Profesionalni PC za 25000kn zaključana tema

poruka: 33
|
čitano: 4.946
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Profesionalni PC za 25000kn

Sa monitorom i periferijom...ne pitajte zašto, samo kažite kakav je i dajte svoje prijedloge...komp je za kolegu, profića...hvala

 

Intel Core i7 920

 

ASUS ROG Rampage II Extreme - razlog: overclock i stabilnost

 

Corsair 3x2GB 1600Mhz DDR3 XMS 3   x2 - razlog: 12GB brzog DDR3 RAM-a, za sada i za budućnost

 

Asus HD4870X2 - razlog: brza grafička kartica i nereferenti cooler

 

Corsair HX1000W - razlog: napajanje velike snage, modularno

 

Western Digital Black 1TB 32MB  x2 - razlog: potrebna je velika količina prostora

 

ThermalRight Ultra 120 Extreme - razlog: jedan od boljih coolera za overclock, za 6-12mjeseci bit će zamijenjen vodenim hlađenjem

   - Thermalright adapter za montažu Ultra serije na socket 1366

   - Ventilator Spire 120mm za CPU cooler

   - Arctic Silver Thermal Adhesive, termalna pasta

 

Antec 1200 (Twelve Hundred)

 

DELL 2408WFP - razlog: potreban je 24'' monitor, ovakav je imao, ali 20'' i takav želi

 

Pioneer DVR-KD08, DVD pržilica

Pioneer BDR-202BK, Blu-ray pržilica - razlog: Blu-ray filmovi

 

AverMedia AVerTV Hybrid DUO - razlog: dva TV tunera

 

Logitech Z2300 - razlog: treba mu moćan 2.1 sustav

 

Logitech Illuminated Keyboard

 

Logitech G9

 

Ukupno: 25.416,56Kn

 

Periferija, monitor i TV kartica se nikako NE mijenjaju. Jedina tvrtka koja dolazi u obzir je ADM. Molim samo stručna mišljenja...hvala

Stigli su nam naši vanzemljaci...a meni je srce veće i od Kine jer moj Zemo vozi leteće tanjire...
Moj PC  
0 3 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Profesionalni PC za 25000kn

ako je profić uzmi neku quadricu ili fireglca

Moj PC  
6 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Profesionalni PC za 25000kn
8ax kaže...

ako je profić uzmi neku quadricu ili fireglca

tražim mišljenje onih koji se razumiju a ne koji će pisat bezveze...tak da...odšetaj...

Stigli su nam naši vanzemljaci...a meni je srce veće i od Kine jer moj Zemo vozi leteće tanjire...
15 godina
offline
RE: Profesionalni PC za 25000kn

vrlo dobro jedina zamjerka je 4870x2 - za te novce tu moze ici i gtx 295

 

 

i da cime se to tvoj frend bavi da mu treba takva zvjerka?

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.8.2009 0:16 (AmD).
16 godina
offline
RE: Profesionalni PC za 25000kn
AmD kaže...

vrlo dobro jedina zamjerka je 4870x2 - za te novce tu moze ici i gtx 295

to smo i planirali - ali - nema je u ADM-u a neće kupit nigdje drugdje...

Stigli su nam naši vanzemljaci...a meni je srce veće i od Kine jer moj Zemo vozi leteće tanjire...
15 godina
offline
RE: Profesionalni PC za 25000kn

pa ako tolike novce vec daje moze je kupiti u vemilu ili negdje - ali ako tako hoce one i nisu neka prevelika razlika pa onda ok

16 godina
offline
RE: Profesionalni PC za 25000kn
AmD kaže...

i da cime se to tvoj frend bavi da mu treba takva zvjerka?

čime se bavi? hehe...to ni on sam nezna...i ja sam mu reko da netreba dat tolko al on hoće...bavi se AutoCAD-om, programiranjem, pravi igre, programe...

Stigli su nam naši vanzemljaci...a meni je srce veće i od Kine jer moj Zemo vozi leteće tanjire...
16 godina
offline
RE: Profesionalni PC za 25000kn
AmD kaže...

pa ako tolike novce vec daje moze je kupiti u vemilu ili negdje - ali ako tako hoce one i nisu neka prevelika razlika pa onda ok

ne spominji vemil...skoro je natuko trgovca jer mu je podvalio neki polovni dio...na kraju je tak trgovac dao njem ono što je tražio (nebi navodio šta), vratio njem pola novaca i on platio pola...a budale obadvojca...

Stigli su nam naši vanzemljaci...a meni je srce veće i od Kine jer moj Zemo vozi leteće tanjire...
15 godina
offline
RE: Profesionalni PC za 25000kn

ali onda stvarno ako ne igra bas trebao je nvidiu quadro uzeti posto je to bas grafa za takve stvari, ali ukoliko bi malo i igrao onda neka ostavi 4870x2

14 godina
neaktivan
offline
Profesionalni PC za 25000kn

Sve super jedino možda umjesto Logitech Illuminated uzme Logitech G19...

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
RE: Profesionalni PC za 25000kn
Hacker002 kaže...
8ax kaže...

ako je profić uzmi neku quadricu ili fireglca

tražim mišljenje onih koji se razumiju a ne koji će pisat bezveze...tak da...odšetaj...

Koji si ti lik, za profesionalnu upotrebu se uzimaju Quadro i FireGL kartice, i izgleda da si ti koji se nerazumije što se vidi i po tvojim postovima na forumu

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.8.2009 1:43 (pinkskin).
15 godina
neaktivan
offline
Profesionalni PC za 25000kn

Gleda monitora moš sigurno nać bolji izbor od tog Della recimo npr. HP LP2475w. Kad će već davat tolko para za komp neka priskoči Core i7 i recimo nek uzme 2 Xeona E5530 i naravno pripadnu matičnu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Profesionalni PC za 25000kn

nek ti hawking sastavi konfiguraciju ccc

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Profesionalni PC za 25000kn

U tvojoj konfi nema se što mijenjat odlično je složeno ali ako je za profesionalni rad onda bi ipak trebao razmisliti o 2X Xeonu sa FireGL ili nVidia Quadro, ali kako oćeš.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Profesionalni PC za 25000kn

a kao hacker neki ccc

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Profesionalni PC za 25000kn

Za te novce ne staviti SSD disk je zlocin.

Po meni nije baš "optimalno" složeno.

Mada je i upitno dal se uopce slaže il se samo traži pozornost pošto je cifra velika.

Uglavnom OC i profesionalni rad na kompu neidu nikako zajedno.

Isto kao i "Normalna" grafa i profi rad pored super grafi za profice.

Sve u svemu puno toga nabacano na hrpu za ništa.

Ako je stvarno profi nece imati neke velike koristi od te konfe.

Osim da može susjedima pokazat kakvu zvijer ima i hvalit se po forumima

ZLOČESTI MOD NR.1
Moj PC  
11 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Profesionalni PC za 25000kn

a da se taj frend bas toliko bavi profi radom mislim da bi i sam mogao sastaviti ono sto je za njega dobro

16 godina
offline
Profesionalni PC za 25000kn

Pravi profesionalac koji se bavi CAD alatima, programiranjem ne trazi overclock. Takvi dodju u ducan uzmu bijesne komponente koje su namijenjene svojoj vrsti posla... Sad ce on overclockirat takav sustav na kojemu drzi vrijedne podatke, kodove i sl.... Njemu treba neki workstation, to trebaju profici, a ne Rampage II !

 
6 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
RE: Profesionalni PC za 25000kn
AmD kaže...

a da se taj frend bas toliko bavi profi radom mislim da bi i sam mogao sastaviti ono sto je za njega dobro

točno tako

 

a ta konfa šta je navedena je više za igre nego za neki "profesionalni" rad

15 godina
neaktivan
offline
Profesionalni PC za 25000kn

Mekeke... nema ova Bling Bling konfa veze sa "profesionalnoscu". Secer na kraju - "illuminated keyboard" oh kako produktivno, vec napomenuto, za 3D i CAD se uzima Quadro ili Fire pro, 920 - the weakest of i7 - veliko ne, što je sa xeonom 55xx? SSD..?

Barem ce se na socket moci ubosti Gulftown za pola godine.

 

Veliki professional Bling Bling pozdrav. Osmijeh

 

 

 

 

From dying heaven To living hell
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Profesionalni PC za 25000kn

core i7 obavezno, 12gb ram je OK, graficku radije neku quadro ili firegl, ostalo je OK....

 
0 4 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Profesionalni PC za 25000kn

Bit ću malo grub ,ali ovo nabrojeno ima veze s profesionalnom upotrebom ko i Ferarri s kopanjem tunela!!

 

Ovo su stvari za profesionalnu upotrebu ,s tim da svaka ima svoju namjenu i tvoj se frend mora odlučit kaj će radit ,jel sve nabrojeno kaj bi on radil se ne može samo s jednim PC-em!

 

HP ,Dell ,Mac

 

Za rad u AutoCAD-u ovdje je neka periferija bez koje je rad skoro nemoguć ,isto kao i bez prave grafike .

 

ADM jedini dolazi u obzir?! Smiješno!!

 

Sve ovdje navedeno dobavljivo je u Hrvatskoj ,a ako je za profesionalnu upotrebu ,cijene su bez PDV-a i treba se imat registrirana firma.

Oprostite mi.... nisam svjestan svoje nesvjesnosti...
Poruka je uređivana zadnji put sri 5.8.2009 11:51 (kizo2703).
16 godina
neaktivan
offline
LOLčina
SmijehSmijehHacker002 kaže...
AmD kaže...

i da cime se to tvoj frend bavi da mu treba takva zvjerka?

čime se bavi? hehe...to ni on sam nezna...i ja sam mu reko da netreba dat tolko al on hoće...bavi se AutoCAD-om, programiranjem, pravi igre, programe...

Ja ću se pokidat majke mi... koja komedija, koje gluposti, koje laganje... ahjhahahahaha SmijehSmijehSmijeh

Hrvatska je oligarhijska partitokracija s primjesama patokracije. I told my psychiatrist that everyone hates me. He said I was being ridiculous - everyone hasn't met me yet.
14 godina
neaktivan
offline
Profesionalni PC za 25000kn

ako več ide na nešto tako skupocijeno neka si stavi neki ssd jer za te pare je to čisti grijeh

i ako se več bavi čime si naveo zašto grafička za igre kad njmu treba neki Quadro i FireGL

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.8.2009 17:13 (RPG vs TENK).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Profesionalni PC za 25000kn
kizo2703 kaže...

Bit ću malo grub ,ali ovo nabrojeno ima veze s profesionalnom upotrebom ko i Ferarri s kopanjem tunela!!

 

Ovo su stvari za profesionalnu upotrebu ,s tim da svaka ima svoju namjenu i tvoj se frend mora odlučit kaj će radit ,jel sve nabrojeno kaj bi on radil se ne može samo s jednim PC-em!

 

HP ,Dell ,Mac

 

Za rad u AutoCAD-u ovdje je neka periferija bez koje je rad skoro nemoguć ,isto kao i bez prave grafike .

 

ADM jedini dolazi u obzir?! Smiješno!!

 

Sve ovdje navedeno dobavljivo je u Hrvatskoj ,a ako je za profesionalnu upotrebu ,cijene su bez PDV-a i treba se imat registrirana firma.

Jedino smisleno. Brand + neka smisli sto zeli. Kakav AMD i slicno.

Ovo je cisto trolanje, nitko pametan ne bi imao ovakav zahtjev.

14 godina
protjeran
offline
RE: Profesionalni PC za 25000kn
Hacker002 kaže...
AmD kaže...

i da cime se to tvoj frend bavi da mu treba takva zvjerka?

čime se bavi? hehe...to ni on sam nezna...i ja sam mu reko da netreba dat tolko al on hoće...bavi se AutoCAD-om, programiranjem, pravi igre, programe...

 

oooooooo, velik profic a ni sam ne zna cime se bavio, strasno

pogledaj cijene u americi jeftinije te dode, za sistemski disk stavi jedan ssd, i cemu takava maticna, i dobro ti je rekao covjek iznad da svavi programsku karticu AKO se vec s time bavi

 

15 godina
offline
Profesionalni PC za 25000kn

Ovako =)

Kod navedenih "hobija" tvog cjenjenog prijatelja nema nigdje npr. HD montaže i grafićke obrade ili biloćega vezanog uz tisak,

stoga taj monitor odmah otpada, veliki input lag i odziv (evo gledam u taj monitor upravo), Antec Twelve Hundred je dosta

stisnut unutra, i poćet će dosta zujati s vremenom te svijetli ko betlehem (upućuje jedino na distrakciju tokom rada)...

To ti je comment na konfu, plus kaj je taj processor po meni loš izbor zbog, najslabiji core i7, samo za sobom povlaći skupu

matićnu i RAM, software na DDR2 RAM-u, npr. After Effects (koji ždere RAM manijakalno), radi super sa tipa 8GB-a.

 

Osobno mislim da ovakvu lovu davati za komp za profesionalnu upotrebu nema smisla, za 13000 kn (što je puno razumnija

cifra), se da složiti odlićan stroj za profesionalnu upotrebu...

 

Ali neka se on prvo odlući što će toćno raditi, jer ako treba komp za sve i svašta, lupi ga ako ode preko 13000 kn, a i to je previše!

Mudar ko čovjek-jesetra!
Poruka je uređivana zadnji put sri 5.8.2009 17:36 (Zvekan).
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Profesionalni PC za 25000kn
Očito je da je taj frend zapravo ogromna grupa kompanija koje se bave s nekoliko posve odvojenih djelatnosti. A kako svi rade na istom računalu, ja bih se pobrinuo radije za nekoliko grafičkih kartica, KVM switcheve i dobru periferiju.
Hrvatska je oligarhijska partitokracija s primjesama patokracije. I told my psychiatrist that everyone hates me. He said I was being ridiculous - everyone hasn't met me yet.
15 godina
offline
RE: Profesionalni PC za 25000kn

Mene ovdje posebno bode monitor u oči koji je, em premalen, em jedan.

Every hole is a goal!
16 godina
offline
RE: LOLčina
naxeem kaže...
SmijehSmijehHacker002 kaže...
AmD kaže...

i da cime se to tvoj frend bavi da mu treba takva zvjerka?

čime se bavi? hehe...to ni on sam nezna...i ja sam mu reko da netreba dat tolko al on hoće...bavi se AutoCAD-om, programiranjem, pravi igre, programe...

Ja ću se pokidat majke mi... koja komedija, koje gluposti, koje laganje... ahjhahahahaha SmijehSmijehSmijeh

 

 

A ja mislio da sam jedini koji to misli...skužio sam ga čim sam vidio da nije uopće uzeo neonske lampe...ko fol profesionalac,a nema neonke u kućištu, haha

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice