Novi MAXTV reciver izdvojena tema

poruka: 1.615
|
čitano: 658.020
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
offline
Re: Novi MAXTV reciver
To je za mobitele čini mi se
13 godina
offline
Re: Novi MAXTV reciver
myroman kaže...

Na firesticku ne prolazi instalacija s google play storea. A nije mi rootani...

Nije problem izvući apk ali kad svejedno ne radi na firesticku.

8 godina
offline
Re: Novi MAXTV reciver

Vjerojatno se oslanja na Play Services ili nešto od toga čega nema na Firesticku. Ja sam ga uspio instalirati i pokrenuti prije mjesec dana ili tako nešto, sav se nešto zbrejkao pa sam odustao jer je to bilo taman kad su objavili novu app ili malo nakon toga pa sam odustao, planirao sam probati kasnije. Možda adb logcat baci neke korisne poruke van, treba se poigrati.

7 godina
offline
Re: Novi MAXTV reciver
koji bi preporucili da se uzme stb, android il kaon, samsung?
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Novi MAXTV reciver
pejak84 kaže...
koji bi preporucili da se uzme stb, android il kaon, samsung?

 osobno - android, a obični - na koji se naleti, najčešće kad unosim u zadnje vrijeme običan stb bude kaon prvi na listi, so far, svi koji su dobili nakon što sam unio običan stb i stigao je kaon su zadovoljni, ovima kojima sam samsung unio sam vidio da se isto nisu žalili na tech probleme osim kod prijave prvi put jer su mislim dobili sa starijim firmware kojeg je trebalo updateati za nove pakete i radi ove migracije na novu platformu.

https://idzan.eu | Hrvatski Telekom Customer Support Agent, non-Tech sektor
3 godine
offline
Novi MAXTV reciver

Je li već svima trebao stići novi firmware za ove stare STB-ove? Ja i dalje na Kaonu imam firmware od 14.10.2022.

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.12.2023 12:23 (FPiskor).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Novi MAXTV reciver
FPiskor kaže...

Je li već svima trebao stići novi firmware za ove stare STB-ove? Ja i dalje na Kaonu imam firmware od 14.10.2022.

 Ja imam 20.10.2022.

Ma ja nekako mislim da će potrajati taj dolazak na stare STB....

15 godina
offline
Novi MAXTV reciver

Kaon za razliku od toga drugoga što ga iz nekog razloga zovete Samsung (a Samsungs vidio nije) ima podršku za 4K prikaz. Bez obzira što kompletni maxTV može navući maksimalno 1080p, kvalitetan uređaj bi to morao kvalitetno upscalirati da na 4K televizoru izgleda dobro.

Na žalost, u praksi nije tako. Slika koju Kaon šalje u 4K modu je negledljiva mutež...toliko o t-scumu koji uspije upropastiti svaki uređaj nabacivajući mu svoj nesavršeni i zbrljani firmware koji im radi tko zna tko i gdje...jer smatram da oni u Hrvatistanu nemaju lumene za to! 

Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jalnuški diletanti i prodane duše! Crni vragovi, a i žuti i zeleni, ne samo da se nude, već bi i prodali dragu nam Hrvatsku za Judine škude!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Novi MAXTV reciver
BlackMoon kaže...

Kaon za razliku od toga drugoga što ga iz nekog razloga zovete Samsung (a Samsungs vidio nije) ima podršku za 4K prikaz. Bez obzira što kompletni maxTV može navući maksimalno 1080p, kvalitetan uređaj bi to morao kvalitetno upscalirati da na 4K televizoru izgleda dobro.

Na žalost, u praksi nije tako. Slika koju Kaon šalje u 4K modu je negledljiva mutež...toliko o t-scumu koji uspije upropastiti svaki uređaj nabacivajući mu svoj nesavršeni i zbrljani firmware koji im radi tko zna tko i gdje...jer smatram da oni u Hrvatistanu nemaju lumene za to! 

 
Da, vrlo je teško upscaleati 1080p na 4k, samo svaki pixel pokažeš 4 puta. Osim toga ne mora on ništa upscaleati, svaki TV to sam radi, neki čak i puno bolje.

 

A onaj drugi je Samsung jer kad ga googleaš po model numberu prva stranica je samsung.com, jer na punjaču piše Samsung, MAC adresa mu je iz Samsung rangea, a i HT ga zove Samsung samo je gore prelijepljena naljepnica od HTa. Vjerojatno da ga otvoriš unutra bi isto posalo Samsung. Tako da je ipak vidio Samsunga.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.12.2023 7:54 (Bitanga).
16 godina
offline
Re: Novi MAXTV reciver

 

pjeak84

 

Trazi android box,  imaš moj kratak osvrt stranicu prije.

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.12.2023 9:45 (4mal).
2 godine
offline
Novi MAXTV reciver

Prešao sam na novi paket no nisam još dobio novi android receiver. Mogu se registrirati na novoj maxtv aplikaciji. Tu vidim da nema više Arena kanala na 40..41 itd kanalima nego samo na 401 pa na dalje. Jel to tako i na novom receiveru? Slika je neusporedivo lošija na ovim 401, 402 .... kanalima nego na 41, 42 , 43 .... kanalima

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Novi MAXTV reciver
Ako se uzme internet + tv m paket, može li se zadržati stari stb ili ga je potrebno vratit? Ako se može zadržat, plaća li se 2 eura kao i android box ili je uključen u cijenu?
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Novi MAXTV reciver
Tuna_vr kaže...

Prešao sam na novi paket no nisam još dobio novi android receiver. Mogu se registrirati na novoj maxtv aplikaciji. Tu vidim da nema više Arena kanala na 40..41 itd kanalima nego samo na 401 pa na dalje. Jel to tako i na novom receiveru? Slika je neusporedivo lošija na ovim 401, 402 .... kanalima nego na 41, 42 , 43 .... kanalima

 Ni meni neke stvari nisu jasne. Sad imaju mogućnost dodavanja streama u više različitih kvaliteta pa zašto onda ne dodaju jedan u najvećoj za one koji imaju kvalitetnu vezu.

nemam za potpis
4 godine
offline
Re: Novi MAXTV reciver
Bitanga kaže...

A onaj drugi je Samsung jer kad ga googleaš po model numberu prva stranica je samsung.com, jer na punjaču piše Samsung, MAC adresa mu je iz Samsung rangea, a i HT ga zove Samsung samo je gore prelijepljena naljepnica od HTa. Vjerojatno da ga otvoriš unutra bi isto posalo Samsung. Tako da je ipak vidio Samsunga.

 Vidim da si to konačno "naučio" nakon ovih 6 god.

 

E kad se samo sjetim posta gdje si jednom kolegi (a to je bilo kad je prijemnik prvi put predstavljen, možda i kasnije) koji se tada žalio da mu Sammy TV serije 8 ne prepoznaje prijemnik pod CEC-om (AnyNet+), napisao da prijemnik zapravo nije Samsungov, već ga oni samo uvoze, a proizvođač je u stvari CalComp...

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put sub 16.12.2023 22:00 (Vavoom).
15 godina
offline
Re: Novi MAXTV reciver
Vavoom kaže...
Bitanga kaže...

A onaj drugi je Samsung jer kad ga googleaš po model numberu prva stranica je samsung.com, jer na punjaču piše Samsung, MAC adresa mu je iz Samsung rangea, a i HT ga zove Samsung samo je gore prelijepljena naljepnica od HTa. Vjerojatno da ga otvoriš unutra bi isto posalo Samsung. Tako da je ipak vidio Samsunga.

 Vidim da si to konačno "naučio" nakon ovih 6 god.

 

E kad se samo sjetim posta gdje si jednom kolegi (a to je bilo kad je prijemnik prvi put predstavljen, možda i kasnije) koji se tada žalio da mu Sammy TV serije 8 ne prepoznaje prijemnik pod CEC-om (AnyNet+), napisao da prijemnik zapravo nije Samsungov, već ga oni samo uvoze, a proizvođač je u stvari CalComp...

 

Je, pobijedio si me sa postom od prije 6 godina. Sad možeš mirno spavati. :-) Da se možemo vratiti u prošlost puno toga bi mogli pobiti sa današnjim znanjem!

Al da, sad si me podsjetio. Možda ipak nije origigi Samsungov, niti na Samsung stranicama nema skoro nikakvih informacija za njega, osim što stranica sad postoji (prije nije).

 

Nisam puno razbijao glavu oko toga do neki dan kad sam samo upisao model number u google, kao i prvi put. U to vrijeme nisi mogao nigdje na netu naći tko je proizvođač, jer smo ga dobili čim su se pojavili. Ako se sjećaš ostatka tog threada onda ćeš moći i to pročitati. U to vrijeme smo uspoređivali sa onim koji je u Deutsche Telekomu bio, pa rebrendiran za HT.

 

Sve je to naljepnica na naljepnicu. Samsung nije baš u STB tržištu.

Ali Samsung sigurno stoji iza njega i uvezao ga je u EU i potpisao izjavu o EU sukladnosti.

 

Uglavnom, ne može se reći da nije Samsung, a ne može se isto tako reći i da je u potpunosti Samsungov proizvod jer su informacije o njemu poprilično nepostojeće. No eto, da, trenutno je više Samsung nego što nije.

Imam jedan viška pa ga mogu otvoriti da prekontroliramo komponente ako baš želiš!!

 

Čovjek je nedavno rekao da taj STB "nije vidio Samsunga", a ja sam rekao da je "ipak vidio Samsunga" - i to je sve.

To i dalje ne znači da ne postoje određene nepoznanice o njemu.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put sub 16.12.2023 23:00 (Bitanga).
15 godina
offline
Novi MAXTV reciver

Ima li kakvih informacija kada bi MAXTV poluaplikacija za TizenOS mogla ugledati svjetlo dana?

Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jalnuški diletanti i prodane duše! Crni vragovi, a i žuti i zeleni, ne samo da se nude, već bi i prodali dragu nam Hrvatsku za Judine škude!
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Novi MAXTV reciver

može li neko okačit link za novu maxtv apk za firestick 4k koja radi? 

hvala unaprijed

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Novi MAXTV reciver
pa nije dostupna jos...
Iphone 15 pro max Playstation 5 Samsung 75qn90b
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Novi MAXTV reciver
pejak84 kaže...
pa nije dostupna jos...

 znam da nije ali možda je neko izvukao sa chromecasta i android tv boxeva, da radi

14 godina
offline
Re: Novi MAXTV reciver
Ovo i ja cekam….
Neki info?
#HŽV
16 godina
offline
Novi MAXTV reciver

Izgleda da nista do daljnjeg sa app-s na TV-u tako da probajte nabavit android box.

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.1.2024 10:42 (4mal).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Novi MAXTV reciver

Koristim povremeno novu  max tv aplikaciju na android boxu (mi box s, 2nd gen) i imam problem da se svako malo trebam ponovno prijaviti a to mi malo tlaka jer nije bas jednostavno sa daljinskim tipkati...
Zbog cega me svako malo odjavi i da li je to moguce sprijeciti?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Novi MAXTV reciver
Jos jedno pitanje. Dosao mi je MAXTV BOX i super radi, e sad, pokusavam ga na Samsung TV upogonit s jednim daljinskim, universal remote, ali kad trazim model, to je Strong, ali koji? Ovaj sta na kutiji pise STB-HY4420 mi ne nalazi :( Jel netko uspio?
#HŽV
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Novi MAXTV reciver
https://www.androidtv-guide.com/pay-tv-provider/hrvatski-telekom-maxtv-v2/
Skyworth

Kasni li ti slika za klasičnim stbom ?
Ima li certifikate za Netflix, Hbo, Disney ?
15 godina
offline
Re: Novi MAXTV reciver
sardax kaže...
Jos jedno pitanje. Dosao mi je MAXTV BOX i super radi, e sad, pokusavam ga na Samsung TV upogonit s jednim daljinskim, universal remote, ali kad trazim model, to je Strong, ali koji? Ovaj sta na kutiji pise STB-HY4420 mi ne nalazi :( Jel netko uspio?

 Zaboravi na uspjeh, izuzev ako ne posjeduješ daljinac koji ima "learning" opciju, da prepozna i memorira kod, npr neko verziju Logitech Harmony i sl. Ja sam to samo na njemu uspio odraditi, dok mi kćer nije prolila kavu po njemu i to mi prešutila, pa je šećer odradio svoje...

Taj divlji T-scumov kod ne nalazi niti jedan daljinski...

 

Mene zanima druga stvar: Koliko NIjemcima ili kome već treba da napišu verziju za Tizen OS i zašto smo mi sa Samsungom uvijek zakinuti, a za to Googleovo govno (kao šti je i sam Google) zvano Android uvijek sve postoji?

Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jalnuški diletanti i prodane duše! Crni vragovi, a i oni drugi, žuti i zeleni, ne samo da se nude, već bi i prodali dragu nam Hrvatsku za Judine škude!
Poruka je uređivana zadnji put ned 4.2.2024 1:00 (BlackMoon).
14 godina
offline
Re: Novi MAXTV reciver
Upravo me to odbija da stavim prokleti Android BOX jer ne radi Universal remote. A za TizenApp kazu bit ce u 2024 gospe mila.

Problem je sto stara Maxtv2go ne radi vise na Tizenu.
#HŽV
10 godina
offline
Re: Novi MAXTV reciver
sardax kaže...
Upravo me to odbija da stavim prokleti Android BOX jer ne radi Universal remote. A za TizenApp kazu bit ce u 2024 gospe mila.

Problem je sto stara Maxtv2go ne radi vise na Tizenu.

 Nema ni za FireOS, a stara aplikacija ne radi jer sam na drugom uređaju aktivirao racun u novoj. Znaci katastrofa, jer je fireOS ustvari modificirani android tako vec imaju gotovu aplikaciju ali je nisu pustili.

6 godina
offline
Novi MAXTV reciver

kad bi neko izvadio apk iz chromecasta ili android boxa i uploudao negdje radilo bi to na fire sticku novije generacije!

Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Novi MAXTV reciver

Jel itko spojio kabel od obicne antene na novom receiveru? Da li ti kanali budu onda u aplikaciji kao i svaki drugi? 

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Novi MAXTV reciver
dejo74 kaže...

kad bi neko izvadio apk iz chromecasta ili android boxa i uploudao negdje radilo bi to na fire sticku novije generacije!

Ne znam baš, sad sam skinuo APK sa ovog sajta, file je iste veličine za mob i tablet, prebacio na fire stick, instalirao i - ne radi. Kao prvo, otvori se u portrait modu i beskonačno loada, a kao drugo vidim da ovisi o google play services koje ne postoje na ovom glupom OSu. Unutra je i widevine, vjerojatno niti on nije sretan kad se ova verzija pokrene na nečem što nije čisti Android. Trenutno nemam pristup Android TVu da pokupim APK od tamo ali mislim da ništa od toga, da treba čekati Firestick verziju.

 

Zanimljivo da je jedna od prvih verzija donekle i radila (skinuo sam ju na isti način), bio je normalno landscape, mogao si se prijaviti ali stream ne bi krenuo niti na jednom kanalu.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice