LED kocka

poruka: 25
|
čitano: 12.476
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
LED kocka

Pozdrav ! Pošto nam uskoro dolaze praznici spremam se na izradu 4x4x4 LED kocke . Zanima me dali se netko od vas upustio u izradu te kocke , dojmovi ? Puno hvala

ja,ja i samo ja
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: LED kocka

Mene zanima i shema za izradu iste

 

NA OVOM FORUMU SVAKI PUT KAD OTVORIM NOVU TEMU ILI NESTO PITAM MORAM DVA PUTA PITATI TJ PONOVITI DA BI MI NETKO ODGOVORIO...PA PITAM SE PITAM ZAŠTO :/
12 godina
neaktivan
offline
LED kocka

ma ima ih puno samo proguglaj..... najvise me zanima kaj mi sve treba i di to mogu kupit....

ja,ja i samo ja
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: LED kocka

Mene zanima da li se to može napravit pec pica tj bez programiranja

NA OVOM FORUMU SVAKI PUT KAD OTVORIM NOVU TEMU ILI NESTO PITAM MORAM DVA PUTA PITATI TJ PONOVITI DA BI MI NETKO ODGOVORIO...PA PITAM SE PITAM ZAŠTO :/
12 godina
neaktivan
offline
LED kocka

nije tesko programirat vjeruj mi .... ja sam pocetnik i sve sam shvatio putem jednog primjera

 

ja,ja i samo ja
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: LED kocka

Nemam programator a i nemam utor na kompjuteru za programiranje

NA OVOM FORUMU SVAKI PUT KAD OTVORIM NOVU TEMU ILI NESTO PITAM MORAM DVA PUTA PITATI TJ PONOVITI DA BI MI NETKO ODGOVORIO...PA PITAM SE PITAM ZAŠTO :/
16 godina
neaktivan
offline
Re: LED kocka
ante5656 kaže...

Mene zanima da li se to može napravit pec pica tj bez programiranja

Naravno da je moguce, ali prije ces negdje naci nekoga tko ima programator i kod njega to zapeci nego ovako. A i jeftinije ces proci.

 

Nemas serijski port na kompu?

The programmer is fighting against the two most destructive forces in the universe: entropy and human stupidity. --Damian Conway
12 godina
neaktivan
offline
Re: LED kocka

ne

NA OVOM FORUMU SVAKI PUT KAD OTVORIM NOVU TEMU ILI NESTO PITAM MORAM DVA PUTA PITATI TJ PONOVITI DA BI MI NETKO ODGOVORIO...PA PITAM SE PITAM ZAŠTO :/
14 godina
odjavljen
offline
LED kocka

Ima usb programatora poput pickit 2, nije skup.

Svi smo mi Mentalist.
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: LED kocka

Ima li kakva shema za napravit



Edit:

http://www.obddiag.net/picprog.html

 

Ili ga je isplativlje kupiti

 

NA OVOM FORUMU SVAKI PUT KAD OTVORIM NOVU TEMU ILI NESTO PITAM MORAM DVA PUTA PITATI TJ PONOVITI DA BI MI NETKO ODGOVORIO...PA PITAM SE PITAM ZAŠTO :/
Poruka je uređivana zadnji put pon 3.12.2012 17:21 (ante5656).
14 godina
neaktivan
offline
LED kocka

Ja sam sastavljao tocno tu 4x4x4 LED kocku u skoli nije tesko. Prvo moras imati preznanja iz elektronike i elektrotehnike. Moras znat Ohmov zakon,1KZ,2KZ,spajanje otprnika(serijski i paralelni) te izracunavanje otpora,diode(obicne i LE) itd.. Moras znati i neke dijagrame itd.

Ja sam to radio na Arduinu. Ne znam koliko kosta nije skupo(bar mislim nisam ja kupio). Za programiranje moras znati C ako ces radit u Arduinu.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: LED kocka

Imam neko znanje iz elektrotehnike ...3. razred jaka struja .... ne bi isao na ardurino ..radje bi pic ..ali opet neznam kako se programira pic a i nemam programtor 

NA OVOM FORUMU SVAKI PUT KAD OTVORIM NOVU TEMU ILI NESTO PITAM MORAM DVA PUTA PITATI TJ PONOVITI DA BI MI NETKO ODGOVORIO...PA PITAM SE PITAM ZAŠTO :/
14 godina
odjavljen
offline
LED kocka

Mikropascal, i u njegovom helpu imaš doslovno sve, a da ne pričam o primjerima na internetu.

Svi smo mi Mentalist.
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: LED kocka

sto je to .. program ... hehe ja nemam ni programator ..cini mi se da bi aj to trebao dati nekome da mi isprogramira ..ili cak ...da napravim programator jer cesto dolazim na neke samogradnje u kojima je potrebno programiranje ...pa koji mi orogramator savjetujete za napraviti ..moze i na paralel port jer mozda uzmen karticu

NA OVOM FORUMU SVAKI PUT KAD OTVORIM NOVU TEMU ILI NESTO PITAM MORAM DVA PUTA PITATI TJ PONOVITI DA BI MI NETKO ODGOVORIO...PA PITAM SE PITAM ZAŠTO :/
14 godina
odjavljen
offline
LED kocka

Ma pusti to, ja sam probavao pa mi nije uspjelo, tj problem je što ti programi ne podržavaju novije piceve, zato ideš na sigurno, pickit2, nije skup. Mikropascal je program da,  i lako je raditi u njemu, još instaliraš proteus isis, koji ti je simulacija, i sve vidiš u njemu kako radi. Proguglaj malo, ima stvarno puno o tome na netu.

Svi smo mi Mentalist.
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: LED kocka
Jakovp kaže...

Ma pusti to, ja sam probavao pa mi nije uspjelo, tj problem je što ti programi ne podržavaju novije piceve, zato ideš na sigurno, pickit2, nije skup. Mikropascal je program da,  i lako je raditi u njemu, još instaliraš proteus isis, koji ti je simulacija, i sve vidiš u njemu kako radi. Proguglaj malo, ima stvarno puno o tome na netu.

Gdje se kod nas moze nabaviti PICkit2?

The programmer is fighting against the two most destructive forces in the universe: entropy and human stupidity. --Damian Conway
14 godina
odjavljen
offline
LED kocka

Kod nas se mislim ne može, ali ima neki dućan u VB gdje je moj frend kupio, pa ga mogu pitati za link.

Svi smo mi Mentalist.
 
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: LED kocka
Jakovp kaže...

Mikropascal, i u njegovom helpu imaš doslovno sve, a da ne pričam o primjerima na internetu.

Ima i microC...

Bolji odabir ako nemas nekog znanja iz tog podrucja...(prema mom misljenju)

 

Imas tu dobre tutoriale:

https://www.youtube.com/user/Pianoman0488

:D
14 godina
odjavljen
offline
LED kocka

Ne znam, ja bih rekao da pascal ima jednostavniju sintaksu, pogotovo za početnika.

Svi smo mi Mentalist.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: LED kocka
Jakovp kaže...

Ne znam, ja bih rekao da pascal ima jednostavniju sintaksu, pogotovo za početnika.

Mozda to onda samo meni tak izgleda(kad sam priviknut na c++) jer mi je poznatiji taj stil....

:D
14 godina
neaktivan
offline
LED kocka

ja sam napravio 5x5x5 zahvaljujuci jednom drugom forumasu i imam ti sve,sheme,izgled tiskane plocice...a dijelovi te ne izadju preko 100 kn nikako(pola sam ih ja ima pa nezz koliko tocno)pa ako ti treba poslat javi se

 

-------Ovo je potpis-------
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
LED kocka

e ovo mi se svidja .. nego dajte mi recite sa RGB LEDicama.... dali je moguce sa time.... ima kolko 4 možice ak se ne varam kak to spajat xD

ja,ja i samo ja
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
LED kocka

Svaka nožica na svoj port na pic-u :)

Svi smo mi Mentalist.
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
LED kocka

da samo se ne radi o jednoj ledici nego o 64 ili 128 xDDD ako postji koja jednostavna shema stavite :D

ja,ja i samo ja
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: LED kocka

Bok !

Evo jedna jednostavnija shemica, a i projekt : http://www.instructables.com/id/LED-Cube-4x4x4/

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice