Grafička ili Procesor?

poruka: 6
|
čitano: 4.735
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Grafička ili Procesor?

Mislim kupit procesor ili grafičku no zanima me što više utjeće na veći FPS u igrama. Imam ovu konfiguraciju: Intel Core 2 Duo E7500 2.9 Ghz, 2 GB RAM-a, nVidia GeForce GT240 Palit 1 GB, Asus P5QPL-AM. Želio bih igrati sve najnovije igre na High ili Medium da mi ide u pristojnom FPS-u od npr. 90-100. Tražim savjet.

AntonioZuti96
 
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: Grafička ili Procesor?
AntonioZuti96 kaže...

Mislim kupit procesor ili grafičku no zanima me što više utjeće na veći FPS u igrama. Imam ovu konfiguraciju: Intel Core 2 Duo E7500 2.9 Ghz, 2 GB RAM-a, nVidia GeForce GT240 Palit 1 GB, Asus P5QPL-AM. Želio bih igrati sve najnovije igre na High ili Medium da mi ide u pristojnom FPS-u od npr. 90-100. Tražim savjet.

to o 90 do 100 mos zaboravit ako igras na full hd jer ce ti tribat jako jako puno para a neces ni opazit razliku izmedu toga i 30 fpsova

13 godina
offline
Grafička ili Procesor?

1.Na kojoj rezoluciji igraš?

 

2.Jel imaš stock hladnjak na procesoru?

 

3.Kolko para misliš izdvojiti?

Sticky teme nisu tu bezveze, tu su da vam pomognu. :D
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Grafička ili Procesor?
AntonioZuti96 kaže...

Mislim kupit procesor ili grafičku no zanima me što više utjeće na veći FPS u igrama. Imam ovu konfiguraciju: Intel Core 2 Duo E7500 2.9 Ghz, 2 GB RAM-a, nVidia GeForce GT240 Palit 1 GB, Asus P5QPL-AM. Želio bih igrati sve najnovije igre na High ili Medium da mi ide u pristojnom FPS-u od npr. 90-100. Tražim savjet.

i grafička i procesor su ti negdje u istom rangu,tako da bi ja na tvom mjestu uštedio novce i kupio sve odjednom jer mislim da bilo što da kupiš,ili grafičku ili procesor,druga komponenta ju nebi pratila pa dolazi do lošijih perfomansi...

koliko novca misliš potrošiti?

 

i neznam zašto želiš 90-100 fps-a,pa nećeš osjetiti razliku između 40 i 100...

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.4.2011 21:18 (antimadridista).
13 godina
neaktivan
offline
Grafička ili Procesor?

Igram na 1600x900. Mislim izdvojit 1500 kn najviše. Ovo FPS za 90-100 sam rekao primjer samo. 60 je dovoljno.

AntonioZuti96
 
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Grafička ili Procesor?

Ovo 90-100 FPS u najnovijim igrama sigurno neće ići, ali to ti zaista ni ne treba.

Uglavnom, na tvom mjestu uzeo bih novu grafičku i još 2 GB RAM-a (procesor nije toliko bitan jer tebe trenutno koči slaba grafička, ali svejedno može biti buduća investicija).

Uzmi nešto od ovoga:

ATI (ili AMD):

http://www.protis.hr/products/details/graficka-kartica-sapphire-pcie-ati-radeon-hd5770-1gb-gddr5-hdmi-2xdvi-dp/26537 - 807 kn, vjerojatno najbolja za tvoj procesor

http://www.protis.hr/products/details/graficka-kartica-xfx-pcie-ati-radeon-hd6870-900m-1gb-ddr5-dispayport-x2-dvi-x2-hdmi-eyefinity/40979 - 1437 kn, već lagani overkill za procesor

Nvidia:

http://www.protis.hr/products/details/graficka-kartica-palit-pcie-nvidia-geforce-gtx4601024mb/35865 - 1278 kn, može i 768 MB verzija koja je 200 kn manje

 

Sve jače od ovoga je po mom mišljenju overkill za procesor (ubijte me ako griješim), a s nekom od ovih kartica bi trebao dobiti značajan rast performansi u igrama.

 

EDIT: Počeo sam pisati poruku prije svih ostalih postova pa nisam vidio budžet.

 

 

For time and the world do not stand still. Change is the law of life. And those who look only to the past or the present are certain to miss the future.
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.4.2011 21:31 (iskeledz).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice