3D Blu-ray filmovi sa PC-a na 3D LCD TV

poruka: 304
|
čitano: 166.838
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Re: 3D Blu-ray filmovi sa PC-a na 3D LCD TV

MKV je vrsta fajla, a SBS je način organizacije lijevog i desnog streama unutar fajla (ili pri prijenosu preko kabela). Nijedno automatski ne podrazumijeva dobru ili lošu kvalitetu.

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: 3D Blu-ray filmovi sa PC-a na 3D LCD TV

DALI ZNAS DALI POSTOJE IGRICE ZA SKINUTI U SBS FORMATU ILI NESTO SLICNO TOME

 

marko
15 godina
online
3D Blu-ray filmovi sa PC-a na 3D LCD TV

hah ne, igre ti sve podrzavaju 3d(one jako stare ne) i mozes ih na tv-u igrat konverzijom 2d u 3d ili imat nvidia 3dtv play softver i tako igrat, taj nvidia softver kosta 200 kn.

Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
online
3D Blu-ray filmovi sa PC-a na 3D LCD TV

evo sad sam se odlucio za kupnju lg 32lw4500 3d televizora. to je onaj lg cinema 3dtj. pasivni 3d. vidim da vecina koji sudjelujete u temi ima 3d televizore pa mislim da cete mi moc odgovorit. pitanja su sljedeca:

1. tv bi spojio kablom dvi-hdmi jer taj imam kod sebe pa me zanima dal ce tako sve radit normalno ili cu ipak morat kupit 1,4 hdmi kabel?

2. vidim postoji 2d u 3d konverzija i tako bi gledo tv programe, kazu mi u ducanu da to bude samo dubina a nista ne izlazi van. kakva su vasa iskustva s tv programima?

3.tv bi znaci spojio s pc-jem kako sam gore i naveo i igro bi igre na njemu, kakav je postupak kod toga, znaci ja spojim to i onda ukljucim konverziju 2d u 3d i to je to?

4.naravno gledo bi i 3d filmove preko pc-a pa me zanima koji je najbolji player za to(koji cita najvise formata i jos usto ima podrsku za 3d titlove), koje filmove treba skidat(vidim ima sbs i sbs half, koja je razlika?), kad skinem film playam ga u tom playeru i 3d automatski radi na tv-u?

5. vidim ima i onaj 3dtv play softver pa me zanima moze li se kako izbjeci kupnja tog(kosta 200 kn)? znaci da sve to radi i bez toga. i kad kupim taj softver dal ja dobim neki key za to ili?

6. jel mogu skinut mkv 3d film(sbs) i stavit ga na stick i ukljucit u tv i onda gledam to u 3d-u?

 

eto ima hrpa pitanja koja su cisto noob-ovska ali zelim bit 100% siguran u proizvod prije nego ga kupim, ipak nisu bas male pare.

Poruka je uređivana zadnji put pon 30.1.2012 21:46 (mar123).
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
online
3D Blu-ray filmovi sa PC-a na 3D LCD TV

nitko?

Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
3D Blu-ray filmovi sa PC-a na 3D LCD TV

1. dvi-hdmi kabel je dovoljno dobar (i grafička na dvi izlazu zbilja može dati hdmi 1.4 signal).

2. To izgleda ovisi od osobe do osobe, meni nije baš privlačno, neki ljudi pak dosta koriste.

3. Ne baš, većina igara ili nativno podržava 3D, ili preko dodatnih drivera (npr. http://tridef.com/user-guide/ignition/). Konverzija 2d-3d na televizoru jest također jedno moguće rješenje, ali skoro sigurno slabije od navedenih.

4. Ovisi što želiš playati (samo ripove: najbolji je Stereoscopic Player; originalne blu-rayeve: PowerDVD 11 ili Total Media Theatre 5).

SBS half znači da su i lijevi i desni frame, koji su originalno 1920x1080, stisnuti na polovicu 960x1080, i tako slijepljeni jedan do drugog u jedan 2D frame (1920x1080). Frameove razdvaja i širi na punu rezoluciju ili player ili tv.

SBS full znači da su oba framea slijepljena u jedan bez gubitka rezolucije, pa je takav frame veličine 3840x1080.

5. Može se izbjeći, ako ti je dovoljno pola kvalitete, možeš podesiti npr. Stereoscopic Player da ma kojeg formata bio video fajl, sve playa u SBS half modu, i odgovarajuće podesiš tv. Tako ti ne treba hdmi 1.4 i 3dtv play, jer van ide "2D" video. (Dobije se key.)

 

Ja ripam sve u MKV sa tri streama: 1. stream lijevi video direktno s bluraya bez prekodiravanja,  2. stream desni video prekodiran (ne može se izbjeći) u mrvicu veći bitrate, 3. stream audio prekodiran u flac. To se pokazalo najpraktičnije. Imam inače i originalnih diskova i original PowerDVD, ali je s MKV-om manje gnjavaže i mogu dodati hrvatske titlove na sve.

 

Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
online
Re: 3D Blu-ray filmovi sa PC-a na 3D LCD TV
DigiMagic kaže...

3. Ne baš, većina igara ili nativno podržava 3D, ili preko dodatnih drivera (npr. http://tridef.com/user-guide/ignition/). Konverzija 2d-3d na televizoru jest također jedno moguće rješenje, ali skoro sigurno slabije od navedenih.

4. Ovisi što želiš playati (samo ripove: najbolji je Stereoscopic Player; originalne blu-rayeve: PowerDVD 11 ili Total Media Theatre 5).

SBS half znači da su i lijevi i desni frame, koji su originalno 1920x1080, stisnuti na polovicu 960x1080, i tako slijepljeni jedan do drugog u jedan 2D frame (1920x1080). Frameove razdvaja i širi na punu rezoluciju ili player ili tv.

SBS full znači da su oba framea slijepljena u jedan bez gubitka rezolucije, pa je takav frame veličine 3840x1080.

5. Može se izbjeći, ako ti je dovoljno pola kvalitete, možeš podesiti npr. Stereoscopic Player da ma kojeg formata bio video fajl, sve playa u SBS half modu, i odgovarajuće podesiš tv. Tako ti ne treba hdmi 1.4 i 3dtv play, jer van ide "2D" video. (Dobije se key.)

 

Ja ripam sve u MKV sa tri streama: 1. stream lijevi video direktno s bluraya bez prekodiravanja,  2. stream desni video prekodiran (ne može se izbjeći) u mrvicu veći bitrate, 3. stream audio prekodiran u flac. To se pokazalo najpraktičnije. Imam inače i originalnih diskova i original PowerDVD, ali je s MKV-om manje gnjavaže i mogu dodati hrvatske titlove na sve.

 

 3. jesi isprobao igre? sto preporucas onda? kako da igram?

 4.vjerojatno cu samo ripove jer orginal blu ray ima 35-45 gb i to cu rijetko kad skinut. znaci stereoscopic je rjesenje za filmove. onda cu vjerojatno skinut full sbs jer kolko vidim neke velike razlike u velicini između full i half sbs nema.

 5.ovo podebljano ne kuzim

 

sto zapravo dobijem kupnjom nvidia 3d tv play-a? neki player ili sto? kako to tocno funkcionira?

14 godina
neaktivan
offline
Re: 3D Blu-ray filmovi sa PC-a na 3D LCD TV

Ja nisam probo igre, to jest jesam, ali ne u 3d-u. Neznam iskreno kako to funkcionira, ali vjerojatno isto kao i kad gledas neki sadrzaj na tv-u koji nije sniman za 3d. Znaci, malo ti slika dobije na dubini i ostrini, al nista posebno.
Ja ne gledam nista u 3du sta nije bas snimano za 3d, jer se ne osjeti, a i to je logicno. Recimo avatara kad sam gledo, on je stvarno vrhunski. Skinuo sam bluray rip od 18 gb(film je duzi od prosjeka, zato je malo veci) i to je najbolje sta sam dosad gledo. Ne samo da imas odlicne 3d efekte nego je cijela slika ostrija i punija boja u odnosu na obican film u 2du.

Sve filmove koje sam skinuo dosad u 3du dosad su bili sbs, i velicina im je ista kao i obican fullhd film. Znaci oko 10gb. Telka ti podrzava vise nacina 3da, ali mislim da ti je najlakse nac s ovom tehnikom. Imas znaci tu duplu sliku kad pokrenes film i samo kliknes tamo na meniju na telki da oces sbs, i on ih preklopi. Ja uvijek gledam filmove prek laptopa i sam ih pustim prek gom playera, a kaj je najbolje gom player ima opciju za titlove, tako da ti ih raspodijeli na svaku sliku posebnu, pa onda kad ih telka preklopi imas i titlove najnormalnije. Nisam jos probo sam vanjskog harda jer nisam imo prilike. Probo sam samo neki obicni film jer mi je usb bio od 4gb i radi najnormalnije.

Iskreno neznam razliku izmedju half i full sbsa.

A ni u ovaj nvidia 3dtv play nisam upucen, ali pretpostavljam da to ne radi jer ti treba bit kompatibilan monitor sa dvostrukim osvjezavanjem ekrana i onim nekim senzorima, al ta tehnologija mi se nimalo ne svidja a i skuplja je puno.

Ja sam se jednostavno iznenadio, jer sam ocekivo da posto je ovaj 3d pasivni i puno jeftiniji da ce bit los, ali dapace.

Samo da ti kazem jos u vezi igara. Ja sam isprobo u par navrata neke igrice preko hdmi kabla, al mi se cini da to nije najbolja opcija jer treba vremena dok dodje signal od tipkovnice do ekrana i onda ti jednostavno svi pokreti u igri kasne. Ja sam isprobo race driver GRID i cod2 i 4. To su sve igrice u kojima je brzina reakcije jako bitna. Eventualno ako ces igrat kakvu strategiju ce ti bit ok, al inace nemoj puno ocekivat. Osjetim vec kad pomicem misa po desktopu da kasni po telki. Mozda je zbog toga kaj je laptop pa je sporiji, ali tek tolko da imas to na umu.

Pitaj ak jos kaj trebas

Pozz 

15 godina
online
3D Blu-ray filmovi sa PC-a na 3D LCD TV
Koji model tva imas? Jel smart tv ili obicni? Ja neznam sad dal bi uzeo onaj sa smart opcijom ili obicni posto je smart oko 450 kn skuplji.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: 3D Blu-ray filmovi sa PC-a na 3D LCD TV

Evo ovaj model: 

 

42LW659S

Ima smart opciju ali nisam ju iskreno puno koristio jer  nisam bas imo vremena se tamo registrirat, al mi je netko napiso tu na forumu da su fora aplikacije. Neznam iskreno kaj bi ti preporucio. Ak ti netreba, uzmi radje jeftiniji.

15 godina
online
3D Blu-ray filmovi sa PC-a na 3D LCD TV

ma uzet cu smart vjerojatno za 4400 kn, model lw5590. ima podrsku za onaj magic motion daljinski i wifi adapter sto ovaj drugi nema. vidim ti smart televizori imaju neku dlna opciju, sto se s tim moze?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: 3D Blu-ray filmovi sa PC-a na 3D LCD TV

Jesi siguran da ima wifi adapter, moguce da ti je samo kompatibilan pa da moras kupit vanjski adapter. 

To ti je kao za kucno umrezavanje, ja to nisam jos podesio ali mi se cini interesantno jer imam jedan vanjski NAS koji je preko routera spojen na sve kompove u kuci, pa kad bi to podesili bi zapravo mogli od tamo pustat filmove preko mreze. Ali nisam siguran kako to sve radi. Znam da kada sam jednom spojio laptop preko hdmia da mi je zapamtio ime laptopa. Kazem, nisam siguran, pa ti ako stignes si to podesit kad kupis telku javi ;)

15 godina
online
3D Blu-ray filmovi sa PC-a na 3D LCD TV
Znam da ne dobijem wifi, treba kupit dodatno, kosta 250 kn. Bolja investicija mi je magic motion daljinski. Kad nabavim tv, javit cu se u ovu temu i rec dojmove.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: 3D Blu-ray filmovi sa PC-a na 3D LCD TV

Itko zna kako namjestit titlove na 3D SBS?

 

Naime, skinuo sam jedan film u .mkv formatu sa titlovima koji su .srt file i kad spojim externi hard disk u 3D bluray sve super i titlovi idu kako bi trebali, al jedino je stvar da nisu titlovi na sredini nego pola titla s jedne lijeve strane, a druga polovica s desne.. pa kako to sad stavit da budu titlovi u sredini?

 

I jos jedno pitanje u vezi titlova:

Imam takoder i film bez titlova, i probao sam staviti skinute titlove za taj film u 3D pomocu programa "3D-Subtitler" al ne prepoznaje nego ide normalno film ali bez titlova.. pa me zanima koji format moraju biti titlovi koji se naprave u 3D-Subtitler-u i opcenito kako se naprave u tom programu jer mozda nisam dobro nesto napravio!? Ili da probam s nekim drugim programom!? kojim?

 

(I jos jedna napomena.. ovo me sve zanima iskljucivo kako napraviti bez PC-a jer negledam filmove preko PC-a nego stavim na externi HDD pa onda u bluray i onda preko tv-a gledam..)

 

 

Zahvaljujem unaprijed na odgovorima :)

I`m not Jesus, but He`s my son..
Poruka je uređivana zadnji put uto 31.1.2012 23:50 (Skidy).
15 godina
online
3D Blu-ray filmovi sa PC-a na 3D LCD TV

jesi probao gledat tako da disk ustekas direkt u tv? jer i s usb-a cita 3d filmove isto.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: 3D Blu-ray filmovi sa PC-a na 3D LCD TV
mar123 kaže...

jesi probao gledat tako da disk ustekas direkt u tv? jer i s usb-a cita 3d filmove isto.

Nisam, koristim iskljucivo bluray jer podrzava vise formata.. a tv samo neke!?

 

A i nisam preko usb-a(iako bi mogao jer imam od 32gb) nego imam externi hdd od 1TB koji ima svoje napajanje pa se iskreno malo bojim direkt u tv ubost hdd..

I`m not Jesus, but He`s my son..
Poruka je uređivana zadnji put uto 31.1.2012 23:39 (Skidy).
15 godina
online
3D Blu-ray filmovi sa PC-a na 3D LCD TV
Neznam koji tv imas pa pricamo napamet. Znam da lg i samsung mogu citat i sa eksternog diska i citaju sve formate pa i mkv kojeg si skinuo.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: 3D Blu-ray filmovi sa PC-a na 3D LCD TV
mar123 kaže...
Neznam koji tv imas pa pricamo napamet. Znam da lg i samsung mogu citat i sa eksternog diska i citaju sve formate pa i mkv kojeg si skinuo.

Sve ti pise u "Moj PC"

 

A i nije problem u citanju, nego je problem da u jednom filmu koji ima titlove, titlovi nisu u sredini nego prepolovljeni i jedna polovica je desno a druga lijevo.. i sad me zanima kako ih stavit u sredinu.. znaci film vrti normalno i titlovi su u 3D-u ali nisu u sredini..

 

..a druga stvar me zanima kako filmu bez titlova dodat skinute 3D titlove? i s kojim programom najbolje napraviti 3D titlove kad se skinu obicni titlovi za 3D film?

I`m not Jesus, but He`s my son..
Poruka je uređivana zadnji put sri 1.2.2012 0:01 (Skidy).
15 godina
online
3D Blu-ray filmovi sa PC-a na 3D LCD TV
Vidim imas lg tv, probaj stavit disk direkt u njega ko zna mozda on ucita titlove normalno. Ovo drugo pitanje je vec postavljeno u temi, vrati se na 1. stranicu i imas preporuke programa i sve objasnjeno.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: 3D Blu-ray filmovi sa PC-a na 3D LCD TV
mar123 kaže...
Vidim imas lg tv, probaj stavit disk direkt u njega ko zna mozda on ucita titlove normalno. Ovo drugo pitanje je vec postavljeno u temi, vrati se na 1. stranicu i imas preporuke programa i sve objasnjeno.

Citao sam, al nije nigdje objasnjeno tocno kako, a ovi programi su vecinom za one koji gledaju preko pc-a ili laptopa, a kod mene to nije slucaj.. nema veze, valjda sam preskocio.. budem procitao ponovo.. (EDIT: bio sam u pravu, nema objasnjenje za ovo sta meni treba, sve se odnosi na gledanje s laptopa ili pc-a..)

 

a za ovo sta si spomenuo cu probat al nevjerujem da ce radit tako jer trebalo bi radit i preko bluray-a po tome prije nego samo direkt preko tv-a.. tako da ako jos tko ima ideju kako sredit te titlove da budu u sredini, savjet dobrodosao..

I`m not Jesus, but He`s my son..
Poruka je uređivana zadnji put sri 1.2.2012 0:46 (Skidy).
14 godina
offline
3D Blu-ray filmovi sa PC-a na 3D LCD TV

Imam i ja Lg 3D 42 LW579s i problem sa titlovima. Ne koristim PC za gledanje filmova nego externi hard disk i DNLA mrežu. Tv podržava hard bez problema, a preko mreže možeš šerati sve sa pc-a navodno kod modela koji poržavaju full share. Sa tv-om dobiješ disk na kojem je program nero home media i tim programom na pc-u pokrečeš server u koji add-aš fajlove ili filmove koje hoćeš i onda ih pokrečeš direktno preko tv playera i tu nastaju problemi sa 3D titlom. Srt titlove tv podržava ali sub ne, a kad konvertiraš titlove iz srt u 3d titlove programom 3D subtitler dobiješ tri vrste tilova, idx, sub i xml koji su grafičkog oblika. Sva tri moraju imati isti naziv kao i film i naravno biti u istom folderu. Na pc-u sam uspio dobiti da sbs format filma ima iste titlove na lijevoj i desnoj strani u žutoj boji tim programom ali tv ih ne prepoznaje kad ih pustim na negov player preko mreže ili harda. Kad spojim pc direktno sa hdmi kablom na tv nešto nije dobro u preklapanju slike. Nemoguče je gledati 3D sadržaj sve je šareno i duplo. Koristim cyber power koji bi trebao biti dobar program, pa ako ima netko savjet gdje poštelati to preklapanje ili je u nečem drugom problem. Možda drugi hdmi kabel jer je ovaj neki stariji no name. Još jedan savjet kad se pušta film preko mreže, ako ste dodali kasnije titl na film koji je prije bio add-an na server morate ponovno add-ati isti film sa tom promjenom jer ga inaće tv ne vidi. Promjena je na hardu u kompu ali ne i na serveru.

Kendo
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
3D Blu-ray filmovi sa PC-a na 3D LCD TV

pokusaj gledat sa gom player-om preko pc-a. upalis film i stisnes na tvu da preklopi dvije slike u jednu i to je to.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
3D Blu-ray filmovi sa PC-a na 3D LCD TV

Probat ću taj gom player možda on pošalje dobar signal tv-u.

Kendo
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
3D Blu-ray filmovi sa PC-a na 3D LCD TV

kad probas reci dal radi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
3D Blu-ray filmovi sa PC-a na 3D LCD TV

Ne radi. Ne mogu postići dobro preklapanje preko hdmi kabla. Slika ima, nakon uključenja 3D funkcije sbs, na ekranu sa svake strane po 10 cm pomak. Jednostavno ne preklopi dobro i nemože se gledati. Isti film sa harda ili preko mreže radi savršeno ali bez titlova.

Kendo
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
3D Blu-ray filmovi sa PC-a na 3D LCD TV

ja kad kupim tv me jedino brine dal ce radit preko pc-a a i ako nece radit ce preko dlna ili eksternog a filmove gledat bez titlova je meni normalno i tako gledam vecinu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
3D Blu-ray filmovi sa PC-a na 3D LCD TV

dajte molim vas ,ako vec imate takve televizore kupite film na blurayu 

ili barem skinite orginal bluray od ~50gb ,a ne tu pustate neke kvazi ripove 

 

stvarno steta televizora

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.2.2012 20:58 (Arnold Layne).
Moj PC  
0 3 hvala 0
15 godina
online
3D Blu-ray filmovi sa PC-a na 3D LCD TV

kakve kvazi ripove? to su full sbs filmovi koji nisu zakinuti u nicemu po kvaliteti.

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: 3D Blu-ray filmovi sa PC-a na 3D LCD TV
mar123 kaže...

kakve kvazi ripove? to su full sbs filmovi koji nisu zakinuti u nicemu po kvaliteti.

koje su velicine ? i kako mozes siguran da nisu zakinuti ,ako nisi vidio orginal bluray ?

Ja kupujem filmove i tek sad vidim kak jadnih ripova ima

15 godina
online
3D Blu-ray filmovi sa PC-a na 3D LCD TV

10-15 gb.

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice