Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 47.123
|
čitano: 14.656.912
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
soecc kaže...

Malo me izhebo u mozak ovaj što drma po OLEDu pa sam išao čitat za mogući burn in i sad me strah pošto sam picajzla, da neću stalno to provjeravati i biti opterećen, pa recimo kad mi klinci ostave tv na nekoj statičkoj slici da dobijem slom živaca.

 Kad se pauzira slika na npr.Netflixu, onda ti LG Oled vrlo brzo ugasi ekran i upali nekakav mali "vatromet" koji se pomiče po ekranu da ne dođe do burn in-a.

Na Xboxu se kod duže pauze slika zatamni i mijenjaju se slike sa achievementima. Ne znam kako je na Playstationu.

A i mislim da Oledi u takvim situacijama neprimjetno pomiču sliku za par pixela (tzv. pixel shifting).

PSN - DeniZg80; Xbox - DeniZg#5788
3 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
hrka11 kaže...
BioZZG kaže...

 Ma kakvi strahovi kada imaš 5 godina garancije skoro uvijek na TCL...Isto vrijedi i za sve druge marke, ak krepa krepa, dobiješ novi i vozi dalje.

 

Svaki TV može prdnut za mjesec dana, i LG i Samsung, svi koriste više manje iste dijelove iz istih tvornica....

 

Za koji god TV se odlučiš, ganjaj 5 godina garancije i miran si u glavi ako ništa drugo.

 

Inače, običan LED TV u 2024. na tu dijagonalu 75' bi meni osobno bio teški NO GO,pa to se kupovalo tamo negdje 2017., barem MiniLed, a najbolje OLED. Sve zavisi koliki ti je budžet.

 

 Slazem se za 5g garancije samo sto kod nas nema nitko toliko dugo taj TCL da znamo kako stoji s kvarovima i ostalim...a sto se tice toga normalno oled je br1 i ostat ce tako,mini led je isto ispred FALD-a ali nije FALD za bacit i sigurno da filmovi izgledaju dobro na njemu.Sony dobro barata sa slikom i nebi se ja tu sekirao puno oko toga,samo sto kazes to je "starija" tehnologija pogotovo kad sam imamo mini led,zato se i lomim sta uraditi.Imao sam priliku gledat zemaljske programe na TCL C835 i nebi rekao da je slika bolja nago na mom tv-u koji je star 5-6g (55xe8505),nekako zamuceno djeluje,pokreti cudni,slika nije cista itd...

Opekao sam se na drugim stvarima jer eto "nude za manje love sve isto i vise" pa u praksi bude kita,a vidit cu jos.

 Tog SONY-a bih uzeo isključivo i samo ako ćeš gledat zemaljske kanale/MaxTV jer SONY ima najbolje image processing, za sve ostalo MiniLed bez dvojbe.

 

Kod TCL-a, znam osobno 2 lika kojima  se TCL pokvario i kod oba dvoje TV nije niti išao na servis tj. je ali nije na detaljnu dijagnostiku, doslovno su mu rekli dobit ćete novi TV ili povrat love tak da mislim da tu nema problema, TCL je malo prevelika marka da bi se zajebavali oko takvih stvari, sami proizvode panele, imaju manji trošak proizvodnje i idu na količinu...

 

Više problema je kod Samsunga i SONY-a koji su zajebani oko garancije, LG je vrhunski recimo.

 

 

 

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ne zamaraj se time vec kupi oled i uzivaj....
2 godine
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
hrka11 kaže...
Imao sam priliku gledat zemaljske programe na TCL C835 i nebi rekao da je slika bolja nago na mom tv-u koji je star 5-6g (55xe8505),nekako zamuceno djeluje,pokreti cudni,slika nije cista itd...

Opekao sam se na drugim stvarima jer eto "nude za manje love sve isto i vise" pa u praksi bude kita,a vidit cu jos.

 Niš čudno, TCL C835 - Va panel. Dobro si skužio, a prosječnim korisnicima više nego dobro. I još viču kako su zadovoljni.  Mini led ips skoro rame uz rame OLEDU, i još uštediš novaca i mirnije spavaš. Problem je kad dođu sranja, dobro neće odma, al nakon dvije godine ajmo rec, onda zajebavaj se sa servisom, pakiraj tv, nosi, čekaj 2-4 tjedna itd itd. 500-1000 eura više za trunku bolju sliku, neisplativo.

 

https://www.reddit.com/r/4kTV/comments/16o0wac/is_oled_burnin_still_a_problem/

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.5.2024 16:18 (OnTime).
10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
OnTime kaže...
hrka11 kaže...
Imao sam priliku gledat zemaljske programe na TCL C835 i nebi rekao da je slika bolja nago na mom tv-u koji je star 5-6g (55xe8505),nekako zamuceno djeluje,pokreti cudni,slika nije cista itd...

Opekao sam se na drugim stvarima jer eto "nude za manje love sve isto i vise" pa u praksi bude kita,a vidit cu jos.

 Niš čudno, TCL C835 - Va panel. Dobro si skužio. A prosječnim korisnicima više nego dobro. 

 

imam dotičan tv i slika je predobra, a ovo što kolega navodi za zemaljske programe - gledam ih cca 70% vremena i nisam primjetio ovo što navodi (moguće da taj njegov nije bio poštelan kak spada)

tl:dr - ja sam s tim modelom itekako zadovoljan (prije sam imao midrange 43" LG sa IPS-om)

jedina mana su mu manji kutovi gledanja, ali to me ne brine jer ne gledam TV iz kuta većeg od 20-30°...

2 godine
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
60nine kaže...
OnTime kaže...
hrka11 kaže...
Imao sam priliku gledat zemaljske programe na TCL C835 i nebi rekao da je slika bolja nago na mom tv-u koji je star 5-6g (55xe8505),nekako zamuceno djeluje,pokreti cudni,slika nije cista itd...

Opekao sam se na drugim stvarima jer eto "nude za manje love sve isto i vise" pa u praksi bude kita,a vidit cu jos.

 Niš čudno, TCL C835 - Va panel. Dobro si skužio. A prosječnim korisnicima više nego dobro. 

 

imam dotičan tv i slika je predobra, a ovo što kolega navodi za zemaljske programe - gledam ih cca 70% vremena i nisam primjetio ovo što navodi (moguće da taj njegov nije bio poštelan kak spada)

tl:dr - ja sam s tim modelom itekako zadovoljan (prije sam imao midrange 43" LG sa IPS-om)

jedina mana su mu manji kutovi gledanja, ali to me ne brine jer ne gledam TV iz kuta većeg od 20-30°...

 Najbitnije da si zadovoljan 

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.5.2024 15:34 (OnTime).
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
OnTime kaže...
hrka11 kaže...
Imao sam priliku gledat zemaljske programe na TCL C835 i nebi rekao da je slika bolja nago na mom tv-u koji je star 5-6g (55xe8505),nekako zamuceno djeluje,pokreti cudni,slika nije cista itd...

Opekao sam se na drugim stvarima jer eto "nude za manje love sve isto i vise" pa u praksi bude kita,a vidit cu jos.

 Niš čudno, TCL C835 - Va panel. Dobro si skužio. A prosječnim korisnicima više nego dobro. 

Garfield je bio mala beba za tebe... 

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
OnTime kaže...
hrka11 kaže...
Imao sam priliku gledat zemaljske programe na TCL C835 i nebi rekao da je slika bolja nago na mom tv-u koji je star 5-6g (55xe8505),nekako zamuceno djeluje,pokreti cudni,slika nije cista itd...

Opekao sam se na drugim stvarima jer eto "nude za manje love sve isto i vise" pa u praksi bude kita,a vidit cu jos.

 Niš čudno, TCL C835 - Va panel. Dobro si skužio, a prosječnim korisnicima više nego dobro. 

 VA 32" monitr 165 hza, VA 65" 144 hz TV mini led i to rastura. TV za 730 eura HDR ubija, upravo igram senauas saga hellblade II i to je slika za ubit vola :D Crna odlična, za HDR trebaju sunčane naočale, kontrast, detalji ludilo. 

Klasični kanali dobri, 4K filmovi odlični

2 godine
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
forumaš kaže...
OnTime kaže...
hrka11 kaže...
Imao sam priliku gledat zemaljske programe na TCL C835 i nebi rekao da je slika bolja nago na mom tv-u koji je star 5-6g (55xe8505),nekako zamuceno djeluje,pokreti cudni,slika nije cista itd...

Opekao sam se na drugim stvarima jer eto "nude za manje love sve isto i vise" pa u praksi bude kita,a vidit cu jos.

 Niš čudno, TCL C835 - Va panel. Dobro si skužio, a prosječnim korisnicima više nego dobro. 

 VA 32" monitr 165 hza, VA 65" 144 hz TV mini led i to rastura. TV za 730 eura HDR ubija, upravo igram senauas saga hellblade II i to je slika za ubit vola :D Crna odlična, za HDR trebaju sunčane naočale, kontrast, detalji ludilo. 

Klasični kanali dobri, 4K filmovi odlični

 Također igram Saga Hellbalde, na 55" Philips, mini led ips, 120 hz, slika za popizdit kolko je dobra . Crna fantastiko. I još ambilight, diskoteka. Jel se vidi ikakav black smearing/ghosting dok mičeš kameru lijevo desno? Za tvoj model kažu da je katastrofa što se tiče gejminga, black smearing/ghostinga ko u priči.

 

"I fell for the price decoy with this Chinese brand, I wouldn’t recommend this TV at all. The Gaming experience is the worst i ever seen, color ghosting in every dark scene , motion clarity simply disgusting, i prefer playing 60hz in a old Samsung 4 series than in this piece of plastic. Please don’t buy, don’t make the same mistake that i make"

 

https://www.rtings.com/tv/reviews/hisense/u7k-u7-u75k

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.5.2024 16:45 (OnTime).
10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
forumaš kaže...

 VA 32" monitr 165 hza, VA 65" 144 hz TV mini led i to rastura. TV za 730 eura HDR ubija, upravo igram senauas saga hellblade II i to je slika za ubit vola :D Crna odlična, za HDR trebaju sunčane naočale, kontrast, detalji ludilo. 

Klasični kanali dobri, 4K filmovi odlični

 Na koji tv mislis?

 

Origin_Steam: hrka11
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
soecc kaže...

Malo me izhebo u mozak ovaj što drma po OLEDu pa sam išao čitat za mogući burn in i sad me strah pošto sam picajzla, da neću stalno to provjeravati i biti opterećen, pa recimo kad mi klinci ostave tv na nekoj statičkoj slici da dobijem slom živaca.

Koliko je to stvarno često, na ovim novijim oledima? Ili taj image retention. Jer čitam da se to više dešavalo na modelima iz 2017 i 2018. I poslao sam upit u Santa Domenicu, ali mi nije stigao odgovor, da li garancija pokriva i burn in tih 5 godina? Zna li netko?

 

Edit: Zaboravio sam napomenuti da TV neću koristiti za gaming i da mi je upaljen rijetko kad više od 6 sati dnevno, što vjerojatno dosta smanjuje rizik.

 Ne opterecuj se s glupostima, uzmi oled i uživaj, ništa mu neće biti.  Misliš da se  lcd  ne kvari ?  da ne može riknut zona i sl ? 

Image retention je kratkotrajna i privremena pojava koja je moguća na oledu, ja je nikad, ali nikad vidio nisam na svojim oledima.  Od 2018 g  na alj su vec promjenili strukturu panela i problem je doslovno sveden na nebitno, nakon toga su paneli još dodatno poboljšavani. 

Ako ti klinci ostave staticnu sliku dugo, tv to skuzi i polako zatamni ekran. Ima hrpa mjera brotiv burnina i stvcarno se ne moraš time opterečivati. 

LG navodno uredno rješava  reklamaciju ako imaš burn in. Za samsung ne znam jer ne poznam nikaoga da je reklamirao.  LG je znao imat pokoji slučaj na starim modelima (do 2018) i ljudi su dobili nove panele, za novije ne znam je li ovdje itko imao problem.

Ja imma jedan c8 iz 2018 i nikakvih problema, imam i S95C ali prenov je da bi mogao suditi (po rtingsu je navodno najizdrzljiviji panel od svih, budemo vidjeli) 

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
hrka11 kaže...
forumaš kaže...

 VA 32" monitr 165 hza, VA 65" 144 hz TV mini led i to rastura. TV za 730 eura HDR ubija, upravo igram senauas saga hellblade II i to je slika za ubit vola :D Crna odlična, za HDR trebaju sunčane naočale, kontrast, detalji ludilo. 

Klasični kanali dobri, 4K filmovi odlični

 Na koji tv mislis?

 

 VA panel, kinez...nema gore :D

Hisense 65U7KQ

 

 

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...
soecc kaže...

Malo me izhebo u mozak ovaj što drma po OLEDu pa sam išao čitat za mogući burn in i sad me strah pošto sam picajzla, da neću stalno to provjeravati i biti opterećen, pa recimo kad mi klinci ostave tv na nekoj statičkoj slici da dobijem slom živaca.

Koliko je to stvarno često, na ovim novijim oledima? Ili taj image retention. Jer čitam da se to više dešavalo na modelima iz 2017 i 2018. I poslao sam upit u Santa Domenicu, ali mi nije stigao odgovor, da li garancija pokriva i burn in tih 5 godina? Zna li netko?

 

Edit: Zaboravio sam napomenuti da TV neću koristiti za gaming i da mi je upaljen rijetko kad više od 6 sati dnevno, što vjerojatno dosta smanjuje rizik.

 Ne opterecuj se s glupostima, uzmi oled i uživaj, ništa mu neće biti.  Misliš da se  lcd  ne kvari ?  da ne može riknut zona i sl ? 

Image retention je kratkotrajna i privremena pojava koja je moguća na oledu, ja je nikad, ali nikad vidio nisam na svojim oledima.  Od 2018 g  na alj su vec promjenili strukturu panela i problem je doslovno sveden na nebitno, nakon toga su paneli još dodatno poboljšavani. 

Ako ti klinci ostave staticnu sliku dugo, tv to skuzi i polako zatamni ekran. Ima hrpa mjera brotiv burnina i stvcarno se ne moraš time opterečivati. 

LG navodno uredno rješava  reklamaciju ako imaš burn in. Za samsung ne znam jer ne poznam nikaoga da je reklamirao.  LG je znao imat pokoji slučaj na starim modelima (do 2018) i ljudi su dobili nove panele, za novije ne znam je li ovdje itko imao problem.

Ja imma jedan c8 iz 2018 i nikakvih problema, imam i S95C ali prenov je da bi mogao suditi (po rtingsu je navodno najizdrzljiviji panel od svih, budemo vidjeli) 

 Puno hvala na opširnom odgovoru, definitivno si mi pomogao.

10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
forumaš kaže...

 VA panel, kinez...nema gore :D

Hisense 65U7KQ

 

 

 Pa VA panel je i kod mene Sony i ciljano sam išao na VA panel,nisam ni rekao da je loš.Druga je dilema kod mene,a Hisense je isto jedna od opcija u kombinaciji sa fire stickom.

Origin_Steam: hrka11
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.5.2024 21:02 (hrka11).
2 godine
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Možda nekom pomogne u odabiru. Longevity/burn in test. Samsung S95C OLED nakon 16 mjeseci ni traga ikakvim defektima. Impresivno.

 

https://www.rtings.com/tv/tests/longevity-burn-in-test-updates-and-results

 

Evo dobar test za tv, uniformity, greyscale, banding i detekcija burn in'a za OLED tv.

 

Javite iskustva na Grayscale 95% 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.5.2024 20:11 (OnTime).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
OnTime kaže...
forumaš kaže...
OnTime kaže...
hrka11 kaže...
Imao sam priliku gledat zemaljske programe na TCL C835 i nebi rekao da je slika bolja nago na mom tv-u koji je star 5-6g (55xe8505),nekako zamuceno djeluje,pokreti cudni,slika nije cista itd...

Opekao sam se na drugim stvarima jer eto "nude za manje love sve isto i vise" pa u praksi bude kita,a vidit cu jos.

 Niš čudno, TCL C835 - Va panel. Dobro si skužio, a prosječnim korisnicima više nego dobro. 

 VA 32" monitr 165 hza, VA 65" 144 hz TV mini led i to rastura. TV za 730 eura HDR ubija, upravo igram senauas saga hellblade II i to je slika za ubit vola :D Crna odlična, za HDR trebaju sunčane naočale, kontrast, detalji ludilo. 

Klasični kanali dobri, 4K filmovi odlični

 Također igram Saga Hellbalde, na 55" Philips, mini led ips, 120 hz, slika za popizdit kolko je dobra . Crna fantastiko. I još ambilight, diskoteka. Jel se vidi ikakav black smearing/ghosting dok mičeš kameru lijevo desno? Za tvoj model kažu da je katastrofa što se tiče gejminga, black smearing/ghostinga ko u priči.

 

"I fell for the price decoy with this Chinese brand, I wouldn’t recommend this TV at all. The Gaming experience is the worst i ever seen, color ghosting in every dark scene , motion clarity simply disgusting, i prefer playing 60hz in a old Samsung 4 series than in this piece of plastic. Please don’t buy, don’t make the same mistake that i make"

 

https://www.rtings.com/tv/reviews/hisense/u7k-u7-u75k

 Da. Klasika za VA panel kad imaš visok FPS, preko sto i više. Isto imam i na VA monitoru. Rijetko ali imam, kod tamno sivih scena ne i kod crne i samo u nekim igrama. Npr. u Falloutu 4 sam primjetio. i skroz mi  je to očekivano kao i loš kut gledanj što mi je nebitno.

Svi znamo prednosti i mane VA panela. Teško bi se vartio na IPS koji izgleda isprano u odnosu na VA zbog naprednijeg kontrasta a za OLED sam škrt, ovih 730 eura za 65" mi je bilo taman po mjeri, i tak bum ga za pet godina promjenio kad istekne garancija i idem na nekaj novo.

Za pet godina minimum 75"....ove 55" su mi mali televizori...imao 32", 42", 50" i 55" ali to je sad lanjski snijeg. Jednog dana na 100+ inča kako će padati cijena, imam projektor i gledeam 120" i znam da mi nije preveliko.

2 godine
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
forumaš kaže...
OnTime kaže...
forumaš kaže...
OnTime kaže...
hrka11 kaže...
Imao sam priliku gledat zemaljske programe na TCL C835 i nebi rekao da je slika bolja nago na mom tv-u koji je star 5-6g (55xe8505),nekako zamuceno djeluje,pokreti cudni,slika nije cista itd...

Opekao sam se na drugim stvarima jer eto "nude za manje love sve isto i vise" pa u praksi bude kita,a vidit cu jos.

 Niš čudno, TCL C835 - Va panel. Dobro si skužio, a prosječnim korisnicima više nego dobro. 

 VA 32" monitr 165 hza, VA 65" 144 hz TV mini led i to rastura. TV za 730 eura HDR ubija, upravo igram senauas saga hellblade II i to je slika za ubit vola :D Crna odlična, za HDR trebaju sunčane naočale, kontrast, detalji ludilo. 

Klasični kanali dobri, 4K filmovi odlični

 Također igram Saga Hellbalde, na 55" Philips, mini led ips, 120 hz, slika za popizdit kolko je dobra . Crna fantastiko. I još ambilight, diskoteka. Jel se vidi ikakav black smearing/ghosting dok mičeš kameru lijevo desno? Za tvoj model kažu da je katastrofa što se tiče gejminga, black smearing/ghostinga ko u priči.

 

"I fell for the price decoy with this Chinese brand, I wouldn’t recommend this TV at all. The Gaming experience is the worst i ever seen, color ghosting in every dark scene , motion clarity simply disgusting, i prefer playing 60hz in a old Samsung 4 series than in this piece of plastic. Please don’t buy, don’t make the same mistake that i make"

 

https://www.rtings.com/tv/reviews/hisense/u7k-u7-u75k

 Da. Klasika za VA panel kad imaš visok FPS, preko sto i više. Isto imam i na VA monitoru. Rijetko ali imam, kod tamno sivih scena ne i kod crne i samo u nekim igrama. Npr. u Falloutu 4 sam primjetio. i skroz mi  je to očekivano kao i loš kut gledanj što mi je nebitno.

Svi znamo prednosti i mane VA panela. Teško bi se vartio na IPS koji izgleda isprano u odnosu na VA zbog naprednijeg kontrasta a za OLED sam škrt, ovih 730 eura za 65" mi je bilo taman po mjeri, i tak bum ga za pet godina promjenio kad istekne garancija i idem na nekaj novo.

Za pet godina minimum 75"....ove 55" su mi mali televizori...imao 32", 42", 50" i 55" ali to je sad lanjski snijeg. Jednog dana na 100+ inča kako će padati cijena, imam projektor i gledeam 120" i znam da mi nije preveliko.

 Uf, nebi ja to mogao prožvakat, vratio bi ga odma, neznam koji si model ips'a gledao, ali moj plm9008 mini ips i boje i kontrast top, nema nikakve ispranosti boja, sad odvrtio ovaj test gore i nema defekata, sve uniform, boje extra, doduše tv je star 2 mjeseca, vidjet ćemo kasnije.  

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Eto, ja ne bi mogao gledati u malih 55" na malom kontrast a ti u muljanje sive ili crne. Svatko zna za sebe kaj mu je isplativije, kaj mu je bolje uloženo dobiveno itd. Kao što rekoh prednosti i mane su odavno poznate.

4 tjedna
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav, 

 

Molim mišljenje o sljedećem modelu i cijeni od 559,00 Eur

 

SAMSUNG QE55Q67CAUXXH qled, 138cm, 4k hdr, smart tv 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/SAMSUNG-QE55Q67CAUXXH/?utm_source=nabava.net.hr&utm_medium=cpc&utm_campaign=nabava.net.hr_cjenik

 

Tv bi se gledao s udaljenosti od cca 2,6m a služio bi za gledanje serija, filmova, utakmica itd, odnosno za pravo vulgaris korištenje tv-a. :D

Da li su cijena i kvaliteta u omjeru i biste li preporučili možda nešto drugo?

Dobije se još i 2+3 dodatno jamstvo :) 

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.5.2024 20:49 (Lakiluki2024).
 
0 0 hvala 0
2 godine
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Lakiluki2024 kaže...

Pozdrav, 

 

Molim mišljenje o sljedećem modelu i cijeni od 559,00 Eur

 

SAMSUNG QE55Q67CAUXXH qled, 138cm, 4k hdr, smart tv 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/SAMSUNG-QE55Q67CAUXXH/?utm_source=nabava.net.hr&utm_medium=cpc&utm_campaign=nabava.net.hr_cjenik

 

Tv bi se gledao s udaljenosti od cca 2,6m a služio bi za gledanje serija, filmova, utakmica itd, odnosno za pravo vulgaris korištenje tv-a. :D

Da li su cijena i kvaliteta u omjeru i biste li preporučili možda nešto drugo?

Dobije se još i 2+3 dodatno jamstvo :) 

 Moja preporuka mini led ips, taj Samsung je običan led, znači što se osvjetljenja tiče crna na slici je svijetla/siva, dok je kod mini leda to izvedeno vrhunski, a nemora se kupiti skupi OLED. Što se tiče garancije Protecta daje extra tri godine na sve tv uređaje za cca 50 eura (55" tv). Tako da je dodatno jamstvo od 3 godine uvijek tu i netreba bit vezan za pojedinu marku, što je odlično. 

 

Ovog imam ja, kupio ga prije 2 mjeseca i za te pare tv je top,  sa ambilight pozadinskim osvjetljenjem. Extra atmosfera prilikom gledanja utakmica.  Trenutno je na akciji u Elipsu za 589 eura.

https://www.nabava.net/televizori/philips-55pml9008-12-televizor-cijena-55-139-cm-led-mini-led-495994031

 

Svakako preporučujem pogledati par modela po dućanima uživo, ali obavezan mini led. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.5.2024 21:35 (OnTime).
2 godine
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Lakiluki2024 kaže...

Pozdrav, 

 

Molim mišljenje o sljedećem modelu i cijeni od 559,00 Eur

 

SAMSUNG QE55Q67CAUXXH qled, 138cm, 4k hdr, smart tv 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/SAMSUNG-QE55Q67CAUXXH/?utm_source=nabava.net.hr&utm_medium=cpc&utm_campaign=nabava.net.hr_cjenik

 

Tv bi se gledao s udaljenosti od cca 2,6m a služio bi za gledanje serija, filmova, utakmica itd, odnosno za pravo vulgaris korištenje tv-a. :D

Da li su cijena i kvaliteta u omjeru i biste li preporučili možda nešto drugo?

Dobije se još i 2+3 dodatno jamstvo :) 

 Možda Hisense 120 Hz/144 game mode za slične novce, mini led https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/HISENSE-55U7KQ/?utm_source=nabava.net.hr&utm_medium=cpc&utm_campaign=nabava.net.hr_cjenik

合氣道
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.5.2024 21:39 (Zaporožac).
2 godine
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
forumaš kaže...

Eto, ja ne bi mogao gledati u malih 55" na malom kontrast a ti u muljanje sive ili crne. Svatko zna za sebe kaj mu je isplativije, kaj mu je bolje uloženo dobiveno itd. Kao što rekoh prednosti i mane su odavno poznate.

 Razlika u kontrastu minorna, za razliku od muljanja sive ili crne gdje je ogromna razlika mini led ips vs mini led va. A i ti problemi nisu vezani samo za gejming, vidi se to i na bržim scenama dok se gleda tv, film itd. Imao sam Tv sa VA panelom pa sva sreća prodao.

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
OnTime kaže...
forumaš kaže...

Eto, ja ne bi mogao gledati u malih 55" na malom kontrast a ti u muljanje sive ili crne. Svatko zna za sebe kaj mu je isplativije, kaj mu je bolje uloženo dobiveno itd. Kao što rekoh prednosti i mane su odavno poznate.

 Razlika u kontrastu minorna, za razliku od muljanja sive ili crne gdje je ogromna razlika mini led ips vs mini led va. A i ti problemi nisu vezani samo za gejming, vidi se to i na bržim scenama dok se gleda tv, film itd. Imao sam Tv sa VA panelom pa sva sreća prodao.

 Evo baš gledam malo i tvoj tvoj philips (desno) pored ovog samsunga na 7:30 izgleda jako isprano i anemično.

 

 

Fala ali ne fala, vratio bi ga odmah.

2 godine
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
forumaš kaže...
OnTime kaže...
forumaš kaže...

Eto, ja ne bi mogao gledati u malih 55" na malom kontrast a ti u muljanje sive ili crne. Svatko zna za sebe kaj mu je isplativije, kaj mu je bolje uloženo dobiveno itd. Kao što rekoh prednosti i mane su odavno poznate.

 Razlika u kontrastu minorna, za razliku od muljanja sive ili crne gdje je ogromna razlika mini led ips vs mini led va. A i ti problemi nisu vezani samo za gejming, vidi se to i na bržim scenama dok se gleda tv, film itd. Imao sam Tv sa VA panelom pa sva sreća prodao.

 Evo baš gledam malo i tvoj tvoj philips (desno) pored ovog samsunga na 7:30 izgleda jako isprano i anemično.

 

 

Fala ali ne fala, vratio bi ga odmah.

 Au kakva razlika, jel moguce da te ta razlika zeza? Razlika od 0.0001%. I baš jako i baš anemično? Od te recenzije kako je rekao taj jutjuber izašla dva update'a za taj model philipsa, ali da su vam te minorne zanemarive razlike u bojama bitnije nego ghosting, smudging, black smearing? Da će neko prije izabrat tv na kojem su igrači dok se gleda utakmica malo nekako muljavi, prelijevaju se gdje upravo dolazi do smearinga i da moraš bit u centru tv'a jer ako se pomakneš dođe do ispranih boja? Ili kako si rekao problemi u igrama? Mene bi to ubijalo u oko. I to sve te ne smeta a smeta te razlika u bojama od 0.0001%. Evo križam se i nemrem se načudit. Au ovo je dokaz da stvarno vrijedi izreka "svakome svoje".  ali nije to ništa loše, ima nas različitih, svako voli svoje. Eo prvi glas da je nekome bitnija ta razlika nego svi navedeni problemi. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.5.2024 22:47 (OnTime).
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Tješi se  7:43 na philipsu planina bijela zblurana mrlja za razliku od samsunga. Taj philips kinesko govno 

2 godine
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
forumaš kaže...

Tješi se  7:43 na philipsu planina bijela zblurana mrlja za razliku od samsunga. Taj philips kinesko govno 

 Stvarno nema potrebe za agresivnim prepucavanjem, nitko te ne napada, nismo u ratnoj zoni, kolege smo na forumu, ne prepucavamo se ko ima večeg, razovaramo o manama i prednosti i kome šta smeta i ništa više. Možda sam ja nastupio drugačije od navedenoga, ako jesam ispričavam se.

 

Ja ti garantiram da tv ima puno bolju sliku uživo! nego na tom videu, sad sam malo bolje pogledao, cyberpunk defintivno ne izgleda muljavo kao na tom videu, baš se vidi ona kosa na karakteru u igri kao da je prezasićena bojama, mutna, oni magarci na livadi izgledaju isto kao su oversaturated, preko te kamere slika stvarno loše izgleda, ali boje uživo definitivno ne izgledaju tako, danas je upravo dosao i treci update i stvarno je slika je top. Neznam jesi iz Zagreba il ne, ali slobodno dođi uvjeri se da tv izgleda potpuno drugačije a usput i pojest ćemo i popit koju  

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.5.2024 23:51 (OnTime).
3 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
OnTime kaže...
forumaš kaže...
OnTime kaže...
forumaš kaže...

Eto, ja ne bi mogao gledati u malih 55" na malom kontrast a ti u muljanje sive ili crne. Svatko zna za sebe kaj mu je isplativije, kaj mu je bolje uloženo dobiveno itd. Kao što rekoh prednosti i mane su odavno poznate.

 Razlika u kontrastu minorna, za razliku od muljanja sive ili crne gdje je ogromna razlika mini led ips vs mini led va. A i ti problemi nisu vezani samo za gejming, vidi se to i na bržim scenama dok se gleda tv, film itd. Imao sam Tv sa VA panelom pa sva sreća prodao.

 Evo baš gledam malo i tvoj tvoj philips (desno) pored ovog samsunga na 7:30 izgleda jako isprano i anemično.

 

 

Fala ali ne fala, vratio bi ga odmah.

 Au kakva razlika, jel moguce da te ta razlika zeza? Razlika od 0.0001%. I baš jako i baš anemično? Od te recenzije kako je rekao taj jutjuber izašla dva update'a za taj model philipsa, ali da su vam te minorne zanemarive razlike u bojama bitnije nego ghosting, smudging, black smearing? Da će neko prije izabrat tv na kojem su igrači dok se gleda utakmica malo nekako muljavi, prelijevaju se gdje upravo dolazi do smearinga i da moraš bit u centru tv'a jer ako se pomakneš dođe do ispranih boja? Ili kako si rekao problemi u igrama? Mene bi to ubijalo u oko. I to sve te ne smeta a smeta te razlika u bojama od 0.0001%. Evo križam se i nemrem se načudit. Au ovo je dokaz da stvarno vrijedi izreka "svakome svoje".  ali nije to ništa loše, ima nas različitih, svako voli svoje. Eo prvi glas da je nekome bitnija ta razlika nego svi navedeni problemi. 

 Kakve ti gluposti bubaš to je stvarno za pohvalu.

 

Imam TCL C845, MiniLEd VA i pazi sad ovo, gledam svaku tekmu vikendom Premiershipa, ali doslovno svaku i niti jednom se nije desilo da su igrači muljavi i da se pojavljuje smearing. Možda na nekom tvoj low budget VA panelu.

 

Kvaliteta slike najviše ovisi o izvoru signala, imam preko coaxa 2gbps + TV i TV slika je odlična, pogotovo Arenesport.

 

Razumijemo da pokušavaš opravdat svoj IPS panel i odabir, ali treba malo i stat na loptu, bar piši onda činjenice, a ne bubnut pa ostat živ.

2 godine
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
BioZZG kaže...
OnTime kaže...
forumaš kaže...
OnTime kaže...
forumaš kaže...

Eto, ja ne bi mogao gledati u malih 55" na malom kontrast a ti u muljanje sive ili crne. Svatko zna za sebe kaj mu je isplativije, kaj mu je bolje uloženo dobiveno itd. Kao što rekoh prednosti i mane su odavno poznate.

 Razlika u kontrastu minorna, za razliku od muljanja sive ili crne gdje je ogromna razlika mini led ips vs mini led va. A i ti problemi nisu vezani samo za gejming, vidi se to i na bržim scenama dok se gleda tv, film itd. Imao sam Tv sa VA panelom pa sva sreća prodao.

 Evo baš gledam malo i tvoj tvoj philips (desno) pored ovog samsunga na 7:30 izgleda jako isprano i anemično.

 

 

Fala ali ne fala, vratio bi ga odmah.

 Au kakva razlika, jel moguce da te ta razlika zeza? Razlika od 0.0001%. I baš jako i baš anemično? Od te recenzije kako je rekao taj jutjuber izašla dva update'a za taj model philipsa, ali da su vam te minorne zanemarive razlike u bojama bitnije nego ghosting, smudging, black smearing? Da će neko prije izabrat tv na kojem su igrači dok se gleda utakmica malo nekako muljavi, prelijevaju se gdje upravo dolazi do smearinga i da moraš bit u centru tv'a jer ako se pomakneš dođe do ispranih boja? Ili kako si rekao problemi u igrama? Mene bi to ubijalo u oko. I to sve te ne smeta a smeta te razlika u bojama od 0.0001%. Evo križam se i nemrem se načudit. Au ovo je dokaz da stvarno vrijedi izreka "svakome svoje".  ali nije to ništa loše, ima nas različitih, svako voli svoje. Eo prvi glas da je nekome bitnija ta razlika nego svi navedeni problemi. 

 Kakve ti gluposti bubaš to je stvarno za pohvalu.

 

Imam TCL C845, MiniLEd VA i pazi sad ovo, gledam svaku tekmu vikendom Premiershipa, ali doslovno svaku i niti jednom se nije desilo da su igrači muljavi i da se pojavljuje smearing. Možda na nekom tvoj low budget VA panelu.

 

Kvaliteta slike najviše ovisi o izvoru signala, imam preko coaxa 2gbps + TV i TV slika je odlična, pogotovo Arenesport.

 

Razumijemo da pokušavaš opravdat svoj IPS panel i odabir, ali treba malo i stat na loptu, bar piši onda činjenice, a ne bubnut pa ostat živ.

 Tebe kako je majka odgojila da komuniciraš e to su prave budalaštine. Bit će da si imao isti tretman cijeli život pa sad moraš tako i ti. Evo čovjek na vrhu ove stranice slično kaže. Ja sam to vidio na VA panelima, dal se šta promijenilo na tvom VA panelu valjda je kako kažeš. Ako je onda super. Smiri se, popi normabel i kulturnije se razgovaraj. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.5.2024 1:21 (OnTime).
16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ovaj iz posta u post kritizira druge jer daju svoje mišljenje a on tupi po istome već 10 stranica 

MOJE, MOJE MOJE je najbolje

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Također nema smisla uzdizati na tron taj "mini led". Implementacija toga može biti perfektna a može biti i katastrofalna. Džabe ti hrpa mini ledica ako si napravio premalo dimming zona i logika iza tih ledica ne valja.

Moj PC  
1 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice