E-book reader sa e-ink ekranom

poruka: 141
|
čitano: 84.612
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: E-book reader sa e-ink ekranom
Jeste jace svijetlo kod Aure ali je iritantnije za oko.
Hejjjjj
13 godina
offline
E-book reader sa e-ink ekranom

Baš me sad muči što nemam način da ih osobno isprobam jednog uz drugi i procijenim.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: E-book reader sa e-ink ekranom
Ne znam kako bih ti objasnio, mozes to naci i u recenzijama. Paperwhite ti ima jednaku iluminaciju preko cijelog ekrana, dok kod Aure imas osjecaj da je gornji dio ekrana svjetliji nego donji, i bas je uocljivo. Toliko sam primijetio.
Hejjjjj
13 godina
offline
Re: E-book reader sa e-ink ekranom
Chico12 kaže...
Ne znam kako bih ti objasnio, mozes to naci i u recenzijama. Paperwhite ti ima jednaku iluminaciju preko cijelog ekrana, dok kod Aure imas osjecaj da je gornji dio ekrana svjetliji nego donji, i bas je uocljivo. Toliko sam primijetio.

Da, kužim o čemu pričaš. Doduše to neravnomjerno osvijetljenje mi ne izgleda toliko problematično jer mi izgleda da se odnosi samo na skroz donji rub ekrana gdje ionako nema slova. Više me muči što izgleda nekako plavkasto to osvijetljenje u odnosu na Kindle gdje izgleda prirodnije i samim time možda i ugodnije za čitanje. Opet, baš teško mi je to procijeniti putem youtubea. 

 

Ak uzmem to iznad u obzir onda mi je ipak PW2 pametniji odabir jer ću uglavnom čitati po mraku slijedećih par mjeseci. Plus Kindle ipak je jače ime i nekaoko si mislim da nije baš toliko popularan bez razloga. Malo me muči što je samo godina garancije. Ipak sam navikao na minimalno dvije.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
10 godina
offline
Re: E-book reader sa e-ink ekranom
Nece ti sa njim nista biti osim ako ga ne tresnes od zid. Evo moj vec dvije godine radi super, samo sto ja rijetko citam na kindle-u, jer mi je sony puno bolji za citanje. Sveukupno mi je na soniju sve bolje, osim sto nema osvijetljenje. To mu je jedina mana. Puno ugodniji tekstovi za oko, osjecaj je kao da je prava knjiga. Kindle mi je nekako dosta vjestacki ali ipak je bolji od Koba. Zao mi je sto Sony svoj zadnji prs t3 nije izbacio sa osvijetljenjem, pa se onda poslije toga povukao.
Hejjjjj
13 godina
offline
E-book reader sa e-ink ekranom

To ugrađeno osvjetljenje mi je must have. Napatio sam se dosta sa prošlim čitačem i sa stolnim lampicama i onim malim LED svjetiljkama i tko zna s čim već ne. I nikako da mi bude skroz ugodno za čitanje. 

 

Javili su mi danas iz Instar Informatike da imaju u planu nabaviti i ostale modele Kindlea uz PW2 kojeg nude sad, ali da nemaju neki okvirni rok za dati osim da sigurno neće biti ove godine. Mislio sam možda uvrste Voyager pa da barem vidim kolika bi točno bila cijena. 

 

Ovo ništa mu se neće desiti mi je dosta optimistično ;D. Prethodni čitač me počeo zezati sa prikazom slike 2 dana nakon što mu je istekla garancija. Ok, bio je Prestigio, ali opet. Radije bih da je garancija duža, ali šta je tu je.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: E-book reader sa e-ink ekranom
Dobro Prestigio je Prestigio a Kindle je Kindle, s tim da je Kindle imao problema sa ekranom na drugoj i trecoj generaciji(to su oni sa tipkovnicom). Desavalo se je da bude frozen screen i to bude to. Ako nemas garu mozes ga bacit. Ovi noviji od cetvrte pa na gore su perfektni i ne trebas se sikirati. A Voyage ti je dosta skuplji 200 dolara cini mi se. U Europi je to oko 200 eura pa vidi isplati li ti se. Pw2 je i dalje super uredjaj i jeftiniji je za 80 dolara(odmah uzmi 80 eura i vise). Prednost Voyage-a je bolja rezolucija, ima flat display, vracene su mu tipke za listanje(sto mi je super), bolji procesor, 1gb rama, 4gb storage. To je to cini mi se, ali mislim da je to nesto sto nije bitno za ereader, onda cu radije kupiti tablet. Kakve veze ima brzina procesora, rezolucija i 10% brze listanje stranica sa citanjem knjiga? I jos duplo skuplji. Da je dobar jeste ali je precijenjen.
Hejjjjj
16 godina
offline
E-book reader sa e-ink ekranom

Jel ima u ponudi ereader kakav je bio Kindle-ov DX sa dijagonalom 9.7" ?

 

Pa ovo je ko fucking molitvenik... Imam hrpetine knjiga koje sam isprintal i jos printam, al to je slampavo rjesenje naspram ereadera.

Truth in engineering.
 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: E-book reader sa e-ink ekranom
Pa nemas bas. Imas stariji dx iz 2011-te i imas novi Sony pdf reader iz 2014-te koji kosta preko 1000 eura.
Hejjjjj
14 godina
offline
E-book reader sa e-ink ekranom

Izvinjavam se na dizanju teme iz mrtvih, ali ima li bilo gdje kod nas Kindle Voyage za kupiti posto ga ne nalazim nigdje (nalazim samo Paperwhite 2)?

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: E-book reader sa e-ink ekranom
win32 kaže...

Izvinjavam se na dizanju teme iz mrtvih, ali ima li bilo gdje kod nas Kindle Voyage za kupiti posto ga ne nalazim nigdje (nalazim samo Paperwhite 2)?

 Koliko mi je poznato, ne.

 

U Instar informatika su mi rekli da je neki plan da se poveća broj dostupnih modela Kindlea, ali nisu mi mogli konkretno reći kad bi to bilo. To je bilo prije par mjeseci, pa sam odlučio kupiti Paperwhite 2 i mislim da nisam pogriješio. Ima Voyage nekih fora dodatnih sitnica, ali ništa toliko bitno da opravda ogromnu razliku u cijeni. Ima ga u alzashopu i dođe skoro 1000 kuna više od PW2 što je apsolutno neisplativo.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
14 godina
offline
Re: E-book reader sa e-ink ekranom
Hexfire kaže...
win32 kaže...

Izvinjavam se na dizanju teme iz mrtvih, ali ima li bilo gdje kod nas Kindle Voyage za kupiti posto ga ne nalazim nigdje (nalazim samo Paperwhite 2)?

 Koliko mi je poznato, ne.

 

U Instar informatika su mi rekli da je neki plan da se poveća broj dostupnih modela Kindlea, ali nisu mi mogli konkretno reći kad bi to bilo. To je bilo prije par mjeseci, pa sam odlučio kupiti Paperwhite 2 i mislim da nisam pogriješio. Ima Voyage nekih fora dodatnih sitnica, ali ništa toliko bitno da opravda ogromnu razliku u cijeni. Ima ga u alzashopu i dođe skoro 1000 kuna više od PW2 što je apsolutno neisplativo.

 Daj mi samo reci koliko tvoj model ima interne memorije tj. 2GB ili 4GB?

 

Jesi uzeo onaj koji izbacuje reklame ili bez tih reklama (koliko su uopce te njihove promocije iritantne?)?

 

Da, sada gledam i ogromna je rezlika u cijeni no ok je Voyage...ali ako je takva razlika, onda uzimam PW2 (ima na e-bayu Voyage za cca 250 $).

 

U onoj trgovini koju si spomenuo imaju PW2 (no ads) za 138 € s VAT:

 

https://www.alzashop.com/amazon-kindle-paperwhite-2-4gb-no-ads-d2148153.htm

 

Jesi sta narucivao od njih te ako kupim kod njih, placam li jos kakve troskove te imam li uredno jamstvo?

 

Ako kupim kod nas (gdje si ti kupio?), dobiva li se verzija s tim reklamama ili ne (vidim da sam vec postavio pitanje no u zurbi ocito ponavljam gluposti)?

 

Ako se kod nas dobije s reklamama ("special offers"), a na onoj stranici je bez tih reklama i ako jos sve stima s jamstvom i nemam dodatne troskove, onda bi narucio s onog gornjeg linka.

 

P.S.

 

Jesi uzeo mozda cover za njega i koji?

 

Ovi mi se cine ok, a cijena je pristojna:

 

http://goo.gl/C5UIKb

 

http://goo.gl/Baa4i3

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
Poruka je uređivana zadnji put uto 26.5.2015 15:42 (win32).
13 godina
offline
Re: E-book reader sa e-ink ekranom
win32 kaže...

 Daj mi samo reci koliko tvoj model ima interne memorije tj. 2GB ili 4GB?

 

Jesi uzeo onaj koji izbacuje reklame ili bez tih reklama (koliko su uopce te njihove promocije iritantne?)?

 

 

 

Jesi sta narucivao od njih te ako kupim kod njih, placam li jos kakve troskove te imam li uredno jamstvo?

 

Ako kupim kod nas (gdje si ti kupio?), dobiva li se verzija s tim reklamama ili ne (vidim da sam vec postavio pitanje no u zurbi ocito ponavljam gluposti)?

 

Ako se kod nas dobije s reklamama ("special offers"), a na onoj stranici je bez tih reklama i ako jos sve stima s jamstvom i nemam dodatne troskove, onda bi narucio s onog gornjeg linka.

 

 

 

Jesi uzeo mozda cover za njega i koji?

 

2 GB je verzija. Obzirom da su knjige uglavnom između pola MB i 1 MB, to je i više nego dovoljno. Nije baš da mi je potrebno imati 1000 knjiga istovremeno gore. A i svaku knjigu si stavim u Amazon cloud pa si mogu skinuti kad zatreba. 

 

 Uzeo sam ovdje . To je verzija bez reklama (ali ne mogu ti 100% tvrditi da takva bude i tvoja, najbolje ih pitati), ali koliko sam shvatio reklame se samo pojavljuju na lock screenu kad je ugašen, pa pretpostavljam da ne smetaju i da ih ima. Plus, meni je u pravilu Wi-fi ugašen na Kindleu (ne vidim potrebu da je stalno spojen) pa se te reklame ne bi ni mogle updateati da ih i ima.

 

Cover sam uzeo ovaj i zadovoljan sam (besplatna dostava u RH). Mislim da su više manje svi na isti kalup. Možda je originalni od Amazona nešto lakši, ali košta 2-3 puta više ako se dobro sjećam. Dobro je da ti ima ovaj auto sleep mode koji ti omogućava da kad zaklopiš cover Kindle sam ode u sleep i budi se iz sleepa kad otklopiš cover. Power gumb praktički trebaš samo prvi put kod korištenja da ga upališ. Od onda ga samo držiš u sleepu i gotovo.

 

S Alzashopa sam prvi put kupovao prije par tjedana i došao mi paket u roku 3 dana iz Češke. Garancija je malo zeznuta u teoriji jer moraš slati u Češku paket. Dostava ti je 50 kuna pa ti na kraju ispadne nekih 100 - 150 kn uštede u odnosu na Instar informatika. Dal ti je to isplativo, sam si procijeni. Nema nikakvih drugih troškova jer nema carine unutar EU. 

 

Mislim da sam sve odgovorio. Slobodno pitaj što god još te interesira. Uglavnom, nemam ama baš nikakve zamjerke na uređaj. Onaj tko je svjestan da je to nešto prvenstveno namjenjeno za čitanje, teško da će biti razočaran. 

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
14 godina
offline
E-book reader sa e-ink ekranom

Hvala puno na odgovoru.

 

Na zalost Instar je jedini koji jos nudi opciju s 2GB (starija i prve verzije novog PW2) dok Links i Extreme Digital imaju novije verzije (verzije s 2GB se vise ne proizvode) s 4GB interne memorije.

Informaciju sam dobio iz prve ruke tj. slanjem upita u sve navedene tgrgovine (makar je support iz Instara tek danas odgovorio no dobro da su javili jer 2GB vise/manje mi dosta znaci).

 

"Both the Kindle Voyage and Kindle Paperwhite (2013) come with 4GB of storage as standard."

 

Izvor:

 

http://www.pocket-lint.com/news/131057-amazon-kindle-voyage-vs-kindle-paperwhite-2013-which-is-better-for-me

 

Brovsajuci po natu sam naisao na onu opciju Voyage no sa slanjem na sdresu u Njemackoj pa mi oni proslijede u Hrvatsku:

 

http://www.mailboxde.com/

 

Malo me jedino brine kako bi naplatili PDV (ne mogu skuziti imaju li uslugu da se paket "zamaskira" i da izbjegnem PDV) i kako bi islo jamstvo ako bi tako narucio(?):

 

http://www.mailboxde.com/pricelist.html

 

Ako bi uzeo Voyage, cijena bi bila super tj. 189 €:

 

http://goo.gl/I2vNCy

 

Izgleda da cu na kraju odustati od nekih kemijanja te da cu uzeti PW2 no na zalost samo 2 WiFi jer kod nas nema opcije s 3G.

 

Kejsovi su mi jos ok ovi:

 

http://goo.gl/vFlnEa

 

http://goo.gl/a76NO0

 

http://goo.gl/q523Kr

 

http://goo.gl/8uPCdP

 

http://goo.gl/mzQrml

 

Ako je netko za zajednicko narucivanje covere, neka se javi pa da to rijesimo sto prije i podjelimo troskove (svejedno je tko naruci, mogu i ja...nije problem pa posaljem cim dode na mohu adresu).

 

 

 

 

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
E-book reader sa e-ink ekranom

Ova verzija iz Instara je nova verzija (2013), ali iz nekog razloga je ta sa 2GB, a ne 4GB. Što se svega ostalog tiče nebi smjelo biti nikakve razlike. Novu verziju prepoznaš po tome što na poleđini piše Amazon, a ne Kindle. Baš prva verzija PW2 iz 2012 ima ponešto slabije osvijetljenje i slabiji procesor. Kažem, meni osobno je 2GB i više nego dovoljno, ali od viška glava ne boli.

 

Koliko čujem, ljudi baš i nisu oduševljeni sa Edigitalom i njihovim servisom. Tu ima dosta svakakvih neugodnih priča, pa bi možda to izbjegao iako pretpostavljam.

 

Mailboxde nisam još koristio, pa ne znam baš kako funkcionira. Pretpostavljam da ne plaćaš dodatno PDV (on ti je uključen već u cijenu) nego samo shipping + neki fee koji ti oni uzmu jer za tebe obave preuzimanje. 

 

 

 

EDIT: Ustvari baš sam sad išao provjeriti i bome ima 4GB storage . Uopće nisam to primijetio nakon kupnje, a pošto na njihovoj stranici piše 2GB uzeo sam to zdravo za gotovo. Izgleda da ne znaju što točno prodaju. Znači, verzija u Instaru je 99% ta nova sa 4GB storage. Barem su meni takvu prodali 

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
offline
E-book reader sa e-ink ekranom

Sto se tice Edigital-a za sada imam samo pozitivna iskustva jer sam uistinu dosta kupoovao od njih pa tako mi danas dolazi i od njih Kindle PW2 (iskreno se nadam da ne budem morao koristiti servis i sl.).

 

Nego, gdje kod nas kupiti/rentati knjige za Kindle?

 

Za sada sam naisao na ovo:

 

TookBook i cijene su im super no na zalost kod njih stoji ovo u FAQ-u:

 

"Mogu li čitati eKnjige s TookBook.com na Kindlu?

Čitanje na Kindlu nije omogućeno."

 

Zar se ne bi nekako to dalo rijesiti tipa skidanjem knjige na smartphone ili komp pa onda na Kindle?

 

Isto tako sam naletio na ovo:

 

http://elektronickeknjige.com/

 

Ima li jos sta vrijedno spomena, a da je na hrvatskom jeziku (posto na nekim stranicama ima puno materijala no sve je pdf,  a koliko sam citao pdf i Kindle se bas i ne vole previse tj. nije bas najdivnije citati pdf na uredaju (ne znam bi li dobio sta konverzijom u mobi i sl.?).

Napominjem da mi nisu problem neke mjesecne clanarine i sl.

 

 

 

 

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
E-book reader sa e-ink ekranom

Osobno pronalazim knjige na torentima jer mi je isto puno ugodnije čitati na hrvatskom. Jednostavno navika. Sve ove knjižnice na našem ne nude 80% onoga što bih čitao + cijene su im urnebesne ponekad.

 

Ovaj tookbook veli da su knjige u ePub, a taj format se da konvertirati u kidle format putem Calibre aplikacije. E sad, dal je to dopušteno, ne znam.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: E-book reader sa e-ink ekranom
Probao sam putem Calibre-a prebaciti pdf u epup (i onaj drugi format ta Kindle (zaboravio sam iskreno koji no nije mobi ni epub) te bi po onome sto sam vidio samom Calibre-u trebali doslovno sati da prebaci pdf u bilo koji od navedenih formata.
Kada sam probao online konverziju, ispalo je uzasno i necitljivo.
Kako izgleda pdf na Kindle-u? Ako je ok, onda super no ako je los i ne citljiv, a onda cu ostati na engleskom jeziku i to je to (losija opcija no sta je tu je).
Nadam se da ovaj moj danas dolazi.
First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
13 godina
offline
E-book reader sa e-ink ekranom

Ovaj format koji spominješ je valjda AZW. Nisam skroz upućen, ali ako ne griješim to je ustvari naprednija verzija mobi formata. Nemam blage kako izgledaju baš PDF fileovi. U pravilu si skidam mobi fileove ako mogu. Ako nema, onda skinem PDF i pomoću SendtoKindle aplikacije (pretpostavljam da sam ju skinuo s Amazona, ne znam više) si pošaljem na Kindle preko Wi-fi. Automatski mi pretvori knjigu u kindleov format i spremi knjigu u Amazon cloud.

 

S Calibreom sam pretvarao dosad samo epub u mobi i sve je prošlo glatko i brzo.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Moj PC  
0 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: E-book reader sa e-ink ekranom
www.crowarez.org
Nadji si knjige kakve pozelis.
Hejjjjj
13 godina
offline
Re: E-book reader sa e-ink ekranom
Chico12 kaže...
www.crowarez.org
Nadji si knjige kakve pozelis.

 Yep. Tu i ja pronalazim 90% stvari koje me zanimaju.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
14 godina
offline
Re: E-book reader sa e-ink ekranom

Sve brisem i zanima me samo jedna stvar, kako da mi Calibre doda normalno cover nekoj knjizi?

 

Napravim konvert (skuzio sam koji pdf ne radi ok konvert tj. onaj kada je pdf skeniran kao stranica do stranice) iz pdf-a u npr. mobi ili azw3, dobijem file koji se zove "cover" i uistinu je cover no kada saljem knjigu na uredaj tj. u ovom slucaj Android (isprobavam na mobu jer iskreno nisam nasao vremena za isprobati na Kindle-u) ne dobijem uopce cover vec onaj genericki cover od Kindle-a.

Probao sam neki plugin za Calibre koji napravi resize covera (ako je u tome problem) no nista ne pomaze i nemam cover koji trebam tj. koji je od knjige.

 

Bi li pomoglo da prebacim knjigu preko USB-a ili je isto?

 

Znaci sada imam samo jos eto jedan "problem", a to je kako da dobijem uz knjigu i cover, koji bi se normalno pokazivao na uredaju?

 

Koji format bi bio "bolji", ezw3 ili mobi (ili neki treci)?

 

Volio bi si srediti to s coverima jer mi nema smisla da nemam normalan cover te vjerujem da se to da nekako rijesiti i nalazim na razna rijesenja po netu no to je vecinom vezano uz ljude koji kupuju knjige od Amazona, a ne za nas koji eto pokusavamo neke druge stvari.

 

Hvala jos jednom na svemu!

 

 

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
Poruka je uređivana zadnji put čet 4.6.2015 15:13 (win32).
13 godina
offline
Re: E-book reader sa e-ink ekranom
win32 kaže...
Ima li na toj stranici i nasih mobi knjiga ili samo pdf (da se ne regam bezveze).
Kazem, nije mi problem engleski no iskreno radije bi citao na hrvatskom.
Znaci, postoji opcija i da mi sam Kindle preko clouda pretvori pdf u neki od njegovih formata?
Calibre-om sam probao pdf to mobi i po onome sto sam vidio ta konverzija bi trajala satima (mozda je problem do knjige jer mi je neki online servis javio da ne moze napraviti konverziju dok mi je drugi napravio konverziju no sve je bilo doslovno necitljivo).
Mogu li nekome od vas poslati tu knjigu pa je probajte vi prebaciti u mobi pa da vidimo u cemu je problem (ako uopce postoji)? Jedini problem je sto je knjiga malo veca (neka od Icke-a) i mozda je skenirana stranica pored stranice pa je to problem (vec sam zaboravio kako je skenirana).
Ne zelim zvucati cudno, ali najjednostavnija opcija bi mi bila placanje mjesecne clanarine u npr. Took Book i to je to no ne znam zasto navode na knjige nisu za Kindle (makar bi probao konverziju pa cu platit bar mjesec dana clanarine i vidjeti je li moguce skinuti zastitu (ako je ima) i prebaciti u format za Kindle).
Idealno bi bilo i da bez nekog prevelikog kemijanja mogu prebaciti pdf u mobi (ili bilo koji format za Kindle)....tu mislim samo da bude ok pa makar da radi konverziju i cijelu noc.
Jeste mijenjali neke posebne opcije u Calibre-u?
Sto se tice online skidanja, imho Bibliotik je daleko najbolji jer je i zamisljen kao online knjizara i dozvoljen je upload samo knjiga za knjiznice (a knjiga ima uistinu ogroman broj tj. daleko najveci odabir na netu....a imam od nasih sve tj. THR, BE i sl....od stranih i specijaliziranih tu su Bibliotik, The Geekz, BitSpyder te npr. general trackeri tipa TL, IPT, Filelist, SpeedCD, BS, TD te odlican WhatCD i Waffles (koji uz glazbu imaju i e-books) no minus je kod njih sto je sav materijal naravno na engleskom jeziku (nije bas da recimo poeziju mogu citati na engleskom, dok s prozom naravno nema problema, ali ipak polazem nade sada u ok konverziju iz pdf-a u npr. mobi).

 Ima naših mobi knjiga, a ako ne pronađem mobi onda skinem PDF ili EPUB. PDF mi kindle aplikacija automatski konvertira u mobi, a EPUB moram sam preko Calibrea prebaciti u mobi.

 

Što se te tvoje tiče, teško mi je reći gdje je problem. Možda je sa samim fileom neka greška. Uploadaj knjigu u google drive ili nešto slično pa mogu probat konvertirat kod sebe. Najveće što sam konvertirao su bile Game of Thrones knjige. Oko 4-5 MB najveća onako po sjećanju. Uvijek je sve bilo ok. I ono što konvertiram je uglavnom 99% tekst. Dal je konverzija dobra i za neke PDF-ove sa puno slika, ne bih znao.

 

Ovaj Took Book kaže da knjige možeš koristiti offline, ali moguće da imaju zaštitu koja sprečava konverziju u drugi format. Možda i ja isprobam čisto da znam kako radi. Vidim da se može za vingde (virtualna valuta) uzeti 24h pretplata.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
13 godina
offline
E-book reader sa e-ink ekranom

Evo isprobao sam Took Book. Ovako kao usluga mi izgleda jako dobro, ali s obzirom da podržava čitanje samo na tabletu ili smartphoneu ništa od toga.

 

Knige se skidaju u .tbk formatu. Našao sam neki program koji bi kao trebao moći otvoriti taj file, ali treba platiti za punu verziju da mogu isprobati. I onda bi se trebalo moći jedostavno pretvoriti u PDF. Ako bi to funkcioniralo onda taj tookbook i nije tako loš. Potrošiš 3 vingda koje ionako dobiješ bez puno muke, da skineš 4 knjige (ako sam dobro shvatio)., pretvoriš si ih u PDF pa u mobi i vozi (ovaj dio je upitne legalnosti). Ali zasad mi ponuda na took booku i nije nešto posebno. Ako se baš dogodi da samo tamo mogu pronaći neku knjigu na našem, možda se potrudim više pronaći neki .tbk converter.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: E-book reader sa e-ink ekranom
Ma ne budem se gnjavio onda s Took Book, hvala ti.

Nego, znas li ono vezano uz konverziju i covere?

Gle, napravim konverziju iz pdf u mobi ili azw3, dobijem jpeg ili jpg (zaboravio sam) file s nazivom "cover" no taj isti cover mi pokazuje samo Calibre i kada idem prebaciti preko wlana ili maila tu istu knjigu na Kindle app (bilo u Windowsima, bilo na Androidu), cover nestane i dobijem samo genericki cover od Kindle-a (a uistinu bi htio imati covere posto ih vec imam ili ih ako treba skinem s neta).
Probao sam resize preko plugina za Calibre no nikako da dobijem taj isti cover na uredaju.
Moze li se to nekako rijesiti? Bi li prebacivanje preko USB-a rijesilo taj problem ili se to nekako da srediti u Calibre-u?
Jos jedna stvar. Kada radim konverziju, u koji format da je radim tj. koji je najbolji?
Isto tako vidim da kod konverzije dobijem na svakih par recenica neki razmak izmedu njih (probao sam u aplikaciji Kindle smanjiti prored no ne pomaze tj. vjerojatno prije konverzije trebam napraviti nesto u Calibre-u no ne znam koja bi to bila opcija da mi ne radi taj razmak na svakih par recenica?).

Hvala na strpljenju i odgovorima, puno mi znaci kada dobijem ovako korisne savjete i odgovore kod nas i od usera.
First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
14 godina
offline
Re: E-book reader sa e-ink ekranom
Evo kako izgleda taj razmak nakon konverzije iz pdf-a:

http://i.imgur.com/7oy1XcJ.jpg

Izvinjavam se na duplom postu no na zalost aplikacija od BOL-a nema edit pa ne mogu editirati prethodni post na mobu.
First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
13 godina
offline
E-book reader sa e-ink ekranom

Tu ti baš neću biti od koristi. Calibre sam koristio možda jednom samo jer u pravilu ono što ne nađem u mobi, pronađem u pdf-u pa iz njega u mobi preko Kindle aplikacije. Calibre imam na kompu za svaki slučaj ako se dogodi da ima samo .epub verzija, ali dosad mi se to nije dogodilo. 

 

Za ovo drugo. Koristim List view jer mi je pregledniji od Cover view. Nisam se dosad pozabavio sa coverima, pa niti ne znam na koju foru je to najlakše srediti. Znam samo da mi neke knjige po defaultu odmah prikažu cover, a kod nekih je taj generični natpis. 

 

 

EDIT: Ne znam uopće ima li Kindle podršku za jpg? Pretpostavljam da bi sam cover morao biti dio knjige (prva strana), a ne neka posebna datoteka.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Poruka je uređivana zadnji put pet 5.6.2015 15:52 (Hexfire).
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: E-book reader sa e-ink ekranom
Hexfire kaže...

Tu ti baš neću biti od koristi. Calibre sam koristio možda jednom samo jer u pravilu ono što ne nađem u mobi, pronađem u pdf-u pa iz njega u mobi preko Kindle aplikacije. Calibre imam na kompu za svaki slučaj ako se dogodi da ima samo .epub verzija, ali dosad mi se to nije dogodilo. 

 

Za ovo drugo. Koristim List view jer mi je pregledniji od Cover view. Nisam se dosad pozabavio sa coverima, pa niti ne znam na koju foru je to najlakše srediti. Znam samo da mi neke knjige po defaultu odmah prikažu cover, a kod nekih je taj generični natpis. 

 

 

EDIT: Ne znam uopće ima li Kindle podršku za jpg? Pretpostavljam da bi sam cover morao biti dio knjige (prva strana), a ne neka posebna datoteka.

 Ako prebacis iz pdf-a u neki od Kindle formata u samoj aplikaciji (kindle), nema takvih cudnih proreda?

 

Da, cover bi trebao doci odmah s knjigom no ne kuzim zasto ne radi sa svima. Cudno, a vidim da dosta ljudi ima slicne problema no u pravilu (bar koliko sam ja skuzio), knjige s Amazona imaju uredno cover.

 

Prebacujes li preko USB-a ili wlana tj. saljes li si mailom knjige pa Kindle app napravi konverziju?

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
13 godina
offline
E-book reader sa e-ink ekranom

Nisam dosad primijetio da bi nešto bilo loše sa konverzijom. Ali sjećam se da mi je na starom epub readeru bilo tu i tamo gnjavaže kod prebacivanja u pdf. Neki čudni prored ili izostanak naših slova na mjestima, ali to nije bilo toliko učestalo da bi mi smetalo. Jednostavno se moraš pomirit s time da će možda neka knjiga izgledati čudno. Ali kažem, po mom iskustvu to je zanemariv % knjiga.

 

Šaljem putem wlan-a jer mi je dostupan. Uključiš wlan na Kindleu, pokreneš SendtoKindle.exe, odabereš fileove te odabereš pretvaranje u kindle format i upload u Amazon cloud ako želiš. Pričekaš koju minutu i to je to. 

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: E-book reader sa e-ink ekranom
Hexfire kaže...

Nisam dosad primijetio da bi nešto bilo loše sa konverzijom. Ali sjećam se da mi je na starom epub readeru bilo tu i tamo gnjavaže kod prebacivanja u pdf. Neki čudni prored ili izostanak naših slova na mjestima, ali to nije bilo toliko učestalo da bi mi smetalo. Jednostavno se moraš pomirit s time da će možda neka knjiga izgledati čudno. Ali kažem, po mom iskustvu to je zanemariv % knjiga.

 

Šaljem putem wlan-a jer mi je dostupan. Uključiš wlan na Kindleu, pokreneš SendtoKindle.exe, odabereš fileove te odabereš pretvaranje u kindle format i upload u Amazon cloud ako želiš. Pričekaš koju minutu i to je to. 

Skuzio sam ono s knjigama i konverzijom tj. jako rijetko da zezne neku, sada samo ostaje pitanje covera (ili cu se morati pomiriti s time da jednostavno nemam cover makar isti stoji u Calibre-u).

Probati cu jos jednom napraviti konevrziju u Calibre-u pa mozda dobijem cover i na uredaju ili pustiti konverziju samom Kindle-u pa mozda bude srece.

Inace, wlan naravno imam uvijek dostupan kada prebacujem knjige no naisao sam na neke info na netu kako ljudi dobiju covere kada prebacuju s kablom dok preko wlana ti isti coveri jednostavno nestanu.

 

P.S.

 

Onaj cudan razmak medu recenicama kod konverzije sam uspio rijesiti tj. fiks je jednostavan, samo ukljuciti "Heuristic Processing" i to je to.

 

Isto tako, ako ti se da malo pozabaviti s nekim pdf-om koji bas zeza, evo jako jednostavnog rijesenja (nisam osobno isprobao):

 

http://www.willus.com/k2pdfopt/

 

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.6.2015 13:58 (win32).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice