Jeftinjak.biz - riskiraj pa prođi jeftino

poruka: 157
|
čitano: 25.927
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
protjeran
offline
Re: Jeftinjak.biz - riskiraj pa prođi jeftino
alankish kaže...

Nažalost, takva je situacija u državi, svi znamo kolika su davanja na plaće, pa ti sad isplati nekom netto plaću od 5k kn.Druga strana medalje što se tiće poduzetničkih startup programa su krediti sa robovlasničkim uvjetima, pa neka se dogodi da te tržište ne zamijeti...

@aPazinjan; probaj koncept preokrenuti tako da ne ispada da se radi o igri, nego o nekoj vrsti aukcije.

Kakvim sistemom donosiš odluke o "pobjedniku"?

Hmm da i o aukciji treba dobro razmisliti. Da li je to zabranjeno zakonom ukoliko nisam registriran? Pobjednika bih za ove nagrade izvlačio random izborom...

http://dizanje-ratia.info
16 godina
neaktivan
offline
Re: Jeftinjak.biz - riskiraj pa prođi jeftino
Tako je... ako nisi zaposlen nemaš šanse, jer onda moraš uplaćivati si minimalac...

Također ne možeš steći status redovnog studenta ako radiš tako... (druga stvar su student servisi)

Ima ti 500 različitih stvari i dozvola...

Glavno komplicirano jako...
Marija Antoaneta je intelektualni Mount Everest za Jadranku Kosor...
16 godina
neaktivan
offline
Re: Jeftinjak.biz - riskiraj pa prođi jeftino
APazinjan kaže...
alankish kaže...

Nažalost, takva je situacija u državi, svi znamo kolika su davanja na plaće, pa ti sad isplati nekom netto plaću od 5k kn.Druga strana medalje što se tiće poduzetničkih startup programa su krediti sa robovlasničkim uvjetima, pa neka se dogodi da te tržište ne zamijeti...

@aPazinjan; probaj koncept preokrenuti tako da ne ispada da se radi o igri, nego o nekoj vrsti aukcije.

Kakvim sistemom donosiš odluke o "pobjedniku"?

Hmm da i o aukciji treba dobro razmisliti. Da li je to zabranjeno zakonom ukoliko nisam registriran? Pobjednika bih za ove nagrade izvlačio random izborom...

  I tu ima dozvola za vaditi ako se ne varam...

 

Glavno ispod 20ak tisuća kuna za temeljni kapital, plus još oko 10ak za dozvole i sud... teško da možeš proći...

 

 

Ostaje ti opet na crno raditi nekako, ne objavljivati nikakve podatke... pa koliko ide ide...

 

Ali kazne su ogromne...

Marija Antoaneta je intelektualni Mount Everest za Jadranku Kosor...
16 godina
offline
Re: Jeftinjak.biz - riskiraj pa prođi jeftino
APazinjan kaže...

Pogledaj ovo. Ako sam dobro skužio bolje mi je zaposliti se...

 

"Naime ukoliko tvrtka ima nezaposlenog direktora koji nigdje ne plaća doprinose za mirovinsko i zdravstveno onda ih morate plaćati na minimalnu osnovicu od 6.565,00 kn. Što znači da sebi i dalje ne isplaćujete plaću, niste sklopili ugovor o radu s tvrtkom, ali morate plaćati doprinose za mirovinsko i zdravstveno." 

Da, vidiš to sam previdio.

 

A što se tiče redovnog studiranja, uvijek možeš firmu otvoriti na nekog drugog, tipa nekog od roditelja. Moja je stara npr. imala otvorenu firmu na buraza. On je glazbenik i njemu je bilo svejedno...

Ne uči me, ne govori mi, o svemu znam sve - bez pameti!
15 godina
protjeran
offline
Re: Jeftinjak.biz - riskiraj pa prođi jeftino
EnlightenedPhoenix kaže...
APazinjan kaže...
alankish kaže...

Nažalost, takva je situacija u državi, svi znamo kolika su davanja na plaće, pa ti sad isplati nekom netto plaću od 5k kn.Druga strana medalje što se tiće poduzetničkih startup programa su krediti sa robovlasničkim uvjetima, pa neka se dogodi da te tržište ne zamijeti...

@aPazinjan; probaj koncept preokrenuti tako da ne ispada da se radi o igri, nego o nekoj vrsti aukcije.

Kakvim sistemom donosiš odluke o "pobjedniku"?

Hmm da i o aukciji treba dobro razmisliti. Da li je to zabranjeno zakonom ukoliko nisam registriran? Pobjednika bih za ove nagrade izvlačio random izborom...

  I tu ima dozvola za vaditi ako se ne varam...

 

Glavno ispod 20ak tisuća kuna za temeljni kapital, plus još oko 10ak za dozvole i sud... teško da možeš proći...

 

 

Ostaje ti opet na crno raditi nekako, ne objavljivati nikakve podatke... pa koliko ide ide...

 

Ali kazne su ogromne...

Ne na crno nema šanse da radim. Ok. Ajde mi sada pomozite u vezi one doregistracije. Ako recimo netko sada otvara firmu, da li on može otvoriti firmu usput i za moju djelatnost? I mogu li ja potpisati s njim neki ugovor da mi ne bi on otimao pare ako npr. firma glasi na njega? I ček sad želite reći da ne mogu studirati i imati firmu na svoje ime?

http://dizanje-ratia.info
15 godina
neaktivan
offline
Re: Jeftinjak.biz - riskiraj pa prođi jeftino
Kad otvaras firmu, registriras je za sve djelatnosti jer ti je ista cijena, a to ti je kod nas praksa tako da je vecina tvrtki registrirana za sve djelatnosti.
14 godina
neaktivan
offline
Jeftinjak.biz - riskiraj pa prođi jeftino

http://www.kickstarter.com/

 

Mozda ti posluzi :D

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Jeftinjak.biz - riskiraj pa prođi jeftino
APazinjan kaže...

Ne na crno nema šanse da radim. Ok. Ajde mi sada pomozite u vezi one doregistracije. Ako recimo netko sada otvara firmu, da li on može otvoriti firmu usput i za moju djelatnost? I mogu li ja potpisati s njim neki ugovor da mi ne bi on otimao pare ako npr. firma glasi na njega? I ček sad želite reći da ne mogu studirati i imati firmu na svoje ime?

  Možeš izvanredno...

 

Ali ovako ne... osim ako ti roditelji nisu neki u vlasti...

 

Također ugovor se može potpisati, ali dosta takvih ugovora se može proglasiti ništavnim ako se ispostavi da je iako je ideja tvoja on ulozio više...

 

LI - LA...

 

 

Kazem... najbolje odvjetniku ili savjetniku (skupi novce za taj sat) pa ga ispitaj...

 

 

Marija Antoaneta je intelektualni Mount Everest za Jadranku Kosor...
16 godina
neaktivan
offline
Re: Jeftinjak.biz - riskiraj pa prođi jeftino
Joco55 kaže...
Kad otvaras firmu, registriras je za sve djelatnosti jer ti je ista cijena, a to ti je kod nas praksa tako da je vecina tvrtki registrirana za sve djelatnosti.

  Malo si pretjerao... ne mozes sve... samo za one za koje nisu potrebne dodatne dozvole... (recimo za financijski i slično NE MOŽEŠ bez dozvola... osiguranja također...)

Marija Antoaneta je intelektualni Mount Everest za Jadranku Kosor...
13 godina
neaktivan
offline
Jeftinjak.biz - riskiraj pa prođi jeftino

ajd prvo provjeri jel uopche mozhesh nesh takvo legalno pokrenuti jer ak se dobro sjecham, kod nas tak nesh mozhe raditi samo hrvatska lutrija..

tak da prvo to vidish pa onda dalje..i ko shta je ekipa napisala, jako teshko bi tak nesh bilo registrirati kod nas, ako je uopche i moguche a ako je i moguche, definitivno ne bi bilo jeftino..

svi znate u kakvoj drzhavi zhivimo.

Speed is my thing!!
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Jeftinjak.biz - riskiraj pa prođi jeftino

a kako onda posluje ulovi.hr i slicne stranice to su isto igre na srecu!

Moje najdraze stranice:http://adf.ly/Then i http://adf.ly/ThfF
16 godina
neaktivan
offline
Re: Jeftinjak.biz - riskiraj pa prođi jeftino
CroVandal kaže...

a kako onda posluje ulovi.hr i slicne stranice to su isto igre na srecu!

  Imaš dozvole za to...

Glupost je da za igre na srecu treba biti HL...

 

 

Jer onda ne bi bilo privatnih casina (a ja znam bar 20ak u HRV)...

 

Takve dozvole se ishode po pravilniku i to ti je to... ali nisu jeftine i mislim da nisu trajne (nego na koncesiju)...

 

 

Inače ulovi.hr i slične ne rabe te dozvole, to su AUKCIJE...

Marija Antoaneta je intelektualni Mount Everest za Jadranku Kosor...
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.3.2011 17:06 (EnlightenedPhoenix).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Jeftinjak.biz - riskiraj pa prođi jeftino
EnlightenedPhoenix kaže...

  Imaš dozvole za to...

Glupost je da za igre na srecu treba biti HL...

 

 

Jer onda ne bi bilo privatnih casina (a ja znam bar 20ak u HRV)...

 

Takve dozvole se ishode po pravilniku i to ti je to... ali nisu jeftine i mislim da nisu trajne (nego na koncesiju)...

  Igre na sreću dijele se na četiri skupine:

1. Lutrijske igre:
2. Igre u casinima:
3. Kladioničke igre:
4. Igre na sreću na automatima:

 

Lutrijske igre može priređivati isključivo Hrvatska lutrija, a djelatnost priređivanja ostalih vrsta igara na sreću (osim lutrijskih igara) mogu na temelju koncesije i odobrenja obavljati trgovačka društva sa sjedištem u Republici Hrvatskoj.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.3.2011 17:23 (klimama).
13 godina
neaktivan
offline
Jeftinjak.biz - riskiraj pa prođi jeftino

a ovo spada pod lutrijske igre i chisto sumnjam da bi se mogla ishodovat dozvola za to..

tak da bi ja na mjestu autora ove teme prvo to provjerio pa onda dalje..

Speed is my thing!!
 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Jeftinjak.biz - riskiraj pa prođi jeftino
Situacija nikako nije na mojoj strani. Jedini nacin za doci do novaca jest kredit ali mislim da necu ici na to. Morat cu smisliti neki drugi projekt. Steta :(
http://dizanje-ratia.info
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Jeftinjak.biz - riskiraj pa prođi jeftino
I Mark zuckenberg je trebao novaca za početi...

Nisi valjda mislio da mozes od nule?
Marija Antoaneta je intelektualni Mount Everest za Jadranku Kosor...
16 godina
offline
Re: Jeftinjak.biz - riskiraj pa prođi jeftino
EnlightenedPhoenix kaže...
I Mark zuckenberg je trebao novaca za početi...

Nisi valjda mislio da mozes od nule?

 

Pa vjerojatno je - npr. 10 ljudi uplati 10 kuna za nešto što košta 70, s tih 100 kuna kupi to za 70 i da dobitniku. 30 kuna u džepu. Ponovi iks puta. Troškovi nula. :)

I'm a lumberjack and I'm OK
15 godina
protjeran
offline
Re: Jeftinjak.biz - riskiraj pa prođi jeftino
dumba kaže...
EnlightenedPhoenix kaže...
I Mark zuckenberg je trebao novaca za početi...

Nisi valjda mislio da mozes od nule?

 

Pa vjerojatno je - npr. 10 ljudi uplati 10 kuna za nešto što košta 70, s tih 100 kuna kupi to za 70 i da dobitniku. 30 kuna u džepu. Ponovi iks puta. Troškovi nula. :)

Upravo tako. No problem je što je eto to ilegalno a kazne su velike... A i ljudi ne vjeruju ako ne stoji firma iza toga. Ma niš idem dalje smislit ću ja nešto legalno :P

http://dizanje-ratia.info
16 godina
offline
Re: Jeftinjak.biz - riskiraj pa prođi jeftino
APazinjan kaže...
dumba kaže...
EnlightenedPhoenix kaže...
I Mark zuckenberg je trebao novaca za početi...

Nisi valjda mislio da mozes od nule?

 

Pa vjerojatno je - npr. 10 ljudi uplati 10 kuna za nešto što košta 70, s tih 100 kuna kupi to za 70 i da dobitniku. 30 kuna u džepu. Ponovi iks puta. Troškovi nula. :)

Upravo tako. No problem je što je eto to ilegalno a kazne su velike... A i ljudi ne vjeruju ako ne stoji firma iza toga. Ma niš idem dalje smislit ću ja nešto legalno :P

 

Mda, to sam ti od početka pokušavao reći, nu onaj neki lik je počeo spopadati, pa je Danny pobrisao prepirku :)

I'm a lumberjack and I'm OK
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.3.2011 16:29 (dumba).
13 godina
neaktivan
offline
Jeftinjak.biz - riskiraj pa prođi jeftino

nikakav projekt ne mozhe zazhivjeti bez nekog pochetnog kapitala..proshla su vremena kad si iz nichega mogo napravit nesh..

Speed is my thing!!
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Jeftinjak.biz - riskiraj pa prođi jeftino
cagliostro13 kaže...

nikakav projekt ne mozhe zazhivjeti bez nekog pochetnog kapitala..proshla su vremena kad si iz nichega mogo napravit nesh..

u doba kapitalizma smo i sama rijec kaze sto nam treba za uspijeh u danasnjem sviijetu

lijepo li je Hrvat biti,majko hvala ti
15 godina
online
Jeftinjak.biz - riskiraj pa prođi jeftino

Pa to po meni vrijedi za sve, ništa nemože izaći samo od sebe, da bi se energija proizvela, treba i uložiti energiju. Samo je problem u Lijepoj Našoj što da bi nešto pokrenuo moraš 10x više uložiti nego negdje drugdje, umjesto da se takve stvari potiču...

Stoja
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Re: Jeftinjak.biz - riskiraj pa prođi jeftino
Stoja kaže...

Pa to po meni vrijedi za sve, ništa nemože izaći samo od sebe, da bi se energija proizvela, treba i uložiti energiju. Samo je problem u Lijepoj Našoj što da bi nešto pokrenuo moraš 10x više uložiti nego negdje drugdje, umjesto da se takve stvari potiču...

E baš to je i problem.

http://dizanje-ratia.info
16 godina
neaktivan
offline
Re: Jeftinjak.biz - riskiraj pa prođi jeftino
Pa nije baš... u svim zemljama bi za takvo nesto trebao dozvole...

I nije ti to puno ulaganja... mislim ako cemo realno gledati...

A druga stvar je sto se nema... Inače trgovački sud izrazito brzo odradi svoje...
Marija Antoaneta je intelektualni Mount Everest za Jadranku Kosor...
14 godina
offline
Re: Jeftinjak.biz - riskiraj pa prođi jeftino
cagliostro13 kaže...

nikakav projekt ne mozhe zazhivjeti bez nekog pochetnog kapitala..proshla su vremena kad si iz nichega mogo napravit nesh..

Tesko da je netko iz nicega napravio nesto svi su oni imali nesto ili su "posudili" pogledaj si pirate sicilijske doline pa ce ti biti jasnije malo!

Moje najdraze stranice:http://adf.ly/Then i http://adf.ly/ThfF
13 godina
neaktivan
offline
Re: Jeftinjak.biz - riskiraj pa prođi jeftino
CroVandal kaže...
cagliostro13 kaže...

nikakav projekt ne mozhe zazhivjeti bez nekog pochetnog kapitala..proshla su vremena kad si iz nichega mogo napravit nesh..

Tesko da je netko iz nicega napravio nesto svi su oni imali nesto ili su "posudili" pogledaj si pirate sicilijske doline pa ce ti biti jasnije malo!

ti gledash noviju proshlost..pogledaj malo divlji zapad il pochetak nastajanja SAD-a pa che ti sve bit jasnije..

{#}

Speed is my thing!!
15 godina
protjeran
offline
Jeftinjak.biz - riskiraj pa prođi jeftino

Koliko ljudi blebeće bezveze, nevjerovatno - nije nikome palo na pamet da novac nije jedini resurs? Istina, nešto ne nastaje iz ničega, no ono što su neki filozofski umovi ovdje zaboravili je da čovjek ima kvalitetnu ideju koja je izvediva - u krajnjoj liniji može ponuditi tu ideju nekoj firmi jer ona vrijedi nešto (dakle nije ''ništa'').

Nobody expects the Spanish inquisition!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Jeftinjak.biz - riskiraj pa prođi jeftino
Ideja nije jedinstvena... postoji xyz takvih ideja, previše dozvola a premal profit margin... Tako da tesko da ce naci ulagača...


Ja mu želim svu sreću, ali na svojoj koži znam kako je teško tražiti ljude za sponzore....
Marija Antoaneta je intelektualni Mount Everest za Jadranku Kosor...
15 godina
protjeran
offline
Jeftinjak.biz - riskiraj pa prođi jeftino

A što kažete na ovo:

 

IDEJA 1) Prepravim staru stranicu na način da se korisnici natječu za ono za što se prijave. To onda više nije nagradna igra jel :) Npr. neki turnir u određenoj igri, jedini je problem onda tko ima sve te igre. To bi trebalo razraditi.

 

IDEJA 2) Napravim stranicu sa mjesečnom članarinom, te na tu stranicu izbacim neki zadatak koji članovi moraju napraviti, u stilu da ih navodim sve dok ne dođu do nekog koda. Prvi koji mi pošalje kod na mail dobiva nagradu.

 

Mislim da niti jedna ideja nije ilegalna bez osnivanja tvrtke itd. Što kažete?

1 Sviđa mi se IDEJA 1
0 Sviđa mi se IDEJA 2
10 Smisli nešto bolje
http://dizanje-ratia.info
Poruka je uređivana zadnji put sub 12.3.2011 22:21 (APazinjan).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Jeftinjak.biz - riskiraj pa prođi jeftino
I dalje ce ti trebati d.o.o...
Marija Antoaneta je intelektualni Mount Everest za Jadranku Kosor...
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice