Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.335
|
čitano: 14.146.456
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
markez_cro kaže...

Pozdrav,

 

da li je razlika između LG OLED A2 i C2 55" modela isplativa?

U Sancta Domenica je razlika nakon obračunatog popusta 226 EUR - isplati se dati više za C2?

 

TV ne bi bio korišten za gaming. Netflix, Youtube i pokoji film.

 

Hvala!

 Podijeli tih 226 eur na broj godina koliko ces koristiti taj tv i kupi C2. Ima razlike a tv ne kupujes na godini dana kao mobitel.....

2 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Izložbeni Lg 55b1 sa 1100eura+ na 699, ne znam kakvi su sa screen burnom ak ima 1000-2000h to i nije strašno za 120hz oled tv te klase, sto vi mislite

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
perozg kaže...

Izložbeni Lg 55b1 sa 1100eura+ na 699, ne znam kakvi su sa screen burnom ak ima 1000-2000h to i nije strašno za 120hz oled tv te klase, sto vi mislite

Koliko radnih sati ima,treba odvrtit na njemu burn in test da se vidi stanje panela.

12 mjeseci
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav,

 

Trebao bih novi TV za cca 1000-1100€, veličina 75''.

 

Namjena lokalni programi, malo PS5 gaming i Netflix.

 

Što je best buy u tom rangu? Kvaliteta slike i prikaza.

 

OLED je van budžeta, a ne bih htio ići na manju dijagonalu.

 

Mislio sam ići na običan LG LED ali po nekim recenzijama čini se da su u najmanju ruku ti modeli osrednji po kvaliteti slike, kao LG 75UQ9100.

https://www.sancta-domenica.hr/tv-75-lg-uhd-75uq9100.html

 

To je točno?

 

 

Da li je ovaj TCL QLED dobra opcija, ili nešto drugo?

https://www.sancta-domenica.hr/tv-75-tcl-qled-75c635-android.html

 

Thanks

 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Jel ime netko zainteresiran za kupnju Philips The One televizora? Mall.hr ima cashback akciju ako se kupi TV + soundbar od Philipsa.

 

Mene zanima ovaj soundbar i ako se kupi s nekim televizorom s popisa možemo ukupno uštediti 100 eura (odnosno 50 eura svaki) :)

 
0 0 hvala 0
12 mjeseci
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav, razmišljam da kupim TV, pa ako može savet koji bi bio najbolji izbor od ovih?

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav,

 

Hisense HISENSE 55U7HQ  ili TCL QLED TV 55C735?

14 TCL QLED TV 55C735
5 HISENSE 55U7HQ
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.4.2023 18:43 (Raskolnjikov).
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Javili ki puno previše od 8mj 2021 ne isplati se to, to je ubijen tv po meni

12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Imam budžet za TV od 1000€...u tu kategoriju išli bi mi Phillips 55PML9507 i Samsung 50" QN90B iz kategorije mini LED TV-a. Iz OLED kategorije išao bi LG 48C2 i Philips 55OLED707. TV će služiti za gledanje tekmi, igranje PS5, i HBO Max i Netflix. Što preporučate...OLEDa me malo strah zbog burn in-ova, a koliko vidim Mini LED ne zaostaje puno?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
FileFicho kaže...

Imam budžet za TV od 1000€...u tu kategoriju išli bi mi Phillips 55PML9507 i Samsung 50" QN90B iz kategorije mini LED TV-a. Iz OLED kategorije išao bi LG 48C2 i Philips 55OLED707. TV će služiti za gledanje tekmi, igranje PS5, i HBO Max i Netflix. Što preporučate...OLEDa me malo strah zbog burn in-ova, a koliko vidim Mini LED ne zaostaje puno?

C2 ti ima EVO panel.

Bajke da mini led ne zaostaje puno...su bajke.

Los dimming algoritam je jos losiji na mini ledu jer mora upravljat vecim brojem zona.

Top end mini led modeli su izvan tvog cjenovnog dosega.

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...
FileFicho kaže...

Imam budžet za TV od 1000€...u tu kategoriju išli bi mi Phillips 55PML9507 i Samsung 50" QN90B iz kategorije mini LED TV-a. Iz OLED kategorije išao bi LG 48C2 i Philips 55OLED707. TV će služiti za gledanje tekmi, igranje PS5, i HBO Max i Netflix. Što preporučate...OLEDa me malo strah zbog burn in-ova, a koliko vidim Mini LED ne zaostaje puno?

C2 ti ima EVO panel.

Bajke da mini led ne zaostaje puno...su bajke.

Los dimming algoritam je jos losiji na mini ledu jer mora upravljat vecim brojem zona.

Top end mini led modeli su izvan tvog cjenovnog dosega.

Pa QN90B je prošlogodišnji mini led flagship?

3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...
FileFicho kaže...

Imam budžet za TV od 1000€...u tu kategoriju išli bi mi Phillips 55PML9507 i Samsung 50" QN90B iz kategorije mini LED TV-a. Iz OLED kategorije išao bi LG 48C2 i Philips 55OLED707. TV će služiti za gledanje tekmi, igranje PS5, i HBO Max i Netflix. Što preporučate...OLEDa me malo strah zbog burn in-ova, a koliko vidim Mini LED ne zaostaje puno?

C2 ti ima EVO panel.

Bajke da mini led ne zaostaje puno...su bajke.

Los dimming algoritam je jos losiji na mini ledu jer mora upravljat vecim brojem zona.

Top end mini led modeli su izvan tvog cjenovnog dosega.

Tako je, a uz to moze dobiti trenutno na promo akciji LG C2 55 incha za 1k eura.

 

https://www.sancta-domenica.hr/tv-55-lg-oled-55c21la.html?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pomoć!
Imam C1 + Amazon fs 4k.
Najviše koristim fs za gledanje smarttube (radi reklama na YouTube).
Do sada je sve dobro radilo, kada sam ugasio bilo TV bilo fs, sve se ugasilo.
Međutim, zadnjih tjedan dana (bio je update i TV-a i smart tube app) primjećujem kada ugasim TV, da fs ostaje raditi u pozadini / kada ponovno uključim TV uključi se na fs nekom random yt videu koji se vrti kada je TV isključen. Drugim riječima, auto play radi i fs vrti yt videe. Prije to nije bilo tako.
Zapravo, mislim da čak kada sam i prebacio na drugi ulaz da se HDMI 4 / fs / smart tube pauzirao (ovo ne mogu sigurno tvrditi, ali mogu 120% sigurno tvrditi da kada sam ugasio TV na nekom yt videu da se ništa nije vrtilo u pozadini više).
Ništa nisam dirao po nikakvim postavkama.
4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Landfall kaže...

Pozdrav,

 

Trebao bih novi TV za cca 1000-1100€, veličina 75''.

 

Namjena lokalni programi, malo PS5 gaming i Netflix.

 

Što je best buy u tom rangu? Kvaliteta slike i prikaza.

 

OLED je van budžeta, a ne bih htio ići na manju dijagonalu.

 

Mislio sam ići na običan LG LED ali po nekim recenzijama čini se da su u najmanju ruku ti modeli osrednji po kvaliteti slike, kao LG 75UQ9100.

https://www.sancta-domenica.hr/tv-75-lg-uhd-75uq9100.html

 

To je točno?

 

 

Da li je ovaj TCL QLED dobra opcija, ili nešto drugo?

https://www.sancta-domenica.hr/tv-75-tcl-qled-75c635-android.html

 

Thanks

Zavisi kakav zahtjevaš OS na TV-u...

 

TCL ti je baziran na Android OS-u (recimo ako oćeš Kodi ili IPTV), a LG ima WebOS 

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
12 mjeseci
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav, razmišljam da kupim Hisense 55" A7GQ, ako može mišlenja, iskustva..

 
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
V_V_1_1 kaže...

Pozdrav, razmišljam da kupim Hisense 55" A7GQ, ako može mišlenja, iskustva..

 Ovdje ti je najpoštenije sve objašnjeno https://www.rtings.com/tv/reviews/hisense/u7g

 

Za LED panel odlične ocjene.

U Santa Domenica s 20% popusta 467,08 €, super ponuda.

合氣道 Leptiri poput Monarha su najsposobnija vrsta na planetu, a nemaju mozak ...možda baš zato...
Poruka je uređivana zadnji put pet 14.4.2023 6:15 (Zaporožac).
12 mjeseci
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Gledao sam ovo, ali ja se interesujem za A7 seriju, ne mogu da nadjem dobru recenziju zato pitam

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Zaporožac kaže...
V_V_1_1 kaže...

Pozdrav, razmišljam da kupim Hisense 55" A7GQ, ako može mišlenja, iskustva..

 Ovdje ti je najpoštenije sve objašnjeno https://www.rtings.com/tv/reviews/hisense/u7g

 

Za LED panel odlične ocjene.

U Santa Domenica s 20% popusta 467,08 €, super ponuda.

 Si siguran da je to isti za EU tržište ?

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
DarthMarkus kaže...
Zaporožac kaže...
V_V_1_1 kaže...

Pozdrav, razmišljam da kupim Hisense 55" A7GQ, ako može mišlenja, iskustva..

 Ovdje ti je najpoštenije sve objašnjeno https://www.rtings.com/tv/reviews/hisense/u7g

 

Za LED panel odlične ocjene.

U Santa Domenica s 20% popusta 467,08 €, super ponuda.

 Si siguran da je to isti za EU tržište ?

Naravno da nije,o tome smo pisali niz puta.

12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Onda Zaporožcu perma ban i 100eura kazne zbog obmanjivanja raje.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
2 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
DarthMarkus kaže...
Si siguran da je to isti za EU tržište ?

Ne bi trebale biti drastične razlike. 

Inače, ovi za amerikanjere imaju u suštini 5x bolji panel, 10x jači procesor, 6 GB ram-a, drukčiji Dolby Atmos.

Njihov Atmos čuješ sa 70 strana oko sebe, a ovaj za EU tržište je govno za baciti na ulicu.

合氣道 Leptiri poput Monarha su najsposobnija vrsta na planetu, a nemaju mozak ...možda baš zato...
Poruka je uređivana zadnji put pet 14.4.2023 15:06 (Zaporožac).
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Zaporožac kaže...
DarthMarkus kaže...
Si siguran da je to isti za EU tržište ?

Ne bi trebale biti drastične razlike. 

Inače, ovi za amerikanjere imaju u suštini 5x bolji panel, 10x jači procesor, 6 GB ram-a, drukčiji Dolby Atmos.

Njihov Atmos čuješ sa 70 strana oko sebe, a ovaj za EU tržište je govno za baciti na ulicu.

 Nisu drastične razlike i onda navedeš drastične razlike.

 

 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
pinc123 kaže...

Tcl c635 55"jel u redu? 

 Moj savjet je da uzmeš c735 ako već hoćeš TCL, a mogao bi razmisliliti i o istom Qledu koji nije mnogo skuplji. Ako ti ne smeta što je malo stariji model i 635 nije loš...

 

9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

E sad dilema, uzeti C2 55" ili nešto drugo, ali u 65" izvedbi? Imate li kakav savjet. Razlika je ogromna u cijeni između c2 55 i 65 nije unutar budžeta, a opet muči me da će 55" na 3,5m bit malo.

 

Pozdrav!

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Istu dilemu imam i ja, s time da sam ja isprva (zapravo još uvijek se troumim) ciljao Philips The One Ambilight 75'.

 

Kolega mi je rekao da uzmem svakako AMOLED, ali mi je C2 65' malo van budžeta.

8 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
mrbean kaže...

Istu dilemu imam i ja, s time da sam ja isprva (zapravo još uvijek se troumim) ciljao Philips The One Ambilight 75'.

 

Kolega mi je rekao da uzmem svakako AMOLED, ali mi je C2 65' malo van budžeta.

 

Ja sam uzeo oled 65" philips 707 za 9k kuna i nisam požalio. Uzeo bi i 75 da mogu, ali ne želim lcd.

Ne bi ga mijenjao za c2 55" nikako (pošto je cijena tu negdje).

 

 

9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
mrbean kaže...

Istu dilemu imam i ja, s time da sam ja isprva (zapravo još uvijek se troumim) ciljao Philips The One Ambilight 75'.

 

Kolega mi je rekao da uzmem svakako AMOLED, ali mi je C2 65' malo van budžeta.

 A što je pod drugi izbor?

9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Alfa_R kaže...
mrbean kaže...

Istu dilemu imam i ja, s time da sam ja isprva (zapravo još uvijek se troumim) ciljao Philips The One Ambilight 75'.

 

Kolega mi je rekao da uzmem svakako AMOLED, ali mi je C2 65' malo van budžeta.

 

Ja sam uzeo oled 65" philips 707 za 9k kuna i nisam požalio. Uzeo bi i 75 da mogu, ali ne želim lcd.

Ne bi ga mijenjao za c2 55" nikako (pošto je cijena tu negdje).

 

 

 Trenutno taj navedeni philips iznosi 10.917kn tj. 1449€, ali nema 4k 120hz nego qhd tj 2560 x 1440 rezoluciju u 120hz. Fora je s tim ambient lightom, jako puno ljudi čujem koji ne traže od televizora puno, ali im je jako bitno da svijetli 

 

 

Edit:Isprike, na pdf-u od philipsa piše da ima i u 4k 120hz

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.4.2023 11:04 (Filip720).
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Imam doma the one 75", 4k radi u 120Hz.

Televizor je vrh i ne bi ga mijenjao za oled. Meni je dijagonala > oled, veliki boravak i mora biti velika površina na zidu.

I naravno, ambilight uz tu veličinu je pojava za dekoraciju boravka.

Nema tog susjeda koji nije pao na dupe kad je vidio tv, em pojavu em sliku.

 

Jedino maxtv kvari cijeli doživljaj pa gledamo smao netflix i jogurt filmove u 4k.

hdr je malo pretamni, moram se igrati s time.

Know your limits.
Moj PC  
4 2 hvala 0
8 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Filip720 kaže...
Alfa_R kaže...
mrbean kaže...

 

 

 

 Trenutno taj navedeni philips iznosi 10.917kn tj. 1449€, ali nema 4k 120hz nego qhd tj 2560 x 1440 rezoluciju u 120hz. Fora je s tim ambient lightom, jako puno ljudi čujem koji ne traže od televizora puno, ali im je jako bitno da svijetli 

 

 

Edit:Isprike, na pdf-u od philipsa piše da ima i u 4k 120hz

 

 

Ima, ali ima i caka - ima 120khz vrr 4k ali u monitor modu, ali tamo je gama malo zeznuta ili game mode, ali tu ide 4k1k (prepolovljena vertikalna rezolucija interno). Nisam testirao, ionako mi 1080ti nema hdmi 2.1.  Ako je game apsolutni prioritet onda mislim da LG je najbolji u tome. 

Ambient je fora... ali i dvosjekli mač sa oledima. izgubiš malo percepciju crne boje. srećom - da se brightnes štelati na njemu i ima par modova rada pa se da namjestiti ovisno šta gledaš. Tako da ga redovno koristim.

Bio je u elipsu nešto malo manje od 9k prije mjesec dana  (S poštarinom me došao 9k).

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice