Samsung Galaxy A5 2016

poruka: 533
|
čitano: 201.084
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy A5 2016

evo mene opet.

izgleda da postavljnje na samo G2 mrežu ima učinka. Jutros sam osvanula sa 70% baterije, koliko je bilo i prije spavanja. Usput, uključena mi je i štednja baterije. Ipak, postavila sam zaslon na 50% osvjetljenja jer mi auto osvjetljenje jako mračno.

evo screenova potrošnje baterije, ostavit ću danas ovako cijeli dan pa da vidimo. Ako je G2 opcija, znači da samo ponekad mogu uključiti g4 mrežu. Mislim da je tp gnjavaža.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy A5 2016

Definitivno se vidi poboljšanje. Jutros osvanula sa 47% baterije. Mislim da je to rješenje. Uključena štednja baterije, zaslon na 50%, samo G2 mreža. 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy A5 2016
Osim bat.imam jos jedan problem.mobitel sam kupila prije par dana, danas mi je mesanger blicao, neki kazu da je to do mesangera, medutim poslije sam usla bas na ovaj forum i pocelo mi opet blicati. da li je to do mobitela ili?
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy A5 2016

Jeli vam mobitel ikako ispadao iz ruke?

Možda bi i do toga moglo biti

 

Ali nikad se ne zna možda je i tvornička greška

Poslano sa Lenovo Vibe K5
7 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy A5 2016
Nije, u subotu sam ga kupila tako da tako da ga bas pazim
7 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy A5 2016
Nije, u subotu sam ga kupila tako da tako da ga bas pazim
12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy A5 2016
Molio bih vlasnike navedenoga telefona da mi preporuče kaljeno staklo (molio bi da stave točan link gdje je isto kupljeno). Bitno je da je zakrivljeno budući da sam kupio nekoliko na e-bayu ali sva su bila ravna pa mi onda sa strane ostane zraka jer se ne može zalijepiti do ruba jer je ekran zakrivljen.
Nadam se da postoji takvo staklo i da nije skupo ☺️
Zahvaljujem svima na prijedlozima.
LP
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy A5 2016

Potraži na ebayu "3D tempered glass". To je zapravo obično kaljeno staklo samo ima crne rubove pa se onda ne vidi ovaj dio gdje ostane zrak.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy A5 2016

Okej ljudi, trebam savjet. Kupio sam A5 2016 jučer i sinoc sam ga aktivirao i sve se činilo u redu. Ostavio sam ga preko noci bez aktiviranja interneta i ostalog sa 72% punjenja. I probudio se i dočekalo me 71%, što smatram izvrsnim. Ali tijekom dana sam ga koristio sa uključenom štednjom baterije i sve ostalo (nisam početnik za mobitele), od recimo od 9 ujutro do 17 popodne mi je baterija opala na 24% a nisam ga previše mučio, tj. nikakve igrice. Par poziva, nešto oko sat vremena sveukupnog razmjena poruka na whats app, nešto sitno fejsa i youtoubea, negdje oko 1h sat surfanja na Chromeu i mogao sam vidjeti kako mo postoci baterije opadaju. Doslovce oko 3% za sat, ili nešto manje.

 

Provjerom korištenja baterije, uočio sam da je screen krivac nekako. Iako sam ga rano već isključio automatski brightness i pomaknuo klizač dosta ulijevo (brightness na nekih 25-30 od 100 %) uvijek mi javlja da mi ekran koristi oko 58-59% baterije. I sad imam takvu ocjenu i ne mijenja se ništa. Jel to do androida na 6.0.1 verziji koju sam odmah dobio kroz dva updejta sinoc?

 

Ili sam dobio loš mob? Kupio na akciji u Elipsu i tip mi se kunuo da baterija mu traje po dva dana. Moj otac ima J3 mob i brightness na 100% cijeli dan, bluetooth i internet 4g stalno on, mada on samo koristi mob za razgovore i pomalo surfanje, pa mu mobitel ipak traje ko Santa Barbara dok ne zatreba punjač.

 

Tako da mislim da bih trebo maknut taj zadnji update, ali mislim da više ne može...I sad sam samo malo koristio mob da pregledam podatke o bateriji i neke postavke i doslovce odmah spušim 1% baterije za 10tak minuta. ludilo...

 

Na forumima ima dosta sličnih žalbi ali većina ljudi javlja da je bilo do OS-a i pozadinskih syncova, ja sam ih ostavio upaljene da mogu redovno primta poruke i ejlove radi posla.

 

Sad mi statistika ovako izgleda:

 

baterija na 68%

Zaslon 58% (uključen osnovni prikaz, slider na 25% brightnessa)

Android Os 11%

whatsapp 7%

Idle 3% a sve ispod toga na 2% i manje

 

Dakle, zaslon mi jede bateriju...kako da to riješim ? ili da čekam 7.0 updejt? zahvaljujući quick chargeu nije problem napunit bateriju za pol sata da izdržim do navečer, ali ovo mi se po svemu sudeći ne bi trebalo događati...i ako opet odem u servis, poludicu...već sam išao radi xperije t3 tri puta u zadnjih par g i uzas je

kad moraš se stalno prebacivat s jednog na drugi mob

 

Lijepo zahvajujem unaprijed na savjetima.

 

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy A5 2016
Koliko sam skužio otišlo ti je 47% baterije za oko 3h on screen uporabe. To je za neke flagshipe izvrstan rezultat, ali koliko znam ovaj uređaj ima puno bolju bateriju.

Probaj maknuti automatsko osvjetljenje ekrana pa prilagodi na svjetlinu koja ti odgovara, možda senzor ne radi kako treba.

Jesi isključio rad u pozadini aplikacija tipa Njuškalo i sl. kojima rad u pozadini ništa ne znači?
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy A5 2016

To i govorim, za ovaj mob mi troši previše energije za sam ekran. Pozadinske aplikacije isključujem, štednja energije uvijek uključena i mobitel držim na 25 do 30% osvijetljenosti i svejedno mi guta bateriju. Recimo pod tim uvjetima sam jučer gledao 20tak minuta videa u SD rezoluciji na You tubeu preko Wi-fi ja sa izvrsnim signalom i pojede mi 7% baterije. Znači sat vremena toga bi bilo 21%, što znači previše, s obzirom da su svi recenzenti na netu pisali da možeš pogledat jedan film na 50% osvijetljenosti i potrošit oko 12-15% baterije.

 

Ekran je predivan da se ne zavaravamo i u kući mi je dosta ga držat na 25% brightnessa, sve je vidljivo i lijepo ali kad počnem surfat preko Chromea ili Novine HR, ili uopće kad koristim upaljen screen, gledam kako jede postotke baterije. Znači 25% brightnessa, automatsko osvj. isključeno i nikakve pozadinske app uklj, i gubim 1% baterije na 7-8 minuta rada. Mislim da je to do ovog zadnjeg updatea, ali nov novcat mob i odmah mi je pri prvom ukjlučivanju išao ažurirat softver i dao sam mu, jer mi je prodavač u elipsu i par frendova koji imaju isti mob reko da im sve radi ko urica.

 

Svi kojima lijepo radi kažu da baterija traje po dva dana, a neki su pisali sa 40-50% brightnessa i uz korištenje whats app i mailove. Ja izdržim jedva do navečer, i svaki puta kad provjerim korištenje baterije piše da mi ekran cucla 58-63 % bez obzira na to što je brightness spušten na 25-30%. Tu nešto ne štima...

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy A5 2016

Imam isti problem. 

Sinoc mi je stigao nov: SASMUNG GALAXY A5 2016. Radi odlicno i brzo, ali ume da zabaguje po malo ako je preopterecen, redovno brisati otvorene aplikacije. Sinoc mi je trosio ludacki brzo bateriju kao i tebi dok se nije sam izgasio, pa sam ga drzao na punjacu do ujutru. Danas je nesto bolje stanje ali opet je to u odnosu na druge ljude koji imaju npr j5 2016 isti update mnogo losije stanje. Veliki problem pravi to sto se NONSTOP nesto update-uje i to vrv usporava net i cepa bateriju. Danas cu opet da ga dovedem do gasnjea pa opet celu noc punjenje pa da vidimo sutra sta cebiti. Javljam.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy A5 2016
COOL
7 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy A5 2016

Prvi utisci od 08:00 do 16:00 

1. Ekran odlican ( ali stoji na automatskom osvetljenju i idalje trosi 70% baterije sto je nerealno mnogo!!!! )

2. Procesor ( tu i tamo, nije lose...u odnosu na Iphone 6 je sporiji za 20ak %)

3. Kamera dobra.

4. Dizajn jer odlican jedino ga to izvalci i dize ukupnu ocenu na 7!!!!

Koliko para toliko muzike :)))

15 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy A5 2016

Ma sve pet za izradu i rad, nemam žalbi, ali ekran cucla bateriju dozlaboga. Ne smijem ga stavit na automatsko osvijetlljenje, to ga potroši do tri četri popodne dok kažeš keks. Zato ću ga reklamirati i tražit novi primjerak, ne dat mu ažuriranje na 6.0.1. i vidjet u čemu je stvar. Ako i taj bude srao isto, onda ću znat da sam odabro krivi mobitel. Nadam se samo da će 7.0 update sve poboljsati. Ipak sam trebo uzet Huawei p9 lite, taj je praktično isti mobitel a jeftiniji i kažu bolje radi s energijom i ostalim stvarima.

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy A5 2016

A5 je neuporedivo lepsi od P9 lite, ali P9 lite brze radi. Ja ga drzim na automatskom osvetljenju ali kad izadjem na sunce on krene da skida bateriju u odnosu: 1%/30sec. Pokusaj da ga ispraznis do gasenja i pounis celu noc i tako 2x i bice to ok. Android uvek trosi vise bateriju nego Ios jbg...Juce sam ga koristio ceo dan i ostalo je za danas 54% sto i nije lose. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.3.2017 10:03 (filip_fit).
11 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy A5 2016

obzirom koliko košta a510 je teški krš i smeće smiješno je koliko ljudi daju novaca pa konfiguraciju tog tipa imas u mobitelima za 1300-1400 kn... Jbg kad pise samsung a samsung nemože bit gora marka nego sto je (u rangu kineskih poluproizvoda)...

Moj PC  
0 4 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy A5 2016

Da li update-ovati sistem ili ostaviti 6.0.2?

9 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy A5 2016

Uvijek je bolje updateati,no ukoliko to nosi neke probleme sa sobom onda ne.

 

Poslano sa Lenovo Vibe K5
7 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy A5 2016

Ja sam se onako nasjajnije zajebao i updejtao i trosi bateriju duplo brze. Fucking shit....

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Samsung Galaxy A5 2016

Lupi factory reset.

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy A5 2016

Da li ce to vratiti na 6.0.1? Jer kad sam updejtovao na ono djubre pisalo je da ne moze da se vrati na stari.

Hvala.

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.4.2017 9:54 (filip_fit).
10 godina
protjeran
offline
Samsung Galaxy A5 2016

Pozdrav

 

Evo mobitel mi je nastradao...Kao što vidite po slikama...Zanima me jeli ovo display oštečen i koliko bi koštao popravak u servisu?Ako možete što prije odgovorite značilo bi mi puno.

This time next year we'll be millionaires
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy A5 2016

Lose je sto ne moze lepo da se zalepi folija jer je ekran blago zakrivljen i ne lezi lepo...nzm sta se desava sa zadnjom nisam ni probao da stavljam, imam silikon koji prikirva svu lepotu ovog modela.

Poruka je uređivana zadnji put pet 7.4.2017 11:46 (filip_fit).
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Samsung Galaxy A5 2016
filip_fit kaže...

Da li ce to vratiti na 6.0.1? Jer kad sam updejtovao na ono djubre pisalo je da ne moze da se vrati na stari.

Hvala.

 A na kojojj si sad uopće verziji? Neće se vratiti na raniju verziju ali bi se trebao riješiti problem s baterijom.

Uvijek poslije veće nadogradnje treba napraviti reset.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy A5 2016

Na 6.0.1 sam posle restarta. Baterija se vratila u normalu ( drzi dva dana sa full koriscenjem ). Da li na ovom blago zakrivljenom ekranu moze da se zalepi normalno staklena folija napred i pozadi bez da se po ivicima ne uhvati lepo zbog zakrivljenosti? Pitanje zvuci kao da sam debil :) ali sustina je da stv ne moze lepo da se zalepi. A nmg da dozvolim da mi se grebe ekran. Hvala.

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.4.2017 8:16 (filip_fit).
7 godina
offline
Samsung Galaxy A5 2016

dal zna neko koliko kosta zamjena straznjeg stakla?? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy A5 2016
draš1 kaže...

dal zna neko koliko kosta zamjena straznjeg stakla?? 

 Orginal 300kn zamjensko 100kn

Povijest je samo spisak, zlocina i nesreca, jedan mrtav čovijek je tragedija tisucu mrtvih je statistika.
7 godina
offline
Re: Samsung Galaxy A5 2016
rappy kaže...
draš1 kaže...

dal zna neko koliko kosta zamjena straznjeg stakla?? 

 Orginal 300kn zamjensko 100kn

 jel to u nekom servisu ili ovako ako kupujem i sam mijenjam? posto nemam nikakav alat za to

13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy A5 2016
draš1 kaže...
rappy kaže...
draš1 kaže...

dal zna neko koliko kosta zamjena straznjeg stakla?? 

 Orginal 300kn zamjensko 100kn

 jel to u nekom servisu ili ovako ako kupujem i sam mijenjam? posto nemam nikakav alat za to

 To sam ja pito u servisu kod nas u Vinkovcima jer je meni, malo kvrcnuto zadnje staklo pa sam mislio mjenjat tako mi je reko 100kn zamjensko neko sad neznam kakvo je to, i ako hoću orginal 300kn. nakraju sam odusto jer kod mene nije jako razbijeno i nesmeta mi.

Povijest je samo spisak, zlocina i nesreca, jedan mrtav čovijek je tragedija tisucu mrtvih je statistika.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice