Studiranje pitanja

poruka: 10
|
čitano: 4.387
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Studiranje pitanja

Ovu tema bi trebala biti namjenjena za pitanja u vezi sa studiranjem. 

Šta znači parcijala?

Semestar je, koliko znam, kao polugodište, mora se naučiti pola knjige. Ako sam dobro shvatio, semetar se dijeli na dvije parcijale, a jedna parcijala dođe kao polovina od polovine knjige za naučiti? Ako padnem prvi parcijalu, da li imam ponovo šansu? Mislim, vjerovatno imam, ali da li je to samo još jedna šansa ili imam i treću?

8 godina
offline
Re: Studiranje pitanja
zombie kaže...

Ovu tema bi trebala biti namjenjena za pitanja u vezi sa studiranjem. 

Šta znači parcijala?

Semestar je, koliko znam, kao polugodište, mora se naučiti pola knjige. Ako sam dobro shvatio, semetar se dijeli na dvije parcijale, a jedna parcijala dođe kao polovina od polovine knjige za naučiti? Ako padnem prvi parcijalu, da li imam ponovo šansu? Mislim, vjerovatno imam, ali da li je to samo još jedna šansa ili imam i treću?

 Parcijala je kad nisi zavrsio sve s prve godine ali su ti dopustili da upises i neke kolegije s druge godine. Dakle, ponavljas prvu godinu ali slusas i neke kolegije s druge godine.

13 godina
offline
Re: Studiranje pitanja
aleng3 kaže...
zombie kaže...

Ovu tema bi trebala biti namjenjena za pitanja u vezi sa studiranjem. 

Šta znači parcijala?

Semestar je, koliko znam, kao polugodište, mora se naučiti pola knjige. Ako sam dobro shvatio, semetar se dijeli na dvije parcijale, a jedna parcijala dođe kao polovina od polovine knjige za naučiti? Ako padnem prvi parcijalu, da li imam ponovo šansu? Mislim, vjerovatno imam, ali da li je to samo još jedna šansa ili imam i treću?

 Parcijala je kad nisi zavrsio sve s prve godine ali su ti dopustili da upises i neke kolegije s druge godine. Dakle, ponavljas prvu godinu ali slusas i neke kolegije s druge godine.

 Hvala.

Brucoši, pretpostavljam, nemaju parcijalu, samo semestar?

8 godina
offline
Re: Studiranje pitanja
Ovisi gdje. Kod frendice iz Bosne parcijala je isto što i kolokvij.

Semestar je otprilike što i polugodište. A parcijalu ti je kolega gore objasnio, osim ako ti pod parcijalu smatraš kolokvije (ispite) koji se pišu tijekom semestra. Ukratko, što se tiče kolokvija, sve ti ovisi o predmetu i fakultetu. Negdje imaš 2 kolokvija po semestru, negdje 3, 4, itd. Negdje ako padneš jedan, moraš na pismeni. Negdje moraš na svim kolokvijima skupiti određeni broj bodova kako bi položio ispit, negdje ga možeš pisati kolokvij dok ga ne položiš. Znači, sve ovisi o faksu i profesoru.
8 godina
offline
Re: Studiranje pitanja
Da, brucoši nemaju parcijalu (u definiciji kako ju je kolega objasnio), jer ne ponavljaju nijedan predmet. Parcijalu (kako neki označavaju kolokvije) imaju normalno.
13 godina
offline
Studiranje pitanja

Hvala vam. :D

13 godina
offline
Studiranje pitanja

Seminarski radovi nisu obavezni za sve?

13 godina
offline
Re: Studiranje pitanja

Nema ti smisla postavljati takva općenita pitanja, većina stvari ovisi o ustanovi na kojoj si i kolegiju kojeg slušaš. A to je li seminarski rad obavezan će ti reći profesor na uvodnom satu ;)

12 godina
neaktivan
offline
Studiranje pitanja

Pozdrav

 

Evo ovako imam ja jedno pitanje,

upisao sam faks(prije dvije godine) izvanredni studij elektronike. I naravno zaposlio se i lagano odustao od faksa.
Zanima me da li imam pravo na besplatan upis na redoviti strucni studij bilokojeg faksa?

 

Hvala,lp ante

NA OVOM FORUMU SVAKI PUT KAD OTVORIM NOVU TEMU ILI NESTO PITAM MORAM DVA PUTA PITATI TJ PONOVITI DA BI MI NETKO ODGOVORIO...PA PITAM SE PITAM ZAŠTO :/
7 godina
neaktivan
offline
Studiranje pitanja

Pozdrav svima!

http://www.efos.unios.hr/program-razlikovnih-obveza/natjecaj-program-razlikovnih-obveza-3/

Gore je link natječaja za razliku predmeta na ekonomskom fakultetu u Osijeku.
Ako položite tu razliku predmeta možete upisati diplomski studij na tom fakultetu u 9. mjesecu.

Program mogu pohađati :

• stručni prvostupnici iz područja ekonomije i poslovne ekonomije
• stručni specijalisti iz područja ekonomije i poslovne ekonomije
• sveučilišni prvostupnici, baccalaureus/baccalaurea (sva područja)
• sveučilišni diplomski studij, magistar/magistra struke (sva područja)

Program imaju pravo upisati i studenti završnih godina prethodno navedenih studija.
Znači možete polagati iako još uvijek nemate diplomu.

Program počinje 2.veljače.2018. 
Potrebno je samo platiti program, ne morate zadovoljiti neke kriterije da bi to upisali.
Na linku imate sve objašnjeno.
Pa eto ako je netko zainteresiran... 

Pozdrav!

Matija
Poruka je uređivana zadnji put pet 15.12.2017 12:12 (Cronillius123).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice