Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 47.119
|
čitano: 14.653.231
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Pozdrav svima,

 

uzeo bi neki TV, imam budžet do max 4400,4500kn, i htio bi da ekran nije ispod 120cm

 

Ja sam izvukao neke, pa ako možete pomoći da sumiram i odaberem najbolje za tu cijenu.

Najveći je problem što baš nemaju akcija da daju 5g garancije, zato sam ubacio jedan Grundig koji ima, čini mi se da je to neka starija verzija, dal se to uopće isplati uzeti?

 

Evo linkova svih TV-ova

 

http://www.elipso.hr/audio__video/televizori/PHILIPS-47PFK6549/

www.technomarket.hr/products/09135453/toshiba-48l3433dg

http://www.technomarket.hr/products/09138368/philips-47pfh5609-88

 

http://www.technomarket.hr/products/09135313/samsung-ue-48h6200

 

http://www.elipso.hr/audio__video/televizori/GRUNDIG-48VLE5421BG/

http://www.sancta-domenica.hr/led-tv-samsung-ue48j5100.aspx

http://www.sancta-domenica.hr/led-tv-sony-bravia-kdl-48r550c.aspx

http://www.sancta-domenica.hr/led-tv-bravia-sony-kdl48w585.aspx

http://www.se-mark.hr/detalji_proizvoda.8201499abd51458184803901ba1367fc.lcd-televizor-panasonic-tx-50a300e.aspx

 

U sancta domenica i se-mark imam dodatnih 10% pa sam zato suzio na te trgovine. A u technomarketu 10%, ili dodatnih 5% na proizvode već na akciji..

 

Ako može pomoć, hvala

3 PHILIPS-47PFK6549
0 toshiba-48l3433dg
0 philips-47pfh5609-88
0 panasonic-tx-50a300e
1 samsung-ue-48h6200
0 GRUNDIG-48VLE5421BG
0 samsung-ue48j5100
0 sony-bravia-kdl-48r550c
1 bravia-sony-kdl48w585
Poruka je uređivana zadnji put pon 3.8.2015 9:52 (lepi91).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Samsung H6400 je vrhunski tv, imaš ga ovdje. http://www.protis.hr/products/details/televizor-samsung-led-tv-48h6400-full-hd-smart-3d/89084 

 

Osim ako ti ne treba za dnevni onda ti je bolje uzet neki sa IPS panelom radi boljeg kuta gledanja.

Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Treba mi za spavaću sobu, tak da me kut gledanja i ne muči toliko..

 

Smatraš da je bolji od svih ovih mojih navedenih? Našao sam ga u elipsu za 4400kn, u ovim trgovinama gdje imam dodatnih 10% ga nema :(

A i danas sam po njuškalu gledao i baš sam našao par Samsunga i to tih modela oko 4tkn cijena..

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Pozdrav. Trebao bih 40"(može i 42-43) led tv cijene do oko 4500 kn. Treba mi uglavnom za gledanje filmova i utakmica. Šta bi preporučili?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
lepi91 kaže...

Treba mi za spavaću sobu, tak da me kut gledanja i ne muči toliko..

 

Smatraš da je bolji od svih ovih mojih navedenih? Našao sam ga u elipsu za 4400kn, u ovim trgovinama gdje imam dodatnih 10% ga nema :(

A i danas sam po njuškalu gledao i baš sam našao par Samsunga i to tih modela oko 4tkn cijena..

 Da, to je praktićki isti tv ko ovaj h6200 koji si naveo sa 3d naočalama i vecim motion rateom. Sony r seriju izbjegavati, w serija je ok ali ovaj samsung je bolji. Ovu toshibu i phillipse netrebam ni komentirat.

11 godina
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Oke, hvala ti.

 

Onda cu ili w seriju sony, ona me izadje 3960kn, a samsung h6400 4400kn. Možda se čak i rastegnem toliko..

 

A samsung h5000 serija?

To je samo model prije ove šeste serije, jel puno lošija ta serija? Meni 3D tak i tak netreba, imam ga sad na philipsu i pogledao ukupno 4 filma u godinu dana, kad ih bas i nema..

 

 

EDIT: A i u neko dogledno vrijeme plan je neka konzola PS4 ili Xbox360, to jos neznam, ali pretpostavljam sa i to ima veze..

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.8.2015 21:19 (lepi91).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Za vece diagonale nebi preporucio h5xxx seriju jer nema motion interpolacije nikakve znači imat ces problema sa blurom, pogotovo u igrama.

Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Onda bude serija 6..

 

Jel znaš jos koja je razlika h6200 i h6400 ?

Po cijeni su tu negdje, malo je jeftinija 6200

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

H6400 ti imas vise Hz 400 naspram 200, i sta se tice dodatne opreme dobijes 2 kom naocala za 3d i dodatni daljinski koji sluzi kao pointer kad si na internetu za lakse surfanje sto npr H6200 nema.

Ako budes u prilici pogledaj u ducanu i na kutiji od tv-a oznaku ako ti slucajno ima dvb-t2 tuner znalo je bit u prodaji istog modela sa ili bez pa kako koga potrefi, kod samsunga ti je najlakse provjerit npr ako ti je modelu oznaka UE-48H6400AWXXH taj ti nema tj ako zavrsava na AKXXH ima t2 tuner, znaci samo u tom jednom slovu AW ILI AK.

Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

SAMSUNG UE48H6400AKXXH - 4400kn

SAMSUNG UE50H6400AKXXH - 4720kn

 

Jel vrijedi tih 2incha 320kn? Mislim si da to nebudem ni skužio, a opet 300kn nije tak velika razlika..

 

A i piše u elipsu dodatnih 10% na izložbeni model, dal je to pametno kupovati? Mislim on je tamo mogao raditi koliko dugo, pošto je to lanjski model koliko sam skužio po netu.. Da radi pola godine max mislim da je to prihvatljivo za uzeti, ili sam u krivu?

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Pozdrav,

Moze molim Vas pomoc/preporuka za tv 40 incha na vise u rangu oko 3000kn. Limitiran sam budzetom i vec sam se pogubio pregledavajuci ponude centara. Uzeo bih na karticu, 12 rata.

3d mi ne treba, smart je ok ali nije nuzan jer mi je na njega spojem rpi2 sa kodijem.

Gledajuci okolo nasao sam nekoliko modela:

Samsung 40h6200 - izlozbeni u emmezeti, ne znam koliko je radio, cijena 3500kn pa valjda neki popust

Samsung 40h5500 - 3500kn

Samsung 40j5100 - entry model 2015, 2700kn

Lg 42lb5700 - 3100kn, ips panel, smart

Sony kdl42w828 - super slika (tako bar izgleda), smart, 3500kn

Samsung 40h6203 - ok panel i ocajno kuciste lo stile 2005

Samsung 48h5030 - izlozbeni primjerak sa 10h rada i malim ogrebotinicama po stalku, 3100kn ali bojim se da mi je preveliki za spavacu

Kaj da radim? 

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.8.2015 14:27 (Penzo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Ovo što si naveo su dosta loše ponude dat 3500kn za h6200 mi je smješno.Preporucio bi ti sony w6 seriju al vidim da ih više nema za kupit. Sad je baš loše vrijeme za kupovinu tva pošto su ovogodišnji modeli preskupi a vidim da i na prošlogodišnje nabijaju cjene još na ove izložbene koje nebi uzimao ni pod razno.

 Prije bi uzeo ovo. 

 

http://www.edigital.hr/led-televizori/samsung-ue40h6400awxxh-3d-led-televizor--p444950.html?bid=&partner=10001

 

Ako ti se ne kupuje od mađara druga solucija bi bilo nać nešto na njuškalu novo sa garancijom bilo je Samsung 6xxx  serije za nekih 3000tinjak kuna ali neznam jel daju na rate svi.

 

EDIT: ovaj Sony kaj si naveo je dosta dobar za tu cijenu makar ima ips panel koji baš nije nešto ako mislis u mraku gledat.

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.8.2015 15:17 (k1klop).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

 Nazalost Sony vise nije raspoloziv, i meni je on bio favorit. Ova ponuda za H6400 je super samo kaj edigital više nema mogućnost plaćanja na rate pa to otpada. Inače taj tv je bomba, imam ga u dnevnoj (48 incha) i bio bih sretan da ga uspijem naći za spavaću. Navodno ih je ostalo u technomarketu ali po 3700 -5% za članove HAK-a.

 

I meni se sve više cini da je jako krivo vrijeme za kupovinu televizora, ako ne nadjem nesto sto ce me oboriti s nogu ću pričekati 10. mjesec kada bi trebale padati cijene Samsung 2015 lineupu, bar su mi tako rekli u SD.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
ford eleanor kaže...

Imam jedno pitanje u vezi sa reklamacijom.

Kod oca na Grundig  Led TV-u koji je pod garancijom primjetio sam na plavoj pozadini 1 mrtvi piksel.

Da li se za to može tražiti novi TV ili ide na servis.

 Različiti proizvođači imaju različitu politiku. Najbolje je da nazoveš servis i pitaš - kod nekih je jedan mrtvi piksel dovoljan, kod nekih nije i slično.

bolje.hr - Bolje je hrvatski!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
Što se tiče kvalitete slike ovdje su philips i lg najbolji pored sony.
Samsung ovdje zaostaje.Jedino je samsung kao cjelovit tv najbolji.
A što se tiče slike nije najbolji.Svejedno što imaju philips i lg i ostali ips panele je na ovim tvjima najbolja slika.
Uvjerio sam se na vlastite oči,jer jedni moji drugari imaju sve ove tvje.
I još sam išao u sve ove velike trgovine kod nas, i isprobao na velikoj večini filmove preko usb ključa.
I otprilike su svi ti tvji isti rang.
Tako ,da što se tiče samsunga je sve samo velika reklama.
Negdje sam zasledio,da daje samsung stvarno velike pare za reklamu.
Tako ,da stoje ,kako sam napisao.
Lp.
12 godina
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

 Što reći.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
k1klop kaže...

 Što reći.

 Ne trebaš ništa reći..

14 godina
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

I na svim tim tv-ima si namjestio identicne postavke i gledao taj film pod istim uvjetima da bi donio prosudbu? Svi danasnji televizori imaju brdo postavki slike koje je potrebno namjestiti po vlastitom ukusu. Ovo tvoje misljenje o kvaliteti slike treba zanemariti. Nemas uvjete za ozbiljno testiranje.

Potpis!
Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
Ezio kaže...

I na svim tim tv-ima si namjestio identicne postavke i gledao taj film pod istim uvjetima da bi donio prosudbu? Svi danasnji televizori imaju brdo postavki slike koje je potrebno namjestiti po vlastitom ukusu. Ovo tvoje misljenje o kvaliteti slike treba zanemariti. Nemas uvjete za ozbiljno testiranje.

 U trgovinama su uglavnom bili podešeni na tvorničkima nastavitvama.A kod mojih drugara smo probavali različite opcije.

Rezultati su bili kao što sam več napisao.

8 godina
odjavljen
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Tupite praznu slamu, govorite gluposti, lupate bezvezarije, serete u vjetar... Svaka je od ovih sintagmi točna. :) Nemojte se koristiti tih pseudoznanstvenim metodama.

bolje.hr - Bolje je hrvatski!
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Bok,

 

trebao bih preporuku za TV, do 6000kn, dnevni boravak.

Mora imati:

 

wi-fi i podršku za DLNA

UHD - super ako može

Minimalna dijagonala 40"

Što bolja kvaliteta slike

 

 

Manje će se koristiti za MaxTv, primarno za 720p+ streaming kroz DLNA sa media servera...

 

Našao sam ovo:

 

Samsung UE40JU6472UXXH kao predstavnika 40" UHD, i PHILIPS-47PFS7509 kao 1080p predstavnika

 

Ima li išta bolje? Da li je realno pametnije uzeti UHD sa 40" ili 1080p od 46/47/48"? Što bi preporučili od 1080p na 48"?

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.8.2015 22:32 (sale1902).
8 godina
odjavljen
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Pitanje je s koje ćeš udaljenosti gledati MAXtv-ovo reemitiranje već ionako kvalitetom loših SD kanala. Na tom će 4K panelu 576i na prosječnoj udaljenosti izgledati užasno, a ni 720p neće baš biti kristalno čist. Za bolji upscaling treba potrošiti nešto više krznenih životinja, ne razlikuju se bez razloga neki 4K televizori istih dijagonala toliko cijenom.

bolje.hr - Bolje je hrvatski!
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Znači u tom cjenovnom rangu, po tebi, nema smisla ići na UHD za moje potrebe? Što misliš o odabiru FullHD primjerka u mom editu? Neki bolji prijedlog za isti?

 

EDIT: udaljenost od tv-a je 3-3.5m.

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.8.2015 22:37 (sale1902).
8 godina
odjavljen
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Ma može UHD panel ako nećeš SD programe gledati na maloj udaljenosti i ako nećeš biti oštar sudac istima kad budeš na HRT-u gledao prijenos utakmice, pogotovo vlastite produkcije (nekad zna biti u pitanju čak i 4:3 cropan na 16:9). Za HD i FHD materijale je to vrlo dobar izbor, a i tehničke su mu specifikacije dobre jer ima DVB-T2, kao i vrlo dobru podršku za multimediju. Ako ti je multimedija važna stavka (a napisao si da jest), taj ti je Samsung vrlo dobar izbor. Danas još nema toliko UHD sadržaja, ali ih je sve više, čak se na satelitu testiraju 4K kanali. Svakako bih između HD i UHD panela za istu cijenu birala UHD. :) Znajući da mlađi ljudi danas sve manje prate televizijski program, a sve više sami biraju što će gledati, samim time birajući kvalitetu, nemaš dileme!

bolje.hr - Bolje je hrvatski!
14 godina
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Bio je samsung 48HU7500 po 7000 i nesto kn prije dva mjeseca. Ako to mozes negdje naci, super je tv.

Potpis!
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
Arendelle kaže...

Ma može UHD panel ako nećeš SD programe gledati na maloj udaljenosti i ako nećeš biti oštar sudac istima kad budeš na HRT-u gledao prijenos utakmice, pogotovo vlastite produkcije (nekad zna biti u pitanju čak i 4:3 cropan na 16:9). Za HD i FHD materijale je to vrlo dobar izbor, a i tehničke su mu specifikacije dobre jer ima DVB-T2, kao i vrlo dobru podršku za multimediju. Ako ti je multimedija važna stavka (a napisao si da jest), taj ti je Samsung vrlo dobar izbor. Danas još nema toliko UHD sadržaja, ali ih je sve više, čak se na satelitu testiraju 4K kanali. Svakako bih između HD i UHD panela za istu cijenu birala UHD. :) Znajući da mlađi ljudi danas sve manje prate televizijski program, a sve više sami biraju što će gledati, samim time birajući kvalitetu, nemaš dileme!

Hvala ti puno, sve si mi rekla u ovom odgovoru :)

 

12 godina
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

40" UHD na 3,5 m je bacajne novaca, pametnije bi ti bilo uzet neki 48" HD tv. Na ovih 40" UHD ce doc do izražaja tek kad se gleda na manje od 2-1.5m...

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Pozdrav!

 

Već neko vrijeme planiram promijeniti TV. Bacam oko na LCD-ove, ali nikako da odaberem proizvođaća i model. Nekako mi se Samsung čini kao najbolja opcija. Što mislite? Ubiti, tražim što tanji i širi ekran, a privlače me i ova nova Smart i 3D čudesa. To mi zvuči zanimljivo, iako nisam još naišao na nekoga tko ga ima doma. Spreman sam ići negdje do 5, 6 tisuća kn. Ima li tko mišljenje/prijedlog? Hvala unaprijed! :)

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Gledam tv za oko 4500kn. Vidim da se preporuča samsung serija h6400. Zapeo mi je za oko ovaj model: http://www.elipso.hr/audio__video/televizori/SAMSUNG-UE50H6400AKXXH/ . Nije mi sad tolika strka uzimati, no ispadne me 4500 ako naručim online. Da li će cijene još padati pošto je ovo model 2014 ili je sad ovo dobra prilika da uzmem? Ne vidim da ima baš recenzija ovih novih 2015 modela, pa ako netko zna da li su mnogo bolji u odnosu na ovaj po pitanju kvalitete slike i 3Da? Smart hub i ostale "pametne" stvari  mi nisu toliko bitne. I da, odmah usput preporuka nekog zidnog nosača za ovaj gore h6400? 

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
decartes kaže...

Gledam tv za oko 4500kn. Vidim da se preporuča samsung serija h6400. Zapeo mi je za oko ovaj model: http://www.elipso.hr/audio__video/televizori/SAMSUNG-UE50H6400AKXXH/ . Nije mi sad tolika strka uzimati, no ispadne me 4500 ako naručim online. Da li će cijene još padati pošto je ovo model 2014 ili je sad ovo dobra prilika da uzmem? Ne vidim da ima baš recenzija ovih novih 2015 modela, pa ako netko zna da li su mnogo bolji u odnosu na ovaj po pitanju kvalitete slike i 3Da? Smart hub i ostale "pametne" stvari  mi nisu toliko bitne. I da, odmah usput preporuka nekog zidnog nosača za ovaj gore h6400? 

 Ako ti nisu bitne Smart hub i ostale "pametne" stvari,uzmi philips ili lg ili koji sony isti rang ovom samsungu.

Bičeš prijatno iznenaden kvalitetom slike. 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice