55", Vidaa OS), i koliko pamtim YT je radio bez ikakvih problema, a možda i Netflix, zar ne :D

 

#I'mJustSaying 

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put pet 21.4.2023 21:27 (Vavoom).
2 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
合氣道 Ne možete naučiti ono što mislite da već znate.
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
kiwi_91 kaže...

Ekupi ima dobre akcijske cijene za Hisense modele (samo ovaj vikend na jednokratna plaćanja i ograničen broj kupaca):

 

65A85H OLED - 972 € (7323 kn) - najjeftiniji 65" 120 Hz OLED na tržištu

65U7HQ - 608 € (4580 kn) - najjeftiniji 65" VA(?) 120 Hz LED na tržištu

65A6BG - 385 € (2900 kn) - najjeftiniji 65" UHD LCD na tržištu

55A63H - 291 € (2193 kn) - najjeftiniji 55" UHD LCD na tržištu

43A6BG - 215 € (1620 kn) - najjeftiniji 43" UHD LCD na tržištu

 Pozdrav kolega. Vezano za ovaj 65A85H, znate li kakav je za igranje ps5? 

 

Da li je to trenutno best buy, ili se može nešto bolje do nekih 1000€?

 

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

U recenzijama 12 kažu da je dobar za gaming, a jedino ne znam jesu li mu algoritmi za prevenciju burn-ina na razini onih u LG-u.

 

Ako je isključivo gaming u pitanju, možda bi TCL 65C831 (cca. 1016 € s vikend popustom od 15 %; testovi - 1 / 2) isto bio dobar izbor u rangu te cijene s obzirom na bolju svjetlinu i izbjegavanje potencijalnih burn-in problema.

3 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Kupujem TV od 50" i bitno mi je da je ima 100-120hz. Buđet kojim raspolažem je do max 900 eura. Ako netko ima kakav prijedlog bio bih zahvalan.
Poruka je uređivana zadnji put sub 22.4.2023 21:53 (Vilki).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
kiwi_91 kaže...

U recenzijama 12 kažu da je dobar za gaming, a jedino ne znam jesu li mu algoritmi za prevenciju burn-ina na razini onih u LG-u.

 

Ako je isključivo gaming u pitanju, možda bi TCL 65C831 (cca. 1016 € s vikend popustom od 15 %; testovi - 1 / 2) isto bio dobar izbor u rangu te cijene s obzirom na bolju svjetlinu i izbjegavanje potencijalnih burn-in problema.

 Hvala. Svega pomalo, tu i tamo malo ps5 i pc. Ne znam da li da iskoristim ovu akciju ili da pricekam još malo.. 

4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Vilki kaže...
Kupujem TV od 50" i bitno mi je da je ima 100-120hz. Buđet kojim raspolažem je do max 900 eura. Ako netko ima kakav prijedlog bio bih zahvalan.

Koliko sam gledao, baš i nema 50" TV-a sa 120Hz refreshom, a da je u tvom budžetu, mislim da ti i malo veći (55") ne bi škodio...

 

Recimo ova Sony Bravia, bazirana je na GoogleTV-u i ima XReality: https://pevex.hr/led-tv-sony-xr55x93jaep-uhd-dvb-t2-s2-android (u Pevexa ti je 800€ - znači u tvom budžetu, u Elipsa košta 1100€)

 

Drugi izbor je ovaj Hisense, ima MiniLED panel: https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/HISENSE-55U8HQ/

 

A kao zadnji izbor pogledaj ovog Phillipsa (nadam se da ćeš imati sreće sa njim, ima gro negativnih iskustava): https://pevex.hr/led-tv-philips-58pus8517-12

 

Uz sve ove TV-ove dobijaš 2+3 god. gare, ali samo uz nadoplatu ili registraciju na netu 

 

Javi koji ti se od ovih sviđa, koji si uzeo i napiši utiske

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put sub 22.4.2023 22:42 (Vavoom).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Crotiger kaže...
Zaporožac kaže...
Alfa_R kaže...


Sad će biti nije oled za mene jer furam motion peglanje na max, boje i efekte - sve samo ne filmmaker mode... Brightness isto bostam....
Ok, vjerojatno ne bi ovo zadnje jer bi me iznervirao kontrast i kut gledanja 😁

dobro, primjetna je kod tvoje crte osobnosti doza mazohizma. 

 

nego, šalim se.

žalosno je da kod današnjih OLED 120 Hz televizora ja moram kad gledam 70% filmova uključiti motion odn. smanjivanje podrhtavanja na 8.

de blur se ne događa.

imao sam dva LCD  tv-a iz 2009 godine s 60 Hz i pazi sad...kakve su oni procesore imali u sebi ??

možeš misliti, a slika nikada nije podrhtavala na filmovima, iako je kontrast bio 1000:1 slka je bila ok, nikakvih mrlja po ekranu, ghostinga i sličnih sranja.

 

ekran s čistom crnom, nikakve "fleke" na crnoj kao danas na LEd tv-ima. 

 

danas i LG i Samsung i Phily i sony hvale svoje moćne procesore,vjerojatno da bi ih spasili od loših panela.

 

eto, ni ja ne hvalim OLED kao svetinju, jer većina ovdje koji su ga kupili i nezadovoljni su, to su potisnuli i dive se "apsolutoj crnoj", ali što je filmmaker mod sranje i što je oled u suštini pretaman, šute, jer jebiga, oni imaju OLED..

eto, imam ga sad i ja, ali ne hvalim svoga konja, ako je šepav na jednu nogu.

 

još dobijem napad panike svaki put kad kod neke emisije pogledam crveni logo u gornjem desnom kutu, pa pazim da ne gledam dugo tu emisiju da.... ne bi bilo, znate već što...

ono najgore... 

 Točno to , tako reći sa novom tehnologijom postaješ joj rob?

Objašnjenje.

Prije bih gledao film, stavio pauzu otišao na trening vratio se , rekao "ah još gori, niš kada se istuširam budem nastavio da sada ne gasim TV i da nemoram opet ulaziti u meni"????

Danas?

Da mi se to desi , pa gasim ga bokte kada odem suđe 5 + min oprati a da odem na trening vratio bi se odmah da ne dobijem sa vremenom burn inn.

Na ovome qn800b, navodno je filter/premaz.

Zabranio sam ženi i djeci da ga brišu od prašine, samo ja lagano posebnom krpicom na suho.

Više ne vješam veš zimi u dnevnoj da nebi prilikom tresenja veša kapljice po Tv išle da nejebem taj , ako ga i ima premaz/filter.

Jebote stvarno je otišlo to u vražju mater.

I sada kaj si rekao ovo sa crvenim logom, pa ja sam upalio da mi uvijek desno dolje gori sat da znam koliko je sati u danu.......???

 

Neće ljudi reći , koji su kupili skupe Tv ove da nije nešto što su očekivali jer samim time bi priznali da su pogriješili , da su teško zarađeni novac "investirali" u budučnost, pogotovo oni koji smatraju da su pretplate za streaming servise preskupe/glupost/ne mogu si priuštiti zbog mjesečnog buđeta.

Ja prvi!!!

Evo čekao sam tvoj post pa sam "dobio jaja"  i napisao što sam napisao.

 

Da se razumijemo.

Ako je slična cijena za Samsung Qn90b , znači non OLED ili Lg B2 svakome bih preporučio OLED jer to je za te novce bolji izbor za prosječnog non gamer Tv usera.

 

 Ma OLEDI su preskupi. Prosječnom korisniku se ne isplati dati više od 5500kn za TV... Prosječan korisnik gleda dnevnik i slično na TVu, streama preko androida filmove i serije najčešće 1080p, eventualno odigra FIFU povremeno ako uopće i gejma preko TVa...  Znači treba kupiti neki TV sa ugrađenim androidom(s obzirom da 90% ljudi ne koristi pretplate na streaming servise već koristi KODI ili slične playere)... S obzirom da su Sony androidi dosta skuplji preporuka je TCL ili neki Philips Ambientlight(ako se ne bojite pljuvača Philipsa, a sami ga nikad nisu imali, bar ne nove modele)... Tko se želi zezati i malo više platiti "komplet" može ići i na LG ili Samsung pa koristiti Firestick ili Android Box. Meni je malo neprirodno imati na TVu jedan sustav, a na boxu original android pa stalno prebacivati s jednog na drugi. 90% ljudi koristi KODI i nema pretplate na nikakve servise, tako da im je TV bez originalnog androida ništakoristi.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 23.4.2023 3:47 (MimiXXX).
4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MimiXXX kaže... 

 S obzirom da su Sony androidi dosta skuplji preporuka je TCL ili neki Philips Ambientlight(ako se ne bojite pljuvača Philipsa, a sami ga nikad nisu imali, bar ne nove modele)... Tko se želi zezati i malo više platiti "komplet" može ići i na LG ili Samsung pa koristiti Firestick ili Android Box. Meni je malo neprirodno imati na TVu jedan sustav, a na boxu original android pa stalno prebacivati s jednog na drugi. 90% ljudi koristi KODI i nema pretplate na nikakve servise, tako da im je TV bez originalnog androida ništakoristi.

 

 Da, mogu se složiti  Ja sam se u početku (a i dan danas) plašio da ako okačim nekog Phiću kao preporuku, odmah nakon posta će mi ili netko nabacit crven kartončić ili banovati 

 

Nego, kada smo već kod TV-a, reci mi da li ti još uvijek rade oni tvoji mili CRT-ovi ? 

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put ned 23.4.2023 12:28 (Vavoom).
3 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
https://www.centar-tehnike.hr/tv-samsung-neo-qled-qe50qn90batxxh-proizvod-25414/ u mom budžetu i ima refresh 120 Hz. Jel to stariji model ili u čemu je stvar?
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Vilki kaže...
https://www.centar-tehnike.hr/tv-samsung-neo-qled-qe50qn90batxxh-proizvod-25414/ u mom budžetu i ima refresh 120 Hz. Jel to stariji model ili u čemu je stvar?

 QN90B je lanjski model

 https://www.samsung.com/hr/tvs/qled-tv/qn90b-65-inch-neo-qled-4k-smart-tv-qe65qn90batxxh/

 

 Inače veoma dobar za gameplay koliko mi se čini  Ne brini se, i lanjski modeli mogu poslužiti svrsi, ako u trgovinama nema ovogodišnjih ili su preskupi, odnosno van budžeta 

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put ned 23.4.2023 14:28 (Vavoom).
3 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
 
1 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Prvenstveno gledam sport i filmove, gaming me ne zanima. Pronašao sam čak i ovaj model https://www.centar-tehnike.hr/tv-qled-samsung-qe55q80batxxh-proizvod-25403/ sa 120HZ ali zaista ne znam šta drugo od karakteristika gledati i kako odabrati. Pa eto, cijenim svaku pomoć.
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ljudi gledam ovaj LG G2 OLED, kolko čitam, nema podršku za dts.. Ali, to ne bi trebalo imat veze, ukoliko je soundbar spojen na telku a potonji može propuštat dts signal?

Poruka je uređivana zadnji put ned 23.4.2023 19:14 (zvonac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

ne može nažalost , ni pustiti, a  ni propustiti dalje  

 

 

evo i dokaz ako ne vjeruješ .

Osobno sam ga uspio dobit samo sa pc-a optikom , sa drugih izvora  mrka  kapa ... navodno je vraćen sa ovogodisnjom generacijom televizora , modeli od 2019. do 2022 . nemaju :( .  

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 23.4.2023 19:54 (error_666).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
error_666 kaže...

ne može nažalost , ni pustiti, a  ni propustiti dalje  

 

 

evo i dokaz ako ne vjeruješ .

Osobno sam ga uspio dobit samo sa pc-a optikom , sa drugih izvora  mrka  kapa ... navodno je vraćen sa ovogodisnjom generacijom televizora , modeli od 2019. do 2022 . nemaju :( .  

 

 

 

 Ma daj.. Pa fakat ne znam kaj im je doslo Jel to neka zafrkancija..

Znaci LG mogu odmah otpisati..  Da covjek ne povjeruje koje LG radi gluposti..

 

 

Znaci moram cekat pad cijene G3 gdje su tu veliku budalastinu ispravili i dodali na aktualni model.

Poruka je uređivana zadnji put ned 23.4.2023 21:54 (zvonac).
4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Vilki kaže...
Prvenstveno gledam sport i filmove, gaming me ne zanima. Pronašao sam čak i ovaj model https://www.centar-tehnike.hr/tv-qled-samsung-qe55q80batxxh-proizvod-25403/ sa 120HZ ali zaista ne znam šta drugo od karakteristika gledati i kako odabrati. Pa eto, cijenim svaku pomoć.

Ima sve živo i neživo šta možeš zamisliti, 120Hz refresha, Atmos, HDR12x, Neo Quantum 4K procesor, Xcelerator Turbo mod za gaming i 4 HDMI porta, tako da mogu samo reći - kupuj! 

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice