Koji espresso aparat?

poruka: 109
|
čitano: 140.317
|
moderatori: pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
Re: Koji espresso aparat?

Hvala 

 

Je li jako bučan dok melje kavu? (kužim da je nezgodno odg na to, ali sam čuo da je dosta glasniji nego neki drugi aparati)

 

13 godina
offline
Koji espresso aparat?

to je subjektivno.. delonghi u tom rangu isti što se tiče buke.. po subjektivnom dojmu..

ali lakoća uporabe, profili..održavanje.. mi zadovoljni..

 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji espresso aparat?

Ja ga imam od 02/2021.Po mom subjektivnom dojmu bucniji od DeLonghia(mlinac i sam proces pripreme),ali sve ostalo super i nikakvih problema s njim.

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.11.2022 12:58 (gogica).
11 godina
offline
Koji espresso aparat?

ja ga isto imam samo bez ovog za mlijeko, posto radim odvojeno, imam ga oko god i po, i preko 1500kava napravio.

12 godina
offline
Koji espresso aparat?

Nakon dugo razmišljanja što i kako, odlučio sam ipak uzeti automatik - De Longhi ECAM 22.110B... nije mi bitan display, mogu progurati to što ga nema, a iskreno ni latte ili americana mi ne igra ulogu, samo espresso... model je od negdje 2014-te u uporabi, ima milijun tutorijala i na kraju, ne i najmanje bitno, trenutno je na amazonu na akciji za 240 eura... Kad dođe i uštimam ga, javim prve dojmove...

8 godina
offline
Re: Koji espresso aparat?
Hej forumasi, javio sam se u grupi za aparat za kavu oko 11mj 2022, i kupio sam Phillipsa 5400 latteGo, nisam siguran koji tocno model. E sad, nisam siguran je li se nesto pokidalo u njemu, ali sam primjetio da je dosta bucan, kao da mi nije bio takav u pocetku, te prilikom pravljena kave zna pustiti malo vode prije nego krene kava, kao da je neka brtva popustila. Ne znam da reklamiram posto jos traje garancija. Stroj je redovito ciscen i promijenio sam aqua filter nakon 6mj rada.
Nalazim se u Osijeku pa nisam ni siguran imaju li ovlasteni servis u blizini. Imate li neki savjet, znam da je dosta tesko za ista pametno reci haha, ali sve je dobrodoslo :)
15 godina
offline
Koji espresso aparat?

Bučni su aparati, ne vjerujem da je postal bučniji. No vodu prije kave pusti od prvog dana, nije brtva. 

8 godina
offline
Re: Koji espresso aparat?
Ne mislim na pustanje vode kad se upali stroj, nego nakon sto samelje kavu, i netom prije nego kava krene curiti, tada pusti malo vode
15 godina
offline
Re: Koji espresso aparat?

To je to. Ne znam razlog al sve te mašine tak rade. Mislim na tu koju imamo ja i ti. Pogledaj si na youtube, uvijek u šalicu pusti malo vode. Ponavljam, ne znam razlog al je to normalno od prvog dana.

10 godina
offline
Koji espresso aparat?

Pozz ekipa,moze pomoc...

 

Je li ovo dobra ponuda?

 

https://www.mediamarkt.de/de/product/_delonghi-ec-685-barista-bundle-2584470.html

 

Imao sam priliku praviti kavu i piti iz ovog aparata i mislim da mi je to bila jedna od boljih kava koju sam popio,osobno se vrlo nesto u to ne kuzim.

Origin_Steam: hrka11
6 godina
offline
Koji espresso aparat?

Na ebay-u mediamarkt ti je nudila DELONGHI Magnifica S za 233 €. Mislim da ti je to bolja opcija.

https://www.ebay.de/itm/255672186303?mkcid=1&mkevt=1&mkrid=707-53477-19255-0&campid=5338974865&toolid=10001&siteid=77&customid=1823349949

kod za popust je WINTERPOWER

 

https://www.mydealz.de/deals/delonghi-magnifica-s-ecam21116b-kaffeevollautomat-schwarz-2259613

 

Izgleda da su sve prodali, ali prati malo moguće da bude i za BF.

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.11.2023 10:23 (markma).
10 godina
offline
Re: Koji espresso aparat?

A ovaj sto sam ja linkao nije velik,skupa s mlinom ne zauzima puno mjesta,a to mi je isto bitno radi kuhinje.Ima taj sto si ti linkao u mediamarktu sad dali je velika razlika izmedju njih nezz.

 

Origin_Steam: hrka11
13 godina
offline
Re: Koji espresso aparat?
hrka11 kaže...

A ovaj sto sam ja linkao nije velik,skupa s mlinom ne zauzima puno mjesta,a to mi je isto bitno radi kuhinje.Ima taj sto si ti linkao u mediamarktu sad dali je velika razlika izmedju njih nezz.

 

 De longhi dedica je odlican entry level espresso aprat, za ovaj mlinac prvi put cujem al mlinac ti je jako jako bitan za dobru kavu. 
Mozda da vidis neki rabljeni iz eureka mignon serije a aparat uzmes zasebno?

Ako nisi zadovoljan sobom okreči ju ponovno
5 mjeseci
offline
Re: Koji espresso aparat?

napravili ljudi znanstvenu fantastiku od mlinca haha, ja sam si prije godinu i pol kupio onaj mlinac za secer, u elipsu 15-20 €, pulsirajuci, pa si svakih par sekundi provjerim gustocu zrna pod prstom. trebalo mi je valjda 2-3 mlinca da dobijem osjecaj da je ne sameljem previse, niti pre malo..

 

13 godina
offline
Re: Koji espresso aparat?
Marijo642 kaže...

napravili ljudi znanstvenu fantastiku od mlinca haha, ja sam si prije godinu i pol kupio onaj mlinac za secer, u elipsu 15-20 €, pulsirajuci, pa si svakih par sekundi provjerim gustocu zrna pod prstom. trebalo mi je valjda 2-3 mlinca da dobijem osjecaj da je ne sameljem previse, niti pre malo..

 

 Poanta je u konzistenciji, s tim mlincem ne mozes dva put napravit isti espresso. Takoder profesionalni i poluprofesionalni aparati su dosta osjetljivi i ako stavis malo vise kave aparat ce se zastopati, ako stavis premalo/prefino mljeveno dobit ces pre tekucu kavu i opet ne valja

Ako nisi zadovoljan sobom okreči ju ponovno
14 godina
offline
Koji espresso aparat?

Ima li netko Delonghi Elletu da podijeli dojmove?  Sada je na nekoj akciji za 850 eura, inače se kreće oko 1000.

 

To im je trenutno aktualni model ali nije baš jeftin, probao sam kavu iz njega na promociji na Danima Interijera u Areni i odlična je.

 

Svaka preporuka je dobrodošla.

16 godina
offline
Re: Koji espresso aparat?

Ako ti to nije puno novaca uzmi, iako ti dosta toga ovisi i koja je kava u pitanju. Meni je to puno i za prvi aparat mi je bilo malo glupo davati velike novce.

Možeš ti imati najbolji aparat na svijetu ali ako imaš lošu kavu sve ode k vrapcu.

 

Moj glas za neki Philips za cca 300-400 evrića. Ili De Longhi u istom rangu. Ja imam DeLonghi EC685 već 3,4 godine i super mi je, s time da on košta oko 250ak eura. Frend ima neki Philips koji košta duplo više i nije mi neka razlika u kavi, ali to je subjektivno.

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.12.2023 15:15 (Pero Dinamit).
13 godina
offline
Koji espresso aparat?

Pozdrav, kakav je ovaj De Longhi za pocetnike za kuhanje kave? Koristi se mljevena kava za njega i to je to?

https://www.elipso.hr/mali-kucanski/aparati-za-kavu/DE-LONGHI-ECOV311.BK/

13 godina
offline
Re: Koji espresso aparat?
Kawabunga kaže...

Pozdrav, kakav je ovaj De Longhi za pocetnike za kuhanje kave? Koristi se mljevena kava za njega i to je to?

https://www.elipso.hr/mali-kucanski/aparati-za-kavu/DE-LONGHI-ECOV311.BK/

 Tipican za entry level espresso aprate, nista posebno ali nije lose. Bolje (i jeftinije) od nespressa, espresso ce ispast podnosljiv, ako pijes kavu s mlijekom bit ce ti super.

Ako nisi zadovoljan sobom okreči ju ponovno
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice