Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava

poruka: 5.676
|
čitano: 1.064.128
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
odjavljen
offline
Re: Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava

Samo malo. Firmware koji je dosao sa njim iz fabrike ali zadnju dostupnu verziju. NE razumijem. Firmware koji je sa njim dosao iz fabrike nema vise verzija. Dosao je samo sa jednom. To i ja pricam. Ako je dosao sa npr lupam tcomovom verzijom 5.1 preko smart switcha ce ti staviti tcomovu verziju 6.1 ili koja je vec trenutno zadnja verzija. Nece ti staviti 5.1.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava
Dan1234567890 kaže...
Smartswitch pomocu S/N broja (ispod poklopca baterije, na mom uređaju) i modela mobitela, vraća tj. instalira verziju (poljski, slovenski, hrvatski, ht, vip i sl.) FW koja je bila na uređaju kad je uređaj izašao iz tvornice/samsunga. Naravno, instalira posljednju dostupnu verziju. Znaci upravo tako, imaju bazu svih uređaja i FW...
Znaci ta mogućnost je dostupna kroz smartswitch, ja sam je koristio par puta...

 Da, to je to. Tako je Kies radio, a sada isto radi i Smart Switch.

10 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava
http://www.sammobile.com/forum/showthread.php?t=29920

Eto, probaj malo tu čitati, ako ti nešto nije jasno, pitaj...
13 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava

Moze jedno pitanje i odgovor ako znate a vjerujem da znate. Kupio sam danas mobitel S6 edge i kad upalim pise mi kernel is not seandroid enforcing... Da li to znači da je taj telefon rootovan? Posto sam laik u opcijama da se nadogradi sistem na novi Marchmelow jer na ovom je 5.1.1 piše da se ne moze nadograditi da se pokusa premo smrt swich. Mene zanima da li cu ja tim programom kojim instaliram na racunalo tj. preko njega vratiti tvonički softver pa u skorijoj buducnosti da mogu normalno updatovati telefon kad samsung izbaci novi softwer? Hvala..

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.7.2016 19:01 (Pires).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava

del

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.7.2016 20:19 (prikaza).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava
Pires kaže...

Moze jedno pitanje i odgovor ako znate a vjerujem da znate. Kupio sam danas mobitel S6 edge i kad upalim pise mi kernel is not seandroid enforcing... Da li to znači da je taj telefon rootovan? Posto sam laik u opcijama da se nadogradi sistem na novi Marchmelow jer na ovom je 5.1.1 piše da se ne moze nadograditi da se pokusa premo smrt swich. Mene zanima da li cu ja tim programom kojim instaliram na racunalo tj. preko njega vratiti tvonički softver pa u skorijoj buducnosti da mogu normalno updatovati telefon kad samsung izbaci novi softwer? Hvala..

 Spoji mob na pc, pokreni Samsung Smart Switch, zatim system initialization i ostavi da se vrti. :) Nakon toga neces dobijati poruku koju si spomenuo i imat ces cist firmware kao da si tek otpakovao nov mobitel. Naravno, Smart Switch ce nabaciti zadnju dostupnu verziju za tvoj mobitel.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava
Almin94 kaže...
Pires kaže...

Moze jedno pitanje i odgovor ako znate a vjerujem da znate. Kupio sam danas mobitel S6 edge i kad upalim pise mi kernel is not seandroid enforcing... Da li to znači da je taj telefon rootovan? Posto sam laik u opcijama da se nadogradi sistem na novi Marchmelow jer na ovom je 5.1.1 piše da se ne moze nadograditi da se pokusa premo smrt swich. Mene zanima da li cu ja tim programom kojim instaliram na racunalo tj. preko njega vratiti tvonički softver pa u skorijoj buducnosti da mogu normalno updatovati telefon kad samsung izbaci novi softwer? Hvala..

 Spoji mob na pc, pokreni Samsung Smart Switch, zatim system initialization i ostavi da se vrti. :) Nakon toga neces dobijati poruku koju si spomenuo i imat ces cist firmware kao da si tek otpakovao nov mobitel. Naravno, Smart Switch ce nabaciti zadnju dostupnu verziju za tvoj mobitel.

 Hvala :)

12 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava

Zdravo imam jedno pitanje.

Preko odina sam pokusao vratit francuski firmware koji ste preporucili da je bolji za bateriju, medjutim cim kliknem start odin izbaci failed i na mobitelu pise sw rev check fail device 4 binary 3.

Pokusavao sam preko drugih usb portova,drugog kabla,drugog pc sve jedna te ista greska.Probao sa novim francuskim,njemackim uvjek ista greska.Pokusam preko smart switch unesem broj modela serijski broj skine firmare 100% i opet ista greska. Odnesem mob na servis da oni vrate bilo koji firmware medjutim kazu da je mob izgubio identifikacijski broj tj imei broj. mob sada radi ali nema mreze..

Ne razumijem sta se moglo desit da je mob izgubio taj imei broj i imal nacina da se kako vrati ? Hvala.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava

Kada sam kupio telefon fabrički je bio instaliran Android 5.0.1 (ili 5.0) nisam tačno siguran...i nakon par dana ja sam ga ažurirao na 6.0.1 (JER ME JE NERVIRALO DA MI STALNO GORE STOJI DA JE DOSTUPNA NOVA VERZIJA) i čini mi se da mi je prednja kamera bila MNOGO bolja na fabričkoj verziji Androida 5.0.1 ili kojoj god. Da li je to moguće? Inače moj S6 je francuski model(Orange).

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava

Jeli još netko dobio update od 109MB?

Meni je to došlo u subotu. Nekavi sigurnosi update....

Battlelog: MUDO_HR
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava
Svaki mjesec izbacuju security update..
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava

Da, istina je da izbacuju samo je pitanje kad ga ti dobiješ... 

Uglavnom, ljudi provjetite možda vam se popravi baterija...

Battlelog: MUDO_HR
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava

Pozdrav ekipa jutros mi je stigao na s6 update o t-mobiel znali netko nesto o tome dali ažurirati

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava
Jeli ovo ok rezultat za s6
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava
Kada sam kupio telefon fabrički je bio instaliran Android 5.0.1 (ili 5.0) nisam tačno siguran...i nakon par dana ja sam ga ažurirao na 6.0.1 (JER ME JE NERVIRALO DA MI STALNO GORE STOJI DA JE DOSTUPNA NOVA VERZIJA) i čini mi se da mi je prednja kamera bila MNOGO bolja na fabričkoj verziji Androida 5.0.1 ili kojoj god. Da li je to moguće? Inače moj S6 je francuski model(Orange).
 
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava

Bolja u cemu? I nema potrebe da dva puta saljes isti post....

8 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava
Po kvalitetu slike, mnogo je bolja bila na 5.0.1.
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava
difrencial kaže...

Zdravo imam jedno pitanje.

Preko odina sam pokusao vratit francuski firmware koji ste preporucili da je bolji za bateriju, medjutim cim kliknem start odin izbaci failed i na mobitelu pise sw rev check fail device 4 binary 3.

Pokusavao sam preko drugih usb portova,drugog kabla,drugog pc sve jedna te ista greska.Probao sa novim francuskim,njemackim uvjek ista greska.Pokusam preko smart switch unesem broj modela serijski broj skine firmare 100% i opet ista greska. Odnesem mob na servis da oni vrate bilo koji firmware medjutim kazu da je mob izgubio identifikacijski broj tj imei broj. mob sada radi ali nema mreze..

Ne razumijem sta se moglo desit da je mob izgubio taj imei broj i imal nacina da se kako vrati ? Hvala.

 http://www.pametnitelefoni.rs/saveti/telefoni/kako-resiti-problem-sa-izgubljenim-imei-serijskim-brojem-samsung-uredjaji_29599.html

 

 

Ovdje ti je sve objašnjeno.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava
Stigao mi je jutros update od 116 MB. VIP mreža sam.
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava
Mr.Lauren kaže...
Stigao mi je jutros update od 116 MB. VIP mreža sam.

 

moze malo vise o tom update.. o cemu se radi? posto se meni na t-mobilu pojavio update od 21 mb

[19xx]C3c1l
Poruka je uređivana zadnji put uto 26.7.2016 11:12 (C3c1l).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava
U tele 2 slabo updateaju :) . Tj. rijetko
juka
12 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava

Pozdrav, evo nakon 11mj pojavio mi se problem sa punjenjem, tj USB-om. Ne prepoznaje ga kao uređaj kad ga prištekam u komp, ne radi brzo punjenje, a sad je prava umjetnost namjestit ga da uopće puni.

Nije do kabla a ni do adaptera, isprobano. Vidim na par stranica prije da je netko imao sličan problem. 

 

Može li mi netko preporučiti ovlašteni servis. Mobis Electronic Servisni Centar ili Agramservis, koji je bolji/brži?

I kad im šaljem u servis jel im trebam poslati sve kompletno (punjač, kutija, slušalice...) ili je dovoljno samo uređaj plus eventualno punjač? 

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava
Lyrik kaže...

Pozdrav, evo nakon 11mj pojavio mi se problem sa punjenjem, tj USB-om. Ne prepoznaje ga kao uređaj kad ga prištekam u komp, ne radi brzo punjenje, a sad je prava umjetnost namjestit ga da uopće puni.

Nije do kabla a ni do adaptera, isprobano. Vidim na par stranica prije da je netko imao sličan problem. 

 

Može li mi netko preporučiti ovlašteni servis. Mobis Electronic Servisni Centar ili Agramservis, koji je bolji/brži?

I kad im šaljem u servis jel im trebam poslati sve kompletno (punjač, kutija, slušalice...) ili je dovoljno samo uređaj plus eventualno punjač? 

 

 

Zvao sam Agram neki dan, vele 1 - 2 radna dana se ceka za S6, Samsung kao brzo ide. Uzmi mob i punjac posto je problem s punjenjem, slusalice i kutija ne treba.

http://isvijet.com.hr, Siemens C60, SE K700i, Samsung D600, Sam. Omnia i900, iPhone 3G, iPhone 3GS, iPhone 4, Galaxy SIII, Nexus 5, LG G3
11 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava
Gdje se nalazi opcija da kad zvoni dolazni poziv ekran se ne upali ako je mobitel u đepu..? . Prije sam našao tu opciju, sad otkako je došao ovaj novi update nemogu naći
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava

Display->Keep screen turned off.

16 godina
odjavljen
offline
Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava

Zbrejko mi se mob kad sam mijenjao temu, ne mogu nista, izbriso sam cache, ne pomaze, samsung je obicno korejsko smece.

 

*ebem ih u glavu nesposobnu, kosooku.

http://isvijet.com.hr, Siemens C60, SE K700i, Samsung D600, Sam. Omnia i900, iPhone 3G, iPhone 3GS, iPhone 4, Galaxy SIII, Nexus 5, LG G3
 
0 4 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava

Jel stavljao netko softver preko ODIN-a?

 

Skinuo sam ovaj: http://www.sammobile.com/firmwares/download/82824/G920FXXS4DPGE_G920FDHX3DPF2_CRO/

 

Pratio upute za ODIN, sve je proslo dobro, krenulo je aktualiziranje Androida, to je zavrsilo i zapelo na tom screen-u, cekao sam 15 min, restartao mob i sad je opet na boot screenu.

 

Jel zna netko rjesenje ili garancija?

http://isvijet.com.hr, Siemens C60, SE K700i, Samsung D600, Sam. Omnia i900, iPhone 3G, iPhone 3GS, iPhone 4, Galaxy SIII, Nexus 5, LG G3
 
0 1 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava
Edge kaže...

Jel stavljao netko softver preko ODIN-a?

 

Skinuo sam ovaj: http://www.sammobile.com/firmwares/download/82824/G920FXXS4DPGE_G920FDHX3DPF2_CRO/

 

Pratio upute za ODIN, sve je proslo dobro, krenulo je aktualiziranje Androida, to je zavrsilo i zapelo na tom screen-u, cekao sam 15 min, restartao mob i sad je opet na boot screenu.

 

Jel zna netko rjesenje ili garancija?

 Pa manje vise svi ;)

14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava
Edge kaže...

Jel stavljao netko softver preko ODIN-a?

 

Skinuo sam ovaj: http://www.sammobile.com/firmwares/download/82824/G920FXXS4DPGE_G920FDHX3DPF2_CRO/

 

Pratio upute za ODIN, sve je proslo dobro, krenulo je aktualiziranje Androida, to je zavrsilo i zapelo na tom screen-u, cekao sam 15 min, restartao mob i sad je opet na boot screenu.

 

Jel zna netko rjesenje ili garancija?

 Ako nece da boota nakon Odin-a, onda obavezno nosi na garanciju.

8 godina
odjavljen
offline
Re: Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava
I reci ja malo cackao i sad nece :)
Smart switch i recovery ili kako se vec zove ta opcija....
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice