Koju srednju školu odabrati? izdvojena tema

poruka: 1.456
|
čitano: 553.392
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Re: Koju srednju školu odabrati?

ah onda imaš sreće što sve lako zapamtiš pa uopće ne moraš učiti, tak onda lako završiš gimnaziju pa fax 

Tako se onda zahebeš, jer preneseš istu naviku u srednju, i onda te rasture, imam iskustva s tim.

The world belongs to the enthusiast who keeps cool.
14 godina
offline
Re: Koju srednju školu odabrati?
thuglife kaže...

ah onda imaš sreće što sve lako zapamtiš pa uopće ne moraš učiti, tak onda lako završiš gimnaziju pa fax 

Tako se onda zahebeš, jer preneseš istu naviku u srednju, i onda te rasture, imam iskustva s tim.

Pa, prenio sam tu naviku u srednju. Pa imam 4,88 prosjek {#} (tehničar za raučnalstvo). Sad upisujem faks i moram se borit protiv starih navika tj. ponavljanja na odmoru prije sata.

Roses Are Red, Violets Are Blue, I've Got Alzheimers, Cheese On Toast
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.4.2012 18:57 (sinister_axe).
15 godina
neaktivan
offline
Koju srednju školu odabrati?

Neznam, meni je bio problem naviknuti da moram učiti svakodnevno i kod kuće, makar trebao samo ponoviti predmete za idući dan, a kamoli učiti nešto, onda sam eventualno shvatio da me smjer i ne privlači koliko sam mislio da hoće i izgubio volju za učenjem stručnih predmeta ( nit sam učio, nit sam pratio na satu ). Neznam, osobno smatram da zdravu naviku učenja nisam razvio sigurno do drugog srednje, i to ne početka, negdje oko kraja prvog polugodišta.

The world belongs to the enthusiast who keeps cool.
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.4.2012 19:04 (thuglife).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koju srednju školu odabrati?
AMD Phenom II X4 kaže...
$il3ntHunt3r kaže...

da li postoji neka skola gdje se radi sa kompjuterima a da je 3 godisnja? :P

ah čuj ako si tu negdje iz vž županije onda definitivno Elektrostrojarska škola Varaždin. Imaš tehničar za računalstvo, tehničar za elektroniku, tehničar za mehatroniku, web designer... evo ja sam tehničar za elektroniku a to me ne zanima ni 1 % (nažalost premalo bodova za računalstvo) ali prebacit ću se u računalstvo na jesen. zato učite sad dok je vrijeme da skupite više bodova za ono kaj vas zanima.

Da nema elektrotehnike nebi bilo ni računala. Oba su smijera jako slična i prve dvije godine imaju iste predmete. Računalci imaju 3 godine računalstvo, a elektroničari dvije. I ima malo razlike u 4. godini, a sve je ostalo isto, tako da ti prebacivanje nebu puno pomoglo jer ćeš imati večinu predmeta što imaju i elektroničari.

AMD Phenom II X4 kaže...

pa vi se onda sigurno puno učite kad imate tolko bodova. ja sam imao samo 40. btw ne znam kak vama ali meni se uopće ne da učiti, jednostavno se ne mogu prisiliti, a matematika mi je najgori predmet

Zavoli je ili se bar potrudi da je dobro svladaš kroz srednju školu jer se cijela struka temelji na matematici. To nije toliko izraženo u srednjoj školi, ali ako odeš na neki tehnički faks vidit ćeš koliko ti znači znanje iz matematike.

luka94 kaže...
AMD Phenom II X4 kaže...

pa vi se onda sigurno puno učite kad imate tolko bodova. ja sam imao samo 40. btw ne znam kak vama ali meni se uopće ne da učiti, jednostavno se ne mogu prisiliti, a matematika mi je najgori predmet

same here,i još ako je nastava kod tih profesora (osnove elektrotehnike,mat.,fiz...) dosadna onda je muka dobit dvojčicu a kamoli 3-4 :)

Dosadna je onoliko koliko ti želiš da bude dosadna. Svaki predmet možeš doma učiti. Tu je internet, jako puno literature itd. informacije su posvuda. Ako te struka zanima onda ti niti jedan profesor neki predmet neće učiniti dosadnim ili lošim. Znam iz osobnog iskustva jer mi iz fizike, elektroničkih sklopove i matematike predavanja drže ljudi pred mirovinom koji ne znaju raditi s učenicima i definitivno su fulali zanimanje i uopće ne znam kako su uopće izdržali tolike godine rada u školi s takvim radom, a bez obzira na to iz svih tih predmeta imam odličnu ocjenu. Sve je samo do tebe. Ako te nešto zanima, da bi upotpunio znanje i naučio nešto iz te branše samo je nebo granica. Btw naša se struka svakodnevno razvija, pa budi spreman da ćeš cijeli život učiti ako se misliš baviti tim poslom.

Ne žalim što su drugi pokrali moje ideje. Žalim što nemaju svoje; Čovjek je rođen da radi, da trpi i da se bori; tko tako ne čini, mora propasti; Ljudska je zadaća odreći se nasilja. Nikola Tesla
15 godina
offline
Koju srednju školu odabrati?

Ja sam u osnovnoj neš malo učio, a kad mi s nije dalo starci su me tjerali. I zbog toga sam mogao izabrat školu koju god sam htio nisam uopće gledo bodove, a sad me niko ne treba tjerat jel znam koliko je školovanje važno za daljnji život

Nisam se popeo na vrh hranidbenog lanca da bi bio vegetarijanac
16 godina
neaktivan
offline
Re: Koju srednju školu odabrati?
Jonja kaže...

Ovisi o fizici, al vjerojatno ću imat 54 boda. Najmanje 52 (iako nevirujen).

uf, s obzirom na ovogodisnje upise, vjerojatno nebi upa u tehnicara za racunalstvo, ALI, kazem, ove godine se upisuju dva razreda, tako da imas vece sanse za upis. Rezultate gdje se nalazis moci ces pratit online kako novi kandidati budu dolazili, tako da ces moc vidit na cemu si.

1950Killer kaže...

hoće li 57 bodova za split biti dovoljno, da znan zicat u nastavnika :D

Za jedan od programa tehnicara za racunalstvo bi trebalo bit, a ako zelis bas birat npr. programera, onda vidi jos bod-dva...

 

apropo bodova, nadam se da racunate i jedan bod ukoliko ste imali uzorno vladanje zadnje 4 (ili 2???) godine, ali kako ce to imat velika vecina, moze vam bit samo otegotna okolnost ukoliko niste bas UZORNI...

16 godina
neaktivan
offline
Re: Koju srednju školu odabrati?
thuglife kaže...

Neznam, meni je bio problem naviknuti da moram učiti svakodnevno i kod kuće, makar trebao samo ponoviti predmete za idući dan, a kamoli učiti nešto, onda sam eventualno shvatio da me smjer i ne privlači koliko sam mislio da hoće i izgubio volju za učenjem stručnih predmeta ( nit sam učio, nit sam pratio na satu ). Neznam, osobno smatram da zdravu naviku učenja nisam razvio sigurno do drugog srednje, i to ne početka, negdje oko kraja prvog polugodišta.

primjeti se ;-)

utjesno, valjda?, je da ni drugi nisu nista bolji...

15 godina
neaktivan
offline
Re: Koju srednju školu odabrati?

primjeti se ;-)

utjesno, valjda?, je da ni drugi nisu nista bolji...

Mah, nije da se pravdam, niti da me tješi to šta smo svi više manje isti, da se želi naučit, naučilo bi se, jer su predmeti relativno jednostavni. Kad niko od nas 30 već 7 miseci ( skoro niko ) nezna tablicu iz uPa šta ćemo dalje pričat. :)

The world belongs to the enthusiast who keeps cool.
14 godina
neaktivan
offline
Koju srednju školu odabrati?

ja bih volio znaki koliko je bodovni prag onih koji su se upisali za računarnog tehničara za tehničku školu slavonski brod i koliko sam čuo nema razlike između računarnog i računalnog tehničara 

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.4.2012 20:55 (intel97).
14 godina
offline
Re: Koju srednju školu odabrati?
intel97 kaže...

ja bih volio znaki koliko je bodovni prag onih koji su se upisali za računarnog tehničara za tehničku školu slavonski brod i koliko sam čuo nema razlike između računarnog i računalnog tehničara 

Ja bum išao za računalnog tehničara za strojarstvo u EMŠU u Osk.

 

41 bod je prag

R.I.P. Mentalist (2012) lzgr (2012) Che Guevara (1967)
16 godina
neaktivan
offline
Re: Koju srednju školu odabrati?
thuglife kaže...

Mah, nije da se pravdam, niti da me tješi to šta smo svi više manje isti, da se želi naučit, naučilo bi se, jer su predmeti relativno jednostavni. Kad niko od nas 30 već 7 miseci ( skoro niko ) nezna tablicu iz uPa šta ćemo dalje pričat. :)

letargicnost je zarazna... virujem da bi pojedinac izvucen iz takvog razreda i stavljen u drugaciji, aktivniji, napredniji, i sam mora promijenit svoje ponasanje jer bi se od njega vise ocekivalo, a samim time bi bilo live or die.

sam znas sto se "radilo" na rac prve dvi godine, sad je too little to late, ne zbog same kratkoce, vec nedostaka volje i zelje... srica pa se sad program napokon prominia pa vec u prvoj godini se uci ono sto je vama u trecoj, a u trecoj C#, i to dosta vise sati.

14 godina
neaktivan
offline
Koju srednju školu odabrati?

Vidim da se u Splitu računalstvo jedva upisuje sa 55-56 bodova dok je u Zagrebu potpuno druga slika. Ovdje se sa 50 bodova bez problema upiše taj smjer (prošle godine je zadnji imao 48) i tako je u većini škola, pa i u onim najboljima. Sada sam 8. razred i mislim da ću imati oko 55-56 bodova, računao sam da ću bez problema upisati taj smjer, ali sada kako dolazi novi kurikulum postoji mogućnost da će mi to biti na knap (barem za programera, nadam se).

Dvije stvari su beskonačne; svemir i ljudska glupost, ali što se svemira tiče nisam posve siguran.
12 godina
protjeran
offline
Re: Koju srednju školu odabrati?
thuglife kaže...

primjeti se ;-)

utjesno, valjda?, je da ni drugi nisu nista bolji...

Mah, nije da se pravdam, niti da me tješi to šta smo svi više manje isti, da se želi naučit, naučilo bi se, jer su predmeti relativno jednostavni. Kad niko od nas 30 već 7 miseci ( skoro niko ) nezna tablicu iz uPa šta ćemo dalje pričat. :)

pa koji si ti razred srednje (ako još uvijek ideš u srednju)? naravno da se nikome ne da učiti, to je zbog puberteta koji traje do 2. razreda, a onda se napokon neki počnu učiti u 3. i 4. razredu.

I want to taste you but your lips are venomous poison You're poison, running through my veins
15 godina
neaktivan
offline
Re: Koju srednju školu odabrati?

pa koji si ti razred srednje (ako još uvijek ideš u srednju)? naravno da se nikome ne da učiti, to je zbog puberteta koji traje do 2. razreda, a onda se napokon neki počnu učiti u 3. i 4. razredu.

Nebih rekao da se ogranci puberteta vuku i toliko dugo, ali eto. 3. sam.

The world belongs to the enthusiast who keeps cool.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Koju srednju školu odabrati?
nj0fra kaže...

Vidim da se u Splitu računalstvo jedva upisuje sa 55-56 bodova dok je u Zagrebu potpuno druga slika. Ovdje se sa 50 bodova bez problema upiše taj smjer (prošle godine je zadnji imao 48) i tako je u većini škola, pa i u onim najboljima. Sada sam 8. razred i mislim da ću imati oko 55-56 bodova, računao sam da ću bez problema upisati taj smjer, ali sada kako dolazi novi kurikulum postoji mogućnost da će mi to biti na knap (barem za programera, nadam se).

tribas racunat da u Splitu postoji samo jedna skola s tim programom, u zagrebu su 2 ili 3, i isto tako dosad je u taj program upisivan samo jedan razred, dok je npr. u rudjera u zg za taj isti program bilo 6 razreda, a za ostale skole u zg, vjerujem isto sigurno vise od jednog razreda (za njih ne znam tocno koliko). Zato je i vrlo lako moguce da su trazeni bodovi bili ovako visoki. S druge pak strane, kad gledam gimnazije, u splitu to ide na 58-59 bodova i ljudi se misle hoce li upast, a usudia bi se rec da je elektrotehnicka, osobito po ovom novom programu rame uz rame s gimnazijom sto se tice opcih predmeta, a i visestruko naprednija sto se tice struke, pa svakako opravdava visoki bodovni prag. Doduse, kako od sljedece godine imamo dva razreda racunalaca, tako ce i bodovni prag doc na nekih prihvatljivih 52 boda.

 

Inace, stanje bodova uopce ne odrazava stvarno stanje kako upisujemo, jer je masa tih bodova umjetno napumpana, pa vec u prvom razredu imamo pokolj, gdje samo rijetki uspijevaju opravdat te svoje bodove i ocjene iz osnovne skole. Puno bolje bi bilo kad bi te smjerove upisivali bas oni koje struka stvarno zanima (i tu ne mislim na igranje), a ne iz nekog hira ili zelje roditelja...

12 godina
neaktivan
offline
Koju srednju školu odabrati?

Pozdrav svima, imam pitanje uvezi 3 godisnje skole smjer autoelektričar.Jel se splati ovo radit ako ne otvoris svoju radionicu i moze li se zivit od place autoelektričara (ne mislim imat ferrari dvije ogromne kuce i  helikopter lol)?

"Don't give up. Don't ever give up. "
15 godina
neaktivan
offline
Re: Koju srednju školu odabrati?
Nikola69 kaže...

Pozdrav svima, imam pitanje uvezi 3 godisnje skole smjer autoelektričar.Jel se splati ovo radit ako ne otvoris svoju radionicu i moze li se zivit od place autoelektričara (ne mislim imat ferrari dvije ogromne kuce i  helikopter lol)?

Može se živjeti uspiješ li naći posao, pitanje je što ti gledaš pod "živjeti", imati za kruh, komunalije i smještaj, ilitiga minimum minimuma, imati za normalan život srednje klase ili nešto više od toga.

Teško da češ upasti u neke veće pare bez svoje radionice.

The world belongs to the enthusiast who keeps cool.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koju srednju školu odabrati?

Industrijsku školu u Splitu, jasno

 

Zašto:

- najbolji profesori,

- najbolje radno ozračje,

- perspektivna zanimanja: CNC tokar, Instalater-monter, Brodograditelj, Brodomehanničar i Elektromehaničar

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.5.2012 17:27 (Industrijska škola u Splitu).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Koju srednju školu odabrati?
Industrijska škola u Splitu kaže...

Industrijsku školu u Splitu, jasno

 

Zašto:

- najbolji profesori,

- najbolje radno ozračje,

- perspektivna zanimanja: CNC tokar, Instalater-monter, Brodograditelj, Brodomehanničar i Elektromehaničar

Kako se napiše netko će i povjerovati...

 

The world belongs to the enthusiast who keeps cool.
12 godina
neaktivan
offline
Koju srednju školu odabrati?

Koliko se razlikuje program ekonomske i gimnazije? 

13 godina
online
Re: Koju srednju školu odabrati?
Mr.ReToS kaže...

Koliko se razlikuje program ekonomske i gimnazije? 

Kao nebo i zemlja.

 

Odi u gimnaziju, ekonomija je danas promašeno zanimanje za studirati i tražiti posao kasnije (ako to tražiš). Na ZZZ (Zavod za zapošljavanje) ih je najviše (pravnika, politologa, i sl. ). Definitivno zanimanja koja se nikako danas ne isplate studirati, niti ići srednju (doduše srednja za navedena dva zanimanja i ne postoje, ali opet nvm).

 

Gimnazija definitivno. Dobit ćeš puno širu naobrazbu o općim stvarima iz svih znanosti i disciplina i kasnije ćeš moći birati što studirati lakše nego sa ekonomskom.

Onu Classified mozes da koristis kao hladno uruzije, kao ciglu da ubijes nekog sa njom, ASUS DCII moras da pazis kako je na krevet stavljas da se ne iskrivi nesto, da ne nalegne kuler lose - Vlada011
12 godina
neaktivan
offline
Koju srednju školu odabrati?

7. sam razred i privlači me medicinska skola.Išao bi u vinogradsku u Zagreb, čuo sam da je bodovni prag 40 bodova, jer to istina ? ja cu otprilike imat oko 54, mogu li upasti ?{#} komentare, hvala ;) :D

14 godina
neaktivan
offline
Koju srednju školu odabrati?
Sa 54 boda upadaš sigurno u medicinsku.
Dvije stvari su beskonačne; svemir i ljudska glupost, ali što se svemira tiče nisam posve siguran.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Koju srednju školu odabrati?
Ranko Kukumar kaže...
Odi u gimnaziju, ekonomija je danas promašeno zanimanje za studirati i tražiti posao kasnije (ako to tražiš). Na ZZZ (Zavod za zapošljavanje) ih je najviše (pravnika, politologa, i sl. ). Definitivno zanimanja koja se nikako danas ne isplate studirati, niti ići srednju (doduše srednja za navedena dva zanimanja i ne postoje, ali opet nvm).

 

Gimnazija definitivno. Dobit ćeš puno širu naobrazbu o općim stvarima iz svih znanosti i disciplina i kasnije ćeš moći birati što studirati lakše nego sa ekonomskom.

koliko mi je poznato, kad i nakon ekonomske srednje moze birat prakticki bilo koji fakultet koji zeli, tako da ne gubi nesto posebno. ono na sto triba upozorit je da nakon gimnazije, ne da ce moc birat neki fakultet, nego ce MORAT zavrsit neki fakultet, posto poto, jer je inace nigdi, nema nista, nema zvanje, dok sa srednjom ekonomskom opet ima bar neko formalno zvanje.

 

ne shvacam zbog cega se redovito velicaju te gimnazije, a efektivno se s njima ne dobiva nakon 4 godine nikakvo formalno zvanje, samo obaveza da se ide dalje sljedecih 5 godina. to je zapravo smanjenje izbora, a ne prosirenje!

13 godina
online
Re: Koju srednju školu odabrati?
wifi kaže...

koliko mi je poznato, kad i nakon ekonomske srednje moze birat prakticki bilo koji fakultet koji zeli, tako da ne gubi nesto posebno. ono na sto triba upozorit je da nakon gimnazije, ne da ce moc birat neki fakultet, nego ce MORAT zavrsit neki fakultet, posto poto, jer je inace nigdi, nema nista, nema zvanje, dok sa srednjom ekonomskom opet ima bar neko formalno zvanje.

 

ne shvacam zbog cega se redovito velicaju te gimnazije, a efektivno se s njima ne dobiva nakon 4 godine nikakvo formalno zvanje, samo obaveza da se ide dalje sljedecih 5 godina. to je zapravo smanjenje izbora, a ne prosirenje!

Potpuno krivo.

 

Ako planira bilo koji tehnički fakultet (Računalstvo, Elektrotehnika, Strojarstvo, Građevina) ono što će učiti u ekonomskoj neće mu biti od nikakve koristi i sve će to na prvoj godini morat nadoknaditi. Ekonomska ima fiziku jednu ili dvije godine, jedva da znaju što je energija, a kamoli da znaju ono što gimnazije pređu, ili tehničke srednje.

 

O matematici da ne govorim. Oni svoju matematiku baziraju na ekonomiji (postotci, statistike, itd.), što je više manje beskorisno na tehnički fakultetima. Ono što se uči u 4. razredu gimnazije (pogotovo matematičke - Derivacije, Funkcije, grafovi, Integrali, limesi, itd.) je sve što čini Matematiku 1 na tehničkom fakultetu i koja je jako bitna i obično nosi 8 ili 9 ECTS bodova (što je i najviše). Tako da ako krene sa ekonomskom na tehnički faks, ne samo da će morati nadoknaditi matematiku, već i fiziku i hrpu drugih stvari.

 

Gimnazija je znatno bolji izbor.

 

Posao sa srednjom ekonomskom ZABORAVI. Moja susjeda je mr.oecc pa nema posla već godinu dana (završila je na Ekonomskom fakultetu Zagreb i to sa dobrim prosjekom i svime). Isto tako ako imalo imaš perspektive u životu i zero pameti počet ćeš učiti od početka stvari koje te zanimaju i kada dođeš na faks neće ti biti problem malo to sve ponoviti i proširiti, a ne krenuti od nule. Predznanje je bitno.

Onu Classified mozes da koristis kao hladno uruzije, kao ciglu da ubijes nekog sa njom, ASUS DCII moras da pazis kako je na krevet stavljas da se ne iskrivi nesto, da ne nalegne kuler lose - Vlada011
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koju srednju školu odabrati?
wifi kaže...

koliko mi je poznato, kad i nakon ekonomske srednje moze birat prakticki bilo koji fakultet koji zeli, tako da ne gubi nesto posebno. ono na sto triba upozorit je da nakon gimnazije, ne da ce moc birat neki fakultet, nego ce MORAT zavrsit neki fakultet, posto poto, jer je inace nigdi, nema nista, nema zvanje, dok sa srednjom ekonomskom opet ima bar neko formalno zvanje.

 

ne shvacam zbog cega se redovito velicaju te gimnazije, a efektivno se s njima ne dobiva nakon 4 godine nikakvo formalno zvanje, samo obaveza da se ide dalje sljedecih 5 godina. to je zapravo smanjenje izbora, a ne prosirenje!

Dobro a šta si tako puno sa srednjom ekonomskom? Možeš u čistoći radit, i to ne vozit kamion, nego bit iza na onim ljestvama.

U gimnaziji se naučiš učit, i najbolje te pripremi za svaki fakultet, da ti najširi izbor i najbolje te pripremi za maturu, da bi više bodova dobio na maturi i lakše se upisao na fakultet.

A šta si danas bez fakulteta? Sa fakultetom se nemože nać posao a kamoli bez njega, i to još u zvanju ekonomist, kojih i tako ima previše.

If there's one thing I can't tolerate, it's cheap imitations of my work - Red John
13 godina
online
Re: Koju srednju školu odabrati?
Volvox kaže...

Dobro a šta si tako puno sa srednjom ekonomskom? Možeš u čistoći radit, i to ne vozit kamion, nego bit iza na onim ljestvama.

Po definicij može raditi u firmama koje kakvim za voditi neke statistike ili račune, čak i u bankama za šalterom, manja poduzeća voditi račune završne i sl. Ali problem je u tome što sa srednjom ekonomskom neće naći posla jer je tržište zasićeno.

 

Ekonomija je vrlo bitna stvar za civilizaciju, ali ići srednju i kasnije tražiti posao s tom diplomom je promašeno. Ionako danas je fakultet skoro must have za bilo kakav ozbiljniji posao.

Onu Classified mozes da koristis kao hladno uruzije, kao ciglu da ubijes nekog sa njom, ASUS DCII moras da pazis kako je na krevet stavljas da se ne iskrivi nesto, da ne nalegne kuler lose - Vlada011
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koju srednju školu odabrati?
Ranko Kukumar kaže...
Volvox kaže...

Dobro a šta si tako puno sa srednjom ekonomskom? Možeš u čistoći radit, i to ne vozit kamion, nego bit iza na onim ljestvama.

Po definicij može raditi u firmama koje kakvim za voditi neke statistike ili račune, čak i u bankama za šalterom, manja poduzeća voditi račune završne i sl. Ali problem je u tome što sa srednjom ekonomskom neće naći posla jer je tržište zasićeno.

 

Ekonomija je vrlo bitna stvar za civilizaciju, ali ići srednju i kasnije tražiti posao s tom diplomom je promašeno. Ionako danas je fakultet skoro must have za bilo kakav ozbiljniji posao.

Ma to sam ja napisao zato jer ima tolko ljudi sa završenim ekonomskim fakultetom a ni oni nemaju posao, tako da pri uzimanju nekoga za posao, banke će rađe uzet nekog ozbiljnog čovjeka sa završenim ekonomskim fakultetom, nego nekog mulca koji je tek završio srednju.

If there's one thing I can't tolerate, it's cheap imitations of my work - Red John
13 godina
online
Re: Koju srednju školu odabrati?

Neće! Znaš zašto. Zato što nedavno postoji zakon Republike Hrvatske po kojem poslodavac, plaća porez državi po radniku. Što je on više školovaniji, mora više platiti poreza državi!

 

Ne možeš zaposliti doktora znanosti, tj. možeš, ali ćeš više izgubiti nego dobiti. Isto tako je i sa srednjom i fakultetom.

Onu Classified mozes da koristis kao hladno uruzije, kao ciglu da ubijes nekog sa njom, ASUS DCII moras da pazis kako je na krevet stavljas da se ne iskrivi nesto, da ne nalegne kuler lose - Vlada011
14 godina
odjavljen
offline
Re: Koju srednju školu odabrati?
Ranko Kukumar kaže...

Neće! Znaš zašto. Zato što nedavno postoji zakon Republike Hrvatske po kojem poslodavac, plaća porez državi po radniku. Što je on više školovaniji, mora više platiti poreza državi!

 

Ne možeš zaposliti doktora znanosti, tj. možeš, ali ćeš više izgubiti nego dobiti. Isto tako je i sa srednjom i fakultetom.

 

Moram na ovaj post odgovoriti. Zakoni u Republici Hrvatskoj su hrpa govana doslovno. TI možeš imati tri doktorata, a JA ću te zaposliti kao NKV radnika, dakle nekvalificiranog radnika i plaćati doprinose (ne POREZE); mirovinsko i zdravstveno osiguranje za tebe po najnižoj "tarifi".

 

@Ranko Kukumar, nije ništa osobno, i moja isprika svima unaprijed ako se bilo tko osjetio uvrijeđen ili povrijeđen.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice