E-book reader sa e-ink ekranom

poruka: 141
|
čitano: 84.642
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: E-book reader sa e-ink ekranom
Naravno
robimarko@gmail.com
13 godina
offline
Re: E-book reader sa e-ink ekranom
crazy_luđak kaže...

Možda idiotsko pitanje, ali jel se na njemu mogu čitati i knjige koje nisi kupio preko amazona (nemaju DRM), imam veliku kolekciju raznih knjiga pa bih to čitao na njemu

 Bez problema, samo ih moraš konvertirati u MOBI format. Osobno koristim Calibre za konverziju, ali pretpostavljam da ima i drugih programa.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
14 godina
offline
E-book reader sa e-ink ekranom

Skidao sam sa 

http://www.balkandownload.org/

http://www.knjigoteka.org/

 

Sve što sam skinuo do sada ima sam u u epub i azw3 formatu. Kindle uredno čita ovaj zadnji (uz mobi). Calibri koristiš za konvertiranje dokumenata u tebi potrebni format.

Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
offline
E-book reader sa e-ink ekranom

Offtopic malo, uglavnom bio sam presretan stigao mi je kindle paperwhite sa amazona 80 eura na akciji kad je bio i poslan preko mailbox.de.

 

I otvaram ga i vidim u gornjem lijevom diijelu ekrana mala crtica, mislio dlacica ili nesto ali ne mice se.. imam malu ogrebotinu i sad me nervira, kupio sam novi a vec je ogreban.

Bio je dobro zapakiran, vani amazon kartonska kutija i sve.. 

 

Je imao tko takvih problema? neznam sta da radim sada, da smo u njemackoj bi isao odma u ducan, ovako sta mogu?

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.12.2016 15:25 (ToNi185).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: E-book reader sa e-ink ekranom
ToNi185 kaže...

Offtopic malo, uglavnom bio sam presretan stigao mi je kindle paperwhite sa amazona 80 eura na akciji kad je bio i poslan preko mailbox.de.

 

I otvaram ga i vidim u gornjem lijevom diijelu ekrana mala crtica, mislio dlacica ili nesto ali ne mice se.. imam malu ogrebotinu i sad me nervira, kupio sam novi a vec je ogreban.

Bio je dobro zapakiran, vani amazon kartonska kutija i sve.. 

 

Je imao tko takvih problema? neznam sta da radim sada, da smo u njemackoj bi isao odma u ducan, ovako sta mogu?

 Reklamiraj ga Amazonu, šta drugo.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
7 godina
neaktivan
offline
E-book reader sa e-ink ekranom

Kobo vs. Kindle? Na koji način nabavljate knjige? Kupuje se najnormalnije preko amazon.com i šalje na uređaj ili? Ima li tko iskustva s Kobo uređajem? Je li jednako jednostavno doći do traženih knjiga kao preko amazona s obzirom da smo hrvati i nismo službeno podržani ili je to irelevantno? Kindle naručujete s amazon.de i prosljeđujete u hr preko mailbox.de? Predpostavljam da moram čekati akciju kako bih uhvatio da me sve skupa paperwhite izašao 100 eura? isprike ako je već ranije odgovoreno, malo sam prolistao i nisam primjetio...hvala na pomoći :)

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.12.2016 17:10 (FlareFrenzY).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: E-book reader sa e-ink ekranom
FlareFrenzY kaže...

Kobo vs. Kindle? Na koji način nabavljate knjige? Kupuje se najnormalnije preko amazon.com i šalje na uređaj ili? Ima li tko iskustva s Kobo uređajem? Je li jednako jednostavno doći do traženih knjiga kao preko amazona s obzirom da smo hrvati i nismo službeno podržani ili je to irelevantno? Kindle naručujete s amazon.de i prosljeđujete u hr preko mailbox.de? Predpostavljam da moram čekati akciju kako bih uhvatio da me sve skupa paperwhite izašao 100 eura? isprike ako je već ranije odgovoreno, malo sam prolistao i nisam primjetio...hvala na pomoći :)

 Skidam s torrenta knjige dok god ne dobijemo nešto ala Amazon s našim prijevodom. A inače pretpostavljam da možeš normalno preko Amazona kupiti sve što je dostupno i drugima. Ne vidim zašto ne. Eventualno ćeš morati napraviti account sa fake imenom na Amazonu da misle da si iz USA.

 

Kupio sam svog u Instaru, a lako bi sad za Božić mogao biti na akciji na amazonu.

 

Nisam koristio Kobo jer je u dilemi Kobo Aura (ak se ne varam) vs Kindle prije 2 godine pobijedio Kindle.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
7 godina
neaktivan
offline
Re: E-book reader sa e-ink ekranom

Nisam siguran je li izvedivo riješenje samo s fejk imenom i adresom, iskustva s drugim online trgovinama su u pravilu završila na način da je kupnja onemogućena s obzirom na to da kartica kojom se vrši plaćanje nije iz iste države kao account i u pravilu takve transakcije se blokiraju. Tako da nisam optimističan što se toga tiče dok mi netko ne potvrdi da je prošla ta shema.

12 godina
offline
E-book reader sa e-ink ekranom

Ja sam dodao laznu americku adresu na Amazonu i nisam imao problema. Jest da imam "americku" karticu (Payoneer), ali nekako sumnjam da je to utjecalo posto nije prava kreditna vec debitna, a i adresa na kartici mi je Hrvatska.

(╯- , -)╯︵ ┻━┻
Poruka je uređivana zadnji put sri 7.12.2016 20:50 (OriginalEXE).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: E-book reader sa e-ink ekranom
FlareFrenzY kaže...

Nisam siguran je li izvedivo riješenje samo s fejk imenom i adresom, iskustva s drugim online trgovinama su u pravilu završila na način da je kupnja onemogućena s obzirom na to da kartica kojom se vrši plaćanje nije iz iste države kao account i u pravilu takve transakcije se blokiraju. Tako da nisam optimističan što se toga tiče dok mi netko ne potvrdi da je prošla ta shema.

 S obzirom da uredno kupujem digitalne pc igre s Amazona iako imam zaba karticu, ne vidim zašto ne bi radilo i za knjige.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
10 godina
offline
Re: E-book reader sa e-ink ekranom
FlareFrenzY kaže...

Kobo vs. Kindle? Na koji način nabavljate knjige? Kupuje se najnormalnije preko amazon.com i šalje na uređaj ili? Ima li tko iskustva s Kobo uređajem? Je li jednako jednostavno doći do traženih knjiga kao preko amazona s obzirom da smo hrvati i nismo službeno podržani ili je to irelevantno? Kindle naručujete s amazon.de i prosljeđujete u hr preko mailbox.de? Predpostavljam da moram čekati akciju kako bih uhvatio da me sve skupa paperwhite izašao 100 eura? isprike ako je već ranije odgovoreno, malo sam prolistao i nisam primjetio...hvala na pomoći :)

 Dobra su oba, jedino što mi se kod kindlea ne sviđa jeste izbor slova tj. texta. Kobo(ili bilo koji drugi ereader sa epubom), za razliku od kindlea je more customizable. Zašto ne bi pogledao i tolino: http://mytolino.de/

7 godina
neaktivan
offline
Re: E-book reader sa e-ink ekranom
Chico12 kaže...

 Dobra su oba, jedino što mi se kod kindlea ne sviđa jeste izbor slova tj. texta. Kobo(ili bilo koji drugi ereader sa epubom), za razliku od kindlea je more customizable. Zašto ne bi pogledao i tolino: http://mytolino.de/

 pogledati ću specifikacije, cijene, reviewove itd. Hvala na preporuci.

 

Hexfire kaže...

 S obzirom da uredno kupujem digitalne pc igre s Amazona iako imam zaba karticu, ne vidim zašto ne bi radilo i za knjige.

 

OriginalEXE kaže...

Ja sam dodao laznu americku adresu na Amazonu i nisam imao problema. Jest da imam "americku" karticu (Payoneer), ali nekako sumnjam da je to utjecalo posto nije prava kreditna vec debitna, a i adresa na kartici mi je Hrvatska.

 

Procitao sam da postoji opcija kupovanja vrijednosne kartice koju bi stavio na kindle US acc i na taj način direktno kupovao knjige. Tako da uvijek ima to riješenje u slučaju da bude problema s karticama itd. Barem sam se riješio dileme vezane za nabavu knjiga.

Hvala na pomoći svakako :)

12 godina
offline
Re: E-book reader sa e-ink ekranom
Kindle Paperwhite opet na akciji - 100 eura. Za one koji ga nisu nabavili po 80... amazon.de... 20 eura off na redovnu cijenu ovaj vikend.
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
E-book reader sa e-ink ekranom

Zgodno, ali piše da ne dostavljaju, Jel to znači da se moram zajebavat s onim posrednikom za slanje? Kako bi to išlo?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: E-book reader sa e-ink ekranom

Točno. Treba napraviti account na mailboxde.com i potom kao delivery adress koristiti adresu koja se dobije od njih - u mailu kojeg pošalju nakon registracije lijepo objasne što treba staviti u amazon adresu. Kad paket stigne do njih, pošalju mail. Dakle, nije nikakav problem... dostava s osiguranjem do HR je nekih 16-ak eura. Nije me bilo na forumu, ali vidim da je cijena još ista...

14 godina
neaktivan
offline
E-book reader sa e-ink ekranom

Delivery Charges

Purchases exceeding a total value of EUR 29 are delivered to Germany, Austria, Belgium, Liechtenstein, Luxembourg, the Netherlands and Switzerland at no delivery cost. Orders to these countries that contain books on their own, or books combined with items from our Music, DVD, VHS, Games or Software categories, also qualify for free delivery, irrespective of the total order cost.

 

Prema ovome, dostava do mailbox.de sandučića bila bi besplatna pa bi me to ukupno došlo 99+16 = 115€. Je li toliko i tebe došlo ToNi185 ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
E-book reader sa e-ink ekranom

Ima možda netko ideju kad bi Paperwhite opet mogao biti na akciji za 79,99 EUR na amazon.de? Za Božić izgleda ne, možda za Valentinovo?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: E-book reader sa e-ink ekranom
Sorry sad tek gledam. Besplatna dostava mi je bila do njemacke (mailboxde) i onda sam izabrao ono za oko 12 eura dostavu do HR. Sa osiguranjem do 100 eura. Ceska posta je 9 eura ali do 35 je osigurano..

Ja sam dobio novi od njih jer je prvi imao greskicu i super sam zadovoljan. Evo upravo citam.
14 godina
offline
Re: E-book reader sa e-ink ekranom

Ps moze neka preporuka casea/covera za paperwhite?

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.12.2016 19:25 (ToNi185).
13 godina
offline
Re: E-book reader sa e-ink ekranom
ToNi185 kaže...

Ps moze neka preporuka casea/covera za paperwhite?

 Upiknuo sam ovog prije 2 godine http://www.dx.com/p/ultrathin-protective-pu-leather-case-w-auto-sleep-for-kindle-paperwhite-black-270521 i ne vidim baš poantu kupovati nešto skuplje.

 

Nisam siguran dal imaju svi, ali ova auto sleep mogućnost je fora stvar jer je dovoljno da samo zaklopiš cover i Kindle automatski gasi ekran i ponovno ga pali kad cover otklopiš. 

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
14 godina
offline
Re: E-book reader sa e-ink ekranom
Hexfire kaže...
ToNi185 kaže...

Ps moze neka preporuka casea/covera za paperwhite?

 Upiknuo sam ovog prije 2 godine http://www.dx.com/p/ultrathin-protective-pu-leather-case-w-auto-sleep-for-kindle-paperwhite-black-270521 i ne vidim baš poantu kupovati nešto skuplje.

 

Nisam siguran dal imaju svi, ali ova auto sleep mogućnost je fora stvar jer je dovoljno da samo zaklopiš cover i Kindle automatski gasi ekran i ponovno ga pali kad cover otklopiš. 

 E hvala nasao sam neki slicni, isto s tom auto sleep mogucnosti, 5 funti ali iz engleske stize, inace ima i jeftinije kako vidim. Hvala na savjetu!

15 godina
neaktivan
offline
E-book reader sa e-ink ekranom

Pozdrav, zanima me vaše mišljene. Naime imam priliku kupit KindlePaperWhite(600kn), Kobo Glo Digital(600kn) oba su korišteni al dosta dobro očuvani.

Kao prvo ne mogu pronaći razliku između Kobo Glo Digital i Kobo Glo HD osim da ovaj jeftiniji ima 2GB prostora i proizveden je u Taiwanu, dok skuplji ima 4GB i proizveden u Japanu. Na google gotovo da ne postoji Kobo Glo Digital pa se pitam dal je neka kopija.

Ono što me najviše zanima su knjige i njihovi formati, čitat ću najviše knjige na našem jeziku i one su pretežno kako sam vidio u ePub ili PDF formatu. Jel ima problem u konvertiranju za Kindleov format, negdje sam pročito da se nekad ne može konvertirat i da nekad to dugo traje. Ako je tako išo bi onda sa Kobo Glo digital. Zanimaju me vaša iskustva i savjeti. Hvala

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: E-book reader sa e-ink ekranom
skandalouz kaže...

Pozdrav, zanima me vaše mišljene. Naime imam priliku kupit KindlePaperWhite(600kn), Kobo Glo Digital(600kn) oba su korišteni al dosta dobro očuvani.

Kao prvo ne mogu pronaći razliku između Kobo Glo Digital i Kobo Glo HD osim da ovaj jeftiniji ima 2GB prostora i proizveden je u Taiwanu, dok skuplji ima 4GB i proizveden u Japanu. Na google gotovo da ne postoji Kobo Glo Digital pa se pitam dal je neka kopija.

Ono što me najviše zanima su knjige i njihovi formati, čitat ću najviše knjige na našem jeziku i one su pretežno kako sam vidio u ePub ili PDF formatu. Jel ima problem u konvertiranju za Kindleov format, negdje sam pročito da se nekad ne može konvertirat i da nekad to dugo traje. Ako je tako išo bi onda sa Kobo Glo digital. Zanimaju me vaša iskustva i savjeti. Hvala

 

 Nisam koristio Kobo pa ne mogu komentirati, ali Paperwhite je jebenica. Guglao sam taj Kobo koji si naveo, ima li on uopće osvjetljenje? Ak nema onda dileme uopće nema po meni.

 

A što se formata tiče ne brini. Na torrentima se bez problema nađe knjiga u kindle formatu, a osobno preko Calibera si konvertiram epub ili pdf u kindle format ako ne mogu pronaći. Dosad nisam naišao na ništa da se ne bi dalo konvertirati. Možda nešto sa puno slika eventualno ili nečim specifičnim. A konverzija traje koju minutu ovisno o veličini datoteke. Ništa s čime bi se posebno trebao zamarati jer nije kao da ćeš to non stop raditi.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
10 godina
offline
Re: E-book reader sa e-ink ekranom
Imao sam paperwhite a trenutno imam kobo auru. Glo hd je u biti kao aura samo sto je nesto vecih dimenzija. Ovako, paperwhite ima bolje osvjetljenje od bilo kojeg drugog uredjaja ovog ranga. Osvjetljenje displaya kod Kobo glo hd je losiji od paperwhitea ali opet nije to nista strasno. U cemu je kobo bolji od kindlea: vise izbora texta, ljepsi text i ivice, vise postavki za razne stvari. Ali na kraju sve ti je to fifty fifty, jer na kraju se sve ipak svodi na citanje knjiga zar ne?
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
E-book reader sa e-ink ekranom

Našao sam nešto o Kobo Glo Digital, u biti izgleda da je to prva verzija Kobo Glo i ima osvijetljenje. Ipak ću izabrat Paperwhite jer mi je to sigurnije i da na kraju se svodi sve na čitanje samo me strah bilo da će konvertiranje nekad  biti problem. Hvala vam.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: E-book reader sa e-ink ekranom
Chico12 kaže...
Imao sam paperwhite a trenutno imam kobo auru. Glo hd je u biti kao aura samo sto je nesto vecih dimenzija. Ovako, paperwhite ima bolje osvjetljenje od bilo kojeg drugog uredjaja ovog ranga. Osvjetljenje displaya kod Kobo glo hd je losiji od paperwhitea ali opet nije to nista strasno. U cemu je kobo bolji od kindlea: vise izbora texta, ljepsi text i ivice, vise postavki za razne stvari. Ali na kraju sve ti je to fifty fifty, jer na kraju se sve ipak svodi na citanje knjiga zar ne?

 Samo što on ne uspoređuje Kindle i Glo HD nego neki slabiji model.

 

Kako god bilo, najbitnije je da se čita. Nema nas baš puno

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
14 godina
offline
E-book reader sa e-ink ekranom

Ekipa, drzite se Paperwhite-a......milina i odmor za oci. Koristim ga doslovno svaki dan, kao i bolja polovica svoj te uistinu nisam imao u rukama bolji e-book reader. Paperwhite 2 koristim zadnje dvije godine i zao mi je jedino sto ga ne koristim duze od toga i sto sam bezveze kupovao i gomilao knjige (nedostatak mjesta je bio prvi razlog zbog kupovine posto fizicki nismo imali vise gdje drzati knjige), a uz Kindle sam se preporodio te komotno mogu reci da mi je lakse citati na Kindle-u nego s klasicnom knjigom u ruci + hrpa zgodnih i jako korisnih feature-a.

 

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
offline
E-book reader sa e-ink ekranom

paperwhite je trenutno na akciji za 74,99€ na amazon.de

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: E-book reader sa e-ink ekranom
dmanz kaže...

paperwhite je trenutno na akciji za 74,99€ na amazon.de

 This item can not be delivered to Croatia 

Steam ID: MasterG ; Origin ID: MasterGCro
14 godina
offline
Re: E-book reader sa e-ink ekranom
MasterG kaže...
dmanz kaže...

paperwhite je trenutno na akciji za 74,99€ na amazon.de

 This item can not be delivered to Croatia 

jasna stvar, kindle se ne dostavlja u hr. Svejedno, može se dostaviti preko https://www.mailboxde.com/ ili nekog poznanika, bar mislim.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice