Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava] izdvojena tema

poruka: 1.071
|
čitano: 419.716
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]
Sa S22 serijom će ti se događati isto, ako ne i još gore. Njihovi procesori su još manje učinkovitiji od SD888.

Imao sam S22 sa Exynos 2200, Xiaomi Mi 11 sa SD888 i Xiaomi 12 sa SD Gen 1. Najbolju bateriju i najmanje pregrijavanja od ove trojice imao je SD888, iako nije bilo zadovoljavajuće.

Ako ti to smeta, pokušaj se protegnuti do mobitela sa SD 8 Gen 2 jer su stvari konačno popravljene ili gledaj neki sa SD 870 (Xiaomi 12X).
10 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]
MedO1337 kaže...
Sa S22 serijom će ti se događati isto, ako ne i još gore. Njihovi procesori su još manje učinkovitiji od SD888.

Imao sam S22 sa Exynos 2200, Xiaomi Mi 11 sa SD888 i Xiaomi 12 sa SD Gen 1. Najbolju bateriju i najmanje pregrijavanja od ove trojice imao je SD888, iako nije bilo zadovoljavajuće.

Ako ti to smeta, pokušaj se protegnuti do mobitela sa SD 8 Gen 2 jer su stvari konačno popravljene ili gledaj neki sa SD 870 (Xiaomi 12X).

 Imam Xiaomi Mi 11 Pro ;-) Telefon mi je brutalan osim tih situacija kad ga koristim na suncu. A ništa onda od Samsunga. U užem izboru su Realme GT2 Pro i Nubia Z50. Hvala na komentaru. Ako želiš možemo dalje na pp da ne spamam Samsung temu. 

15 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]
kekec01 kaže...
MedO1337 kaže...
Sa S22 serijom će ti se događati isto, ako ne i još gore. Njihovi procesori su još manje učinkovitiji od SD888.

Imao sam S22 sa Exynos 2200, Xiaomi Mi 11 sa SD888 i Xiaomi 12 sa SD Gen 1. Najbolju bateriju i najmanje pregrijavanja od ove trojice imao je SD888, iako nije bilo zadovoljavajuće.

Ako ti to smeta, pokušaj se protegnuti do mobitela sa SD 8 Gen 2 jer su stvari konačno popravljene ili gledaj neki sa SD 870 (Xiaomi 12X).

 Imam Xiaomi Mi 11 Pro ;-) Telefon mi je brutalan osim tih situacija kad ga koristim na suncu. A ništa onda od Samsunga. U užem izboru su Realme GT2 Pro i Nubia Z50. Hvala na komentaru. Ako želiš možemo dalje na pp da ne spamam Samsung temu. 

 

Zbog crne površine moba na suncu će se enormno zagrijati. To je fizika, nema tu pomoći.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]
Ili ga nisam dovoljno dugo koristio na suncu ili je neka druga problematika, ali mi se ni jedan telefon do sad nije tak ugrijao da bi ekran počeo smanjivati svjetlinu ili ugasio zaslon potpuno.
Po pričama sam čuo jedino da kamera zna ugasiti snimanje jer se modul pregrije ali za ekran, ne.
Note 3, note 8, s22u
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]
dax-lax kaže...
Ili ga nisam dovoljno dugo koristio na suncu ili je neka druga problematika, ali mi se ni jedan telefon do sad nije tak ugrijao da bi ekran počeo smanjivati svjetlinu ili ugasio zaslon potpuno.
Po pričama sam čuo jedino da kamera zna ugasiti snimanje jer se modul pregrije ali za ekran, ne.
Note 3, note 8, s22u

 

Meni se to događalo na Tab S7+ tabletu, zato sam ga i prestao koristiti i dao ženi. Full iritantno smanjenje AMOLED brightnessa čim u chromeu otvoriš nešto mrvicu zahtjevnije (poput Indexa). I to u stanu, ne na suncu :-)

Onda kad se ohladi se opet pojača, pa opet smanji i tako stalno. Čak i nije problem to smanjivanje brightnessa, ali odmah i boje postanu lošije pa to nije neka sreća.

Na iPadu mi se to nikad ne događa.

 

I također kod mobitela nikad. Ali ne koristim mobitele više za navigaciju, niti ih koristim na suncu, nemam potrebe u svom "lifestyleu".

 

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
13 godina
offline
Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]

Dali kupiti S22 ultra za oko 700€ preko oglasa ili se strpiti do kraja godine kad će se možda naći S23 ultra po toj cijeni? 

Htio bi svoj Note 10 upgradeti na ultra jer sam se navikao na olovku ali mi nije žurba pa se dvoumim dali čekati da padne cijena S23 ultra ili ići na S22.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]
Chome kaže...

Dali kupiti S22 ultra za oko 700€ preko oglasa ili se strpiti do kraja godine kad će se možda naći S23 ultra po toj cijeni? 

Htio bi svoj Note 10 upgradeti na ultra jer sam se navikao na olovku ali mi nije žurba pa se dvoumim dali čekati da padne cijena S23 ultra ili ići na S22.

 Imam 22u i savjetujem da čekaš na 23u

20 mjeseci
offline
Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]

Razmišljam o novom S22 128 GB ili A54 5G 256 GB.

Sada sam na S20 i sekundrani A70.

Ima li tko primjedba, savjete, nešto više od korisničkih info jer dostupne tehničke nisu mi dovoljne za donijeti odluku.

Vidim kako su ti uređaji na T-Com za sada približno jednake cijene jer S22 je na popustu.

Boniing
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]
Boniing kaže...

Razmišljam o novom S22 128 GB ili A54 5G 256 GB.

Sada sam na S20 i sekundrani A70.

Ima li tko primjedba, savjete, nešto više od korisničkih info jer dostupne tehničke nisu mi dovoljne za donijeti odluku.

Vidim kako su ti uređaji na T-Com za sada približno jednake cijene jer S22 je na popustu.

A54 - bolja baterija i veći zaslon, vjerojatno 1 nadogradnja Androida više, a apsolutno sve ostalo na strani S22 (bolja zaštita, procesor, čitač otiska prsta, svjetliji ekran, DeX, ...)

12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]
Boniing kaže...

Razmišljam o novom S22 128 GB ili A54 5G 256 GB.

Sada sam na S20 i sekundrani A70.

Ima li tko primjedba, savjete, nešto više od korisničkih info jer dostupne tehničke nisu mi dovoljne za donijeti odluku.

Vidim kako su ti uređaji na T-Com za sada približno jednake cijene jer S22 je na popustu.

 

Nemoj s22 ako ne želiš imati power bank sa sobom 24/7. Osim ako ti nije pola dana u standby modu. Jednostavno je toliko loša da ostatak moba kao komplet pada u vodu iako je fantastičan. Ako ti je ok puniti dvaput dnevno, onda super, definitivno bolji po svemu od A54. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 6.5.2023 12:42 (maks0806).
15 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]
maks0806 kaže...

 

Nemoj s22 ako ne želiš imati power bank sa sobom 24/7. Osim ako ti nije pola dana u standby modu. Jednostavno je toliko loša da ostatak moba kao komplet pada u vodu iako je fantastičan. Ako ti je ok puniti dvaput dnevno, onda super, definitivno bolji po svemu od A54. 

 

Pola dana u standbyu, a pola dana SOT-a?

Da mi je mob manje od pola dana u standbyu potražio bih pomoć.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
20 mjeseci
offline
Re: Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]

Ali, sada sam na S20 - 2020 i još uvijek mi baterija drži cijeli dan. 

Nadam se da i  na S22 bude barem takva.

Najviše me muči jer im je cijena sada jednaka.

Da je S22 po punoj cijeni, ne bi dvojio nego bi kupio A54.

Imam u kući A52 - 2021 i to je super mobitel.

Boniing
Poruka je uređivana zadnji put sub 6.5.2023 15:27 (Boniing).
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]
Na s22 je baterija najslabija od kompletne S linije. Znači, od prve galaxy S pa do zadnje 23, na S22 (obični) baterija traje najkraće.
9 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]
Boniing kaže...

Razmišljam o novom S22 128 GB ili A54 5G 256 GB.

Sada sam na S20 i sekundrani A70.

Ima li tko primjedba, savjete, nešto više od korisničkih info jer dostupne tehničke nisu mi dovoljne za donijeti odluku.

Vidim kako su ti uređaji na T-Com za sada približno jednake cijene jer S22 je na popustu.

 a54 je objektivno downgrade (osim u bateriji), a s22 ima lošiju bateriju, a u ostalome je bolji, ali ništa zanimljivo se nije poboljšalo u te 2 godine da bi opravdao kupnju. zadrži novce i kupi s23 seriju kad bude na popustu :)

20 mjeseci
offline
Re: Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]

spoonman039 Ispravno govoriš.

Čekam dok S23 bude na popustu.

Do tada sam na S20 .....

I na S20 sam nezadovoljan sa baterijom.
Sada ću si kupiti A23 samo da iskoristim popust za produljenje ugovorne obveze.

Taj nek stoji za pričuvu...

Boniing
12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]

Sad sam bio 3 dana sa frendom u Zadru na wings for life i druženju. Nije se skidao s punjača ili mojeg wireless power sharinga. Čim išta radi na njemu, mob se zagrije i baterija jednostavno nestaje. Meni neupotrebljivo

Pričam o exynos s22 jel

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.5.2023 12:35 (maks0806).
15 godina
offline
Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]

ovo je screenshot s mojeg s22, ja stvarno neznam čemu toliko cviljenje oko baterije? ..

 [img]https://i.postimg.cc/t4dqRcRw/Screenshot-20230509-205524-Device-care.jpg[/img]

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.5.2023 21:00 (ZgGost).
 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]
ZgGost kaže...

ovo je screenshot s mojeg s22, ja stvarno neznam čemu toliko cviljenje oko baterije? ..

 [img]https://i.postimg.cc/t4dqRcRw/Screenshot-20230509-205524-Device-care.jpg[/img]

 

Pa ne možeš 6h dnevno (bez sekunde punjenja) gledati tik tok, nekima je to problem.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put sri 10.5.2023 0:16 (Bitanga).
12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]

Ne možeš ni snimati video ni paliti gps bez da anksioznost pere. Prožvakana tema na svakom forumu, facebook grupi itd. Savjetujemo čovjeka za kupovinu moba s22 ili a54. S22 klasa iznad, ali trajanje baterije je nikakvo uz prosječno korištenje. 

Možemo se isto zajebavati sa tiktok i sličnim sranjima, ali to je doslovno nešto za što većina koristi mob danas. Ako ti stoji u džepu ili si blizu punjača cijeli dan, onda nemaš problema.

15 godina
offline
Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]

mene je sve više počelo nervirat ovo restartiranje prilikom dolaznog poziva

nekad radi tjedan dana bez problema i onda u jednom danu 2-3 se restarta.

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]
maks0806 kaže...

Ne možeš ni snimati video ni paliti gps bez da anksioznost pere. Prožvakana tema na svakom forumu, facebook grupi itd. Savjetujemo čovjeka za kupovinu moba s22 ili a54. S22 klasa iznad, ali trajanje baterije je nikakvo uz prosječno korištenje. 

Možemo se isto zajebavati sa tiktok i sličnim sranjima, ali to je doslovno nešto za što većina koristi mob danas. Ako ti stoji u džepu ili si blizu punjača cijeli dan, onda nemaš problema.

 

Anksioznost pere ljude koji ne shvaćaju da baterija ima skalu i ispod 50% i da ne mora uvijek biti između 70% i 100%.

Naravno, bolje je kupit mobitel s boljom baterijom ako je to glavni parametar koji ti je bitan. Prosječnom korisniku je i S22 sasvim dobar mobitel.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
12 godina
offline
Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]

Ne bih se složio u potpunosti, današnji prosječni korisnik puno više "visi" na mobitelu nego recimo prije 10 godina te mu je sukladno tome bitna stavka da baterija izdrži cijeli dan. Svatko ima svoj usercase, bio to tiktok, gejmanje, fotkanje itd; ne ulazim i ne osuđujem, ali jako puno upita za odabir moba koje dobijem imaju dugo trajanje baterije kao preduvijet. 

S22 naprosto nije uređaj koji ću napuniti ujutro i koristiti kako ja to želim bez da se brinem za trajanje baterije. Naravno ova rečenica je primjenjiva za sve uređaje, ali od modernijih uređaja nisam vidio toliko nezadovoljnih korisnika battery-wise kao za s22. 

Nisam ni spomenuo kako mi je isti 'lega doletio sa pitanjem zašto mu igrica šteka. Neka šitna tower defence igra mu je radila u 10fps odjednom, a mob je bio vreo (temperatura zraka oko 22 stupnja). Ne želim pljuvati bez veze, ali taj isti frend me nije poslušao kad ga je uzimao i eto, za rođendan je dobio power bank. Zato upozoravam forumaša što se dvoumi da uzme u obzir da je baterija loša i da mob throttlea pri zahtjevnom korištenju dok je sve ostalo vrh ponude u kompaktnom segmentu

Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]

U 99% slučajeva, uz malo battery managementa se da živjeti sa S22 serijom. Ja pričam iz iskustva korisnika S22 Ultre. Recimo, prije nekih tjedan dana sam uzeo S23+ i autonomija je sjajna na uređaju ali mi Ultra ipak više odgovara pa sam se vratio na S22 Ultru svjestan neodostatka da je autonomija lošija. Radni dan mi izdrži kako god da okreneš, pogotovo ako imaš kao ja wireless punjač na stolu. :) I da ne koristim punjač, opet bude pristojan postotak prilikom završetka radnog vremena (uglavnom streaming Tidal ili Spotify na poslu). Popodne ili predvečer ako se izlazi negdje, staviš ga na punjač (moj je 45W) i relativno brzo se dopuni koliko trebaš. 

 

Problem vjerojatno predstavljaju cjelodnevni izleti gdje nisi u prilici dopuniti mobitel. Ali čak i uz takve izlete s malo korištenja battery saver opcije je izdržao od jutra do mraka - uz puno fotografiranja i snimanja videa.

 

Ali da, za malo zahtjevnije korisnike (čitaj - oni koji vise na mobitelu), običan S22 vjerojatno nije dobar izbor što se baterije tiče. Ekipa koja koristi mobitel za pozive, poruke i tu i tamo da baci pogled na nešto... mislim da mogu odraditi dan s mobitelom.

 

 

 
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]
Sil kaže...

U 99% slučajeva, uz malo battery managementa se da živjeti sa S22 serijom. Ja pričam iz iskustva korisnika S22 Ultre. Recimo, prije nekih tjedan dana sam uzeo S23+ i autonomija je sjajna na uređaju ali mi Ultra ipak više odgovara pa sam se vratio na S22 Ultru svjestan neodostatka da je autonomija lošija. Radni dan mi izdrži kako god da okreneš, pogotovo ako imaš kao ja wireless punjač na stolu. :) I da ne koristim punjač, opet bude pristojan postotak prilikom završetka radnog vremena (uglavnom streaming Tidal ili Spotify na poslu). Popodne ili predvečer ako se izlazi negdje, staviš ga na punjač (moj je 45W) i relativno brzo se dopuni koliko trebaš. 

 

Problem vjerojatno predstavljaju cjelodnevni izleti gdje nisi u prilici dopuniti mobitel. Ali čak i uz takve izlete s malo korištenja battery saver opcije je izdržao od jutra do mraka - uz puno fotografiranja i snimanja videa.

 

Ali da, za malo zahtjevnije korisnike (čitaj - oni koji vise na mobitelu), običan S22 vjerojatno nije dobar izbor što se baterije tiče. Ekipa koja koristi mobitel za pozive, poruke i tu i tamo da baci pogled na nešto... mislim da mogu odraditi dan s mobitelom.

 

 

 

Izleti i kretanje po terenu puno više troše bateriju na održavanje signala. To je primjetio svatko tko putuje i kako mu je ispražnjena baterija makar ju nije stigao niti koristiti jer je vozio auto cijeli dan.

 

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
13 godina
offline
Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]

GoodLock je dostupan i kod nas!

 
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]
ministar kaže...

GoodLock je dostupan i kod nas!

 Da li provjereno radi manager? Meni digne app, piše goodlock i sve ostalo prazni crni ekran, a na dnu je opcija make up i life up. Sve bez funkcije. 

13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]
dax-lax kaže...
ministar kaže...

GoodLock je dostupan i kod nas!

 Da li provjereno radi manager? Meni digne app, piše goodlock i sve ostalo prazni crni ekran, a na dnu je opcija make up i life up. Sve bez funkcije. 

Da da, iz iskustva.. meni su izlistani svi appovi na oba screena.. koji nemam skinut, stoji mi ikonica za preuzimanje

13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]
ministar kaže...
dax-lax kaže...
ministar kaže...

GoodLock je dostupan i kod nas!

 Da li provjereno radi manager? Meni digne app, piše goodlock i sve ostalo prazni crni ekran, a na dnu je opcija make up i life up. Sve bez funkcije. 

Da da, iz iskustva.. meni su izlistani svi appovi na oba screena.. koji nemam skinut, stoji mi ikonica za preuzimanje

Proradilo konačno. Tek treća reinstalacija aplikacije pokazala modove. 

11 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]
Kod mene nema goodlock
Samo Fine lock i nice lock


Ispravak našao sam na Galaxy store, i radi iz prve
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.9.2023 17:51 (SIII Deny).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]
Ekipa trebam pomoć
Hoću prodati mob ali ne znam šta trebam isključiti i gdje se to nalazi za onu sigurnost od krađe tako nešta.
Kad napravim factory reset i upišem njegov mail i account da mu mob dozvoli to. A ne da traži moje podatke
Nadam se da ste razumjeli šta je pisac htjeo reći :D
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice