Neograničeni internet u Tele2!

poruka: 9.565
|
čitano: 3.111.714
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
ranko091 kaže...
myfiles4you kaže...

Ako u ovoj temi ima član koji radi u tele2 kao prodajni predstavnik neka mi se javi u preko privatne poruke. 

 ako uspiješ dobit 2tb prometa javi i meni. rado bih doplatio za to. :D

 

javite i meni. doplatio bi bez sekunde razmišljanja

4 godine
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Ima netko od tcoma neogranicenu tarifu sa opcijom maksimalna brzina,tvrde da ide do 600Mbita pa me zanima jel netko imao priliku testirati? (DDavorin sa B818 možda).

Znam da ima posebna tema za hrvatski telekom ali je taj forum poprilično neaktivan pa zato pitam ovdje.

 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Moja iskustva s Tele2 pokućnim internetom su ista ako ne i lošija od svega tu opisanog. Zapravo razmišljam o zahtjevu za raskid ugovora jer su me svjesno doveli u zabludu omogućavajući mi brzine downloada od 40 Mb/s da bi se nakon par mjeseci korištenja download trajno snizio na 2 do 10 Mb/s. I svi se u Tele2 prave blesavi i savjetuju da koristim 3g mrežu kojom imam neznatno bolji dowload i upload koji je podnošljiv. Brzina downloada od 40 Mb/s je bio jedini razlog zašto sam prešao kod njih i osjećam se izigranim. Ima li netko nekakva iskustva s raskidom ugovora s Tele2?
 
0 1 hvala 0
8 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Platis penale i raskines ugovor, mislim da nema druge koliko sam uspio procitati na netu. Posto nigdje u ugovoru nisu specificirali minimalnu brzinu mislim da nema zakonske osnove za raskid ugovora bez placanja. Ovo je samo moj vid, provjeri sa nekime tko zna tocno... :)
Hardware: the parts of a computer that can be kicked.
4 godine
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
hvala. pozdrav
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
JohnMatrix kaže...

Ima netko od tcoma neogranicenu tarifu sa opcijom maksimalna brzina,tvrde da ide do 600Mbita pa me zanima jel netko imao priliku testirati? (DDavorin sa B818 možda).

Znam da ima posebna tema za hrvatski telekom ali je taj forum poprilično neaktivan pa zato pitam ovdje.

Na ovoj temi imaš odgovor  https://forum.bug.hr/forum/topic/ope-teme-ostali-operateri/4g-5g-routerimhotspotanteneoperaterifw/272732.aspx

11 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
JohnMatrix kaže...

Ima netko od tcoma neogranicenu tarifu sa opcijom maksimalna brzina,tvrde da ide do 600Mbita pa me zanima jel netko imao priliku testirati? (DDavorin sa B818 možda).

Znam da ima posebna tema za hrvatski telekom ali je taj forum poprilično neaktivan pa zato pitam ovdje.

 probali ja i frend SA B715 al nista od brzine, deaktivirali nakon 3 dana, probali i sa s9 i s10 al opet nista, na vise lokacija i odasiljaca.

9 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
FirebirdPhoenix kaže...
Moja iskustva s Tele2 pokućnim internetom su ista ako ne i lošija od svega tu opisanog. Zapravo razmišljam o zahtjevu za raskid ugovora jer su me svjesno doveli u zabludu omogućavajući mi brzine downloada od 40 Mb/s da bi se nakon par mjeseci korištenja download trajno snizio na 2 do 10 Mb/s. I svi se u Tele2 prave blesavi i savjetuju da koristim 3g mrežu kojom imam neznatno bolji dowload i upload koji je podnošljiv. Brzina downloada od 40 Mb/s je bio jedini razlog zašto sam prešao kod njih i osjećam se izigranim. Ima li netko nekakva iskustva s raskidom ugovora s Tele2?

 Na žalost, takva je politika firme (Tele2, i svih ostalih - da ne ispadne da napadam samo Tele2). Jednostavno pravno gledajući nemaš šanse. To im je omogućio uhljebski HAKOM.

 

Ako u neki dućan doneseš nošenu robu, i budeš dovoljno tvrdoglav, politika takvih firmi je da iziđu u susret (vjerojatno su zaključili da im negativni publicitet donosi više štete, nego zbroj takvih pokvarenih reklamacija)

No, telekom operateri (Banke i ostali lihvari) to jednostavno ne žele. I to je činjenica, ma što god netko rekao i branio ih.

 

 

No, djelomično si i sam kriv. Idući puta se informiraj prije potpisivanja ugovora, razmisli o tome da ponekad ona opcija, koja se na prvu čini jeftinija - na kraju ispadne skuplja. I ne potpisuj ugovor s bilo kojim operaterom. 

15 godina
online
Re: Neograničeni internet u Tele2!
FirebirdPhoenix kaže...
Moja iskustva s Tele2 pokućnim internetom su ista ako ne i lošija od svega tu opisanog. Zapravo razmišljam o zahtjevu za raskid ugovora jer su me svjesno doveli u zabludu omogućavajući mi brzine downloada od 40 Mb/s da bi se nakon par mjeseci korištenja download trajno snizio na 2 do 10 Mb/s. I svi se u Tele2 prave blesavi i savjetuju da koristim 3g mrežu kojom imam neznatno bolji dowload i upload koji je podnošljiv. Brzina downloada od 40 Mb/s je bio jedini razlog zašto sam prešao kod njih i osjećam se izigranim. Ima li netko nekakva iskustva s raskidom ugovora s Tele2?

Pošalji im na mail zahtjev za informativnim izračunom naknade za prijevremeni raskid ugovorne obveze i sve će ti složiti u mailu.

Jedna od opcija će ti biti da platiš sve preostale mjesece koji su ti ostali do kraja ugovorne obveze.

 

 

7 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Izmjereno sa NetMonster interesira me što znači  podatak TA .

Pretpostavljam da je udaljenost bazne stanice ???

No jeli tako  inače manje više loše.

 

br.1

SIM Tele2  Tele2 4G  TA 2 (156m)

SIM Bonbon 

 

br2

SIM Tele2   HT 4G  TA 29 (2,3km)

SIM Bonbon

 

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
dennocro kaže...
JohnMatrix kaže...

Ima netko od tcoma neogranicenu tarifu sa opcijom maksimalna brzina,tvrde da ide do 600Mbita pa me zanima jel netko imao priliku testirati? (DDavorin sa B818 možda).

Znam da ima posebna tema za hrvatski telekom ali je taj forum poprilično neaktivan pa zato pitam ovdje.

 probali ja i frend SA B715 al nista od brzine, deaktivirali nakon 3 dana, probali i sa s9 i s10 al opet nista, na vise lokacija i odasiljaca.

 Na krivoj lokaciji ste probali ili nema dostupne sve frekvencije ili zagušenost bazne....Treba uređaj sa 5CA za max 600Mbps ako su sve frekvencije dostupne na jednom tornju.

11 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

a ocito nema frekvencija na tom jednom tornju, inace lovi oko 300 bez dostupne brzine podeseno na max. a s10+ ima 7ca

9 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Pozdrav jedno pitanje tj pomoc, imam pokucni internet od Tele 2 vec nekih 2 godine i signal je ok manje vise ujutro jaci navecer malo u padu, download pristojan za razliku od shita Tcom-a gdje mi se mjerilo u kbps ovdje je druga prica cak i za upload, e sad pitanje router koji imam je Huawei B315s-22 WiFi CAT4,dakle da li se moze takav router sa karticom zamjeniti za jaci jer kolko vidim prije nekih tjedan dana je Huawei izdao novi router Huawei WiFi AX3 koji je za 5G mrezu i WIFI 6+ dolje je link u nastavku jedino sto nemogu naci podatak da li taj AX3 ima taj utor za karticu jer ako ima nevidim razloga zasto nebi mogao biti zamjenjen, tako da molim pomoc ....hvala.....

 

 

https://www.cropc.net/it-vijesti/hardver/10773-huawei-predstavio-huawei-cpe-pro-2-i-wifi-ax3-rutere

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.3.2020 17:32 (Barracuda727).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
dennocro kaže...

a ocito nema frekvencija na tom jednom tornju, inace lovi oko 300 bez dostupne brzine podeseno na max. a s10+ ima 7ca

Poanta je da neograničena ide do 600 meni gigabox preko routera ide preko 400 4CA bez 2600 frekvencije( da imam i 2600 bilo bi blizu 600Mbps) tarife na pretplatu nisu ograničene na 350 to je samo marketinški trik kao uzmeš neograničenu(najskuplja tarifa) i ide do 600, a onda kasnije skužiš da i ostale tarife na pretplatu idu do 600Mbps naravno svi parametri moraju biti zadovoljeni.... 

15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Barracuda727 kaže...

Pozdrav jedno pitanje tj pomoc, imam pokucni internet od Tele 2 vec nekih 2 godine i signal je ok manje vise ujutro jaci navecer malo u padu, download pristojan za razliku od shita Tcom-a gdje mi se mjerilo u kbps ovdje je druga prica cak i za upload, e sad pitanje router koji imam je Huawei B315s-22 WiFi CAT4,dakle da li se moze takav router sa karticom zamjeniti za jaci jer kolko vidim prije nekih tjedan dana je Huawei izdao novi router Huawei WiFi AX3 koji je za 5G mrezu i WIFI 6+ dolje je link u nastavku jedino sto nemogu naci podatak da li taj AX3 ima taj utor za karticu jer ako ima nevidim razloga zasto nebi mogao biti zamjenjen, tako da molim pomoc ....hvala.....

 

 

https://www.cropc.net/it-vijesti/hardver/10773-huawei-predstavio-huawei-cpe-pro-2-i-wifi-ax3-rutere

 

 To su dva rutera na slici je ax3 i taj nema veze sa mobilnim internetom dok cpe pro 2 izgleda kao i prijašnji model samo što je nešto manji ovde ima opis

https://www.4gltemall.com/blog/tag/huawei-5g-cpe-pro-2-specifications/. Još nema cijenu moja procjena da će biti skuplji od 700 dolara.

12 godina
protjeran
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Malo rant-a: bas me zanima sto onaj jedan pojedinac koji zagusi svima mrezu prvih par dana u svakom mjesecu skida sa neta... Ako su torrenti pa koliko ti toga treba covjece. Ako su filmovi pa kud s njima vise,kad ces to pogledat. Imam vec cca 2 god. pokucni i u prvih par dana svakog mjeseca brzina je uzas,a kasnije ide i do cca 70/45 , Zagreb zapad. Vjerojatno netko zajasi i onda ispuca taj terabajt i onda je 27 dana milina. I takvi vjerojatno kukaju kako pokucni ne valja itd... Ne kuzim taj mindset da moras skinut cijeli net... Eto,otislo offtopic ali morao sam..
 
7 0 hvala 2
4 godine
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Han kaže...
Malo rant-a: bas me zanima sto onaj jedan pojedinac koji zagusi svima mrezu prvih par dana u svakom mjesecu skida sa neta... Ako su torrenti pa koliko ti toga treba covjece. Ako su filmovi pa kud s njima vise,kad ces to pogledat. Imam vec cca 2 god. pokucni i u prvih par dana svakog mjeseca brzina je uzas,a kasnije ide i do cca 70/45 , Zagreb zapad. Vjerojatno netko zajasi i onda ispuca taj terabajt i onda je 27 dana milina. I takvi vjerojatno kukaju kako pokucni ne valja itd... Ne kuzim taj mindset da moras skinut cijeli net... Eto,otislo offtopic ali morao sam..

Sve si dobro napisao.

 

Od ljudi nemoj ništa očekivati. Doslovno. Jer se neće promijeniti. To su sebični pojedinci kojima je jedino važno ono što oni rade. Za sve ostalo ih nije briga. Mobilne mreže nisu stvorene za takve korisnike. A Tele2 ima najmanje kapaciteta od sve tri mreže.

12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
zelenapaprika kaže...

A Tele2 ima najmanje kapaciteta od sve tri mreže.

 Definitivno.

 

13 mbita na mom B715 sa 2CA, na istom mjestu u isto vrijeme onaj mali huawei na bateriju na A1 35mbita.

 

ostao sam blago rečeno šokiran..

15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Ako si iz koprivnice, imate 4 odašiljača antena van i mora ići više, sin dok je imao tele2 u kc imao je 100mb/s

12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
lord22 kaže...

Ako si iz koprivnice, imate 4 odašiljača antena van i mora ići više, sin dok je imao tele2 u kc imao je 100mb/s

 ja sam na rubnom podrucju i nemam nikakve vanjske antene.

 

budem jedan dan odnio u centar ruter na posao pa cu isprobati.

 

 

4 godine
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
GrimReaperKC kaže...
lord22 kaže...

Ako si iz koprivnice, imate 4 odašiljača antena van i mora ići više, sin dok je imao tele2 u kc imao je 100mb/s

 ja sam na rubnom podrucju i nemam nikakve vanjske antene.

 

budem jedan dan odnio u centar ruter na posao pa cu isprobati.

 

 

 Ja sam mislio da će mi 4g+ biti spas, al kada dođem s posla bez obzira jel 2100 ili 1800 mhz ili 4g+ na mobu, brzina je užas. 1800 je praktički mrtva tako da neznam jel bi imao što od agregacije, koji god da uređaj imao.

7 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Zar ne mogu oni blokirati  download sa torrenta , očigledno da je to najveći problem zagušenja po baznim stanicama a drugi je jačina baznih stanica , nisu bolji bar kod mene u Ceikvenici istok ni 

HT i A1 dapače još su gori od Tele2  u naravno što su puno skuplji .

Meni se povremeno i to samo u južnom dijelu stana pojavi

B7 ,2600 MHz  i tad  bude Downl. preko 100 Mbps 

jelm moguće da je to zbog tog jer moj Xiaomi Redmi note 4 ne podržava 4G+ .

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
MUĆAK kaže...

Zar ne mogu oni blokirati  download sa torrenta , očigledno da je to najveći problem zagušenja po baznim stanicama a drugi je jačina baznih stanica , nisu bolji bar kod mene u Ceikvenici istok ni 

HT i A1 dapače još su gori od Tele2  u naravno što su puno skuplji .

Meni se povremeno i to samo u južnom dijelu stana pojavi

B7 ,2600 MHz  i tad  bude Downl. preko 100 Mbps 

jelm moguće da je to zbog tog jer moj Xiaomi Redmi note 4 ne podržava 4G+ .

Band 2600MHz vjerojatno još nije zagušen korisnicima, tamo gdje su ga pustili u rad. Ne mogu to egzaktno znati ali je kod mene doma 2600MHz spas. Bez toga jer brzina prejadna.

13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Zemljanin kaže...
gamer88 kaže...

evo testirao tele 2 pokućni vs a1 pokućni i mogu samom reći razlika nebo i zemlja. Mjerio sam 3 puta svaki. Tele 2 padao niže, A1 rastao upload u druga dva testiranja, download oko 40 uvijek. Znači ostajem na A1.

 

evo i slika

 

 

 100GB  mjesecno ti je dovoljno?

 imam 200GB jer sam uzeo još 100GB za 30kn. dovoljno je za youtube i normalno korištenje neta. Ako ćeš skidat nešto najbolje poslije ponoći tad ti ne uzimaju promet sve do 8 ujutro. ostane mi još koji 30GB, a ono visim na youtubeu nonstop

12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Dopušta li Tele2 nacionalni roaming na Pokućnom? Uzeo sam si Tele2 Govornu SIM i malo testiram na mobitelu i vidim da mi se često spaja na T-com 4G mrežu gdje mi je ping i brzina bolja nego kada se spoji na Tele2 4G pa bi mi to odgovaralo ako uzmem pokućni jel...

Živim luksuzno! Jedem luk i lijem suze... :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Dopusta, ako na doticnom mjestu njihov signal nije dovoljno dobar. Mislim da je tako koliko sam ovdje ranije uspio iscitati.
Hardware: the parts of a computer that can be kicked.
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.3.2020 15:05 (deepshitcro).
4 godine
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Meni su rekli da nacionalni roaming podrazumijeva samo 3g od t com-a, osim ak sad nije nekak novo isplivalo.

12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
INCOGNITO99 kaže...

Dopušta li Tele2 nacionalni roaming na Pokućnom? Uzeo sam si Tele2 Govornu SIM i malo testiram na mobitelu i vidim da mi se često spaja na T-com 4G mrežu gdje mi je ping i brzina bolja nego kada se spoji na Tele2 4G pa bi mi to odgovaralo ako uzmem pokućni jel...

 Pokućni se može spojiti samo na 3G HT HR, a govorno podatkovne tarife mogu i na 4G HT HR i 3G HT HR Neovisno o signalu Tele2 mreže ručnim odabirom može se spojiti na HT HR mrežu!

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.3.2020 15:17 (DDavorin).
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
DDavorin kaže...

 Pokućni se može spojiti samo na 3G HT HR, a govorno podatkovne tarife mogu i na 4G HT HR i 3G HT HR Neovisno o signalu Tele2 mreže ručnim odabirom može se spojiti na HT HR mrežu!

 I bojao sam se nekakvih takvih fora, hmmm morao bih onda bas pokucni isprobati... Tele2 bez ugovora na 24mj. svoj huawei router cijeni 1000kn a ovdje ga ima za 750. Ima tko CAT6 router za prodati?

Živim luksuzno! Jedem luk i lijem suze... :)
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
INCOGNITO99 kaže...
DDavorin kaže...

 Pokućni se može spojiti samo na 3G HT HR, a govorno podatkovne tarife mogu i na 4G HT HR i 3G HT HR Neovisno o signalu Tele2 mreže ručnim odabirom može se spojiti na HT HR mrežu!

 I bojao sam se nekakvih takvih fora, hmmm morao bih onda bas pokucni isprobati... Tele2 bez ugovora na 24mj. svoj huawei router cijeni 1000kn a ovdje ga ima za 750. Ima tko CAT6 router za prodati?

 Evo link imaš odgovor na zadnjem postu da se ne ponavljam  https://forum.bug.hr/forum/topic/ope-teme-ostali-operateri/4g-5g-routerimhotspotanteneoperaterifw/272732.aspx

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice