Novi predmet u škole

poruka: 85
|
čitano: 8.127
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
protjeran
offline
Novi predmet u škole

Pozdrav svim mojim vršnjacima, odnosno učenicima srednjih i osnovnih škola.

Ne znam bi li smio ovo govoriti, ali ako niste znali u škole nam dolazi novi predmet.

Zvat će se građanski odgoj.

Najverovatnije neš tipa socijologija+etika ili tako nešto, uglavnom ljudska prava, bonton i blabla.... (ja sam uglavnom zadovoljan tim, jer više stvarno nije u redu ni odnos dijete-roditelj ni učenik-učitelj, konačno su neš poduzeli, kad dođem u srednju itekako ću ga pohađati)

Već se radi kurikulum za predmet pa više nemožemo ništa protiv toga.

Bit će najvjerovatnije jednom tjedno.

U osnovnim školama je obavezan od 1. do 8. razreda, a u srednjim je izboran.

Pa eto, sve što znam!

Pozdrav još jednom!

 

EDIT: izvor: moje županijsko vijeće

Socijalizam, nacionalizam i antiimeperijalizam. To nam treba.
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.3.2011 19:57 (beno101).
14 godina
offline
Novi predmet u škole

Gledao sam o tome. Kao uče nas demokraciji, europi, tj. uče nas kako da postanemo plitki i glupi kao zapdana Europa. To su očito čine da bi impresionirali Europsku uniju(budale). 

 

Osobno mislim da bi taj predmet trebao biti obvezan 6 sati tjedno za premijerku i valdajuće da nauče što znači demokracija, slušanje građana, ne ulizivanje Eu...

Unatoč glupome nadimku kojeg ne mogu promijeniti,ne igram CoD i sl.
14 godina
protjeran
offline
Novi predmet u škole

A gle sad.

Ako će mi spomenut demokraciju ili počet govorit o nekim standardima EU ja ću najvjerovatnije spavat tih 45 min svaki tjedan.

Ali ako će govorit o normalnom načinu razmišljanja, zajednici (Hrvata, ne Europljana), pomaganju, ja ću itekako paziti na tom satu.

Ali opet svatko ima svoj način razmišljanja.

 

Socijalizam, nacionalizam i antiimeperijalizam. To nam treba.
13 godina
offline
Re: Novi predmet u škole

Kada ce se to uvest.

- {CRO}IvanoiLe http://bfbc2.statsverse.com/stats/pc/%7BCRO%7D%20IvanoiLe/
14 godina
protjeran
offline
Novi predmet u škole

Od sljedeće školske godine.

 

Socijalizam, nacionalizam i antiimeperijalizam. To nam treba.
13 godina
offline
Re: Novi predmet u škole
beno101 kaže...

Od sljedeće školske godine.

 

 A ja u nekoj srednjoj,taman{#}

- {CRO}IvanoiLe http://bfbc2.statsverse.com/stats/pc/%7BCRO%7D%20IvanoiLe/
14 godina
protjeran
offline
Re: Novi predmet u škole
beno101 kaže...

Od sljedeće školske godine.

 

tesko.pricao sam s prijateljem koji je predsjednik vjeca ucenika i on je rekao da je ovo dugorocno rijesenje.za sad nista,pogotovo ne u sljedecoj godini

lijepo li je Hrvat biti,majko hvala ti
14 godina
offline
Re: Novi predmet u škole
beno101 kaže...

A gle sad.

Ako će mi spomenut demokraciju ili počet govorit o nekim standardima EU ja ću najvjerovatnije spavat tih 45 min svaki tjedan.

Ali ako će govorit o normalnom načinu razmišljanja, zajednici (Hrvata, ne Europljana), pomaganju, ja ću itekako paziti na tom satu.

Ali opet svatko ima svoj način razmišljanja.

 

Osobno smatram da je pametnije uvesti još koji sat engleskog jezika nego te glupost. Budimo realni ako hoćemo konkurentnost i poštovanje na svjetskom tržištu moramo biti više jezični. Osobno smatram da bi se od 5. razreda trebalo barem 2 predmeta slušati na engleskom jeziku. Još bi bilo bolje kad bi od prvog razreda učili i drugi strani jezik pa ona od 5. još dva predmeta na drugom stranom jeziku. 

Unatoč glupome nadimku kojeg ne mogu promijeniti,ne igram CoD i sl.
14 godina
protjeran
offline
Re: Novi predmet u škole
Toni93 kaže...
beno101 kaže...

Od sljedeće školske godine.

 

tesko.pricao sam s prijateljem koji je predsjednik vjeca ucenika i on je rekao da je ovo dugorocno rijesenje.za sad nista,pogotovo ne u sljedecoj godini

Hmm... neznam, probat ću kod MZOŠ pitat, pa javim.

captain_soap_McTawish kaže...
beno101 kaže...

A gle sad.

Ako će mi spomenut demokraciju ili počet govorit o nekim standardima EU ja ću najvjerovatnije spavat tih 45 min svaki tjedan.

Ali ako će govorit o normalnom načinu razmišljanja, zajednici (Hrvata, ne Europljana), pomaganju, ja ću itekako paziti na tom satu.

Ali opet svatko ima svoj način razmišljanja.

 

Osobno smatram da je pametnije uvesti još koji sat engleskog jezika nego te glupost. Budimo realni ako hoćemo konkurentnost i poštovanje na svjetskom tržištu moramo biti više jezični. Osobno smatram da bi se od 5. razreda trebalo barem 2 predmeta slušati na engleskom jeziku. Još bi bilo bolje kad bi od prvog razreda učili i drugi strani jezik pa ona od 5. još dva predmeta na drugom stranom jeziku. 

Oprosti, ali ti sebe smatraš Hrvatom nakon ove izjave?

Nije da sam neki veliki nacionalist, ali pazi šta si reko.

A zašto onda recimo u Engleskoj (UK ili nekoj drugoj državi gdje se govori engleskim jezikom) ne bi 2 predmeta bila na Hrvatskom jeziku?

Socijalizam, nacionalizam i antiimeperijalizam. To nam treba.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Novi predmet u škole
captain_soap_McTawish kaže...
beno101 kaže...

A gle sad.

Ako će mi spomenut demokraciju ili počet govorit o nekim standardima EU ja ću najvjerovatnije spavat tih 45 min svaki tjedan.

Ali ako će govorit o normalnom načinu razmišljanja, zajednici (Hrvata, ne Europljana), pomaganju, ja ću itekako paziti na tom satu.

Ali opet svatko ima svoj način razmišljanja.

 

Osobno smatram da je pametnije uvesti još koji sat engleskog jezika nego te glupost. Budimo realni ako hoćemo konkurentnost i poštovanje na svjetskom tržištu moramo biti više jezični. Osobno smatram da bi se od 5. razreda trebalo barem 2 predmeta slušati na engleskom jeziku. Još bi bilo bolje kad bi od prvog razreda učili i drugi strani jezik pa ona od 5. još dva predmeta na drugom stranom jeziku. 

Pa si ti normalan? 

Što je previše je previše!!

Rolling on the floor laughing until someone jump on me a makes me stop rolling on the floor laughing but then I do it again cuz it's awesome
15 godina
offline
Re: Novi predmet u škole
beno101 kaže...

Oprosti, ali ti sebe smatraš Hrvatom nakon ove izjave?

Nije da sam neki veliki nacionalist, ali pazi šta si reko.

A zašto onda recimo u Engleskoj (UK ili nekoj drugoj državi gdje se govori engleskim jezikom) ne bi 2 predmeta bila na Hrvatskom jeziku?

 

Počeo si dobro i onda zezneš.

Zato jer Hrvatski govori u svijetu max 10. milijuna ljudi, a engleski 5 miljardi.

 

I kod nas se uči engleski od prvog osnovne, ne znam kako je kod vas i kako bi moglo biti drugačije... Hmm.

 

Engleski je već postao globalni jezik i ne možeš tu više ništa promjeniti.

 

A to što vi mislite da znate engleski koji ste naučili iz igrica (namjerno umanjenica) i filmova je druga stvar...

 

Meni se osobno sviđa ova ideja za tim predmetom, ali jedino se bojim kako će biti izvođen i da ne bude učenicima prenatrpan iovako pun raspored.

Can't find a better Jam!
14 godina
offline
Re: Novi predmet u škole
beno101 kaže...

Oprosti, ali ti sebe smatraš Hrvatom nakon ove izjave?

Nije da sam neki veliki nacionalist, ali pazi šta si reko.

A zašto onda recimo u Engleskoj (UK ili nekoj drugoj državi gdje se govori engleskim jezikom) ne bi 2 predmeta bila na Hrvatskom jeziku?

 

ROFLOLMAO kaže...

Pa si ti normalan? 

Što je previše je previše!!

I vi i ja dobro znamo da je engleski univezalni jezik svijeta. Ako mi uskoro ne budemo sposobni obraniti od utjecaja SAD i ostatka zapada, ne samo da će Hrvatska kao Hrvatska prestati postojati. Mi ćemo postati robovi Zapada. Mi smo mala zemlja i nemamo nikakav utjecaj u svijetu zato se mroamo boriti protiv ostalih i preživjeti. Ako svatko iz škole izađe sa 2 strana jezika mi ćemo biti vrlo obrazovana nacija i moći ćemo preživjeti. 

 

Drugo, smatram se pravim Hravtom zato što želim da ova Hrvatska ide nabolje. Ja ne lažem kad kažem da sam Hrvat kao 90% naših "Hrvata". Ako smatrate da sam ja ekstreman kako smatrate izjavu osnivača HG Spota(vrlo mlad, mlađi od 30) da trebamo imati barem pola predmeta na engleskom jeziku.

Unatoč glupome nadimku kojeg ne mogu promijeniti,ne igram CoD i sl.
14 godina
protjeran
offline
Novi predmet u škole

Problem u našim školama je to što se više ne boju ucenici profesora nego profesori ucenika.

I will go on until the end
14 godina
protjeran
offline
Novi predmet u škole

@gunner_v

A gle sad.

Ovo jest malo zeznuto.

Što se jezika tiče, mene užasno smeta taj njihov imperijalizam najviše, zato ću ove praznike (ljetne) prevesti sve programe koje stignem na Hrvatski jezik. Mi se možemo sporazumijevat nekim sporednim jezikom, ni engleskim ni Hrvatskim. Jer vidi sad. Englez, Britanac šta već dođe u neku stranu zemlju, on njihov jezik mora znat? NE! Jer svi (obrazovani) znaju engleski. Ali opet vrlo sam sretan što prosječan hrvatski učenik ima veći stupanj inteligencije od nekog recimo američkog. Ali to je opet druga stvar.

 

Socijalizam, nacionalizam i antiimeperijalizam. To nam treba.
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.3.2011 20:30 (beno101).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Novi predmet u škole
captain_soap_McTawish kaže...
I vi i ja dobro znamo da je engleski univezalni jezik svijeta. Ako mi uskoro ne budemo sposobni obraniti od utjecaja SAD i ostatka zapada, ne samo da će Hrvatska kao Hrvatska prestati postojati. Mi ćemo postati robovi Zapada. Mi smo mala zemlja i nemamo nikakav utjecaj u svijetu zato se mroamo boriti protiv ostalih i preživjeti. Ako svatko iz škole izađe sa 2 strana jezika mi ćemo biti vrlo obrazovana nacija i moći ćemo preživjeti. 

 

Drugo, smatram se pravim Hravtom zato što želim da ova Hrvatska ide nabolje. Ja ne lažem kad kažem da sam Hrvat kao 90% naših "Hrvata". Ako smatrate da sam ja ekstreman kako smatrate izjavu osnivača HG Spota(vrlo mlad, mlađi od 30) da trebamo imati barem pola predmeta na engleskom jeziku.

LoL. I to je korak kojim ćemo se odmaknut od SAD-a?

Slavonija u ♥ ;;;---;;; http://crocraft.com - hrvatska Minecraft zajednica
13 godina
neaktivan
offline
Novi predmet u škole

ko da mi nije dosta ovog... {#}

=)
14 godina
protjeran
offline
Re: Novi predmet u škole
beno101 kaže...

@gunner_v

A gle sad.

Ovo jest malo zeznuto.

Što se jezika tiče, mene užasno smeta taj njihov imperijalizam najviše, zato ću ove praznike (ljetne) prevesti sve programe koje stignem na Hrvatski jezik. Mi se možemo sporazumijevat nekim sporednim jezikom, ni engleskim ni Hrvatskim. Jer vidi sad. Englez, Britanac šta već dođe u neku stranu zemlju, on njihov jezik mora znat? NE! Jer svi (obrazovani) znaju engleski. Ali opet vrlo sam sretan što prosječan hrvatski učenik ima veći stupanj inteligencije od nekog recimo američkog. Ali to je opet druga stvar.

 

bilo je pokusaja da se stvori novi jezik koji ce biti medunarodni ali su vjerovatno britancu i prevelika masa koja zna engleski uzrok neuspjeha

lijepo li je Hrvat biti,majko hvala ti
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.3.2011 20:43 (Toni93).
14 godina
offline
Re: Novi predmet u škole
beno101 kaže...

@gunner_v

A gle sad.

Ovo jest malo zeznuto.

Što se jezika tiče, mene užasno smeta taj njihov imperijalizam najviše, zato ću ove praznike (ljetne) prevesti sve programe koje stignem na Hrvatski jezik. Mi se možemo sporazumijevat nekim sporednim jezikom, ni engleskim ni Hrvatskim. Jer vidi sad. Englez, Britanac šta već dođe u neku stranu zemlju, on njihov jezik mora znat? NE! Jer svi (obrazovani) znaju engleski. Ali opet vrlo sam sretan što prosječan hrvatski učenik ima veći stupanj inteligencije od nekog recimo američkog. Ali to je opet druga stvar.

 

To nije točno. Istina je da je opće znanje naših učenika daleko iznada amerkičkog, no inteligencija je jednaka. Inteligencija je sposobnost logičkog zaključivanja, a Amerikanci isto to imaju. No njihovi su učenici plitki i imaju slabo opće znanje zato se čine glupi. I ja mrzim i Amerikance i Engleze više nego itko no oni trenutno kontroliraju svijet. Smatram da se u školi od 1. osnovne trebaju učiti barem dva strana jezika i 5. razreda po 2-3 predmeta na stranim jezicima. To je itekako bitno. 

 

Engleski jezik je bitan zato što se 90% stručne literature specijalizirane za neko područje nalazi na engleskom jeziku. Stručnjaci iz različitih zemalja razogovaraju na engleskom jeziku. Mrzim ga i ja no engleski jezik kontrolira svijet. U našoj Hrvatskoj ne možeš nešto previše naučiti o nekom užem području. Zato moraš ići u strane zemlje, strane forume i razgovarati sa ljudima na engleskom jeziku. Tj. opće znanje koje se dobiva u školi je dobro no specijalizacija za neko područje je vrlo teška na našem jeziku. A to nama fali. Ako budemo imali stručnjake za gotovo svako područje u Hrvatskoj, dobre vođe, mi možemo postati zemlja kao Japan. Zato je engelski bitan da možemo poslati ljude u svijet da nauče "zanat" i nama se vrate. Usto ako uz engleski govore još koji jezik našem napredku neće biti kraja. 

 

Usto je vrlo važna informatizacija Hrvatske. Trebamo uvesti usto još koji sat informatike i sve inforamtizirati no to koliko vidim dobro napreduje(faklutet upisjemo elektronski, recepte šaljemo elektronski...).

 

Ako mi sami sebe ne obučimo vrlo ćemo lako pasti pod utjecaj nekog drugog i onda je gotovo sa Hrvatima. Bit ćemo kao kolonija drugim zemljama.

Unatoč glupome nadimku kojeg ne mogu promijeniti,ne igram CoD i sl.
14 godina
protjeran
offline
Novi predmet u škole

a ko bi to trebo predavat, mislim koji profesori , iz kojeg predmeta?

19 - ŠTO SE KRVLJU BRANI NE PUŠTA SE LAKO - 86
14 godina
offline
Re: Novi predmet u škole
gjurki kaže...

a ko bi to trebo predavat, mislim koji profesori , iz kojeg predmeta?

Pa prije svega biologiju, kemiju i sl. na stranom jeziku. Profesori bi to trebali naučiti i dobro se razumjeti u što govore. 

 

Da bi to proveli  potrebna je velika temeljita promjena hrvatskog obrazovanja i društva. No problem su naši političari koji još govore tko je koga u 2. svjetskom ratu. Pa gdje to mi možemo dospjeti kad nas samo pljačkaju i pljačkaju te se prestavljau kao Hrvati. 

Unatoč glupome nadimku kojeg ne mogu promijeniti,ne igram CoD i sl.
14 godina
protjeran
offline
Novi predmet u škole

ma nek oni stavljaju novih predmeta kolko hoće za 3 godine kad je izađem iz srednje, do tad i ovo je previše!

19 - ŠTO SE KRVLJU BRANI NE PUŠTA SE LAKO - 86
14 godina
neaktivan
offline
Re: Novi predmet u škole
captain_soap_McTawish kaže...
beno101 kaže...

@gunner_v

A gle sad.

Ovo jest malo zeznuto.

Što se jezika tiče, mene užasno smeta taj njihov imperijalizam najviše, zato ću ove praznike (ljetne) prevesti sve programe koje stignem na Hrvatski jezik. Mi se možemo sporazumijevat nekim sporednim jezikom, ni engleskim ni Hrvatskim. Jer vidi sad. Englez, Britanac šta već dođe u neku stranu zemlju, on njihov jezik mora znat? NE! Jer svi (obrazovani) znaju engleski. Ali opet vrlo sam sretan što prosječan hrvatski učenik ima veći stupanj inteligencije od nekog recimo američkog. Ali to je opet druga stvar.

 

To nije točno. Istina je da je opće znanje naših učenika daleko iznada amerkičkog, no inteligencija je jednaka. Inteligencija je sposobnost logičkog zaključivanja, a Amerikanci isto to imaju. No njihovi su učenici plitki i imaju slabo opće znanje zato se čine glupi. I ja mrzim i Amerikance i Engleze više nego itko no oni trenutno kontroliraju svijet. Smatram da se u školi od 1. osnovne trebaju učiti barem dva strana jezika i 5. razreda po 2-3 predmeta na stranim jezicima. To je itekako bitno. 

 

Engleski jezik je bitan zato što se 90% stručne literature specijalizirane za neko područje nalazi na engleskom jeziku. Stručnjaci iz različitih zemalja razogovaraju na engleskom jeziku. Mrzim ga i ja no engleski jezik kontrolira svijet. U našoj Hrvatskoj ne možeš nešto previše naučiti o nekom užem području. Zato moraš ići u strane zemlje, strane forume i razgovarati sa ljudima na engleskom jeziku. Tj. opće znanje koje se dobiva u školi je dobro no specijalizacija za neko područje je vrlo teška na našem jeziku. A to nama fali. Ako budemo imali stručnjake za gotovo svako područje u Hrvatskoj, dobre vođe, mi možemo postati zemlja kao Japan. Zato je engelski bitan da možemo poslati ljude u svijet da nauče "zanat" i nama se vrate. Usto ako uz engleski govore još koji jezik našem napredku neće biti kraja. 

 

Usto je vrlo važna informatizacija Hrvatske. Trebamo uvesti usto još koji sat informatike i sve inforamtizirati no to koliko vidim dobro napreduje(faklutet upisjemo elektronski, recepte šaljemo elektronski...).

 

Ako mi sami sebe ne obučimo vrlo ćemo lako pasti pod utjecaj nekog drugog i onda je gotovo sa Hrvatima. Bit ćemo kao kolonija drugim zemljama.

Naravno da treba učiti engleski, i uči se, ali više od toga po meni nije potrebno. I informatika je važna, također je obavezan predmet, ali ne treba se turat pod nos kao glavni predmet npr. nekom ekonomičaru... Kao Japan nećemo postat, neću reći nikad, ali barem ovo tisućljeće {#}

captain_soap_McTawish kaže...
gjurki kaže...

a ko bi to trebo predavat, mislim koji profesori , iz kojeg predmeta?

Pa prije svega biologiju, kemiju i sl. na stranom jeziku. Profesori bi to trebali naučiti i dobro se razumjeti u što govore. 

 

Da bi to proveli  potrebna je velika temeljita promjena hrvatskog obrazovanja i društva. No problem su naši političari koji još govore tko je koga u 2. svjetskom ratu. Pa gdje to mi možemo dospjeti kad nas samo pljačkaju i pljačkaju te se prestavljau kao Hrvati. 

Mislio je za taj novi predmet {#}

Slavonija u ♥ ;;;---;;; http://crocraft.com - hrvatska Minecraft zajednica
14 godina
protjeran
offline
Re: Novi predmet u škole
gjurki kaže...

a ko bi to trebo predavat, mislim koji profesori , iz kojeg predmeta?

Najvjerovatnije sociolozi.

 

Socijalizam, nacionalizam i antiimeperijalizam. To nam treba.
14 godina
offline
Novi predmet u škole

hehe... barem cemo si podic prosjek ocjena ako taj se predmet uvede. {#}

www.facebook.com/Battlefield3.Info
14 godina
protjeran
offline
Novi predmet u škole
Socijalizam, nacionalizam i antiimeperijalizam. To nam treba.
15 godina
offline
Re: Novi predmet u škole

Po meni apsolutno bezveze. Ionako su osnovnoškolci preopterećeni svakakvim glupstima, o srednjoškolcima da ne pričam. Umjesto da uvedu neku praksu gdje će učenici (pričam o srednjoškolcima) moći primjenjivati svoja znanja, oni ubace još jedan predmet di će štrebat gluposti i zaboravit odmah iza testa... Za osnovnu školu puno bolja bi bila neka nastava u prirodi, neka primjenjiva nastava, sa radionicama ili tak nečim... Zemlja znanja a djeca sve gluplja svakom generacijom (bez uvrede ikom)

http://manutd-croatia.com/forum/index.php ... forum i udruga navijača Manchester Uniteda...
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.3.2011 9:58 (Luuka).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Novi predmet u škole
Luuka kaže...

Po meni apsolutno bezveze. Ionako su osnovnoškolci preopterećeni svakakvim glupstima, o srednjoškolcima da ne pričam. Umjesto da uvedu neku praksu gdje će učenici (pričam o srednjoškolcima) moći primjenjivati svoja znanja, oni ubace još jedan predmet di će štrebat gluposti i zaboravit odmah iza testa... Za osnovnu školu puno bolja bi bila neka nastava u prirodi, neka primjenjiva nastava, sa radionicama ili tak nečim... Zemlja znanja a djeca sve gluplja svakom generacijom (bez uvrede ikom)

Slažem se, dosta su etika od prvog razreda srednje i u četvrtom politika i gospodarstvo. Prije ti to apsolutno ničemu ne služi. Ili da ubace taj predmet umjesto vjeronauka...

...world is full of kings and queens who blind your eyes and steal your dreams...
14 godina
online
Novi predmet u škole

Jel ovo u srednje ili u osnovne? Nisan baš skužia... meni glupost, imamo politiku i gospodarstvo, vjeronuk/etiku, ne triba mi još jedan predmet za ispiranje mozga.

 

EDIT:

Slažen se sa luukom, u mojom razredu (elektrotehničari) jedno 7-8 učenika od nas 30 uopće ne zna ogulit žicu, a da ne pričan o nešto kompleksnijim shemama. Doduše eto mi još nismo pravi elektrotehničari ali treći smo razred, neke stvari se tribaju naučit a to je najlakše kroz praksu.

Do what you want cause a pirate is free.
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.3.2011 12:04 (sirka666).
13 godina
neaktivan
offline
Novi predmet u škole

Govorili se i da će se spojit kemije + biologija + fizika i nastat će prirodoslovje.

O tome razmišljaju.

Navodno možda i probaju spojit povijest + zemljopis.

 

 

92% tinejđera sluša turbo folk, pop, rap ili tehno. Ako si među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu rock i metal glazbu kopiraj si ovo u potpis.
13 godina
online
Novi predmet u škole

Imam vjeronauk i odgoj kod kuće.

 

Više od toga mi ne treba.

 

Inače dobra inicijativa.

I have not failed.I've just found 10,00 ways to do it wrong.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice