Klima uređaj - pitanje izdvojena tema

poruka: 1.117
|
čitano: 790.493
|
moderatori: pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje

Ja pričam za vanjsku, kad je jako vibrirala zid.

A unutranju je lik spigal limeni nosač kad je postavljal pa sad steže plastiku.

 

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
4 godine
offline
Re: Klima uređaj - pitanje

zzz 

 

Da li si ti tu svoju "sfusanu" Vivaxicu (kak bi Domac reko ) uzeo po preporuci onog kolege (da ga sad ne spominjem) sa početka teme ili zato šta je bila na akciji? Ja sam je naravno uzeo po preporuci sa foruma, i nakon ugradnje sam se, naravno, pokajao 

 

Ako si tu Vivaxicu uzeo po preporuci, nisi ga trebo poslušati bez da pročitaš utiske o njima, da ne bi završio ko ja, umjesto tog si trebo otić kod najbližeg servisera i pitati ga s kojim je brendom dosad bio najzadovoljniji (Gree, Panasonic, Samsung....) te po njegovoj preporuci uzet i ugradit

 

P.S. Ako se komp u tvojoj Vivaxici ne isplati popravljati, zovi trgovce gdje si je kupio i naravno servisere da ti ju odmontiraju i zamijene za neku kvalitetniju tipa Gree (i njegove rebrandove Azuri, Vaillant, Viessmann....) ili Panasonic, ako ne, onda traži pare nazad i negdje drugdje kupi neku kvalitetniju  

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put ned 18.6.2023 12:50 (Vavoom).
15 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Vavoom kaže...

zzz 

 

Da li si ti tu svoju "sfusanu" Vivaxicu (kak bi Domac reko ) uzeo po preporuci onog kolege (da ga sad ne spominjem) sa početka teme ili zato šta je bila na akciji? Ja sam je naravno uzeo po preporuci sa foruma, i nakon ugradnje sam se, naravno, pokajao 

 

Ako si tu Vivaxicu uzeo po preporuci, nisi ga trebo poslušati bez da pročitaš utiske o njima, da ne bi završio ko ja, umjesto tog si trebo otić kod najbližeg servisera i pitati ga s kojim je brendom dosad bio najzadovoljniji (Gree, Panasonic, Samsung....) te po njegovoj preporuci uzet i ugradit

 

P.S. Ako se komp u tvojoj Vivaxici ne isplati popravljati, zovi trgovce gdje si je kupio i naravno servisere da ti ju odmontiraju i zamijene za neku kvalitetniju tipa Gree (i njegove rebrandove Azuri, Vaillant, Viessmann....) ili Panasonic, ako ne, onda traži pare nazad i negdje drugdje kupi neku kvalitetniju  

 Klima je kupljena 2016,po preporuci servisera,koji mi je skidao prijašnju klimu,koja se pokvarila.Nije mi preporučio određeni model,nogo vivax brend,kao dobro se pokazao.

U početku je klima bila skroz tiha,ali svake godine se razina buke u kompresoru povečavala.Od prije 2 god. pojavila se i dodatna buka u konstrukciji vanjske jedinice,koju rješavan guranjem kučišta.

3 godine
neaktivan
offline
Klima uređaj - pitanje

Dali mi je ispravna računica potrošnje i cjean energije klima uređaja?

 

Hlađenje
kW 3.4, SEER 6.1, cijena energije po kWh 0.11€,
kWh cjena po satu (3.4:6.1)x0.11= 0.56x0.11= 0.062€/sat
2h/dan= 0.12€
5h/dan= 0.31€

 

Grijanje
kW 2.4, SCOP 4, 2, cijena energije po kWh 0.11€
kWh cjena po satu (2.4:4)x0.11=0.6x0.11= 0.066€/sat
12h/dan= 12x0.066= 0.8€

 

Dali je grijanje klima uređajem zimi uopče dobro?

14 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Je li bitno je li vanjska jedinica u hladu ili na suncu? Ima li neke veće razlike u potrošnji?
Pixel 4A (HTC 10 | HTC 8X :) no more)
8 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Misljenje o Beko klimama?

Valja li ista, ili je bolji vivax?
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
4 godine
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Damir22 kaže...
Misljenje o Beko klimama?

Valja li ista, ili je bolji vivax?

Beko klime su također rebrandirane Midee (isto ko i Vivax, Hyundai, QZen, Maxon, entry-level Samsunzi....), a ja sam vec ovdje piso svoja negativna iskustva sa Mideom i Vestelom (i naravno njihovim rebrandovima), ipak bi ti preporučio neku Gree (i njihove rebrandove Vaillant, Azuri, Viessmann...), Panasonic i mid-range Samsung modele, jer koliko sam pročito na netu većina ima pozitivna iskustva sa njima i unutra su kvalitetnije komponente 

 

P.S. Pazi na Domca, FDL-a i ostale kolege koji su očito fanovi Vivaxa i nikada ne čitaju postove ovdje u kojima se pljuju pojedini brandovi, ako si čito stranice prije, imo si za vidjet da oni svaki put okreću drugu temu i pišu sasvim nevezano za moje postove, kada im ja (i ostale kolege) odgovorim na njihova pitanja tipa "Misliš da ako jedan model ne valja čitav brand proizvodi sve iste kvalitete? Evo, moja Vivaxica odlično hladi i grije već 10 god. uz redovno servisiranje, vanjska i unutarnja jedinica uredno komuniciraju (nije kak si ti napiso), isto tako vanjska ne drnda tak jako kao da će da padne s nosača kao tvoja, očito si dobio klimu sa greškom i naravno sam brand je kriv šta ti imaš najgoru klimu 

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.6.2023 19:46 (Vavoom).
8 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
A cuj, nisam fan nicega odredjenog, bitno da radi.

Cijena je glavni kriterij odabira, naravno, sve te klime slicne cijene su vjerovatno i slicne kvalitete, tako da je to vjerovatno samo iluzija da "biras", jer je sve ista stvar.

No, kako rekoh, s obzirom na namjenu, budget je odredjen, nije velik, tako da, iako mi je apsolutno jasno da nema usporedbe klime od 350e i klime od 650e, ova prva cifra je ona koje se moram (dobrovoljno) drzati.

A tu su imena poput vivax, beko, vox, greentech, tehcro i slicne, opet, vjerujem, sve je to isto, realno izbora ni nemam. :)
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.6.2023 20:19 (Damir22).
13 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Damir22 kaže...
Misljenje o Beko klimama?

Valja li ista, ili je bolji vivax?

 Kod forumskih savjeta najbitnije ti je ne citat sta vavoom pise.. Isao bi radije na vivax jer ih ima ko govana i po apartmanima i okolo po zgradama u gradovima, valjda ljudi kupuju smece od vivaxa jer ne valja, tako bar vavoom kaze.. Jesi ikad vidio beko igdje? Ja ne..

Al bez brige, zna kolega vavoom sigurno cije su komponente unutra, on ti zna u svaki saraf sta je u kojoj klimi, tako je procitao na internetu

4 godine
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
domac5 kaže...
Isao bi radije na vivax jer ih ima ko govana i po apartmanima i okolo po zgradama u gradovima, valjda ljudi kupuju smece od vivaxa jer ne valja, tako bar vavoom kaze.. Jesi ikad vidio beko igdje? Ja ne..

 Šta bi ti uzeo neku Vivaxicu jer ih najviše ima po gradovima? Ma nemoj...klime se ne kupuju po količini već po iskustvima sa njima, kak ti to nije jasno 

 

Ti nikad nisi vidio Beko klimu? Ja jesam na više mjesta i stvarno se radi o rebrandiranoj Midei 

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
3 godine
neaktivan
offline
Klima uređaj - pitanje

Imam klima uređaj star 20 godina, nije servisirano/održavano/korišteno već 12 godina. Radi normalno. Jel bolje kompletan servis obaviti unutarnje i vanjske jedinice ili kupiti novu?

13 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje

Noviji uređaji troše dosta manje od starih ne invertera. Ako će te je intezivno korisiti isplati se uložit u novi uređaj...ako je tu da se upali par puta godišnje onda čak i ne, ali servis kompletan obavezno odraditi.

Zdravi i veseli bili :)
13 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Vavoom kaže...
domac5 kaže...
Isao bi radije na vivax jer ih ima ko govana i po apartmanima i okolo po zgradama u gradovima, valjda ljudi kupuju smece od vivaxa jer ne valja, tako bar vavoom kaze.. Jesi ikad vidio beko igdje? Ja ne..

 Šta bi ti uzeo neku Vivaxicu jer ih najviše ima po gradovima? Ma nemoj...klime se ne kupuju po količini već po iskustvima sa njima, kak ti to nije jasno 

 

Ti nikad nisi vidio Beko klimu? Ja jesam na više mjesta i stvarno se radi o rebrandiranoj Midei 

 Jel se golf i skoda vozi najvise po cestama jer je smece raspalo i treba izbjegavat?

Da su vivaxice upola lose kolko seruckas bilo bi ih par komada u cijeloj drzavi a nekim cudom posvuda su.. Al ocito su ljudi glupi sto to kupuju

3 godine
neaktivan
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
bradonja_85 kaže...

Noviji uređaji troše dosta manje od starih ne invertera. Ako će te je intezivno korisiti isplati se uložit u novi uređaj...ako je tu da se upali par puta godišnje onda čak i ne, ali servis kompletan obavezno odraditi.

 Hvala na odgovoru. Koliko otprilike košta kompletan servis? I jel oni skidaju vanjsku jedinicu da bi je mogli ocistiti ili kako to ide?

12 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Ekipa moze pitanje..doma preuređujem stan i morao sam klimu skidat i stavit na drugi zid..zid za cijevi instslacije je odsteman..vanjska jedinica je vanka namjestena gdje i bila..duzina cijevi je oko 9-10 m..sta mislite koliko majstor trazi za postavit cijevi,unutarnju jedinicu i pustanje u rad?!(materijal+ruke)
AUDIOFIL
13 godina
offline
Klima uređaj - pitanje

Jedno pitanje za znalce jel se isplati kupiti polovnu klimu Samsung koja koristi plin R22 čitam da se taj plin više ne koristi pa je problem ako ju treba nadopuniti plinom.

Razlog kupnje cijena je povoljna.

Fala na odgovoru.

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.6.2023 14:54 (hummer0).
8 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Ok, ekipa, koja je na kraju shema s ugradnjom?

Po jednima, moze bilo koja firma koja se bavi instalacijom klima.

Po drugima, samo oni koji su ovlasteni za servis, vivaxa naprimjer.

Sto je na kraju istina, vezano za garanciju? Tko moze, tko ne moze, tko smije ugraditi?
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.6.2023 16:43 (Damir22).
16 godina
offline
Klima uređaj - pitanje

Susjed si je kupio nekakvu šrot klimu i sad meni vanjska jedinica zuji za poludjeti. Zatvori se unutra a nama susjedima radi neopisivu buku. Da li je to do jeftilen klime ili nešto nije u redu s vanjskom jedinicom? Ne vjerujem da je baš tolika razlika, jer ova klepeće za poludjeti...

14 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Kontaktiraj podrsku za brand koji planiras kupiti. Oni su mi rekli da mora ovlasteni.
Mozda nije kod svih tako.
Pixel 4A (HTC 10 | HTC 8X :) no more)
Poruka je uređivana zadnji put pet 30.6.2023 9:08 (kratos091).
15 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
hummer0 kaže...

Jedno pitanje za znalce jel se isplati kupiti polovnu klimu Samsung koja koristi plin R22 čitam da se taj plin više ne koristi pa je problem ako ju treba nadopuniti plinom.

Razlog kupnje cijena je povoljna.

Fala na odgovoru.

 Veliko je pitanje je li stručno izvršena deinstalacija klime i je li sav plin tijekom deinstalacije pravilno vraćen u vanjsku jedinicu. 

12 godina
offline
Klima uređaj - pitanje

Evo nakon nekih 3 tjedna druženja sa VIVAX KLIMA UREĐAJ ACP-18CH50AESI R32 mogu reći samo pohvale.

 

Klima je odlična - tiha, jaka, brzo ohladi, ima WIFI i vidi se razlika između te 5.5 kw i doma koju imam 3.5 kw.

 

Tako da od mene VIVAX i više nego prolazi :)

14 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje

Tražim klima uređaje za grijanje  i hlađenje.
Radi se o 70,0 m2 suterena obiteljske kuće u Zagrebu.

33 m2 Dnevni boravak + kuhinja
10 m2 Soba 1 (spavaća)
11 m2 Soba 2 (radna)

Klima će biti korištena za grijanje preko zime pa me zanima kakve su vaše preporuke oko izbora uređaja i neke brojke oko cijene/učinkovitosti (fasada stiropor 10cm).
Koliko je razumno potrošili na uređaje i ugradnju 2.500 eur - 4.000 eur?

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.6.2023 12:29 (cut-paste-waste).
15 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
BDS kaže...

Susjed si je kupio nekakvu šrot klimu i sad meni vanjska jedinica zuji za poludjeti. Zatvori se unutra a nama susjedima radi neopisivu buku. Da li je to do jeftilen klime ili nešto nije u redu s vanjskom jedinicom? Ne vjerujem da je baš tolika razlika, jer ova klepeće za poludjeti...

 Izdrži 10-15 godina :)

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.6.2023 12:05 (zzz).
4 godine
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
BDS kaže...

Susjed si je kupio nekakvu šrot klimu i sad meni vanjska jedinica zuji za poludjeti. Zatvori se unutra a nama susjedima radi neopisivu buku. Da li je to do jeftilen klime ili nešto nije u redu s vanjskom jedinicom? Ne vjerujem da je baš tolika razlika, jer ova klepeće za poludjeti...

 Koja je klima u pitanju? Ak ima Mideu (i njihove rebrandove Vivax, Hyundai, QZen, Beko, Maxon, entry-level Samsunzi i sl.) ili Vestela ne čudi me, to ti je normalno, obzirom da sam ja više puta ovdje pisao da i vanjska od moje Vivaxice jako drnda za živac slomit, uz to i obe jedinice uopće ne komuniciraju (detaljnije sam pisao u temi zašto treba izbjegavati Vivax) 

 

Ha čuj, može biti i da je montažer (koji ti je susjedu ugradio klimu) neš zeznuo pri instalaciji, pa zato dolazi do drndanja, ili je kupio klimu s fabričkom greškom 

 

P.S. I da, pazi na Domca, FDerLancea i ostale fanove i promotere Midee, oni misle da postoji samo jedna osoba (ja) koja ima loša iskustva sa Mideom, a ne znaju da ih ima na hrpe nezadovoljnih, recimo kolega zzz koji ima Vivaxicu (izabrao ju po preporuci montažera) sa istim problemom gore i serviseri mu vele da je popravak neisplativ 

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put pet 30.6.2023 16:49 (Vavoom).
4 godine
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
cut-paste-waste kaže...

Tražim klima uređaje za grijanje  i hlađenje.
Radi se o 70,0 m2 suterena obiteljske kuće u Zagrebu.

Klima će biti korištena za grijanje preko zime pa me zanima kakve su vaše preporuke oko izbora uređaja i neke brojke oko cijene/učinkovitosti (fasada stiropor 10cm).

 Evo, pogledaj ovu Azurijevu, zapravo to ti je rebrandirani Gree, a zna se da se u Gree klimama nalaze kvalitetne komponente: https://www.jeftinije.hr/Proizvod/12424414/grijanje-rashladni-uredzaji/ugodan-zrak/klima-uredaji/azuri-klima-uredaj-azi-we35ve-nora-premium-inverter

 

Drugi izbor je (malo skuplji) Vaillant VAI 8, također rebrandirani Gree i sličnih specifikacija: https://www.ikoma.hr/hr/klima-uredjaji-132/klima-uredjaji-mono-split-135/klima-uredjaj-3-5-kw-vaillant-vai-8-035-wn-9474/

 

U oba dva modela moš ugradit Wi-Fi modul, šta znači da moš kontrolirat klimu sa udaljene lokacije, npr. sa posla 

 

Uz ove klime dobijaš 2 god. gare (za Azurija ne znam, ali za Vaillant sam 100% siguran). Javi koja ti se od ovih sviđa, koju si uzeo, napiši utiske 

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put pet 30.6.2023 13:08 (Vavoom).
7 godina
offline
Klima uređaj - pitanje

Evo jedna preporuka (ako ikoga uopće zanima): kolegi na Daikin FTXC35D/RXC35D krepala vanjska jedinica, servisere čeka već drugi tjedan.

Izbjegavati Daikin ukoliko možete.

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
8 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Evo za vivax, iskljucivo ovlasteni servis smije montirati da se ne izgubi garancija.

Posto jos cekam majstora i samo se virtualno hladim klimom, pokusavam saznati nesto o zakonu ili pravilu, odnosno dali postoji isto koje bi zabranilo montazu vanjske jedinice na ulicnu stranu. Od zida kuce do staze ima cca 1m "trave", koja se vodi kao privatno vlasnistvo. Dali je dozvoljeno instalirati na taj zid, ili cu morati vuci sve za duzinu kuce, do prvog slobodnog dvorisnog zida? To je cca 8m preko onih 2m koji su ukljuceni u osnovnu cijenu montaze.....

Ako netko zna.....
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
16 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Vavoom kaže...
BDS kaže...

Susjed si je kupio nekakvu šrot klimu i sad meni vanjska jedinica zuji za poludjeti. Zatvori se unutra a nama susjedima radi neopisivu buku. Da li je to do jeftilen klime ili nešto nije u redu s vanjskom jedinicom? Ne vjerujem da je baš tolika razlika, jer ova klepeće za poludjeti...

 Koja je klima u pitanju i gdje je proizvedena? Ak se radi o Midei (i njihovi rebrandovi Vivax, Hyundai, QZen, Beko, Maxon, entry-level Samsunzi i sl.) ili Vestelu ne čudi me, obzirom da sam ja više puta ovdje pisao da i vanjska od moje Vivaxice jako drnda za živac slomit, uz to i obe jedinice uopće ne komuniciraju (detaljnije sam pisao u temi zašto treba izbjegavati Vivax) 

 

Ha čuj, može biti i da je montažer (koji ti je susjedu ugradio klimu) neš zeznuo pri instalaciji, pa zato dolazi do drndanja, ili je kupio klimu s fabričkom greškom 

 

P.S. I da, pazi na Domca, FDerLancea i ostale fanove i promotere Midee, oni misle da postoji samo jedna osoba (ja) koja ima loša iskustva sa Mideom, a ne znaju da ih ima na hrpe nezadovoljnih, recimo kolega zzz koji ima Vivaxicu (izabrao ju po preporuci montažera) sa istim problemom gore i serviseri mu vele da je popravak neisplativ 

 da, radi se o VIVAX...i sad meni toliko drnda da moram zatvoriti prozore

 

Što je najgore kad su prozori zatvoreni klima preko zida zuji kao da imam hladnjak u stanu. A ja imam Mitsubishi baš iz razloga da mi bude mir. I šta sad tu napraviti?

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.6.2023 16:54 (BDS).
15 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
fer-de-lance kaže...

Evo jedna preporuka (ako ikoga uopće zanima): kolegi na Daikin FTXC35D/RXC35D krepala vanjska jedinica, servisere čeka već drugi tjedan.

Izbjegavati Daikin ukoliko možete.

 

 Kod mog prijatelja lg havarija,sve se mjenjalo na toj klimi,na kraju su mu odnjeli klomu i vratili novce.

Susjed kupio neki jači mitsubishi,radio oko 5 godina,poslje stalno serviseri bezuspješno pokušavali popraviti,sad vidim da ju je skinio,i stavi neki vivax.

Tako da svaka marka se može pokvariti.

15 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
BDS kaže...
Vavoom kaže...
BDS kaže...

Susjed si je kupio nekakvu šrot klimu i sad meni vanjska jedinica zuji za poludjeti. Zatvori se unutra a nama susjedima radi neopisivu buku. Da li je to do jeftilen klime ili nešto nije u redu s vanjskom jedinicom? Ne vjerujem da je baš tolika razlika, jer ova klepeće za poludjeti...

 Koja je klima u pitanju i gdje je proizvedena? Ak se radi o Midei (i njihovi rebrandovi Vivax, Hyundai, QZen, Beko, Maxon, entry-level Samsunzi i sl.) ili Vestelu ne čudi me, obzirom da sam ja više puta ovdje pisao da i vanjska od moje Vivaxice jako drnda za živac slomit, uz to i obe jedinice uopće ne komuniciraju (detaljnije sam pisao u temi zašto treba izbjegavati Vivax) 

 

Ha čuj, može biti i da je montažer (koji ti je susjedu ugradio klimu) neš zeznuo pri instalaciji, pa zato dolazi do drndanja, ili je kupio klimu s fabričkom greškom 

 

P.S. I da, pazi na Domca, FDerLancea i ostale fanove i promotere Midee, oni misle da postoji samo jedna osoba (ja) koja ima loša iskustva sa Mideom, a ne znaju da ih ima na hrpe nezadovoljnih, recimo kolega zzz koji ima Vivaxicu (izabrao ju po preporuci montažera) sa istim problemom gore i serviseri mu vele da je popravak neisplativ 

 da, radi se o VIVAX...i sad meni toliko drnda da moram zatvoriti prozore

 Šta te tek čeka kad počme sezona grijanja,ako se grihe na klimu.Nadam se da imaš dobre prozore.....

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice